Anticiklonu nomainīs cikloni

Anticiklons, kas noteica laiku Latvijā aizvadītajās dienās, pārvietojas uz austrumiem un pamazām izzūd. Tuvākajā laikā dominēs cikloni, kas brīžiem atnesīs lietu un siltākas naktis, vēsākas dienas.

Pirmdiena un otrdiena vēl aizritēs pārsvarā bez nokrišņiem. Pirmdien, līdzīgi kā iepriekš, vietām Latvijas austrumpusē iespējams pavisam lokāls, neliels lietus. Savukārt otrdien, no rietumiem tuvojoties zema spiediena ieplakai, Kurzemē varētu uzlīt, bet naktī uz trešdienu jau daudzviet gaidāms neliels lietus.

Sākot no trešdienas, visā valstī brīžiem gaidāms lietus. Galvenokārt līs īslaicīgi, vietām gaidāmas stipras lietusgāzes un pērkona negaiss, kura laikā atsevišķās vietās iespējama arī krusa. Grūti gan spriest, cik spēcīgi būs konvektīvie procesi un kāds būs kopējais nokrišņu daudzums, jo nedēļas gaitā mūsu tuvumā var veidoties jaunas ieplakas vai pat kāds mazs cikloniņš.

Otrdien pūtīs D vējš, kas nedaudz pastiprināsies, turpmāk vējš brīžiem iegriezīsies no rietumiem, bet kopumā tas gaidāms visai mierīgs, vien brīžiem brāzmains.

Pirmdien un otrdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26 grādiem, turpmākajās dienās nebūs siltāks par +22 grādiem. GFS šobrīd prognozē, ka ceturtdien un piektdien mākoņu būs tik daudz, ka, saulei praktiski nespīdot, temperatūra daudzviet nepakāpsies augstāk par +17..+18 grādiem. UKMO (Lielbritānijas modelis) gan vēl vakar prognozēja, ka trešdien Rīgā būs līdz +19, ceturtdien un piektdien – līdz +22 grādiem.

Savukārt naktis šo pašu mākoņu dēļ vairs nebūs tik dzestras kā iepriekš (pirmdienas naktī gaisa temperatūra Daugavpilī pat noslīdēja nedaudz zem +6 grādiem). Vidēji gaiss atdzisīs līdz +10..+15 grādiem.

12. augustā plkst. 11:30
Līdz piektdienai (ieskaitot) Latvijā bieži līs. Nokrišņu daudzums būs ļoti nevienmērīgs, lietus un negaisa mākoņi veidosies uz vietas, vietām atnesot pat stipras lietusgāzes. Negaisa laikā lokāli iespējama arī krusa un stipras vēja brāzmas. Negaisi un lietusgāzes iespējamas arī divās tuvākajās naktīs, vairāk jūras un līča tuvumā – Kurzemē un Vidzemē. Jāskatās, ko piektdien atnesīs neliels ciklons, saskaņā ar GFS prognozi varētu būt stiprs lietus, ļoti vēss, vietām arī stiprs vējš. Sestdien laika apstākļi uzlabosies.

83 Atbildes to “Anticiklonu nomainīs cikloni”

 1. gubumakonis Says:

  Vel pusotru dienu japaciešas un tad jau ši antistihija atkapsies,un AC Juliane iespejams nomainis ciklons BERND atnesot man patikamakus laikapstakļus 🙂 Ceru uz negaisiem un siltakam naktim 🙂

 2. raitis_sametis Says:  Labdien, atkal lokāli mākoņi pie Vidzemes ZR debesīm. Esu Zantē (Kurzemes austrumu mala), kur ir “laba laika” cu mākoņi, bet no R puses- pavairāk sāk rasties augstie ci slāņi. Kas laikam jau nu vēstīs kādas pārmaiņas. Mazāk par 24 stundām gaidāms…

 3. saksija Says:

  Šodien ir Labrenča diena. 🙂 Ja nedēļu pirms un pēc Labrenča nav salnu – būs vēls un silts rudens. Skaista Labrenča diena sola skaistu rudeni. 🙂

 4. lightning Says:

  Izcili forša diena! Visas dienas laikā Līvānos vien daži balti mazi mākonīši pie debesīm, saule, +25 ēnā (saulē pēcpusdienā uz balkona gan +37, pīpējot padedzināja, bet tas daudz patīkamāk nekā kārtējais lietelis!), vnk ideāli laikapstākļi! 🙂
  Diemžēl tagad nāksies sadzīvot, pēc prognozēm spriežot, ar pretīgu AUKSTU Atlantijas ciklonu, no kura diez vai kāds jēdzīgs negaiss izveidosies, bet rasinātājs garantēts… 😦
  Bet ceru , kā nesen teikts, uz siltu, saulainu un skaistu rudeni – Labrenča diena to pagaidām laikam sola! 🙂
  Turklāt – ej nu sazini – varbūt vēl pat augustā kāds Azorietis varētu līdz mums savus vējus atnest! (Šitais jau bija ziemeļnieks, pašvaks.) Tad gan es būtu priecīgs! 😉

 5. saksija Says:

  Es arī vēl ceru uz karstumu. GFS prognozē 35 grādus Ziemeļpolijā 17. augustā. Būtu jauki, ja karstums sasniegtu Latviju. 🙂

 6. raitis_sametis Says:

  Mani atkal intersē taifūnu aktivizācija- beidzot, visos pasaules okeānos.

 7. gubumakonis Says:

  Lietus Rigu sasniegs velu vakara vai nakti,daži modeli prognoze visai stipru lietu nakts otra pusee un no rita Riga vai tuvu tai ,tatad izskatas visai cerigi 🙂 ESTOFEX iekļavis pusi Latvijas ,ari Rigas apkartni negaisu zona
  http://www.estofex.org/
  Jauki butu kads nakts negaiss ar zibeņošanu tumsā 🙂
  Kopuma izskatas bus karsta diena,varbut sutīga,jau tagad man pie loga +22.

  • raitis_sametis Says:

   Man Zantē pie durvīm ir jau +23, bet grasos uz Rīgu šodien doties. Pēc vakara koncerta varbūt arī nakts negaisu piedvām sagaidīšu?

  • lightning Says:

   Līvānos šobrīd man svārstās ap +25, debesis praktiski skaidras, ja neskaita pavisam plānus mākonīšus, vairāk tā tāda dūmaka. Taču karsti nav, patīkams vējiņš veldzē. +25C jau nav arī nekāds karstums… 😉

 8. Juris Says:

  Maiklam. Par ledus laikmetiem. Jā, piekrītu, rakstā minēta lielo planētu gravitācijas ietekme uz Zemes rotācijas ass novirzi par līdz 2 leņķiskajiem grādiem, kas izmainot Zemes virsmas solarizācijas laukumu. Nedaudz parēķināju – šāda 2 leņķ. grādu novirze rada Saules solarizācijas trajektorijas nobīdi par 222 km un 240 m lielu izmaiņu Saules gaismas apstarošanas laukumam uz sāniem. Gandrīz sanāk, ja Rīgas vietā Saulīte ķertu Jēkabpili. Diez vai tik niecīgas izmaiņas varētu kalpot pat par trigerefektu, kas palaiž mežonīgus dabas procesus. Mana “reliģija” saka, tur pamatā tomēr ir ļoti, ļoti, ļoti garu Saules aktivitāšu vai neaktivitāšu periodu ietekme, jo tā ir daudz gigantiskākas enerģijas, kas trāpa Zemei, izmaiņa. Un tomēr , visu nosaka Saule!!!

 9. dAvi Says:

  Novirzes amplitūda ir pat 4 grādi un tie jau ir veseli 450 kilometri ziemļu dienvidu virzienā. Pietiekami daudz , lai izraisītu klimata pārmaiņas uz visas zemeslodes.

 10. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/tropical/

  Īstā jautrība sākas Klusā okeāna austrumos, kur vienlaikus ir 4 virpuļojumi- bet rietumos Etau tropiskā vētra gādā par dažām “jēriņu dienām” Uzlēcošās saules zemē, negaidīti neaktīvs ir Atlantijas okeāns, kur “invest 99” gan ir piedzimis, bet negrasās tur īpaši attīstīties…

 11. Maija Says:

  Es nesaprotu,kā tiek mērīta globālā temperatūra?Visu jūliju/izņemot pāris naktis/bija ļoti zema temperatūra,nu pilnīgi neraksturīga vasaras vidum!Varbūt kāds no Jums varētu pastāstīt?

  • maikls Says:

   Pēc vienas mazas Latvijas taču nevar spriest par visu Zemeslodi. Turklāt Zemeslodes lielāko daļu aizņem ūdeņi, cilvēki apdzīvo vien dažus procentus no Zemeslodes virsmas. Mūsdienās globālo temperatūru galvenokārt nosaka, izmantojot satelītu mērījumus, kas to dara nepārtraukti, aptverot visu Zemeslodi, tajā skaitā visu atmosfēru līdz daudzu kilometru augstumam. Globālo temperatūru arī nosaka, apkopojot daudzu meteostaciju datus, bet tā kā meteostacijas aptver mazas platības, tad šāda metode nav precīza.

   Un jūlijs arī Latvijā kopumā bijis bišķiņ siltāks par normu (norma ir daudzu gadu vidējais rādītājs). Latvijai nav tipiskas karstas dienas un siltas naktis. Piemēram, Rīgai daudzu gadu vidējā nakts temperatūra jūlijā ir 12 grādi, dienas temperatūra – 22 grādi. Vidzemes augstienē vidējie rādītāji ir par kādu grādu zemāki.

 12. lightning Says:

  DR pusei jau aizvien vairāk tuvojas pamatīga nokrišņu zona, pašu DR galu jau tagad skar. Beidzas labā laika periods…

 13. snake /Liepājā/ Says:

  Liepājā vēl nelīst 😀

 14. Saulcer;ite Says:

  Lietus n’ak.To var just ari pec pieaugo’sa komentaru skaita.

 15. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē debesis nomākušās, lietus nav, bet tuvojas, to rāda radars un mākoņi arī paliek biezāki un tumšāki. Pagaidām vēl ir labs un silts laiks, pašam liekas ka +23 apmēram ir, jo ejot ir pat diezgan vēl silts, bet ne karsts. Drīz lietus samērcēs putekļus, kas jau sakrājās uz ielām.

 16. snake /Liepājā/ Says:

  Liepājā gāž 🙂

 17. gubumakonis Says:

  Izskatas,ka Rigu pirma nokrišnu zona skara visai maz,izlija pa ceļam ,vien nedaudz norasinaja un viss,pagaidam ari radarā nekas sakarigs neradas,nu redzes,kas bus talak…

 18. Maija Says:

  Jaunpiebalgā 15 gr.,neliels vējš,gan saulīte,gan mākoņi.Naktī mazlietiņ uzrasinājis.Droši vien,ka vēlāk līs.

 19. raitis_sametis Says:

  Labrīt- no tās frontes 11. aug. vakarā Rīgā pirms pusnakts bija neliels lietus/tik- cik trotuāri melni palika… Bez jebkādiem pērkoniem.

 20. gubumakonis Says:

  Izskatas,ka bridinajumi par stipro lietu/negaisu šonakt un dazu modeļu prognozes par stipro lietu Rigas apkartne nakti izgazas 😦 Kaut cik ieverojams lietus nolija tikai Kurzeme šonakt,negaisi vispar nav noveroti,vien neliela zibeņosana virs Baltijas juras/piekrastes. Varbur vismaz diena kads lokals gaziens Rigai uznaks…

  • maikls Says:

   Nu pēc LVĢMC parametriem Kurzemē bija stiprs lietus (15mm/12h ir kritērijs stipram lietum). Par negaisu neviens nebrīdināja un modeļi jau arī neko īpašu neprognozēja, GFS vien prognozēja lokālu negaisu iespēju rīta pusē, kas arī piepildījās. Uz ziemeļiem no Kolkas negaisa laikā igauņi šorīt pat reģistrējuši nelielu vētru – Lietuvas HIRLAM modelis labi noprognozēja šīs stiprās brāzmas tajā pusē. Man rādās, ka prognozes bijušas pat ļoti precīzas, cik nu precīzas tās šādos laika apstākļos vispār var būt.

   Vaina bija ne jau prognozēs, bet daža laba vēlmēs, kuru nepiepildīšanas atnesa vilšanos. 😉

  • raitis_sametis Says:

   Bet vēl diena nav beigusies, dienas otrajai pusei – meteo.lv prognozē dienas otrajā pusē… cerams, ka vēl nekas nav zaudēts.

  • gubumakonis Says:

   Neko arkarteju jau šonakt nebiju gaidijis,un vakaram nakot tas jau bija skaidrs,bet tomer vismaz merenu lietu Riga un ja paveiktos,tad ari dazus zibenus,bet Riga gandriz nelija nemaz,kaut daži modeli un Lvgma lietu solija,tapec uzskatu,ka Rigai nokrišnu prognoze nebija preciza.

 21. b Says:

  Jā. Jāatzīst, ka palasoties komentārus šķiet, ka šeit no ik katras aukstās frontes gaida kaut ko ārkārtēju. Man arī liekas, ka prognozes bija pat ļoti precīzas.

 22. Saulcerite Says:

  Radara bilde raiba ka Lieldienu ola-nu sodien jau daudzi dabus papriecaties.

 23. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season#Severe_Tropical_Storm_Etau

  Etau ir patrakojies Japānā, smagas lietusgāzes >500mm, zemes noslīdeņi (13 dvēseles mainījušas atrašanās vietu).

  Mans dienas jautājums ir – kādā spēkā un cik tālu tiks depresija “Two” Atlantijas okeānā?

 24. lightning Says:

  Līvānos nedaudz uzrasināja naktī, rīta pusē bija tīri labs laiciņš, arī saule uzspīdēja, bet nesen viens mākonis atnesa lietu. Taču pārāk stiprs tas nebija, un arī ilgi nelija – minūtes 20. Tagad atkal jau gaišāks. Pārāk vēss arī vismaz nav – grādi turas ap +20…+21, vienīgi lietus laikā bija nokrities līdz +17,5C.
  Radara attēls virs visas Latvijas rāda daudz sīku mākonīšu, no kuriem daži centros ar nelielu brūnganu nokrāsu, taču nekas dižs pagaidām nerādās. taču manīs, arī šādi sīkie var, lai arī uz īsu brīdi, diezgan pamatīgi nogāzt.

 25. Maija Says:

  Mūsu pusē fantastiska,saulaina dieniņa,no lietus-ne vēsts.Debesis zilas,ar nedaudz mākonīšie,īsta vasaras diena!

 26. raitis_sametis Says:

  Sausum- un siltummīļi varēja priecāties teju 10 dienas, tagad mans laiks nāk!

 27. Romāns Kolduns Says:

  radars rāda, ka pašlaik Kurzemē traki līst. Ogrē nolija tikai no rīta, mākoņi ir, bet normāla lietus kā nav tā nav.

 28. gubumakonis Says:

  Riga šodien tomer sagaidija kartigu lietusgazi ap pl 17-30,loti stipri lija kadas 10 min un tad ari atri beidzas,bet bija labi 🙂 Negaiss gan nav manits,bet nekas,gan jau 🙂

 29. gubumakonis Says:

  Woow.virs Kurzemes un liča baiga lierusgažu josla izveidojas,ar zibeniem daziem iespejams ,izskatas,ka lenam virzas tuvak,varbut tomer skars? 🙂

 30. raitis_sametis Says:

  CUI WAR! Mums (Zantee, Kurzemes austrumi) tieshi tagad tuvojas juutams nakts negaiss- eju offlainaa!

 31. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Jauna galerija šodienas meteonotikumiem Riga,tuvakas dienas droši vien tiks papildinata 🙂

 32. Juris A. Says:

  Gubumākonim. Paldies par smukajām bildēm! Sevišķi patika foto ar jahtu SPANIEL, kuru kādreiz, astoņdesmitajos, atdzinu no Polijas, burāju un, tagad ļoti aktīvi burā mana jaunatne.

 33. raitis_sametis Says:

  Labrīt, vakar ap pusnakti bija visai jauka nakts zibeņošana ar mērenu lietusgāzi- nu tā, uz pusstundu. Saskaitīju 12 zibeņus, tuvākie divi 5 sekunžu attāluā (~1500-1700m)… ** Lai arī nakts otrajā pusē daļēji skaidrojās, tagad viscaur rietumu pusē ir cb mākoņi, kas dienā attīstīsies: atkal būs notikumi:)

 34. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī šodien spīd saule,tādi tukši mākonīši staigā,bet lietus nav.Vakar bišķi uzpilināja,tas arī viss.Jauks laiks.Gubumākonim arī no manis-paldies par bildēm!Esmu jau teikusi,ka viņš ir īsts fotogrāfs.Skaisti un neatkārtojami!

 35. Edgars Says:

  Rīt sola ļoti spēcīgu vētru Liepājā 12Bft, visi te kaut ko guļ.
  http://www.windfinder.com/forecasts/superforecast_baltic_states36.htm

 36. liepājas veeji Says:

  tik specigs vējš nebūs šoreizs piekriitu Sneikam 🙂
  bet jurā viļņi ir feini.

 37. raitis_sametis Says:

  Patreiz – mums Zantē (Kurzemes austrumi) ir labi cb mākoņi, kas šodien jau trīs lietus brāzmas nesuši, pagaidām gan nerūc, bet mākoņi rāda- ka pērkona parādības Latvijā ir pat ļoti iespējamas.

 38. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē sāk līs no liela negaisa. http://www.lad.lv/cms/RIX_400_Z.ppi.png radars raibs tagad kā vēl nekad

 39. raitis_sametis Says:  Pēc kartes redzama, laba zibeņošana Latvijas vidienē…

 40. Maija Says:

  Uz mūsu pusi no DR nāca diezgan baigs ,rūcošs debess.Bet aizvirzījās pa R malu,trāpīja vien tikai aste.Dikti spēcīga brāzma uzpūta,tātad kaut kur nolija ne pa jokam.

 41. lightning Says:

  Vakar pēcpusdienā vēl vienu brīdi nedaudz uzlija, vien uz vakaru baigi auksts palika, kanpi +17C, plus kad klāt vēl pāris riktīgas vēja brāzmas, sajūta kā rudenī jūras malā. Turpretī no normāla lietus – nekā.
  Savukārt šodien laiciņš tīri simpātisks, MMD, saule arī diezgan daudz uzspīd, puslīdz pieņemami grādi (ap +20…+21), saulītē pavisam forši, bet no lietus vismaz pagaidām nekā. Pāris reizes tuvumā draudīgi mākoņi nostaigāja, bet Līvāniem pat ar asti netrāpīja. 😉 Turpretī citur savādāk – piemēram, Preiļos ap 16.30 bijusi tāda lietusgāze, ka esot straumēm ūdens gāzies, arī negaiss kārtīgs bijis, un droši vien ka daudzkur vēl arī. Liela mums tā Latvija! 🙂

  • lightning Says:

   tagad arī viens zili – melns mākonis no Pārdaugavas puses tuvojās, bet aizgāja uz Daugavpils pusi. Varbūt Jersiku pat ķēra. Pret kārtīgu negaisiņu arī es neiebilstu, bet, ja nebūs, tad labāk lai ātrāk atkal sauss un karsts! 😀

 42. gubumakonis Says:

  Ar šodienas laikapstakliem esmu tiri labi apmierinats,vel viena jauka diena mana gaumee 🙂 Saule ar dažadas intensitates lietus brazmam un smukiem makoniem mainijas un kombinejas ka kaleidoskopā,vareja izbaudit visu 🙂
  Pirms darba pie juras biju aizbraucis,nokeru negaisu ar pamatigu lietusgazi kadas 10 min garuma,perkoni gan tikai kadi 4,viens diezgan tuvu… Velak kadas bildes izliksu 😉

  • lightning Says:

   Es gan neapmierināts. No normāla lietus ne smakas, tikai vēss (tagad vispār auksts paliek, vairs knapi +13!), vējains un viss, vien pašā vakarā nedaudz uzrasināja, bet tāda lietus labāk nebūtu vispār bijis! 😦

 43. dAvi Says:

  yeah!! Visu nakti klaiņoju pa Liepājas ielām. Zibeņo ap Liepāju jau kopš tumsas iestāšanās. Tagad trāpīja viens negaiss tā īstāk.
  Ap 1iem naktī biju pie jūras – vispār fantastika, zvaigžņu lietus, skaisti mākoņi, austošs mēness un skaisti zibeņi. Mega romantika! =)

 44. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-pie-juras-13-augusts-2009/
  Jauna galerija -negaiss pie juras,ko noveroju 13 augusta pa dienu,galerija gara,bet pedejas 4 bildes apakša-tads interesants makoņu veidojums,tads ka virpuļa iesakums, bija visai kustigs un mainiga bet beigas nekas tur nav saveidojies 🙂 Varbut Raitis ko vairak zinas par to ,kas tas isti ir 😉

  • raitis_sametis Says:

   Fotkas kūlās:)) protams, negaisam pa priekšu ir sienas mākonis tā saucamais, kur notiek pastiprinātas augšupejošas gaisa strāvas un reizē arī kondensācija. Tas varēja būt arī virpuļa iesākums, taču akumulētā enerģija nepietika- lai tāds izveidotos pilnībā. Virpulis jau arī rodas no tām pašām augšupejošām strāvām, kas pie pietiekama ātruma sāk rotēt ap savu asi Koriolisa (atklājēja vārdā) spēku iedarbībā (par šo fiziku varētu garu traktātu rakstīt) un izveidojas tas, ko mēs vizuāli redzam kā tornado.

 45. maikls Says:

  Vajag pret laika apstākļiem attiekties tā, lai tie visu laiku apmierinātu, tad nebūs ne jāgaužas, ne jāuztraucas, ne jāviļas. Daba nevar sagādāt sliktus laika apstākļus, tie vienmēr ir ideāli – jo ne jau mirstīgajiem ir spējas noteikt, kas ir labs vai slikts, ne iespējas to ietekmēt, tāpēc viss esošais ir jāpieņem ar prieku un pateicību kā vienīgais un labākais iespējamais, pat ja mūsu prātiņš ir par īsu, lai saskatītu labumu.

  • raitis_sametis Says:

   Vai arī jābrauc uz tādu valsti (ja vien kāposti atļauj…), kur tie laika apstākļi būs patīkamāki. Kad būšu nopelnījis miljonu, tad pensijas galā braukāšos par vietām, kur taifūni visvairāk ir gaidāmi…

  • raitis_sametis Says:

   Gribētos pie lielākiem kāpostiem aizdrāzties uz Oklahomas “Tornado ieleju”, kur tiek rīkotas ekskursijas uz tornado lūkošanos. T.i. fani 2 nedēļas nogruntējas viesnīcā, un braukā pa dienām visriņķī uz prognozētiem negaisu rajoniem, un pavelkas… ** Protams, varētu kādā vasarā samesties kopā kādā komandā tepatās uz Latvijas ārēm jūlijā, kad tie trakākie pērkona mākoņi plosās (ps. pats nemāku ar autiņu braukt… arī negribu…).

  • lightning Says:

   Bet cilvēkam tāpēc Dievs jau prātu devis, lai viņš domātu, skatītos, salīdzinātu, spriestu, kas labs un kas slikts. Protams, bieži vien cilvēki varbūt arī neredz to labumu, taču nav jau teikts, ka vienmēr tas labais tur ir. Varbūt, piemēram, postoši laikapstākļi, kas izraisa plūdus, orkānus, kad tiek iznīcināti lauki ar ražu, mājas un sazin kas vēl nav domāti kā labums, bet atgādinājums? Diezin vai daba tik ļoti seko līdz mūsu vēlmēm, daba dzīvo savā ritmā, taču tas neliedz mums izteikties par vienu vai otru laikapstākļu nestu labumu vai sliktumu (lai kā tas izpaustos). Cilvēkam ir jādomā, nevis akli jāseko un “viss ar pateicību jāpieņem”. Kurš tad ies pateikties par vētras sagrautu māju vai plūdu nopostītu lauku?
   No atsevišķa cilvēka skatu viedokļa raugoties, laikapstākļi nekad nevar būt ideāli, jo katram ir savas prioritātes, vēlmes u.c. Pat no atsevišķas lokālas biocenozes viedokļa tie nevar būt labvēlīgi, jo zināmi apstākļi stimulē augšanu, vairošanos, citi – bremzē to vai pat grauj. Ideāli tie var būt tikai no dabas kopējā atskaites punkta, no augstākas dimensijas lūkojoties (un arī tas vēl ir jautājums!). Tāds ir mans viedoklis par šo jautājumu.

   • lightning Says:

    Mazs precizējums: šajā teikumā jābūt vēl 1 vārdam: “Pat no atsevišķas lokālas biocenozes viedokļa tie nevar VIENMĒR būt labvēlīgi”. 🙂

 46. raitis_sametis Says:

  Šorīt jau 2 mazus zibeņus redzēju virs Rīgas tai nokrišņu joslā, kas no rīta pāri gāja pilsētai…

  • raitis_sametis Says:

   14.08.2009. plkst. 04:30 Šodien, 14.08., no rīta Kurzemē, bet dienā arī vietām pārējā teritorijā gaidāms stiprs lietus.

   Brīdinājums no meteo.lv. ps. vakar vakarā – braucot no Rīgas, redzēju skaistus cb makoņus virs Jelgavas un arī uz D no Rīgas, droši vien pērkoni bija līdz vakaram minētās teoritorijās.

 47. raitis_sametis Says:

  Jā, es šajā naktī nosapņoju, ka ir virpuļviesulis pie Jelgavas (??). ..

  • maikls Says:

   Es savukārt nosapņoju tumši zilus padebešus, laikam milzīgus negaisa mākoņus. Vispārībā tā bija daļa no apokalipses, par ko es sapņoju… tāds sapnis man nopietni bija, bet laikam jau tas bija tikai sapnis. Es tikai vienreiz mūžā esmu nosapņojis vētru (no rīta braucot autobusā), kas tajā pašā dienā realizējas – tas bija 4. jūlija negaiss Rīgā un apkārtnē, laikam 2002. gads. Tās pašas dienas pēcpusdienā vētras epicentram braucu cauri ar to pašu autobusu.

   • raitis_sametis Says:

    Šo negaisu es labi atceros, strādāju Brīvības ielas ofisā, pēcpusdienā – bija pūtiens uz 25 m/s, brāzmas līdz 32m/s. Bija versijas, ka kāds tornado arīdzan nesies cauri Rīgai. Vismaz rindā rajonu tad nebija elektrības… *** Bet tad sekoja 2 mēnešus fatāls sausums līdz 6. septembrim, kad atkal bija pērkons ar zibeņiem.

  • lightning Says:

   Es naktīs ļoti bieži redzu sapņos tornado, taču vietas visdažādākās, bieži vien nenosakāmas, un situācijas arī vairāk sirreālistiskas. Šonakt gan neko tādu nemanīju… 🙂

 48. gubumakonis Says:

  Specigo lietusgažu josla ar negaisiem kas plosijas nakts otraja pusee virs Kurzemes ap 8 no rita sasniedza ari Rigu ka mereni stiprs lietus nepilnas stundas garumā. Pa ceļam ši zona jau zaudeja spekus un intensitati,zibenus Zolitude neesmu manijis. Kurzemē gan visas šis 3 diennaktis bija visai ražigas uz lietusgazem un negaisiem,pareja Latvija ir mierigak.

 49. saksija Says:

  Šobrīd Rietumrīgā mērens lietus . Mākoņi strauji virzās no DR uz ZA.

 50. gubumakonis Says:

  No rietumiem (jurmalas puses)Rigai tuvojas skaists klasisks lietus/negaisa makonis,drzirdeju ari dazus talus perkonus. Verojams vizuali,radars neko lielu nerada 🙂

 51. maikls Says:

  Vakar un aizvakar Jēkabpilij nekas vērā ņemams netrāpīja, vien dažas piles nokrita. Šorīt mērena lietusgāze, tagad negaiss – smuki rībina pērkons, stipra lietusgāze, pamatīga krusa.

  • lightning Says:

   Līvānos tagad nedaudz līst (sāka apmēram pirms 15 min.), bet nekas nopietns, ļoti mierīgs, turklāt izskatās, ka drīz jau būs pāri. Cik te tālu – gaisa līnijā ap 20 km, bet tāda atšķirība!
   P.S. Kamēr rakstīju, lietus arī beidzās.

 52. maikls Says:

  Hmm, varbūt tomēr tam sapnim bija lielāka nozīme – lai gan šis negaiss nebija tik draudīgs kā sapnī redzētais, tomēr krusu Jēkabpilī novēroju pirmoreiz šovasar, bija arī vairāki tuvi zibeņi.

 53. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē līst mērens lietus no negaisa, pāris pērkoni bija, visu dienu diezgan apmācies.

 54. maikls Says:

  Šodien vēl dažās citās vietās bijusi krusa, tostarp Olainē, un arī vakar pāris vietās bijusi krusa – tā ziņo Twitter lietotāji. Žēl, ka viņi reti kad klāt pieraksta savu atrašanās vietu.

 55. raitis_sametis Says:

  Šodien Rīgas centrā – pirms plkst. 14:00 2x bija pērkons, no kārtējā cb mākoņa, kādu šodien ir daaaaadz…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: