Brīvdienās būs karsts laiks, nākamnedēļ – vēsāks

Sestdien un svētdien Latvijā ieplūdīs ļoti siltas gaisa masas, gaisa temperatūra sestdien var sasniegt +30, svētdien – pat +32 grādus.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm siltākā gaisa masa virs Latvijas atradīsies svētdien, kad 850hPa temperatūra jeb temperatūra aptuveni pusotra kilometra augstumā sasniegs +18 grādus. Skaidra laika un lēna vēja apstākļos gaisa temperatūra uz zemes varētu sasniegt pat +34 grādus, bet tā kā debesīs tiek prognozēts mazāks vai lielāks mākoņu daudzums, tad GFS šobrīd prognozē, ka maksimālā gaisa temperatūra svētdien valsts lielākajā daļā būs ap +30 grādiem.

Iepriekš GFS prognozēja, ka jau naktī uz svētdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, atnesot negaisus, stipru lietu un agrāku temperatūras pazemināšanos. Šobrīd izskatās, ka lielākais nokrišņu daudzums būs tikai naktī uz pirmdienu, lai gan negaisi iespējami arī svētdien naktī un dienā.

Nakts uz sestdienu gaidāma dzestra un temperatūra vietām noslīdēs zem +10 grādiem. Debesis būs pārsvarā skaidras, bet dažviet veidosies migla.

Sestdien gaidāms pārsvarā sauss un saulains laiks, maksimālā gaisa temperatūra no +24 grādiem līča rietumu piekrastē un +26 grādiem Vidzemē līdz 29-30 grādiem Liepājas pusē. Pūtīs mērens austrumu vējš, Vidzemē un Latgalē – lēns mainīga virziena vējš. Tātad ūdens temperatūra Kurzemes rietumu piekrastē (Liepāja, Ventspils) vēja dēļ pazemināsies, bet līča rietumu piekrastē, kur tieši pirms nedēļas ūdens bija +7 grādus auksts, sestdienas vakarā tas gaidāms vissiltākais (ap +21 grādu).

Nakts uz svētdienu gaidāma silta ar minimālo temperatūru no +14 grādiem Alūksnes pusē līdz 19-20 grādiem valsts dienvidrietumos. No dienvidiem Latvijā varētu ieklīst arī kāds atsevišķs negaisa mākonis.

Svētdiena gaidāma karsta un sutīga, var veidoties negaisa mākoņi, bet šobrīd izskatās, ka lielā daļā teritorijas diena varētu paiet bez lietus un negaisa. Pastiprināsies A,DA vējš, tātad ūdens temperatūra praktiski visā Latvijas piekrastē pazemināsies, vējš silto ūdens slāni varētu sadzīt vien līča piekrastē Kurzemē (Kolkā). Savukārt gaiss sakarsīs vidēji līdz +30 grādiem, ja mākoņu būs maz, tad vietām, iespējams, vēl par 1-3 grādiem vairāk. (Līdz šim šajā gadā Latvijā, saskaņā ar oficiālajiem mērījumiem, nav bijis karstāks par +29,9 grādiem.)

Ja negaisi aktīvi neveidosies svētdien dienas laikā, tad tos var gaidīt naktī uz pirmdienu un vēl pirmdienas rītā. Tātad nakts uz pirmdienu vēl var būt ļoti silta, savukārt pirmdienai GFS patlaban prognozē temperatūru no +17 grādiem Kurzemē līdz +23 grādiem valsts austrumos, mākoņainu laiku ar nelieliem nokrišņiem un brāzmainu R,DR vēju.

Negaisi, kā vienmēr, var nest gan intensīvas lietusgāzes, gan krusu, gan stipru vēju, tomēr pašreizējā GFS prognoze neliecina, ka gaidāmi labvēlīgi apstākļi īpaši spēcīgu negaisu attīstībai. Tiesa, GFS šobrīd prognozē, ka naktī uz pirmdienu vietām negaisa laikā būs līdz 40 mm nokrišņu.

20. jūlijā plkst. 10:20
informē LVĢMA, svētdiena, 19. jūlijs, kļuva par līdz šim karstāko dienu šogad. Rīgas lidostā reģistrēti +30,4, bet Jelgavā pat +30,7 grādi. Negaisu laikā Rucavā reģistrētas vēja brāzmas līdz 26m/s, Saldū līdz 23 m/s, Rīgā līdz 22m/s, taču dažviet vējš, visticamāk, bijis vēl nedaudz stiprāks (it īpaši vietām Kurzemes austrumos un Zemgales rietumos). Nokrišņu visvairāk bija Kurzemē: Kolkā 70mm 12h  laikā, bet Liepājā un Pāvilostā attiecīgi 65mm un 59mm 24h laikā (visa jūlija nokrišņu norma šīm vietām ir ap 65mm). Līdz ar to Kolkā šomēnes jau nolijuši aptuveni 160mm jeb gandrīz 2,5 reizes vairāk par visa mēneša normu (un līdz mēneša beigām vēl palikušas 10 dienas).

212 Atbildes to “Brīvdienās būs karsts laiks, nākamnedēļ – vēsāks”

 1. hariitis Says:

  Nu cerams ka buus atkal kas intersants pec karstuma!

 2. raitis_sametis Says:

  Gaidu ar nepacietiibu/ meteo.lv mazus negaisinjus Zantes apkaimē (arīdzan visā Lejas kurzemē jau prognozē rīt dienas otrajā pusē…).

 3. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/18012.html

  Atjaunoju savu 2009. gada meteo – parādību topu:)

 4. lightning Says:

  Gaidu +30 ar nepacietību!!! Ceru, ka Līvānus karstuma vilnis apciemos! 🙂
  Bet šodien foršs laiks, pārsvarā saulains, mākonīši arī peld. Grādi pieklājīgi – nu jau pāris stundas turas ap +27…+28C. Turklāt laiks liekas patīkamāks nekā vakar ar visiem +23, jo nav tās trakās sutoņas. Vējiņš arī patīkams uzpūš, tā kā – jāiet brīvā dabā! 😉

 5. mārtiņš Says:

  skatos uz to sadrukāto palagu (iepriekšējā topika komentāri) un rodas jautājums – maikl, varbūt laiks vērt vaļā forumu? 😉

 6. Digital1 Says:

  Draugos ir jauna attēlu galerija speciāla veltīta plūdiem Rīgā un Bauskā.

  http://www.draugiem.lv/special/pludi/

 7. Digital1 Says:

  Lūgums:

  Nolēmu uzrakstīt atsevišķu rakstu par 16.07 plūdiem Rīgā un Bauskā.
  Vai Raitis un Romāns nebūtu ar mieru piepalīdzēt man to paveikt. Vajadzētu apkopot notikumu hronoloģiju un faktus, kā arī kādas brīvi izmantojamas bildes.

  Ja esat ar mieru, tad melnrakstu var atsūtīt uz manu e-pasta adresi:
  laurijs.svirskis@gmail.com

  Paldies.

 8. Romāns Kolduns Says:

  http://lv.wikipedia.org/wiki/Negaiss – vēlams, ja kāds var, tad papildināt vai pielabot, ja ir kļūdas. Būtu labi, piemēram, uzrakstīt, kā var paredzēt negaisu u.c. info, kas te vēl nav.

 9. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa jauks vakars. dienas riita puse kartejo reizi debesis bija apmaakushaas…pusdienlaikaa saaka skaidroties,kljuva ljoti silti,pat karsti. shobrid debesis paradaas pa kadam makonim……diezgan liela migla….
  no jūras puses cauri miglai dzirdami “Positivus” ritmi. te majaas sēžot var tik basus dzirdeet,bet araa gandriz var dziedaat lidzi 😀
  labi ka esam kadus km 2-3 no pasakuma norises vietas….neapskaužu tos kas dzivo blakus tam Zvejnieku parkam… shita vinji bumsinaas vel vairaak ka diennakti droshi vien/nedaudz no meteoroloģijas temas novirzijos :)/
  nu jaa-mierigs,silts vakars Salacgrivaa. 😀

  • raitis_sametis Says:

   Ja es nebūtu apslimis (knapi pārvietojos un iejūtos 80 gadu pensionāru ādā…), tad es būtu bijis Positivus09, bet nekā -da no mūzikas arī tur nekā nav, ja nu vienīgi Shinead’o’ Connor…(sorry offtopiks)

 10. extreme Says:

  Raitim, Gubumākonim.
  Sudrabainos mākoņus vasarā pie skaidrām debesīm redz gandrīz katru reizi? Šodien atkal tie ir redzami.

  • gubumakonis Says:

   Ja,šodien sudrabainie makoņi atkal bija visai labi redzami,kaut ne tik izteikti,ka pirms dazam dienām,tomer vairak,ka vakar 🙂 Nu neesu jau specialists šaja joma,pats pieversu šai paradibai pastiprinatu uzmanibu pateicoties ši bloga piezimem,bet jau tagat varu apgalvot,ka ne jau katru skaidru nakti tos var noverot,daudzas naktis paiet bez mazakam izpausmem šo mako;nu zinjaa,bet izteikti un spilgti tos var noverot reti un tas tiešam skaisti un iespaidigi izskatas,kad izdodas tadu bridi paverot 😉

   • extreme Says:

    ok. paldies. es arī par tiem mākoņiem neko iepriekš nebiju dzirdējis, arī klimatoloģijā par tiem nemācīja… 🙂 kamēr ir svaigie pirmie iespaidi, tikmēr tas jau ir sports tos meklēt debesīs 🙂

 11. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Raitim,

  es,ja godigi, uz tadiem masu pasaakumiem par velti neietu…ciest nevaru to šturmešanos un drūzmēšanos…./zinjaas klausijos esot ap 10 000 biļešu uz shodienu un tik pat uz ritdienu pardotas../varu tika iedomaaties kas tur notiek…

  mazliet par teemu-araa briesmiga migla-viss pagalms/meža malaa gan esam/ lielaa miglaa…

 12. extreme Says:

  igauņu prognozes, kur redz arī daļu LV. vizuāli uzskatāmi redzams, ka sestdienas un svētdienas pēcpusdienās būs ko turēt http://www.weather.ee/?inf=22

 13. lightning Says:

  Līvānos dienas otra puse un arī nakts jauka – pievakarē pilnīgi noskaidrojās, palika skaistie +25, kas gan pamazām, protams, kritās, bet vēl ap vieniem bija +19C. Super vakars brīvā dabā izdevās! 🙂
  Tagad skaidrās debess iespaidā grādi nokritušies līdz +16,3C, bet tas sīkums – drīz jau Saule lēks, un atkal gaisu sildīs! 😀

 14. gubumakonis Says:

  Vakardiena Rigas centra bija ļoti karsta,vismaz priekš manis,toties vakars un nakts mani parsteidza ar savu dzestrumu,naktii šortos un t-krekla atgriezos majas un nosalu ;)-biju jau pieradis pie ieprieksejo dienu siltajam un maigajam naktim/vakariem.
  Patreiz ir neinteresants saulains laiks ar AC raksturigiem spalvu makonisiem un temperatura sak kapt,jau +23,nu redzes,vai šajas dienās tiks sasniegts +30 oficiali,vai tomer ne 🙂

 15. dAvi Says:

  Jā, nakts bija dzestra, ja vakardien minimālā Liepājā manam termometram bija 18 grādi, tad šonakt tik 15. Tagad temperatūra kāpj galvu reibinošā ātrumā. Ir jau 25. Varbūt Liepājā šodien tiksim pāri 30 grādu atzīmei. Vienīgi jācer, ka mākoņi neatnāks, kas ir diezgan nelielā attālumā no Liepājas.

 16. maikls Says:

  Pēc oficiālajiem datiem naktī vissiltāk bijis Dobelē (ja neskaita Rīgas centru), kur minimālā temperatūra nepilni +14 grādi, citviet valstī +9..+13 grādi.

  • lightning Says:

   Nezinu, kā ar oficiālajiem datiem (manā pusē neviens tādus neņem), bet vismaz Līvānos nakts bija silta – kā minimālo mans digitālais rāda +15,9C. Turklāt arī pats naktī biju ārā šortos un īsroku kreklā, nemaz vēsi nelikās, bija pats labums. Ja ir zem +14, parasti minētajā apģērbā jau salstu nost, nespēju ilgi uzturēties ārā, neko nedarot un aukstu aliņu dzerot. 😀
   Tie oficiālie grādi laikam vairumā gadījumu tiek ņemti nevis pilsētās (reālās vietās, kur ļaudis apgrozās), bet kaut kur laukos, varbūt pat zemās vietās utt. Tāpēc arī visdrīzāk tāda starpība.

 17. raitis_sametis Says:

  Labdien, šodien – 3. progoze (larstuma ziņā)… LRadio1 rīt, sākot no D puses, sola gāzienue un vietām pat krusu, ceru uz “nelieliem” negaisiem jau šajā pēcpusdienā…Patreiz: 3 balles ci + 3 balles “laba laika” cu, kas reizē ar vēju virzās no DA puses…+24 pagaidām pie durvīm, joprojām Zantē (joprojām rāpjošs aiz lielām muguras sāpēm… sorry/nevaru piedalīties pietiekamā pakāpē diskusijā…).

 18. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-riga-16-julija-2009/

  Nu beidzot ari es sanemos sakartot sava bloga lapu veltitu šim iespaidigam aizvakardienas negaisam Riga kamer atmiņas un iespaidi vel svaigi 🙂
  Uztaisiju ari citu autoru fotografiju izlasi-soreiz daudzi nofotografeja pludus Riga,tads ir dažadu ridzinieku skatijums uz tiem notikumiem,piemiņai 🙂

 19. Maija Says:

  Pēc šitāda sutīga laika atkal būs kaut kas nelabs…Šodien sāku domāt,ka pie mums,taču,normāls lietus nav bijis,tikai lietusgāzes.Liekas,ka vairs nepastāvēs tāds jēdziens kā- īslaicīgs lietus…

  • lightning Says:

   Man tāds jautājums – ko Tu uzskati par normālu lietu?
   Īslaicīgs lietus parasti visbiežāk arī izpaužas kā lietusgāzes un bieži ar pērkonu (protams, ir arī izņēmumi, kad gāž kā no spaiņa stundām ilgi, bet nu tik traki, vismaz manā pusē, bijis nav), kad īsā laikā nolīst oi,oi,oi, cik daudz. Man visvairāk nepatīk tas aukstais laiks, kad ir nomācies un visu bendē sīks līņājošs lietelis.
   Ja man jāizvēlas starp īslaicīgu negaisu ar lietusgāzēm un minēto slapjdraņķi, es nešaubīgi dodu priekšroku karstajam laikam un negaisam! 🙂

 20. lightning Says:

  Šodien laiks turpina būt lielisks. Visu pēcpusdienu Līvānos stabili +28…+29 grādi, rītā bija vairāk gubu mākoņu, bet tagad tie gandrīz visi pazuduši, spoži spīd saule, debesīs vienīgi spalvu mākoņi, bet tie spožumu neko jau neslāpē. dienas sākumā bija stiprāks vējelis, tagad tas sāk rimties, tikai pa kādai pūsmiņai uzpūš un viss.
  Gaidītos +30 šodien tomēr vēl (vismaz Līvānos, nezinu, kā citur) nesagaidīju (diez vai tagad uz pievakari pakāpsies augstāk, šobrīd +28,4C), bet ir cerības uz rītdienu. Izskatās, ka rīt varētu būt arī trekni negaisi ar krusu un pamatīgām brāzmām. Jautājums gan cits – kur tie nāks un kur trāpīs. Starp citu, tā kā vismaz D rajonos ziņo stabili +29…+30, nebūtu brīnums, ja varētu izveidoties arī daži labi lokāli tornado. Redzēs, cik stipra būs klātnākošā atmosfēras fronte. Bet intuīcija saka, ka rītdiena gaidāma jautra! 😉

 21. maikls Says:

  Nu šā brīža prognozes nerāda, ka rīt varētu būt baisi negaisi, jo apstākļi, visticamāk, nebūs tam īpaši labvēlīgi, karstumam jau nav izšķiroša nozīme. 16. jūlijā vēja sadalījums (pēc prognozēm) bija nedaudz labvēlīgāks spēcīgu negaisu attīstībai.

  • lightning Says:

   Varbūt, nestrīdēšos, bet kaut kā neticas, ka iztiksim bez dažiem kaut lokāliem grāvieniem. Katrā ziņā mierīga un lēna diena rīt nesolās būt.

 22. Romāns Kolduns Says:

  Vienkārši ideāls vasaras laiks šodien. Karsts +28, vējš minimāls, mākoņu maz, pa dienu drusku vairāk bija, bet tagad vairs nav. Diezgan karsts laiks. Daugavā silts ūdens.

 23. lietusviirs Says:

  Rīt šķiet būs vērā ņemams vējš dažus piezemes kilometrus. Tas var veicināt cirkulāro trubu veidošanos, kas savukārt var veicināt tornado. Tiesa, gribējās lielāku vēju arī atmosfēras vidējos un augšējajos slāņos.
  Rasas punkts arī šķiet var sasniegt +18. CAPE visrs 1000 J/kg un Li ap -5 arī ir vērā ņemami.
  Temperatūru atseviķi modeļi prognozē virs +30.
  T(850 hPa) augstumā var sasniegt +18. Tas var slāpēt nestabilitāti piezemes slānī, ļaujot uzkrāties vairāk enerģijai. Un tad kad konvekcija izrausies šim stabilajam slānim tad var notikt strauja vai pat explozīva konvekcijas attīstība. Piezemes slānis ķļūs nestabils, kad T pārsniegs +29.

  Pārsteigumus var sagādāt iepriekšējie lieti. Tie var sagādat papildus mitrumu.

  Es Rītdienai patreiz liktu 1 kat.
  Šķiet ka nopietni negaisi var veidoties pirms aukstās forntes.

 24. Digital1 Says:

  Radarā, pašā R daļā – jūrā var redzēt jau pirmo spēcīgo nokrišņu zonu 🙂

 25. raitis_sametis Says:

  Labvakar…mums sāk apmākties: cerīgi, masīvi ci mākoņi….ātri nāk no rietumiem.

 26. lightning Says:

  Līvānos skaists un mierīgs, ļoti silts vakars – nesen vēl bija +25, tagad mazliet mazāk, +23,3 grādi. Debesis pilnīgi skaidras, totāls bezvējš. Taču radars rāda, ka jūrā netālu no DR piekrastes manāma spēcīga nokrišņu zona – pirmie negaisi!

 27. Digital1 Says:

  NU LIEPĀJNIEKI … esat gatavi segaisam un spēcīgam lietum???

  http://www.euclid.org/realtime.html

 28. gubumakonis Says:

  Nu,šodien gan atkal priekš manim ļoti karsta diena Rigā bija,dabuju pasvist ne pa jokam,jo tieši karstako dienas dalu japavada Rigas centra bija…kaut gan oficiali gan atkal +30 laikam ta ari netika sasniegts,pec lidostas +27,RS meteostacijā +29,1 Bet saule šodien cepinaja ļoti agresivi.

 29. snake /Liepājā/ Says:

  mums nāk virsū kkas draudīgs. super 😉

 30. Digital1 Says:

  Nu Liepāja, kā ir???

 31. snake /Liepājā/ Says:

  nu uznāca tāda ļoti īslaicīga,taču stipra lietusgāze (apm. 1 minūti ilga) pazibeņoja. pagaidām viss,bet no D,DR nāk tāds melnāks virsū un tur zibeņo diezgan intensīvi

 32. dAvi Says:

  baac, un shodien atkal neesmu Liepaajaa 😦

 33. snake /Liepājā/ Says:

  gāž,un zibeņo 🙂

 34. dAvi Says:

  yess, liepajniekiem.lv webcameraa pat zibeni nokjeeru 🙂

 35. raitis_sametis Says:

  ES NO ZANTES UZ DR REDZU TĀLU ZIBEŅOŠANU!

 36. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa super sestdiena. karsts laiks. ap 5 pecpusdienaa ēnā termometrs radija +27 gradus… ceru ka veel riit pa dienu bus tikpat jauks!!

 37. snake /Liepājā/ Says:

  tagad bišk pierimās tā zibeņošana,gāž gan vēl. biju offlainā.

 38. Digital1 Says:

  Meteo.lv Brīdinājums!

  19.07.2009.g. 5:44

  19.07.2009.g. naktī Kurzemes piekrastē gaidāms stiprs lietus.

  19.07.2009.g. pēcpusdienā Kurzemē un Centrālajos rajonos, pievakarē pārējā teritorijā vietām gaidāms stiprs lietus.

  19.07.2009.g. no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 gaisa temperatūra Rīgā paaugstināsies līdz +28…+30°.

 39. snake /Liepājā/ Says:

  mums atkal uznāca negaiss 🙂

 40. scAvenger Says:

  Radarā izskatās, ka Kurzemes dienvidrietumos dod vaļā pa riktīgam…

 41. raitis_sametis Says:

  VSJO: mums tuvojas karametālisks negaiss, tikko pamodos – 10x minūtē zibeņi jau 10km attālumā iet zemē!!!! EJU OFFLAINā- ziņošu vēlāk. Zantē!

 42. snake /Liepājā/ Says:

  mums arī kaut kas maziņš tagad tuvojas,bet ducina pamatīgi.

 43. maikls Says:

  Liepājā līdz 9 rītā 42 mm nokrišņu jeb vairāk nekā puse no mēneša normas. Iespaidīgi, it īpaši ņemot vērā, ka lielākos nokrišņus Kurzemē vairums modeļu prognozē tikai šodien vakarpusē, daži vēl nākamās nakts sākumā.

 44. raitis_sametis Says:

  Hu… esmu atpakaļ. Laika posmā no 8:20 līdz šim brīdim (vēl Z pusē ducina…) pārgāzās pāri negaiss, lietusgāze- bet ne ļoti pamatīga, varētu teikt (normāla), zibeņoja mēreni – 2 zibeņi 1 sekundes attālumā, patreiz attālinās masa (uz radara- kā taisna fronte) uz ZZR pusi, vairāk kā 100 rūcieni, diena patiesi iesākās neslikti…

 45. snake /Liepājā/ Says:

  Liepājā tiešām nolijis diezgan.. tikko beidzās vēlviens negaiss 🙂

 46. scAvenger Says:

  Izskatās, ka Rīga šoreiz tiks cauri praktiski sveikā (aizdomīgi mākoņi no dienvidrietumiem gan Teikā sāk jau parādīties).

 47. snake /Liepājā/ Says:

  atkal nāk vēlviens negaiss 😀

 48. snake /Liepājā/ Says:

  kaut kur iespēra,tāds sprādziens… eju offlainā

 49. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude nolija islaicigs merens lietus no nelieliem makoniēm,zibeņosanu un perkonus neesu parredzama apkartne noverojis,izskatas,ka tuvaka laika tas ari bus viss,pagaidam neko neredz tuvodamies vairs ne debesis ne radarā. Vel ir tads ciešami svaigs ara,diena laikam solas briesmigi karsta Riga,ja nekas neuznaks ;( Bet es šodien bušu prom no Rigas-(offlaina) Ikšķilē,varbut tur k-ko ari sagaidišu 🙂

 50. scAvenger Says:

  Teikā nebija ne piles un mākoņi taisās izklīst.

 51. gubumakonis Says:

  Izklidis ari,pec modelu datiem Rigas apkartne bliezienu dabus pievakare,pat velu vakara,ceru,ka uz to laiku bušu atpakalj 🙂 Bet spriezot pec debesim un sajutam-kads lokals negaiss ari pa dienu iespejams,ta ka gaidisim .

 52. gubumakonis Says:

  Estofex ieklavis Kurzemi,Latvijas centralus rajonus un Rigu 1 kategorija 🙂

 53. raitis_sametis Says:

  WOOW! šī ir patiesi mana diena. Jau otrais negaiss šodien Zantē (Kurzemes austrumos). ** Tikko: it kā no dažiem nelieliem ac mākoņiem 10 minūšu laikā saveidojās lietusgāziens, tik negaidīti, ka vienkārši biju spiests izraut kompi no elektrības. Bet tūļiņ pēc tam sāka nejēgā spert, Negaiss tagad velkas uz Z uz Engures pusi, war-metal zibeņi zemē, un šodien nebūs nekādi brīnumi, ja Zemītes/Irlavas apkaimē būs saspērtas mājas vai vēl kas….

 54. Liga Says:

  Laikam man jābrauc uz Kurzemi negaisu lūkoties. Madonā sutīgs.

 55. snake /Liepājā/ Says:

  labi,eju atkal offlainā

 56. Digital1 Says:

  Radarā skatos, ka Liepājā tagad mēmākais lietus … Rīgā sutīgs un vējains.

 57. Maija Says:

  Šoreiz tiešām ar bailēm gaidu negaisu.Šausmīgi sutīgs,lai Līga nebēdājas,gan jau spers arī Madonā.Eiropā arī trako negaisi,par to gan nav ko priecāties…Jālūdz Dievs,la tiek saudzētas cilvēku mājas,nekādi joki gan nav!Jo tālāk,jo trakāk,šādu vasaru neesmu piedzīvojusi.Naktīs auksts,dienā karsē lupatās.

 58. Liga Says:

  Nu jau arī Madonā sāk ducināt. Nāk liels mākonis no Jēkabpils puses.

 59. Maija Says:

  Tad jau pie Maikla ir bijis negaiss?

  • maikls Says:

   Neaizstājama karte ar nokrišņu intensitāti: http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png – Un nebūs nekas jājautā, paši visu redzēsiet, cik stipri un kur līst, kā lietus pārvietojas. Tur, kur ir tumši sarkanie pleķīši (ļoti stiprs lietus), tur gandrīz noteikti ir arī negaiss.

   Jēkabpilī nekas nav bijis, pirms brīža debesis noskaidrojās.

   • raitis_sametis Says:

    No tā paša radara redzams, virs Lietuvas vēl vairāk attīstās negaisi, kurus es uz pievakari “gaidu pie sevis”:)

   • lightning Says:

    Jā, radars rāda negaisus virs leišiem, jautājums vien, kurā virzienā tie dosies. Bet var jau arī izveidoties “no nekā” pārdesmit minūšu laikā.

   • lightning Says:

    Līvānos uzpilināja ap 12.00, bija dzirdami arī attāli pērkonrūcieni, bet mākonis aizpeldēja garām Jēkabpils virzienā. Taču, pēc Maikla teiktā spriežot, jāsecina, ka tas ir izlavījies starp Līvāniem un Jēkabpili un aizgājis labākos medību laukos… 😀
    Bet Līvānos tagad ir gandrīz skaidrs, karsts, +28,5C (30 laikam tomēr nebūs arī šodien… 😦 ), pūš arī vējiņš, tā kā vispār patīkami! Gaidu tagad tikai +30 maģisko robežu! 😀

 60. rupucis Says:

  Lielupē +30 ēnā – šovasar pirmo reiz. Karsti.

 61. maikls Says:

  Tajā negaisu frontē, kas virzās uz Latviju un vēl ir patālu uz dienvidiem, šodien jau ir bijušas lokālas vētras, noteikti arī kaut kur krusa un, protams, ļoti stipras lietusgāzes.

  • raitis_sametis Says:

   Apmēram 50-60km uz D redzu jau veselu rindu atombumbu sprādzieniem vai “lielu suņusēņu galvām” līdzīgus cb mākoņus, tieši šurp nākšanas kursā… no D puses. Pēc stundas, ceru – jau kļūs tos iespējams fotografēt…:)) (Zantē)

  • raitis_sametis Says:   Piemēram, šādi cb plkst. 14:30 apmēram 60km attālumā uz DR (varētu būt virs Skrundas) novērojami (bišķi piekrāsots mākslīgi, lai palielinātu kontrastu…).

   • raitis_sametis Says:

    LRadio laika ziņās: sacīja (protams, avots mete.lv) – jēriņu nakts Latvijas rietumos gaidāma arī nākamjā naktī/ rīt- negaisi Latvijas austrumos. Uhh… un mums vēsāks paliks, tā žara vairs nav izturāma…

  • raitis_sametis Says:

   Hehe, pat lidmašīnām, kas “velk strīpas” debesīs, laikam dots rīkojums izvairīties no šiem D-DR-R redzamajiem negaisiem. Vismaz kurss tiek rediģēts, lai trāpītos spraugās. “Strīpas met tos kūkumus” tur, kur skaidrā laikā lidmašīnas nemēdz to darīt:)

 62. snake /Liepājā/ Says:

  mums gan te tagad pierimās,tik pērkons uzducina,lietus ar pārgāja. redzēs,kas būs vēlāk

 63. maikls Says:

  HIRLAM Lietuvas modelis prognozē brāzmas negaisa laikā līdz 25m/s dažviet Latvijā (nu modelis to prognozē tikai vienā punktā, bet tas jau nav jāuztver burtiski).

 64. maikls Says:

  Rīgā pirmo reizi pēdējo divu gadu laikā ir +30 grādi (oficiāli).

 65. Liga Says:

  Madonā uznāca samērā mierīgs negaiss, 1x spēra un diezgan ātri mākoņi aizgāja prom. 5min pamatīgi lija.

 66. Saulcerīte Says:

  Viens termometrs man rāda +30,bet otrs +32 grādi.Patlaban abi ēnā.Lidostas raj tāds karstums sen nav redzēts-pat kaķi labāk jūtas istabā,bet es ar visām”nabadzīgajām” drēbēm āra baseiniņā.Labi ka vējš pūš diezgan spēcīgi.Bet Jelgavas raj. Leišmalē kā no rīta grozās pērkoni ,karsts ,bet bez lietus.

 67. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa ljoti,ljoti karsti un sutigi.termometrs ,kas ēnas pusee raada +32 graadus/termometrs nav pie pashas majas sienas, bet kadus cm 2 nost./ rita pusee debesis skaidras…nu naak maakonji-pagaidaam vel pavisam nedraudigi..izskataas….
  Vejš shkjiet ka pienjemas speekaa….bet nu man kaa siltum-karstummiili-ārā shodien atrasties ir pagruuti….

 68. raitis_sametis Says:

  Jauni novērojumi…
  —-
  …Zantē, Kurzemes austrumos, atkal sāk nomākties. Ja līdz šim cb mākoņi veidojās no augstākiem ac “gabaliem”, tad tagad strauji attīstās (un debesis pārņem) zemāku robežu cu mākoņi, kas jau sāk kārtoties grēdās un papildinās no D-DR puses nākošo negaisu fronti. Viss vēl notiksies:) (jau tagad dienu varu nosaukt par lielisku- 3x negaisi – ja pieskaitām arī nakts zibeņošanu tālās DR robežās no 1:00 līdz 3:00 …).

 69. lightning Says:

  Ir! +30,3 grādi! 🙂 Joprojām skaidrs, jūtams atsvaidzinošs vējiņš, vnk super!!! 🙂

 70. Juris Says:

  Baltezers, NOst krasts. Man ēnā samērā precīzi N pusē pie sienas +31.5 C. Sienas apmetums – ļoti izolējošs, saule to apspīd tikai agri no rīta, tā kā rādījumi ir samērā objektīvi šai lokālajai vietai. Ar nepacietību gaidu, kad vakarā nāks negaisi ar vēso fronti. Par zibens tiešajiem bliezieniem – labāk nevajag! Ja kādam interesē – kādu laiku atpakaļ jau komentēju par savām izjūtām tiešajā trāpījumā Skaistkalnē manā 25 m augstajā televīzijas tāluztveršanas mastā, kaut kur pirms 90tajiem gadiem.

  • raitis_sametis Says:

   Jā, es atceros- tos stāstu par izspertajām elektrības ligzdām, arī man te Zantē pērkona laikā 2x nosvila ledusskapis (bija katreiz jauns jāgādā), kā arī dažas reizes “izslēgta” mikroshēma TV antēnai…

 71. Digital1 Says:

  Starp citu, Vakarbuļļu pludmalē ūdens ir ledeins. Tas pateicoties stiprajam D vējam 🙂

 72. Juris Says:

  Termometrs pēc skata ļoti moderns. Kāds tam devējs? Droši vien tāds pats, kā citiem – termorezistors, nekas labāks, laikam, jau nav izgudrots.

 73. Digital1 Says:

  Rīgā turpinās tevice un stiprais vējš un sāk parādīties pirmi mazie (tiko izveidojušies) gubu mākonīši, kas uz pārdesmit sekindēm dod ēnu.

 74. Digital1 Says:

  Nu Raiti / Zante – tagad negaisam vajadzētu būt pie tevis – stāsti, kā ir?

 75. Digital1 Says:

  Jauns brīdinājums no meteo.lv

  19.07.2009.g. plkst. 14:00

  Šodien, 19.07., pēcpusdienā centrālajos rajonos, vakarā un naktī pārējā teritorijā gaidāms stiprs lietus, savukārt Kurzemē dienas otrajā pusē un nakts sākumā līs pat ļoti stipri.

  Arī Rīgā vakarā un naktī uz 20.07. gaidāms stiprs lietus.

  Šovakar un nakts pirmajā pusē, 20.07., pērkona laikā, galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos, vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 m/s.

 76. Digital1 Says:

  Rīgā sāk satumst D pamale

 77. Horacijs Says:

  Tūlit izrāde sāksies:)
  Rīgas rajons Daugmale

 78. extreme Says:

  Jūrmalas Buklduros ūdens bija gandrīz ledains, termometrs rādīja +31. Virzienā uz Tukumu ap 1200 varēja redzēt pamatīgus gubumākoņus, kas aizvirzījas uz Roņu salas pusi (pēc radara sakrīt). p.s. Kā tie ļaudi pludmales saulē var visu laiku uzturēties?
  Rīgā pēdējās pusstundas laikā strauji sāk laiks mainīties – pamale, īpaši dienvidu puse, paliek pelēka, saule sāk slēpties, mākoņu klājums (kā tur bija?) 8/10

 79. Horacijs Says:

  Tikko redzēju, kā lielā pasažieru lidmašīna skaisti aplidoja tuvojošos negaisa fronti, to viņas reti kad dara mūsu apstākļos

 80. extreme Says:

  šodien no 18-24 GMT Latvijā “biški” uzlīs, īpaši Kurzemē 🙂
  http://profi.wetteronline.de/gfs/frame/prec_frame.htm

 81. Saulcerīte Says:

  Vēl nelīst bet satelits jau neuztyer sicnālu.Tāluma ducina.Pēc radara it kā v’wēl tik ap Jelgavu.

 82. extreme Says:

  No Dominas puses skatoties, D un A puses jau ir mellas un paliek vēl mellākas. DA vējš. Lielo monstrozo mākoņu nav, tikai vienlaidus mells un vēl mellāks.

 83. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā spēcīga vēj”s nolaida zēmē mākonis asti un nupat aiznesa nojumi

 84. extreme Says:

  o, pirmais zibens dienvisu pusē

 85. Digital1 Says:

  UH, KAS APR SPĒCĪGU VĒJU SĀKĀS – LAPAS PA GAISU UN TEPMERATŪRA 5 MIN LAIKĀ PAR 5 GRĀDIEM NOKRITA

 86. extreme Says:

  jā, vējelis pūš ne pa jokam, loka kokus pa nopietnam. pamale vairs nav tik mella, kļūst pelēka, bet mākoņu masu pūš uz Z. Zibens ir, bet pērkonu vēl nedzird. sekundes 20 beidzot pagāja.

 87. G.B. Says:

  Sveiki, Murjāņos patreiz skaidras debesis, stiprs D, DA vējš , To ap 29C, vai kāds nevar pateikt kas patreiz notiek Ogrē ?

  • Horacijs Says:

   Netālu no Ogres ~ 9 km, negaiss sākās, taču – nekas īpašs, neliels lietus, drusku zibeņo, škiet tā arī beigsies šis negaiss…

 88. scAvenger Says:

  Teikā patlaban sāk kārtīgi līt, bija dažas spēcīgas vēja brāzmas, temperatūra nokritās no 31 līdz 24 grādiem.

 89. extreme Says:

  Tīri vizuāli šitas lietus līdzinās ceturtdienas lietum. Vienīgi šis līst lejā gan vertikikāli, gan arī “zem dažādiem leņķiem” un dažādos virzienos.

 90. Saulcerīte Says:

  Pūtiens-gāziens aizgāja.TEMP.+19

 91. imis Says:

  ogree pamatigi list.. 🙂

 92. G.B. Says:

  Paldies par info.

 93. Anonīms Says:

  Ogrē pirms pusstundas normāli mākoņi uznāca, sākumā stipri zibeņoja, lija arī gana labi, tagad jau drusku pieklusa.

 94. raitis_sametis Says:

  CUI WAR! Tikko pardzīvoju kārtīgu jēriņu vakaru!!! Īsumā- 30 m/s vētra, Lauzi lieli koku zari, eletrība nebija pusstundu. Daudz fotkas, veselu 1.5 stundu ņēmos, kamēr novācu postījumus! Lija 40 mm 30 minūtēs (varētu atbilst gāzienam, kas Rīgā bija pirms dienām 2vām…) Daudz fotku, video, eju tagad iebraucamo ceļu pārbaudīt, vai nav aizgāzts…

 95. madonietis Says:

  madonā tiko atskan pērkons,,,,bet nav tumss mākonis..pec tada karstuma bus mierigs negaiss….

 96. Liga Says:

  Madonai tuvojas otrais negaiss šodien, jau pamatīgi ducina.

 97. madonietis Says:

  Es tik madonā istabā 1x dzirdeju,…

 98. Liga Says:

  Vējš arī pamatīgs.

 99. madonietis Says:

  Madonā orkāns!!!!!!!:):)

 100. Juris Says:

  Baltezera NOst krasts. 17.50.h uznāk melna izpluinītu mākoņu siena, gandrīz ar triecienvilni. Aizgāja pa gaisu dažs labs priežu zars. Nobijos, aizvācu mašīnu tuvāk ēkai, tālāk no kokiem. Zibens, bet patāls. Uzgāza. Pēc 20 min. beidza gāzt. Tālāk – rēns lietutiņš, knaps vējelis. Temperatūra strauji nokritās. Svaigs gaiss. Vēl ducina.

 101. madonietis Says:

  Līga tu Madonas centrā vai rajonā?

 102. Digital1 Says:

  Negaisa bilanse Imantā – ielas ūdenī un nolauzti koki 🙂

  Albums te:
  http://picasaweb.google.lv/laurijs.svirskis/NegaissImanta19072009#

 103. raitis_sametis Says:

  JĀ; MANĀ blogā atkal būs speciāla lapa jāver vaļā…

 104. Eduards Ozoliņš Says:

  Rīgas centrā pūta diezgan pamatīgi (bet īslaicīgi – dažas minūtes), lielo koku zarus locīja un arī pagalma ozoliņš tika mazliet apskādēts (nav gan bēdas bez labuma – vismaz ir ko vāzē ielikt :).

  Kopumā mierīgāk kā ceturtdienas vēji, kad arī datoru biju spiests slēgt ārā. Traka vasariņa, vienās vētrās dzīvojam.

 105. Romāns Kolduns Says:

  Mums Ogrē tagad atkal līst stiprāk, apmēram 20 mm/h, pirms tam lija vāji, tagad sāk jau iet uz 30 mm/h, tāds stiprs, labi dzirdu, kā tur līst. Pa dienu bija traki karsts, +30 termometrs rādīja. Tagad līst vēl drusku stiprāk, baigi pieaug lietus kamēr rakstu. Dienā vienkārši kolosāls laika, mākoņu nebija nemaz, Rs rāda ka bija +32,2°C (!!!). Šausmas cik karsts, tagad ir labi ja 17°C.

 106. Romāns Kolduns Says:

  Jā un vējš arī bija pirms visa lietus, diezgan stiprs, bet kokus negāza. Varētu būt ap 20 m/s, ne vairāk, koki locījās, bet zari uz ielas nemētājas. Pašā sākumā tie mākoņi izskatījās tādi tumši, draudīgi, bet pēc tam jau nekas, vējā papūta 10 minūtes, tad gāja lietus 15 mm/h, tagad arī apmēram tāpat, drusku vājāks palika, jau 15-20mm/h līst.

 107. Romāns Kolduns Says:

  Tikko tā iespēra! Ļooti skaļi, pēc sekundes jau skaņa vienkārši sprādziens ne zibens. Pārbijos, gaisma arī iespaidīga .

 108. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgriva ari sagaidija ..
  saakumaa tumshi tumshi tumshi maakonji pargaja pari majai,tam sekoja ljoooti specigs vejsh,un tad nedaudz uzlija..perkonishi daži-kautkur pamalee,esot ari zibens bijis-to es nemaz nemeginju ieraudziit..biju gatavibaa mesties zem gultas parlaist negaisu… 😀
  katraa zinja ,pagaidaam ,pec makonjiem izskatijaas ka buus baigs negaiss…chiks vien bija….kas ari ir labi 🙂

 109. Kika/Salacgrivā/ Says:

  skatos-siiki smidzina shobriid..pec dienas sutas ir ko elpot!!!

 110. G.B. Says:

  Murjāņos jau kādu stundu mēreni ducina , lietus gan tāds stiprs , atkal ceļu izskalos. Cerams ka Lietuviešu prognozes par Pl. 21,00 līdz Pl. 00,00 nepiepildīsies.

 111. raitis_sametis Says:

  Un- ka mums pavasarī bija fatāls sausums…

 112. Digital1 Says:

  Rīgā vējš bija ļoti spēcīgs, kā jau rakstīju, tad Imantā ir nolauzti vairāki koki un daudz zaru … konemtāri internetā:
  – “Uz Valmieras ielas nopūsts jumts un ietriekts mājā ielas malā!”
  – ” Brīvības 229 – izrāva vairākus lielus gabalus no jumta”
  – “Biju ap pus septiniem Krasta Lido, pirmo reizi ko taadu redzeeju – aara koka galdinus, kas ir diezgan smagi un masiivi pa terasi kaa salvetes puuta! Dazus lielos saulseesargus dazaas sekundees kaa lupatas sapleesa.
  Un saakaas tas viss momentaali.”

  Foto, ja kāds palaida garām:
  http://picasaweb.google.lv/laurijs.svirskis/NegaissImanta19072009?feat=directlink#

  Video – videokamera pie drauga, tādēļ filmēju ar telefonu 😀
  http://www.youtube.com/watch?v=RSTid9pIVMw
  http://www.youtube.com/watch?v=BEvpUbhpg-U
  http://www.youtube.com/watch?v=aV0RH6n8etw

  Trešajā video 0:57 ir nofilmēts zibens spēriens virs galvas 🙂

 113. lightning Says:

  Līvānos pēcpusdienā gaiss teju uzvārījās nepilnas stundas laikā, cik biju izgājis no mājas. Uzkāpa grādi līdz +31, turklāt pirms sešiem bija nenormāli sutīgs palicis. Bet tad jau mākoņi strauji nāca virsū, īsi pēc 18.00 pamatīgi satumsa, lietus uzreiz gan vēl nenāca, tas sākās minūtes 15 pēc pirmo mākoņu zonas, kaut pērkoni dārdēja jau ātrāk, kad vēl nelija. Sākumā skaisti nogāza, bet tas prieks nebija ilgs, minūtes 4, pēc tam jau pārgāja uz mēreno fāzi, kas man vairāk nekādu prieku neradīja. 😦
  Pamanīju arī daudzus zibeņus un dzirdēju skaistus dārdus, tiesa,tie visi bija patāli (pārsvarā 3-5-7 km, kā kurš), tikai divi bija relatīvi tuvi. Lielākā negaisa fronte manu Līvānu dzīvesvietu apgāja ar līkumu. (Nezinu, varbūt otrā pilsētas galā vai kaut kur piepilsētā bija arī jestrāk.)
  Bet stiprais vējš, kas atnāca ar fronti, baigi fiksi norimās, tagad jau gandrīz pilnīgs bezvējš, līņā neliels lietus. Strauji kļuva vēsāks – apmēram pusstundas laikā, ja ne ātrāk, grādi nokritās no +31 uz +22. Tagad vēl nedaudz vēsāks, +21,5C. Bet naktī ziņo +20 un dienā rīt +22 – interesanti! 😉
  Atsvaidzinošas pūsmas gan, tagad visus logus vaļā turu, jo mīlu karstumu ārā, bet istabās gan ne! 😉
  Bert jaunākā info brīdina par baigo brāzmu iespējamību (meteo.lv), līdz pat 25-28 m/s, kā arī pamatīgus negaisus… Nu nezinu, nezinu…

 114. viesulis Says:

  Saulkrastos šodien tikai mazliet pazibeņoja un parūca, vējš varbūt uz 20 m/s dažās brāzmās uzpūta – vismaz nopurināja no ābelēm liekos ābolus. Tagad jau gandrīz stundu līst neliels lietus un pa retam attālam pērkona rūcienam. Pēc šādas siltas dienas biju cerējis uz efektīgāku negaisu, bet nu jāiztiek kā ir. Naktī ar diez vai kas īpašs būs jo temperatūra nokritās uz +19

 115. G.B. Says:

  To Lightning : man liekas ka meteo.lv ziņo tikai esošos apstākļus, kurus mēs jau tāpat izjūtam , personīgi man, uzticamības pakāpe tuvākajām prognozēm = 0

  • bērzs Says:

   nevajag gan
   viss, kas šodien bija tika prognozēts!
   Gan brāzmainais vējš, gan stiprais lietus, gan karstums!

  • lightning Says:

   Nē, viņi brīdina arī par gaidošajiem laikapstākļiem (labi, dažreiz arī ar kavēšanos, kad viss tas process jau ir pilnā sparā vai jau aiz muguras – vismaz kādā Latvijas daļā). Taču īpašu iebildumu man pret meteo.lv nav, ja runājam tieši par TUVĀKAJĀM prognozēm. Par tālākajām – tas jau cits stāsts.
   Piemēram, nesen vakarā viņiem parādījās prognoze, ka gāzīs stipri centrālajā un A daļā, tagad radarā redzu, ka nāk no leišiem pamatīga nokrišņu zona. Kas no tā un kur (!) iznāks, to manīsim. Bet jūtu, ka vēl kaut kur kaut kādi pigori būs! 😀

 116. maikls Says:

  Biju brīvdabas koncertā Krustpilī. No sākuma skaidras debesis, liels karstums; kad saule pazuda mākoņos, publika uzreiz atdzīvojās. 🙂 Tad strauji apmācās, bija skaisti negaisa mākoņi, bet negaiss bija ļoti mierīgs, bez liela vēja, bez krusas, arī lietus tikai vienu brīdi stiprāk gāza.

 117. Digital1 Says:

  Rīgā +30,4 grādi un TIKAI 9 mm nokrišņu.

  Toties Kolkā 70 mm, bet Liepājā 65 mm …. daudz 🙂

 118. lietusviirs Says:

  Starp citu Kolkā 12h 70 mm.
  Liepājā 24h 65 mm.

  Tā negaisu fronte virs līča strauji paātrinājās izveidojot tādu kā loku “bow echo”.
  Parasti šī parādība ir saistīta ar “rear inflow jet” un stiprām piezemes brāzām.
  Es nebrīnīšos, ja līcī ir bijuši arī virs 25 m/s vai pat virs 30 m/s.

  • raitis_sametis Says:

   Minūtes 3 arī Zantē bija 30m/s, lieli bērzi bija noliekušies 45 grādu leņķī, sīki zari lidoja pa gaisu 50m, lieli zari tika lauzti, pēcpusdienā – gāju pārbaudīt iebraucamo ceļu, kas teju 1km iet cauri apšu un bērzu mežam, ceļš nebija aizgāzts, bet kādi svaigi lauzumi bija mežā…Tornado jeb virpuļveida kustība nebija…

   • lightning Says:

    Lasu ziņu portālos, ka Rīgā daudz aplauztu koku, daudz bojājumu elektro un citos tīklos (tostarp netā), Dobele kādu laiku vismaz bez elektrības bijusi, vispār postījumu vairāk kā 16. jūlijā, vienīgi lietus nav bijis tik spēcīgs, tieši lietus postījumu nav, gk. vēja nedarbi.
    Līvānos arī ar visu negaisa fronti gan nekā tāda nebija, kaut kokus arī vējš pamatīgi locīja (vēl pirms lietus), bet pēc tam, kā sāka līt, tā vējš pazuda, un arī tagad viss mierīgs.
    Lietus pārstāja līt ap 21.10, tagad pamazām skaidrojas, aizdomīgi kluss. Jautājums – kurp atnāks virs leišiem manāmā fronte? Otrais vilnis. Bet aizdomas māc, ka manai pusei kaut kas noteikti tiks… 🙂

 119. raitis_sametis Says:

  http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=25754323

  Raksts delfi.lv, es tafag naktī meģināšu apkopot info par trakajiem negaisiem…/vēlreiz līdz plkst. 20:50 biju offlainā elektrības trūkumā…

 120. maikls Says:

  Savukārt visaugstākā gaisa temperatūra starp meteostacijām fiksēta Jelgavā: 30,7 grādi. Stiprākās vēja brāzmas: Rucavā 26 m/s, Saldū 23m/s, Rīgas centrā 22m/s (lidostā 16m/s).

 121. lightning Says:

  Nakts būs silta. Tagad stabili +20C vēl turas un kristies negrasās.
  Kur bijis 30 m/s? Neticu.

 122. snake /Liepājā/ Says:

  bet reāli,vasarā,30 m/s lauztu koku stumbrus. nu nezinu,var jau būt..

 123. raitis_sametis Says:

  http://www.windguru.com/int/index.php?sc=69

  Atkal vētra tiek fantazēta nākamās nedēļas izskaņā…

 124. Enricco Says:

  Izskatās, ka naktī Rīgu skars vēl viens negaiss…
  Kādas prognozes par to – izskatās, ka tik stiprs, kā pa dienu varētu arī nebūt…
  Šodien jau lielu bērzu pie manas mājas nogāza. Ļoti ceru, ka vairs tik stiprs vējš nebūs…
  Šodien biju Jēkabpilī – brīvdabas koncertā – ap plkst 18:00 riktīgi melni negaisa mākoņi staigāja apkārt – ļoti zemu – bet nekas īpašs – ne īpaša vēja ne īpaši stiprs lietus. Izskatās, ka Rīgā bijis jautrāk.

  • lightning Says:

   Par vakaru ap 18.00 – tieši tāpat kā Līvānos. Citur jā, bijis daudz treknāk.
   Nezinu tikai, varbūt otrā fronte (nokrišņu zona) kaut ko atnesīs. Tikai – kur? Pārāk liela tā šobrīd (radarā) neizskatās, bet varbūt zemāk (tobiš uz D pusi) tur ir kaut kas vairāk, radars to vnk neredz.

 125. orkaans Says:

  Šobrīd esmu Papes ornitoloģiskajā stacijā, šodien te bija 5 negaisi. Viens no rīta ap kādiem 5:40 radīja ļoti izteiktu un skaistu sienas mākoni jeb “wall cloud”, vakar vakarā bija vēl iespaidīgāks sienas mākonis (tas negaiss nesa 22 m/s stipru vēju). Pamatīgi zibeņoja, viens zibens kaut kur tuvumā iespēra, jo skaņa un gaisma bija vienlaicīgi. Pēdējo 24h laikā te nolija 55mm (mērīts ar nokrišņu mērītāju, rādījumi, manuprāt, objektīvi, jo, salīdzinot ar cilindrveida trauku, rādījumi sakrita). Tagad te ir 19 m/s stiprs vējš un jūrā apmēram 2m augsti viļņi. No Rucavā reģistrētajiem 26 m/s te nebija ne smakas. Kad pēc 3 nedēļām atgriezīšos Rīgā, ievietošu lapā bildes! 🙂

 126. Andris Says:

  Saldus rajona dienvidos ap16:00 pagāja garāms viens vidusmēra negaiss, skatos radarā līdz nākošam kāda stunda. Pēkšņi pēc 20min tas mākonis kas pagāja garām lēni sāk nākt atpakaļ un radarā paliek arvien sarkanāks, bet otrs sāk tuvoties daudz ātrāk un pieņemas spēkā. Tad pēkšni iestājās pilnīgs bezvējš kādas 1-2 min. Un tad sākās… kaut kas līdzīgs tam Raitis Sametis aprakstīja.
  Rezultātā desmitiem lauztu koku tuvējā mežā. Lauzti 1-5m augstumā. Daudzi arī izgāzti ar visām saknēm. Nemaz nerunājot par sīkiem postījumiem, veldrē sagāztu labību un 4h bez elektrības.
  Laikam tas bija viens no iespaidīgākajiem skatiem ko esmu redzējis savā mūžā. Runāju ar kaimiņiem, daudzi atzīst, ka bijuši ļoti nobijušies.

  • lightning Says:

   Nu tad tas ir bijis kaut kas līdzīgs pagājušā gada 14. jūlija negaisam Līvānos, ko es izbaudīju diezgan pamatīgi! Toreiz arī viss sākās tik spēji un negaidīti, un skati bija pamatīgi, cik nu no sava dzīvokļa logiem varēju redzēt, bet trakākais bija tas, ka elektrības nebija sazin cik stundas (parādījās naktī), citur pilsētas apkārtnē pieslēdza tikai nākamajā dienā. Līvānos bija izgāzti VISI “šaubīgie” koki, daudz kur jumti palidojuši, un turklāt toreiz arī daudzviet citur A daļā, gk. Latgalē, bija postījumi. Šī vētra tomēr, domāju, daudz vājāka par pagājušā gada trakojienu.

 127. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/29717.html

  Te es apkopošu info (patreiz vēl maz…bet nakts ir priekšā)…

 128. lightning Says:

  Oppā! Tikko sāk gāzt kā no spaiņa! Kaut kas bīdās! 😉

 129. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Negaiss šodien,Ikšķilē,vareni smuki un izteikti makoņi bija,apraksts velak bus bet kopuma skaists negaiss,kaut vetras un pludu šoreiz nebija ;),vejš gan bija vienubrid.

 130. raitis_sametis Says:

  Tagad 2 mani video
  Pirms frontes, vēl attāli mākoņi-> http://foto.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/video190709a.mov
  Vētras brāzieni (ne vairs tie spēcīgākie- patreiz vējš norismtas, kamēr paspēju paķert fotoaparātu…)->http://foto.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/video190709b.mov

 131. lightning Says:

  Man viss kluss. Es lienu migā. Atā.

 132. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju ar nelielu aprakstu par šodien piedzivotiem iespaidiem 🙂 Kopuma interresanta diena laikapstakļu jomā 🙂

 133. lietusviirs Says:

  Vai kāds zin kas svētdien notika apgabalā ap Cēsīm, Valmieru, Smilteni un Strenčiem.
  Skatoties radara attēlus ir aizdomas, ka tur varēja būr “rear inflow jet”, un piezemes slānī tāds dūšīgāks vējiņš(vētra).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: