Kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās virs Arktikas atradīsies anticiklons, savukārt virs Krievijas pastiprināsies ciklons. Līdz ar to Somijā un Krievijas ziemeļrietumu daļā ieplūdīs aukstas arktiskās gaisa masas, un daļa no šī aukstuma tiks arī līdz Latvijai, tātad gaisa temperatūra pazemināsies.

Piektdiena vēl būs ļoti silta, un gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies līdz +24..+27 grādiem. Vējš pūtīs no Z,ZR, līdz ar to daudzviet piekrastē būs ievērojami vēsāks. Valsts austrumpusē vietām gaidāms īslaicīgs lietus.

Naktī uz sestdienu un sestdien daudzviet uzlīs. Saskaņā ar GFS prognozi, debesīm skaidrojoties un valdot bezvējam, gaisa temperatūra naktī Vidzemē un Latgalē jau var noslīdēt mazliet zem +10 grādiem, bet dienas laikā gaiss sasils līdz +18..+23 grādiem.

Iepriekš GFS prognozēja, ka naktī uz svētdienu sakarā ar sausāka un aukstāka gaisa ieplūšanu no ziemeļiem temperatūra dažviet Vidzemē pazemināsies līdz +2 grādiem. Šobrīd GFS neprognozē zemāk par +6 grādiem. Svētdienas maksimālo gaisa temperatūru tas prognozē +16..+21 grāda robežās. GFS lielus nokrišņus svētdienai šobrīd neprognozē.

Nākamnedēļ laika apstākļus Latvijā, visticamāk, visu nedēļu noteiks plašs ciklons, tāpēc bieži uzlīs un, protams, iespējamas arī vasarīgas stipras, lokālas lietusgāzes un negaiss. Naktis gaidāmas dzestras, dienas mēreni siltas, bet debesis brīžiem apmāksies, un tad naktīs būs siltāks, bet dienās vēsāks.

6. jūlijā plkst. 11:05
Naktī uz pirmdienu, 6. jūliju, Latvijā fiksēta rekordzema gaisa temperatūra: +1,8 grādi Zosēnos, +2 grādi Ainažos un Rēzeknē, daudzviet citur +3..+4 grādi. Zāles virskārtā temperatūra pazeminājās līdz pat 4 grādiem zem nulles.

116 Atbildes to “Kļūs vēsāks”

 1. Gunars Says:

  Labrīt! Smiltenē tumšs rīts ar smagu mākoņu segu, bet vēl nelīst, + 18.
  LŪDZU PALīDZIET atrast meteo ziņu un īpaši meteo sat.attēlu adreses, kuras man pazudušas kopš piektdienas, kad pilnībā nokārās cietais disks. Kaut ko jau atrodu no Meteoziņām, bet nezinu kur meklēt satelīta bildes ar Latviju centrā.
  Domāju, ka arī citiem būtu interesanti, ja foruma kolēģi padalītos savos labumos.

 2. Maija Says:

  Ak,Dievs,vai tiešām atkal gāzīs?Jaunpiebalgā lietus sākās pirms 6 no rīta.Dabūju laisties no dārza projām.Viss nomācies,tumšs,rādās,ka velk atkal uz ilgstošu lietu.No rīta bija +16 gr.Ducināja arī pērkons.Rīga arī pludojot.Ceru,ka Gubumākonis arī beidzot kaut ko sagaidīja.Jā,turpmākā prognoze mani,kā dārzumīli,vis neiepriecina…Nupat tikai dārzi sāka atkopties.

  • Gubumakonis Says:

   Jaa,beidzot sonakt/no rita vareja atveldzeties un izpriecaties par kartigo vasarigo lietusgazi,ko tik sen jau gaidiju 🙂 Ari pazibeņoja nedaudz. Nu kadam laikam mūsu pusee ar sausumu ir cauri,lietu Rigai jau sen vajadzeja!

  • izbanotais Says:

   Es Jūs pilnīgi saprotu saistībā ar visu notiekošo. Mani uzmodināja stiprais lietus un tas sitās manos pirms 3 dienām ar pūlēm nomazgātajos logos. Nervozi skraidīju no loga uz logu un pusbalsī lādējos, ka atkal laiks mani … Šis laikam ir rekords, kad tikai 3 dienas logi noturējās tīri. Es vismaz cerēju, ka mani lietus šonedēļ neķers. Iedomājos, kā tagad zemenes apsistas ar zemi… Nepatīk man tik stiprs lietus. Vispār, Vidzemes centrālā augstiene šogad attaisno sevi kā negaisu epicentru, salīdzinot ar pārējo Latviju?

 3. Gubumakonis Says:

  Mani gan priece nakamas nedelas prognoze,skiet laikapstakļi bus interesanti un ari pietiekoši silti,ceru vel uz negaisiem Riga 🙂

 4. raitis_sametis Says:

  Labrīt- |Rīgā diena sākās bŗīnišķīgi, pirmais gāziens jau pēc plkst. 4 rītā ar 3 vājiem pēkoniem, bet otrajā gāzienā pēc plkst. 6:00, arī 3 zibeņi, turklāt piefiksēju- viens iespēra Zinātņu akadēmijas augsceltnē, otrs – arī kaut kur zemē Stacijas rajonā:))

 5. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa jau pec pusnakts virs juuras zibenjoja. vareja ari perkonu dzirdet…. pa nakti guleju ljoti ciešā miegaa tapec neko vairak pastastit nevaru 😀
  Shoriit redzu ka ir lijis .pagalma brugis vietam mitrs izskataas tatad no rita ari ir lijis. bet rits patiikams-atspirdzinoshs.
  spid saulite,bet nu tada -caur makonjiem. starp makonjiem zili debesu laukuminji-nevar saprast vai grib skaidrotis….

 6. Gubumakonis Says:

  Rigas lidosta piefiksets 25 mm,nav slikti 🙂 Bet kur var iegut datus no Rigas centra m-stacijas,tur varetu but vairak spriezot pec širita makonu virzibas,man liekas,ka centra ir lijis vairak,vismaz no Zolitudes 8 stava man ta izskatijas.

  • maikls Says:

   meteo.lv ir rakstīts, ka Rīgas centrā 46 mm samērīti. Tas gan nepārspēj Alūksni, kur pirms dažām dienām 3 stundu laikā bija 54 mm. 😉 Vai Polijas galvaspilsētu Varšavu, kur bija ap 80 mm pāris stundās.

   http://www.meteo.lv/public/30196.html

   Tikai LVĢMA mazliet melo par modeļiem. Piemēram, HIRLAM modeļa Lietuvas versija jau no sākuma prognozēja stipras lietusgāzes naktī uz 2. jūliju, vietām virs 32 mm.

   • izbanotais Says:

    Nevis mazliet melo, bet klaji, visiem acīs skatoties. Es taisni padumjš sajutos, izlasot viņu attaisnošanos.
    Bet kur tik daudz nolija, nevaru saprast… Izrādās, pat ejot pa ielu pēc TĀDA lietus, neko īpašu nevar pamanīt. Un es vienmēr skumu, ka neesmu tajās vietās, kur izlijis tāds daudzums. Tagad zināšu, ka 46 mm varu sajaukt ar 10-20 mm. 90-jos gados 80 mm stundas laikā izlija arī Ventspilī un Alūksnē. Pirmajā viss satecēja jūrā un nekādu seku nebija, bet Alūksnē gan izcēlās mazi plūdiņi.

   • Gubumakonis Says:

    Woow! bet ari 46 mm nav slikti 🙂 Tapec jau man likas,ka gan nakts negaiss,gan ari rita gaziens ar savu epicentru uzvirzijas tieši Rigas centram virsu,bet lidostas pusee vispar labu bridi bija no rita gaišas ,gandriz skaidras debesis kamer centraa un Zolitude vel gāza pilna spara,tapec ari ir tada starpiba 🙂

   • raitis_sametis Says:

    Jā, jā – Rīgas Centrā bija jau nopietni…

 7. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/29155.html

  Šīm lietusgāzēm par godu uztaisīju atsevišķu lapu, ko dienas gaitā papildīnāšu…

 8. Pierīga Says:

  Beidzot vēsāks!

 9. Juris Says:

  Baltezerā rīta pusē lietus frontes gāja pāri 2x. Gāza briesmīgi. Gandrīz bez vēja. Blakus lielajās liepās un uz jumta lietus troksnis bija tāds, it kā pāri ietu vētra. Pirmās frontes beigās zibens uzliesmojums iedarbināja signalizāciju, tieši uzliesmojums, jo blīkšķis bija pēc tam. Laikam spēcīga lādiņa inducēšanās signalizācijas vados. Un nevis, kā parasti, kad nostrādā akustiskie sensori. Dabūju zvanīt un atsaukt trauksmi.

 10. Saksija Says:

  Es nevaru saprast, kāpēc te tiek slavēts lietuviešu HIRLAM.
  http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_eu_miest.php
  Prognoze Rīgai ir izgāzusies, jo tika prognozēts neliels lietus.

  • izbanotais Says:

   Es skatos tikai kartes, nevis kaut kādas pilsētas. Un izrādās, ka ne tikai es pamanīju sarkanos traipus Latvijas centrālajā daļā, kad vakardien skatījos tās kartes. Vispār, es nelielu HIRLAM, jo mūsu abu kaimiņvalstu interpretācijās pārāk bieži parādās nepamatoti liels nokrišņu daudzums. Cik bieži esmu velti gatavojies stipram lietum, sniegam, tomēr šoreiz viņi trāpījuši в яблочко.

  • maikls Says:

   Saksija, te nu tiešām derētu kāds biezāks vārds. Nevajag nodarboties ar demagoģiju. Vai tad kādam nav skaidrs, ka konvektīvos nokrišņu precīzi prognozēt nevar, tādēļ nav jēgas skatīties prognozes konkrētai vietai, ir jāskatās kopaina, un visās modeļu prognozēs bija uzrādīts konvektīvo nokrišņu potenciāls, un tas vien jau nozīmē, ka var būt stipras lietusgāzes. Lietuvas HIRLAM pat nepārprotami prognozēja ļoti stipras lietusgāzes vietām Latvijā, tuvu Rīgai.

   • Saulcerīte Says:

    KARSTI.Un slinkums lasīt.Bet lietuviešu modelis nu jau kādu 2. nedēļu prognozē jau ļoti labi,atšķirībā no Windguru kurš nu jau periodiski izgāžas.

   • Andris Says:

    Vakar lietuviešu modeli nav īsti par ko slavēt, vismaz Kurzemē- NĒ. Ja patina cauri nokrišnu karti, tad bija prognozēti nokrišņi, kas Rīgai tuvosies no Polijas caur Lietuvu. Tie jau no rīta mainīja virzienu un padevās uz Baltkrieviju. Bet nokrišņi pie mums uzradās no Zviedrijas puses. Līdz ar to nokrišņus pēcpusdienā pie Liepājas neprognozēja ne lietuvieši, ne zviedru SMHI. Bet igauņu HIRLAM gan tur uzrādīja nokrišņus.

 11. raitis_sametis Says:

  Laikam šajā nedēļā nekas tik brīnišķīgs, ko piedzīvoju 2.7.09. rīgā – neatkartosies. Jācer uz vareno nākamo nedēļu.

 12. lightning Says:

  Jā… lasu un brīnos! 🙂 Līvānos nekā no šiem varenajiem aprakstiem, ne smakas no negaisiem – tomēr pārāk tālu laikam! 😉
  Nakts bija ļoti silta (pats minimums +19,2C), praktiski bez vēja, daļēji mākoņaina. Rīts vēl apmācies, ap 13.15 mazliet uzrasināja minūtes 10, pēc tam noskaidrojās, un tagad jau gandrīz pilnībā valda saule, arī karstums pamazām atgriežas – ja 13.00 bija +21, tagad jau +24,4C. Vēja joprojām praktiski nav. Vasara! 🙂

 13. Cb Says:

  Jau biju apņēmies vairs te nerakstīt, bet īpašas ziņas jau varu ierakstīt.
  Nedaudz pēc pulksten 3:00 Jelgavā sākās pērkona negaiss. Ja pirms negaisa būtu stiprs vējš, tad, iespējams, es būtu pamodies ātrāk, bet pamodos no tikko sākušās lietusgāzes un pērkona grāvieniem. Nevarētu teikt, ka zibens uzliesmojumi bija bieži, tomēr kopumā to pusstundas laikā bija ļoti daudz. Katrs zibens uzliesmojums bija spēcīgs, vairāki zibens spērieni bija ļoti spēcīgi (acis stipri apžilba), kuriem sekoja spēcīgi pērkona grāvieni/sprādzieni. Es to visu ar lielu sajūsmu un prieku izbaudīju 😀 ;), jo tiešām, tas bija pirmais negaiss (tiešs trāpījums) šogad Jelgavā, šeit jau tā reti uznāk epicentri, bet kaut kā pēdējos gadus situācija sāk uzlaboties :). Lietusgāzes arī bija stipras. Starp citu, vēl pēc negaisa no rīta uznāca varena lietusgāze. Protams, ar prieku baudu arī īsti vasarīgo laiku šajās dienās. 😉

 14. raitis_sametis Says:

  Bet dienas izskaņa Rīgā ir daudz bēdīgāka priekš manis, skaidrs- ir “krasta” efekta mākoņi, bet uz ZA no Rīgas – bija arī vareni cb mākoņi, tā, ka Cēsu-Limbažu apkārtnē laika lija arī dienā…

 15. Juris Says:

  Meteokolēģi “Cb”. Nepieminiet zibens tiešo trāpījumu, nevajag, tikai ne to !!!!!! Par to, kā es to pieredzēju Skaistkalnē, nesen šeit aprakstīju (Skat. kādu dienu – divas? atpakaļ). Tur ir ļoti liela varbūtība, ka var iziet diezgan plāni!

 16. weatherphoto Says:

  Man arī interesē, vai ir vieta, kur var sekot līdzi Rīgas centra meteroloģijas stacijas datiem??? Vai tiešām viņi vāc datus tikai savam priekam???

 17. Saulcerīte Says:

  ŠOVAKAR LAMĀJU SAVU KUNGU ,KA ŠIS NEZ KĀDĒĻ DĀRZĀ VISUS SPAIŅUS AR ŪDENI PIELĒJIS GANDRĪZ PILNUS-BET IZRĀDĀS ,KA TAS IR BIJIS LIETUS.tā ka nevarētu teikt ka lidostas raj. maz tika.

  • izbanotais Says:

   Savādi… un bieži Jūs lamājat savu kungu? Vīriešiem agri vai vēlu piegriežas regulāra vai bieža griešana, spēlēšana uz nerviem. Tāpēc iesaku būt saudzīgākai un, ieraugot pilnus spaiņus ar ūdeni, aizskaitīt līdz 10, un varbūt pat pārlapot globālā tīmekļa lapas, lai uzzinātu par nesen bijušu lietu.

 18. Maija Says:

  Jā,arī pie mums, pēdējā lietusgāzē,visi spaiņi bija pilni!Bet lija jau arī,turpat visu diennakti.Pašlaik,liekas,ka Smiltenes pusē spārdās,visa mala tumša un var dzirdēt ducināšanu.Savā mūžā esmu ievērojusi,ka šādā sutīgā laikā ir dikti bargi pērkoni.Jaunpiebalgā pēc pusdienām nelīst,briesmīgi sutīgs.Preiļos arī esot bijuši daudz tiešie zibens spērieni,pat mājas pagalam.CB jādodas turp,kur ir Tornado un citas būšanas.Nedod Dievs tiešos zibens trāpījumus…

  • gubumakonis Says:

   Negaiss ir viena skaista,varena un fascinejoša paradiba kas mani jau no agras bernibas patik un sajusmina,ta ir butiba visinteresantaka, skaistaka iespaidigaka un varenaka dabas paradiba,kas ari ir loti mainiga,neprognozejama un lidz galam pilniba neatklata un neizpetita lidz galam,ipasi zibens daba 😉 Lai nu ka bet ta ir mana”‘vismiļaka”‘ dabas paradiba,ko vienmer gaidu ar nepacietibu un ceru to piedzivot vel un vel,ne,bailes no ta man nav nemaz,bet tas man personigi,citus uz to neaicinu 😉 Agrakos gados gan Riga,gan Saulkrastos kur dzivoju pa vasaru ir piedzivoti daudzi loti bargi un skaisti negaisi un jasaka ka ne jau sezot istaba aiz loga… Sogad nevienu kaut cik sakarigu vai iespaidigu negaisu Riga vel neesmu piedzivojis,vakardienas lietusgaze bija iespaidiga,bet negaiss un zibenosana šeit mums bija tiešam vaja un neizteikta… joprojam ejam uz antirekordu musu pusee,Bet varbut julijs tomer mainis šo situaciju ?Ceru uz kadu bargaku negaisu ari pie mums 🙂

  • Cb Says:

   Tā nakts Jelgavā patiešām vismaz man personīgi bija ļoti iespaidīga, a to jau sāka likties, ka ir negaisu deficīts, bet tā nakts ar tik spēcīgu negaisu visu kompensēja. Daudzi zibens spērieni patiešām bija bīstami (dažviet uz ielām tomēr vairākkārt aptrūka elektrība, par mājām nezinu, jo negaiss bija nakts vidū (gandrīz beigās), ja nebūtu zibens novedēju, tad daudzstāvu mājas, visticamāk jau būtu saspertas.

 19. Romāns Kolduns Says:

  Šorīt no rīta lija ļoti stipri. Jau ap 5 viss sākās, bet beidzās tikai septiņos. 6:20 – 6:45 lija pavisam spēcīgs lietus, domāju ka kādi 50 mm kopā, līdzīgi kā Rīgas centrā. Lielas peļķes bija un lija bez pārtraukuma. Sen nav tāds skats redzēts.

 20. raitis_sametis Says:

  (esu offlainā līdz sestdienas otrajai pusei…)

 21. Liga Says:

  Madonaa lietus saak liit un taaa arii neviens negaiss shogad nav bijis. Vispaar tikai 3 x noducinaajis kaut kur talumaa un viss.

 22. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/lietusgaze-riga-2-julija-2009/

  Mana lapa un galerija kas veltita šai superigai lietusgazei Rigā,Zolitudē šorit,briniškigs dienas sakums 🙂 Bildes nav ipaši kvalitativas slikto fotografešanas apstakļu deļ.
  Jasaka pecpusdien braukajot pa Rigas centru vairs pat nojaust nevareja par rita notikumiem-viss jau bija nozuvis un no lielam peļķem vairs ne miņas-vasara.

 23. lightning Says:

  Šodien atkal karstums pamatīgs, jau tagad Līvānos +27C, spoži spīd saule, mākoņu tikpat kā nav – kaut kur kāds mazs balts paretam pavīd :), uzpūš arī patīkams vējelis, kas mazliet apžāvē sviedrus, bet vispār laiks foršs! 🙂

 24. Liga Says:

  Madonaa arii karstums pamatiigs, taadi jociigi maakonji saak veidoties, vareetu buut ka beidzot uznaaks negaiss.

 25. snake Says:

  LVĢMA Liepājai prognozē lietu ar pērkonu visas nakts garumā un rīt dienā 😉

 26. lightning Says:

  Līvānos arī sāk mākties, diezgan ņiprs vējš jau pūš, tomēr +26C vēl turas. Pagaidām nekas līdzīgs riktīgiem lietus mākoņiem nav manāms, bet šāds vējuks var arī kādu negaisu atpūst! 😉

 27. orkaans Says:

  Radaram ir radušās kārtējās problēmas-šobrīd esmu Aucē un te redzams,ka tuvojas negaiss, bet radarā tas nav redzams. Par negaisa tuvošanos var spriest tikai pēc satelītattēla, zibeņu kartēm un pašu mākoņu vizuālajiem novērojumiem.

 28. orkaans Says:

  Aucei viss pagāja garām… 😦
  Arī spēcīgo gāzienu Rīgā nepiedzīvoju…. 😦

  Cerēsim ka tomēr vēl būs kāds tāds negaiss… 😉

 29. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa rita pusee jauks saulains laicinsh,,,pusdienlaika saaka maakties..lietus gan tik vakaraa taads nenopietns ..5 piles 3 piegajienos….

 30. snake Says:

  Liepājā patreiz gāž 😉 no R,ZR puses nāk tumšāki mākoņi 🙂

 31. Enricco Says:

  Rīgā ir skaidrs laiks, ir gan vēsāks kā iepriekšējās dienās – ap +22

 32. weatherphoto Says:

  Vissiltākā ūdens temperatūra jūrā šodien reģistrēta Rīgas jūras līča piekrastē, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

  Rīgas piekrastē šorīt plkst.9 ūdens temperatūra bija 19,6 grādi, Ventspilī plkst.5 – 12 grādi, Kolkā – 18,9 grādi, bet Salacgrīvā – 17,2 grādi. Ūdens temperatūru ezeros un upēs mēra tikai darba dienās, tādēļ nav iespējams noskaidrot, cik silts ūdens ir šajās ūdenstilpnēs.

 33. raitis_sametis Says:

  Labdien- vakar piedzīvoju kurzemē negaisu (rīt stāstīšu vairāk…), šodien nedaudz esmu tīklā. Un arī šodien Latvijas austrumos vietām ir vareni cb, kā arī rietumos uz vakarpusi verojami daži neizteikti gubu-lietus mākoņi…

 34. Romāns Kolduns Says:

  Vakar pelejos Daugavā pie Ogres, ļoti silts ūdens, var droši iet, nebaidīties. Tā tikai saka, ka auksts, patiesībā ļoti labs šajā karstumā. Maz mākoņu arī šodien. Vairs tik karsts nav kā vakar, bet arī labs laiks.

 35. Maija Says:

  Šodien bija ļoti jauka ,īsta vasaras diena.+22 gr.,neliels vējiņš,burvīgi!Vienīgi pašlaik visa ZR debess pamale ir drūmi nomākusies.

  • aukstums Says:

   Gaidāt salnu uz pirmdienu? Es gaidu un saviem mīļajiem jau laicīgi piekodināju sasegt rītvakar to, ko nu vispār var sasegt. Dažkārt līdz salaistīšana, jo tā cenšas pasargāt citrusus un citus augus, kad tropos uznāk salnas ziemas mēnešos. Pat ja neviena m-st. nefiksēs salnu, tomēr reljefa pazeminājumos A-Latvijā varētu gan būt salna uz zāles.

   • lightning Says:

    Nu nedomāju gan, ka varētu būt salna. Jā, pavēsu ziņo, bet zem +5 neparedz pagaidām nekur (LVĢMA), tā kā domāju, ka arī uz zāles zemākajās vietās salnas varbūtība ir niecīga, pēc šī brīža datiem vismaz spriežot. Arī kopējā sinoptiskā situācija neizskatās pēc tādas, kas varētu atnest pēkšņu salnu.

   • aukstums Says:

    Tā nevar būt pēkšņa salna, jo šāds scenārijs jau sen tika prognozēts. Oficiālie +4…+5 gandrīz droši nozīmē, ka kādās ieplakās ir bijusi salna zāles līmenī, lūdzu nejaukt ar augsni! Man rudeņos un pavasaros ir bijuši pat krietni mīnusi un pat viss “izvārījies”, taču tāpat vietām pagalmā bijuši pleķi bez salnas uz zāles. Salnas izveidošanās ir ļoti lokāla parādība, savukārt visaptveroša salna nozīmē tikai to, ka vietām tā bijusi ļoti liela. Šoreiz runa ir par A-Latviju, taču salnas uz zāles ir iespējamas katrā vasaras naktī jebkur Latvijā. Tāda nu ir Latvija – pārāk tuvu Z-polam un aukstajām gaisa masām.
    Vispār, mazāk vajag domāt, bet iepazīties ar klimata raksturojumu kādās hrestomātijās! Tas nav uzbrauciens, bet tikai ieteikums, jo zinu, cik daudzi cilvēki vienmēr noliegs salnu iespējamību jūlijā, pat ja redzēs baltu sarmu.

 36. lightning Says:

  Laiciņš šodien turpina būt lielisks! 🙂 Visu dienu Līvānos spilgta karsta saule, paretam kāds balts mākonītis aizpeldēja, vējelis minimāls, turklāt arī grādi pieklājīgi – līdz pat 18.00 – 19.00 visu laiku termometri svārstījās starp +24…+25C, tad palēnām sāka kristies. Dienā bija riktīgi karsti (kaut arī grādi tik lieli it kā nebija)! 😀
  Uz vēlāku vakarpusi pamazām sāka mākties, lietus gan pagaidām nav manīts, kaut gan radars rādīja, ka uz ziemeļu pusi no mums pamatīgi mākoņi aizgājuši. Redzēs, varbūt naktī nāks vēl citi. Toties arī nakts silta – šobrīd termometrs vēl rāda +16,4C. Redzēs, kas būs rīt.

  • aukstums Says:

   Spriežot pēc maksimālo temperatūru kartes Baltkrievijas nacionālajā meteo portālā, NEKUR Latgalē maks. temp. nav pārsniegusi +23.
   Personīgi man katru dienu šonedēļ bija karsti, taču ne visas dienas var nosaukt par karstām. Ir subjektīvais redzējums un ir objektīvais vērtējums.
   Kā šodien atceros, ka vairums cilvēku ļoti silto un saulaino martu 2007. gadā uztvēra kā normālu mēnesi. Tāpat neierasti silto oktobri 2006. gadā daudzi nosauca par aukstu mēnesi. Starp citu, augi objektīvāk uztver laikapstākļus un meteo parametrus.

   • lightning Says:

    Ja man ēnas pusē gan parastais, gan digitālais rāda vienus un tos pašus grādus vairāku stundu laikā, tad es rakstu, cik man tie rāda, nevis skatos Baltkrievijas vai citos portālos!!! Ja jau tik ļoti aizstāvi salnu kā ļoti lokālu parādību iespējamību, tad kāpēc lai nevarētu būt silta gaisa masā arī atsevišķas karstāka gaisa saliņas?!
    Tāpēc ar vārdu NEKUR labāk nesteigties! Un nevaru piekrist arī iepriekšējā komentārā teiktajam, ka “vajag mazāk domāt”. Ar hrestomātijām vien tālu netiks neviens… 🙂

    Bet šodien laiks Līvānos ir mainījies. Lietus gan nav lijis, neizskatās, ka varētu arī kas nopietns izveidoties, lai arī tagad debesis mākoņainas, laiku pa laikam gan saulīte uzspīd. Tomēr diezgan stiprs vējš, un grādi arī vairs nav tie, kas iepriekšējās dienās – 12.40 tikai +17C. Auksti it kā nav, bet pēc siltuma un pat karstuma perioda (te jau var diskutēt – kas vienam silts, tas otram auksts, trešajam karsts, tā kā no cilvēka skatpunkta diezvai var OBJEKTĪVI vērtēt siltuma daudzumu; augi varbūt tiešām to var darīt objektīvāk, par to neņemšos diskutēt) liekas pavēss (īpaši ēnā un vējā).

   • aukstums Says:

    Tāpēc, ka neviens tāpat neuztver nopietni, kad rakstu, ka man Rīgā šovasar jau 2 reizes ir bijuši +30. Tāpat mans termometrs praktiski katru gadu beidz uzrādīt salnas martā. Pēc mājas termometra iznāk, ka visas vasaras ir siltas vai karstas, bet ziemas atbilst klasiskajiem subtropiem, tomēr realitātē tā nav.
    Kopumā es varu tikai piekrist Tevis norādītajai temperatūrai, jo man oficiālie 2 m augstumā veiktie mērījumi nav aktuāli. Es tikai pretojos domai, ka šī vasara ir laba vai vienkārši izdevusies. Temperatūras tik bieži ir bijušas pārāk zemas, ka tas atstājis paliekošu iespaidu uz veģetācijas procesiem, bet veģetācija ir galvenais rādītājs, kāda bijusi siltā sezona. Augiem, atšķirībā no siltasiņu organismiem, nav būtisks gaisa mitrums. Ja gaisa temperatūra ir +20 un rasas punkta temp. ap +15, tad cilvēkam liekas pat ļoti silts, taču pie tādas pašas temp. un rasas punkta. t. ap 0, cilvēkam būtu auksti. Augiem gan abi gadījumi ir vairāk vai mazāk līdzīgi. Protams, kaut kāda nozīme tam visam ir, jo gaisa mitruma līmenis ietekmē iztvaikošanu no lapām, tomēr, rupji rēķinot, to nevar salīdzināt ar cilvēku uztveri un sajūtām.

   • lightning Says:

    Es varētu piekrist, ka līdz šim vasaru par īpaši izdevušos nosaukt būtu grūti. Ja neskaita aizvadīto karsto nedēļu (sākot ar 28.06., manā pusē visas dienas bija virs +24…+25, vienīgi šodien jūtami vēsāks – tagad gan vismaz līdz +20,2C uzkāpis, jo saule vairāk spīd nekā no rīta) un 3 foršas dienas kāreiz uz Jāņiem 23.-25.06., kad arī dienā stabili +23…+25, tad vairāk tāda riktīga ilgāka siltuma viļņa bijis nav.
    Bija gan atsevišķas foršas dienas, kad varēja siltumu baudīt :
    piemēram, 11.06. visu dienu +26…+27C; īss karstuma periods 30.05.(max +25)-1.05.(max +26)-1.06.(max +29); patīkamas dienas 26.-27.05.(+24…+26,7C); 3.-4.05. +22…+24C; kā arī siltuma vilnis aprīļa beigās (27.-29.04., no +23 līdz pat +27C 29.04., kad laboti rekordi vairākās vietās).
    Protams, agrākā pavasarī bija vēsākas naktis, šeit uzrādu tikai Līvānos izbaudītās siltās dienas un maksimālo t šajās dienās. Citur Latvijā laikapstākļi noteikti bija savādāki, nešaubos, tāpēc vēlreiz uzsveru, ka šīs bija manā pusē siltās dienas.
    Pārējās, varu piekrist, bija tādas pabālas un vidējas, un jāatzīmē, ka šogad pavasarī vismaz Līvānos bija ļoti daudz vējainu un vairumā gadījumu līdz ar to vēsu dienu.
    Taču es vēl cerības neesmu atmetis, jo man vasara kaut kā vienmēr vairāk ir sākusies ar Jāņiem, un arī karstākais un labākais laiks praktiski vienmēr ir bijis jūlijā-augustā. Protams, nav garantijas, ka siltums atnāks un ilgi uzturēsies, taču plinti krūmos mest, manuprāt, vēl daudz par agru! 😀

   • lightning Says:

    Laboju kļūdu: nevis 30.05.-1.05.-1.06., bet 30.05.-31.05.-1.06.
    🙂

 37. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt tikai +5gr.Tik krasas temperatūras maiņas.Ir,taču,jūlijs!Izejot ārā ,likās,ka jau rudens,tik indīgi auksts bija.Līdz salnai-viens solis…

  • aukstums Says:

   Pērnvasar arī jūlijā bija ļoti daudz nakšu zem +10. Vienā rītā pat redzēju baltu zāli arī kaut kur bija +4, taču nevarēju piestāt ar mašīnu, lai pārliecinātos.
   Tāda nu ir Latvija. Un ja jau vienā no siltākajām vasarām pēdējos 100 gados – 2006. gada vasarā – bija vairākas naktis ar salnām, tad vēsā vasarā tāda iespēja dabiski liekas lielāka.
   Ja uz vakaru debesis sāks skaidroties, tad laikam vairs nevajadzētu būt šaubām par salnas iespējamību, vēl jo vairāk, ka diena nav silta un tuvākajos troposfēras kilometros ieplūst ne visai silts gaiss.

 38. maikls Says:

  Pēc LVĢMA meteostaciju datiem salnas jūlijā pēdējoreiz fiksētas 2006. gadā, kad trijās naktīs jūlija vidū bija salnas zāles virskārtā līdz -1..-3 grādiem. Bet dažas dienas iepriekš tad bija karstuma rekordi un temperatūra līdz +35 grādiem.

  Lūk, šādas temperatūras svārstības – no +35 uz +3 grādiem (2 metru augstumā) var saukt par krasām. 😀

  • aukstums Says:

   Piekrītu par to kontrastu. Turklāt tādas svārstības vienmēr bijušas Latvijas teritorijā un jo īpaši iekšzemes rajonos. Vislielākās svārstības ir krasi kontinentālajā klimatā un arī Arktikā, jo īpaši Z. l. o. piekrastē, kur gan ziemā mēdz būt visai lieli kontrasti – sākumā ciklona siltais sektors, vēlāk ciklona aizmugure. Arī vasarā – pūšot no siltā kontinenta, jo īpaši, ja ir tropiskā gaisa iznese, un pēc tam no ledainā okeāna. Atšķirība pat polārās dienas apstākļos ir fantastiska.

 39. maikls Says:

  Skatos, ka Somu līcī un Baltijas jūrā vērojams līča/jūras efekts – aukstā gaisa un siltā ūdens iespaidā veidojas konvektīvo mākoņu joslas. Laikam rudens tuvojas, naktis arī aukstas kļuvušas… 😀

  • raitis_sametis Says:

   Līdz īstajam rudenim- mums vēl vasaras galvenais negaisu periods ir priekšā, kā arī vēl dažas karstas dienas…

  • aukstums Says:

   Man subjektīvi rudens tuvojas uzreiz pēc Jāņiem. Un tā kopš bērnības. Savukārt prāts jautrāks uzreiz pēc Ziemassvētkiem, lai gan jūtamāks pagrieziens uz pavasari ir sākot ar 1. janvāri. Tam visam nav nekāda sakara ar meteo, tomēr izteikti kontinentālā klimatā laikapstākļiem ir lielāka saistība ar saules augstumu virs horizonta un dienas ilgumu.

 40. raitis_sametis Says:  Labrīt- nu ko, tagad Rainers (ciklons – patreiz vēl pie Lielbritānijas krastiem)- komandēs parādi visā Eiropā (vismaz ZR daļā…). Pēc kartēm redzams, visas frontes pakāpeniski viņa piekārtojas.

 41. dAvi Says:

  hehe, rudens jau klāt. Ziemeļu Latvija 😀

 42. Juris Says:

  Es savas meteoaktivitātes tagad virzu, lai būtu lietas kursā par vēju virzieniem un stiprumu Baltijas jūrā posmā no Gdiņas Polijā līdz Sankt Pēterburgai Krievijā no 5. – 11. jūlijam, lai gadījumā, ja meitai ievajagās, tad mobilo zonās varētu dot meteo informāciju. Viņa šai posmā ir kapteine uz lielā “SPANIELA”. Labi, ka dēls aizvakar, pirms aizbraukšanas uz poļiem, man ieinstalēja datorā “SAFARI”. Tagad man atkal ir piejams Windguru Pro “Click Map” prognozes katrā koordināšu punktā uz kartes. Ap 9. datumu, pēc prognozēm, Somu līcī pie finiša viņus sagaida diezgan smagi vēja apstākļi: Austrumu vējš (Ost) tieši purnā ar ātrumu 30 mezgli (knt), jeb līdz 17m/s.

 43. raitis_sametis Says:

  Nu ko pirmā rībējošā nedēļa būs klāt…
  ——-
  no meteo.lv/leta.lv …….
  “Nākamajā nedēļā Latvijā ik pa laikam līs un ducinās pērkons, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozes.

  Šodien daudzviet īslaicīgi līs, iespējams pērkona negaiss un laiks kļūs vēsāks. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs plus 17, plus 22 grādus. Arī naktī uz svētdienu valsts austrumos iespējams lietus. Pūtīs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš ar ātrumu 4-8 metri sekundē, piekrastē brāzmās līdz 14 metriem sekundē. Gaisa temperatūra dienā sasniegs plus 18, plus 22 grādus.

  Nākamās nedēļas sākumā kļūs mazliet siltāks. Joprojām vietām iespējams neliels lietus. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs plus 18, plus 23 grādus.

  Otrdien vējš iegriezīsies no dienvidu puses, nokrišņi nav gaidāmi un gaiss iesils līdz plus 24 grādiem. Taču jau trešdien valsts lielākajā daļā atkal gaidāms lietus un pērkona negaiss. Gaisa temperatūra dienā var paaugstināties līdz plus 20, plus 25 grādiem. Līdzīgi laika apstākļi būšot arī dažas nākamās dienas, taču gaisa temperatūra būs par dažiem grādiem zemāka.”

 44. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/neg030709

  Te ir Zantē/ Kurzemes austrumu robeža- vēlā pēcpusdienā novērots negaiss, kopumā ap 40 reižu norūcās pērkons, tuvākais spēriens no 1,5 km distances, bija novērota arī ZR vēja īslaicīga pastiprināšanās līdz 12m/s. Ap plkst. 17:40 līdz 18:20 lija neliela lietusgāze…
  ——-
  Bet te ir viena speciāla fotka, kurā redzams- kas līdzīgs nelielam virpulim, tiesa- tas bija tālu / f-aparātu nācās maksimāli piezūmēt. Vienalga, neredzēju: vai tikai “sienas mākoņa” nokarena “aste”, vai jau sākušies virpuļošanas process…??

  • raitis_sametis Says:

   ..3. jūlijā, reizē ar neizteiktu oklūzijas fronti. Aiz šī negaisa – vēl bija dažas lietus brāzmas/ kopumā gan tikai “neliels lejkannas efekts”…

  • lightning Says:

   Labas bildes! 🙂 Bet par to virpulīti/asti tiešām grūti spriest.
   Bet par to rībošo nedēļu – nu tad jau redzēsim! Manā pusē gan visi rībieni līdz šim tikai pa malām bijuši… 😀

 45. maikls Says:

  Pēc GFS jaunākās prognozes naktī gaiss Latvijas lielākajā daļā atdzisīs līdz +2..+5 grādiem. Tas ir pavisam tuvu visa jūlija mēneša aukstuma rekordam, kas ir +1 grāds.

  • lightning Says:

   Nu ja tā, tad arī salnas daudz vairāk iespējamas (un uz zāles droši vien kaut kur būs), nekā rakstīju vakar, tad vēl prognoze tik traka nebija.

 46. weatherphoto Says:

  Rīgā pa nakti bija:

  Lidostā: +8,6 grādi
  RS: +11,1 grādi
  Man aiz loga: +13,9 grādi

 47. maikls Says:

  Kuru prognozi Rīgai izvēlēsimies trešdienai? GFS, kas prognozē Rīgā lietusgāzes un max temp. +17, vai Met Office, kas prognozē saulainu laiku un temperatūru līdz +26? 😉

  • lightning Says:

   Es jau zinu, kuru izvēlētos, zinu arī, ka citi dos priekšroku otram variantam… 😀

  • raitis_sametis Says:

   Gribētu pirmo, bet iespējas- ka notiks otrais variants.

  • raitis_sametis Says:

   Un tuvojas jau arī 10. jūlijs, kas ir “lielie gulētāji”. Pēc senajām viedēšanām, ja šajā dienā ielist, tad līst 7 nedēļas.

   • lightning Says:

    Labāk lai nelīst, negribu 7 nedēļas no vietas mirkt!!! 😀

   • Romāns Kolduns Says:

    Nu tam gan es neticu, ka līs 49 dienas no vietas un neviena diena nebūs tāda kad nav lietus. Tas jau ir par traku pat priekš Latvijas. Stipri šaubos vai gadsimta laikā kaut vienu reizi ir bijis tāds periods kad 49 dienas pēc kārtas būtu ar nokrišņiem un arī ja bija, man liekas ka divus mēnešus līt lietum iemesls gan būtu smieklīgs “tikai tāpēc vien, ka 10. jūlijā lija, tāpēc tagad vēl līdz septembrim līs”. Tā jau viss jūnijs vēss un lietains bija, tagad vēl tā trūka. Tad jau tas arī vairs nebūs interesanti.

   • gubumakonis Says:

    Pagajušgad taja 10 julija(Guletajos)bija ielijis un tad tiesam julijs un augusts bija visai lietaini meneši,ipaši augusts,kad lija tiesam gandriz katru dienu un šeit daudzi sudzejas par lietainu laiku 😉 Ne jau lis 49 dienas no vietas,bet katru dienu vismaz kaut kur kaut dazas piles nolis,jeb bus lietains laiks parsvara,ari pagajusgad pa to periodu bija vien dazas dienas,kad nelija nekur un nemaz latvija. Ta diena jau parada sekojosa perioda laikapstaklu tendences,to nav jauztver tik burtiski 🙂 Un tiesi sie ir tie istie guletaji pec veca kalendara,kas bus 10 julijā 😉

   • piebilde Says:

    Vecais kalendārs ir tas pats pareizticīgo kalendārs, kurš nepavisam neatbilst laikam, jo arvien vairāk novirzās no reālā laika ritējuma.
    Patiesībā viena diena gadā neko nevar atklāt. Cita lieta, ja skatās uz mēnešiem sezonām, kuros var novērot tendences. Nu ir taču redzams, ka labās vasaras ir aizgājušas nebūtībā. Jau sākot ar 2007. gadu, 3. nesiltais jūlijs pēc kārtas. Un gan jau kādreiz pienāks kārta arī aukstam augustam. Jūniju tā kā dabūjām.

  • gubumakonis Says:

   Es nešaubigi nemtu pirmo variantu 😉 Bet izveles jau nav,bus vien jagaida notikumu patieso norisi un jaseko,kas tad isti bus 🙂

 48. Maija Says:

  Es arī izvēlos otro variantu!Brīnumi,taču,notiek?Vai tiešām vasara tā arī nesāksies?Par gulētājiem-vairs nepiepildās tikpat kā nemaz tās gulētāju dienu prognozes.Citreiz ir taisni otrādi.Ir reizes,kad tiem laika vērotājiem tā vien gribās iešķilt!Katrs dzied savu dziesmu.Ja senos laikos varēja kaut ko prognozēt,tad tagad…Stāsta pasakas,neko vairāk.Viens saka,būs karsts jūlijs,otrs-nebūs vis,būs vēss un lietains!Trešais-pa vidu.Tagad pat dienai kaut ko grūti prognozēt,kur nu vēl mēnesim!

  • lightning Says:

   Protams, vasarai jābūt siltai un saulainai, ar lietu tikai tad, kad vajag zemi padzirdīt! Un lai lietus labāk nodod uzreiz ar riktīgu negaisiņu, nevis pilina vairākas dienas no vietas! 🙂
   Par laika vērošanu – pilnīgi piekrītu. Katram teju savs viedoklis, un mūsdienās jau pasaule arī mainījusies, senie novērojumi ļoti bieži vairs neder. It sevišķi, ja runā par prognozēm ilgākam laikam.

 49. Maija Says:

  Sito savu muldēšanu es neattiecinu uz Raiti,bet uz citiem daudzajiem gudriniekiem.

 50. raitis_sametis Says:

  Līdz kādai otrdienai būs, šķiet, neizteikta augsta spiediena josla, bet tad- jau varenais Rainers no Lielbritānijas mums pados ziņu:)

 51. Saulcerīte Says:

  Biju šodien Jelgavas raj. un pie pašas robežas tāīsti nolija.Bet kaut arī salnas šonakt negaidu drošības pēc agroplēves gurķiem un tomātiem.Šovakar atkal nācās uzvilkt rudens jaku.

  • lightning Says:

   Jā, uz vakaru paliek vēsāks, kaut gan pagaidām termometri man saskanīgi rāda +15C. Taču vējš rimstas, arvien vairāk skaidrojas, tā kā vēsi naktī un no rīta būs. Bet salnas, domāju, ja būs, tad visdrīzāk tikai Z-Vidzemē vai kur citur kādā zemā vietā uz zāles. Jūlijā salnas jau ir reta parādība, vismaz Līvānu pusē neatceros, ka jūlijā būtu salnas bijušas. Taču – ko var zināt, Latvija ir liela! 😀
   Bet tā īsti dzestru ziņo tikai šo nakti, pavēsu vēl arī nākamo, bet tad jau atkal stabili virs +10.

 52. Saksija Says:

  GFS jau izmainījusi savu prognozi, tagad solot Rīgai 27 grādus trešdien.

  23:30 Rīgā tikai 12 grādi, bet daudzviet Latvijā ir pat vēl aukstāk.

  • piebilde Says:

   Es skatos šeit http://wxweb.meteostar.com/sample/sample_C.shtml?text=UMRR Tur ir zilie cipari jeb iespējamā minimālā temperatūra konkrētajos periodos. Tātad vismaz šoreiz tik augsta temperatūra ir maz iespējama, jo zilajos ciparos pat +20 nav trešdien. Un gan jau nākošajos atjauninājumos siltums tiks aizvākts. Bet pati sinoptiskā situācija pēc kartēm rāda, ka Rīgu siltā gaisa masa var šķērsot arī naktī. Tas viss ir tik nestabili un trausli, ka ticamības procents ir labi ja 50.
   Tāds ir tikai mans viedoklis un es nepretendēju uz kaut kādu pareizību vai pēdējo vārdu.

 53. lightning Says:

  Līvānos arī aizvien vēsāks, 23.40 +12,8C.

 54. maikls Says:

  Īsi pirms plkst. 5 Ventspils lidostā +3 grādi, Liepājas lidostā +4 grādi. Plkst. 3 Ainažos bija +3, Madonā un Daugavpilī +4 grādi.

  • raitis_sametis Says:

   Tad iztikām bez salnām šorīt…

   • maikls Says:

    Ja gaisā vairākās vietās bija tikai nepilni +3 grādi, tad nav iespējams, ka salnu nebija. 2006. gadā pie +3 grādiem 2 metru augstumā zāles virskārtā tika fiksētas salnas līdz -3 grādiem.

   • lietusviirs Says:

    Vispirms, faktu, ka ir bijušas salnas mums nav. Un man gan liekas, ka ir iespējams, ka pie +3 gaisā nav salnas. Piem Rasas punkts Rīgā un citur nenokrita zemāk par +4C. Tas nozīmē, ka lai būtu salna lielam ūdens daudzumam ir jākondensējas. Ja Rasas punkts būtu 1-2 grādi, tad gan salanas būtu reālākas, jo parasti temperatūra var nokrist 1-2 grādus zem rasas punkta. Tiesa, tad veidojas bieza migla.
    Protams var jau lokāli pagadīties sausāks gaiss u.t.t, bet pieņemt, ka tā notika bez faktiem nav pamata.

   • maikls Says:

    Pa Latvijas radio ziņoja, ka bijušas salnas līdz -4 grādiem. Maija no Jaunpiebalgas arī ziņoja par spēcīgu salnu savā pusē. meteo.lv arī ir pāris teikumi par fiksētajām salnām.

   • lietusviirs Says:

    Tad nāksies piekrist, ka salnas ir bijušas :).
    Būtu interesanti papētīt, sīkāk tās vietas, kur fiksētas salnas. Kā tur lokāli varēja dabūt tik zemu temp. Vai tiešām tur gais bija sausāks, vai arī bija kāds mehānisms, ka dabūt no gaisa arā ūdeni (Putekļi utt). A varbūt tieši otrādi gais ir bijis ļoti tīrs un tādēļ, ticis pārdzesēts un ūdens izdalījās rasas veidā.
    Vai kādam nav kādi sīkāki dati (Temperatūra, mitrums u.t.t)

   • maikls Says:

    Liepājā minimālā temperatūra 2m augstumā bija +5,3 grādi. Rasas punkta temperatūra plkst. 21 vakarā ap +6 grādiem, vēlāk naktī pārsvarā ap +7 grādiem. Tomēr uz augsnes esot fiksēts -1 grāds.

    Ainažos un Rēzeknē 2m augstuma +2 grādi, bet salnas, saskaņā ar LETAs ziņu, nav fiksētas.

  • lightning Says:

   Līvānos 4.10 rītā pie loga +7,5C, bet vispār naktī minimālā fiksētā bija +6 grādi. Labi, ņemot vērā to, ka tas pilsētā un paaugstu virs zemes, grādu 1-2 varētu vēl varbūt nomest, bet nu vismaz Līvānos salna bijusi nav ne tuvu.
   Citur gan, kā lasu arī Delfos, esot bijusi uz augsnes -1…-2 9ne tikai Vidzemē, bet arī Kurzemē!), Skrīveros pat -4C (tas laikam uz zāles). Nu traki, ko lai saka!

   • aukstums Says:

    Man ir bijis pie 2. stāva loga +5, taču zāle viscaur balta. Ir bijis 1 m augstumā pie palodzes +1, bet visa zāle balta un uz mašīnas jumta -8. Salnu rādītājs ir lapas – krūmiem, kokiem vai lakstaugiem. Manuprāt, par salnu esamību labi liecina ķirbju lapas, kas ļoti ātri “izvārās”. Kopumā +4…+5 apdzīvotā vietā liek domāt par salnu kaut kur pļavās, jo īpaši zemākās vietās. Savukārt +3 jau ir skaidra norāde uz palielu salnu vietās, kur pat karstās vasaras naktīs ir dzestrums. Vai tad Tu nekad neesi braucis ar velosipēdu vai gājis pa pļavu siltā vasaras vakarā un pēkšņi nokļuvis ļoti dzestrā gaisā, bet pēc brīža jau atkal siltumā? Tādas vietas dažkārt nemaz nav reljefa pazeminājumos, bet pat pilnīgi līdzenā apvidū. Un pieredze liecina, ka tieši tādās vietās pavasaros un rudeņos ir visspēcīgākās salnas. Tāpat tās ir pirmās kandidātes uz vasaras salnām. Kāds tam visam ir fizisks izskaidrojums, es nezinu, bet tāpēc jau es nenoliegšu acīmredzamo.

 55. aukstums Says:

  Es tomēr nesaprotu, kāpēc gan Latvijā, gan tuvējā Krievijā ir tik daudz jūlija salnu noliedzēju? Nu labi, gaisā tas ir kaut kas praktiski neiedomājams, jo jūlijā gaiss laikam nespēj tik ļoti atdzist līdz 2 m augstumam, tomēr zāles līmenī tas nav nekas ārkārtējs un šad tad notiek. Kaut gan vēsturiskās laikapstākļu hronikas liecina, ka gan tuvējā Krievijā, gan A-Latvijā lielas salnas (arī gaisā) ir bijušas arī jūlijā. Runa gan ir par iepriekšējiem gadsimtiem. Ja jau polārās dienas apstākļos (tuvāk Z. l. o.) var būt salnas, tad kāpēc lai mūsu naktīs tādas nebūtu?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: