Laika prognoze

Svētdien Zviedriju un Baltijas jūru virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem šķērsos neliels ciklons, bet visādi citādi laika apstākļus mūsu reģionā tuvākajā laikā noteiks anticiklons, tādēļ gaidāms pārsvarā sauss un bieži saulains laiks.

Lai gan šobrīd Latvijā ieplūst vēsākas gaisa masas no ziemeļiem, tās nebūs tik aukstas kā tika prognozēts agrāk. Tiesa, naktis būs aukstas, bet tas galvenokārt skaidrojams ar gaisa temperatūras pazemināšanos piezemes slānī skaidra laika un bezvēja dēļ.

Aukstākā būs šī nakts uz sestdienu. Visā valstī gaidāms ļoti lēns vējš un bezvējš, kā arī pārsvarā skaidrs laiks. Sākot no ziemeļrietumiem, debesis aizklās plāni augstie mākoņi, bet tie temperatūru īpaši neietekmēs. Tādēļ laikā ap saullēktu gaiss valsts lielākajā daļā būs atdzisis līdz +3..+5 grādiem. Vietām Vidzemē varētu būt vēl par pāris grādiem aukstāks, bet par pāris grādiem siltāks būs pilsētās. Pie šādas temperatūras zāles virskārtā, protams, iespējamas salnas. Dažviet gaidāma migla.

Sestdien būs gan mākoņi, gan spīdēs saule. Lietus praktiski nav gaidāms. Saglabāsies lēns vējš / bezvējš. Saule gaisu iesildīs vidēji līdz +17..+20 grādiem.

Svētdien minētā ciklona ietekmē Kurzemē gaidāms lietus, iespējama kāda stipra lietusgāze un negaiss, – tā prognozē GFS modelis. HIRLAM modeļi šo cikloniņu prognozē krietni tālāk uz rietumiem no Latvijas, turpretī uz dienvidaustrumiem prognozēta zema spiediena ieplaka, kas vietām valsts dienvidaustrumu daļā varētu atnest lietusgāzes.

Vējš svētdien joprojām gaidāms lēns; atkarībā no mākoņu daudzuma minimālā gaisa temperatūra būs robežās no +4 līdz +13 grādiem, maksimālā – no +14 līdz +20 grādiem.

Modeļi šobrīd vienprātīgi prognozē, ka nākamās nedēļas sākumā pastiprināsies anticiklona ietekme, un šāda situācija varētu saglabāties ilgstoši. Tomēr anticiklons, visticamāk, nebūs spēcīgs, tāpēc nav izslēgta iespēja, ka kādā brīdī saradīsies daudz mākoņu un vietām uzlīs.

Anticiklons nozīmē dzestras naktis un rītus, lielāku miglas varbūtību. Dienas, ja sauli neaizsegs mākoņi, gaidāmas siltas – maksimālā gaisa temperatūra ap +20 grādiem.

14. septembrī plkst. 10:00
Šonedēļ anticiklona ietekmi bieži pārspēs nelielu zema spiediena ieplaku darbība, tādēļ visai bieži gaidāms mākoņains laiks, vietām uzlīs, trešdien dažviet var būt arī kāda lietusgāze. Vēji pārsvarā būs lēni, brīžiem pat bezvējš. Reizēm migla. Naktis mākoņu dēļ kopumā mazliet siltākas, dienas – ne tik siltas, lai gan, piemēram, GFS dažās  saulainākās dienās vietām prognozē līdz +20 grādiem.

54 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. gubumakonis Says:

  Lv austrumos tomer neslikti list šodien no nelielas zema spiediena ieplakas ,bet pie mums Rigā ir saulains dzestrs laiks un nekadu ceribu uz lietu izskatas 😦 Apnika man jau ta PETRA (anticiklons)

 2. gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/august-2009vasaras-noslegums/
  Galerija- vasaras nosleguma bildes,dazadas norises dabā bet ne laikapstakli 😉

 3. lightning Says:

  Līvānos vakar bija lielisks laiks, vien dzestrāks kā iepriekš, tikai +18…+19 grādi, toties gandrīz bez vēja, un piesaulē varēja gozēties tīri patīkami. Es gan dienā biju aizbraucis no pilsētas uz mežu sēnēs, un mežā bija vareni karsti! 😀
  Lietus vakar pat pie apvāršņa neparādījās, vēl 23.00 bija zvaigžņu pilnas debesis, bet 3.00 naktī tikai sāka mākties. Tomēr laika posmā starp 4.00 un 10.00 (kamēr gulēju) nolijis bija, tomēr ne tuvu kaut kādas lietusgāzes (varbūt austrumos tālāk arī ir gāzis, to nezinu), vien šur tur dažas peļķītes, kas dienas laikā arī ātri pazuda.
  Saule tomēr šodien bija visai skopa, siltuma apmākušos debesu dēļ tāpat, vairāk par +13…+15C grādīzeris tā arī neuzkāpa. Taču pilnīgā bezvēja dēļ to pat īpaši just nevarēja – arī savs labums! 😉 Labi vien, ka lietus savu slapjumu atstāja naktī!!! 😀
  P.S. Petra, ja Gubumākonis tevi tā nemīl, nāc pie manis!!! 😀

  • lightning Says:

   Jā – toties aizvadītā nakts bija silta, min t +11 grādi. Nakti iepriekš bija +9, tā kā pagaidām vismaz manā pusē salnas bijušas nav.

 4. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Galerija 13 septembra laikapstakliem Rigas apkartne,jasaka ka kopuma neslikta diena,ap pusdienlaiku uzradas ari visai daudz vasarigi makoni,kas vietam Riga atnesa pavisam islaicigu lietu. Diena gan Riga,gan Ikšķilē bija loti silta,pat lidz +21 gradan,vareja pat sauļoties… Vakara gan ļoti atri paliek visai dzestrs laiks.

 5. lightning Says:

  Šonakt Līvānos pagaidām +10,6C. Auksti nav, arī no virtuves atvērtā loga aukstumu nejūt.
  Rīt gaidu sauli! 🙂

 6. Maija Says:

  Neticēju savām acīm,no rīta 10 grādi!Silts un jauks rīts!Vakar vakarā bija dzestrs,domājām,ka būs salna.

 7. saksija Says:

  Savukārt Rīgas lidostā temperatūra naktī nokrita līdz 3.5 grādiem. Patlaban tikai 14 grādi.

 8. gubumakonis Says:

  Nakts Riga bija ideali skaidra un ar zvaigžņotam debesim,bez veja,tapec ari auksta. No rita apmacas un pat reizem minimali pasmidzina pavisam švaks lietutiņš,neliels vejš un zema makoņu sega.

 9. lightning Says:

  Nakts pārāk auksta nebija, min. t +8,7C, tomēr diena arī vismaz pagaidām neko silta nav, neraugoties uz sauli, jo brīžiem jūtami uzpūš nepatīkams ziemelis. Tomēr pārāk auksti arī nav, ņemot vērā, ka gandrīz pusseptembris – plus 16 vēl ir pieņemami. Pēcpusdienā vēl vismaz par pāris grādiem stabiņam jāpakāpjas! 🙂

 10. Maija Says:

  Tieši tā arī ir,pēc silta rīta-auksta diena.Tikai 13 gr.Brīžiem pasmidzina pavisam smalks lietutiņš.Nepatīkami,bet-jāgatavojas jau rudenim.

 11. Pierīga Says:

  Patīkams rudens svaigums 😀

 12. lightning Says:

  Vakar, diemžēl, siltāks nekļuva, tieši otrādi, jo apmācās, labi vien, ka lietus nebija. Šodien Līvānos MMD, brīžiem arī saule, vēja praktiski nav, vien paretam kāda pūsmiņa, un tīri patīkams laiks, jo grādi turas ap +17…+19.

 13. raitis_sametis Says:

  Labvakar, sātans mani pēkšņi atslēdza uz mēnesi prom no tīkla… arī tagad kādu (cerams, neilgu) laiku būšu epizodiski, bet vismaz reizi nedēļā parādīšos…*** Neiznāca izsekot dažiem Atlantijas taifūniem, kā arī pilnībā pajūsmot par dažiem negaisiem septembra sākumā…

 14. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/neg300809

  Te fotkas no cb mākoņiem, kas 30. augustā reizē ar epizodiskiem pērkoniem noveroti Zantē. Tagad masīvi atjaunoju savu blogu (tiesa- uz kādu brīdi nāksies nomest “ikdienas” sekošanu pasaules meteo kataklizmām…), ceru- ka pēc neilga laika atkal būšu zirgā. Pats patreiz pēdejos perkonus noveroju 5. septembrī (vakarā – lietus frontes priekšpusē…).

 15. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season#Typhoon_Choi-wan

  Klusajā Okeāna piedzimis pagaidām 2009. gada spēcīgākais taifūns!

 16. Maija Says:

  Tiešām iespaidīgas bildes,pat zosāda uzmetās!Paldies Maiklam!Prieks,ka Raitis ir atgriezies!

 17. Saulcerite Says:

  Sveiks Raiti-prieks redzet Tavus komentarus pēc tik ilga pārtraukuma.Bet pašai nav īpaši ko rakstīt.Ar bažām sagaidu katru rītu,būs salna vai nebūs.Cit’adi laiks mēreni silts un mēreni sauss,šorīt pie Mārupītes neliela migliņaun tikai+6.

 18. Maija Says:

  Jā,Saulcerīt,arī es negribu salnu!Puķes dārzā zied kā trakas,tā gribās,lai vēl kaut mazlietiņ papriecētu sirdi…

 19. gubumakonis Says:

  Nu man ari nav ko isti komentet-laikapstakli pedeja laika visai vienmuļi un mierigi Rigas apkartne.Ari lietus šeit vera ņemams nav bijis kopš 6 septembra(13 sept . vietam lokali nogaza Riga,bet maz kur) No salnam jau Riga nebaidos, bet Ikšķiles un Tinužu pusee pagajušnedeļ jau beigas jau salnas bija,sis tas ir ari apsalis viegli,bet nekas traks pagaidam.Gan Zolitude,gan ari Ikšķiles darzā ipaši ir diezgan sauss,bija jalaista.Pļavās un mežiņa starp Zolitudi un Imantu,kur staigaju ar suni visi gravji ari diķitis gandriz pilniba izkalta,augusta un septembri pie mums te parsvara sauss laiks turas.

 20. gubumakonis Says:


  LV Austrumu daļa kartejo reizi visai stipri list,diezgan liela nokrišnu zona škerso. Tur sola ari iespejamo negaisu… Pie mums Rigas apkartne atkal neka,mainigs makonu daudzums un nekadu ceribu pagaidam… 😦

 21. lightning Says:

  Rita pusē Līvānos tiešām piegāzis bija, vēl tagad peļķu pilns, bet tomēr pārāk traki nav. No negaisa gan ne miņas, vismaz manā pusē… 😦 Tagad joprojām apmācies, lai arī vienmuļi pelēks nav, šur tur tā kā gaišāks paliek, lietus vairākas stundas, par laimi, vairs nelīst, vējš minimāls, pārāk auksts arī nav, ap +15…+17 grādiem termometri svārstās. Tipisks rudens. Ceru, ka brīvdienās (sākot ar 5dienu, kā pašlaik to paredz) solītā saule vismaz spoži spīdēs! 🙂 Jubileju gribas foršā laikā nosvinēt!

 22. saksija Says:

  Rīgā 16. septembris bija saulaina diena un pēcpusdienā gaiss sasila līdz 20 grādiem. 🙂

 23. gubumakonis Says:

  Šorit Riga,Zolitude ap pusastoniem stipri nolija,gaza kadas 10 minutes un tad ari viss beidzies. t+12 pagaidam.

 24. Juris A. Says:

  Baltezerā pirms 15 min. kārtīgi, ar lielām lāsēm, uzgāza, augstākais, 3 min. ilgumā. Tipisks līča efekta mākonis. Vējš – tīrs NW, brāzmains, 3 – 4 balles. T = + 13.6 C grad. Saule + mākoņi.

 25. raitis_sametis Says:

  Labrīt, mums Rīgas centra bija nevājš gāziens plkst. 7:00-7:15, pērkoni diemžēl izpalika, neizskatījās ka līča efekts- mākonis nāca no Kurzemes puses, drīzāk kaut kāda neizteikta fronte ar lokālu lietus brāzmu…

 26. Digital1 Says:

  Imantā arī kādas 20 min stipri gāza – bija arī krusa. Tā sitās pa palodzi, ka es pamodos.

 27. Maija Says:

  Jaunpiebalgu pagaidām lutina ar sauli,lietus vēl nav bijis.Vējš gan nemīlīgs…

 28. lightning Says:

  Līvānos no rīta (kaut kur laikā no 9.00 – 11.00, precīzāk nezinu, vēl saldi gulēju 😉 ) bija nolijis, taču nekas daudz. Tagad kļūst aizvien vairāk saules, grādi grozās ap +17. Vienīgi vējš ne visai tīkams (pārāk stiprs gan arī nav), tāpēc liekas, ka ir vēsāks.

 29. vitalik Says:

  Vakar Daugavpilī bija lietusgāze ar specigākam zibeņiem 🙂

 30. raitis_sametis Says:

  Atkūlos atpakaļ uz zanti no Rīgas, pēcpusdienā – Latvijas rietumos – pārsvarā gubu mākoņi, kas vēlā pievakarē atkal lēnām izklīst, vairāk uz A pusi- dažas pavisam lokālas lietusbrāzmas, virs Latvijas austrumiem arī pa kādam cb mākonim. Augstie ci ātri nāk no rietumiem…

 31. orkaans Says:

  Ļoti patīk meteo.lv jaunais faktiskā laika atspoguļojums un galvenais,ka ir laikapstākļu arhīvs! 🙂
  pirmais,ko arhīvā papētiju bija 2005.gada 8./9. janvāra orkāns…. 😀
  ūdens temp., gan pagaidām neiet…

  • Digital1 Says:

   Piekrītu. Lielisku lietu ir izveidojuši meteo.lv Pirmais ko es apskatījos bija tas, kāds laiks bija kad es piedzimu 😀

   Vieīgais būtu vēl foršāk, ja katrā dienā un katrā stacijā būtu informācija par dienas maksimālo, nakts minimālo temperatūru kā arī nokrišņu summa, jo pašlaik laikam ir temperatūra 15:00, 18:00, 21:00 bet ja maksimums ir bijis teiksim 17:15, tad šī informācija neparādās … ja tas tiktu atrisināts, tad viss būtu ideāli.

   Vēl protams gribētos arī datus pirms 1980. gada 🙂

 32. Saulcerīte Says:

  Šodien Pārdaugavā redzējām pirmos gājputnus-ļoti augstu,bet pēc kliegšanas varēja būt dzērves.Ilgi griezās virpuļos un tā slinki kārtojās.meģināja lidot uz visām debess pusēm,kamēr izveidoja kaut cik kāsim līdzīgu struktūru un slinki klaigādamas aizlaidās tomēr dienvidu virzienā,varbūt nedaudz uz rietumu pusi.

 33. raitis_sametis Says:

  Atkūlos uz Zanti, tagad vakarā redzami tikai cu mākoņi, kas pamazām izklīst…bet uz austrumiem arī dažas nelielas lokālas lietusgāzes no neizteiktiem cb- pa retam.

 34. Digital1 Says:

  … atkal es ar saviem orkāniem … 😀

  Trīs raksti jau iesākti … ja kādam ir kas vērtīgs pierakstāms, tad laipni lūgti.

  http://lv.wikipedia.org/wiki/Veidne:Vētras_Latvijā

 35. gubumakonis Says:

  Ja,Rigā agri no rita feini nogaza 🙂 Medijos bija informacija,ka šo lietu atnesa neliela auksta fronte,kas nakts beigas un dienas pirma pusee skersoja LV teritoriju,aiz .šis frontes bija verojams Liča efekts ar ZR veju makoņu gredas vairak vai mazak virzijas no Līča puses,vietam nesot ari nelielus lokalus nokrišnus,bet arpus Rigas. (Velak dažas fotkas ielikšu 😉 ) Apskatoties Lidostas arhiva sev pa brinumu atkal ieraugu,ka šie samerija vien 0,2mm sorit,vai tad tiešam lietus makonis viņiem pagaja garam,vai ari kas cits ? No rita,kad mani pamodinaja lietus kas sitas pa logu,biju parak samiegojies,lai noverotu mako,nu virzibu 🙂

 36. lightning Says:

  Līvānos vakars skaidrs un mierīgs, nakts sākumā gan grādi ātri nokritās līdz 9, domāju, ka tādā gadījumā no rīta būs labi ja +5, taču tagad atkal tuvojas +10 – laikam mākoņi vācas. 😀
  Ceru, ka lietus rīt neatnāks!

 37. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Pagajušas dienas jūras efekta makoņi Jurmala un Rigā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: