Septembra sākumā gaidāmas vairākas siltas dienas

Sākoties septembrim, Latvijā no dienvidiem ieplūdīs siltāks gaiss, temperatūra dažās dienās pakāpsies līdz +25 grādiem.

Gaidāms, ka 1. septembra rītā Latviju no rietumiem sasniegs mākoņu josla, taču vērā ņemamu lietu tā nenesīs. Modeļu prognozes visu laiku svārstās, vai šie mākoņi otrdien uzkavēsies virs Latvijas un gaisam daudzviet neļaus sasilt, vai arī Latviju tie pārāk daudz neskars / ātri izklīdīs. Minimālā gaisa temperatūra agrā rītā gaidāma no +8 grādiem Latgales dienvidos līdz +15 grādiem jūras piekrastē, savukārt dienas gaitā saule gaisu varētu sasildīt līdz +20..+24 grādiem. Pūtīs mērens D,DR vējš.

Trešdien gaidāms skaidrs laiks, vienīgi Kurzemi dienas laikā var sasniegt mākoņi, kas dažviet atnestu īslaicīgu lietu. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas dienā brāzmās sasniegs ātrumu 13-16m/s. Minimālā gaisa temperatūra no +9 Latgalē līdz +14 Kurzemes piekrastē, maksimālā – ap +22..+25 grādiem.

Latvija atradīsies starp anticiklonu virs Krievijas un cikloniem rietumos. GFS prognozē, ka nedēļas otrajā pusē Krievijas anticiklons sāks piekāpties rietumu ciklona priekšā. Esot gan ciklona, gan anticiklona siltajā sektorā, no dienvidiem Latvijā turpinās ieplūst siltas gaisa masas, vien nedēļas nogalē no rietumiem droši vien ieplūdīs vēsākas gaisa masas.

Atkarībā no tā, cik daudz būs mākoņu, ceturtdien un piektdien vēl varētu būt silts laiks. GFS šobrīd prognozē, ka maksimālā gaisa temperatūra šajās dienās būs +22..+25 grādi un vietām/daudzviet uzlīs. Sestdien un svētdien GFS prognozē ne siltāku par +20 grādiem un kādā brīdī pat stipru lietu.

7 Atbildes to “Septembra sākumā gaidāmas vairākas siltas dienas”

 1. saksija Says:

  Vai nav skaisti ? 🙂 Būs skaists septembra sākums.

 2. Maija Says:

  Piekrītu,Saksija,tā gribas saulainu laiku!Tuvojas,taču,rudens ar lietavām,dubļiem…Pēc sestdienas gāziena mūsu dārzi atkal pludoja.

 3. Pierīga Says:

  Manam dārzam vēl tā kā pat lietu atkal vajadzētu 🙂
  Tā nu šogad ir, citur sauss – citur pludo

 4. saksija Says:

  1os pēcpusdienā Rīgā saulains laiks un 22 grādi. Vasara turpinās. 🙂

 5. lightning Says:

  Līvānos vakar skaists un saulains, diezgan silts, ap +22, šodien vēl foršāks – pilnīgi skaidrs, ne mākonīša, tagad grādi arī jau pieklājīgi (septembrim – pat ļoti! 😉 ), jo termometri grozās ap +23…+24 grādiem. Gribētos, lai ilgāk šāds laiciņš uzturas, bet prognozes rāda, ka pēc pāris dienām jau būs klāt lietus un rudenīgais aukstums… 😦 Tāpēc jābauda šīs dienas, un ceru, ka gan jau vēl arī šogad skaistas dienas būs! 🙂

 6. Juris A. Says:

  Palasījos http://www.gismeteo.ru – rakstiņš par kārtējo bezplankumu Saules periodu – 50 dienas. Un, pārsteigums – viņi gandrīz vārds vārdā atkārto manu teorētisko vāvuļošanu par Saules 11 gadu periodu uzklāšanos uz ilgāka garuma periodiem (es to no matemātikas saucu par superpozīciju) – 100 gadu un garākiem. Pats galvenais – sola , ka var atkārtoties Mazais Ledus laikmets, kāds bija no 1645. g. līdz 1715. g. Nu re, ko es teicu ar savu intuīciju – Saulīte nosaka visu !!!

 7. Romāns Kolduns Says:

  Šodien bija vienkārši lielisks laiks, saule spīdēja visu laiku un silts. Vienīgi vēja dēļ nebija karsti.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: