Laika prognoze

Sestdien aizejošā ciklona ietekmē vēl daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, pa dienu vairāk līs Latvijas austrumdaļā. Tomēr kopumā mākoņu būs mazāk, saule gaisu sasildīs vidēji līdz +19..+21 grādam. Pūtīs mēreni stiprs R,ZR vējš, Vidzemē un Latgalē brāzmās līdz 13m/s.

No rietumiem Latvijai pamazām tuvosies jauns ciklons. Vispirms Latviju šķērsos tā siltā fronte, tādēļ svētdienas rītā gaidāms pārsvarā apmācies laiks un vietām nedaudz uzlīs. Bet vēlāk debesis skaidrosies un nokrišņu, visticamāk, vairs nebūs. Pūtīs brāzmains D,DR vējš: brāzmās līdz 12-15m/s, jūras piekrastē līdz 18m/s. Ciklona siltais sektors atnesīs siltākas gaisa masas: svētdienas pēcpusdienā gaiss sasils līdz +22..+26 grādiem.

Ciklona aukstā fronte Latviju, šķiet, šķērsos pirmdienas naktī, daudzviet atnesot lietusgāzes, vietām iespējams negaiss. Nakts būs siltāka par iepriekšējām – ja naktī uz sestdienu un svētdienu gaisa temperatūra dažviet noslīdēs zem +10 grādiem, tad pirmdienas naktī minimālā temperatūra gaidāma +13..+18 grādu robežās.

Pirmdien vismaz vietām īslaicīgi līs, kļūs vēsāks, DR vēja ātrums brāzmās jūras piekrastē, pēc pašreizējās GFS prognozes, sasniegs 19m/s, arī citviet valstī gaidāms stiprs vējš.

Arī pāris turpmākās dienas gaidāms īslaicīgs lietus un nebūs diez ko silts, bet pēc tam laiku varētu noteikt anticiklons. Daži modeļi prognozē, ka tas atnesīs lielu karstumu Eiropas rietumu un centrālajai daļai. Latvija no sākuma būtu anticiklona aukstajā malā, bet vēlāk arī pie mums varētu kļūt siltāks. Tomēr pagaidām modeļu prognozes ir dažādas.

15. augustā plkst. 12:55
GFS tagad prognozē, ka svētdien arī dienas laikā vietām tomēr īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss – vietām Kurzemē, vēlāk arī dažviet Zemgalē un Vidzemē. Visā valstī pūtīs brāzmains DR vējš, visstiprāk Kurzemē – brāzmās līdz 18m/s. Pirmdienas naktī tikai dažviet, dienā daudzviet iespējams īslaicīgs lietus. joprojām pūtīs brāzmains vējš. Daudz nokrišņu šobrīd tiek prognozēts otrdienai.

70 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. lightning Says:

  Ciklona siltais sektors būtu tomēr krietni patīkamāks – šodien auksts pēc vella, tagad, pēc lietus, ap +16, daudz vairāk nebija arī agrāk, par kādu grādu vairāk. Derētu gan anticiklons, jo šogad tāda riktīga karsta draudziņa nemaz Latvijā nav bijis! 🙂 Ir bijušas atsevišķas diezgan karstas dienas, bet tās visas ar ciklonu kustību saistītas, un nekad to karstumu tā nemaz izbaudīt pa īstam nevarēja. Kurzemē varbūt labāk veicies, bet manā pusē šogad švaki. Labi gan, ka vismaz augusta sākumu AC valdīja, bet tas nebija tik karsts, cik gribējās, taču labi bija gan.
  Man visvairāk interesē, ko ziņo uz nākamās nedēļas vidu (ja būs klāt minētais AC, tad lieliski, ja ne – tad viss ar pirkstu ūdenī rakstīts), jo tad, iespējams, uz pāris dienām būs jābrauc uz Rīgas pusi. Tā jau gan ir – vasarā prognozēt ir grūti…

 2. vitalik Says:

  Vakarā lietuvas modelis prognozē vēja brāzmas līdz 18-20 m/s un ari stipru lietu.Tas būs Daugavpils un Jekabpils rajonā.Es šo redzu lietuvas prognozēs.

 3. lightning Says:

  Nesen Līvānos beidzot puslīdz pieklājīga lietusgāze paciemojās, vien pārāk ilgi tas nebija. Tomēr peļķes uztaisīja smukas, vairāk nekā par iepriekšējām 2 dienām kopā! 😀
  Tagad atkal saule, mākoņi gan visvisādi apkārt blandās, tā kā droši vien pēdējais lietus šodien tas nebija.

 4. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau ilgāku laiku līst praktiski bez pārtraukuma. Brīžiem līst stipri, mērens lietus. Jau apriebās, nemaz nerunājot par tiem cikloniem un vispār rudeni kas vēl tikai būs. Un auksts ārā. Nezinu kā kaut kas tāds var patikt.

 5. raitis_sametis Says:

  Līst jau kādu brīdi arī Rīgā- brīžam lietus pāraug spēcīgā lietusgāzē…

 6. Romāns Kolduns Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html# tik labs, tagad meteo.lv LVGMC uzlaboja savu faktiskā laika karti un sataisīja arhīvu, var skatīties, cik silts bija pirms kāda laika, agrāk tā nebija. Var skatīties arī tabulas veidā.

 7. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē līst stipri līdz ļoti stipri, lietusgāze jau 20 minūtes. Bezcerīgi apmākusies un izbojāta (laikapstākļu ziņā) diena.

 8. Saulcerīte Says:

  Vismaz Pārdaugavā diena šodien ir izdevusies-līst un līst un līst.Brīžiem ar spēcīgiem gāzieniem.2 reiz dzirdēju pērkonu un tas nu šogad ir tikai otrais negaiss vai kaut kas kaut cik tuvu tam,ko es šogad novēroju.No rīta tikai +8 grādi un nevienas krītošas zvaigznes ap4-5 no rīta.Diez kā iet Maijai pa Vecpiebalgu.Ja tur līst tikpat stipri tad diez vai Tev gribas kaut ko rakstīt.

 9. gubumakonis Says:

  Lai ko citi šodien teiktu,priekš manis ši bija viena no jaukakam dienam šovasar 🙂 Piedzivoti gan pamatigas lietusgazes Riga un Jurmala,gan ari skaisti makoni un ari negaisi.. ari pie juras pa gabalu noveroju smuku negaisu ar zibeniem virs liča,bet vakara škiet visa Riga nogaza ļoti stipri 🙂 Velak jaunas fotkas ielikšu… Si vasara kopuma man patik 😉

 10. Maija Says:

  Pēcpusdienā ar”i Jaunpiebalga sagaidīja lietu,bet arī tika tikai aste.Pa divi lāgi ,gar R malu aizgāja 2 negaisu mākoņi.Izskatījās diezgan draudīgi.Viens melnuims aizceļoja uz A pusi.Par cik visu jūliju mūs slīcināja,tad tagad,laikam,pažēlo.Dzestrs gan palika,īsti rudenīgs.Prieks par Gubumākoni,tač vienreiz paveicās izbaudīt kārtīgu lietu un negaisu!

 11. dAvi Says:

  Liepājā šodien jauka dieniņa. Vēssm bet tomēr siltāks nekā citur Latvijā, pa dienu maksimums 19 grādi. Sen pa dienu nebija nesasniegti 20 grādi. Pirms divām stundām negaiss pagāja pa pilsētas dienvidu pusi, pirms 30 min uz Z pusi, Karostu.
  Vakarnakt redzēju gandrīz 10 “krītošās zvaigznes” un vēl skaistie zibeņi visu nakti 🙂 forši

 12. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vēl joprojām periodiski līst. Visu dienu. Nezinu kā kaut kas tāds vēl var patikt. Gan lietus, gan aukstums, divi vienā.

 13. snake Says:

  Liepājā nogāza stiprs lietus,un tagad atkal līst,ar dažiem zibeņiem,un ļoti spēcīgām vēja brāzmām 18-20 m/s (vizuāli)

 14. liepājas veeji Says:

  tie zibeņi pagajušo nakti skaisti 🙂 pie Liepajas debesiim īpaši jūrmalā.

 15. janis Says:

  jurmala redzami zibenu gaismas kautkur no talienes

 16. Maija Says:

  šorīt mūs priecēja veselas divas varavīksnes.Atkal gar R malu aizgāja liels,melns mākonis.Mums-pagaidām nekā,spīd saule.

  • lightning Says:

   Vakar un aizvakar pēc lietus arī manā pusē varavīksnes bija, pat nobildēju, likās, ka normāli sanāca. Ja būtu sava lapa kā Raitim vai Gubumākonim, ieliktu, lai arī citi var apskatīties, bet… 😦

 17. viesulis Says:

  Skatos, Rīgas līcis jau sācis taisīt ezera efekta nokrišņus

 18. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-pie-juras-13-augusts-2009/negaisi-pie-juras-2-14-augusts-2009/
  Galerija vakardienas negaisiem virs juras.

  Ja,jau augusta viduu šogad nakts otra pusee un no rita vareja verot Liča efekta nokrišnu joslu,to vareju verot ari pa 8 stava logu,pie tam nakti vareja ari ik pa bridim manit zibeņošanu taja 🙂 Ta jau laikam tada rudens tuvošanas pazime 😉

 19. raitis_sametis Says:

  Labdien- arī nākamajā nedēļā meteo.lv vēstī par iespējamu lietus teju katru dienu.

 20. lightning Says:

  Cerēsim, ka vasara tik viegli nepadosies, rudeni nu gan negaidu tik ātri! Vakar vakarā beidzot arī Līvānos pērkonu pēc ilgiem laikiem dzirdēju, taču tie bija tikai attāli klusi rūcieni. Interesanti bija – nāca no R puses liels mākonis, zili – melns, sāka līt, drīz tas pārauga gāzienā, bet… pagāja kādas 10 minūtes, un R pusē strauji kļuva gaišāks, un lietus drīz beidzās. Turpretī uz Z un D pusēm bija labi redzami melni mākoņi, kas turpināja savu gaitu. Virs Līvāniem mākonis pašķīrās (kā ļoti bieži bijis arī agrāk), gan šoreiz ne līdz galam, sava daļa tikai arī mums, bet krietni mazāk, nekā abpus pilsētai uz Daugavpils un arī Jēkabpils pusēm. Vismaz vizuāli tā šķita. Arī tie pērkonrūcieni skanēja no tālienes, zibeni pat nevienu nemanīju (tiesa, apstākļi novērošanai nebija tie labvēlīgākie). Piegāzts pārāk daudz jau arī nebija, vienīgi pretīgi auksts pēc tam palika.
  Šodien savukārt MMD, pārsvarā saule, vienīgi stiprs vējš un auksts – it kā ap +20, bet vējš rada iespaidu, ka ne tuvu tik daudz (?!) nav. Tagad tuvumā gan parādījās neliels, bet nikns mākonis, kas var atnest īslaicīgu lietusgāzi, taču vēl redzēs, kādu ceļu tas izvēlēsies.

  • lightning Says:

   mākonis izvēlējās citu ceļu, vien manīju tā astes pēdējās spalvas, kas atnesa 3 piles 5 rindās. Labi! Tagad atkal valda saule, pa malām gan arī mākoņu pietiek, bet nu lai viņi iet savu gaitu. Vienīgi siltāks gan varēja būt, grādi svārstās ap +18…+20, plus vēl iespaidu gandē lielais vējš. Citādi jau neko. Gaidu rītdienu, kad ziņo +25! 😀

 21. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Atlantic_hurricane_season#Tropical_Storm_Ana

  Virs atlantijas okeāna tomēr izveidojās Ana (pagaidām) tropiskā vētra, kura virzās uz Kubas austrumiem un vēlāk uz Floridu- šim virpulim jāsāk uzmanīgi sekot…

 22. Romāns Kolduns Says:

  Šodien Ogrē lietus nebija, bet pat ja no rīta kaut kas bija, tad ļoti mazs un īslaicīgs lietus. Labs laiks, Saule spīd, cita lieta, ne tas, kas vakar.

 23. snake Says:

  Pa LNT rādīja fotogrāfiju no Bernātiem,kur šodien tika novērots virpuļviesulis 😉

 24. lightning Says:

  Bet vakars Līvānos skaists – gandrīz skaidrs, vējš norimis, līdz ar to arī tik vēss neliekas, kaut gan ir tikai +16 grādi. Naktī ziņo lietu, bet rīt gan to nevajag! Man ir cerības, ka varbūt izdosies bez lietus arī iztikt, jo manam reģionam lielie mākoņi varētu iet secen (spriežot pēc meteo.lv prognozēm). Lai tā būtu! 🙂

 25. extreme Says:

  sestdien ap 1500 Līvānu novada Rožupes pusē trāpījās būt blakus pērkona grāvienam – rīts bija forši pasilts un vējains. ap 1330 no Līvānu un Jēkabpils puses nāca melli mākoņi. uz 1500 viena nokrišņu josla nāca pāri mums. mellais mākonis pārgāja pāri bez lietus, tālumā ‘jau lija, un tad pēkšņi – zibens un uzreiz pēc tam tāāāds grāviens, ka mēs uz to brīdi sabijāmies ne pa jokam. tur jau mums visiem nostrādāja beznosacījuma refleksi. šašliku cepējam rokās bija metāla iesms, zibens “atskaņas” esot izgājušas viņam cauri, itkā ir vieglu elektrību esot dabūjis… likās, ka grāviens bija metru 50, 100 attālumā. tomēr kokos netrāpīja, korķus neizsita. sīka krusa, bet piektdienas vakarā lietus intensitāte 10min bija līdzīga, ar krāšņu varavīksni pēc tam

  • lightning Says:

   Nu jestri! 😀 Nebiju domājis, ka te tik nopietni! Sestdien Līvānos bija manāmi daži aizdomīgi mākoņi, apmēram ap minēto laiku, kas pilsētu gan neskāra, bet uz Rožupes pusi bija gan (viņi nāca it kā no R-ZR, bet aizgāja Līvāniem garām (100% gan nezinu, varbūt otrā pilsētas galā arī lietus nodeva), kāreiz Rožupi ķert varēja), tomēr it kā tik draudīgi neizskatījās (vismaz no Līvāniem). Taču redz kā, laikam pat 10 – 12 km skaitās liels attālums… 😀 Es šeit šodien pat pērkona atbalsis nesadzirdēju, nokrita 3 piles 5 rindās un turpināja spīdēt saule!

   • extreme Says:

    jā, taipusē tajā laikā un piektdien mākoņi gāja pāri un garām regulāri – viens uzlija, cits – nē. īpaši piektdien. līšana izskatījās un bija spēcīga, bet lokāla.

 26. lightning Says:

  Nakts skaidra, zvaigžņota, bet vēsa – jau tagad knapi +12. Labi, ka vēja nav, biju izmetis līkumu pastaigā, tīri patīkami! 🙂
  Savukārt radarā skatos, ka nokrišņu zona (siltās frontes) jau praktiski pārgājusi D-Kurzemi un tuvojas Rīgai. Tikai nekas jēdzīgs tur nešķiet, vien parasinātājs (tā šobrīd rāda radars). Mazliet stiprāk varētu būt Ventspils pusē un vēl šur tur Kurzemes ziemeļos.

 27. dAvi Says:

  Jauks un silts rīts Liepājā. Jau 19,5 grādi! 🙂 Nāk karsta diena! Pirmā nakts bez zibeņiem.

 28. maikls Says:

  Estofex (http://www.estofex.org/) Ziemeļvidzemi iekļāvis 1. kategorijā… nu bet jāšaubās, vai vispār kāds negaisa mākonis spēs izveidoties. Ja spēs, tad tas var būt spēcīgs.

 29. Saulcerīte Says:

  No rīta Rīgā +13 un lietus ir bijis ,bet nekas īpašs.

 30. lightning Says:

  Līvānos no paša rīta bijis nomācies, bet diezgan ātri sācis skaidroties. Tagad foršs laiks – saule, arī gan diezgan stiprs vējš, bet tas vairāk no D puses un drīzāk veldzējošs, nevis auksts, kā iepriekšējās dienās. Un arī grādi pavisam citi – jau +23C! 🙂 Lai tik stabiņš kāpj uz augšu, bet mākoņi netuvojas! 😉

 31. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā ļoti spēcīgs vējš.Ap manu māju ir 50-70 gadu veci koki unes jau nu nemaz negribu ārā zem viņiem staigāt-paliek tīri vai neomulīgi.Patlaban +26,3 grādi un man sāk rastyies aizdomas ka bez lietus mēs nepaliksim.

 32. rupucis Says:

  Lielupē uzlija lielām lāsēm un ir diezgan sutīgs +25.

 33. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī viena no retajām vasaras dienām.Diezgan spēcīgs DA vējš,bet silts.Šī pa ilgiem laikiem ir mana diena,ar vēju,sauli,fantastiski!Tikai prieki,laikam,drīz beigsies,jo visapkārt jau sāk kaut kas veidoties…

 34. gubumakonis Says:

  ZA puse netalu no Rigas veidojas loti izteikti masivie gubumakoņi,diemzel virs Rigas tie vel lietus stadiju nesasniedz,talak gan droši vien kaut kas baigs varetu but 🙂 Ari radara var manit to joslu ar lietusgažu saliņam…

 35. Orkaans Says:

  Šobrīd esmu Papes ornitologu bāzē.
  Vakar arī novēroju tornado ūdensstabus, Papes apkārtnē bija vērojami 5,pats redzēju 3.
  Redzēju to pašu,kas bija Bernātos, un vēl pēc pāris minūtēm no tā paša mākoņa izveidojās otrs. Abus arī nofotografēju. 🙂

  naktī uz vakardienu(15.08) vēroju skaistus negaisus un aizejot negaisam novēroju ļoti reto mēness varavīksni un vienu sarkano feju! 🙂
  sabildēju skaistas zibeņu bildes un mēness varavīksni(sliktā kvalitātē).
  Mājās būšu ap 30.aug.,tad ievietošu lapā bildes. 🙂

 36. maikls Says:

  Laikā, kad ieplūst aukstākas gaisa masas, bet ūdens ir silts (pat siltākais visa gada laikā), tad ūdensstabi rodas visai bieži. Atceros, vienreiz bija nofotografēti 5-7 virpuļi vienlaicīgi netālu no Rīgas (vai tik tas nebija virs ezera, nevis līča piekrastē). Aktīvākais ūdensstabu veidošanās periods parasti ir augusta beigas, septembra pirmā puse, ja vien šajā laikā nevalda silts anticiklons.

 37. maikls Says:

  Šķiet, ka šodienas negaiss Alūksnes pusē bijis postošākais pēdējā laikā. Ziņu aģentūra BNS ziņo, ka meteostacijā novērota krusa ar diametru 4 centimetri, bet nedaudz tālāk esot bijusi pat vēl lielāka krusa. Vēja brāzmas gan nav bijušas lielākas kā citviet Latvijā.

  Lielā krusa skaidrojama ar stipro vēju un tā atšķirīgo virzienu gaisa augstākos slāņos. Es iepriekš domāju, ka nestabilitāte šodien būs pārāk maza, lai negaisi vispār spētu izveidoties. Nu bet kad tie izveidojās, tad ļoti pamatīgi. Krusa bijusi arī vietām citviet Vidzemē, tāpat ļoti intensīvas lietusgāzes.

  • extreme Says:

   valmierā joprojām salīdzinošs klusums, vien lietus vienu reizi. Estofex kļūdījās maz un aprakstīja prognozi pietiekami labi.

  • lightning Says:

   Es vēl tā domāju – ko tad TV ziņās subtitros laiž, ka Vidzemē vietām stipru lietusgāžu dēļ braukšana apgrūtināta? Izrādās, ka tur bijis trekns “pīrāgs”… Tajā laikā dators nebija pieejams, pašam Līvānos likās, ka viss mierīgi, vienīgi ap 20.00 uz 5 minūtēm viena īsa, bet toties pamatīga lietusgāze uznāca, precīzāk, aizķēra mūs ar malu, lielais mākonis aizgāja Daugavpils virzienā. Bet pēc tam, atkal viss kluss, ne miņas no šādām pārmērībām. Turklāt silts, pat tagad, 3.28, vēl +18,2C! Tas man patīk! 😀

 38. vitalik Says:

  Ta nestabilitaate varbut parvietojas no DR (Liepaajas puses lidz Aluksnei)

 39. gubumakonis Says:


  http://www.sat24.com/frame.php?html=homepage
  Aiz latvijas ZA robezas no tiem Vidzemes negaisa makoniem nu ir saveidojies kas pavisam nopietns izskaras…
  Tikmer Riga šodien neka,vairums pat nenojauš ka citur Latvija bija negaisi šodien,man škrobe ;(

 40. Maija Says:

  Joprojām iztiekam bez lietus.Jauki!Gar R malu gan aizgāja spēcīgi rūcošs debess.Tur spārdījās ne pa jokam.

 41. Digital1 Says:

  Jā, par tiem negaisiem žēl!

  Bet meteo.lv ir parūpējusies par patīkamiem jaunumiem !!!

  Nu ir iespējams apskatīties laka karšu vēsturi – cik noprotu no 1980. gada 2. janvāra … FANTASTISKI!!!

 42. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/masivie-negaisalietus-makoni-15-08-2009/
  16 augusta noverotie masivie gubumakoņi,kas atri virzijas pari un lietus stadiju sasniedza jau aiz Rigas,atnesot negaisa lietusgazes…

 43. vitalik Says:

  Kurš piemin 9.janvara 2005.gada vētru?Kurš zin cik stipras vēja brāzmas bija Daugavpilī?meteo.lv rada arhivu tikai no 1.janvara 2009.gada.

 44. Juris A. Says:

  9. janvāra vētra Baltezerā sasniedza orkāna spēku, cik m/s nepateikšu, jo bija ilgstošs elektroenerģijas pārtraukums. Naktī visapkārt bija ellīgs troksnis, nebija runa visspār par gulēšanu. Mežonīga vēja krākšana un gaudošana, kas ik pēc brīža, viļņveidīgi pārgāja rēkoņā, kā pie reaktīvā iznīcinātāja satarta, brīžiem koku lūšanas krakšķoņa. SW ķēra jumtu no stūra – viena bleķu dārdoņa, pēc tam pa diagonāli pāri – otrā pusē. Gaidīju, ja atskanēs trešo reizi – tad jumtiņš jau grabēs kaimiņa sētā. No rīta pamodos uz nelielas pussalas, blakus lauzti vai izgāzti koki, tālāk veselas vējlauzes, pie mājas priedes bija izturējušas un, paldies Dievam, ar jumtu virs galvas!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: