Ciklons nesīs lietusgāzes, negaisus un vētru

Virs Polijas ir izveidojies ciklons, kas tuvāko stundu laikā pastiprināsies un dosies Latvijas virzienā. Naktī uz ceturtdienu tā centrs sasniegs Kurzemi.

Trešdien dienas laikā vietām gaidāmas lietusgāzes un negaisi. Vakarpusē un nakts sākumā lietusgāzes tiek prognozētas valsts lielākajā daļā, vietām tās būs stipras.

Negaisa laikā iespējams ne viens ļoti stiprs lietus, bet arī krusa un krasas vēja brāzmas. (Starp citu, otrdienas vakarā pāri Vidzemei gāja daži negaisa mākoņi, Cēsu rajonā esot bijis virpuļviesulis, kas sagāzis kokus.)

Ja par stipru vēju (vētru?) negaisa laikā skaidrības nav un jebkurā gadījumā tā būtu lokāla parādība, tad ciklons gan atnesīs brāzmainu vēju, vietām vētru, pēc dažām prognozēm – pat stipru vētru.

Lai gan modeļu izskaitļotajos laika apstākļu attīstības scenārijos joprojām ir visai lielas atšķirības, gandrīz visas prognozes norāda uz lielāko vētras iespējamību Dienvidkurzemes piekrastē. Tur vētra sāksies jau ceturtdienas naktī. Prognozētais maksimālais vēja ātrums brāzmās svārstās no 21 līdz pat 29 metriem sekundē.

Atkarībā no tā, kur tieši pārvietosies ciklona centrs un cik krasas būs atmosfēras spiediena teritoriālās atšķirības ap to, vētra iespējama arī citviet Kurzemē, Vidzemes rietumos un daļā Zemgales. Stiprāko vēju šeit var gaidīt ceturtdienas rītā un dienas pirmajā pusē. Vējš var lauzt kokus un nodarīt citus postījumus.

Ceturtdien brīžiem arī gaidāms lietus, iespējams pērkona negaiss, dažviet – galvenokārt Kurzemē – stiprs lietus. Kļūs vēsāks, Kurzemē zem mākoņainām debesīm gaisa temperatūra varētu nepakāpties augstāk par +16 grādiem, bet valsts austrumos gaiss iesils līdz +23 grādiem.

Plkst. 10:00
ESTOFEX prognozē, ka negaisu laikā trešdien var būt krusa, pat liela krusa (vairāk uz Latvijas austrumu pusi), ļoti stiprs lietus (vairāk uz rietumu pusi), kā arī lokāla vētra un virpuļviesuļi.

Plkst. 19:30
GFS ir samazinājis vēja ātruma prognozi un nelielu vētru (līdz 19-21m/s) prognozē tikai Kurzemes piekrastē, kā arī Ziemeļvidzemes piekrastē. Bet HIRLAM modeļi, šķiet, joprojām prognozē stipru vēju daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā. Ciklona centrs naktī atradīsies virs Kurzemes, līdz ar to tur sākumā pūtīs lēni vēji, bet gar ciklona dienvidu un austrumu malu Kurzemes dienvidos (vēlāk tālāk uz ziemeļiem), kā arī valsts centrālajos rajonos vējš sāks ievērojami pastiprināties, līdz ceturtdienas rītā vietām, pārsvarā piekrastē, var sasniegt vētras spēku. Pēc Igaunijas modeļa prognozes stiprākais vējš gaidāms Ainažos ceturtdienas priekšpusdienā. Lietuvas modelis stiprāko vēju (stipru vētru) prognozē pēc pusnakts uz dienvidiem no Liepājas, vēlāk Liepājā, ceturtdienas rītā Ventspilī un arī Ainažos.

9. jūlijā plkst. 10:10
Lai gan ciklons ir tik stiprs kā prognozēts, atmosfēras spiediena gradients ciklona dienvidaustrumu sektorā ir vājāks par HIRLAM prognozēto, līdz ar to arī vējš Latvijā ir lēnāks nekā prognozēts iepriekš. Stiprākais vējš līdz šim reģistrēts uz Ventspils mola – 24m/s. Ceturtdien Latvijā pūtīs brāzmains D,DR vējš, brīžiem līs, dažviet stipri un ar pērkonu.

Aizvadītajā diennaktī no visām novērojumu stacijām visvairāk nolijis Kolkā – 49mm jeb aptuveni 75% no mēneša normas. Ļoti daudz lijis arī citviet Kurzemē, kā arī Zemgales rietumos.

190 Atbildes to “Ciklons nesīs lietusgāzes, negaisus un vētru”

 1. gubumakonis Says:

  Nu tad gaidišu ciemos to ciklonu,kas laikam joprojam saucas RAINER un ceru,ka stipras lietusgazes un galvenais kartigs negaiss vismaz šoreiz nepaies Rīgai garam 🙂 Izskatas,ka tuvaka diennakts bus interesanta 😉
  ESTOFEX visu Latvijas teritoriju iekļavis 1 kategorija.

 2. Juris Says:

  Regates komiteja ziņās ielikusi traku bildi par poļu burenieku POGORIA. Visi trīs masti vidus augstumā nolausti. Cietušo it kā nav. 38 kursanti tiek ar glābšanas dienestiem transportēti uz Hanko Somijā. Daži no prof. komandas gatavo burenieku vilkšanai tauvā. Iespējams, bijis kāds lokāls tornado? Meitai ar SPANIELU vajadzēja būt kaut kur netālu. Bet saprotu, ka viņiem viss kārtībā. Īsos sakaros teica, ka drīz finišēs. Varbūt vēlāk uzzināšu, kas bija noticis. http://www.sailtraininginternational.org/page.asp?partid=1061

 3. Normunds Negaiss Says:

  Palasīju ESTOFEX prognozi. Latvijas teritorijā iekļauta 1. kategorijā, ļoti intensīva lietus un stipru vēja brāzmu dēļ, kā arī iespējami virpuļviesuļi. Pateicoties inensīvaja ciklona pastiprinašanai, atmosfēra visos slāņos būs vējaina ar atšķirīgīmiem vēja ātrumiem. Visi negaisi, kas veidosies, varēs kļūt stiprāki,un gaisa masa pie mums arī jau ir pietiekami mitra un nestabila – neigaisiem ir materiāls. Satelītā jau var redzēt kāds komplekss jau ir virs Polijas. Man gan liekas, ka vislielākais bieds būs stiprais lietus, jo ir mitra gaisa masa, virpuļviesuļi diez vai būs, ja vien pirms frontes neizveidosies kāds lokāls atsevišķs negaiss.

 4. Maija Says:

  Jā,nu būs ekstrēmistiem prieki!Mums ,tiem,kuriem netīk šitādi trakumi,būs jādzīvo stresā…Kur tie trakie cikloni ņemas,viens pēc otra?

  • vētra ? Says:

   Es arī nesaprotu. It kā jūlijs – gada mierīgākais mēnesis, tāpat kā augusts (domāti vēji un cikloni, nevis konvekcija).
   Jums jau it kā nekas liels nerādās, tomēr R-Vidzemi un Kurzemi gan varētu plosīt ne pa jokam. Īpaši bail par lapu kokiem, kuri jau tā ir vārīgāki par eglēm un priedēm. Kaut nu tas viss būtu kārtējais leišu gļuks. Viņiem šad tad tīk pārspīlēt.

   • raitis_sametis Says:

    Jūlijs- gandrīz nekad nav bijis tas mierīgais mēnesis, mierīgākie – pavasaris/aprīlis-maijs (šis gads arī nebija izņēmums)…

   • vētra ? Says:

    Labi, esmu ne tur skatījies un ne to lasījis.
    Varbūt vienreiz apskaties vidējos vēja ātrumus mēnešiem! Neviens pavasara mēnesis normāli nestāv līdzi vasaras mēnešiem. Nez kāpēc es pa savu dzīvi tieši to arī esmu novērojis – vasarā pārsvarā ir lēns vējš vai bezvējš. Bet fantazēt jau mēs katrs varam…
    Būtu labāk nosaucis gadījumus jūlijā ar cikloniem-vētrām. Es nevienu tādu gadījumu nezinu. Ir bijuši augustā un jūnijā, bet jūlijā… Gan jau ir bijuši, bet man nestāv prātā. Un pats es arī neesmu piedzīvojis īstu vētru jūlijā.
    P.S.
    Atvainojos par savu skarbo toni, taču tieši Raitis ziemā rakstīja par vētrām pavasarī un gaidīja tās. Tagad izrādās vētras jāgaida jūlijā, nevis pavasarī. Kaut kādu konsekvenci tā kā vajadzētu gan ievērot.

   • lightning Says:

    Nu par to mierīgo jūliju gan greizi… Man nav tālu pagātnē jāskatās – pagājušā gada 14. jūlijā tāāds negaiss Līvānos bija, ka pa visu Latviju ziņoja.
    Ar lokāliem tornado pilsētas apkārtnē, ar daudzām izlauztām meža joslām, daudziem pilsētā nolauztiem kokiem, daļēji norautiem ēku jumtiem, bez elektrības nezcik stundas, ar koku zariem un kokiem piegāztām augstsprieguma līnijām un lieliem un maziem ceļiem utt. Un tas bija ne tikai Līvānos, postījumi bijuši arī citur austrumu pusē (t.sk. Balvos, Viļakā, Kārsavā, kur arī elektroapgāde bija traucēta), bet Madonas rajonā kādā zemnieku saimniecībā tornado pa gaisu aiznesis jumtus utt., tā kā tā nebija arī gluži lokāla parādība.
    Labi, toreiz tas nebija ciklons šim līdzīgs, to vētru droši vien izrasīja konvektīvie procesi (baigi karsts bija, atceros vēl arī, ka starpība starp t austrumos un rietumos bija ap 12 -15 grādiem – R padsmitos, mūsu pusē +30.
    Bet man no vienas puses vienalga, kas vētru izraisa. vētra ir un paliek vētra, un dēvēt par mierīgu tādu mēnesi, kurā bijusi tāda vētra, nu vismaz es totāli nevaru.

 5. raitis_sametis Says:

  Labrīt- mans barometrs uz plaukta arī norāda spiediena krišanu – 5HPa (tagad 975HPa, kas ir rādījums dzīvesvietā, Zantē, 110m virs jūras līmeņa…).

 6. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/30203.html <- meteo.lv brīdina par vētru…
  ———
  Arīdzan… meteo.lv brīdinājums
  08.07.2009. plkst. 8:00

  Šodien, 08.07., pēcpusdienā un vakarā Kurzemē un Zemgalē gaidāms stiprs lietus. Vakarā stipri līs arī Rīgā.

 7. vētra ? Says:

  Beidzot arī LVĢMA izlaidusi savu brīdinājumu, kaut gan tas ir labi noslēpts, lai it kā neceltu paniku. Eh… viltnieki. Tātad viņi skatās leišu prognozes, jo neviens cits tik baismīgu vēju neprognozē, kaut gan igauņu vidējais vēja ātrums arī šķiet pārāk liels. Ka vēl šī vētra nepārsit visas iepriekšējās šī gada vētriņas. Laikam būs vien jāgrib, lai vētras un sals ir ziemā, ar cerību, ka tad vismaz vasarā varētu būt miers no tiem.

 8. gubumakonis Says:

  Vācu meteorologi tomer pieškira šim jaundzinušajam siklonam,kas gadas par negarlaicigiem laikapstakliem vardu-STEFFEN-tatad Stefans laikam 😉

  Tikmer Riga ir visai silts un sutigs laiks un tadas dumakainas debesis,nelieli makoniši sur tur,temperatura+23 🙂

 9. raitis_sametis Says:

  ==>brīdinājums par mani<=== Ja es pēkšņi pazūdu pievakarē no onlaina/ tad man Zantē ir vētra ar negaisiem, kā iespaidā tiek norauta elektrība…<======

 10. Saksija Says:

  Liepājas pusē jau līst…

 11. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/video_2008/mv080709a.mov
  Te ir video (jādomā- ne pēdējais šodien) – par pirmsnegaisa stāvokli, skatoties no Zantes puses, redzama mākoņu palielināšanās D un DR virzienā…
  ——–
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m080709
  Aizsākta fotku galerija, ko šodien papildināšanu stundā reizi (kamēr atļaus man Stefena ciklons)…

 12. Normunds Negaiss Says:

  man liekas tev Raiti zantee shodien noliis 3 meeneshu normas. Tu shodien esi labā pozīcijā.

 13. hariitis Says:

  nu jaa cerams ka buus jautri vakara un pa nakti! : )

 14. raitis_sametis Says:

  Par vakardienas virpuli Taurenē – nav nevienam nekādas ziņas vairāk (medijos- neko nemanu)?

 15. dunduks Says:

  nāk arvien tuvāk http://www.sat24.com Izskatās, ka no Polija smuki virzās uz Z,ZA

 16. janis Says:

  nu beidzot ies vala lielie negaisi kas rigas jurmalu ir apdalijusi raiti uztaisi varbut pasportretu ar negaisa makoniem vismaz pazis tevi ka laika verotaju bet vai kads ir intresejies cik izmaksatu ekskursija uz tornado ieleju tornado sezonas laika ekstremaliem izkratit nervus vai ari letak sanak pasiem organizet grupu ar cilvekiem kas grib braukt vajag tikai cilveku kas rubi labi visos kompjos par tiem radariem statos tad varbut katram pietiktos ar kadiem 1500 ls padomajat ko teiktu par tadu ideju

 17. Maija Says:

  Jaunpiebalgā pašlaik kaut kur 25 gr.Sutīgs pēc velna,pilnīgi pie zemes spiež.Nu jā,vakar vakarā pamatīgi nolija,bija arī neliels pērkons.Gaiss ir mitrs,zeme slapja,tāpēc arī vairāk sutina.A puse dikti neglīta,kaut kas jau tur notiek…

 18. Normunds Negaiss Says:

  Čau Jāni. Nu esmu es par to jau sen interesējies. Ir dažādi ekskursiju ilgumi, nu tā lai būtu jēga, jabrauc noteikti uz 2 ned garo, kas maksā vidēji 3500 dolaru. Cenā parasti ietver braukāšanu un naktsmītnes, bet par uzturu jādomā pašam. Uz 7 dienu garu var gadīties tā, ka nekur tieši tajā laikā stipri negaisi neveidojas. Man gan uz datora ir tā amerikāņu programma, ar kuru sekoju līdzi norisēm tornado ielejā, un es esmu pārliecināts, ka ja man mašīnā būtu dators ar internetu es visu varētu atrast un saprast pats. Tā kā domāju, ka izdevīgāk būtu saorganizēt braucienu pašiem uz pirmajām divām maija nedēļām. Lidojums līdz Oklahomacitijai un atpakaļ maksātu līdz 600 ls, mašinu varētu noīrēt uz 2 ned pa kādiem 400 dol nu ko pā es domaaju, ja ir 4 cilv tad ar 1500 ls katram varētu pietikt. Es jau sen gribu braukt, tikai nav man naudas tādas liekas.

  • raitis_sametis Says:

   Baigi gribās, bet arī nav “kāposti”… Jācer uz 2-3 gadu nākotni/ Oklahomas ieleja un tornado būs mūžīgi/ vismaz ilgām par manu reinkarnācijas reizi…

   • janis Says:

    raiti ja tev ir labs dators un tu vinu labi rubi nekadas izmaksas liekas nebus galvenais zinat to negaisu makonu uzbuvi maiklu varbut ari uz so evergelibu var var parkstit profisonilateti parbauditu jo vairak cilveku jo letak statos businu var iziret uz kadiem cilvekiem 8 lidz 10 skriet un kert protams dizkibele visus ir skarusi 2 lidz3 gadi tas ir minimums lidz tadam pasakumam bet doma jau nau slikta vajag to visu izdomat kontakteties un sarunat cilveki 10 patiesam to veletos un ta butu lidzigi domajosu cilveku grupa kas atrastu kopeju valodu

  • raitis_sametis Says:

   Plusā vēl arī dažādas speciālas ierīces – ko maksās.

  • janis Says:

   no 1maija lidz 7maijam es nesmu dzirdejis ka oklohomas apkartne nebutu tornado lidz f4 bet 2nedelas 3500 dolaru ta ir laba cena domajam

 19. Normunds Negaiss Says:

  Ja interesē tā programma ir GRlevel3, varu nosūtīt kādam, man viņa ir atlauzta un var lietot visu laiku, varu arī paskaidrot, kas tur ko nozīmē.

 20. Ivars Says:

  Labas laka vērotāju bildes sanāktu, kad viņus tornado uzrauj gaisā. ASV esmu redzējis ap 30m platas sliedes mežā pēc tornado un nemaz tuvplānā negribu redzēt.

  • raitis_sametis Says:

   Īstie vētru ķērāji Oklahomas ielejā tornado ceļā liek dažādas (masīvus- lai tās neaiznestu pa gaisu) ierīces, ar kurām mēra visādus raksturlielumus, kā arī taisa fotkas/video no tornado iekšienes. Aparātus par velti saņem no ASV meteo iestādēm-apmaiņā pret datu nodošanu šīm iestādēm, paši taisa masīvos korpusus,

  • vētra ? Says:

   Piekrītu. Atradušies ekstrēmo izklaižu cienītāji. Vispār jau arī mūsu kontinentā ir diezgan daudz tornado, protams, nekas nevar sacensties ar ASV.

   • raitis_sametis Says:

    Eiropā- tas ir par dārgu: tā speciāli ķert tornado–> pārāk maz un pārāk izklaidus (vajadzētu tad apgādāties ar operatīvo lidmašīnu, lai būtu iespēja stundas laikā paceļot 500km šurpu turpu). Tornado ielejā – tur šīs parādības notiek daudz kompaktāk…

 21. lightning Says:

  Līvānos baigi karsts un sutīgs, +25,3C, debesis pamazām mācas, lai arī pagaidām vēl arī saulīte caur dūmaku uzspīd, un mākoņi vēl tādi pašķidri. Tomēr aizvien vairāk ceļas vējš, un gan jau kaut kas būs, tas kaut kā jūtams pat. Vakar pirms pusnakts labs negaisiņš stundiņu bija paņēmies, varbūt tāpēc arī mitrums vēl liels (kaut gan vairums peļķu izžuvušas). Izskatās, ka arī šogad jūlijs bez kārtīgas vētras neiztiks! 😉

 22. raitis_sametis Says:

  Masīva cu+cb mākoņu grēda virzās tieši uz Rīgu… Kā arī: no Lietuvas robežas uz dzirdamības robežas nāk pērkona skaņas (paši negaisi te vēl aiz citiem mākoņiem, tamdēļ nav redzami)….

  • vētra ? Says:

   Rīgā tik tiešām kaut kādi neomulīgi mākoņi nāk iekšā. Ka vēl negaiss neuznāk. Kā par laimi, braukšu projām, tikai nezinu, kā atgriezīšos, ja vētra patiešām notiks. Es jau ceru, ka mierīgā Latvija atkal paglābs no šīm nejaucībām.
   Kas grib vētru, lai dodas jūrā un kaifo… Kas grib izbaudīt zibeni, lai iestūrē ar planieri vai deltaplānu tieši negaisa mākonī… Tā teikt, tuvāk pie pirmatnējās dabas.

 23. Dzino26 Says:

  Vai jau kautkur Latvijā līst un zibeņo ?

 24. snake Says:

  Liepājā visulaiku līst tāds patīkams lietutiņš 😉

 25. Dzino26 Says:

  meteo mājas lapā lasu ka daudzviet Latvijā arī ilgstoši līs šonakt un rīt dienā…

 26. vētra ? Says:

  Kāds no Saldus puses ir? Tur laikam gāž ne pa jokam. Bet tumšie mākoņi nes lietu Rīgai. Varbūt tie izgaisīs pie pilsētas robežas, kā ne reizi vien jau ir noticies.

 27. extreme Says:

  Rīgas centrā dažas lāses nokrita un vēl palaikam kaut kas nokrīt. Asfalts pa pusei slapjš, bet ātri žūst (iztvaiko 🙂 ). Uz negaisu vēl lāgā nevelk. Ārā patīkami silts.

 28. dAvi Says:

  Dodos Liepājas virzienā no Rīgas. Drīz būshu saldū, uz dienvidiem smuki tumshas debesis,pagaidām bez nokrišņiem.

 29. extreme Says:

  skatoties radara attēu, izskatās, ka lielais baisais mākonis zaudē spēku, jo nokrišņu intensitāte nav vairs tik liela, turklāt mākonim ir redzamas robežas. Kas nāks aiz šī mākoņa, kas to lai zin. Man paziņas pirms pāris stundām izlidoja uz rietumiem, neko ievērības cienīgu nav redzējuši 😦

 30. Dzino26 Says:

  nu jau Rīgā lietus un negaiss

 31. dAvi Says:

  Ojā,saldū līst un jau novērojami daži tuvi zibeņi. Dienvidu puse skaisti tumša

 32. snake Says:

  Liepājā smuki gāž 😉

 33. Dzino26 Says:

  esmu netālu no Dominas nogāza lietus un negaiss smuks arī bija

 34. extreme Says:

  radars atkal sāk izskatīties draudīgāks

 35. Dzino26 Says:

  kur tu to radaru skaties ?

 36. Dzino26 Says:

  nu jau saulīte uzspīdēja Rīgā 🙂

 37. G.B. Says:

  murjāņos jau bija gan pērkons gan pamatīgs lietus gāziens, un palika daudz daudz sutīgāk – bezgaiss.

 38. maikls Says:

  Jums arī meteo.lt ļoti lēni veras vaļā? Laikam problēmas rodas tad, kad Lietuvā ir negaisi vai stipri vēji un kad daudz leišu skatās to lapu.

  • Cassini Says:

   Jā, man arī meteo.lt baigi “bremzē”, laikam patiešam ļoti daudz cilvēku skatās uz negaisiem, kuri uz viņiem virzās… 😉

   • vētra ? Says:

    Man jau vairākas stundas vai nu negribīgi lādējas vai vispār neveras vaļā. Tāpat Polijas radars nav noskatāms pilnībā. Gribēju noskatīties visu pieejamo ierakstu, bet uzkārās.

 39. mārtiņš Says:

  jā, strādā palēni…

  vai var uzskatīt, ka Rīgai viss pagājis secen? Pāri zibeņi un pērkoni bija, lietus ar apslacīja, bet tagad saule spīd

  • maikls Says:

   Nu aukstā fronte vēl tikai nāks pāri un daudzviet Latvijā nesīs lietusgāzes vēlā vakarā, nakts sākumā. Vējš Rīgā stipri pūtīs nakts otrajā pusē un, iespējams, līdz pat dienas vidum rīt.

  • vētra ? Says:

   Var taču redzēt, ka Rīgai domātie negaisa mākoņi vēl tikai top Lietuvas vidienē vai tās A-malā. Izskatās, ka tie mauks pa taisno uz Z – uz Rīgu vai vismaz tās rajonu, arī Bauskas rajonam vajadzētu dabūt.

 40. Juris Says:

  Biju nupat Ādažos, tur ar pa 2 lāgiem nogāza, parūcināja arī. Mājās atgriežoties jau spīd saulīte.Leiši tiešām ļoti lēni, brīžiem vispār never vaļā.

 41. Saulcerīte Says:

  Ļpti sutīgs un karsts pie lidostas.Lietus dažu piļu veidā.Varonīgi mē ģināju ravēt pa putekļiem un nu jau tuvu ģībonim ienācu istabā.PATLABAN ĒNĀ +26,8,bezvējš.

  • vētra ? Says:

   Takš pie zemes bija visa +30 un vēl lielāks mitrums kā pieceļoties stāvus. Pieņemu, ka ravējāt ne jau stāvot kājās pilnā augumā.
   Manuprāt šodien nudien ir visas iespējas attīstīties gan negantiem negaisiem, gan virpuļvētrām. Ļoti nestabila gaisotne. Ja negaiss sasniegs Rīgu ap pusnakti, tad būs ļoti spēcīgs, jo ap to laiku 200-500 m augstumā ir riktīgi silts.

 42. dAvi Says:

  Tagad esmu Liepājā, te ir savā ziņā garlaicīgi, nav bijis neviens negaiss un izskatās, ka nespīd arī. Vienīgais vējš ceļas. Vētra būs! 🙂

 43. lietusviirs Says:

  Kaut kas nav kārtībā. Vismaz patreiz nesaprotu. Liepājā, klaipedā, Palangā stundas laikā spiediens pēc weatheronline datiem cēlies par gandrīz 10 mb.

  Vai nu sistēmas kļūda, vai notiek kaut kas galīgi nesaprotams. Tik ātri ciklons aizpidīties itkā nevar. Kā arī nokrišņi nav mitējušies.

 44. maikls Says:

  No Lietuvas ziņo, ka negaisa laikā sagāzti koki un applūduši pagrabi. Iespējams, ka Kurzemes austrumos / Zemgales rietumos arī kaut kas jau ir bijis, radars tur uzrādīja un joprojām uzrāda intensīvas lietusgāzes, tur arī daudz zibeņu reģistrēts.

 45. Maija Says:

  Vai visas tās briesmas sagaidāmas arī Vidzemei?

  • maikls Says:

   Jūsu pusē (Vidzemes centrālajos rajonos) vēlu vakarā gaidāms lietus, varbūt stiprs un ar pērkonu, bet ciklona izraisītā vētra tik tālu uz austrumiem droši vien nestiepsies, vien stiprāks vējš uzpūtīs…

  • baigi Says:

   Siguldā pašreiz vējš brīžiem diezgan stiprs, tā ka viss vēl var būt arī pie mums Vidzemē.

 46. raitis_sametis Says:

  (tā – atkal esmu onlainā) Lietus- kas arī tagad nav pārtraucies, mēreni gāž jau no plkst. 15:20, bija visai daudz zibeņu- uz šo brīdi rūkšana ir pārtraukta-bet bija arī 2 spērieni 2 sekunžu attālumā, pagaidām ar elektrību viss kārtībā… apmēram 20mm nolijuši, bet lietus turpinās…praktiski bezvējš. Zem ac+as+visi augstākie mākoņi dod nepārtraukto lējienu, bet laiku pa laikam arī zemākie st+cu+sc, protams, daži cb, kas pa reizei dod fatālus gāzienu, kā rezultātā 2 reizes arī 500m redzamība. Viss turpinās, spiediens turpina kristies, vēl -3HPa kopš plkst. 15:00.

 47. weatherphoto Says:

  LTV ziņās diezgan draudīgi brīdina par tuvojošos ciklonu.

  Bet man rīt jāiet uz darba pārrunām 😀

 48. weatherphoto Says:

  Rīgā sāk pastiprināties vējš (brāzmas jau diezgan stipras) un pamale ir melna …. pēc radara spriežot tuvākās stundas laikā jāsākās lietum arī Rīgā 🙂 jēēē … 🙂

 49. maikls Says:

  Zibeņi laikam tikpat kā vairs netiek reģistrēti ne Latvijā, ne uz dienvidiem no Latvijas, no kurienes nāk mākoņi. Lai gan radars uzrāda atsevišķu jaunu, lokālu lietusgāžu un, iespējams, negaisu veidošanos Lietuvā.

 50. lightning Says:

  Līvānos līdz apmēram 18.00 bija daļēji mākoņains, pa brīdim uzspīdēja arī saule, pūta jūtams vējš, taču bija karsti – vidēji ap +24…+25. Bet vēlāk sāka gan krietni mākties, palika arī mazliet vēsāks (tagad +22C), toties vējš sāka rimties un tagad uzpūš vien atsevišķās nelielās pūsmās. Lietus pagaidām nav bijis, radars gan rāda, ka drīz vajadzētu būt klāt lietus zonai no Lietuvas. Redzēsim, kā situācija attīstīsies, te kaut ko precīzāk prognozēt neņemos.

 51. dAvi Says:

  njā, diezgan jocīgs ciklons, tāds neparedzams, tagad salīdzinoši mierīgs visā Latvijā. Liepājā lielām pilēm līst. 🙂 Negaisi arī paplēnējuši, tagad pat Latgalei, vismaz pēc skata, nekas nespīd.

 52. Cassini Says:

  Daugavpilī līst, kaut ne tik stipri ka gribētos. Vēja arī praktiski nav. Pērkons nav dzirdams, varbūt kaut kas izmainīsies velāk, jo http://www.meteox.com/onweer-europa.aspx it ka rada zibeņošanu uz dienvidiem no mums, Lietuvā un Baltkrievijā.

 53. baigi Says:

  Siguldā joprojām apgrūtinoši stiprs vējš. Brīžiem pavisam stipri iepūš.

  • kaiteris no Ragaciema Says:

   Kas vienam apgrūtinošs, citam Dieva dāvana:) Normāls vējš jau labu laiku nebija bijis. Vakar bija jauki (brīžiem pat pārāk)

 54. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē šodien pūta diezgan pastiprs vējš, it īpaši vakarpusē, tāds apmēram 12 m/s brāzmas, bet domāju, ka Ogrē nekas liels nebūs, jo te nav jūra, vētra drīzāk būs tikai jūras piekrastē, uz sauszemes nekā īpaša, tikai vēja pastiprināšanās, bet ne vētra.

 55. scAvenger Says:

  Teikā tikko bija dzirdams tāds pavārgs pērkons, lietus knapi pilina. Laikam visi tie “jaukumi” kārtējo reizi Rīgai ies secen.

 56. Digital1 Says:

  biju weatherphoto, kļuvu par > Digital1

  … atgriezos pie sava oriģinālā lietotājvārda 🙂

 57. Saulcerīte Says:

  Mocos neziņā-kas būs ar to vēju.Patlaban Pārdaugavā lietus it kā apstājās, bet mani uzmanīgu dara tas ka pilnībā atteicās darboties satelīttelevīzija-neesot signāla.Kaut kur it kā kaut kas rūc,bet vai tas ir pērkons grūti saprast.Protams ka Lietuvas modeli ari neizdodas iegūt jau no kādiem 5-6iem vakarā.Kamēr rakstu -atkal lietus ar pieaugošu intensitāti.

 58. Māris /Sigulda/ Says:

  Divas dienas biju Rīgā, tagad atgriezos. Redzama ātra un izteikta mākoņu virzība no D DA uz Z ZR, neliels vējš, brāzmās apmēram lidz 8-10 m/s. Ap 22-30 sāka nedaudz un lēni līt; temperatūra +19,5.

 59. gubumakonis Says:

  Baiga lietusgaze kadas 15-20 min. bija tikko Zolitude! 🙂

 60. extreme Says:

  Rīga. pie zemitānu tilta A, DA vējelis, izskatās, ka beidzot sāk līt biški nopietnāk, bet lietus nāk lejā vertikāls. oo, uzņem apgriezienus!

 61. Juris Says:

  Lietuviešus dabūju, ilgi bija jāgaida. SAT TV iet normāli. Brīžiem uzlīst. Vējš vārgs.

 62. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  tikko ienacu majaas no darbiem.. termometrs shajaa laikaa raada +20 gradus.nezinu vai tiesham ir tik graadu,bet silts jau ljoti .. tagad isi pirms 23.00 sak paradities nedaudz lielaaks vejinsh,kaut nekas liels veel nav….. viss protams apmacies,bet nav tadu baigo tumsho makonju..viss ta vienmerigi peleeks…nedaudz sabaidijos ka Ainažos stipro veju piesola..mes jau ari tepat juras krastaa/13km no Ainažiem Salacgriva../ ai ka netiik man tie lielie veeji 😦

 63. Māris /Sigulda/ Says:

  Lietus beidzās, viss jau nožuva, mākoņi joņo no DA uz ZR, neliels vējelis, +19.5

  • baigi Says:

   Tūlīt sāks gāzt. Varbūt arī negaiss būs, jo ārā baigi silts – man arī ap +20. Ļoti patīkami bija atrasties ārā, kaut gan vējš traucēja, bet līdz ar to nevienu odu nemanīju, kas šeit parasti neliek mieru pat dienā. Esmu starp Ķipariem un Peltēm. Vējš ir baisais, liekas tūlīt aiznesīs. Atceries 1999. gada viesuli Siguldā? Man vēl tagad nepatīkami atcerēties.

   • Māris /Sigulda/ Says:

    Viesuli atceros, lietus gāja paralēli zemei pa gaisu.
    Atrodos pie 3.sākumskolas, netālu no ģimnāzijas.

   • baigi/Siguldas nomale/ Says:

    Nogāza pamatīgi, arī vējš bija vētrains, 2x izrubījās elektrība. Tikai tagad ieslēdzu datoru. Bet lietus bez pērkona jau ir beidzies un laiks kļuvis vēsāks – vairs tikai +16 un arī vējš ir mazinājies, tagad vairs tikai atsevišķas brāzmas rada koku šalkoņu.

   • baigi/Siguldas nomale/ Says:

    Tad jau mēs visai tuvu atrodamies. Sigulda jau vispār mazs miests, kaut gan Lauktehnika man ir tuvāk kā centrs.

 64. lightning Says:

  Līvānos sāka līt 21.10, un tā turpinās jau vairāk kā 2,5 stundas. Brīžiem uzlīst stiprāk, brīžiem tikpat kā nelīst (smidzeklis), tad atkal UZDOD. Lai arī pamatīga gāziena bijis pagaidām nav, slapjuma pietiek. Pērkonam līdzīgs nekas nav manīts. Vēja praktiski nav, viss pagaidām mierīgs, turklāt arī silts – šobrīd ar visu lietu +18,5C.

 65. Yesss Says:

  Saulkrasti.
  Pēcpusdienā neliels mākonītis nolija. Nu jau visu vakaru no lietus un vēja ne miņas. Domāju, ka tā arī turpināsies, jāiet gulēt. Kārtējo reizi visi ir sastāstījuši pasakas šai naktij. Ainaži un Salacgrīva uz šo pusi ir, bet nekā. Maikls arī prot vakara pasaciņas stāstīt:)

 66. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  gan jau buus uz rita pusi ari Saulkrastos……pie mums jau ari joprojam silti,klusi un mierigi….vai klusums pirms vetras? 🙂

  • lightning Says:

   Lūk, tas varētu būt īstais variants. Otrā, treknā tūre līdz mums vēl laikam nav atnākusi, bet uz nakts otru pusi/rītu gan jau kaut kas klāt būs. Cik stiprs – to nu manīs, bet tukšā diezvai būs.

 67. snake Says:

  Liepājā pēkšņi sākās arvien stiprākas vēja brāzmas,tad jau laikam ir klāt 😉

 68. lightning Says:

  Līvānos nu jau laiciņu kā nelīst, ir mierīgs, vēja arī praktiski nav, naktij silts – +17,5C. Radars rāda, ka tuvākajā laikā manā pusē diez vai kas nopietns izveidosies, bet Kurzemei gan tuvojas (un daļēji jau ķer) pamatīga mākoņu zona.

 69. liepājas veeji Says:

  Mums te Liepāja tiko pirms pusstundas sāka gāzt lietus ar spaņiem, ta pa nopietno, nu vējš tā arii nedaudz sāk celties. 🙂 jautri sāk palikt. 😀

 70. snake /Liepājā/ Says:

  nu gan gāž,arī kokus smuki purina 😉

 71. gubumakonis Says:

  Patreiz pie manis Riga,Zolitude vairs tikpat ka veja nav,ari nelist vairs. Nevaretu teikt ,ka diena pagaja neinteresanti,tomer solitie trakumi pagaidam isti ari nepiepildas…
  Sodien pirmais negaiss Rigu sasniedza agra pecpusdiena,ka vairaku lokalu gubumakonu greda,satumsa,vairakas reizes norucas,centra lija maz,toties braucot uz Teiku-pamatiga lietusgaze,lielas pelkes… talak viss ta ka noskaidrojas-daleji saulains un loti sutigs,velak vakara saka makties +neliels vejš,vakara sastapu otru lietusgazi,ap 9 vakara,centra,loti intensiva,bet kadas 5 min tikai,pec tam linaja nedaudz.. vakara pastaiga ar suni ap pl 23 sakas 3 lietusgaze,jau Zolitude,nakot virsu bija 2 perkoni,1 diezgan tuvu,gaza loti stipri kadas 20 min,silts vasaras lietus,izmirku lidz pedejam diegam,bet silti,jauki 😉 Si pedeja izskatijas pec frontes,kas škersoja pari…pec tam viss ari beidzies,miers ara pagaidam,+17
  Kopuma diena laba,bet solits ta ka vairak bija,redzes,vai pastiprinasies tas vejš uz rita pusi vai ne 🙂

 72. Māris /Sigulda/ Says:

  plkst.01-05 baigās vēja brāzmas un baigais lietus gāziens. Uz brīdi vairākas reizes atslēdzās elektrība, lai gan pērkona nebija, ielu apgaismojums vēl tagad nedeg. 10 minūtes paārdījās un norima, it kā nekas nebūtu bijis. Tagad viss kluss un mierīgs, +17,4, es eju gulēt.

 73. liepājas veeji Says:

  ezerkrasta dzivoju Snake 😉

 74. snake /Liepājā/ Says:

  kādi laikapstākļi citās vietās Latvijā?

 75. baigi/Siguldas nomale/ Says:

  Vējš ir, bet ne lielāks kā pirms lietus.

 76. dAvi Says:

  yo, nupat atnācu no briesmīgā pablīša. 😀
  Pie bērnudārza “Saulīte” bija viens izgāzts koks, daudzviet nolūzuši zari uz ielām, lielas peļķes. Tagad tāds brāzmains vējiņš un mēreni līst. Liepāja
  Labrīt! 🙂

 77. dAvi Says:

  sat24.com tagad no rīta redzams skaists virpulis virs ziemļrietumlatvijas. No satlīta tiešām padevies ciklons 🙂

 78. maikls Says:

  Ventspils lidostā spiediens ir tikai 988mb, tas ir pat nedaudz zemāk par GFS prognozēto, tomēr pieticīgā GFS vēja prognoze, šķiet, ir izrādījusies pareizākā. Liepājas ostā nav bijis stiprāks vējš par 20 m/s. Vasarai tas ir daudz, bet ne tuvu tik daudz kā prognozēja HIRLAM modeļi.

 79. Maija Says:

  Labsrītiņš!Paldies Visuvarenajam,arī Jaunpiebalga tika cauri ar nelielu lietu un parastu vējiņu!Šorīt-12 gr.,neliels vējš,piemācies ir,bet lietus nav.Nobijušies jaunu bijām dikti.

 80. maikls Says:

  Nupat Ventspilī vējš strauji pastiprinās, lidostā 20 m/s, uz mola gan jau ir vairāk.

 81. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  Labritiņš!!!
  Salacgrivaa veejains ..cik m/s nemaceshu pateikt bet brazmains vejsh,sameraa stiprs….citadi-viss nomacies,nelist ,pagaidam tik tas vejsh lielais….varu vien tik iedomaties kas notiek jūriņā…. 🙂

 82. maikls Says:

  Tā kā gulēju pie austrumu puses loga, naktī vējš pret logu sita lietus lāses, arī koki šalca un līdz ar to slikti gulēju – tik slikti, ka pat redzēju, kā raustās elektrība blakus istabā. 😀 (Jēkabpils)

 83. kukii Says:

  Ventspilī pa trako, gāž lietus un pūš stiprs vējš, termometrs rāda 13 grādus.

 84. raitis_sametis Says:

  Labrīt- vakar biju piespiedu offlainā, lietus dēļ kāds zars bija, šķiet, noliecies uz vadiem- un laiku pa laikam izrubījās elektrība, nebija iespējams strādāt. *** Vējš Zantē atnāca ap plkst. 1:20, pirms tam tas no A puses ātri pārsviedās no D puses un brāzmās brīžam aizvilka līdz 15m/s. Nakts gaitā tas nedaudz pavājinājās līdz tagadējam līmenim, tagad arī tas spirgti pūš 7-12m/s. Zantē, Kurzemes austrumi. Pēc pērkona, par ko es augstāk runāju arī līdz nakts sākumam bija dažas lietusgāzes īsas, bet bez pērkoniem.

 85. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  Salacgriva pirms britinja ari dabuja nelielu lietu. ar lielo veju shkjita diezgan intensivs tas lietus. kaut ari apmacies-kljuva nedaudz gaishaaks.tumshakaa makonju karta aizceljoja virziena uz juru. vejsh gan push ne pa jokam. mums majai viena pusee klajsh lauks nu un tad par to lauku ir kur ieskrieties vejam…. braazmaas majas durvis ar lielaaku piepuuli veras 😦

 86. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  aa nu jaa-aizmirsu piebilst shaja pusee perkoni nav dzirdeti shodien 🙂

 87. Saksija Says:

  Pēc radara datiem izskatās, ka ciklons ātri aiziet ziemeļrietumu virzienā. Ievērojami nokrišņi ir tikai Ziemeļkurzemē.

 88. viesulis Says:

  Nu šķiet, ka kartējo reizi mūsu sinoptiķi atkal uzpūtuši no mušas ziloni. Saulkrastos max vējš bija varbūt 15 m/s, naktī vienreiz norūca pērkons, bišku nolija un viss.

  Pagāšgad rudenī man viens čoms mēnesi padzīvoja Islandē un tur tāds 20 – 25 m/s vējelis ir katru nedēļu un neviens par to neiespringst a pie mums iztaisa tā itkā nāktu 3. kategorijas orkāns.

  • gubumakonis Says:

   Nja,Riga,Zolitude jau ari gan pa nakti,gan ari šodien viss mierigi,tads neliels vejiņš vien ir un ari nelist,par to vētru nakts otraja pusee un šodien škiet par daudz bija parspilets,vismaz musu pusei 😉

  • "vētra" Says:

   Bet tagad mēs vismaz zinām, ka LVĢMA skatās leišu HIRLAMu.
   Salīdzinājums ar Islandi ir galīgi nevietā. Kādi tur ir vidējie vēja ātrumi? Nu un tur nav mežu masīvu. Tie paši kociņi tādi kā pēc kodolsprādziena.
   Un kārtējo reizi pierādās, ka ir lietas, kas nemēdz notikt. Jūlijā nav visaptverošu vētru kā rudenī un ziemā. Bet varbūt LVĢMA iespaidojās no neparastiem aukstuma viļņiem jūnijā, salnas jūlijā…

 89. "vētra" Says:

  Maiklam
  No LVĢMA publikācijas: “Rīgā vēja brāzmas sasniegušas 18 m/s.” Vai domāta Daugavgrīva pie mola? Nu patiesībā tā nav gluži Rīga. Citādi arī Everestā notiekošo varētu attiecināt uz visu Nepālu.

  • Digital1 Says:

   Daugavgrīvas mols, draudziņ ir Rīga …

   http://lv.wikipedia.org/wiki/Daugavgrīva

   … Rīga ir 307,17 km² liela teritorija un par Rīgu nedēvē tikai Origo apkārtni un Doma laukumu … nevajag filozofēt.

   • "vētra" Says:

    Es ļoti labi zinu administratīvo iedalījumu, bet esmu arī reālists. Ir objektīva atšķirība starp molu un pilsētu. Kā jau minēju, Everests ir pāri 8 km virs jūras līmeņa – tātad arī Nepāla ir tik augstu un visi tās iedzīvotāji elpo ārkārtīgi retinātu gaisu? Cilvēki nespēj ilgstoši dzīvot virs 5,5 km.
    Ja jau mols tiek pieskaitīts pilsētai, tad arī prognozē jāmin, ka runa ir par molu. Mēs visi zinām, kāda atšķirība ir starp Ventspils molu (atrodas Ventspils robežās) un pašu Ventspili. Notiekošais uz mola NAV aktuāls rīdziniekiem.
    Nevajag piekasīties visam, ko rakstu, vēl jo vairāk sofistiskā manierē.

   • Digital1 Says:

    Nu tajā ziņā jā – tā lieta nav īsti novesta līdz kārtībai – tur es tev piekrītu.

    Bet Rīga ir tāda pilsēta, ka aršķiras ne tikai Daugavgrīvas un Centra klimats, bet Imantas un Ķengeraga ne mazāk.

    Cik reižu nav bijis, ka braucot uz darbu (agrāk dzīvoju) Bolderājā snieg slapjš sniegs vai līst lietus, bet Pļavniekos no vadiem dzirksteles lec un ir daudz aukstāks.

    Turklāt dzīvojot Bilderājā ļoti labi varēja redzēt atšķirību – ja centrā bija sasnigusi 25 cm bieza sniega sega, tad Bolderājā tikai kādi 5 cm … tas ir fakts 🙂

    Nekas, pēc kāda laika Latvija tiks ārā no krīzes un saliks Rīgā 5 meteo stacijas 🙂

  • maikls Says:

   Manuprāt, tas reģistrēts centra meteostacijā, jo meteo.lv Rīgā uzrāda 17m/s un tur dati noteikti nāk no pilsētas centra.

   • "vētra" Says:

    OK, bet kāpēc kaut kādā parka biezoknī vējš ir lielāks kā plašajā lidostā? Kādu laiku atpakaļ šeit viens zinošais absolūti pārliecinoši mani nolika pie vietas, apgalvojot, ka centrā m-st. ir tikai pie Bioloģijas fakultātes ēkas. Es to nezināju, jo pati Marta Smita man bija rakstījusi citādāk. Katrs raksta, ko grib un varbūt arī zina, tikai skaidrība to tā visa nerodas.
    Koki, kuru galotnes ir vismaz 20 m augstumā šūpojas visai nopietni, tomēr uz aci neliekas, ka 10 m augstumā brāzmās būtu 17 m/s.
    Starp citu, esmu novērojis, ka ne tikai LVĢMA, bet vispār nacionālie meteodienesti novēroto nereti cenšas piesaistīt savām prognozēm. Un tas arī izdodas, jo LVĢMA prognožu īstenošanās ir stabili virs 90% .

 90. Digital1 Says:

  vakar ciklonam aizrotējot gar Ziemeļkurzemes piekrasti ZZR virzienā no 00:00-02:00 naktī var redzēt smuku un izteiktu aci ciklonam … kā ASV 🙂

  Šodien ciklona aizmugurē – teritorijā no Latvijas līdz pat Vācijai aktīvi veidojas konvekcijas mākoņi – ļoti daudz mazas bet spēcīgas nokrišņu saliņas, kuras ciklons velk sev līdzi pāri Polijai Lietuvai un Latvijai, tādēļ doāju ka sagaidāmi bieži īsi spēcīgi nokrišņu viļņi, kurus jau no paša rīta var novērot Rīgā.

  Par laiku Rīgā – lai gan vēja brāzmas ik pa laikam tiešām ir spēcīgas, tomēr saule, kas uzspīd caur mākoņiem, silda zemi un tvaicē lietu, tādējādi gaiss ir sutīgs. Pašlaik Rīgā pūš brāzmains vējš un skaidras debesi mijās ar zili melniem mākoņu blāķiem, kas nes īslaicīgu, bet stipru lietu. Gaisa temperatūra ir nedaudz virs +20 grādiem un iesilst.

 91. Digital1 Says:

  Pašlaik redzu, ka no DR atkal viss melns un radarā to lietu var redzēt … tikko vēja brāzma pie mājas nolauza paprāvu zaru … biju centrā, tur vējš lietussargus plēš 🙂 kāds dzejisks teikums sanāca 😀

 92. Juris Says:

  Laiciņu atpakaļ vējš uzrāva baltu vilni Baltezerā, bet , cik ātri parādījas, tikpat ātri pazuda. Gar austrumu pusi garām iet diezgan “melni” mākoņi. Ļoti silts +23.3C. Vējš SSW, brāzmains, ātrums ap 4 Bft.

 93. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  Salacgrivaa atkal lietus liist ..nu jau gandriz stundu … ari ljoti silts.saulite gan te nav shodien redzeeta….. un joprojaam vejsh…

 94. gubumakonis Says:

  Riga ir loti silts,pat sutigs šodien,+23,tikko nolija paris smuku lietus brazmu Zolitude,vejš ar merenam brazmam ik pa bridim uzpuš,pastaiga ar suni tomer dazus nelielus nolauztus zarinus pamaniju zeme,bet nu nekas ipašs jau nav 🙂 Pagajusa diennakti nolija Lidosta 12 mm,nez,cik centra?

 95. snake /Liepājā/ Says:

  cik mm nolija Liepājā?

 96. hariitis Says:

  agenskalns man pie mjaam beeerzs noluuza

 97. Juris Says:

  Pāri Baltezeram, Rīgas pusē, šķiet iet kāds blieziens. Melna pamale. Vējš arī atkal uzrāva viļņus. Bija arī pārrāvumi elektropiegādē. Izslēdzās mājas ventilācijas sistēma, bija jāpārstartē. Datoram UPSis ari nopīkstējās. Izskatās, ka aiziet N virzienā gar jūras krastu, Saulkrastieši, ķeriet ciet!!!

 98. santa Says:

  Maikl, kad Jēkabpilī varētu beidzot sagaidīt kārtīgu lietu? Vakar vakarā tikai mazliet pačabinājās un viss…

  • maikls Says:

   Nu to nu gan es nevaru pateikt, vai un kad tieši Jēkabpilij trāpīs kāds no gubu mākoņiem, kas šodien un arī tuvākajās dienās staigās apkārt. Plašāka lietus zona Latvijā tiek prognozēta sestdien, bet arī tad vietām līs stiprāk, vietām, iespējams, nemaz.

 99. Juris Says:

  Man, diemžēl, nav. Jaunatne paņēma līdz uz regati. Starp citu, SPANIELs savā C klasē, pēc pārrēķiniem 6. Reālā laikā nofinišēja drīz aiz lielajiem bureniekiem. Finišs bija Somu līča vidū pirms Hoglandes salas, neitrālos ūdeņos, jo ar Krieviju jau viss kā Sovietu laikā – jahtas, kuru komandas nav izņēmušas vīzas, uz Pēterpili netiek. Manējie izņēma. Tagad stāv vientuļi (ceru ka pagaidām) mazajā Ņevā. Bet daudzi no 97 startējušiem bureniekiem un jahtām, to nedarīja, tie ies uz nākošo starta vietu uz Turku Somijā. SPANIELAM arī nomainās komanda nākošajam etapam. Nevar salīdzināt ar Gdiņu, kuru apmeklēja 2.6 miljoni skatītāju. http://www.sailtraininginternational.org/page.asp?partid=1065

 100. Digital1 Says:

  Redzu, ka atkal Rīgas virzienā melnais nāk – pa šodienu jau kādi 7-8 gāzieni bijuši – stipri līst tikai pāris minūtes, bet ar to pietiek 🙂

 101. lightning Says:

  Līvānos naktī un no agra rīta (kamēr gulēju 🙂 ), cik var spriest, vairs nebija lijis. Vējš tagad krietni jūtams, bet nekas vairāk. Jā, kāda spējāka brāzmiņa ik pa brīdim uzpūš, bet tas arī viss, ne smakas no tām prognozētajām brāzmām.
  Laiciņš tīri labs, brīžiem mākonīši, brīžiem saulīte, turklāt silts – +23 grādi. Nesen gan nedaudz uzlija, bet pamanīju tikai tad, kad jau tas bija beidzies… 😀 Vienīgi pilsētā asfaltu samērcēja, neko vairāk. Uz Jēkabpils pusi gan tādi “pamelni” mākoņi bija manāmi, bet tie aizpeldēja garām.
  Radars rāda, ka virs Lietuvas diezgan daudz salīdzinoši nelielu, bet visai ņipru mākonīšu, kas varbūt var arī kādu negaisu atnest. taču vēl tie tālu, un jāskatās, kurp tie peldēs. Plus vēl konvektīvie procesi – varbūt kaut kas var arī izveidoties.

 102. Digital1 Says:

  Tikko taisītas bildītes – Rīga, Imanta 🙂

  http://digital1.wordpress.com/2009/07/09/9/

 103. Digital1 Says:

  7. jūlija negaisa mākoņi, kuri vēlāk Vecpiebalgas novadā atnesa Virpuļviesuli…

  http://digital1.wordpress.com/2009/07/09/2-julija-negaisa-makoni/

 104. "vētra" Says:

  Ārprāts, kas tagad darās Rīgā!!! Man tūlīt jāiet ārā ar dokumentu kaudzi, bet tur kaut kas neaprakstāms notiek.
  Likās, ka vējš kopā ar ūdeni nogāzīs lielos kokus. Protams, par lietussargu tādās reizēs vispār nedomāju.

 105. Juris Says:

  Baltezerā gāž ar spaiņiem. Brāzmains vējš. Blarkšķ arī. Viens bliezien tepat netālu. Nepaguvu vēl pabeigt, kā lietus beidzās. Bet rūc patālāk vēl joprojām.

 106. raitis_sametis Says:

  Jautrs laiks!! Beidzot es dabūju to- ar ko biju apdalīts šai vasarā… negaisu, vētru, masīvus nokrišņus (Zantē- kas bija tikai otrā nopietnā lietus diena pagaidām šajā vasarā…). *** tagd esmu Rīgā-> un joprojām priecājos par cb mākoņiem, kas joprojām klīst riņķī.

 107. lightning Says:

  Pamalēs aizvien ik pa laikam paslīd garām tumši mākoņi, bet Līvāniem pagaidām tie visi garām. Radars arī rāda, ka mākoņu manā pusē padaudz, bet tie laikam izvēlas vieglākus medībus laukus… 😀
  Vējš bija pierimis, tagad atkal sāk stiprāk pūst, bet nekāda ekstra jau tāpat nav. Vienīgi vēsāks palicis – ja bija +23 un vienubrīd (nepilnu stundu) +24, tad tagad jau kādu stundu grādi nostabilizējušies +20…+21 līmenī.

 108. Aivars Says:

  Rēzeknē tikko kā smuki nogāza.Pašlaik +20 un pastiprs DA vējš.http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2&do=details&id=1

 109. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē 15:45 uzgāza baigi traki. Lija lielas piles, bet lietus nebija ilgs, jo mākonis bija vairāk Ikšķiles pusē, man virs galvas bija tikai mala, bet arī bija labs. 17:10 arī bija lietus, vēl pusdienlaikā arī bija viena lietusgāze. Tā ka visu dienu ir gubumākoņi. Vējš arī diezgan, kādi 10 m/s, brāzmas līdz 14, 16 m/s.

 110. Aivars Says:

  Pēc lietus gaisa temperatūra nokritās līdz +16,vējš arī ir mazāks.

 111. Digital1 Says:

  Kopsavilkums, kuru publicēju šeit: http://lv.wikipedia.org/wiki/2009._gada_laikapstākļi_Latvijā

  ja kas neprecīzs (vēja ātrums Ventspilī un Rīgā – nestrādā ne meteo.lv ne delfi) tad pielabojiet vai uzrakstiet te, paldies 🙂

  ——

  “8 – 9. jūlijs – uz DR no Latvijas izveidojās aktīvs ciklons, kurš virzoties gar Latvijas Kurzemes piekrasti ZZR pastiprinājās, lielākajā daļā Latvijas teritorijas, izņemot Latgali, atnesot brāzmainu vēju, lietusgāzes un dažviet arī negaisus. Lai gan sākotnēji tik prognozēts, ka ciklons būs spēcīgāks un Latvijas rietumu kā arī Rīgas jūras līča piekrastē varētu plosīties pat stipra vētra, tomēr šīs prognozes nepiepildījās. Stiprākie nokrišņi tika novēroti Kurzemē, kā arī daļā Vidzemes un centrālajos rajonos (Kolka – 49,5 mm, Liepāja – 30 mm, Rīga – 20 mm), bet stiprākās vēja brāzmas tradicionāli bija Ventspilī 28 m/s, Kolkā 17 m/s un Liepājā 16 m/s. Rīgā vēja brāzmas sasniedza 14 m/s. Stiprā vēja dēļ 9. jūlijā bez elektrības bija atstāti aptuveni 1 500 AS “Latvenergo” klienti un kopā bez sprieguma bija palikušas 123 transformatoru apakšstacijas.”

  • bērzs Says:

   Rīgā bija 17 vai 18 m/s

  • Andris Says:

   8.jūnijā Saldus rajona dienvidos: 40mm 5h. Prasīji, no kurienes dati. Man ir pieejami dati no normālas automātiskās meteostacijas 100m no mājas. Rezultāti regulāri atsķiras no Saldus meteostacijas. Vienīgi nokrišņu mērītājs pagaidām nav apsildāms, ziemā problēmas.Bet nokrišņus savācu arī parastā padomju laika nokrišņu mērītājā, lai operatīvāk tiktu pie rezultāta.

   • forši Says:

    Negribot Tevi apskaužu, pašam sava meteostacija. Mmm… nez kad man tāda būs… Galvenais jau, lai ir kur izvietot.

  • snake /Liepājā/ Says:

   Liepājā 21 m/s bija

 112. Kika /Salacgrivaa/ Says:

  Salacgrivaa vejsh skjiet mazliet, mazliet mierigaaks-vismaz nav to braazmu ka dienaa… pa dienu ik pa laikam islaicigi,bet ar dazjadu intensitati uzlija.perkonu gan nenacaas dzirdeet.pecpusdienaa brižiem uzspideja sauliite,bet pavisam nedaudz.
  shobrid noskaidrojies. juuras virzienaa vel redzama biezu ,tumshu makonju josla-labi ka aizejosha 😀 ja nu vel beigtu tik stipri veejot- vispar butu ideali :D/kaut gan salidzinajumaa ar dienu-shis jau tads vejelis vien ir./
  Ta ka majas pashai savs iekš “Latvenergo” stradajoshais :D,Salacgrivas pusee nekadi lielie bojajumi elektropadevee neesot bijushi/.Salidzinoshi mierigi shaja pusee raadaas bijusi shi diena..vakar vakara gan tos ciparus /veja atruma/ redzot – sabijos….tie trakie veji no laika gala nekad nav patikushi….

 113. Māris /Sigulda/ Says:

  Pagājušo nakti, pusstundu pēc gāziena bija pilnīgi skaidras debesis un spīdēja liels mēness, vēja vispār nebija.
  A šodien, kaut kur ap 14 vai 15-00 uznāca traki zils mākonis, kādas 5 sekundes krita lietus lāses šņabja mēriņa lielumā, vēlāk pārgāja parastā lietus gāzē. Pēcpusdienā vēl viena lietus gāze. Labi, ka samērā silts, +18-21 vējš apmēram 5-12 m/s. Šōbrīd viss mierīgi, vējš 3-8 m/s, mākoņu nav, liekas pavēss, bet rāda +14.2

 114. gubumakonis Says:

  Sodien diena laikapstakli Riga man loti patika 🙂 Ne jau velti tik sutigs priekšpusdiena bija,piedzivotas vairakas lokalas lietusgazes,smuki makoni un pamatiga LIETUSGAZE pecpusdiena-gaza tiešam iespaidigi un pamatigi,ari negaiss bija,kaut ne parak intensivs,ielas pludoja vienubrid 🙂 Beidzot julija menesi viss atgriezas ierastas sliedes un nu ari Rigu sak normali apciemot lietusgažu makoni,kas ta truka man ieprieksejos 3 menesos 🙂 Pec lietusgazes laiks skaidrojas un palika krietni vesak.

 115. Digital1 Says:

  Apdeitotā versija 🙂

  ——

  8 – 9. jūlijs – virs Polijas izveidojās aktīvs ciklons, kurš virzoties gar Latvijas Kurzemes piekrasti ZZR pastiprinājās, lielākajā daļā Latvijas teritorijas, izņemot Latgali, atnesot brāzmainu vēju, lietusgāzes un dažviet arī negaisus. Lai gan sākotnēji tik prognozēts, ka ciklons būs spēcīgāks un Latvijas rietumu kā arī Rīgas jūras līča piekrastē varētu plosīties pat stipra vētra, tomēr ciklons aktivizējās lēnāk, nekā prognozēts. Stiprākie nokrišņi tika novēroti Kurzemē, kā arī daļā Vidzemes un centrālajos rajonos. 8. jūlijā dienas laikā stiprākie nokrišņi tika reģistrēti Kolkā – 35 mm, Mērsragā – 28 mm, savukārt nakts laikā lielākās lietavas bijušas Rucavā – 26 mm, Liepājā – 21 mm, bet Mērsragā 15 mm. Kopumā visvairāk nokrišņu bija Kolka – 49,5 mm, Rīga nokrišņu summa sasniedza 20 mm. Stiprākās vēja brāzmas tradicionāli bija Ventspilī 24 m/s, Liepājā 21 m/s un Kolkā 17 m/s. Rīgā vēja brāzmas sasniedza 18 m/s. Stiprā vēja dēļ 9. jūlijā bez elektrības bija atstāti aptuveni 1 500 AS “Latvenergo” klienti un kopā bez sprieguma bija palikušas 123 transformatoru apakšstacijas.

 116. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/ciklons-steffen-9-10-julijs-2009/
  Bildes no ciklona Steffen darbibas Riga 8-9 jūlijā 🙂 -man piemerotakie laikapstakļi vasarā 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: