Nokrišņi un vēji 28.-30. septembrī

Komentāros – diskusija par laika apstākļiem septembra pēdējās 3 dienās (un, lūdzu, ne par ko citu).

Tātad pirmdien, sākot no ziemeļrietumiem, Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte. Tā nesīs nelielu un mērenu lietu,  dažviet lietusgāzes. Lietuvas modelis patlaban prognozē, ka pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu daudzviet Latvijā gaidāms  stiprs lietus. GFS modelis prognozē, ka lielākā nestabilitāte būs otrdienas rītā virs līča, un RZR vējš prāvos gubu mākoņus nesīs uz Vidzemi. Otrdien Latvijā jau būs ieplūdušas aukstas gaisa masas un jebkurš gubu mākonis, kas būs pietiekami liels, lai nestu nokrišņus, bez lietus var atnest arī krusu.  Visticamāk, vēl nebūs tik auksts, lai zemi sasniegtu neizkusis sniegs (lai gan Lietuvas modelis prognozē slapju sniegu Igaunijas rietumos otrdienas rītā).

Pirmdien pūtīs brāzmains DR vējš. Valsts lielākajā daļā vēja brāzmas nebūs stiprākas par 15 m/s. Visstiprāk vējš pūtīs jūras piekrastē. Lietuvas modelis pirmdienas vakarā Dienvidkurzemes piekrastē prognozē R vēja brāzmas līdz pat 25m/s, bet šīs prognozes visu laiku svārstās. Otrdien vējš pūtīs no R,ZR. Lietuvas modelis savās prognozēs atkal ir viens no dāsnākajiem: otrdienas rītā Rīgas piekrastē (pilsētas ziemeļos pie līča) un visā Vidzemes piekrastē tas prognozē ZR vēja brāzmas līdz 23m/s, bet GFS prognozē daudz lēnāku vēju. Ja nu piepildās prognozes par vētru, tad jārēķinās ar dažiem lauztiem kokiem.

Septembra pēdējā dienā gaidāms visai mierīgs vējš, kas iegriezīsies no DR, jo no rietumiem, visticamāk, tuvosies ciklons ar jaunu lietus devu. Iepriekš daži modeļi prognozēja, ka šis ciklons būs spēcīgs un nesīs stipru lietu un stipru vētru, bet tagad izskatās, ka ciklons būs neliels un tā radītais vējš nesasniegs vētras spēku.

Pirmdiena vēl gaidāma visai silta – gaisa temperatūra būs +12..+16 grādi. Otrdienas rītā gaisa temperatūra noslīdēs līdz +4..+8, vietām piekrastē ap +10 grādiem. Pēc GFS prognozēm otrdien maksimālā gaisa temperatūra būs +8..+10, jūras piekrastē līdz +12 grādiem. Brāzmainais vējš, protams, radīs sajūtu, ka ir aukstāks.

81 Atbildes to “Nokrišņi un vēji 28.-30. septembrī”

 1. Līmeņrādis Says:

  Paldies par prognozi.

 2. gubumakonis Says:

  Visai ceriga prognoze cerams,kads pūtiens un gaziens sasniegs ari Rigu 🙂 Bus interesanta nedeļa.

 3. raitis_sametis Says:

  Labrīt- man garlaicīgas pēdējās divas dienas (atšķirībā no pasaules, pr ko rakstu pie iepriekšējā raksta…)… arī šorīt Zantē (Kurzemes austrumos) pelēka vienlaudus 10 balles cu+sc…

 4. maikls Says:

  Pēc Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra modeļa vakardienas aprēķiniem Rīgā nākamnedēļ kopumā gaidāmi vairāk nekā 50mm nokrišņu… bet tā jau vairāk tāda minēšana. Lai Rīgai trāpītu līča konvektīvie mākoņi, vajag ZR vēju, bet, piemēram, GFS modelis pārsvarā prognozē RZR vēju un tad lielākie nokrišņi ietu uz Vidzemi. Cita lieta, protams, ir ciklonu fronšu nestās nokrišņu zonas, kas daudz lietus var atnest jebkurai vietai.

 5. raitis_sametis Says:

  Jā, jā meteo.lv arīdzan prognozē 28. un 29.9. vēju stiprāku par 15m/s daudzviet Latvijā…

 6. Maija Says:

  Pie mums jau arī sākas brāzmas ne pa jokam.

 7. Pierīga Says:

  Jau kopš pēcpusdienas pa laikam uznāk diezgan spēcīgas brāzmas (10 m/s noteikti)

 8. raitis_sametis Says:

  27.09.2009. plkst. 14:40; Rīt, 28.09., dienas laikā Latvijā vietām gaidāms stiprs lietus. Brīdinājums no meteo.lv
  —-
  Pēcpusdienā jau bija vērojamas dažas DR vēja brāzmas līdz 15m/s… šodien, Zantē (Kurzemes austrumos)… Plkst. 18:00 (pēc meteo.lv faktiskā laika kartes): Ventspiī jau 16m/s, Saldū un Liepājā jau 14m/s. *** Brīdinājums no manas puses: ja es pēkšņi esu offlainā un neesu aktīvs, značit… man elektrības padeve ir norauta, kas zantē ir “normāla” parādība teju pie katra pūtiena… patreiz nakts sākumā gan vējs samazinājies līdz 4-6m/s.

 9. saksija Says:

  Lietuvas modelis prognozē otrdienai sniegu Vidzemē & Latgalē.

 10. lightning Says:

  Līvānos dienā vējš nebija pārāk liels, bet sajūta, ka pamazām pieņemas spēkā. Citādi šodien galīgi garlaicīgi vienmuļa diena – nomākušās debesis, tas pats vējelis, nepatīkamākais – drēgnums, brīžiem tāda kā sīka migla no gaisa vēlās, liekas, ka mitrums lēnām caur kauliem lien… It kā pārāk auksts nebija (ap +14…+15), bet vienalga sajūta – brrr… 😦
  Pēdējās septembra dienas nav diez ko izdevušās, vismaz pagaidām, varbūt rīt kaut kas mainīsies, vismaz Dabas spēku varēs just! 🙂
  Iespēju robežās komentēšu situāciju savā pusē, vienīgi rīt braucu ciemos (tiesa, netālu, bet nav jausmas, vai pie neta tikšu) un atgriezīšos otrdien. Sliktākajā gadījumā uzrakstīšu ar novēlošanos mazu atskaiti par pirmdienu-otrdienu. 🙂 Lai beidzot kaut kas interesants! 😉

  • maikls Says:

   Man gan likās, ka ļoti jauks laiks ārā – šovakar sajutos kā siltā vasaras naktī.

   • lightning Says:

    Jā, par vakaru un nakts pirmo pusi varu piekrist – vējš nav jūtami cēlies (cik nu varu savā daudzstāvenē pilsētas centrā par to spriest), grādi gandrīz tie paši, kas dienā, vēl joprojām 14,4C, tā kā, no šī viedokļa raugoties, taisnība. 🙂
    Katrā lietā jāmēģina atrast savs pozitīvais faktors, tā viņš ir! 😉

 11. gubumakonis Says:

  Diena bija ne visai interesanta,bet kopuma silta es uzskatu,gan dienā,gan nakti temperatura Riga turejas +14 +16 gradu robežas,apmacies un dienas otra pusee ar veju 🙂 Vakars/nakts gan ir silta septembra beigam- vel tagad ir +15 gradi un neliels vejs dzena pa pagalmu pirmas kritušas lapas…
  Redzes,ko sagaidisim rit 🙂

  • Saulcerīte Says:

   Rītu esam sagaidījuši tādu pat kā vakaru-pie Lidostas silti un mierīgi,+14.Ne vakar ne šorīt pa istabu negribas dzīvoties-vairāk velk pa āru, laikam jau pēdējās siltās dienas tuvākā laikā.

 12. maikls Says:

  Pēc Lietuvas modeļa prognozēm Rīgā šodien arī nav gaidāmas stiprākas brāzmas par 12m/s. Un arī Liepājai iepriekš prognozēto 25m/s vietā modelis tagad prognozē max 19 m/s.

 13. raitis_sametis Says:

  Labrīt – radars rāda garus un apnicīgus nokrišņu Latvijas R un ZA, kā arī Vidzemes ziemeļos…

 14. dAvi Says:

  Tas radars tomeer taads ljoti shvaks. esmu noveerojis, ka taalaak pa 200 kilometriem raadiijumi ir ljoti nepreciizi. Liepaajaa no 11iem liist lietus.

  • snake Says:

   es arī esmu novērojis,ka tad,kad Liepājā līst radars nemaz to neuzrāda,piemēram,tagad arī līst,bet radars to neuzrāda. Vienu brīdi Liepājā lija diezgan stipri,vējš gan tāds pašvaks,brāzmas jau ir bet uz kādiem 15 m/s.

 15. maikls Says:

  Jēkabpilī jau labu laiciņu visai stipri līst.

 16. Pierīga Says:

  Šeit sēņu lietus.. ne visai stiprs, ne smidzinošs, tāds pavidam. Grādi nemainās jau no kādas aizvakardienas – ap 13-15.

 17. lightning Says:

  Līvānos rīts bija nomācies, stipri vējains (bet ne vētrains, precīzu ātrumu gan noteikt nevaru), salīdzinoši silts (ap +14C), bez lietus. Līt sāka īsi pirms 15.00, sākumā mazliet, bet pakāpeniski pieņemas spēkā, nu jau laiciņu līst visai stipri.

 18. raitis_sametis Says:

  http://solarcycle25.com/index.php?id=93

  Te tiek vēstīts: bijis ekstrēms saules vējš, kas (pēc paša nelielas pieredzes) 10-12 dienu laikā paaugstinās dažādu laika ekstrēmu iespēju. Varbūt taifūns Ketsana/Ondoy (nu jau otrā kategorija!) ir “pirmais vēstījums” par to? Un-mums…
  ===
  “Man” te Zantē (Kurzemes austrumi) ilglaicīgs lietus jau no plkst. 11:00, pirms laiciņa pat mēreni stiprs, patreiz gan nedaudz pierimst, +14,DR vējš gan minimāls 2-4m/s. 10 balles zemie st+sc mākoņainība.

 19. raitis_sametis Says:

  28.09.2009. plkst. 15:25 Šodien, 28.09., Latvijā vietām gaidāms stiprs lietus.
  Pievakarē jūras piekrastē dienvidrietumu, rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 20-22 m/s.
  Naktī uz 29.09., vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem.

  Brīdinājums no meteo.lv..manīsm. Es Zantē (Kurzemes austrumi) pievakarē vēroju vēja pastiprināšanos līdz 7-8m/s, turklāt tas uzrāda tendenci iegriezties no R puses (priekšpusdienā bija 2-4-6m/s no DR). Īepriekšējā st mākoņu sega kļūst gabalaināka- virs tiem: jau daži izteikti gubu mākoņi+ augšējā stāvā joprojām vienlaidus ci+cc=ns->dod vienmērīgu smidzināšanu, lietus intensitāte piestāj, skatīsimies – kas būs pašā dienas izskaņā.

 20. Saulcerīte Says:

  Sajūtu tādu kā vilšanos-nav gandrīz nekā no solītā lielā lietus un vēja.+13 un kā parasti virs Rīgas lietus pierimst un mākoņi pašķiras.Un tā jau mēnešiem ilgi.Bet par siltumu prieks.

  • Pierīga Says:

   Jap, pie manis palija, bet nu tas tāds pašvaks kādu 4 stundu pilinātājs vien bija 🙂
   Un jap, ārā nupat vējš, bet jutos kā siltā rudenī

  • maikls Says:

   Lietuvas modelis tagad prognozē, ka Rīgā otrdienas rītā varētu būt Z,ZR vējš līdz 20 m/s un stiprs lietus kādu brīdi.

   Bet Jēkabpilī gan ir pielijis, vienu brīdi aiz loga bija pamatīga šalkoņa – no stiprā lietus un vēja.

 21. maikls Says:

  Virs 10mm šodien nolija Ainažu, Rūjienas, Cēsu, Aizkraukles, Saulkrastu, Jēkabpils, Liepājas, Talsu pusē.

  Iespējams, visvairāk nolija Skrīveros, kur 18mm. Rīgas lidostā 5mm.

  Ja skatās septembra mēnesi kopā, tad no pieejamajiem meteostaciju datiem Rīgas lidosta ir otra sausākā pēc Dobeles.

 22. lightning Says:

  Kā sāka gāzt, tā stiprāk vājāk visu pēcpusdienu un vakaru, bez pārtraukuma. Vējš brāzmains, tomēr ne pārāk vētrains, turklāt brīžiem rimstas, taču lietus brīžiem riktīgi gāž. Es gan šobrīd netālu no Līvāniem (Preiļos), bet skaidrs, ka arī Līvānos tas pats. Piegāzis pamatīgi, viss pludo… Kas būs rīt?!

 23. gubumakonis Says:

  Ja,varetu teikt,ka gandriz vai vilšanas sodien laikapstakļos Rigā šodien-diena sakas ka iepriekšejas 2-zems makoņainums un silts laiks,neliels vejš,ap pusdienlaiku saka slinki pilinat/smidzinat lietutiņš,kas loti lenam pastiprinajas,pievakare dažas stundas mereni lija reizem uzputa ne parak stipras veja brazmas un tas ari viss,ap 19:00 viss beidzas un vairs pagaidam neka. Ja,kartejo reizi šogad nokrišņu zona pa’vajinas tieši Rigas tuvumā/apkartne 😦 Temperatura nokkita no +15 uz +12 gradiem.

 24. raitis_sametis Says:

  Neliela zibeņošana virs Baltijas jūras, tur jau laikam aiz šās aukstās frontes ir dažas otrreizējās frontes ar cb mākoņiem…

 25. Maija Says:

  Arī pie mums viss pludo…Vispār jau normāls lietus šogad nav bijis,tikai gāzes.

 26. raitis_sametis Says:

  Labrīt, Zantē (Kurzemes austrumos) naktī bija dažas mērenes lietusgāzes, bet no rīta patreiz viss mierīgi. ZR vējš tikai kādi 4m/s. Bet ir daudz mākoņu riņķī, šodien neizslēdzu lietusgāzes no cb un pat kādu pērkona uzrūcienu.

 27. maikls Says:

  Arī Jēkabpilī pirms brīža bija ļoti intensīva lietusgāze – tādas parasti ir tikai vasarā.

 28. Juris A. Says:

  Neteiksim, ka pie manis viss mierīgi. Kārtīgs NW. Baltezera NOst krasts vienos baltos viļņos un putās, pa gaisu iet priežu skujas un koku lapas. Anemometra skalas nolasījumi ar binokli nav īsti korekti (tas ir rokas anemometrs, ar inducijas skalu apakšā, piestiprināts augšā pie jumta), jo tas nav pacelts augstāk virs jumta, bet tikai jumta malā, augstākajā vietā, ietekmē savirpuļojumi no ēkas un kokiem. Tomēr max brīžos iet pāri 10 m/s un vairāk (grūti noķert, jo, kamēr paķer binokli, brāzma jau garām). T = + 8.1 C. Laikam jāmaina adrese uz “vētras krastu”, kā jau tas gadu gaitā pierādījies, bet sērfošanai un burāšanai ideāl i!!!

 29. maikls Says:

  No pieejamajiem meteostaciju datiem vakar un naktī vismazāk lijis Rīgā, kur tikai 6mm, bet visvairāk Vidzemes rietumdaļā, kur līdz pat 28mm.

 30. gubumakonis Says:

  Riga,vismaz Zolitudē pagaidam nebija nekas ne tuvu stipram lietusgazem vai krusai/negaisam,brižiem nedaudz list no zemiem makoniem kas atri skrien pāri,no rita gan bija visai stiprs brazmains vejš,bet ari tas izskatas pierimst. Nakti nolija vien 1mm,temperatura man pie loga no rita bija +7,5,tagad +8,5

 31. raitis_sametis Says:

  Gaiss Zantē (Kurzemes austrumos) atdzisis līdz +7… patreiz ZRR vējš ‘5-6, dažā brāzmā līdz 7m/s. 8 balles cu+sc, neizteikti cb, pāris nelielas lietusbrāzmas arī tagad no rīta.

 32. raitis_sametis Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/ztowers.php

  O jā, virs Rīgas redzami “līča efekta” mākoņi ar nokrišņiem, Zantē (Kurzemes austrumi) ir 4 balles izteikti cu ar dažiem neizteiktiem cb – ar pavisam lokālām lietus brīzītēm. +9, ZRR vējš 5-7m/s.

 33. Orkaans Says:

  Teikā arī no rīta ap 7:00 gāza ļoti stipri,bija arī stiprs vējš.
  Kārtīgs līča (d)efekts, un kārtīgi arī samirku! 😀

 34. maikls Says:

  Daži cilvēki saka, ka Rīgā šodien bijis sniegs. Bet nu gan jau tā bija krusa vai kaut kas tamlīdzīgs.

  Rīgas lidosta šodien ziņoja par “small hail or graupel” – tas ‘graupel’ ir ne ta gluži sniegs, ne krusa, angliski mēdz saukt arī par ‘soft hail’ jeb mīksto/maigo krusu.

 35. Pierīga Says:

  Accuweather.com vienbrīd ziņoja par rain/snow, tā kā rudens ir iestājies pilnībā.
  Pie manis dienas pirmajā pusē pa laikam uzlija, tagad vējains ar sauli, diezgan vēss.

 36. saksija Says:

  16:00 Rīgas centrā ,pie Brīvības pieminekļa, novēroju krusu. 🙂

 37. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī nodeva krusa.Ik pa brīdim uzlīst,nedaudz arī saulīte.Novembra noskaņas…Vēl,taču,tikai septembris,vai tiešām būs agra un gara ziema?

 38. raitis_sametis Says:

  Zantē (Kurzemes austrumos) pievakarē bija pat tīri saulains, bet tagad vakarā – no jauna saradās cb mākoņi, kas nes atkal kādas saraustītas lietusbrāzmas. Un no jauna uzbrāzmoja vējš uz 5 minūtēm, ap 7m/s. Skaisti, bet par jau tumšu, nevaru nofotografēt…

 39. G.B. Says:

  Šorīt ap pl. 7.30 starp Garkalni un Juglu novēroju negaisu, diezgan spēcīgu. Patreiz ap pl. 20.40 Murjāņos ir stiprs negaiss ar krusu , viss balts , sajūta tāda ka visu no zemes noskalos.

 40. Pierīga Says:

  Mja, skatos, pilns radars ar spēcīgām lietusgāzēm.. Man, kā vienmēr, nekā.. Vēss vakars, lietus visapkārt, tikai uzpilina.

 41. peljux Says:

  Sovakar izbraucu ap pus8iem no saulkrastiem uz limbaziem.un pa celam tik sakas.no sakuma nenormals lietus un kadas 10 reizes nenormalakie zibeni, bet ruciena neviena.un puscela sakas tada krusa kadu nebiju piedzivojis.
  visa soseja bija pilnigi 100% balta, melnums ne mazakais.
  kadu pusotru centimetru biezuma, gandriz ka sniegs, palika pat bail braukt, autinam platas vasaras riepas.

  bet nu gala nonacu labi.

 42. Pierīga Says:

  Ārā norūca, garām aiziet slavenais negaiss.. Bet šķiet, ka no līča vēl kas gadīsies vismaz man…
  P.S. Daugavpilī pl. 21 pēc meteo datiem ir +1,9 grādi!

 43. Saulcerīte Says:

  Vakarā pēc 20 Pārdaugavā bija 3 spēcīgi zibsnījumi,bet pilnīgi bez skaņas,lietus neliels ,brīžiem ari vējš pastiprinās-nesapratu kas tas īsti bija.

 44. gubumakonis Says:

  Ja,ši diena ir visai bagata un interesanta ar notikumiem 🙂 Kaut ari Rigai,cik taja šodien uzturos neka ipaša nav piedzivots 😦 Vispirms jau aizbraucu uz Jurmalas pludmali šodien-Lielupes/Bulduru rajona piedzivoju specigu lietusazi,krusu un brazmainu veju,velak pludmale vareja vērot smuku līča effektu,bildes velak ielikšu,vetrains laiks pie liča ari bija iespaidigs,kaut ari netalu tepat Rigā nekads liels vejš nebija,pa dienu Rigā vairakas islaicigas lokalas lietus šaltis lica efekta iespaidā,bet parsvara saulains..Šobrid vakara noveroju vismaz kadus 4 zibeņu uzplaksnijumus taluma,liča pusē,bet Riga nelist,varbut velak… Deretu kadas fočenes no tam lielam krusas gazem ko te raksta piedzivotas,lai var vismaz neklatiene izbaudit,ka tas bija…

 45. Orkaans Says:

  Es Teikā redzēju 7 plaiksnījumus,tajā skaitā viens trāpijās kadrā,bet ne pārāk skaists…
  Vismaz esmu priecīgs par negaisu! 🙂

 46. maikls Says:

  Gubumākoņa bildes no Jūrmalas ļoti skaistas, tikai šīs sanāk (pēc datuma spriežot) nav no šodienas: http://www.fotoblog.lv/rep/16600/?cid=19782

 47. extreme Says:

  Nu tad beidzot pīļu dīķī vētra! 🙂 pa dienu Rīgas centrā krusa, nesen pie Dominas pāris minūšu krusa un tikko bija vēl neredzēts zibens – no pusdebess uz leju (cik zemu, neredzēju, jo priekšā bija daudzstāvu ēka) nomirgoja reizes 3. Sākotnēji likās – salūts?!

 48. raitis_sametis Says:

  Bet es nekā no zibeņiem neredzēju, laikam nepareizā laikā uz Z (uz jūru) skatījos:(

 49. lightning Says:

  Līvānu pusē nekā no šeit aprakstītajiem skaistumiem, nekādas krusas. Pārrados māju pusē šodien pēc 15.00, un konstatēju, ka laiks pārsvarā saulains ar daudziem, bet nelieliem ātri skrejošiem gubumākonīšiem.
  Aizvadītajā naktī Preiļos vēlā vakarā (ap 22.00-1.00) lietus bija pārstājis, toties pēc tam kādu stundu uznāca riktīga lietusgāze ar spēcīgām brāzmām. Tomēr tas bija īslaicīgs fenomens (par fenomenu gan to negribas pat saukt).
  Tad atkal viss norimās; kas bija vēlā nāktī, nezinu, jo saldi krācu; rīta pusē Preiļos bija nomācies, bet vēl salīdzinoši silts (ap +12), taču jau pēc stundas (ap 12.30) pamanīju, ka termometrs rāda vairs tikai +8. Savukārt manā pilsētā, Līvānos, kā noskaidroju, jau tad un pat vēl agrāk bijis diezgan saulains laiks, arī par pāris grādiem siltāks (Preiļos sāka riktīgāk skaidroties tikai ap 14.15).
  Vispār iespaids tāds, ka Līvānos tomēr ir lijis jūtami mazāk nekā Preiļos (spriežot pēc peļķēm), kaut gan slapjuma tāpat pietiek.
  Pēcpusdienā Līvānos pārsvarā neliels mākoņu daudzums, dažubrīd gan mākonīši uzklīda, 2 no tiem arī nedaudz norasināja, taču īslaicīgi un nestipri, vēlāk mākoņi izklīda, strauji palika vēss, pat auksts (aukstākais varēja būt ap 19.00-20.00, bet tās manas tīri subjektīvās domas, jo termometra man tobrīd līdzi nebija). Tomēr salna, šķiet, manā pusē nedraud, jo pērējās stundas laikā grādi svārstās starp 5 un 6,5. Kaut gan, ja nakts otrajā pusē noskaidrosies, viss kas var būt.
  Tāds mans referāts par laikapstākļiem manā pusē. Nekā īpaša, nebūs ko atcerēties, varu viennozīmīgi teikt. Prasts rudens ciklons, ne tā, kā citās aprakstītajās Latvijas vietās… Zibeņošana, krusa – tas laikam tikai pie līča, efekts laikam nebija tik spēcīgs, lai aizbrauktu tālāk! 😀

 50. maikls Says:

  Šorīt atkal spēcīgas lietusgāzes un pērkona negaisi Vidzemes rietumdaļā, sevišķi iepretim Rīgai, uz austrumiem no Rīgas.

 51. gubumakonis Says:

  Milzigs Lietus/negaisa makonis virzas noliča puses Vidzemes virziena un netalu no Rigas,pašreiz labi noverojams Liča effekts,skaisti izgaismots rira saulē. Tikmer virs Rigas zilas debesis un ir +5. Lietus ari naktī vismaz Zolitude nav bijis 😦

 52. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta pie mājas bija 0 gr.Uz zemes bija nevis salna,bet sals,pat ūdens spainī uzsalis.Pašlaik 3 gr.,līst.Salna spēcīga bija tāpēc,ka viss slapjš,vēl vakarā lija.Labi,ka dārzi nokopti,jo šādas salnas nodara lielu postu.Vai jaunnedēļ nebūs siltāks?To jau,laikam,grūti paredzēt.

  • maikls Says:

   Oficiāli par salnu sauc parādību, kad “gaisa temperatūra naktī pazeminās zem 0 grādiem pēc Celsija skalas, ja dienā tā ir bijusi virs 0 grādiem”. Un runa nav tikai par zāli, ne velti lieto terminu “salna gaisā”.

 53. Juris A. Says:

  Līča efekta mākoņi, zili-melni, ar pērkona rūcieniem aizvirzās gar Baltezera N galu NOst virzienā. Pa ceļam droši vien ķēra Ādažus, Carnikavu. T=+5.6C, vējš pierimis, saulīte, mākoņi. Vakar vakarā tumsā, ap 21h saskaitīju vairāk kā 10 zibens uzliesmojumus uz N no Baltezera, daži bija ļoti krāšņi. Daži no tiem bija arī ar dārdoņu, bet ne tuvumā.

 54. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/lica-efekts-un-vetrains-vejs-jurmala-29-09-2009/
  Vakardienas Līča efekta Jurmalā,lietusgaze un krusa ari piedzivoti 🙂 Velak,kad bus laiks šo galeriju vel papildinašu.

 55. raitis_sametis Says:

  Arīn Kurzemes austrumos šorīt redzami nedaudz cerīgi – patreiz neizteikti cb mākoņi – kas dienā varētu nest kādu lietusgāzi+ varbūt pērkonu.

 56. raitis_sametis Says:  Arī šonakt Latvijā-uz austrumiem no Rīgas bija zibeņošana…

 57. Saulcerīte Says:

  Bet pie R’igas lidostas šorīt +2 un paldies visaugstākam salnu nebija.

 58. gubumakonis Says:


  Aiz Rigas ZA pusee ari tagad stipri zibeņo…

 59. maikls Says:

  Starp meteostacijām zemākā gaisa temperatūra atkal fiksēta Jelgavā: +0,4 grādi. Valkā +0,6, Ainažos +0,8, citviet mazliet siltāks, vissiltākais Ventspilī: gan lidostā, gan uz mola ap +10 grādiem.

 60. hapy Says:

  Sorīt Saulkrastu apkārtnē un pie Lilastes ir uzsnidzis sniegs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: