Gaidāmas aukstas naktis

Latvijai strauji tuvojas anticiklons, un jau ceturtdienas rītā tā centrs nonāks virs Kurzemes. Naktī gaidāms pārsvarā skaidrs laiks ar lēnu ZR vēju, bet Kurzemē iestāsies bezvējš. Līdz ar to, ja vien netraucēs atsevišķi mākoņi, Kurzemē gaidāma zemākā gaisa temperatūra – ap +5 grādiem. Valstī vidēji gaiss atdzisīs līdz +5..+10 grādiem, siltāks būs vien Vidzemes piekrastē, kur ZR vējš nesīs siltumu no līča. Vietām veidosies migla.

Ceturtdien gaidāms sauss un saulains laiks. Kurzemē saglabāsies lēns vējš, citviet pūtīs mērens Z,ZR vējš. Gaiss iesils vidēji līdz +19..+20, Kurzemē līdz +22 grādiem.

Piektdienas naktī skaidrs laiks, lēns vējš. Līdz ar to gaisa temperatūra visā valstī pazemināsies līdz +3..+8 grādiem. Zemākā temperatūra šoreiz gaidāma Latvijas austrumpusē, kur zāles augstumā iespējamas salnas.

Piektdien sauss un saulains laiks, iegriezīsies A,DA vējš. Maksimālā gaisa temperatūra no +20..+21 grāda valsts austrumos līdz +26 grādiem rietumos, jūras piekrastē. Tas būs viss, kas palicis pāri no +35 grādu karstuma Vācijā ceturtdien.

Brīvdienās, esot starp diviem augsta spiediena apgabaliem, Latvijā gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām lietus, pūtīs mainīga virziena vēji. Gaisa temperatūra līdzīga kā iepriekš, tomēr mākoņu dēļ naktis daudzviet varētu būt siltākas, dienas – vēsākas.

Arī nākamās nedēļas pirmā puse, saskaņā ar pašreizējām modeļu prognozēm, būs līdzīgi neizteiksmīga – bez spēcīga anticiklona, bez cikloniem.

20. augustā plkst. 8:50
Iespējams, jau aizvadītajā naktī dažviet bija nelielas salnas zāles augstumā. Nakts uz piektdienu būs vēl aukstāka – praktiski visā valstī gaisa temperatūra noslīdēs zem +8 grādiem, vietām Vidzemē un Latgalē, iespējams, līdz +1 grādam. Auksta būs arī nakts uz sestdienu, lai gan valsts rietumu un centrālajā daļā šī nakts jau varētu būt nedaudz siltāka par iepriekšējo.

Saskaņā ar jaunākajām prognozēm sestdien vēl saglabāsies pārsvarā skaidrs laiks, tikai valsts rietumus sasniegs mākoņu sega un neliels lietus, kas ļoti lēnām virzīsies uz austrumiem.

39 Atbildes to “Gaidāmas aukstas naktis”

 1. Juris A. Says:

  Baltezerā kārtīgs NW, kā prognozēts. Viļņu putas iet pa gaisu. Ūdens līmenis ezerā no līcī valdošā vēja nedaudz cēlies. Savienoto trauku princips.

 2. saksija Says:

  Anticiklona vārds ir Līna un rīt tā centrs būs virs Kurzemes pēc Berlīnes meteorologu prognozes

 3. lightning Says:

  nu sii prognoze nav ne tuvu tas, ko gaidiiju… 😦 Ceru, ka tomeer karstumins atnaaks! Riigaa gan sodien neizteiksmiigs laiks, bet labi gan, ka lietus tagad vismaz neliist!

 4. Maija Says:

  Uh,pašlaik Jaunpiebalgā tikai +5 gr.,un tas vairs nemaz nav labi…Vai tiešām jau tik agri visu nosaldēs?Vasariņas,taču,tikpat kā nebija,viens ūdens.Žēl,bet,ko padarīsi…

 5. maikls Says:

  Jā, bezvējš iestājās ne tikai Kurzemē, bet arī vietām citos reģionos, līdz ar to visos reģionos gaisa temperatūra šorīt vietām noslīdēja līdz un pat nedaudz zem +5 grādiem. Nākamā nakts gaidāma vēl par pāris grādiem aukstāka.

  • lightning Says:

   Līvānos vakar (20.08.) un arī šodien ir bijis mierīgs un piemīlīgs laiks, gan pavēss, to izjutu arī šodien Rīgā – lai arī debesis skaidrojās, vējelis pūta tā, ka ēnā cerētie plusi nelikās tik spoži. Knapi 20 pie AC ir daudz par maz… Rīt vēl Rīgā jāpaņemas, būtu daudz priecīgāks, ja karstais gaiss atnāktu fiksāk šurp! 😀

 6. vitalik Says:

  Maksimāla vēja ātrums viesuļvētrā “Bill” ir 55 m/s ar brāzmam līdz 68 m/s.Ja tas sasniegs Eiropu,tad ne tikai tur bet varbūt arī Krievijā būs brāzmas līdz ~25-30 m/s.(Es ta domāju)

 7. Juris A. Says:

  Nezinu, kā Jums citur ar to bezvēju, bet man Baltezerā spēcīgs NW ezerā jau uzrāvis baltus vilnīšus.

 8. Saulcerīte Says:

  Šorīt pie Mārupītes +8 un nebija arī vēl miglas.Vakar no rīta braucot pa Vidzemi sastapāmies ar tipiski rudenīgu spēcīgulietus gāzienu kaut kur pie Siguldas -īsu bet pamatīgu.

 9. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/08/20/lica-efekts-un-vejs/
  Jauna galerija vakasrdienas vejainiem un dzestriem laikapstakļiem 🙂 Liča efekta makoņi Zolitude un pie juras ,viļņi un vējš.

 10. Maija Says:

  Jā,arī pie mums dīķa malā,pie purva bija jau salna!

 11. liepājas veeji Says:

  gribēju pajautāt Maiklam. vai vēl augustā beigās un septembra sākuam ir sagaidāms vēl vasarīgi silts laiks? 😀

  man liekās ka šogad būs ātrs rudens , jo bērziem jau augusta saķuma sāk krists lapas nost. 😉

  • maikls Says:

   Kas šajā gada laikā skaitās silts laiks? 😀 Šķiet, ka vēl būs daudz dienu ar maksimālo temperatūru nedaudz virs +20 grādiem; prognozēs neredz ne lielu siltumu, ne aukstumu (ja neskaita aukstas naktis), ne ko citu sevišķu.

   • lightning Says:

    Tur jau tā lieta, ka prognozē pliekanību – īpaši tajā ziņā, ka augusts tiek norakstīts, karstums nebūs. Aukstas naktis nu ne tuvu nav tas, kas būtu interesants risinājums.
    Gribu siltumu!!! 🙂 Vēl vasara nav beigusies!

 12. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē no rīta bija vēsi, dienā silti un bez mākoņiem. Lielisks saulains laiks. Bez nokrišņiem. Vējš bija pavēss, atsvaidzinošs.

 13. Purva Vecis Says:

  Vai Olaines un Dalbes rajona gaidama stipra salna?Paslaik 12.6 .Veja vairs nav.Mums ir vieteja ipatniba .Apkart mezu masivi.Veidojas salnu bedre.Novietojums 1.5 km no Rigas-Jelgavas sosejas Olaines purva mala.Esam Pieriga,tacu te viss ir mazliet savadak ka citur.Debesis tiras.Uztraucos par lauka liliju stadijumiem.

 14. Purva Vecis Says:

  Paslaik 8.1.Atvainojos par pareiza srifta nelietosanu.

 15. Gubumakonis Says:

  Diena kopuma skaista,ar dzidram un tiri zilam debesim bez neviena makoniša,pat spalvu ne,tada sen jau nebija redzeta 🙂 Svaigs,dzestrs vejiņš un spoža saule,karsti ari nav.
  Tagad,nakti pl 0 :15 nu vairs tikai +9 gradi ;),rudens elpa.

 16. Maija Says:

  Šorīt pie mums knapi 4 gr.,salna ir atkal,gan tikai vietām.Auksts,auksts…Gribētos zināt,kā gāja Purva Vecim,kā ar liliju stādījumiem?Man arī dārzā puķes tikai tagad sākušas pa īstam ziedēt…

 17. maikls Says:

  Šī ir viena no tām ļoti retajām dienām, kad debesis ir skaidras, vien Latvijas galējos austrumos ir gubu mākonīši.

 18. Maija Says:

  Jā,arī pie mums-neviena mākonīša!Silts,tikai brīžiem uzpūš auksts vējiņš.

 19. lightning Says:

  Rīgā tiešām labs laiks, drīz braukšu uz Līvāniem, redzēs, kas tur. Šodien vismaz siltāks šķiet, saulīte arī palīdz! 🙂

 20. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/anticiklons-lina-19-22-august-2009/
  Pierīga anticiloklona acīm 🙂
  Gaidu to lietu ari Rīgā naktī 🙂

 21. Saulcerīte Says:

  MAIKLAM. Pēdējos pāris rītus agri radarā Kurzemē um Vidzemē redzu it kā ”izsmērētus” nokrišņus kuri pēc tam ātri ”izkūst”-vai varētu būt ka radars uzrāda ari biezu miglu.

  • maikls Says:

   Viens zinošs cilvēks skaidroja, ka radars miglu neuzrāda, jo tas tik zemu “neskatās”. Un, manuprāt, migla pēdējos rītus nav bijusi, ja nu vien kādi lokāli miglas vāli.

   • b Says:

    domāju, ka tie ir temperatūras un gaisa mitruma kontrasti. Un lai arī tā nav migla, tas normāda uz miglai labvēlīgiem apstākļiem. Tās manas domas, jo tie dīvainie pleķi parasti rādās gadījumos, kad ir labi rašanās apstākļi radiācijas miglai.

   • Saulcerīte Says:

    Miglu redzēju trešdienas vakarā ap9 pārbraucot Lielajiem Kangariem tiesa gan vakars bija tāds ,ka elpu gaisā redzēja un migla ari klājās slāņiem zemākajās vietās.

 22. saksija Says:

  Yeah! Pēc visjaunākās GFS prognozes izskatās, ka anticiklons Māra, virzoties no Vācijas uz austrumiem, atnesīs vasarīgo karstumu Latvijai augusta pēdējās dienās. 🙂 Lai tā notiek!

 23. lightning Says:

  Bet šis AC manas cerības nav attaisnojis, pārāk auksts, šodien Līvānos knapi ap +20…+21 kratījās. Un tas pie praktiski skaidras debess!!! Vienīgi spalvu mākonīši, un viss. Auksti jau, protams, nav, piesaulē bezvējā pat arī karsti, bet nu gribas kaut ko vasaras cienīgu! Šogad laikam no karstajām dienām nekas vairāk nesanāks… 😦 Ja vien Māra neatnesīs riktīgu siltumiņu! 😉

 24. saksija Says:

  lightning, pagaidām GFS prognozē līdz 29 grādiem. 🙂 Māra, nāc šurp ! 🙂

 25. lightning Says:

  Tagad R pamalē parādās neliela mākoņu zona, kas kustas gan ļoti lēnām, bet pagaidām +15,5C un debesis daļēji skaidras.
  Rītdienas prognoze gan neiepriecina.

 26. Digital1 Says:

  Īstenībā gribētos vēl kādu atvadu karstumu. Manā 26 gadus ilgajā mūžā neatceros tik aukstu augustu, kāds ir šogad!!! Tikai divas dienas temperatūra Rīgā ir bijusi virs +25 grādiem (10. augustā +25,5 un 16. augustā +25,4) …

 27. Maija Says:

  Man ir krietni vairāk gadu,bet arī es neatceros ne tādu augustu,ne arī jūliju…Beidzot pie mums no rīta ir 10 gr.Paldies Dievam neko nenosaldēja!Šķirstīju savas piezīmes,2005.g.vasara,arīaugusts ir bijuši ideāli.Žēl,tūlīt jau būs rudens,drīz ziema ,siltumu tā arī nebūsim īsti jutuši.

 28. gubumakonis Says:

  Es nu gan šo augustu nesauktu par aukstu,iz;nemot tas dažas anticiklonalas naktis iepriekš. Tiri komfortabls un nav karsts laiks pilseta dzivojot 🙂 Vienigi lietu un negaisus gan gribetos biežak… Sonakt pateicoties tai mazkustigai frontei nakts Rigā bija silta,+15+16 gradi un nolija islaicigs merens lietus ap pl 3 00.
  Rits ir apmacies un rudenigi zems makoņainums un ir +18,ceru vel uz kadu lietu,kaut modeļi neko sakarigu Rigas apkartne nesola…

 29. lightning Says:

  Nu šodiena vismaz Līvānos nomākusies, īsti rudenīgs laiks, līt gan pagaidām nelīst, bezvējš, bet auksts – knapi +16…+17, neizskatās, ka varētu palikt siltāks… 😦 Turklāt virs leišmales vēl arī pamatīga nokrišņu zona, un, ja tā atnāks, tad par 99 % skaidrs, ka paliks pavisam auksti un diena norakstīta.
  Gubumākoni, lai ko, bet nu šo augustu par komfortablu gan nesaukšu! Varbūt vienīgi dažas dienas mēneša sākumā tīri neko bijušas (bet arī bez vasaras cienīga karstuma!), un nothing more!
  Nu jā, un tagad sāka arī līt… 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: