Laika prognoze

Līdz ceturtdienai laika apstākļus Latvijā noteiks plašas ciklonu sistēmas dienvidaustrumu, vēlāk austrumu mala. Līdz ar to daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, dažviet pērkona negaiss un lietusgāzes. Dominēs mērens DR vējš, visstiprāk tas pūtīs otrdien, kad Kurzemes rietumos gaidāmas brāzmas līdz 18m/s.

Trešdien un ceturtdien kļūs siltāks un gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies vidēji līdz 25-28 grādiem.

Ceturtdien – piektdien zema spiediena ieplaka vietām var atnest stipras lietusgāzes. Sagaidāms, ka izveidosies jauns ciklons, kas no Latvijas dosies ziemeļu virzienā un gar kura dienvidu malu nedēļas beigās ieplūdīs vēsāks gaiss no rietumiem.

23. jūlijā plkst. 7:45
Šodien vakarpusē varbūt dažviet Kurzemē būs kāds lokāls negaiss, bet spēcīgas lietusgāzes un negaisus Latvijā var gaidīt piektdien. Pēc pašreizējās GFS prognozes naktī uz piektdienu negaiss jau iespējams Liepājas pusē. Piektdienas priekšpusdienā negaisi ar intensīvām lietusgāzēm varētu izveidoties virs Latvijas centrālās daļas, negaiss un stiprs lietus droši vien skars arī Rīgu; mākoņi virzīsies ziemeļu, ziemeļaustrumu virzienā. Arī HIRLAM Lietuvas modelis šobrīd prognozē negaisu un stipru lietu Rīgā piektdien plkst. 12-15; gan HIRLAM, gan GFS prognozē līdz pat 40 mm nokrišņu pāris stundu laikā (protams, jāatceras, ka negaisu prognozes pieder pie tām, kas nepiepildās visbiežāk un mainās visstraujāk). Ja GFS Latvijas austrumpusei ļoti stipru lietu neprognozē, tad HIRLAM gan prognozē negaisu ar intensīvām lietusgāzēm visā Vidzemē un Latgalē. Vidzemē un Latgalē arī ir lielāka krusas un vētras iespēja negaisa laikā.

182 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. gubumakonis Says:

  Pec visa spriežot-vel viena man laba un interesanta nedela gaidama un tas priece 🙂 Nedelas beigas tagadejas prognozes sola kaut ko nopietnu un lielu nokrišnu daudzumu-dzivosim-redzesim-verosim 😉 Vismaz par negaisu trukumu sudzeties pedeja laika nevar,ceru ari uz priekšu ta bus.

 2. marss Says:

  nja Beach partijam ne pavisam nav labas prognozes .. cerams ka nedēļas laikā mainīsies

  • lightning Says:

   Net tikai priekš bīčistiem, bet daudziem citiem arī, man tostarp, šāda prognoze nu vairāk kā neiepriecina… aukstu laiku ziņo, vien nedēļas vidū siltākas dienas… Ceru, ka vēl kas uz labo pusi mainīsies.

 3. dAvi Says:

  njā, bīčīgajam sūdīga prognoze, vēsums un lietus, kaut nu kkas mainītos.

 4. raitis_sametis Says:

  Patiesi- gaidāma negarlaicīga nedēļa. Beach party- daudz necietīs, pie sāļūdens klāt nedaudz nāks arī saldūdens, hehe… *** Es šodien Zantē vēroju (pēcpusdienā) dažas lokālas gāzes no nelieliem cb, kas ātri nāk no rietumiem, galvenais… ka sakainais karstums ir mitējies… **ps. vēl jāpabeidz apkopot notikumi par vareno vakardienu… ko uz vakaru mēģināšu izdarīt.,

 5. Digital1 Says:

  Piedod Maikl … tikai viens posts.

  Apskatieties un pasakiet, ja kaut kur esmu kļūdījies – pus nakti rakstīju. Paldies.

  http://lv.wikipedia.org/wiki/2009._gada_19._jūlija_negaiss_Latvijā

 6. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šodien fantastiska diena,nav arī karstums.No rīta palija un-viss.Jauka saule visu dienu.

  • lightning Says:

   Līvānos gan nekā īpaši jauka nebija, kaut gan pārāk traki vakar arī nebija – MMD, brīžiem saule, dažas reizes nedaudz uzlija, grādi turējās ap +20…+22, tomēr uz vakaru jau palika vēsīgi. No negaisiem gan ne miņas.

 7. maikls Says:

  Saskaņā ar ESTOFEX prognozi šodien negaisa laikā iespējama krusa un stipras vēja brāzmas, bet kopumā nekas ekstremāls.

 8. dAvi Says:

  Liepājā smuks negaiss. Pārsvarā pa dienvidu malu Liepājāi virzijās, smuki pazibeņoja, stipras vēja brāzmas un lietus. Skaisti! =)

 9. imants Says:

  Liepājā arī krusa bija. Lietus un vējš tāds, ka caur mājas logu neko cauri redzēt brīžiem nevarēja.

 10. gubumakonis Says:

  Bet ESTOFEX iekļavis negaisu zona gandris visu Latviju izņemot nelielu daļu Kurzemes,juras piekrasti ari pie Liepajas-bet tieši tur tagad plosijas stiprs negaiss 🙂

  Riga, Zolitudē ir apmacies tagad-zemi makoņi un ir neliels smidzinošs lietutiņš tagad,T +17

 11. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē: apmācies, R pusē daži pērkona rūcieni, mākoņi – nav izteikti cb, bet nomācies-> bet visa diena vēl priekšā…

 12. Maija Says:

  Vai tiešām nebūs kaut viena nedēļa ar noturīgu,saulainu laiku?Skumji,vasara paiet,tā pa īstam nesākusies…

  • raitis_sametis Says:

   Vasara pusē… tikai. Un pēc dabas prognozēm, tāda pajauka (bet ne ļoti karsta) varētu būt augusta izskaņa, visai labs laiks varētu būt uz kartupeļu novākšanas brīdi. Taču vēlais rudens un ziemas sākums nāks laicīgi…

 13. raitis_sametis Says:

  Nodzēsu savu grupu draugiem.lv – atzīstos pavisam godīgi… šis eksperiments nav izdevies, un nav vairs ko laiku deldēt. Šajā blogā – varam izdiskutēt, un arīdzan savā emuārā visu apkopoju! Tāda tā dzīve, un no visa liekā škiros bez nožēlas…

 14. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude pirms briža nolija stiprs lietus,pat gaziens vienu bridi 🙂 Izskatas,ka bus ari vel. Negaisu gan musu apkartne neesu manijis pagaidam. Man gan ši radas bus jauka diena 🙂

 15. lightning Says:

  Līvānos šodien laikapstākļu ziņā galīgi neizdevusies diena. Visu dienu vējains, auksts (ap +17…+19C), no saules baigi maz staru saņemts. Ik pa laikam nolīst lietus – brīžiem stiprāks, brīžiem vājāks, bet līdz lietusgāzēm tālu. Pērkons nebija manāms pat tālumā. Vēl jau gan dienas otra puse priekšā, bet pie pašreizējiem apstākļiem izskatās, ka būs viena pelēka, pelēka, auksta un slapja diena… 😦 Labi vismaz, ka nevajag nekur apkārt skraidīt.
  Arī nedēļas prognozes, maigi izsakoties, neiepriecinošas. Kaut cik normālu ziņo vienīgi 4dienu un may be 5dienu, bet nu ceru uz to, ka prognozes par lietu un aukstumu nākamajās brīvdienās vēl mainīsies.

 16. miglinja Says:

  UK jau nedelju reti kura diena bez lietus,silts,spiedigs un mitrs,sak viss pelet-pelejuma menesis klat.Taadu laikapstaklu iespaida-aug gan viss griezdamies,naktis gliemezi veesi pastaigajas pa lielpilsetas trotuariem.

 17. maikls Says:

  GFS šobrīd prognozē, ka šīs nedēļas nogalē Latvijas tuvumā būs jūlijam neraksturīgi aktīvs un spēcīgs ciklons. Tam tuvojoties un veidojoties, ceturtdien atkal iespējams kāds spēcīgs negaiss, nākamās pāris dienas var trāpīt stiprs lietus, arī brāzmaini vēji. Šobrīd GFS prognozē, ka Igaunijas rietumiem ciklons atnesīs vairāk nekā 100mm nokrišņu (lielākā daļa varētu izlīt piektdien).

  Šī ciklona ietekmē varētu paiet 4 dienas – sākot ar ceturtdienu.

 18. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē līst ļoti stipri, 30 mm/h

  • raitis_sametis Says:

   Zantē – gan pa reizei tā nedaudz kā no nelielas lejkannas, mākoņi -cb – skaisti. Radars uzrāda-> ka nu reiz tādas lokālas brāzmas ir visā Latvijas teritorijā, izņemot pašus rietumus.

 19. hariitis Says:

  kads neskatijaas lnt? tur mineeja ka buus veetra bet kad ?

 20. hariitis Says:

  aa sonakt liepajas pusse liidz 18/20 m/s un tad 4dien un 5dien vetru pa visu latviju un daudz lietus!

  • maikls Says:

   Oriģinālajā LVĢMA prognozē gan, ja nemaldos, runa bija tikai par brāzmām ar vētras spēku negaisa laikā dažviet Latvijā, nevis visā Latvijā. Nu bet Grigalis un viņam līdzīgie jau noteikti ir gudrāki un tāpēc paši palabo sinoptiķu prognozes, tikai aizmirst tad arī paši uzņemties atbildību par saviem vārdiem.

 21. maikls Says:

  Bet vispārībā modeļu prognozes pagaidām ir tik dažādas un pat nesavienojamas, ka neko vēl nevar zināt. Ciklons var būt virs Latvijas kādā brīdī, gan visu laiku patālu prom, iespējama arī ciklona izraisīta vētra; arī nokrišņu var būt gan ļoti daudz (bet, protams, ne visur), gan ne tik daudz.

 22. snake /Liepājā/ Says:

  mums uznāca pērkons ar lietusgāzēm un vēju brāzmās apmēram līdz 20 m/s

 23. Saulcerīte Says:

  Visu dienu pavadīju Lietuvā un tāpēc nezinu īsti,kas darījās Rīgā.Bet Šauļos no rīta spēcīgas lietus gāzes un vējš. Apgāza ari kafejnīcu saulessargus,un lietus brīžiem apgrūtināja braukšanu.Aukstk -labi ja 13-15 grādu,domāju jau ka jāskrien pirkt kādu džemperi.Bet pēcpusdienā jau parādījās ari saule periodiski,tā kā laiks gandrīz vai rudenīgs.

 24. gubumakonis Says:

  Šodien jauka diena Riga bija-mana gaumē,vareja verot visu ko-lietus,saule,skaisti konvektivie makoni,lietusgaze un varaviksne,pie tam pa dienu visai silts +21 +22 🙂 Tadas skaistas dienas bieži negadas,ari fotkas velak bus par piemiņu 🙂
  Un tagad atkal ZA pusee Zolitude redzu smukus un izteiktus sudraba makoņus,ari kadi lietus/gubu pie horizonta velkas 🙂

 25. kherty Says:

  gaidam 4dienu !!!!

 26. maikls Says:

  GFS atkal mazliet pamainīja prognozi un šobrīd neprognozē ne īpaši daudz nokrišņu, ne īpaši stiprus vējus. GFS vispār ir atmetis prognozes par vienu ciklonu un tagad prognozē citu ciklonu mūsu pusē. Ceturtdiena pēc dažām prognozēm varētu paiet pārsvarā sausa, vien dažviet kāda lietusgāze un negaiss. …Jā, un sestdien-svētdien GFS prognozē ne siltāku par +19.

 27. Maija Says:

  Labāk,lai ir tikai +19 gr.,ka tikai negāž lietus!Šorīt-īsts septembra rīts…Es staigāju visu vasaru basām kājām,šorīt salst tāpat kā daudzus rītus.Paldies,Maikl,vismaz nomierināji!

  • maikls Says:

   mm? Nu tos +19 kā maksimumu vietām Latvijā (pārsvarā +15..+18) GFS prognozē tikai tāpēc, ka tiek prognozēts mākoņains un lietains laiks. Piemēram, UKMO prognozē vairāk saules un attiecīgi temperatūru līdz +23.

  • Anonīms Says:

   Ko ko, bet nu vasarā auksts ir tad, ja līst, un šis duets man nav pieņemams. Labāk saule un +33! 😀

 28. Pierīga Says:

  Beidzot foršs laiciņš, ap grādiem 17-19 🙂
  Šobrīd Liepājā skaidrs, mērens vējš

  • lightning Says:

   Nu šitādu laiciņu kā vakar ar lietu un +17…+19 grādiem bullim zem astes! Kad saule un +30, tad viss kārtībā, neiebilstu arī pret smuku negaisiņu, ja vien pietiekami silts (vasarā dienā vismaz +23…+25 jābūt, citādi tā nav vasara!), bet slapjums un aukstums lai labāk mājo ziemeļos!

 29. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa otrdienas vakaraa pastiprinaajaas vejsh-nakti izklausijaas ljoti braazmains + ik pa laikam stiprs lietus….
  shodiena vejaina,apmakusies bet vismaz pagaidam neliist…drūm un garlaicigs gan laiks…bet šķiet silts
  tikko skatijos -termometrs aizveejaa rada +21 gradu…

 30. raitis_sametis Says:

  Latvijas austrumoes tomēr nelielas lietusgāzes, rietumos- “laba laika” cu mākoņi.

 31. raitis_sametis Says:  Mums laikam būs darīšana ar ciklonu Histus (Hystus)- manīsm…

 32. lightning Says:

  Šodien Līvānos jau nedaudz labāks laiks, mazliet siltāks (ap +21…+22 grādiem), tāpēc arī vējš ne tik stiprs un nepatīkams kā vakar. Vairāk saules, lietus šodien minimāli, vien pāris reizes nedaudz nopilināja. Gaidu rītdienu ar solītajiem +27! 😀

 33. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/07/22/nepastavigais-julijs-2009/
  Bildes no 21 julija Rigas 🙂
  Kopuma man gan patik laiciņš pedejas dienās,tieši tads man patiik vasara,šodiena gan bija mazliet garlaiciga,gandriz bez lietus un daleji apmakusies rudenigi dzestra,vakardiena man iepriecinaja daudz labaak 😉

  • lightning Says:

   Nu nē, vakardiena ar apmākušām debesīm, “lietu” ik pa laikam, aukstu vēju un +18 mani nu nemaz neiepriecināja. rīgā laikam bijis savādāk. Šodien jau bija labāk, bet vairāk gaidu rītdienu un +27!
   Vispār lietu es atzīstu tikai spēcīgu un īslaicīgu (vēlams ar pērkonu), un arī līdz zināmam laikam. Esmu kontinentālā klimata piekritējs, neciešu ar zemajiem slāņu mākoņiem nomākušās debesis, vēsumu vasarā un slapjdraņķi ziemā. Vasarā jābūt +30, ziemā – vismaz -15…-20C! 😀

 34. Cassini Says:

  Lietuvas ziemeļos tagad droši vien skaisti līst (spriežot pēc radāra bildes)…

 35. maikls Says:

  Šobrīd visi modeļi vienprātīgi prognozē stipras lietusgāzes un negaisus piektdien Latvijā, maksimālo lietus un negaisu intensitāti vairākums prognozē piektdienas vakarpusē Vidzemē un Latgalē (vien GFS – dienas vidū Rīgas pusē).

 36. Saksija Says:

  Desmitos no rīta Rīgā tikai 18 grādi un apmācies.

 37. gubumakonis Says:

  Ar ceribam gaidu ritdienu,ceru,ka stipri negaisi neizpaliks,tiesa gan pecpusdien bus jabrauc prom no Rigas uz Skultes pusi,bet ceru ,ka negaisu kaut kur sastapšu 😉 Lai tik nak 🙂

 38. maikls Says:

  Tagad GFS prognozē ļoti stipru lietu piektdienas pēcpusdienā un vakarā Rīgā, Vidzemes rietumdaļā un vietām Zemgalē. Tur GFS prognozē līdz 50mm lietus pāris stundās, GFS laikam prognozē, ka tas lietus radīsies no negaisu sistēmas, kas nāks no dienvidiem, bet Latvijā tie mākoņi nesīs tikai stipru lietu bez pērkona. Bet Vidzemē un Latgalē GFS prognozē arī spēcīga negaisa potenciālu (iespējama liela krusa, vētra, varbūt virpuļviesuļi).

 39. maikls Says:

  meteo.lv arī īpašs paziņojums par piektdien gaidāmo stipro lietu un negaisu ielikts.

 40. Juris Says:

  Tikai šorīt nokusa pēdējais kvadrātmetrs sniega manas slēpošanas vietas Livigno – Itālijas Alpos – Monte Neve (h = 2600m) trasē. Tur nav glečeru, kas uztur sniegu arī vasarā. Nokusa mēnesi vēlāk !

 41. lightning Says:

  Līvānos no solītajiem +27 nekā… Rītā gan spoža saule, kas solīja foršu laiku, bet ap 12.00 sāka mākties, pēc laika arī lietus uz kādu 1,5 h uzgāja, pārāk stiprs gan nebija, bet jaukumu tāpat papurgāja, arī plānos iejaucās. Labi, ka vismaz tagad pārstājis, sāk atkal skaidroties, paliek siltāks (ja bija +21 pirms stundas, tagad gandrīz +24), tā kā laikam ieceres vismaz tuvākajās stundās realizēt izdosies – jāaizbrauc uz dārzu šo to padarīties.
  Bet rītdienu gan jestru ziņo! Intriģējoši! Skatīsimies, kas nu būs! 😀

 42. raitis_sametis Says:

  Nu tad rītā ir Lielā Diena (esu tagad rīgā un pavērošu…).

 43. liepājas veeji Says:

  Sveiks Maikl!1 ka ar Liepaju riita buus uz beach partiju ? 😀

 44. maikls Says:

  GFS vēlreiz pamainījis prognozi, tagad stiprāko lietu prognozējot piektdien no rīta un dienā Kurzemē, bet spēcīgus negaisus – pēcpusdienā/pievakarē Vidzemē un Latgalē.

 45. dAvi Says:

  Liepājā fantastiska tropu nakts. Nupat atgriezos no garas pastaigas. Digitālais rāda +21,6 ! Super, ja tā rīt būtu uz bīčīgo būtu super, bet prognozes jau ir citas 😦

 46. snake /Liepājā/ Says:

  Liepājā tagad nedaudz pilina lietus,un D pusē novērojama zibeņošana 😉
  nu jā,cerams,ka neatkartosies tāds beach party,kāds bija te pāris gadus atpakaļ,kad vētras dēļ pārcēla uz “Pūt Vējiņiem”

 47. mārtiņš Says:

  ja nemaldos, šorīt, vai vakar pa swh bija intervija ar bbp organizatoru un šis apgalvoja, ka esot nodrošinājušies pret sliktiem laika apstākļiem (nezinu gan kā)…

  re kur labu bildi atradu, tāds, apmēram, kadrs man vērās pirms nedēļas:

  http://www.fotoblog.lv/img/163438?cid=25614

 48. dAvi Says:

  zibeņošana tagad novērojama pārsvarā DR un R pusē. Pēc zibeņu radara, šie negaisi (zibeņošanas ziņā) tur uzradušies pavisam nesen. istie negaisi vēl ir pāris simts kilometru attālumā no Liepājas. Jauka naksniņa 🙂

 49. snake /Liepājā/ Says:

  euclid.org tik noteikti pēc stundas rādīs,ka pie mums zibeņo.

 50. lightning Says:

  Līvānos pēcpusdiena tomēr izdevās necerēti jauka (pēc miglainā lietus mākoņa dienas vidū), grādi uzkāpa līdz +25,3C (ēnā, piesaulē bija ooo, karsti! 🙂 ), noskaidrojās, daudz saules bija, uz vakaru vispār noskaidrojās. Nosēdēju brīvā dabā karstvasardienasdrēbēs līdz 0.30, jo arī nakts silta (vēl tagad +18,3C), turklāt pārsvarā skaidra (!). Super laiks!
  Liepājas pusei, skatījos radarā, jau tuvumā lietus (negaisa?) fronte, bet pārējā Latvijā, izskatās, pagaidām mierīgi.
  Kas būs rīt? 😉

 51. snake /Liepājā/ Says:

  jā,Liepājā sāk līt arvienstiprāk un zibeņo ar tālumā.

 52. lightning Says:

  Nu tad laikam Latvijai jau šonakt pāri no R puses virzīsies kārtējā fronte. Jautājums – vai tā pirmā, vai priekšfronte, vai neliels mākoņu sablīvējums, vai kas cits? Es tagad uz to nespēju atbildēt, arī necenšos. Rīt ziņo visur jautrumus, paredzu, ka blogs būs pilns ar ziņām jau no agra rīta. Bet es, kā pūce, varēšu savas ziņas sniegt ātrākais ap pusdienlaiku (kaut gan, domāju, pirmas tam manā pusē nekā īpaša arī nebūs, tā kā nebūs, par ko arī rakstīt). Ja atnāks līdz Līvāniem, tad (pēc pašreizējām prognozēm spriežot!) kaut kur vēlā pēcpusdienā.
  Visiem vērotājiem – tādu laiku, kā viņi grib! 😀

 53. snake /Liepājā/ Says:

  manliekas,ka šī ir siltā fornte un aiz tās nāks aukstā,ja nemaldos

 54. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Rīgā no rīta piemācies, un pavēss…man komfortabli.

 55. dAvi Says:

  Ap 3.20 šonakt Liepāju bija sasniedzis negaiss ar nelielām lietusgāzēm un mēreni vāju zibeņošanu. Tagad pelēki nomācies un ap 20 grādiem.

 56. lightning Says:

  Līvānos pagaidām nedaudz apmācies, bet tie ir augstie mākoņi, jūtams vējiņš, saule gan paretam, karsts paliek – tagad jau +26,5C. Radars virs leišiem rāda diezgan nopietnu nokrišņu zonu, bet tā vēl patālu, turklāt ej nu sazin, kurp tā virzīsies. Bet Zemgalē un Kurzemes R, izskatās, ka varētu līt jau tagad.
  Jā, tomēr pagaidām jautrumi kavējas kaut kur dienvidos. 😀 Kļūdījos, naktī domādams, ka nu tik būs… Laikam tas mākonis bija tikai tāds noklīdis auns, Liepājā palaistījās un aizgāja Baltijas jūru veldzēt! 😀

 57. dAvi Says:

  njā, Liepājā nakts un rīts bija manāmi siltāki, tā normāli virs 20, tagad jau zem 20. Šeit tā bieži gadās, ka nakts ir siltāka par dienu 😀

 58. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa 23.julijs -ljoti karsta diena bez nokrishnjiem….

  shodien,no rita nedaudz uzspideja sauliite pec tam nomācās un ari uzlija-tads siks lietinsh.. shobrid apmacies ,nelist,bet silts gan….
  aiz loga drūma Kiku diena… 😦

 59. maikls Says:

  Jēkabpilī tikko nodārdēja pērkons, uz DR ir tumšs mākonis, radarā arī redzama “strīpiņa” ar stipru lietu.

 60. Cassini Says:

  Daugavpilī beidzot ir pērkona negaiss, diezgan stipri līst!!!

 61. Aivars Says:

  Rēzeknē +25 pašlaik vēl spīd saule un neliels DA vējš,bet DA D puse ir pamatīgi nomākusies.http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2&do=details&id=1

 62. vitalik Says:

  braziena nebija.meteo.lv jau ir rakstiits ka veja brazmas sasniegs tikai 15-18 m/s,agraak rakstijusi ka bus 22 m/s.Es agrak domajusi ka bus 25-30 m/s… 😦

 63. lightning Says:

  Līvānos pēc 15.10 sāka mākties, parādījās tumši mākoņi, bet pagaidām nekas dižs – īsu brīdi nogāza ap 15.30, bet jau 15.40 viss bija pāri, pērkona nebija. Mazliet vēsāks palika, bet minimāli- tagad +25C. D-DR pamale patumša, bet izskatās, ka tas iet garām, pašlaik virs pilsētas diezgan gaišs.

 64. Maija Says:

  Jaunpoiebalgā silts,nupat sāka nedaudz līt.Pa A,DA malu nedaudz ducina pērkons.No rīta bija pamatīga migla,kura nonāca lejā.Tad jau lietum nevajadzēja būt?Vismaz agrāk tā bija.Nu nekā.Tagad jau prognozi it kā nevajag,paiet 1,2 dienas un-gāziens klāt!Šis gads-tikpat kā bez kartupeļiem.Kā nu būs,būs,vieniem prieki,citiem bēdu ieleja…

 65. Liga Says:

  Madonā pamatīgi nogāza, pāris reizes noducināja.

 66. raitis_sametis Says:

  Rīgā (Pārdaugavā) mēreni lija kādu brīdi, bet vismaz uz ausi nekādu pērkonu nedzirdēju.

 67. Gunars Says:

  Smiltenē (Vidzemē) patiešām nogāza, bet nelielu brīdi. Tagad ir zemo straujo mākoņu virziens NO rietumiem, kaut gan radarā rāda, ka Baltkrievijā izveidojies superlokāls mākoņu kopojums, kas nepārprotami caur Latgali dodas uz Latvijas Austrumiem. Vēl gan mākoņu virziena maiņu nemana, varbūt tie ir augstāki mākoņi, kurus nosedz zemākie.

 68. raitis_sametis Says:

  Šodien gan izskatās kā – “liela brēka, maza vilna”, naktī rietumos, dienā austrumos labākajā gadījumā – tādi ierindas mēreni negaisi vien bija…

 69. maikls Says:

  Ja dienā tikai rūca pērkons un Jēkabpils centrā nelija, tad tagad balta siena nogāzās, momentāli izveidojot milzīgas peļķes, arī pērkons nedaudz rūc.

 70. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē visu dienu ik pēc kāda laika lija, bet ne ilgi, augstākais 10 minūtes, sākās ap 14:00

 71. janis Says:

  es ir vilies ka ne ka nebija

 72. lightning Says:

  Līvānos vispār nekā ievērības cienīga. Ap 16.30 pamatīgi nomācās, bet sekas tam bija vien sīks lietellis aptuveni 2 stundu ilgumā, kas neko jēdzīgu neizveidoja. Ne vēja, ne pērkona, nekā. Nomākušās debesis un viss.
  Ap 19.30 sāka kļūt mazliet gaišāks, lietus jau laiciņu nelīst, bet viss mierīgs, tas arī viss. Vēl salīdzinoši silts – plus 20,9 grādi. Vismaz par to prieks. 🙂
  Bet kopsummā esmu vīlies. Šoreiz visi brīdinājumi par vētru izrādījās vien ziepju burbulis. Laikam ciklons visu spēku izšāvis jau virs leišiem vai pat vēl agrāk, jeb aizgājis citos ceļos – to nezinu. Bet fakts tāds, ka šoreiz mūsu meteo.lv draugi (un laikam ne tikai, arī GFS, HIRLAM u.c.) nošāvuši galīgi greizi.

 73. maikls Says:

  Nu ļoti labi, ka nav ne plūdu, ne krusas vai vētras postījumu! 🙂

  Šodienas plūdi Minskā, kur tika tas, ko modeļi iepriekš prognozēja Latvijai:
  http://naviny.by/rubrics/disaster/2009/07/24/ic_articles_124_163726/
  http://www.interfax.by/mosaic/1058614

 74. scAvenger Says:

  Es negribētu atrasties trolejbusā, kas līdz pusei ūdenī, bet ragi pie vadiem…

 75. Maija Says:

  Es gan neko patīkamu tādos plūdos neredzu…Laikam jau tuvojas tas 2012.?Viss,kas tagad notiek pie mums un Pasaulē,nav nekas normāls.Tās ir drausmas,jo cieš cilvēki.Nekad,nekad manā mūžā nav bijis tā,ka akmeņainā smilts zemē izslīkst kartupeļi!Raža nebija vienīgi 2002.gadā,kad bija lielais sausums.Jaunpiebalgā,kā vakar sāka gāzt,tā visu nakti nevis lija,bet atkal gāza…

  • lightning Says:

   Dīvaini… Radars gan rādīja pievakarē jautrošanos Vidzemē, bet nu tik traki… Jātic laikam, kaut grūti – Līvānos vien pāris stundas palīņāja un viss, pat normālas peļķes īsti neizveidojās.

 76. raitis_sametis Says:

  Uz nākamo nedēļu meteo.lv – vēsta par iespējamu mērenu laiku, reizēm palīs, reizē saulīte… nekas sevišķs. (bet, kā jau pierasts- trakākie ekstrēmi rodas tad, kad iepriekš it kā nekas netiek pareģots).

 77. lightning Says:

  Šodien Līvānos MMD, ir mākoņi, uzspīd arī saule, lietus pagaidām nav bijis. Nakts bija silta (minimālā +16,6C), sēdējām ārā, bija forši. Tagad grādi pamazām arī kāpj – ja vēl pirms 12.00 bija ap +19, tagad jau +22.
  Nav laika šodien pie datora daudz sēdēt – Līvānos notiek Mītava Open posms futbolā (jau sācies, bet nekas), jāiet skatīties! Cerams, ka lietus neizbojās priekus! 😉

  • raitis_sametis Says:

   Šodien sīkas lietusgāzes gaidāmas…

   • lightning Says:

    Jā, radars arī rāda, ka daudz sīku, bet diezgan oranžu mākonīšu no leišmales virzās mūsu virzienā. zemgalē jau tagad varbūt kaut kur uzgāž. Bet mani šādi mākonīši neuztrauc – pāriet fiksi un viss. Galvenais, ka nebūtu blīva liela sīku nokrišņu siena! 🙂

 78. raitis_sametis Says:

  Mums Rīgā klīst visai fotogēniski cb mākoņi, dienas vidū Pārdaugavā arī lija…
  Fotkas – šajā galerijā.
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m250709

 79. raitis_sametis Says:

  !!! Patreiz viens aktīvs negaiss virzās no Rīgas uz Salaspils-Dārziņu rajonu, zibeņi iet zemē, sper aizvien biežāk…

 80. Liga Says:

  Madonā arī šodien nogāza lietus un mazliet parūca pērkons, likās jau ka būs riktīgs negaiss, bet viss pagāja garām.

 81. Romāns Kolduns Says:

  WOOW! Ievērtējiet šito radaru http://www.lad.lv/cms/RIX_400_Z.ppi.png un salīdziniet ar http://212.70.174.195/OPSIS/radar/RIX/RIX_250.sri/RIX_250.sri.png ! Kaut kas kopīgs jau ta ir?

  • scAvenger Says:

   Cik var saprast, lielajā radara bildē ir atslēgts traucējumu filtrs ar attiecīgām sekām, bet izšķirtspēja tāda pati kā mazajā – kilometrs uz pikseli.

 82. Saksija Says:

  Kas par aukstu nakti! 0:20 Rīgas lidostā tikai 13 grādi.

 83. lightning Says:

  Līvānos uznāca pamatīgs mākonis ap 16.00, bet virs pilsētas sašķēlās (te jau savu lomu spēlē noteikti upes – Līvānu vidū tek Dubna, kas tālāk ietek Daugavā), lielākā daļa aizgāja uz Jēkabpils pusi, brīdi nogāza gan riktīgi, bet – tikai brīdi, pāris minūtes. Pēc šā lietus fiksi noskaidrojās, laiks kļuva vienkārši lielisks – skaidrs, silts, bezvējš – īsta laba dienas nogale, ko pavadīt brīvā dabā! To arī veiksmīgi izmantoju.
  Esmu noilgojies pēc anticiklona. 🙂

 84. Maija Says:

  Jaunpiebalga šorīt aplaimo tikai ar +8 gr.Un tas ir jūlijs?

 85. Normunds Negaiss Says:

  Es vakar biju pagadījies ķemeros, neko neredzēju, viss mierīgi.

 86. Vizbulite Says:

  Ceturtdien-23/07 bijam senot uz Adazu poligonu, ta paagrak ap sesiem. Par izbrinu dzirdeju vel kukojam dzeguzi un ta sirsnigi ilgi, parasti dzeguze beidz kukot ap Janiem. Vai dabas zimju zinatajiem par so butu kadi komentari? Atradu tautas ticejumus un tur versijas dazadas.

  • raitis_sametis Says:

   Labrīt- tie jau ekstremālie putni, tāpat…kā dažreiz es arī novembrī vēl Latvijā stārķus esmu redzējis, vai oktobra sākumā – bezdelīgas… Bet visumā dzeguzes šogad beidz kūkot agri, ap 20 jūniju. Kas ir viena pazīme- par gaidāmo laicīgo rudeni…

 87. Maija Says:

  Arī es dažas dienas atpakaļ dzirdēju dzeguzi kūkojam.Pērn arī šis putniņš kūkoja vēl pēc Jāņiem…

 88. Saksija Says:

  Rīgā temperatūra nakts laika pazeminājās zem 10 grādiem. Vienpadsmitos no rīta tikai 17 grādi un apmākušās debesis.

 89. raitis_sametis Says:  Virs Kurzemes veidojas viena gāzienu josla

 90. raitis_sametis Says:

  Nākamnedēļ nokrišņu daudzums Latvijā samazināsies, aģentūra LETA uzzināja prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.
  Galvenokārt gaidāms neliels īslaicīgs lietus kādā no Latvijas daļām. Vairāk līs nedēļās sākumā, mazāk nokrišņu būs nedēļās nogalē.
  —–
  leta.lv/neteo.lv
  Mans koments: kad “ilgojāmies” nesen pēc vājprātīgajām lietusgāzēm, tad tās aizgāja uz Baltkrieviju, kad “neilgojamies”, tad…?

 91. Digital1 Says:

  Imantā uzlija neliels lietiņš

 92. raitis_sametis Says:

  Un atkal attāli rūcieni dzirdami virs Rīgas, Imantā un Iļģuciemā līst.

 93. Juris Says:

  Gar Rīgas ziemeļdaļu neiet nekas. No Baltezera NOst krasta viss labi redzams. Mākoņu fronte aizslīd SOst virzienā ar vāju NW vēju. Vienu brīdi parādījās maza brīzīte, bet tas arī viss. Arī pērkons šeit nebija pat dzirdams. Re kāda atšķirība dažu km attālumā.

 94. liepājas veeji Says:

  kad beidzot atkal buus siltums lielais? biški sak apnik tie +20 Liepājas pusē 😀

 95. Māris /Sigulda/ Says:

  Ļoti ievērojama diena, jauka,saulaina, pats galvenais – pilnīgi bez lietus. Varēja gan būt vēl siltāks….. Pat vakars smuks, rīt varētu būt laba diena, tik viena ziepe – jābūt Rīgā darbā.

 96. Kika/Salacgrivā/ Says:

  shodienu pavadiju dzimtaja Vecpiebalgaa un celja uz Salacgrivu,lietu nekur nesatikaam. Piebalgaa silta saulaina dieninja.Salacgrivaa ari silts vakars,bet ka vienmer ar vejinju 🙂 pec saulrieta paradijas migla…….

 97. gubumakonis Says:

  Esmu atgriezies Rigā 😉 Jasaka,ka tiešam gaiditas un man cerigas prognozes nepiepildijas un brivdienas pagaja tiri vasarigas un pat siltas,ari udens juraa Saulkrastu pusee pedejas dienas bija tiri silts un patikams :)Lietus un negaisi taja pusee,kur biju(Saulkrastos)nebija noveroti,bet piektdien solita negaisa un lietusgazes vietaa bija vien merens rudenigs lietus dazu stundu garum;a. Tiesa gan pie debesim vareja gan sestdien,gan svetdien verot daudzus diezgan izteiktus lietus/negaisa makoņus,ari Rigas pusee,tatad vismaz šur-tur noteikti ir ari lijis.

 98. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad ir samērā bieza migla. Redzamība ap 400 – 550 m, +14°C. Vakar nokrišņu nebija nemaz.

 99. vitalik Says:

  kas i bow echo?Kadi makoni ta ir?:)

 100. raitis_sametis Says:

  Šodien- laikam lokālas lietusgāzes (varbūt) bija Latvijas austrumos, pārējā teritorijā- pārsvarā bez nokrišņiem.

 101. lightning Says:

  Līvānos ne vakar, ne šodien lietus nelija, nebija tuvumā arī “aizdomīgu’ mākoņu, viss forši, diezgan silts (ap +22…+23 grādiem vidēji), saules daudz, šovakar pilnībā noskaidrojās, ne mākoņa pie debess. neraugoties uz to, pagaidām vēl arī šobrīd silts – +17,9C, arī iepriekšējā nakts pārāk auksta nebija, +14C minimālā.
  Tagad lasu meteo.lv, ka šonedēļ beidzot savas tiesības nopietnāk taisās pieteikt anticiklons. Lai nu tā būtu! 🙂

 102. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt tikai +8 gr.Jā,arī es ļoti,ļoti gaidu anticiklonu!Lai nu tikai nebūtu atkal uz pāris dienām…

 103. dAvi Says:

  Liepājā tagad +16,8, zemāk par 16 šonakt nav bijis, vismaz pie manas mājas. Tagad forši, ka ir jūra, kas naktīs gaisam neļauj atdzist, jau kuro dienu nakts un dienas gaisa temperatūras amplitūda ir 3-5 grādu robežās 🙂

  • maikls Says:

   Nu šoreiz jūrai nebija tiešas saistības ar nakts temperatūru, vēsāks nebija mākoņu dēļ; ja nebūtu mākoņu, tad pie lēnā DA vēja (vai bezvēja kā lidostā) gaiss būtu atdzisis tikpat, cik daudzviet citur.

   • lightning Says:

    Nemācēšu pateikt, vai mākoņi bija nakts otrajā pusē un no rīta, jo tad gulēju, bet minimālā arī Līvānos bija tīri pieņemama – +14,1 grādi. Auksts nebija, no loga virtuvē ap 3.00 vēsumu nelielu varēja just, bet ne vairāk.
    Savukārt diena šodien silta,grādi turas stabili ap +24…+25, mākoņu gan padaudz, bet saulei arī pietiek laika uzspīdēt. No lietus pagaidām ne miņas, kaut gan meteo.lv prognozēs rāda, ka R rajonos jau dienā, bet centrālajos arī naktī, savukārt rīt dienā A rajonos gaidāms lietus un dažviet negaiss. Te tev nu bija skaidrās debesis…

 104. raitis_sametis Says:

  Labdien, sīkas lietusgāzītes ir Latvijas rietumos (vizuāli no Zantes tiešā veidā nevaru redzēt), bet mākoņi ir, 7 balles augstie ac+as, arī cc+cs+ci, bet gar malām vietām veidojas mēreni izteikti gubu mākoņi, kas var kaut ko stipri lokāli arī sadarīt….

 105. Saksija Says:

  Savukārt Rīgas Zemgales priekšpilsētā 4os pēcpusdienā apmācies, praktiski bezvējš un 24.3 grādi. Laikam drīz līs.
  GFS prognoze par to, ka šī diena visā Latvijā paies bez nokrišņiem bija aplama.

 106. raitis_sametis Says:

  Jāpārdzīvo 2 bezmākoņu dienas/ pirms piektdien – atkal pērkons un īslaicīgu lietu…

 107. saksija Says:

  Bezmākoņu dienas ? 😀 Labs joks. Kurzemē rīt iespējama migla, bet Austrumlatvijā noteikti līs.

 108. lightning Says:

  Nu nu, bezmākoņu dienas… 😀 Parādi man vismaz 1 tādu dienu, kas šogad visas dienas garumā būtu bijusi pilnīgi bez mākoņiem! 😀
  Mākoņi Līvānus sasniedza pievakarē, sāka mākties ap 18.00, bet ļoti mierīgs, turklāt silts – šobrīd vēl +21,5 grādi. Atnākusi mākoņu zona, kuru solīja meteo.lv. Radars gan rāda, ka fronte, kas atnākusi, vēl nekādu ievērības cienīgu lietu nav atnesusi! Varbūt arī nebūs?
  Man ļooti gribētos, lai tie visi nokrišņi paliek kaut kur citur, it sevišķi šoreiz, jo rīt no rīta braucu uz Rīgu, kur savukārt daudz braukāšanas un skraidīšanas. Un šādās reizēs jebkura veida nokrišņus vienkārši ienīstu!

 109. snake /Liepājā/ Says:

  baigi garlaicīgi laikapstākļi,ne siltums,ne kaut kas cits interesants.

 110. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt 15 gr.,jau naktī sāka līt.Te nu bija bezmākoņu diena,vakar visu dienu bija mākoņains,brīžiem jau likās,ka līs.Man šī vasara ieies vēsturē…

 111. gubumakonis Says:

  Ja,varetu piekrist Raitim,ši nedeļa ir visai garlaiciga un neinteresanta,ne šis-ne tas laikapstaklu joma,tads panikums gan šeit,gan atmosferas procesos 🙂 Vakar Riga drumi apmacas pievakare,bet beigas neka,vien dazas lietus lases nokrita… Es jau ari saku ar nepacietibu gaidit nedelas nogali un kadus negaisus varbut 😉

 112. gubumakonis Says:

  http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/bodenvorhersage/
  Virs latvijas atrodas AC Helga,tomer ESTOFEX šodien pieļauj kada negaisa iespeju Latvijas austrumu rajonos.

 113. dAvi Says:

  Īstas bezmākoņu dienas Latvijā pārsvarā ir bijušas jūras piekrastē, un gana daudz. Tur neveidojas klasiskie cu mākoņi, vai ļoti reti.

 114. khmm Says:

  Kas te notiek? Maikls aizbraucis uz Īriju zemenes lasīt ka vairs neraksta par laika ziņām? Jūtos kā no laivas izmests, no rīta nezinu ko vilkt mugurā un vai ņemt lietussargu vai nē 🙂

 115. Mitau Says:

  Katram cilvēkam pienākas atvaļinājums, pat Maiklam:)

 116. Maija Says:

  Gubumākonim vajadzēja būt pie mums!Pērkons gan nebija,bet,gāza tā,ka neko nevarēja redzēt.Sutīgs ļoti,nav gandrīz vai ko elpot.Biju dārzā,tur vispār dvašu ņem ciet…Jauki,šogad tik tiešām varēsim pamatīgi sajozt siksnas,bez visas valdības!Nebūs ne makā,ne pagrabā…Izņemot,protams ,zapti.

 117. raitis_sametis Says:

  Labdien, arī Maiklam vajadzīgs atvaļinājums/ es arī pēdējā laikā tā nevaru pievērstiem dižai komentēšanai… Bet ar cerībām gaidu ciklonu Aivesu (Yves), kas mums piektdien it kā nesīs negaisus…

 118. Pierīga Says:

  Kad vienreiz būs elpojams gaiss ap grādiem 20… ĻOTI silts viss jūlijs, pastrādāt saulē uz lauka nav iespējams, šausmas…
  Gaidu normālākas temperatūras.
  Šodien arī karsts, ap +24

 119. Juris Says:

  Ļaujiet Maiklam arī atpūsties. Prognozi, ko vilkt mugurā šodien un arī rīt, var ļoti labi pateikt, internetā apskatoties vairākas prognozes, novērtējot tās un salīdzinot. Es ņemu leišu LHMT, igauņu EMHI, windguru (arī PRO), meteo center.eu, Wind finder, fraņču zibeņus, tuvākam laikam meteo radaru, kā arī satelītbildes un ciklonu/anticiklonu un fronšu izvietojumu. Beigās paskatos arī krievu saitu (ar visām ziņām, dažkārt interesanti). Kad visu šo čupiņu paanalizē, pēc kāda laiciņa jau pats vari tīri labi prognozēt. Kādreiz var nokļūdīties uz lokāliem apstākļiem, kā līča efektu un negaisu mākoņu rašanos bez atmosfēras frontēm. Neesmu slinks un, šeit pat lasot, tikko ieraugu jaunu, interesantu meteoadresi (paldies, ielicējiem!), tūlīt to ielieku savos Favorites. Tā tur man ir savākts arī jūrai un arī Alpiem ziemai čupu čupām. Jāsāk pat būs rediģēt.

 120. saksija Says:

  Raiti, Yves if franču vārds, kurš jāizrunā kā ‘Īv’, latviski Īvs 🙂

 121. maikls Says:

  Ja būtu kaut kas interesants gaidāms, tad varbūt arī es saņemtos un kaut ko uzrakstītu, bet tagad visām dienām ir viena prognoze – mainīgs mākoņu daudzums, dažviet lietus. Visās aizvadītajās dienās kaut kur Latvijā ir uzlijis, bet kopumā nokrišņu bijis maz. Piektdien var sagaidīt vairāk, tad modeļi īslaicīgu lietu prognozē visā Latvijā (naktī uz piektdienu Kurzemē, vēlāk citviet), un kļūs vēsāks, jo lietu nesīs aukstā fronte.

 122. Māris /Sigulda/ Says:

  Urā, Maikls dzīvs!

 123. lightning Says:

  Sveiki visiem!
  Uhh… ku labi! 🙂 Izbraukāju Rīgu, izgozējos saulē, pēcpusdienā pēc darbiem labi bija aukstu aliņu pastrēbt, turklāt karsti Rīgā vismaz nemaz nebija (daži te žēlojas), palaikam arī patīkams vējiņš uzpūta. Līvānos vakar gan bijis karsts, ap +26, no lietus ne piles, cik bij Rīgā, nezinu, pārnēsājamo termometru vēl neesmu iegādājies… 😀
  Bet šodien karstumu pilnā mērā izbaudīju Līvānos, staipot ūdens spaiņus dārzā +26…+27 grādu karstumā! 😉
  Forši! Lai sviedri līst, bet pastrādā, padzer aukstu aliņu un atkal pastrādā!
  Man šāds laiks patiešām ļooooti patīk! 🙂
  Žēl tikai, ka nedēļas nogalē atkal pārāk daudz lietu ziņo… 😦 Ceru, ka manā pusē tie lieteļi neaizķersies. Ja būtu foršs negaisiņš, tad cita lieta, tas man patiktu! 🙂

 124. maikls Says:

  Daudzviet Kurzemē un vietām Zemgalē jau ir lietusgāzes un negaiss. Vēlāk dienas laikā galvenokārt Vidzemē un Latgalē iespējams arī kāds stiprāks negaiss ar intensīvām lietusgāzēm, krusu un brāzmainu vēju (bet ne vētru).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: