Par gaidāmo laiku šonedēļ

Virs Skandināvijas atrodas ciklonu sistēma, kas līdz trešdienai turpinās noteikt laika apstākļus Latvijā. No rietumiem ieplūst nedaudz vēsāks gaiss, šodien Latgales dienvidos gaisa temperatūra gan vēl var sasniegt +25 grādus. Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē daudzviet uzlīs, DR vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-16 m/s.

Otrdien Latviju šķērsos ar minēto sistēmu saistīta plaša zema spiediena ieplaka, kas, virzoties uz austrumiem, padziļināsies. Līdz ar to visā Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs stiprākas lietusgāzes un pērkona negaiss. Kurzemē lietusgāzes un negaiss iespējams jau otrdienas naktī un agrā rītā, citos reģionos – galvenokārt dienas laikā. Arī šoreiz negaisa laikā atsevišķās vietās var būt krusa.

Pūtīs lēns līdz mērens D,DR vējš. Otrdien, sākot no valsts rietumiem, iegriezīsies mēreni stiprs rietumu vējš, jūras piekrastē dienas otrajā pusē brāzmas līdz 16m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī +10..+14, jūras piekrastē līdz +17 grādiem, maksimālā dienā – ap +19..+21 grādu.

Trešdien Latvijai no rietumiem tuvosies anticiklons. Gar tā austrumu malu un aizejošā ciklona rietumu malu ar ZR vēju Latvijā turpinās ieplūst vēsāks gaiss. Trešdien naktī vēja ātrums brāzmās jūras piekrastē īslaicīgi varētu sasniegt nelielas vētras spēku, stiprākais vējš gaidāms Ventspils pusē.

Naktī uz trešdienu un trešdien vēl daudzviet gaidāms lietus, lielā mērā pateicoties jūras un līča efektam. Siltais ūdens un vēsās gaisa masas arī šoreiz varētu veicināt kāda negaisa un ūdensstaba veidošanos, kā arī lokālas stipras lietusgāzes. Naktī gaiss atdzisīs līdz +11..+14, piekrastē +15..+17 grādiem, dienā temperatūra paaugstināsies vidēji līdz +18..+20 grādiem.

Ceturtdien anticiklona centrs jau tiek prognozēts virs Baltijas valstīm. Līdz ar to gaidāms sauss un, ja vien netraucēs miglas mākoņi, arī saulains laiks. Naktī pie lēna vēja un zem skaidrām debesīm gaisa temperatūra dažviet var noslīdēt līdz +4 grādiem, bet dienas laikā saule gaisu sasildīs līdz +20..+22, Kurzemē līdz +24 grādiem.

Saskaņā ar pašreizējo prognozi piektdien gaidāms līdzīgs laiks, pēc tam anticiklona ietekme, visticamāk, mazināsies. GFS šobrīd prognozē, ka brīvdienās gaidāms silts laiks ar lokālu īslaicīgu lietu, pērkona negaisu.

22 Atbildes to “Par gaidāmo laiku šonedēļ”

 1. gubumakonis Says:

  Ari ši nedeļa kopuma radas kopuma tiri jauka un ar iespejamiem interesantiem notikumiem,dazadu laiku 😉 Cerams,kads negaiss trapis ari Rigai,ka ari 3dienas liča efekts 😉

 2. lightning Says:

  Līvānos šodien patīkams laiks – daudz saules, arī mākonīši laiku pa laikam pastaigāja, bet baltie, mierīgie, lietu nenesa. Vējš diezgan jūtams, bet ne tuvu tik stiprs kā vakar. Un patīkami silts – visu dienu grādi svārstījās ap +23…+24, īsu brīdi bija pat +25,3C. Nedēļas otrā puse, pēc prognozes spriežot, varētu būt tīri jauka – ar sauli un siltumu! 🙂 Lai nu tā notiek, es ar abām rokām par!!! 😀

 3. Maija Says:

  Pilnīgi piekrītu Lightning! Esmu sajūsmā par šīm pēdējām ,divām dienām!Vakar mazlietiņ nopilināja,bet pēc tam atkal bija dievīgs laiks.Vējš gan diezgan stiprs,bet silts.

 4. vitalik Says:

  Šorīt Daugavpilī bija mereni stiprs lietus, pēc tam pērkona negaiss ar 5 stipriem zibeņiem.Vejš ir lens,temperatura ir 13.5C.Rīt meteo.lv prognozē veja brāzmas līdz 15-17 m/s,vidzemes un kurzemes piekraste līdz 20 m/s.Ziemeļvidzemē būs perkona negaiss.Radīts ka perkona laikā vēja brāzmas būs 15-20 m/s.Gaidu rītdienu,jo manuprāt vējš būs mazliet stiprāks.Piem.šodien Baltkrievijā pērkona laikā vēja brāzmas būs līdz 28(!) m/s.Tas prognozē lietuvas modelis.

 5. liepājas veeji Says:

  Mums te šoriit Liepājā tā pamatīgi nogaža lietus. pašreizs sāk skaidroties.

 6. lightning Says:

  Līvānos sāka līt ap pusdienlaiku, lija diezgan ilgi un brīžiem arī stipri. tad uz laiciņu pārstāja, pat nedaudz noskaidrojās, bet nesen atkal tece sākās. Vējš nav liels, pērkona arī nav, bet tek un tek, turklāt vēl auksts – knapi +15… 😦 Kaut tas ciklons ātrāk aiztītos citos laukos!

 7. Digital1 Says:

  Rīgā tiko uznāca pamatīgs gāziens ar brāzmainu vēju. Visu rītu un dienā ir pa laikam līņāja, bet šis bija diezgan stiprs.

 8. lightning Says:

  Līvānos pārstāja līt ap 17.00, tagad daudz zemu mākoņu skrien, bet ik pa laikam arī skaidras debess pleķi un pa kādam saules staram. Vismaz mazliet siltāks palicis, ap +18 grādiem turas. Vējš vismaz pagaiadām neko ievērības cienīgu nedara, laiks diezgan mierīgs. Radars gan rāda, ka vēl pietiekami daudz lietu nesošu kandidātu apkārt vazājas, dažs labs pat tīri nikns varētu būt, bet kur tie visi aizies un kur gāzīs, gan redzēsim. Galvenais, ka tik pa nakti tālāk aiziet prom, ja līst, lai līst naktī, man rīt uz Rīgu jābrauc, daudz skraidīšanu, tāpēc gaidu sauli! 🙂

 9. vitalik Says:

  Daugavpilī ļoti stiprs lietus ar krusu bet bez zibeņiem.Kad makoņis aizgaja prom(bet nepilnigi),un lietus lija mazāks tad bija stiprs vējš.

 10. vitalik Says:

  Daugavpilī varbūt lija mazāks,jo tas lietus bija 1 km uz DR no pilsētas(Kalkūnē-Daugavpils rajonā).Lietus bija tik stiprs ka uz ielas bija nelieli plūdi.

 11. gubumakonis Says:

  Riga ši diena sakas un pirmaja pusē turpinajas visai vienmuli un rudenigi, zemi makoni ari lietus ik pa bridim tads pavisam neliels rasinaja,vienigi pecpusdien saka skaidroties un ari veidojas pravaki gubu/lietus makoni,kas ari pievakare atnesa dažus islaicigus lietus gazienus 🙂 Kopuma neslikta diena,negaiss gan nebija šodien.

 12. extreme Says:

  Valmierā līņāja ar dažādu intensitāti no 1030 līdz 1800, bet pa celam uz Rīgu līdz Vangažiem lija. faktiski sanāca pukšķināšana, bet īsi pirms Raganas pat dabūju drošības pēc apstāties uz minūtēm 5 pārlaist lietu, jo redzamība bija metri 50, ūdens no ceļa nespēja notecēt, loga tīrītājiem ātrums bija par mazu :), pretim braucošie šļakstina logā. paskatījos radarā – tagad ir skaidrs, kāds ir 30mm/h stundā lietus 😀 un izskatās, ka tas tā turpat turpinās joprojām. laikam līča efekts – baigā kondensācija, jūras gaisam sastopoties ar sauszemi, bet interesanti, ka tikai šaurā reģionā, sākot laikam no ~Saulkrastiem virzienā uz A, DA

 13. extreme Says:

  piebilde – tas viss notiek laika posma no 2115 – 2315

 14. Digital1 Says:

  Ap 23:00 Rīgai pa DR malu garām aizgāja neliels negaiss … dzirdēt nevarēja, bet tālumā ik pa laikam nomirkšķinājās 🙂

  Tagad ap Ventspili arī izveidojies neliels negaisiņš, bet rādās, ka Rīgu tas nesasniegs.

 15. snake Says:

  Liepājā patreiz vējš smuki purina kokus,brāzmās varētu būt brāzmās līdz 17 m/s

 16. snake Says:

  Maikl,no kurienes ņemti dati par vēja ātrumu uz Ventspils mola? Es vairāk par 20 m/s neredzēju LVĢMC mājas lapā uz plkst. 06:00

 17. maikls Says:

  Nebiju pamanījis, ka Liepājas meteostacijā reģistrēti 18m/s, tad jau tā atšķirība ar Ventspils molu nemaz nav tik liela, pirmīt apskatījos tikai lidostu datus.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: