Pastiprināsies anticiklona ietekme

Nākamnedēļ Latvijā pastiprināsies anticiklona ietekme – ir cerības uz siltu, pārsvarā sausu un saulainu laiku (kas tik ļoti nepieciešams šajā ražas novākšanas un atvaļinājumu laikā).

Dažas tuvākās dienas lielāka ietekme gan vēl būs nelielam ciklonam, kas svētdien atradīsies virs Igaunijas, bet vēlāk lēnām virzīsies uz austrumiem. Svētdien, līdzīgi kā sestdien, vietām Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus – lietus un arī kāds lokāls negaiss svētdien tiek prognozēts galvenokārt Vidzemē. Arī gaisa temperatūra svētdien būs līdzīga kā sestdien.

Turpmākajās dienās kļūs nedaudz siltāks. Lai gan nakts uz pirmdienu gaidāma dzestra, temperatūra vietām noslīdēs zem +10 grādiem, pirmdien dienas laikā gaiss sasils vidēji līdz +23..+25 grādiem. Turpmākās naktis kļūs nedaudz siltākas, dienas, visticamāk, būs aptuveni tikpat siltas kā pirmdiena.

GFS patlaban prognozē īslaicīgu lietu dažviet Latvijā līdz ceturtdienai. Lieli gubu mākoņi, kas var atnest lietu, biežāk veidosies virs Latvijas austrumdaļas. Savukārt sausākais un saulainākais laiks gaidāms piekrastes rajonos, tostarp Jūrmalā un Rīgā.

Latvija, visticamāk, atradīsies plaša augsta spiediena apgabala austrumu malā, tādēļ dominēs lēns līdz mērens ziemeļu vējš, kas gaisam neļaus pārlieku sakarst. Iespējams, ka nākamās nedēļas nogalē anticiklona centrs nonāks virs Baltijas valstīm – tad varētu kļūt karstāks un vēl saulaināks. Tiesa, naktis tādā gadījumā atkal kļūtu dzestrākas.

Pie ziemeļu vēja siltākais ūdens ir līča dienvidos, tātad Jūrmalā. Tur ūdens temperatūra nākamās nedēļas otrajā pusē varētu sasniegt +22 grādus.

Nākamās nedēļas gaitā naksnīgajās debesīs varēs vērot arvien vairāk krītošo zvaigžņu. Ir sākusies Perseīdu meteoru plūsma, kuras maksimums, kā parasti, gaidāms 12. augustā.

Plkst. 14:25
LVĢMC publicējis mēneša prognozi augustam. Tajā teikts, ka pirmajā dekādē (tātad nākamnedēļ) laika apstākļus Latvijā lielākoties noteiks anticiklons, tāpēc būšot silts un pārsvarā sauss, vēlāk esot gaidāms vēsāks un lietaināks laiks.

3. augustā plkst. 8:00
Prognoze par gaidāmo laiku šonedēļ nav mainījusies – anticiklons ar centru virs Arktikas gādās par pārsvarā sausu, saulainu un siltu laiku. Tomēr būs arī mākoņi, atsevišķi lielāki gubu mākoņi vietām  Latvijā (galvenokārt šur tur Vidzemē un Latgalē) atnesīs īslaicīgu lietu. Visu nedēļu pūtīs neliels Z,ZA vējš un gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies vidēji līdz +23..+25 grādiem (arī nedēļas beigās, visticamāk, nekļūs siltāks). GFS šobrīd prognozē, ka laikā ap 12.-13. augustu anticiklona vietā laika apstākļus sāks diktēt ciklons, bet tad jau redzēs, kā būs…

92 Atbildes to “Pastiprināsies anticiklona ietekme”

 1. raitis_sametis Says:

  Tā garlaicīgā nedēļa būs kaut kā jāpārlaiž, bet meteo.lv- hehe- otrādi saka: pa reizei lietus ar negaisiem…

 2. maikls Says:

  Meteo.lv, ja manas acis rāda pareizi, saka to pašu: līdz piektdienai “gandrīz katru dienu vietām Latvijā nedaudz īslaicīgi līs”. Un tekstā arī es minēju, ka “GFS patlaban prognozē īslaicīgu lietu dažviet Latvijā līdz ceturtdienai” – tātad tieši tas pats ,kas rakstīts meteo.lv un ko šodien caur LETU pārpublicēja Tvnet, Delfi un Apollo.

  • raitis_sametis Says:

   Kā reizēm arī gadām – tie “nelielie īslaicīgie lieti” nedēļas sākumā -> tās pašas nedēļas beigās pārvēršas par fatāliem gāzieniem, kā tas jūlijā ne reizi vien gadījās…

  • raitis_sametis Says:

   Bet visumā, ja nopietni… tad daba patreiz virzās nomierināšanās virzienā (apgriesti pretēji tam, kā no maija09 otrās puses pa druskai neaudz sāka ielīt, un apogejs ar totālām lietusgāzēm un pēkoniem jūlijā jau piminētajā). Daba rāda, ka būs mierīgs periods augusta otrā pusē- septembra pirmajā daļā (ļaus normāli kartupeļus novākt), bet salnas un vēlais rudens ar slikto laiku- nāks laicīgi. * Pazīmes: bezdelīgas ne-perina otro paaudzi, ātri māca bērnus lidot. Cāļi – mājās ātri nobriest…

 3. gubumakonis Says:

  Ja vakardienas nedelas prognoze,kas izskasneja LR-1 mani dikti iepriecinaja,tad so prognozi izlasot prieki nenak, ipasi jau ka sausakais laiks ap Rigu gaidams 😦 Labi vien tas ka karstums ipass ari nebus,jo nakamnedelj intensivi stradat sanaks… Nepatik man sausie anticikloni.

  Prieks,ka Maikls atpakaļ blogaa ar interesantiem rakstiem un laika prognozi 🙂

 4. lightning Says:

  Ceru, ka anticiklons pacentīsies, lai daudz saules spīd un karstums atnāk! Lai tas ciklons fiksi pazūdiņ! Apnicis tas garlaicīgais laiks, kad gandrīz katru dienu lietelis uznāk un bieži nepiemērotākajā laikā (kā vakar uz strītbola turnīra finišu!). Ja tas būtu Negaiss, varētu saprast, bet, ja palīņā stundu – pusotru, izbojā priekus, strauji atdzesē gaisu – nu vienkārši stulbi!
  Kā tagad – taisījos doties pastaigā, bet uznāca kārtējais lietus mākonis, ne līst, ne atsakās, jau tā knapos +21 nogāza uz +17, plus vēl riktīgs vējš sacēlās, un nekas cits neatliek kā sēdēt mājās un dirnēt. Vienīgais mierinājums – radara rādījums, ka tas veidojums nav īpaši liels un pārāk ilgi neuzkavēsies. Tikai baidos, ka vajadzēs daudz laika un saules, lai gaiss atkal pienācīgi sasiltu, un cerības uz siltu saulainu vakaru brīvā dabā uz svētkiem un balli kļūst aizvien mazākas… 😦
  Neciešu sīkos vājos ciklonus!!!

  • raitis_sametis Says:

   Nu tad vienu tā kā “Ervīnu” – 2005. gada 9. janvārī (ak- kāda sakritība, tai datumā bija arī “asiņainā svētdiena” 1905. gadā…

   • lightning Says:

    Nu, nekritīsim jau uzreiz galējībās… 🙂 Atceros to trako ciklonu. Taču nevajag arī jaukt ziemu ar vasaru. Vienkārši nevaru ciest lietainu un vēsu laiku vasarā, it sevišķi, ja kaut kas plānots ārā darīt. Tas arī viss, punkts un āmen.

 5. Juris Says:

  Jautājums Maiklam. Kāpēc windguru.cz GFS prognozē vienā un tai pašā laikā un tai pašā koordinātē temperatūra visu laiku ir par pāris grādiem augstāka, nekā turpat WRF27 arī tai pašā laikā un vietā? Nevarētu būt, ka būtu noteikts dažādiem augstumiem. Jeb no šo prognožu dažādām aprēķināšanas metodēm parādās starpība? Praktiski dabā liekas, ka temperatūras ziņā WRF27 vienmēr ir vēsāks!

  • maikls Says:

   Katra programma rēķina pa savam. Ja runa ir par piekrasti, tad daudzi modeļi neņem vērā vēja efektu, piemēram, ja vējš pūš no sauszemes, tad ūdenim nav nekāda ietekme uz gaisa temperatūru, bet modeļi mazās izšķirtspējas dēļ parasti sarēķina vai nu vēsāku (vasarā) vai siltāku (ziemā), it īpaši lielas kļūdas mēdz būt pie lēna vēja vai bezvēja, tad kļūda ekstrēmos gadījumos ziemā var būt pat 20 grādi. Tāpēc temperatūras prognozes piekrastei gandrīz visos ārzemju portālos ir neprecīzas, bieži vien tās ir pavisam greizas.

   Vēl var būt, ka, runājot par prognozi konkrētai vietai, viena modeļa aprēķini attiecas uz punktu, piemēram, vairākus kilometrus uz ziemeļiem no attiecīgās vietas, otra modeļa aprēķini attiecas uz vietu stipri tālāk uz dienvidiem, tad nu beigu beigās sanāk nozīmīga atšķirība. Piemēram, Rīga ir liela, viens modelis kā prognozi Rīgai var pasniegt aprēķinus, kas ir veikti punktam pašā līča piekrastē, cita modeļa prognoze varbūt attiecas uz pilsētas dienvidiem.

 6. saksija Says:

  Maikl, paldies par ziņu 🙂

 7. Maija Says:

  Paldies saku Maiklam arī es,par izsmeļošjiem rakstiem,par labo ziņu šodien!

 8. Horacijs Says:

  Sveiki!
  Kāds var izskaidrot, kas ir tā desveidīgā ēna, kas virzās no Sāremā salas virzienā uz Roju? http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=450&yas=110

  • raitis_sametis Says:

   Neko sevišķu, kā visai ievērojamu gubu mākoānību – tur neredzu. Virs Latvijas austrumiem- kāds cb mākonis kaut kur nes lietusgāzi, tāpat arī virs Igaunijas kontinentālās daļas.

 9. G.B. Says:

  Piekrītu Raitim, rudens būs agrs, pāris dienas atpakaļ pār māju pārlaidās liels stārķu bars, parrasti tādos baros viņi novācas īsi pirms promlaišanās, šodien biju sēņot , nu jau īstās rudens sēnes mežā , bērziem pie mājas palēnām dzeltē lapas un krīt pa kādai. Katru rudeni lielu postu nodara kurmis, bet tas parasti notiek ap septembra vidu vai beigām, patreiz jau tagat sāk parādīties pa kādai smilšu čupai zālē.

  • raitis_sametis Says:

   Nevaru apgalvot – ka “agrs” rudens, tikai… laicīgs, kas varbūt nav viens un tas pats. Septembrī: kāda atvasara iespējama, bet rudens vēlā daļa un ziemas sākums: nāks vidējos/ caurmēra termiņos. Viss no laukiem samērā laicīgi būs jādabū nost (kuri nodarbojas ar daiļdārzniecību vai “lielo lauksaimniecību”)…

 10. Maija Says:

  Pie mums gan,tikai gailenes galvenokārt var dabūt.Kas to lai zina,kā būs,to mēs nevien nevaram pateikt,tikai aotuveni…visa vasara vienā ūdenī pavadīta,tāda cerība bija uz jauku rudeni.Raža tā vai tā būs jāvāc jau septembra sākumā,citādi nebūs vispār ko vākt.

  • raitis_sametis Says:

   Es vasaru pavadīju visai sausā režīmā…

  • gubumakonis Says:

   Izskatas,ka vieta,kur dzivo Maija ir ne tikai viena no aukstakam Latvija,bet ari lietusgažu bagataka vieta man tada dzivošanai labi deretu 🙂 Ari Riga nekadus parmerigus lietus daudzumus šogad neesmu pamanijis iznemot 2 visai extremas llietusgazes,kuras uz isu bridi padarija te visu krietni slapjaku 🙂 ,ta visa kopuma man liekas visai standarta Baltijas vasara gan nokrišni,gan temperatura normas robezas,iznemot dažas isas aukstas epizodes junijā. Si vasara ari nelutina ar stipriem negaisiem,vismaz musu pusee ne,lietusgazes bija gan,bet negaisi tadi vargi,ar neizteiktu zibenošanu un klusiem dardiem parsvara…tadi,ka parasti rudenii nak.
   Si diena Riga bija visai neizteiksmiga,ne silts/ne auksts,daleji apmacies un bez lietus,zel.

   • gubumakonis Says:

    Kas bija visai neraksturigi un man gruti panesami šogad-tas ir pavasara lielais sausums aprili un maijā,kad Riga zale bija jau maija viduu izdegusi dzeltena nepaspejot vel izaugt…

 11. Juris Says:

  Paldies,Maikl par atbildi. Laikam jau atšķirība parādās dēļ dažādām apstrādes metodēm abās prognozēs, jo esmu skatījies laika prognozes dažādās koordinātēs pa visu Eiropu (saistībā ar maniem burātājiem). Praktiski “Click Map”, vienalga, kur punkts vai koordināte tiek izraudzīta – vienmēr parādās šī atšķirība.Par kurmjiem. Pagājušo gadu arī es cīnījos ar šiem monstriem. Speciālisti dārznieki ar ierīci to alās ievietoja, cik noprotu karbīdu. Pēc kāda laika sākās sprādzieniņi (karbīds reaģē ar ūdeni un izdala, laikam, metāna gāzi. Teica, ka esot ļoti efektīvi. Ha, nākošā nedēļā monstri uztaisīja kārtīgas piramīdas pa visu dārzu! Nopirku un uzstādīju zemē iespraužamas ierīcītes – pīkstuļus ar saules baterijām. Viss turpinājās!!! Pa ziemu, protams, novācu. Agri pavasarī saliku atpakaļ. Pagaidām miers. Varbūt pagājušo gadu izdarīju kļūdu – nogriezu šiem atkāpšanās ceļu uz žogu pie kaimiņa. Redzēs, kas būs līdz rudenim. Tas nu tā – tekstiņš, kam nenāk miegs vai iestājusies meteogarlaicība!

 12. Maija Says:

  Tieši tā,Gubumākoni,mūsu pusē Jums būtu laba dzīve!Vakar īslaicīgi tā nogāza,ka dārzi atkal pludoja…

 13. orkaans Says:

  Beidzot atgriezos no Papes,kur pavadīju 2 nedēļas. Šajā laikā vēroju un fotografēju dažādas dabas parādības… 🙂
  Lūk bildes(galerija ir gara 😀 )

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2009/08/02/divas-nedelas-pie-baltijas-juras/

 14. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē šodien slāņu mākoņi, bez izmaiņām, ap 20°c. Nokrišņu nav.

 15. lightning Says:

  Vakardien, par laimi, Līvānos vakarā lietus vairs nelija, taču dēļ lielās mākoņainības gaiss īsti nesasila un vakarā ātri kļuva auksts. Jau tā biju puslīdz siltāk saģērbies, bet vienalga beigās nosalu, jo labi ja kādi +14…+15 pēc saulrieta bija (precīzi nezinu, brīvā dabā biju), vēlāk vēl aukstāks. Ja ne tas aukstums, tad pasākums (Latgales mūzikas festivāls) izdevies un labs.
  Šodien laiks jau pieklājīgāks, rītā gan pavēss un nepatīkams vējelis, bet pārsvarā saulains, brīžiem dūmaka (palaikam biezāka, palaikam saule gandrīz netraucēta spīd), tagad grādinieks rāda jau +24 – tā ir cita lieta! Vismaz salīdzinājumā ar Islandei piederīgo vakardienu.

 16. liepājas veeji Says:

  tiešam skaistas bildes Orkaanam ir sanakušas.

  man patika tas vakara noskaņas bildes. 😀 juras mates viļņos.

 17. gubumakonis Says:

  Nja,ši nedeļa galigi nebus mana gaumē,nepatik mas tie ilgstoši anticikloni 😦 Kaut ka jau bus japarcieš,cerams pec dažam dienam kaut kas mainisies.

 18. lightning Says:

  Nu tad beidzot laikam būšu sagaidījis savu anticiklonu! 🙂 Prognozes ļoti patīkamas, vienīgi naktis varēja būt siltākas, bet nu iztiks! Varēs toties dienās sauli izbaudīt! 🙂

 19. raitis_sametis Says:

  Bet man laikam jāiet atvaļinājumā – ja jau reiz kādas 9 dienas debesis būs nemainīgi zilas.

 20. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season

  Jāsakatās – kamēr mūsu galos viens depresīvi/fatāls anticiklons- par ko pārvērtīsies tās divas depresijas, kas uzveidojušās Klusā Okeāna rietumos, kā arī vētra Lana (okeāna austrumos- kurai gan paredz norimšanu)…

 21. maikls Says:

  Šodien, kopumā ņemot, mākoņu bija pavisam maz, bet tuvākajās dienās to būs vairāk, dažviet uzlīs (iespējams dažviet visos reģionos) – nu kā jau tas mēdz būt pie šādiem ne pārāk spēcīgiem un mēreni siltiem anticikloniem.

 22. gubumakonis Says:

  Šodiena man ta ne visai ;( Ceru,ka tuvakas makoni tiešam bus vairak un kads lokals lietutiņš bus vertojams 🙂
  Bet vakari un naktis pedejas divas palikušas tadas pavesi-rudenigas.

 23. raitis_sametis Says:

  http://wwitv.com/tv_channels/b4394.htm
  ——–
  Hurricane TV, kad man paliek garlaicīgi, tad paskatos šo televīziju

 24. snake /Liepājā/ Says:

  nu nav jau tik traki,katri laika apstāķli jāiemācās baudīt.

 25. dAvi Says:

  Liepājā silti, vakar bija siltākā vieta Latvijā, veseli 26 grādi =)

 26. gubumakonis Says:

  Nja,par to zemestrici ir interesanti 🙂
  Tikmer šim anticiklonam,kas nosaka laikapstakļus pie mums beidzot uzradas ari vards-JULIANE.
  http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/bodenvorhersage/

 27. raitis_sametis Says:

  Meteo.lv gan prognozē negaisus Latvijas austrumos- tuvākās dienās.

 28. maikls Says:

  Salaspilī no agra rīta bija ļoti bieza migla, bet jau plkst. 7 bija skaidrs un saulains, ap plkst. 11 sāka nākt mākoņi, īsi pēc 14 pat nedaudz uzlija, tagad mākoņu kļūst mazāk.

 29. lightning Says:

  Līvānos visu dienu MMD, tomēr arī saules pietika, lai arī rīts bija tāds nopietni mākoņains. Tomēr diezgan jūtams vējš, un karsti (ja neskaita piesauli) nemaz nebija – ap +22…+23 grādiem. Mani vairāk gan uztrauc parādījušās prognozes par to, ka A rajonos jau tuvākajās dienās iespējams lietus. Lai līst tur, kur lietusmīļi pulcējas, vai nelīst vispār! 😉

  • gubumakonis Says:

   Nu ja,lai list Riga 🙂
   Pedeja laika pa dienam ta aiznemts,ka pat isti nepiefikseju,kads isti laiks ara pa dienu 😉 bet jau butu ko gaidit,tad gan jau ieverotu 🙂 ,bet karsts ipaši jau nebija,citadi jau justos nekomfortabli.

 30. Saulcerīte Says:

  Pēdējā laikā ir tik vienmērīgi laika apstākļi, ka tā īsti nav ko rakstīt.Ja nu vienīgi var atzīmēt šā rīta miglu gar Mārupīti no6-7 kas strauji auga un strauji ”nokrita”.Arī lielās rīta rasas dara savu un kaimiņu dārzā jau sāk pūt tomāti-tiem laikam pa slapju.

 31. Maija Says:

  Tagad nevajadzētu lietu ne augustā,ne septembrī!

  • gubumakonis Says:

   Nu nee,vel 2 sausus menesus ka pavasari es neizturetu ne .

   Ja,varetu piekrist Saulceritei,laikapstakli pedejo nedelu nu parak jau mierigi,deretu kadas izmaiņas 😉

 32. raitis_sametis Says:

  Rietumos gan vajag…lietu. Tās dienas ar negaisiem, tās kopumā bija epizodiskas tikai …

 33. Maija Says:

  Nu jā,kas nu kuram.Mēs esam tā izmērcēti,ka slapjumu vairāk negribam.Bet,gan jau atkal gāzīs ,kur šis paliks…

 34. Juris Says:

  Uz šonakti jau ieslēdzu laistīšanu. Neņemot galvā manus pretkurmju pīkstuļus, šie monstri, pārvarot grūtības, varonīgi dodas iekšā manā zālājā.

  • raitis_sametis Says:

   Un es jau ar parasto lejkanniņu došos varonīgi tantes kāpostos, lai šajā visai sausajā vasarā šos pievakarē aplaistītu. Un pa “lielajam” jāaiziet uz krūmiem turpat netālu/ lai aizbaidītu uz kartupeļiem lienošās meža cūkas… reāls līdzeklis, kas palīdz (bez ironijas).

 35. gubumakonis Says:

  Interesants fakts lietusmiliem un tiem kam lietus nepatiik:

  http://www.spoki.lv/daba-un-dzivnieki/Dabas-stihijas-kuras-pieredzetas/7264
  Ļoti lietaina bija 1928.gada vasara. Togad nokrišņu gada norma Latvijā tika pārsniegta par 80%. Slapjuma dēļ apmēram trešā daļa lauku palika atmatā. Ūdenslīmenis Latvijas upēs arī jūnijā un jūlijā pārsniedza palu līmeni. Saimniecībai šie plūdi vislielākos postījumus nodarīja Bauskā. 22. jūnijā ūdens spēks daļēji sagrāva jaunuzcelto tiltu pār Mēmeli. Slapjā gada mācība bija tāda, ka laukos vairāk uzmanības sāka pievērst meliorācijai.-luk ta bija lietaina vasara 🙂

 36. Maija Says:

  Arī pie mums šovasar kā pavasarī!Latvija tik maza,bet laika apstākļi tik dažādi…Citur valda sausums/taisni neticami/,citur slīcina.

 37. lietusviirs Says:

  Gubumakonin un tiem kam interesē fakti.

  1928 gadā Rīgā:

  Maijā 91.1 mm
  Jūnijā 172.4 mm
  Jūlijā 90.3 mm
  Augustā 98.4 mm
  Septembrī 124.8 mm
  ….

  Pie tam lielākie lieti Rīgā 1928 gadā:
  9 maijs. 34.9 mm
  25 sept. 39.8
  19 Jūnijs 41.3 mm

  Toreiz Rīgā gadā kopā bija 822 mm.

  Gada Rekords (kopš 1923 gada) Rīgai šķiet ir 836.6 mm (2001)

  Lielākais viena mēneša nokrišņu daudzums Rīgai šķiet ir 242.3 mm (1978 gada augusts )

  Lielākie lieti Rīgā 1978 gada augustā:
  9. aug. 53.8 mm
  10. aug. 38.7 mm
  19. aug. 31.9 mm
  20. aug. 36.2 mm

  Nu tas tā, lai ir sajūta, kas tiešām ir gadsimta līmeņa ekstrēmi.

  • Gubumakonis Says:

   Interesanti,paldies 🙂 Bet kur tad dabunami tadi precizi dati?

   • lietusviirs Says:

    Es šādus tādus esmu savācis. Konkrētie ir no LVGMA arhīva, un tos nedrīksts komerciāli izmantot.

   • raitis_sametis Says:

    A kur var nekomerciāli dabūt/droši vien pa blatu no turienes pc, kas nav interneta serverī…

   • lietusviirs Says:

    Par noteiktu naudiņu var nopirkt caurlaidi uz LVGMA arhīvu (vismaz agrāk). Tur no ar roku pildītiem žurnāliem var vākt datus. Darbietilpīgi, bet reāli dati. Es pētīju nokrišnu daudzuma un intensitātes izmaiņas kopš 23 gada. Tiesa kara laika dati ir fragmentāri.

    Starp citu pētīju arī 1988 gada 28-29 jūlija plūdus kurzemes dienvidos. Piem Saldū tur 21h nolija 99 mm.
    Aizdomas ka Nīgrandē varēja būt vēl vairāk, jo tas kas tur darījās bija tiešām ekstrēmi (pats redzējui). Tiesa padomju laikos tādus notikumus cītīgi slēpa. Vismaz Nīgrandes pagastā Postījumi bija grandiozi.

   • lietusviirs Says:

    Starp citu toreiz mēs sakām organizēt tādu kā neoficiālu meteointeresentu grupiņu, kas palīdzēja piekļūt datiem. Tiesa šī kustība tā līdz galam neizveidojās un principā izjuka.

    Jo kādu interesentu grupiņa ir lielāka un organizētaka, jo lielākas iespējas šo to panākt 🙂 Oficiālas organizācijas nevēlas runāt ar indivīdiem. Bet lielāka organizēta grupiņa ir cita lieta.

 38. Juris Says:

  Raiti, par “lielo”, protams, pasmējos, bet tā ir taisnība. Atceros, Skaistkalnē 80. desmito beigās, kad pilsētniekam bija tā pašvakāk ar iztikšanu, Lauku mājā arī audzēju kartupeļus. Čūči sāka postīt. Tad, kā ieteica kaimiņš, darīju tāpat, palīdzēja. Sākumā gan domāju, ka mani , kā pilsētnieku, nes cauri. Bet, par cik tur varēju būt tikai sestdienās un svētdienās, biju spiests uztaisīt lauka malā lampas mirkšķināšanu dažādos režīmos ar divu el. taimeru pakīdzību. Arī tas līdzēja. Bet pret kurmjiem – monstriem tas nepalīdz, to pārbauda mani abi suņi.

 39. maikls Says:

  Šajā kartē attēlots nokrišņu daudzums jūlijā no normas: http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/analysis_monitoring/regional_monitoring/1cpnp1.gif

  Kurzemē pat virs 200%, bet Vidzemē un Latgalē daudzviet mazāk par normu. Tie dati droši vien nav ļoti precīzi, bet kopaina tāda arī bija – Latvijas rietumos kopumā nokrišņu bija ļoti daudz (Kolkā 300%), bet austrumos jūlijā lija mazāk.

  • raitis_sametis Says:

   Kaut kā pavisam dīvaini, Zantē- sausāks kā parasti… grāvji sausi un dīķī mēreni zemā līmenī.

  • lightning Says:

   Nu neteikšu, ka austrumos lija maz – vismaz Līvānos tā slapjuma bija pietiekami! Labi, ņemšu vērā, ka Līvāni nav nekāda austrumu robeža, bet vienalga – šogad laika prognozēs skatos, ka visvairāk lietus lijis tieši Vidzemē un Latgalē, bet Kurzeme apdalīta. Bet negribu tādu situāciju, kā apraksta Maija viņas pusē, nudien ne! Nemīlu slapjumu!

 40. Gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/vasara-2009-junijs/julijs2009/
  Saliku savas jūlija dabas bildes šeit 🙂 Kopuma julijs bija visai interesants laikapstakļu notikunu ziņā menesis,ko nevaretu pagaidam teikt par augusta sākumu.

 41. Maija Says:

  Es ticu tam,ko redzu savām acīm.Tādu ūdens vairumu manas acis mūžā gan nebija skatījušas.Protam,Latvijā vietām lietus lija mazāk,citur vairāk.Man liekas,ka precīzi pateikt to nevar neviens.

 42. gubumakonis Says:

  Jagaida LVGMA atskaiti par jūliju,tad jau vares vismaz daleji precizak spriest cik daudz kur ir nolijis,vismaz Riga pagaidam skatos ka nedaudz vairak par 100 ,kas nedaudz vairak par normu,nekas ekstrems 🙂
  http://www.meteo.lv/public/30215.html šeit aptuveni var skatit situaciju par juniju-ka redzams 4attela starpiba ari loti liela-citur pat zem 80%,citur veseli 280% no nokrišnu normas.

  • gubumakonis Says:

   Tapec jau ir,ka citi slikst,citi sudzas par sausumu 🙂 Riga jau tagad ari dabai netraucetu gan jau kads lietus,sak izžut viss pamazam. Gaidu nakamo nedelu ar ceribam 🙂

 43. raitis_sametis Says:

  Lai arī cik dīvaini nebūtu – bija: mums šodien Zantē bija ” lokāli nokrišņi” – nelielas liejkannas uzšļāciena formātā…

 44. Maija Says:

  Tas ir jauki,ka Kurzemē nolija,Raitim nebūs jālaista dārzs!

  • raitis_sametis Says:

   Tas gan tāds stipri lokāls pasākums, pēc radara redzams, ka vietām – pavairāk no Rīgas uz austerumiem un vietām arī Kurzemes dienvidos arī tamlīdzīgi līst. Vizuāli visapkārt tādas izolētas, bet reizē arī visai masīvu cu mākoņu grēdas, kas praktiski stāv uz vietas, arīdzan lietuslāses stipri vietām un nevienmērīgas…

   • lightning Says:

    Nu ta beidzot sagaidīji savu lietiņu! 😉 Man Līvānos lietus principā bijis nav, vienīgi vakar dienas laikā uznāca uz minūtēm 20 neliels lietelis, no kura jēgas nekādas – mucas nepielēja, vien rasu dārzā uztaisīja un vēlmi kaut kur iet nobremzēja. Pie vella šitādus lieteļus – ne labuma, ne prieka, tieši otrādi!
    Grādi arī uzreiz zem 20 – tas nav normāli!!! Biju ne pa jokam dusmīgs!!!

  • raitis_sametis Says:   Alojas apkaimē – pat “sarkanais” gāziens!

  • raitis_sametis Says:

   UNN- no Zantes uz ZA, apmēram 120 km attālumā ieraudzīju izlijuša cb mākoņa augšējo daļu/ “laktu” – kas atbilst tiem gāzienveidīgiem nokrišņiem Limbažu rajona ziemeļos. Agrāk neredzēju, jo no mājas (Zantē, Kurzemes austrumu mala) tai virzienā ir krūmi un meži. Bet klajā vietā viss redzams…

 45. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_hurricane_season#Hurricane_Felicia
  —‘
  Yehee, šajā sezonā beidzot piedzimis ceturtās kategorijas taifūns Felicia, kas gan ceļo pa atklāto okeānu uz rietumiem no ASV…

 46. gubumakonis Says:

  Riga jau 6 dienu bez lietus un nekadu cerigu makoņu tuvuma 😦 Apnicis jau sis vienmulais laiks,turklat vel pamanijos neizprotama veida saauksteties,jocigi ;(
  DA mala pie horizonta ari tagad var redzet dažus diezgan masivus lietus gubumakoņu virsotnes,kaut kur jau labi list 🙂

  • lightning Says:

   Un kur tu redzi vienmuļību? Vai tev saule nepatīk? Vai tev patīk peldēties plūdu jūrās? dažreiz, Gubumākoni, saprotu tevi (ja iet runa par negaisiem un karstumu), bet dažreiz ne tuvu. Man vienmuļība saistās ar pelēkiem padebešiem rudeņos, kad sīki līņā un tu nezini, ko darīt, vai nedarīt – vai vērts kaut ko sākt darīt.
   Es atkal priecājos par katru saules staru debesīs un vēlos, lai tā būtu pietiekami silta!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: