Oktobra sākumā – auksts, bieži lietains laiks

Tuvākajās dienās Latvijā bieži gaidāms lietus, daži gubu mākoņi atnesīs arī krusu un pērkona negaisu, gaisa temperatūra gaidāma zemāka nekā parasti oktobra sākumā.

Ceturtdien Latviju sasniegs ciklona centrs. Ja septembra pēdējās divās dienās lietus un krusas mākoņi nešķērsoja visu valsti, tad ceturtdien vismaz neliels lietus gaidāms visur. Plaša lietus zona, sākot no rietumiem, Latviju sasniegs naktī. Dienā palaikam līs, iespējams ilgstošs lietus, bet vietām lietusgāzes.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz 1. oktobri gaidāma no +1..+2 grādiem vietām austrumos līdz +9 jūras piekrastē. Diena mākoņu dēļ gaidāma pavisam vēsa: no +4..+6 grādiem valsts austrumdaļā līdz +11 grādiem vietām valsts rietumdaļā.

Vējš pārsvarā būs mierīgs. Naktī un dienas pirmajā pusē galvenokārt Latvijas austrumdaļā (gar ciklona austrumu malu) iespējamas dažas D vēja brāzmas līdz 14m/s.

Ciklonam aizvirzoties prom, vējš iegriezīsies no Z,ZR, vēlāk no R. Tātad pie mums turpinās ieplūst aukstums, siltā jūra un līcis atkal ražos gubu mākoņus, kas vietām (brīžiem daudzviet) nesīs lietusgāzes, krusu, negaisu. Iespējams, visintensīvāk šis process notiks piektdien.

Piektdien un sestdien minimālā gaisa temperatūra gaidāma -2..+5 grādu robežās, dažviet piekrastē siltāks. Maksimālā gaisa temperatūra būs +6..+11 grādi.

Modeļi prognozē, ka svētdien Latvijai no rietumiem tuvosies visai spēcīgs ciklons. Gar tā silto austrumu sektoru pie mums īslaicīgi ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss – GFS modelis prognozē, ka maksimālā gaisa temperatūra svētdien būs ap +10, jūras piekrastē līdz +14 grādiem. Visā valstī gaidāms brāzmains D,DR vējš, jūras piekrastē vējš ar vētras spēku. GFS šobrīd prognozē, ka lietus zona, sākot no rietumiem, Latviju sasniegs jau sestdienas vakarā.

Jaunākās prognozes, kā ierasts, tiks publicētas Twitterī: http://twitter.com/meteozinas

125 Atbildes to “Oktobra sākumā – auksts, bieži lietains laiks”

 1. raitis_sametis Says:

  Ceru uz zibeņošanu arī šovakar, kad redzēšu naktī…

 2. raitis_sametis Says:

  Ilgstošs lietus, stiprs lietus, negaisi, vējš līdz 24m/s… meteo.lv prognoze, ko šodien plkst. 14 dzirdēju ar LRadio starpniecību. Viss pilnā konplektā atkal tuvākās 2 dienās.

 3. Romāns Kolduns Says:

  Ja piektdien kaut uz brīdi būs sniegs tad laikam būs rekords, ka jau oktobra pirmajās dienās tāds laiks. Man jau patiktu. Ogrē noteikti snigs, nezinu kā tur Rīgā, bet Ogre apdalīta nepaliks. 😀

 4. snake Says:

  Liepājā pirms 10 min. lija (varbūt uz brīdi bija kautkas krusveidīgs) un bija arī zibeņi,tādi diezgan spēcīgi ar pērkonu 😉

 5. gubumakonis Says:

  Vispar jau man patīk laikapstakli pedejas 2 dienas, pat ļoti 🙂 Zel tikai,ka paša Rigā maz kas notiek… Ari uz priekšu,tuvakas dienas solas visai interesanti laikapstajkli.
  Priece ari prognoze ziemai un oktobrim kopuma,lai nu ta piepilditos ari 🙂

 6. Digital1 Says:

  Par pirmo sniegu.

  Kā ļoti reta parādība, septembra beigās ir iespējams īslaicīgs sniegs. Visagrāk – 1973. gada 23. septembrī – tas reģistrēts Rēzeknē, sniega segas biezums šīs dienas rītā bija 3 cm. 1966. gada 28. septembra rītā balta bija Alūksne – sniega segas biezums šeit sasniedza 5 cm. 1986. gada 26. septembrī īslaicīga snigšana bija vērojama arī Rīgā.

  http://lv.wikipedia.org/wiki/Septembra_klimats_Latvijā#Citas_par.C4.81d.C4.ABbas

 7. Digital1 Says:

  Vēl nedaudz par sniegu oktobrī.

  Oktobra pirmajā pusē visos Latvijas reģionos jau var novērot pirmās sniega segas izveidošanos. Parasti tā ir īslaicīga – no atsevišķām dienām līdz pāris nedēļām, bet sniega segas biezums atsevišķās dienās un vietās var sasniegt 20-30 un pat vairāk centimetrus. Visbiezākā oktobrī sniega sega – 39 cm – reģistrēta 2003. gada 27. oktobrī Rīgā. Tā uzsniga vienas diennakts laikā un tikpat ātri, divu diennakšu laikā, izkusa. Atsevišķos aukstos rudeņos oktobra beigās var izveidoties pat pastāvīga sniega sega (1992. gada 23. oktobrī Alūksnē).

 8. Maija Says:

  Neatceros,kurā gadā,10.oktobrī kā sasala,tā arī palika.Kolhoziem,arī privātajiem palika uz lauka viss,kas nebija novākts…Pat dārzus nespējām apart.Visādi brīnumi var notikt.Naktī bija spožs mēnesis,tagad 3 gr.,līst.Auksts vējš.

 9. Saulcerite Says:

  Es kā parasti kavēju visu interesanto strādājot notumsas līdz tumsai.Bet šodien pabraukāšu pa Latviju un Lietuvu un gan jau ka paveiksies šo to pieredzēt.Pārdaugavā silts r/its +6.

 10. maikls Says:

  ESTOFEX uzrakstījis visai garu penteri, analizējot negaisu situāciju Baltijā laikā līdz piektdienas rītam. GFS lielāko nestabilitāti prognozē šovakar un naktī Kurzemē, īpaši piekrastē. Savukārt abi HIRLAM modeļi ļoti stipru lietu (laikam kopā ar negaisu) prognozē šovakar Z-Kurzemē.

  Ciklona centrs šovakar tiek prognozēts Rīgas tuvumā.

  Šodiena laikam kļūs par līdz šim vēsāko dienu šoruden.

 11. raitis_sametis Says:

  Labrīt- gaidot arī pašmāju ciklonu ar visām no tā izrietošajām laika trakulībām, man visi skati šodien ir uz taifūnu Parma (Pepeng), kurš jau ir 4. kategorijā, bet pēc dienas vai divām Filipīnu ziemeļiem pievirzīsies jau 5. kategorijā… Pirms nedēļas turpat bija 450mm lietus 12 stundās, un tam paredz prognozi- kas tas aizvilks līdz Taivānai un un, iespējams, līdz pat Dienvidķīnai. Par šo turpmāk: http://klab.lv/users/meteo_lv/31660.html

 12. raitis_sametis Says:

  Naktī Kurzemē jau bija zibeņošana!

 13. gubumakonis Says:

  http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/bodenvorhersage/
  Tikmer par pašmaju interesantiem laikapstakliem parupesies ciklons RALFS 🙂

 14. snake Says:

  gaidu negaisus Liepājas pusē 😉 Patreiz apmācies ik pa laikam diezgan stipri uzlīst.

 15. Maija Says:

  Es gan neteiktu,ka šodien ir vēsāks kā citas dienas.Ja vakar pie mums bija tikai knapi 8 gr.,tad šodien ir vai visi 11.Vējš daudz maigāks,arī saule.Visu dienu nav lijis.Tīri jauki bija dārzā.Vakar vējš ņēma līdz kaulam.

  • maikls Says:

   Latvijā kopumā šodien ir krietni vēsāks nekā vakar, jo vakar praktiski visur bija virs +10 grādiem, vietām pat +14, bet šobrīd praktiski visur zem +10 un daudzviet tuvākajās stundās kļūs vēsāks. Tie ir meteostaciju dati.

   Šobrīd stiprs lietus Zemgalē, jāšaubās, vai Rīga šoreiz izbēgs.

 16. Pierīga Says:

  Jā, izskatās, ka gubumākonis var sākt priecāties… lai gan, vēl par agru 🙂

 17. Saulcerīte Says:

  Skatos un brīnos-pie Rīgas atkal lietus mākoņi pašķiras.

 18. raitis_sametis Says:

  (esu visai aizņemts līdz sestdienas vakaram, tamdēļ varbūt neatzīmēšos/bet Parmas taifūnu un vietējos – fatālos laika apstākļus vērošu un fiksēšu). Mums lija Zantē (Kurzemes rietumos) visai labi 2 stundas, patreiz piestājis.

 19. raitis_sametis Says:

  Atjaunoju savu ilgermiņa prognozi…(mērenība it visā…).

  Ilgtermiņa prognoze 2009. gadam (koriģēts 1.10.09.) .***Atlikušais rudens2009: mērens mainīgs visos aspektos – vēlais rudens nāks laicīgs. Vētru sezona- nedaudz “zem”, varbūt “uz” vidējā līmeņa. Rudens beigās (līdz 30.11.09.): dažas priekšziemas dienas ar sniegu un nelielu salu. ***Ziema09-10: sākums laicīgs no decembra sākuma, kopumā tā drusku vēsāka kā iepriekšējā, zem “0” dienas vairāk kā virs “0”. Vismaz ziemas pirmajā pusē- mērens sniegs un sals; ziemas otrā pusē: sniega vairāk. Kā arī- pati ziema var ievilkties uz pavasara pusi.

 20. Digital1 Says:

  Lielais lietus iet garām Rīgai tik smuki cik vien tas ir iespējams – kā parasti 😀

 21. snake Says:

  Liepājas centrā pirms kādas pusstundas nobira krusa 😉

 22. raitis_sametis Says:

  Arī Zantē- rodas pamazām cb mākoņi, kas varētu kaut ko uz vakaru atnes: bet no šovakara un rītdienā esu Rīgā/atkal neredzēšu zibeņus Kurzemē…

 23. Purva Vecis Says:

  1986 gada septembrī mums pirmkursniekiem prakses vieta bija Latvijas bērzā,kur līmējām finieri nakts maiņās.Dzīvoju pie vecākiem Olainē un braukāju uz darbu ar motociklu.Datumu precīzi neatceros,bet varēja būt pieminētais 26 septembris.Pie Rīgas apvedceļa sniega sega bija ap desmit centimetriem un brauciens iznāca diezgan ekstremāls.Ne Olainē izbraucot,ne Rīgā iebraucot sniega nebija.Nopietna snigšana notika 5 vai 6 km garā posmā.Tas notika pēc 21.00 vakarā.

 24. maikls Says:

  Spriežot pēc radara mērījumiem, virs līča pēdējās stundās vismaz pusmēneša norma nolijusi. Bet arī virs sauszemes daudzviet stiprs lietus.

 25. lightning Says:

  Šodien arī Līvānos brīžiem gāza pamatīgi, brīžiem nedaudz vājāk, palaikam arī apstājās, taču no saules tāpat ne miņas, viss pelēks, nomācies un auksts (+6…+8). Savukārt no sniega, krusas vai pērkoniem ne miņas. Brr! Tādā laikā degunu no mājas ārā negribas bāzt!
  Un prognozes vēl arī čābīgas, tā kā man iestāsies klusuma periods vismaz līdz iespējamai atvasarai (ja tāda būs), kādai ievērības cienīgai vētrai vai kaut kādam citam laikapstākļu faktoram, kas lec ārā no ikdienas pelēcības, vai arī – ziemas aukstumam un puteņiem!
  Tagad laiks rudens ciklonu putniem! 😀

  • gubumakonis Says:

   Šadi cikloni,ka šodien man nav vajadzigi 😦 Te Rigā drizak smilsu vētru laikam sagaidišu vai +30 gradu karstumu oktobra viduu,neka parastu kartigu stipru lietu,kur nu vel negaisu… Apmacas,pasmidzinaja un viss,garam.

 26. maikls Says:

  Laikam izveidojies visai dziļš, kaut neliels ciklona centrs, jo Dienvidkurzemes piekrastē gar tā dienvidu malu ir brāzmains R vējš, bet netālajā Pāvilostā ir ZA vējš brāzmās līdz 18 m/s, arī LVĢMC tagad brīdina par brāzmām piekrastē līdz 24m/s.

 27. raitis_sametis Says:

  Atbraucu vakarā uz Rīgu – un nekas sevišķs- galvenokārt visos stāvos slāņaina mākoņainība ar nelielām lietus brāzmām… Agrākā pievakarē braucot ārā no Kurzemes: daži cb mākoņi…

  • gubumakonis Says:

   Tieši ta,nekas te nav un nenotiek,kaut plisti 😦 Atkal viss pagaja garam,visu dienu apmacies,gandriz bezvejš un pa reizej papilina lietus,pecpusdien smalki uzlija nedaudz vairāk,ne tev bija ilgstošais lietus,lietusgazes un negaisi,man ka ridziniekam uzturoties parsvara šeit ši sezona ir pagalam neveiksmiga,ari sobrid stipri list visapkart (pec radara) bet virs Rigas caurums…
   Laikam janem ari “atvalinajums” un jamet miers kadu laiku laikapstakļu verošanai, citadi krenķji vien sanak,citreiz uztveru parak emocionali laikam 😉 ari darbi tagad daudz sakrajušies.

   • raitis_sametis Says:

    Labrīt- ja man vietējo laika apstākļu dēļ kļūst garlaicīgi, tad ir iespēja sekot pasaules klizmām: Parma – tuvojas filipīnām, un ausīm pēc dienām 2 turēs Taivānu; taifūnam Melor joprojām prognozē 5k, bet Klusā Okeāna Olafa tikko dzimušajau vētrai prognozē – tā uzbruks Kalifornijas pussalai… *** Latvijā arīdzan nav garlaicīgi tagad: mums jāgatavojas uz vētru brīvdienās… *** Vēl patreiz uz A no Rīgas centra redzu “līca efekta” nokrišņus.

 28. maikls Says:

  Šovakar lietus atkal skaisti apgāja Rīgu: http://twitpic.com/juygg

 29. maikls Says:

  No trešdienas līdz ceturtdienas vakaram valsts lielākajā daļā nolija vismaz 9mm, bet vietām mazāk (vismazāk Rīgā, kur 3mm). Mērsragā 21mm, Ainažos un Rūjienā 18mm, Daugavpilī, Kolkā un Ventspilī 16mm.

 30. Saulcerīte Says:

  Braucot pa Jelgavas šoseju pēcpusdienā gan nomazgāja mūs pamatīgi,bet ap19 pierobežā pēkšņi vispār viss sajuka-spēcigs lietus kuru skaisti apspīdēja saule un lija viņš gandrīz horizontāli spēcīgo vēja brāzmu dēļ.Tā kā lai kaut ko šogad pieredzetu diemžēl ir jāizbrauc no Rīgas-tur viss notiek/tas Gubumākonim/

 31. gubumakonis Says:

  Nakti uz svetdienu tiek prognozeta pagaidam stipraka ši rudens vētra,ko atnesis aktivs ciklons. Ja prognozes piepildisies,tad vejš iekšzemes teritorijā sasniegs 19 m/s,bet juras piekraste pat 22-27 m/s,ari daudz lis.

 32. Maija Says:

  Būtu brīnums,ja nelītu,sevišķi jau pie mums…

 33. gubumakonis Says:

  Nakti un no rita Riga reizem islaicigi lija,ari mereni stipri,nakti Zolitude bija ari krusa vai sniega graudi kopa ar lietu un loti stiprs brazmains vejš. Nolija pa nakti 7 mm nokrišņu,tagad skaidrojas,saule,+5

 34. Juris A. Says:

  Baltezerā no intensīvas krusas zāle vietām metas balta. Uz horizontālām vienlaidus virsmām veidojas pat kārta. Bet, ātri nokūst. T=+2.5C, bezvējš.

 35. Qued Says:

  Ja skatās meteo.lv karti, tad var redzēt, ka visu rītu no līča DA virzienā iet ļoti jauka līča efekta nokrišņu josla 🙂 Diezgan šaura un nemitīga.

 36. raitis_sametis Says:

  ‘Sodien arī pērkonus L rietumos prognozē…

 37. Saulcerīte Says:

  Auksts,patlaban Pārdaugavā+2,8.Laikam jau šonakt būs cauri ar dālijām utt.

 38. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/10/03/lica-efekts-diena-un-meness-gaisma/
  Ari šodien ,2 oktobri un nakti visu laiku var verot Liča efektu,gubumakoņu josla visu laiku verojama uz ZR no Rigas,Rigu ta neskar.

 39. Pierīga Says:

  Pl. 6 Jelgavā -2,2 grādi.. Mja, rudens 🙂

 40. Orkaans Says:

  Teikā šoruden pirmā salna! 😦
  bet dālijas nav atsalušas! 😀

 41. Romāns Kolduns Says:

  man Ogrē 7:30 bija -1°C!, auksts, peļķes īsti neaizsala bet uz vienas mājas jumta baltāks palika, salna, uz zāles arī salna

 42. Saulcerīte Says:

  Šorīt pirms saullēkta pie lidostas -0,2.Vēlāk noteikti bija aukstāks jo ar manām dālijām ir cauri.

 43. maikls Says:

  Vietām, galvenokārt Latvijas dienvidaustrumos, ir zemie mākoņi, kas lēni dodas uz ziemeļiem, – ja tie neizklīdīs, tad tur visa diena būs pavisam drēgna.

  • lightning Says:

   Tā arī bija – Līvānos visa diena nomākusies, tumša un auksta, paretam kāds saules stars gan izlauzās, bet tik uz īsu brīdi.

 44. raitis_sametis Says:

  Labrīt, šodien dodos atpakaļ uz laukiem…un sagaidu svētdien vētru ar lietusgāzēm. (ja esmu spontānā offlainā, tad man ir “norauta” elektrība…).

 45. snake Says:

  Liepājā tikko diezgan stipri uzlija 🙂 sāk pastiprināties vējš

 46. Pierīga Says:

  Šodien vispār tīri patīkams laiks, ja neskaita vēju… Saulītē diezgan silts, ap grādiem 11 🙂
  Bija dūmakains, bet nu atkal ir saulains

 47. raitis_sametis Says:

  Atkūlos atpakaļ uz Kurzemes austrumirm – Zantē: patreiz ir novērojams līdz 8m/s D-DA vēja brāzmas, jūtami apmācās. Līdzās zemākiem cu ir vidējā stāva visi mākoņi as+ac+augstākie ci+cc, nu jau visas 10 balles. +10 grādi.

 48. Nomunds Negaiss Says:

  Heijā, kurš varētu ieteikt, kur var dabūt anemometru (vēja ātruma mērītāju), tādu, ko varētu pielikt pie auto.

 49. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Vismaz patreiz Latvijā: rudenīgs – brāzmains vējš+lietus (kas arī “manā” Zantē sāka spricēties- pagaidām visai retām lietuslāsēm)… bet visumā nekas sevišķs. Pats novēroju D,DR 12m/s, bet piekrastē ir līdz 14m/s…

 50. raitis_sametis Says:

  Mediji ziņo: šai rītā uz apledojuša ceļa – šķiet, Siguldas apkaimē – dažas mašīnas iebraukušas grāvī, tostarp 1 bojā gājušais…

 51. maikls Says:

  LVĢMC brīdina, ka jau šovakar Rīgā būs vētra (20-24m/s), tiešām jābrīnās, no kurienes viņi tādas prognozes ņem, neviens no modeļiem, ko esmu apskatījis, vētru Rīgai vispār neprognozē, kur nu jau šovakar. Brāzmains vējš – jā, bet ne virs 20m/s. Un arī jūras piekrastē vētra sāksies tikai tad, kad pašreizējais D vējš pāries DR vējā.

 52. lightning Says:

  Līvānos pagaidām viss mierīgi, ciklons no mums laikam vēl tālu, turklāt, pēc Maikla prognozēm spriežot, tieši DA rajonus vētra (vai vnk stiprie vēji) varētu skart vismazāk. Lai nu tā būtu, es nejustos apbēdināts, jo mazāk slapjuma būtu, kura tagad jau tāpat atliku likām. Visas pēdējās dienas tāpat aukstas un pelēkas, vienīgi paretam saulīte tik uzspīdēja, vakar varbūt mazliet vairāk, bet tāpat maz, vismaz priekš manis. Auksts pēc vella arī, citreiz pat novembrī bijis siltāks – pēdējās dienās knapi +4…+7 grādi, vien retajos saules uzspīdēšanas brīžos par pāris grādiem siltāks, max, ko manīju, bija +9,2C. Bet aizvadītajā naktī pie loga jau bija nulle, tā kā lejā arī manā pusē pirmās rudens salnas varu droši reģistrēt. 😉

 53. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  tikai tagad Liepājā un Kolkā vējš līdz 15m/s (patreiz minivētra…).

 54. dAvi Says:

  Šinī mirklī Liepājā tīri baudāmi laikapstākļi =) Daudz lietus un stipras vēja brāzmas. Izkskatās, ka būs vismaz 20 m/s. Drīz. Bet tas jau nekas briesmīgs nav 😉

 55. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā šodien skaista diena-varēja novākt visu kas nosalis un vēl aplasīt ābolus,jo rīt jau tie laikam būs norauti.Lietus sākās tikai ap20 un nekādi diži vēji pagaidām nemanās.

 56. snake Says:

  Liepājā jau pūš brāzmains vējš,varētu būt uz 18 m/s brāzmās,bet tas jau nekas nav 🙂

 57. lightning Says:

  Vējš ceļas (cik nu pa lielās mājas logu var redzēt) arī Līvānos, bet nav ne tuvu tāds, kā te apraksta kurzemnieki. Lietus gan arī jau ir sācies, sīks smidzeklis ar vēju iet pa gaisu. Aukstāks gan īpaši nepaliek, auksts bija dienā un arī tagad, man rāda vēl +7,5 grādus, tiesa, tas ir aizvējā, bet vēja pusē tikai +5. Sildos ar elektrisko sildītāju, jo apkure vēl nav pieslēgta. Brrr! Pretīgs laiks, vismaz pagaidām. Varbūt vienīgi kaut kas interesants kaut kur pagriezīsies?! 😉

 58. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/10/03/pirma-rudens-salna-riga/
  Ari Riga,Zolitudes apkartnē 3 oktobra rita bija verojama visai nopietna salna un sarma 🙂
  Diena bija saulaina un siltaka,bet pecpusdien apmacas un saka pastiprinaties vejš,vakara ilgstošs neliels lietus,kas list vel tagad 😉

 59. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Pusnaktī, Ventspilī ir 24m/s, Liepājā 21m/s; Pāvilostā 18m/s, citviet gan vējš ne’pārsniedz 15m/s.

 60. gubumakonis Says:

  Liepajas puse LR-1 ziņo par visstiprako veju šonakt, veja brazmam kas bija lidz 26 m/s,lauztiem kokiem un traucejumiem ostas. Tikmer Riga pagaidam nekas ne tuvu vetrai vai pat stipram vejam nav noverots,skiet pa nakti nebija stiprakas brazmas par 13 m/s,tagad skaidrojas un neliels vejelis puš… Nakti briziem lija,kopuma 7mm nolija.

 61. Pierīga Says:

  Man Rīdzinieki to pašu teica.. pie manis gan to nevarētu teikt.. Pa nakti vējš svilpoja pa visām logu šķirbām, durvis grabēja, jutos kā k-kur citur, ne mājās 🙂
  Diezgan lija, nu gandrīz jau beidz, pie Liepājas izskatās, ka ar zibeņiem, pēc to kartes spriežot.

 62. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē ap pusnakti bija brāzmas 17m/s, tagad gan vājāks…7-8-10m/s.

 63. maikls Says:

  Kā jau tikko ierakstīju twitterī, Pāvilostā un Ventspilī 24 stundās nolijuši 35-37 milimetri. Visa oktobra norma tai pusei ir ap 75mm.

  Oktobra pirmajās 3,5 diennaktīs daudzviet Latvijā nokrišņu daudzums jau ir ap 30mm, Ventspilī ap 60mm. Vismazāk – zem 20mm – ir Dobelē, Rīgā, Valkā, laikam arī vietām Latgalē.

 64. raitis_sametis Says:

  Man šorīt gar māju – Zantē- dauzās 3 bezdelīgas, laidelējas un nekur prom nelido. ** Rītā: bija zibeņošana Latvijas DR nostūrī… http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/lightning.gif

 65. Pierīga Says:

  Šobrīd diezgan stipri pūš vējš un ar mainīgu stiprumu līst, pirms stundas bija saule

 66. raitis_sametis Says:

  Vakar man aizsākās meteoroloģiskais rudens, 3.10. – bija piektā diena, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra bija zem +10 grādiem.

 67. dAvi Says:

  Liepājā meteoroloģiskais rudens ir atcelts =) Ik pa mirklim, ja negāž liets, temperatūra akāpjas līdz galvu reibinošiem 14 grādiem! Superīga dieniņa, jābrauc uz jūru kaifot 🙂

 68. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā +11,2 ,lietus periodiski mijas ar sauli.Ļoti retas vēja brāzmas,patlaban gandrīz vai bezvējš,Naktī lija bieži un stiprāk un ari vējš bija spēcīgāks bet vēl tālu līdz vētrai-tāds isti rudenīgs laiks.

 69. gubumakonis Says:

  Ņjaa.. Riga ka vienmer neka ipaša… bija dažas stiprakas veja brazmas kartejai nokrišnu zonai ejot pari,bet kopuma mainigs makoņu daudzums,ik pa bridim uzspid saule,reizem neliels lietutiņš,bet silti gan,jau +12,patikams laiks ara. Es ari gribeju braukt pie juras,bet tagad isti nezinu,vejš te musu puse tads pavisam švaks,diez vai ari Jurmalā bus kas ieveribas cienigs,nez kur nu ir tie solitie 24 m/s liča piekrastē,par kuriem te radio visu laiku skandina ?

  • maikls Says:

   Nu kā gan pie D vēja var gaidīt īpaši stipru vēju Rīgā? Kur lai tas vējš ieskrienas? Neviens modelis Rīgā neprognozēja vētru, jau vakar divreiz uzsvēru, ka LVĢMC vienīgais prognozē vētru Rīgā, citi tikai max brāzmas 14-19m/s. Vētra šobrīd ir tikai tur, kur D,DR vējš ir vējš no ūdens, līča piekrastē tas iespējams tikai Ainažu pusē.

   Es parasti saku – Rīga piekrastē atrodas tikai pie ZR vēja, pie citiem vēja virzieniem Rīga neatrodas piekrastē, jo tad nav nekā no piekrastei raksturīgajiem laika apstākļiem.

 70. lightning Says:

  Heh, interesanti! Jau 4.50 naktī pamanīju, ka termometrs piedzēries – uzkāpis līdz 9,5 grādiem, bet tagad vispār neticami silts pēc šīm aukstajām dienām – Līvānos siltais vējš atpūtis jau veselus +13,5 C! 🙂 Lietus lija teju visu nakti (ar pārtraukumiem), droši vien arī no agra rīta, bet to precīzi nepateikšu, tajā laikā saldi krācu. 😀 Pielijis ir, bet pārgāzis jēgu, par laimi, pagaidām nav.
  Visu rītu (kopš 11.00) debesīs vēja trenkāti dažādi mākoņi, vējš stiprs, kokus loka riktīgi, ātrumu gan diemžēl noteikt nevaru, bet, uz aci spriežot, vismaz 10-12 m/s ir, atsevišķās brāzmās droši vien arī visi 15 m/s, tomēr nekāda vētra jau nu ne tuvu nav (to manā pusē arī neparedzēja). Mākoņi tagad sāk tā kā mazliet pašķirties, arī daži saules stari izlauzās, bet vislielākais prieks man par kaut vai īslaicīgo siltāka gaisa vilni! 😉

 71. maikls Says:

  Lai gan Vidzemē īpaši lielas brāzmas nav fiksētas, tur esot visvairāk elektroapgādes traucējumu.

  Jūras piekrastē, īpaši Liepājas un Pāvilostas pusē, tagad laikam sākas vētras kulminācija.

 72. b Says:

  Lidostā fiksēja 16m/s, starp termiņiem varēja būt vēl par kapeiku vairāk, tā ka, piemēram, leišu modelis bija precīzs.

 73. lightning Says:

  Oppā!!! Tikko Līvānos sākās tāāāda lietusgāze ar baigo vēju un krusu!!! Viss balts, vāliem iet, izskatījās, kā arī nozibsnīja! 😀 Izskatās gan, ka ilgi nebūs, jau pamazām rimstas, bet tomēr vismaz 1 neliels pārmaiņu vējš! 😀

 74. extreme Says:

  Biju aizbraucis uz Vecāķiem, cerībā, ka nu varbūt tomēr būs tur lielāks vējš, viļņi, utt. Rezultātā totāla garlaicība – mazliet uzpūš rietenis (~10 m/s), viļņu augstums ~20cm, “aitu pieres” tik vietām redzamas, pat jūra no krastiem nav izgājusi. Sīks lietelis mijās ar sauli, tālumā maza varavīksne. Nothing special 🙂

  • b Says:

   Bet kā gan Vecāķos jūra var iziet no krastiem, jo ūdeni faktiski pūš prom no krasta, nevis uz krastu. Ūdens līmeņa celšanās pie DR vēja ir tikai Baltijas jūras piekrastē Kurzemē un līča piekrastē Vidzemē, no Lilastes uz ziemeļiem.

   • extreme Says:

    Nekļūsim piekasīgi! 🙂 Būtu pāris m/s stiprāks vējš, ūdens būtu pārpūsts pāri manis sauktajam “krastam”/ mikrovalnim, es pat nezinu, kā to lai nosauc. Atsevišķi viļni tika pāri “valnim”, bet tas neskaitās. Pūta R vējš, bet viļņi nāca 45 grādu leņķī no ZZR. Pūš ūdeni prom no krasta pa lielam D vējš only. Lai gan laba vieta tukša nestāv – iestājas apvellings, un tad “valnim” pāri vilnis tiešām netiek.

 75. orkaans Says:

  Es biju Daugavgrīvā-arī nekas!
  Viļņi apm. pusmetru augsti. 😀
  Viens nolauzts vītols gan bija.

 76. gubumakonis Says:

  Ja,Jurmala ari tik mierigu juru sen nebiju redzejis 🙂 Vilni gandriz nav,veja ari,lietus pa celam tur un atpakaļ gan stipri gaza,daudz lielas pelkes ari 🙂 Ari Rigā nolija pievakare labi.

 77. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē visas dienas laikā ik pa laikam lija, bet krusas nebija, vējš pastiprs līdz 12 m/s apmēram, vienu brīdi tik bija tuvāk 15 m/s kad papūta minūti un koku zari labi locījās, bet tā nekas traks nebija.

 78. Harbormaster Says:

  Man Pāvilostā – jahtu ostā novietotais mazais “weatherstation” pagaidām lielāko pūtienu 22m/s konstatēja ap 13:00, tagad, kā izskatās – vējš nedaudz pierima un sāk pārvietoties no SW uz WSW. Diezgan skaidras debesis un liels apaļš mēnesis. Vēja brāzmas caurmērā ap 15m/s temp. 12 grādi.

 79. Harbormaster Says:

  Sorry!!! tas ir gļuks, kaut kas nav kārtībā ar tām “šūpolēm” lietus traukā, jo pie spēcīgāka vēja viņas fiksē anormālākos nokrišņus.

  tam tāpat kā sievietēm ticēt var tikai izmisuma brīžos.. 🙂

  bet pārējais gan ir +/- realitātes robežās!!!

 80. snake Says:

  Tikko atbraucu no Liepājas Z-mola,labs skats tur bija – smuki sļācās uz mašīnām 😀

 81. dAvi Says:

  Njā, vētra turās neticami ilgi. Joprojām vējš kārtīgi pluina kokus. Brāzmas pie 25m/s Pēc skata (Liepāja)

 82. Juris A. Says:

  Baltezerā vidējs WNW, jau zaudējis spēku. Beidzot līča S daļā sadzītais ūdens līmenis sasniedzis arī Baltezeru. Līmenis “uz aci” cēlies par aptuveni metru, salīdzinot ar visas vasaras neparasti zemo līmeni. Žogam cauri gan vēl neiet un pēc windfinder vēja ātrums kritīsies. Silts, T=+9.0C.

 83. Juris A. Says:

  Nepaguvu tālu aiziet no datora, kad Baltezerā uzgriezās kārtīgs, joprojām WNW, ezers viļņos un putās. Mājās, kā parasti pie stipra vēja, sākās “kaķu koncerts” pa visādām ventilācijas cukām logu rāmjos un ventilācijas trubās. Temperatūra const., joprojām T=+9.0C. Vēja rimšana pa īstam tomēr laikam būs, kā windguru un windfinder – pret vakaru. Īstais serfošanas laiks, bet, serfotāji darbā. Arī SPANIEL iziet jūrā tikai pa vakariem, bet tie īsi.

 84. raitis_sametis Says:

  Labrīt – arī vakar vakarā 4.10.09. Zantē (Kurzemes austrumos) … no jauna bija vēja brāzmas līdz 15m/s, kas turpinājās arī visu nakti uz 5.10. pirmo pusi. Šorīt- jau rZR vējš 6-9m/s… lietus brāzmas turpinās.

 85. Pierīga Says:

  Mja, pie manis šodien vējš uz pusi stiprāks, kā vakardien.. Kastaņi vien pa gaisu lido.

 86. raitis_sametis Says:  Radars atkal rāda “līča efektu” (jau nezkuro dienu gandrīz pēc kārtas…//rudens beidzot ir iestājies…).

 87. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/30343.html

  Meteo.lv par brāzmainajiem vējiem šajās dienās

  • raitis_sametis Says:

   Šķiet, ka naktī uz 6.10.09. daudzviet pat saliņu varam sagaidīt, un tad jau no atlikušajiem nelielajiem cb mākoņiem pat krusiņa/pat īstais sniedziņš?

   • maikls Says:

    Nē, diezin vai. Gaisa temperatūra gaidāma virs nulles (salnas uz zāles gan, protams, vismaz vietām būs), bet krusa varēja būt i šodien, i vakar, jo tai jau nevajag zemu temperatūru piezemes slānī; krusa nav sniegpārslas, kas ātri kūst.

 88. lightning Says:

  Šodien uz pēcpusdienu laiks jau mazliet mierīgāks, kaut gan visu nakti un vēl no rīta Līvānos lija gandrīz nepārtraukti, un vējš naktī arī brīžiem labi paauroja un kokus pakratīja, kopā ar lietu šakoņa bija labi dzirdama. Ap pusdienlaiku pamazām sāka skaidroties, uz vakarpusi saule jau daudz vairāk paspīd, kaut gan atsevišķi mākoņi brīžiem apkārtni jūtami tumšu uztaisīja. Lietus gan dienā neko daudz vairs nelija, – nu cik tad var?! 😀 Grādi kā jau rudenī – turas ap +8…+10, taču efektīvā temperatūra ir labi ja 3 – 5 grādi, protams, vēja dēļ.

 89. raitis_sametis Says:

  Šovakar TV3 ziņās – bija sižets par vētru Liepājā, kur rādīja nolauztus kokus, 2 saplacinātas automašīnas, un arīdzan viens kuģis – dauzoties viļņos gar piestātni – bija ieguvis sūces (gan virs ūdenslīnijas, tamdēļ nebija viens grimulis vairāk…)…

 90. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Vakardienas juras skati,musu pusee vetra diemžel izpalika 🙂
  Toties šodien,kad vejš iegriezas no ZR puse,Riga bija krietni stipraks vejš,ka vakar,par vetru te neiet runa,bet vizuali un pec sajutam dažas brazmas dienas pirmaja puse bija kadus 15-17 m/s,Rigas centra kokiem samera daudz luzušu mazo zaru,ari pa kadam lielakam redzets,kanalā diezgan augsts udens limenis ari bija.Lietus praktiski vairs nelija,ja neskaita nelielu papilinašanu no maziem gubumakoniem…
  Nakts skaidra,gandriz bezvejš,spoži spid pilnmeness logā 😉 un ir tikai +3 gradi.

 91. Maija Says:

  Jaunpiebalgā 4 gr.Visu nakti ,arī vēl no rīta,spoži spīdēja mēness.Jau nopriecājos,ka nu beidzot,varbūt,lietus mitēsies.Kas to deva,nupat sāk gāzt atkal!Jābrīnās,kur tas slaojums šogad ņemas?Pabraucot kaut kur,acīm paveras lauki,kuri slīkst ūdenī,arī sazaļojušie ziemāji.Šoruden, lielākajā daļā Latvijas,zemīte paliks neuzarta…Neatceros,kad tā ir bijis.

  • Gubumakonis Says:

   Tas tik parada,cik dažadi laikapstakli medz but musu mazaja Latvijā 😉 Musu apkartne gan nevaretu sudzeties par slapjumu,drizak nokrišni pedejos 2 menesos ir mazak par normu… http://www.meteo.lv/public/30283.html
   lidz ar to gravji un dikis Zolitudē,Anniņmuižas plavās joprojam patukši,bet vel augustā un septembra sakuma darzu Ikšķiļe vajadzeja regulari laistit… Tapat ari man ši paliks atmiņā ka negaisiem nabagaka sezona musu apvidū,ko piemeram šogad nevaretu teikt liepajnieki 😉


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: