Nākamnedēļ kļūs aukstāks, gaidāms lietus ar krusu

Pēc lietusgāzēm dažviet Latvijā ceturtdien (un vēl piektdienas naktī), brīvdienās nokrišņu būs maz, ja vispār. Piektdien vietām vēl uzlīs – modeļi kaut kādu lietu galvenokārt prognozē joslā no Rīgas uz dienvidaustrumiem (neliels līča efekts). Arī ceturtdien piedzīvotās stiprās lietusgāzes un negaisi dažviet Vidzemē un vēl gaidāmās lietusgāzes ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu ir lielā mērā saistītas ar silto jūras un līča ūdeni, kas šobrīd ir siltāks nekā parasti šajā gada laikā (13-16 grādi).

Brīvdienās laiku Latvijā noteiks anticiklona ziemeļu mala. No rietumiem Latvijā ieplūdīs netipiski siltas gaisa masas, taču uz zemes mākoņu dēļ varētu nebūt īpaši silts. GFS modelis šobrīd prognozē, ka sestdien būs pārsvarā mākoņains un vietām smidzinās lietus, temperatūra līdz +17 grādiem. Svētdienai tas prognozē vairāk saules un līdz ar to līdz pat +20 grādiem. Gaidāms mēreni stiprs rietumu vējš.

Modeļi prognozē, ka nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos spēcīga aukstā atmosfēras fronte, kas saistīta ar plašu ciklonu virs Skandināvijas un Arktikas. Iespējams, ka, pietuvojoties zema spiediena ieplakai, būs arī neliela vētra.

Virs Britu salām atradīsies anticiklons, kas veicinās arktisko gaisa masu ieplūšanu. Saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi nākamnedēļ sagaidīsim pirmos lielos jūras un līča efekta nokrišņus. Iespējams, ka veidosies vēl kāda neliela ieplaka vai pat ciklons, kas daudzviet atnestu visai daudz nokrišņu. Sniegu vēl nevajadzētu gaidīt (lai gan neliela pirmā sniega iespēja Vidzemē ir;  GFS modelis šobrīd prognozē slapju sniegu Latvijas austrumdaļā 4. oktobrī, bet šo tālo prognozi pagaidām varam ignorēt), bet krusa gan droši vien būs. Iespējami arī daži negaisi, galvenokārt piekrastes rajonos.

Ja anticiklons no Rietumeiropas nākamnedēļ pievirzīsies tuvāk mums nekā to šobrīd prognozē GFS, tad attiecīgi nokrišņu būs mazāk, lai gan kaut kādam jūras un līča efektam vienalga vajadzētu saglabāties.

GFS prognozē, ka aukstā fronte, nesot visai stipru, bet ne ilgstošu lietu, Latviju šķērsos jau pirmdien, un drīz vien aiz tās sāks veidoties prāvi jūras/līča efekta mākoņi.

63 Atbildes to “Nākamnedēļ kļūs aukstāks, gaidāms lietus ar krusu”

 1. maikls Says:

  Man patīk pašreizējā GFS maksimālās gaisa temperatūras prognoze Rīgai: svētdien +20, pirmdien +15, otrdien +10, trešdien +8.

 2. gubumakonis Says:

  Man ari patik pašreizeja nakamas nedeļas prognoze 😉 Kaut nu piepilditos pilna mera 😉

 3. raitis_sametis Says:

  Labdien, jau vizuāli Z pusē redzu dažus neizteiktus cb mākoņus, kas domājams- Kurzemes Rīgas līča piekrastē nesis kādas lietus brāzmas…

 4. Digital1 Says:

  … izskatās, ka pāri Kurzemei Rīgas virzienā nāk smuks lietus 🙂

  • raitis_sametis Says:

   Nāk- nāk, jau vizuāli redzu: mākoņi kļūst aizvien interesantāki: visa veida… un maskēti cb vienmērīgā slānī:) ‘(Zantē, Kurzemes austrumos).

   • Digital1 Says:

    Kurā no jaunizveidotajiem novadiem ir Zante? Slinkums meklēt 🙂

    P.S. Ziņo, kāds lietus tevi sasniedz!

   • raitis_sametis Says:

    Zante ir Kandavas novadā… Ja skatāmies radara (visiem zināmā) karti, tad Zante atrodas uz Kurzemes (uz dienvidiem no Abavas) augstienes pašā ZA malā… Lietus vēl nelīst, bet vizuāli jau ir ne vairāk kā 20km attālumā (jāsteidz govīm salikt barību uz vakaru, kamēr vēl apkakle sausa)…

   • raitis_sametis Says:

    Jau līst visai labi- rupjām (ne gluži kā vasaras gāzienos, bet tomēr agresīvām) lietuslāsēm. Izskatās lietus uz kādu pusotru stundu, līst no augstiem gubu (ac) mākoņiem, nevis no zemākiem cu. Virsū ir vienmērīgi slāņaini (as+augstākie visi ci+cc+cs, kas kopā arī neizteiktus cb slaņus dod…). Pēc brīža arī fotkas mēģināšu…

  • raitis_sametis Says:   Un arīdzan zibeņu frontē cerīgi kļūst: līdzās tam- ka ir masīvs zibeņu klājiens uz austrumiem no Igaunijas un Vidzemes ziemeļiem; tagad daži zibeņi ir arī LV rietumu piekrastē, kā arī Zviedrijas austrumu krastos tepatās pāri jūrai. Tā: ka mūsu platuma grādos cerības palielinās:)

 5. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m_a240909

  Fotkas no mākoņiem Zantē/ 24.9.09. posmā plkst. 17:30-18:00, kad vēl lietuszona tikai tuvojās. Tagad lietus līst visai spēcīgi (neesmu vēl spēcīguma skalu izgidrojis, bet gan jau drīz…). Zibeņu karte rāda, ka arī šajā masīvā kāds epizodisks zibens bijis (pagaidām Skrundas tuvumā…). Bet uz ZR atkal skaidrāks paliek…

 6. raitis_sametis Says:

  Lietus, kas 10min bija ar 500m redzamību, tagad piestājis. Bet visā R un DR ir skaisti un fotogeniski cb mākoņi, cerības uz nakts zibeņiem.

 7. raitis_sametis Says:

  Ziemeļkurzeme atkal dabū (kā vasarā) labus nokrišņus:)

 8. snake Says:

  Liepāja tikko dabūja pamatīgu lietusgāzi ar krusu. Fiksēju pāris zibeņus ar diezgan stipriem pērkona grāvieniem. Vējš arī pastiprinājās vēl vairāk un likās,ka tulīt kaut kas lidos 😉 vismaz garlaicīgi nav.

 9. Pierīga Says:

  Man tik mēreni līst, nekas īpašs

 10. maikls Says:

  Ventspils meteostacijā šovakar reģistrēti 23 m/s… BNS ziņo.

  Baltkrievi raksta (norādītais laiks ir UTC):
  24.09 15:54 Вентспилс. Гроза. Ветер З-С-З, 17 м/с, порыв 23 м/с. Ливневый дождь.

 11. Digital1 Says:

  Virs Kurzemes ir izveidojusies otrā nokrišņu fronte – krietni spēcīgāka nekā pirmā, kura Rīgai atnesa nelielu lietu un vēju.

 12. maikls Says:

  Tik stipru lietu radars sen nav uzrādījis, bet tur laikam nedaudz ir pārspīlēts, lūk, radara attēls no plkst. 20:20 – http://twitpic.com/iyjp9

 13. gubumakonis Says:

  Rigā pagaidam nekas nav,vakara atkal nedaudz nolija un tas ari viss 😦 Ari rita lietusgazes pagaja garam,atnesot mums vien nelielu smidzinošu lietutiņu,diena parsvara saulaina,ar mainigu makonu daudzumu un mereni spirgtu veju. Vai tad tiešam ari ši ora lietusgažu fronte,kas tagad vel ir virs Kurzemes neko mums neatnesis….

 14. Saulcerīte Says:

  Labi ,ka l’dz ar laikaapstākļu pasliktināšanos uzlabojas laika vērotāju aktivitāte.Ari es gaidu īstu lietu.

 15. raitis_sametis Says:

  Līst visu vakaru… arī pirms 10 minūtem, DR vējš Zantē ap 6-7m/s.

 16. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude saka mereni lit lietus.

 17. Digital1 Says:

  Rīgu ir sasniegusi nokrišņu zona, kuru pavada mērens lietus (brīžiem stiprs) kā arī brāzmains vējš.

 18. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude mereni nolija kadu nepilnu pusstundu,vienu bridi lija stiprak,lielam lasem,ka vasara,vejš mums te parak stiprs nebija. Nu vismaz vienreiz ari zem kokiem ari caur lapotni zemi samitrinaja 😉

 19. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/pirma-vetra-20092010-vetru-sezona/
  Vetraini laikapstakli Jurmalas pludmalē 23/24 septembrī,gaiditas rudens-ziemas vertru sezonas pieteikums/atklašana 🙂

 20. raitis_sametis Says:

  Labrīt- laiks ir nomierinājies:/ vakar vakars tiešām bija lielisks visā Latvijā: daba parādīja lokālas lietusgāzes, dažu zibeņošanu un vietām vētras stiprumu vēju. Šodien, vietām’ sķiet, tikai neliels slinks lietus…? Naktī zibeņošana nav piefiksēta…

  • raitis_sametis Says:

   Jāgaida varenā = pirmdiena/otrdiena ar fronti+vētru?

  • lightning Says:

   Visā Latvijā – tur kļūdies. Vismaz Līvānos vakar nekā tamlīdzīga, nekā lieliska. Nekāda stiprā vēja, par zibeņiem un pērkoniem nerunājot, arī nekādu riktīgu lietusgāžu nebija, vien laiku pa laikam uznāca pa kādam mākonim, uzlija, papūta kāda vidēji stiprāka brāzma, un game over. Jā, vēl arī naktī lietus palaistījās, bet tas i viss. Nekā ne tuvu lieliska, vismaz man, plus vēl auksts, tā kā… 😦

 21. Maija Says:

  Pie mums pagaidām saule,pavēss.Vakar piedzīvojām gan lietu,gan krusu,gan pa R malu zibeņošanu un dažu labu rūcienu.Pēc siltā laika ,nevar vēl pierast pie vēsuma…

 22. lightning Says:

  Šodien laikapstākļu ziņā nekā patīkama (kaut gan labāk nekā vakar ir). Lietus, šķiet, laikam gan būs beidzies, kaut gan neko daudz vismaz manā pusē pielijis nav. Tiesa, peļķes uz ielām ir diezgan daudz, bet nevar teikt, ka būtu piegāzts.
  Vējš pamazām arī rimstas, kaut gan pat vakar neko dižs tas nebija. Joprojām apmācies (rīta pusē gan arī saule bija uzspīdējusi), gaiss nepatīkami dzestrs, mitrs, arī auksti (+12…13). Rietumu pusē gan mākoņi sāk tā kā dalīties, varbūt līdz vakaram vēl saule izlīdīs un gaisu kaut cik sasildīs! Bet brīvdienas gan gaidu ar nepacietību, jo nekas nevar būt labāks rudenī par skaidrām debesīm! 😀

  • maikls Says:

   Skaidru laiku brīvdienās, manuprāt, neviens neprognozē.

   • lightning Says:

    Labi, lai arī ne pilnīgi skaidras debesis, bet tomēr vairāk saules un līdz +20 vietām prognozē gan! Es ceru uz to, ka manā pusē saule spīdēs un gaisu pasildīs! 🙂 Tomēr šāda prognoze daudz labāka un cerīgāka par nebeidzamām aukstajām frontēm un lietusgāzēm, jūras/līča efekta mākoņu kalniem, ko prognozē nākamnedēļ. Vismaz man! 😉

 23. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/tropical/tracking/wp200917.html

  Man skatiens pievērsts depresijai “17”, kura pēc prognozēm nu jau tropiskās vētras līmenī taisās mazgāt Filipīnu ziemeļus:)

 24. raitis_sametis Says:

  Caur LRadio arīdzan sacīja – būs pirmais sniegs nākamās nedēļas otrajā pusē(??), varētu totalizatoru uzrīkot: tad tad šie nokrišņi risināsies; kad būs pirmais sniegs uz zemes šās priekšziemas laikā?

 25. lightning Says:

  Izskatās, ka šodien tomēr sauli laikam nesagaidīšu… 😦 Nomācies joprojām, kādu grādu siltāks ir, bet tas i viss…

 26. Romāns Kolduns Says:

  Krievijas hidrometeocentrs ceturtdienai vispār prognozē +6 un naktī +3°C. Šodien jau es arī redzēju mazus cb kuri gan vairāk izskatījās pēc cu bet tomēr jau kaut kas. Laikam jau var minēt būs vai nebūs kaut vai dažad sniega pārslas. Naktī jau tas ir iespējams pie tādas temperatūras.

 27. raitis_sametis Says:

  Radars laikam rāda – garlaicīgus nokrišņus Latvijas Vidzemē? (vai defekts?)

 28. lightning Says:

  Eh, vakarā vēl uznāca sīks smidzeklis, pavisam noskaņu sabojāja. Gribēju šur tur pastaigāties, bet šitāds laiks nu nemaz to neveicina. Ja līst, tad lai līst ar pērkonu un zibeņiem, nevis šitāds šmurgulis!

 29. Maija Says:

  Sorīt Jaunpiebalgā 12 gr.Silts,naktī lija.Vakar bija daudz vēsāks,kaut arī spīdēja saule.Septembrī jau sniegs?Ir bijis,ir,bet uzreiz ir nokusis…

 30. maikls Says:

  GFS prognozes atkal baigi svārstās. Tikko tas prognozēja, ka 1. oktobrī anticiklona atzars nesīs mierīgu un siltu laiku (līdz +16), tagad tas prognoze, ka 1. oktobrī būs vētra un stiprs lietus. Vēl mazliet agrāk tas uz 1. oktobri prognozēja aukstumu un austrumos slapju sniegu.

 31. raitis_sametis Says:

  Labrīt- patiesībā ar ticamību virs 50% var prognozēt laiku 4 dienas uz priekšu…

 32. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season#Tropical_Storm_Ketsana_.28Ondoy.29

  kļūst interesanti Filipīnu lielajā salā Luzonā, kur nu jau tropiskā vētra Ketsana (Ondoy) “pajautrinās” turienes iedzīvotāju ikdienu. Būs jāatver atsevišķa lapa manā blogā šim notikumam “par godu”…

 33. orkaans Says:

  Vakar vakarā Rīgā varēja vērot ļoti skaistus mākoņus, tāda sajūta ,ka debesis būtu aizdegušās! 😉
  Pieļauju,ka ne es vienīgais to redzēju, bet ja kāds tomēr neredzēja tad te ir dažas bildes. 🙂

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

 34. lightning Says:

  Līvānos šodien nomācies, pelēks, brīžiem jūtams vējelis uzpūš, vien labi, ka nav auksts (ap +15…+17C) un nelīst. Ceru, ka vismaz rīt saule uzspīdēs!

 35. raitis_sametis Says:

  Man Zantē vienlaidus gubu – cu+sc 10 balles mākoņi, nedaudz smidzinošs lietus… visu dienu.

 36. gubumakonis Says:

  Pagajusi diena Riga ar jutami un izteikti rudenigu noskaņu,makoņaina un mereni dregna/silta,saule paradijas starp makoņiem pavisam isu bridi,lietus nebija vispar. Es gan gaidu nakamas nedelas sakuma interesantus notikumus 😉

 37. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Ari es redzeju un nofotografeju 25 septembra vakara saulrieta skaistus makoņus Rigā…

 38. Pierīga Says:

  Lietuvas modelī, 29.09. pl. 0 no rīta apakšā parādās cita krāsu josla, ar violetu uz Saaremaa salas.. Tas būsu sniegs?

  • maikls Says:

   Jā, taču, pēc temperatūras prognozes spriežot, tas nekādi nevar būt sniegs (nu nokrišņi izkritīs kā sniegs, bet, tuvojoties zemei, būs lietus; pie tik augstas temperatūras tikai krusas graudi neizkustu). Slapju sniegu modelis iezīmē ar raustītu līniju.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: