Laika prognoze

Otrdienas rītā jūras/līča efekta radīti mākoņi dažviet atkal nes stipras lietusgāzes un krusu, bet citviet ir saulains laiks. Vēlākais naktī uz trešdienu šie nokrišņi izsīks, jo mainīsies vēja virziens un gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā trešdien ievērojami paaugstināsies.

Jauns spēcīgs ciklons dosies pāri Skandināvijai, bet mūs tas skars maz. Vējš iegriezīsies no D,DA un trešdien pa dienu no DR. Jūrā ir gaidāma vētra, bet Latvijā – ne. Vēja ātrums brāzmās trešdien no rīta un dienā sasniegs tikai 10-15 m/s, varbūt dažviet piekrastē mazliet vairāk.

Trešdienas rītā debesis apmāksies un, sākot no rietumiem, nedaudz līs, lai gan dažviet konvekcijas rezultātā var rasties arī īslaicīgs stiprāks lietus. Minimālā gaisa temperatūra būs no +1 grāda galējos austrumos līdz +8 grādiem rietumos. Trešdien siltāks gaiss ienāks līdz ar vēja iegriešanos no DR, līdz ar to augstākā gaisa temperatūra Kurzemē gaidāma pēcpusdienā, citviet tikai vakarpusē: no +9 grādiem galējos austrumos līdz +15 grādiem Kurzemē un, iespējams, arī valsts centrālajos rajonos.

Ceturtdien uz dienvidiem no Latvijas būs maziņš ciklons. GFS iepriekš prognozēja, ka tas daudzviet Latvijā atnesīs stipru lietu. Šobrīd izskatās, ka stiprāko lietu saņems kaimiņvalstis, Latvijā lietus visvairāk tiks dienvidu rajoniem, vakarpusē un naktī uz piektdienu lietus gaidāms arī daudzviet citviet. Vējš pārsvarā lēns, minimālā temperatūra ceturtdienas rītā vidēji +4..+8 grādi; dienā ap +10 grādiem.

Tad no rietumiem tuvosies anticiklons. GFS šobrīd prognozē, ka piektdien gar anticiklona austrumu malu un aizejošās ieplakas rietumu malu Latvijā ieplūdīs aukstas gaisa masas. Tādā gadījumā gaidāms varens līča efekts ar stiprākajiem nokrišņiem, kā daudzreiz ierasts, uz dienvidaustrumiem no līča. Citi modeļi pārsvarā prognozē siltāku gaisu un līdz ar to mazāk konvekcijas izraisītu nokrišņu. Naktī uz sestdienu gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles.

Sestdien laika apstākļus lielākoties kontrolēs anticiklons, bet drīz vien ciemos gaidāms nākamais ciklons – tas jau svētdien varētu nest lietu; iespējams, ka ciklons pastiprināsies un atnesīs arī brāzmainākus vējus, kā arī kārtējo aukstuma ieplūšanu un kārtējos jūras/līča efekta nokrišņus nākamnedēļ.

Vēl tikai atgādināšu, ka šādā sinoptiskajā situācijā, kad aktīvi darbojas cikloni, modeļi prognozes bieži un reizēm kardināli maina, jo praktiski nav iespējams precīzi prognozēt, kur un kad pēc dažām dienām pārvietosies nākamais ciklons, ieplakas un frontes.

21 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Ari ši nedela droši vien izvertisies interesanta,mana gaumē 🙂
  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/10/06/pilnmeness-un-varaviksne-zolitude-2/
  Pilnmeness un ari varaviksne Zolitudē šorit.

 2. raitis_sametis Says:

  Labdien – šodien attelpa pēc vienas vētras un pirms gaidāmās nākamās…

  • maikls Says:

   Nu gaidīt jau var, bet, piemēram, GFS modelis pārskatāmā nākotnē nevienu vētru Latvijā neprognozē, tikai brīžiem brāzmainu vēju. Ciklonu aktivitāte gan saglabāsies augsta.

 3. raitis_sametis Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Šeit tiek vēstīts par sniegu ap 14.-15.10.09.

 4. raitis_sametis Says:

  Labdien- šis ciklons nav tik aktīvs kā iepriekšējais, ir masīvi zemie st+sc mākoņi, pagaidām pāris reizes smidzināja, D vējš brāzmās līdz6-7m/s, +10… Zantē (Kurzemes austrumos)…

 5. maikls Says:

  Jēkabpilī kādas pāris stundas smidzina.

 6. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī pāris stundas sīks lietutiņš.8 gr.Vakar gan bija jauka diena,visu dienu saulīte.

 7. maikls Says:

  Apskatot satelītattēlu, pirmajā brīdī iešāvās prātā doma, ka tā ir kāda tehniska kļūda, bet tik tiešām – šobrīd visā Latvijā vēl ir apmācies, bieza mākoņu sega, bet praktiski visa Baltijas jūra ir tīra no mākoņiem. Satelītattēlos tas izskatās ļoti kontrastaini.

 8. Saulcerite Says:

  Laikam pa daudz šodien skatos TV-visi kā aptrakuši šovakar gaida vētru, bet es nevienā kartē neko nevaru saskatīt un man pat liekas ka tas pūtiens jau ir garām.

 9. maikls Says:

  Jā, vairāk kā brāzmainu vēju piekrastē modeļi neprognozēja, bet ar rītdienas lietu gan joprojām nav skaidrības, tagad GFS un HIRLAM modeļi prognozē stipru lietu rītdien Latvijas D un īpaši DA daļā, Latgalē pēc HIRLAM prognozēm vietām varētu nolīt nedaudz virs 20 mm.

 10. raitis_sametis Says:

  Labvakar… dienas gaitā patiešām arī Zantē (Kurzemes austrumos) bija mākoņains, rīta pusē smidzināja, bet uz pēcpusdienu- arī dažas drusku lielāka lietus brāzmas. Vēlā pievakarē skaidrojās, bet… bija arī dažas 12m/s DR brāzmas. Tagad, nakts sākumā, cu mākoņainība ir pavisam neliela…. Šķiet, pienācis ciklona “siltais sektors”, +12 manā dzīves vietā.

 11. lightning Says:

  Vakar laiks bija tīri labs, un Rīgu izbraukāju normāli. Vienīgā darvas pile bija neilgs, bet jūtams lietus no gandrīz skaidrām debesīm 11.30 pie centrālās stacijas. Vējš arī diezgan nepatīkams, kopumā auksti, tikai uz pēcpusdienu mazliet mīlīgāks palika.
  Šodien Līvānos visu dienu bija nomācies, palaikam smidzināja, vējš gan diez ko stiprs nebija, tomēr diezgan vēss tāpat, +7…+10 grādi. Bet tagad, kad pirms 10 minūtēm paskatījos termometrā, nodomāju, ka kaut kas nav kārtībā – tas rāda +13! Domāju, varbūt termometram kāda kļūme, jo laiks ir noskaidrojies un spoži spīd Mēness! Pēc loģikas spriežot, naktī taču šādā gadījumā vajadzēja strauji palikt vēsākam, un arī meteo.lv un sekojoši līdz ar to visās laika ziņās TV kāreiz uz manu pusi naktī ziņoja pat nulli!!! Bet pēc brīža paskatījos otru termometru, un nekā – tas dzied unisonā ar pirmo un saskanīgi rāda tos pašus +13 grādus! Tādu pigoru gan nebiju gaidījis, bet – lai tik silda! Varbūt Mēness sācis sildīt? :D:D

  • raitis_sametis Says:

   Man Zantē (Kurzemes austrumos) =+12…

  • maikls Says:

   Ehh, laikam man nav vērts te blogā kaut ko rakstīt, ja manis lasīto neviens pa īstam neizlasa, jo kāreiz es tieši to biju skaidri un gaiši šajā rakstā uzrakstījis: siltākais gaiss būs vakarā, kad DR vējš atnesīs siltumu….vēl jocīgāk ir tas, ka siltais gaiss piezemes slānī atnāca kopā ar auksto atmosfēras fronti, kad atmosfēras augstākos slāņos jau kļuva vēsāks.

  • lightning Says:

   Nu pēdējās dažās dienās jau nekas ievērības cienīgs nav bijis, vien paretam kāda stiprāka brāzma, kas neko vairāk kā drebuļus no aukstā gaisa neuzdzen… 😀

 12. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē (Kurzemes austrumi) tā ciklona zona redzama uz D pusi. Pagaidām 9 balles visi augstie mākoņi: ci, cc, cs, daži zemāki ac… bezvējš…+7

 13. Purva Vecis Says:

  Veiksmi un izturību!

 14. raitis_sametis Says:

  08.10.2009. plkst. 09:20. 08.10., dienas otrajā pusē Latgalē gaidāms stiprs lietus.** Brīdinajums arī no meteo.lv


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: