29.-30. augustā vietām stipri līs

Šodien daudzviet uzlīs, bet vakarā un naktī uz svētdienu gaidāms ilgstošs un vietām arī stiprs lietus, līdz ar to visai liels nokrišņu daudzums. Saskaņā ar jaunākajām modeļu prognozēm lietus zona, nākot no Lietuvas, šovakar sasniegs Zemgali. Vēlu vakarā ilgstošs / stiprs lietus tiek prognozēts valsts centrālajos rajonos, naktī – mazliet tālāk uz austrumiem (daļā Zemgales, kā arī Vidzemes rietumdaļā). Šī lietus zona skars arī Rīgu.

Vislielāko nokrišņu daudzumu (līdz 25-30 mm) gan GFS, gan HIRLAM modeļi prognozē Zemgalē un Vidzemē tuvu Rīgai. Vēlreiz piebildīšu, ka nokrišņu prognozēšana sinoptikā ir pati nepateicīgākā nodarbe, jo nokrišņu prognozes visai bieži nepiepildās, tāpēc nevajag koncentrēties uz konkrētām vietām un nokrišņu daudzumiem.

Šim lietum vajadzētu atnākt un aiziet bez pērkona, bet svētdien gan vietām noducinās pērkons. Nestabilā gaisa masa vispirms sasniegs Kurzemi, kur jau naktī iespējams kāds negaiss. Svētdien dienas laikā šī nestabilitāte izpletīsies tālāk uz austrumiem – daudzviet var gaidīt lietusgāzes, dažviet pat stipras, bet īslaicīgas lietusgāzes un negaisu. Pastāv arī krusas varbūtība, tāpat aukstā un nestabilā gaisa masa var radīt kādu ūdensstabu (virpuļviesuli virs ūdens).

Lai gan svētdien brīžiem uzspīdēs saule, diena būs vēsa: maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +17 līdz +20 grādiem. Līdzīga temperatūra gaidāma arī pirmdien. Tad nokrišņu būs mazāk. Savukārt 1. septembrī Latvijā sāks ieplūst siltāks gaiss. GFS patlaban prognozē, ka 1. septembra rīts daudzviet būs apmācies, dažviet uzsmidzinās lietus, bet vēlāk debesis skaidrosies.

30. augustā 10:30
Modeļu nokrišņu prognoze izrādījusies visai precīza: Vidzemes augstienē nolijuši 28 mm (Zosēnos), daudzviet citur Vidzemē 16-20mm, citviet Latvijā mazāk, Rīgas lidostā 11mm. Šobrīd galējos valsts austrumos vēl turpina ilgstoši līt, savukārt Kurzemes rietumdaļā ir lietusgāzes, vietām stipras un kopā ar pērkonu. Dienas gaitā lietusgāzes var gaidīt arī citos reģionos; kā jau ierasts šādās situācijās, nokrišņu sadalījums būs ļoti nevienmērīgs – vietām stiprs lietus, citviet  visi lietus mākoņi varbūt paies garām.

27 Atbildes to “29.-30. augustā vietām stipri līs”

 1. lightning Says:

  Lai tik līst. Tur, kur lietu gaida! 😀

 2. Pierīga Says:

  Dārzs kā tuksnesis, lietu tiešām vajag…

 3. Pierīga Says:

  Lietuvas dienvidos jau redzama lietus zona, kas pamazām virzās Latvijas virzienā.. sākam gaidīt!

 4. orkaans Says:

  Šodien atgriezos no Papes, jau ievietoju lapā bildes. Arī nelielā ūdensstaba bildes(kas nav augstas kvalitātes,jo lai tas būtu labi saskatāms bija jāpgriež attēls.) ir apskatāmas.
  Tāpat,kā iepriekšējā galerija no Papes,arī šī ir gara… 🙂

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2009/08/29/pape-un-tas-skaistums-trijas-nedelas/

  • gubumakonis Says:

   Skaistas bildes 🙂 Un realas liecibas interesantam dabas paradibam ari tepat Latvijā 🙂

  • Kamielis Says:

   Bildes tiešām lieliskas,sevišķi zibeņi. Tikai tajā ar uzrakstu “zaļais stars” tas nav tas. Man nav izdevies to nofotografēt, jo tas parādās tikai ap 1 sek kā tāds spožs, zaļš impulss (kā lāzera stars) pēc saules pazušanas jūrā un arī tas ir ļoti reti, jo atmosfērai jābūt izcili tīrai, bet redzējis es to esmu un sajūta fantastiska.

 5. Digital1 Says:

  Spēcīga vētra 1938. gada 18. februārī !!!

  Staigājot pa internetu uzgāju rakstu Laikrakstā “Brīvā Zeme” Nr. 42 (21.02.1938) par nepieredzētu vētru Jaunlatgales apriņķa (Abrenes rajonā) pierobežā.

  Raksts te: http://img214.imageshack.us/i/85174305.jpg/

  Rodas jautājums, kā februārī var rasties tik spēcīgs vējš, ka mājām aiznes jumtu pat 10 metru attālumā !?!?

 6. Juris A. Says:

  Arī pēdējās divas bija ar divu gadu atstarpi ziemā, janvārī. Pirmā no tām krietni mežonīga. Naktī Baltezerā gulēju (kāda tur gulēšana) un klausījos vai jumts blarkšķ virs galvas vai kaut kur blakus. No rīta apkārt vējlauzes un no jūras sadzīts ūdens.

 7. gubumakonis Says:

  Apskatot radaru labi manams,ka stipra un masiva lietus zona no Lietuvas tik tiešam šķerso jau Latvijas robežu un tuvojas centraliem rajoniem . Gaidu 😉

 8. liepājas veeji Says:

  Sveiki visi esmu atgriezies no Sakas novada mežiem , kur pabiju vasaras nometne. vakar tiešam Pavilostas apkaimē termometra stabiņš radija pāri par +25 gradiem . Jautajums , ko metereoloģija vai fizikā apziīme ar jēdzienu <>?? lasīju Vides vēstis, ka Sauda ārabija uzlika 650ppm C02 emisijam limitu, lai mazinatu global warming processu ?! jebšu labāk global freezing 🙂

 9. gubumakonis Says:

  Vakara un nakts pirma pusee Riga bija verojams neliels lidz merenam ilgstošs lietus, kopuma Lidostā samerits 11mm nav slikti 🙂
  Rits sakas ar skaidru un saulainu laiku ,nenozimigiem makonišiem pagaidam,patikami vess. Gaidu un ceru uz tam lietusgazem dienas otra pusē 😉

 10. Maija Says:

  Jaunpiebalgā vakar vakarā kā sāka līt,tā visu nakti.Brīžiem-ļoti stipri.Labi,ka vismaz silts lietus,kā vasarā.Pašlaik spīd saule,liekas,ka vairāk lietus nebūs,bet,kas to lai zina?21 gr.

 11. Pierīga Says:

  Šobrīd garām aiziet pērkons, pa laikam redzami zibeņi.. cerēju uz ko iespaidīgāku, bet neatrodos pareizajā vietā.. Kurzemē gan radarā vērojams pilnīgi “sarkans” lietus

  • gubumakonis Says:

   Riga,Zolitude paris reizes mazliet uzlija un tas ari viss. Makoņi apkart staigaja diezgan iespaidigi,bet viss garam 😦 Ari es redzeju zibeņus taluma un attalus perkona dardus dzirdeju. Ja,atkal nepareiza vieta esam,var tik no malas paverot.
   Nupat jau ari skaidrojas uz vakaru un makoni paliek mazak.. žel.

 12. maikls Says:

  Jēkabpilī arī negaiss, vairāk gan tā kā iet garām, parādījās dažas stiprākas vēja brāzmas un zibens ar pērkonu arī neizpalika.

  • lightning Says:

   Līvānos arī ap 16.00 – 16.30 dažas reizes nodārdēja (kā reiz F1 skatījos), bet ne pārāk tuvu, vairāk pamalēs, vēja gan īpaši nebija, lietus teju vertikāls. Stulbi tikai tas, ka palika auksts, it sevišķi pēc otrā lietus vakarpusē, kad nebija ne pērkona, ne jēgas, un grādi ap 19.00 nogāzās uz +12.
   Par vakardienu (sestdienu) vispār runāt negribu – kā sāka ap 15.15 līņāt, tā praktiski nepārtraukts, ta stiprāks, ta vājāks lietus, nomācies, tumšs, visa pēcpusdiena šajā ziņā tika sabojāta… 😦

 13. Saulcerīte Says:

  Vakar naktī braucām no Cēsīm un līdz pat Rīgai un ieskaitot gāza pamatīgi.Norīta Pārdaugavā skaikts un sauss,bet kaut kas mani dzina uz Lietuvu un tur nu atkal dabūjām lietu pēc oilnas programmas.

 14. snake Says:

  Liepājas D-os uz vakarpusi bija negaiss ar krusu,bet centrā nekā tāda nebija,tikai lietusgāze. Dažus kilometrus uz D no Liepājas daži nelieli pērkona negaisi. Patreiz Liepājā nelīst,bet uz R redzama zibeņošana un dzirdami attālki pērkona dārdi 😉

 15. Māris /Sigulda/ Says:

  Vakar, ap17-00 kā sāka gāzt lietus, tā visu nakti. Pēc dārzā atstātas ķerras piepildījuma ar ūdeni var domāt ~ 30-40 mm. Arī dīķī līmenis cēlies, tur gan man no jumta ūdens satek. Šodien saulīte, mēreni silts, pārējais – nu tieši tāpat, kā Maiklam Jēkabpilī.

 16. lightning Says:

  Pielijis pietiekoši, lai tie mākoņi dodas prom uz citām teritorijām! Labi vēl, ka šovakar vakarā iztikām bez lietus, bet redzēs, kas vēl rīt būs – rīt ziņo vēl to “nenoteikto” dienu.
  Gaidu sauli un siltumu!!! 🙂

 17. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Jauna galerija svetdien noverotiem ņegaisa makoņiem Rigas apkartnē.
  Ikšķile ari pec manam ziņam bija noverots negaiss,lietusgaze ar nelielu krusu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: