Vēl dažas dienas anticiklona ietekmē

Laika apstākļus Latvijā joprojām nosaka plašs anticiklons, un šāda situācija saglabāsies līdz pirmdienai vai otrdienai. Pēc tam var gaidīt mainīgāku laiku – biežāk līs un dienas  kopumā kļūs vēsākas.

Saskaņā ar GFS prognozi līdz pirmdienai Latvijā saglabāsies pārsvarā sauss laiks. Svētdien anticiklona centrs, lēnām pārvietojoties uz austrumiem, nonāks virs Baltijas valstīm. Tomēr tas netraucēs veidoties gubu mākoņiem, kas pēcpusdienās dažviet var atnest lokālu lietu – tieši tāpat, kā visās aizvadītajās dienās.

Anticiklona centrā gaidāmais lēnais vējš un bezvējš var veicināt miglas veidošanos plašākās teritorijās nekā iepriekš, pastāv iespēja, ka migla pacelsies un izveidos zemo slāņu mākoņu slāni. Ja rudenī šādā gadījumā varētu sagaidīt nomākušos laiku visas dienas un pat vairāku dienu garumā, tad pagaidām saule tomēr atrodas pietiekami augstu, lai šādus mākoņus agrāk vai vēlāk izklīdinātu.

Naktis joprojām būs dzestras, vidēji par pāris grādiem vēsākas nekā iepriekšējās, kad gaisa temperatūra Latvijā noslīdēja līdz +8 grādiem (naktī uz piektdienu Vidzemes augstienē līdz +7 grādiem). Ja naktī uz sestdienu ZA vējš vēl nesīs siltumu no līča tā rietumu piekrastei, tad naktī uz svētdienu un pirmdienu visā Latvijā tiek prognozēts bezvējš. Savukārt dienās saule gaisu sasildīs vidēji līdz +22..+25 grādiem, pirmdien un otrdien varētu būt par grādu siltāks.

GFS šobrīd prognozē, ka trešdien daudzviet Latvijā gaidāmas lietusgāzes un arī pērkona negaiss, un arī turpmāk GFS prognozē, ka Latviju ik pēc dažām dienām šķērsos atmosfēras frontes, atnesot lietu. Naktis kļūs siltākas, dienas – vēsākas, lai gan kāda ciklona siltais sektors vēlāk var atnest īslaicīgu temperatūras paaugstināšanos līdz +27 grādiem.

Piebilde: īsus ziņojumus turpmāk centīšos publicēt twitterī: http://twitter.com/meteozinas

42 Atbildes to “Vēl dažas dienas anticiklona ietekmē”

 1. raitis_sametis Says:

  Labrīt- man ir 2 tw konti
  http://twitter.com/meteo_lv
  http://twitter.com/sametis
  (protams- dažādiem mērķiem-> meteo un mūzikai…)
  ——-
  Bet: ja runājam par lietu, Toms Bricis arī caur LRadio sacīja- visas brīvdienas, lai arī vispārējs anticikona fons – tomēr pa reizei kaut kur Latvijas austrumos pa kādam negaisa mākonim. Pie tā paša sacīja: ka Kolkā,t.i. Kurzemes ziemeļos- nolija ekstremāli daudz. Patiešām: tur gāja visas lielākas frontes, kas nāca no rietumiem, Zantē- gan lija mazāk par parasto, jo sevišķi pavasarī.

 2. raitis_sametis Says:

  Gaidīšu vareno trešdienu! Atceros, ka gan 2007. gada augustā – bija viena diena un nākamā nakts ar nejēgā varenu zibeņošanu (slinkums meklēt precīzo datumu), bet 2008. gada augustā vienu dienu “uzsprāga” nejēgā karstums, kam sekoja negaisi divi (un Zantē tantei saspēra kārtējo ledusskapi…)…

 3. Juris Says:

  Paldies, Maikl, par Twitteru. Kā naglai uz galvas. Ar lielu interesi, bez papildus meklēšanas, izlasīju rakstu par Saules radiācijas ietekmi uz Zemes ledus laikmetu periodiem. Kārtējo reizi zinātnieki apstiprina to, ko es nojautas līmenī visiem te klārēju. Un taisnība bija LU profesoram Šteinam, kad viņš centās pierunāt Baldones Observatorijas dāmas – pastrādāt pie disertāciju tēmas par Saules vēja – Saules radiācijas ietekmi uz Zemes rotāciju, kā redzams, ne tikai kārtīgu ciklonu aizmetņu veidošanu okeānā, bet arī uz globālajiem procesiem, tai skaitā Ledus laikmetiem – globālajiem sasilšanas – atdzišanas procesiem. Un tas notiek tikai nelielu Saules radiācijas izmaiņu dēļ. Atcerieties manis daudzkārt pieminēto procesu – iesitiet rotējošam vilciņam pa sāniem ar knipi – tā rotēšanas ass uzreiz veic konusveida kustību. Tas tad arī ir šis nelielais procesiņš – mazs knikšķis sākumam milzīgiem globāliem procesiem, trigera efekts, kur ar mazu impulsu tiek iedarbināti megaspēki. Man ši teorija (ne vairs hipotēze) ir kā reliģija – tai es ticu. Un tā arvien vairāk pierāda sevi – VISU NOSAKA SAULE !!!

  • raitis_sametis Says:

   Galu galā saule arī radīja pašu Zemi, mēs pastarpinātā veidā esam visi Saules bērni. Vismaz miesiskā nozīmē, mūsu otrā- nemateriālā daļa (dvēsele) regulāri iemisojas ķermeņos no informācijas lauka (patvaļīgi mans pieņemts vārds, citi to sauc par paradīzi…), kur mūsu dvēseles atpūšas starp 2 inkarnācijām.

  • raitis_sametis Says:

   Bet garos periodus nemaz 1 paaudzes laikā pamanīt nevaram. Drusku varam ko iečolēt vienīgi tad, ja mans mazmazbērns nejauži ierauga manas vecvecmāmiņas pierakstus, no mūsu pozīcijas – iespējams, ka kāds jau tais laikos uz pergamenta vai pirmā papīra jau kaut ko atzīmējis…

  • maikls Says:

   Tajā rakstā gan ir teikts, ka Zemes rotācijas izmaiņas galvenokārt ietekmē Saturna un Jupitera gravitācijas spēks. Lielās planētas mazliet pavelk Zemi uz vienu vai otru pusi, un šīs nelielās izmaiņas vairāku tūkstošu gadu gaitā ir pietiekamas, lai izraisītu ledus laikmetu uz Zemes.

   • lightning Says:

    Tieši tā. Saule ir galvenā valdniece, bet tai ir pāris spēcīgi vasaļi, kas ietekmē mazāko kustību. Lielo planētu perturbācijas ietekmē Zemes orbītu.

 4. gubumakonis Says:

  Jauki,tagad es gaidišu nakamas nedeļas izmaiņas laikapstakļu procesos un beidzot izskatas ka bus laiciņš ari mana gaumē 🙂 Sen jau dereja kads negaisiņš.
  Starp citu gan Lietuvas ģan Igauņu modeļi sodien ap 18 un velak prognoze visai ieverojamus nokrišņus Latvijas ZR un centrala daļā,ari ļoti tuvu Rigai,ta ka varbut pat šodien kas interesants bus 😉

 5. maikls Says:

  Nomainīju bloga tēmu, lai abās malās būtu slejas. Kreisajā pusē tagad automātiski atjaunosies ziņojumi no twitter konta. Pagaidām atstāju šīs tēmas oriģinālās krāsas…ir nedaudz neparasti, bet gan jau…

 6. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgivaa liist 😦
  no rita bija jauks silts laiks,brižiem pat karsts… pecpusdiena diezgan pekshnji saaka liit….. nu jau pari iet otraa tuure…… kautkur gar malu ducina perkons…. sundas laikaa laiks izmainijas pa visiem 180 graadiem….. bet nu mazliet prasiijas….

 7. raitis_sametis Says:

  Bāaaaaaa- jauns dizains!! Fonā- kādu tornado attēlu varētu!

 8. raitis_sametis Says:

  Arī no Rīgas uz ZA apmēram 60km attālumā redzami cb mākoņi ar lokāliem nokrišņiem…

 9. raitis_sametis Says:  Izskatās- mākoņi virs līča, un virzās uz Rīgas pusi…

 10. Romāns Kolduns Says:

  Šodien Ogrē visu dienu karsts, mākoņi ir, bet bez nokrišņiem. Patīk jaunais lapas dizains, vecais jau drusku apnicis.

 11. Romāns Kolduns Says:

  http://www.gematronik.com/products/projects/ rekur es skatos, ka Lietuvai pat nav sava meteo radara, apbrīnojami. Laikam nākas viņiem izmantot nevis parasti Latvijas ( http://212.70.174.195/OPSIS/radar/RIX/RIX_250.sri/RIX_250.sri.png ), bet lielo Latvijas http://www.lad.lv/cms/RIX_400_Z.ppi.png radaru . Žēl.

 12. Romāns Kolduns Says:

  http://www.pogodynka.pl/radary.php Radars kurš aptver visas Polijas teritoriju – vajadzīgs, kad kādi negaisu sistēmas nāk no tās puses, tad lai saprastu, cik stipras vai vājas tās ir

 13. gubumakonis Says:

  Šo pecpusdien lietus makoņi beidzot sasniedza ari Rigu,vismaz daļu no tas,jo atrodoties Teikā piedzivoju merenu gazienu kadas 15 minutes no mazkustigiem cb,velak braucot centra un Zolitude bija sauss,ta ka izskatas,ka tur nav lijis. Vismaz kadu lietutiņu izbaudit izdevas šodien 🙂

 14. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Felicia_(2009)

  Vai Felicia taifūns uzgāzīsies Havaju salām? (vai norims pirms tam)…

 15. lightning Says:

  Sestdien Līvānos viss skaists, bez lietus un bez aizdomām par to. Vienīgi nevaru savu karstumu sagaidīt – knapi +22…+23C, labi, piesaulītē jau trekni virs 30, bet tas neskaitās. Riktīgi pastrādāju pa dārzu, bet riktīgu vasaras elpu tā arī nesajutu. Būtu vismaz 26…29, tad būtu cita lieta, varētu saprast, ka nestiep to ūdeni par velti un neroc zemi tāpat vien. Gaidu +30 – ar negaisu vai bez tā, šajā ziņā man vienalga!

 16. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/30121.html

  Labrīt- izveidoju atsevišķu lapu taifūnam Morakot, kurš jau paplosījies Filipīnās un Taivānā, tagad taisās ar 2. kategorijas spēku “nosēsties” Ķīnas DA biezi apdzīvotos rajonos.

 17. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/08/09/anticiklons-juliane-august-2009/
  Mana galerija un neliela apraksts veltitais tagadejam anticiklonam JULIANE. Gaidu šis antistihijas beigas un nakamo nedelu 😉

  • raitis_sametis Says:

   Bet visumā neslikts anticiklons, ja arī tad pa laikam kaut kur nogāž un parūc pērkons. * Šodien gan AC centrs ir virs Rīgas līča, un tikai ZVidzemē varētu kaut kādi mākoņi ieklīst….

 18. raitis_sametis Says:

  Saskaņā ar radaru, mums šopēcpusdienu ir minimāli nokrišņi Vidzemes ZR piekrastē… škiet, nekas vairāk.

 19. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē silts, normāls laiks ar mākoņiem bet bez nokrišņiem.

  P.S. iesaku apskatīties šo video (pašnāvnieka kadri) : http://www.todaysbigthing.com/2009/08/05 Tas vispār ir nekomentējams.

 20. lightning Says:

  Līvānos šodien izcili forša diena. Pašā karstākajā laikā (pārāk karsts gan nebija, ēnā max +25, par piesauli gan nerunāsim, tad bija orbītā! 🙂 ) uzpūta vējelis, ļāva labi izbaudīt skaisto minimākoņdaudzuma laiku un padzert aliņu. Mīlu šādu laiku! Prom visi cikloni un lieti!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: