Tuvākajās dienās pieturēsies ļoti silts un pārsvarā sauss laiks

Augsta spiediena apgabala ietekmē tuvākajās dienās Latvijā saglabāsies ļoti silts, kā arī pārsvarā saulains un sauss laiks. Virs Latvijas gan gaidāma atsevišķu gubu mākoņu veidošanās un šur tur līdz ar to var nolīt un noducināt pērkons, bet kopumā mākoņu būs maz.

Pūtīs neliels austrumu puses vējš (ceturtdien jau tiek prognozēts Z,ZR vējš), un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26..+29 grādiem. Nedaudz vēsāks būs vietām piekrastē, kur vējš pūtīs no ūdens.

Nedēļas nogalē Latviju, visticamāk, sasniegs vēsākas gaisa masas no ziemeļiem.

136 Atbildes to “Tuvākajās dienās pieturēsies ļoti silts un pārsvarā sauss laiks”

 1. Maija Says:

  Paldies,Maikl,par labām ziņām!Prognoze priecē!Citus gadus arī pie mums bija tā,ka kaltām lupatās laukā,bet apkārt lija,arī Kurzemē.Tagad ir otrādi.Jā,vienmēr esmu teikusi,ka Daba spēj sagādāt pārsteigumus…

 2. Gubumakonis Says:

  Mani jau isti ši prognoze nepriece,piepildas manas aizdomas par sausumu musu galā 😦 Ceru,ka tas sausais laiks ilgi nevilksies,kaut gan tagad izskatas,ka vismaz nedelu vel lietu man neredzet,kur nu vel ko interesantaku…

 3. Pierīga Says:

  Gaidu vēsumu Liepājas apkārtnē jūlija otrajā nedēļā! 😀

 4. maikls Says:

  Pagaidām vissiltāk ir Ventspilī, kur plkst. 15 uz mola bija +28,3 grādi. Iepriekšējā augstākā Latvijas meteostacijās reģistrētā temperatūra bija +27,8 grādi 1. jūnijā, bet Valgā todien bija +28,5 grādi.

 5. mārtiņš Says:

  kāds peldēšanos sezonu jūrā ir atklājis? kāds ūdens varētu būt?

  • maikls Says:

   Svētdien Jūrmalā ūdens esot bijis diezgan auksts – reti kurš peldējis. Nu bet tagad ar katru saulaino stundu ūdens iesilst, igauņi seklākos Rīgas līča ūdeņos samērījuši pat +20 grādus, bet viņu ūdens temperatūras mērījumiem es neticu. Pie Liepājas šorīt samērīti +16 grādi, bet pašreizējā A vēja dēļ tur ūdens var kļūt pat aukstāks.

   • Andris Says:

    Svētdien jūrā pie Rojas seklumā ūdens bija silts kā piens. Bērniem ļoti patika… Ticams, ka citur Kurzemes jūrmalā līča pusē vajadzētu būt tā pat.

  • Romāns Kolduns Says:

   Es ezerā peldējos nesen kad bija silts. Tur ūdens sasilis tikai virsējā 1 m biezā slānī. Apakšā gan pēdas salst nost. Bet virspusē ļoti labs 🙂

  • rupucis Says:

   Nu nez, auksts nevarētu būt – mani sīkie un arī lielie plinčājās uz nebēdu gan svētdien, un šodien vispār 🙂 Rīt būs jāpiestiprina kādam T-metru pie peldbiksēm :))
   starp citu – kā un kur tiek mērīta ūdens temperatūra?

 6. raitis_sametis Says:

  Labdien- esu Rīgā, un man 3 dienas būs jāpacieš anticklona Diana darbība 😦 (ceru, ka nedēļas beigās gan priecāšos…).

 7. lightning Says:

  Foršs laiks! Vakar gan saules bija pamaz, pārsvarā apmācies, bet toties silts, pat sutīgs – stabili +25…+26C. Lietus vakarā vismaz pie manis Līvānos nebija, kaut gan lasu, ka Daugavpilī nogāzis ne pa jokam. Bija neliels negaisiņš naktī uz 28. jūniju, vairāk gan nav, un labi vien ir! 🙂
  Savukārt šodien laiks ideāls – praktiski skaidras debesis visu dienu, vien daži mazi mākonīši dažubrīd uzpeldēja. Karsts arī līdz ar to, visu dienu ap +25…+27 svārstās, bet piesaulē cep ne pa jokam – 17.30 bija +37C. Tas gan nu tā, reāli jau tik traki nav, vējiņš arī ik pa laikam uzpūš, tomēr tiem, kas strādā vai vienkārši ilgāk uzturas piesaulē un aizvējā, varētu būt diezgan traki.
  Bet pašam super! Mīlu tevi, AC Diāna! Uzkavējies kādu laiciņu! 😀

 8. Romāns Kolduns Says:

  Tas vispār ir apbrīnojami ka man termometrs vēl joprojām rāda +25°C. Pa dienu bija 27 grādi un karstums ar nelielu vēju. Bez mākoņiem, bija vienīgi daži spalvmākoņi, ideāls laiks. Kaut tā būtu visu vasaru.

 9. liepājas veeji Says:

  Liepāja cepās šovakar vēl + 25 🙂

  >>>>> pa dienu biju Papee enā termometrs rādija +29 bet jūrā ūdens bija ļoti auksts ap +10 gradiem jo vējš pūš no kontinenta un dzen siltās ūdens straumes prom no krasta. 😦 vo tādas lietas notiek mūspusē , gaidām lietu ļoti.

 10. maikls Says:

  No meteostacijām augstākā temperatūra fiksēta uz Ventspils mola un Pāvilostā: abās +28,8 grādi.

 11. Saksija Says:

  Jāpiemin, ka šodien Lietuvā bija nedaudz vēsāk kā Latvijā: Kauņā gaiss sasila līdz 24.5 grādiem, Viļņā līdz 25.2 grādiem, Šauļos līdz 25.5 grādiem. Tā cēlonis bija mākoņi virs Lietuvas, kurus varēja redzēt satelītattēlā. Toties Rīgā tika sasniegti 27.8 grādi. 😀

 12. Gubumakonis Says:

  Uff,nu šodien gan karstumiņš Riga pa dienu bija,viskarstaka diena šogad,ja nu kads no ridziniekiem vel ari šodienu atzitu par nepietiekami karstu/siltu,tad es nezinu 😉 Toties vakars ir foršs un patikams.ir jau 23 vakara,bet ir tik silts,+22 gradi joprojam 🙂 Bet visuma ceru,ka anticiklonals laiks nevilksies ilgi,gaidu ari lietu beidzot šeit,Riga,citadi citur ir gana lijis un zibeņojis bet šeit neka un par to man škrobe ir… citadi jau var paciest,labi,ka ara pagaidam nav jastrada,bet telpas vel var glabties 🙂

  • piebilde Says:

   Bija bija karsts, taču vējš mazināja diskomfortu. Nav skaidrs, kāpēc lidostā 3 stundās temperatūra nokritusi par gandrīz 10 grādiem. Lai ko kāds teiktu, bet Rīgas centrā šobrīd ir stabili +20, nevis nieka +16. 4 grādu starpību jau nu varu sajust. Varbūt vējš no līča dzen tik aukstu gaisu (man gan vējiņš liekas silts), taču līdz lidostai ir gabals no līča, it īpaši velkot no ZA, nevis Z. Turklāt rasas punkta temperatūra vēl joprojām ir visai augsta, kas parasti labāk saglabā temperatūru naktīs. Savādi… Ja šādi kristu tālāk, tad līdz rītam salnu dabūtu. Bezmaz vai kaut kāda stepe…
   Kādam ir idejas par šo kritumu?
   Starp citu, pēc šī karstuma man arī gribētos kādu lietu nedēļas nogalē, jo baigi izžūs viss.

 13. raitis_sametis Says:

  Labrīt…. Zantē un citur daudzviet Kurzemē vienīgais lielais lietus bija 14.6., kad lija teju diennakti pēc kārtas. Bet līdz tam- tikai nelieli spcicējumi, nu tā… ka jumts paliek slapjš. Bet pēc tam, pēc 14.6. – ne piles…Vēl kādas dienas, un tur sāksies sausums.

 14. maikls Says:

  Pa Latvijas radio teica, ka Kolkā šorīt piecos +19, Mērsragā +18 – ūdens temperatūra. Tātad līča rietumu piekrastē ūdens ir silts, bet citur A vēja dēļ laikam auksts.

 15. karstums Says:

  Vai nu man liekas vai Rīgā ļoti strauji kāpj temperatūra. Domāju, ir reāla iespēja, dabūt +30, turklāt dienas rekordu arī visticamāk dabūsim.
  Par tādu temperatūru galvaspilsētā LVĢMA jau nu gan varēja brīdināt. Jo +30 m-stacijās, pat tik labās, kā pie Bioloģijas ēkas ir tikai vāja atblāzma tam, kas darās uz ielām, kas virsū spīd saule.

  • maikls Says:

   Kopumā gaisa masa nav tik silta, lai būtu +30. Ja 850hPa temperatūras prognoze ir pareiza, tad vairāk par +29 nevajadzētu būt.

   Tomēr kaut kur jūras piekrastē, kur A vējš sadzen karsto gaisu no sauszemes, un Rīgas centrā, kamēr vējš neiegriežas no ziemeļiem, lokālo faktoru dēļ gan var būt arī visi +30 – tad tas būtu par 18 grādiem vairāk nekā 850hPa līmeni. 17-18 grādu starpība ir pieredzēta.

   • karstums Says:

    Nezināju, ka no Rīgas tiek palaistas zondes, kas ir visobjektīvākais radītājs, kāda temperatūra ir dažādos augstumos. Varbūt tieši 850mb līmenī arī nav pietiekoša, taču varbūt nedaudz zemāk ir. Papētot zonžu datus, var redzēt, ka temperatūra nav vienmērīga. Kā gan citādi izskaidrot tik strauju sasilšanu? Tīri pēc pieredzes man šķiet, ja nekas nemainīsies, tad +30 garantēti. Citreiz pat 12:00 bijuši +25, bet ap 16-iem jau pāri +30. Tomēr augstā rasas punkta temperatūra dara bažīgu, tas ir viens no faktoriem, kas nereti traucē gaisam sasilt, lai gan šorīt tas nav šķērslis.

  • maikls Says:

   1997. gada 30. jūnijā Rīgā reģistrēti +32 grādi. Tas krievu arhīvs, kur kā rekords šim datumam uzrādīti +29 grādi, ir nepilnīgs.
   http://www.wunderground.com/history/airport/EVRA/1997/6/30/DailyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA

   • karstums Says:

    Jā jā, man pa rokai nav sava tabula un piemirsās, ka krievus labāk neskatīties. Tā jau ir, rekordus grūti dabūt, jo pēdējos 20 gados latiņa ir krietni pacelta. Nu kaut vai ziemas mēnešos, kur ir grūti ko pārsniegt. Nekas, gan jau kāda m-st. dabūs rekordu, jo Latvijā vienmēr atrodas vietas, kur it kā parasts karstums vai aukstums izrādās nebijis konkrētā datumā.

   • karstums Says:

    Starp citu, vai tad Imantas stacija tolaik gāja kā EVRA? Ja jau mēs skatīsimies tikai lidostas rekordus, tad tālāk par 70-iem gadiem netikt. Man tabulā it kā ir iekļauti dati no m-st. ar to pašu kodu, kāds šobrīd ir lidostai, tomēr esmu pārliecināts, ka 90-to gadu dati atbilst Imantas m-st. un šodienai man arī ir +32, atceros, jo pāris dienas atpakaļ skatījos rekordu iespējamību jūnija beigām.

 16. raitis_sametis Says:

  Bet visi meteodienesti samazinājuš prognozēto ac Diana garumu, lietus varbūt jau tuvākās dienās…

 17. maikls Says:

  Rīgas Siltuma meteostacija Imantā jau plkst. 10 no rīta ziņo par +27 grādiem. 😀

 18. Juris Says:

  Man ēnā +28.4C.

  • karstums Says:

   Ir ir, riktīgi karst, it kā kādas sacensības būtu sarīkotas. Vai tiešām pēcpusdienā kaut kas pārtrauks sakaršanu… Ja nē, tad mierīgi pāriesim pāri +30. d-Igaunijā arī labi karst. Taču mūsu gādīgā LVĢMA vēl joprojām nav ievietojusi brīdinājumu, kaut gan citus gadus ceļ trauksmi ja dienā gaidāmi vien +27…+29. Varbūt daudzi negaidīti pārkarsīs, jo nebūs gatavi tik lielam karstumam. Man jau pašam no rīta bija tāds kā pārsteigums.

   • maikls Says:

    Ja nemaldos, LVĢMA par karstumu brīdina tad, ja tiek prognozēts vienu dienu virs +30 vai 5 dienas pēc kārtas virs +25. Rīgai netiek prognozēts ne viens, ne otrs.

    Rīgā vajadzētu iegriezties Z vējam un tad droši vien kļūs nedaudz vēsāks, nu vismaz pilsētas ziemeļos un rietumos.

 19. Enricco Says:

  Rīgas siltuma lapa rāda +29.4 grādus šobrīd 🙂

 20. snake Says:

  Liepājā ir karsti,pagaidām siltākais Latvijā, 27,4 grādi 😉

 21. Dzino26 Says:

  Skatos ka šobrīd rīgas siltums mājas lapā Rīgā jau esot +30.5 grādi vai tad tik karsti jau ir ?
  Vēlētos zināt cik šobrīd ir silts ūdens Jūrā? 🙂

  • maikls Says:

   Gan Rīgas lidosta, gan Rīgas Siltums šobrīd ziņo par +28 grādiem. Bet ūdens temperatūra pašiem jābrauc mērīt. 😀 Katrā vietā ir cita temperatūra, līča rietumos šorīt bija pat +19 grādi, dažviet citviet piekrastē tikai knapi virs +10 grādiem. Upēs un ezeros līdz +23 grādiem.

 22. Dzino26 Says:

  14.15 Rigas siltums mājas lapā rādīja +30.5 🙂 tagad protams uzrāda mazāk:)

 23. Juris Says:

  Manā pusē temperatūra ēnā jau uzkāpa +29.4C. Par vēja virziena maiņu Maiklam taisnība. Mākoņi joprojām virzās ar vēju SOst virzienā, bet vējš pie zemes spirgts (glābiņš!!!) NW no ezera. Varbūt, kāds kaut kur redz, ka vakarā varētu būt arī kāds blīkšķis?

 24. Juris Says:

  Pats apskatījos, euklids latvijas pusei galīgi tukšs. Skāde, bišķiņ derēja.

 25. raitis_sametis Says:

  Virs Rīgas konvektīvi mākoņi, vairāk kā tādā joslā. Šodien – visai izteikts “krasta efekts”, ka tie attīstītākie cu mākoņ ir joslā gar krastu… Efekts izteikts vairāk Kurzemes piekrastē, bet uz ZA no Rīgas pamanīju arī neliela apjoma cb … Iespējams, ka kaut kur aiz Baltezera dažas piles līst…

 26. Juris Says:

  Baigā skāde nevajadzīgā brīdi. Datoram pēc kaut kādas Windows izmaiņas Windguru lapā pārstāja riktīgi strādāt “Cick Map forecast”. Man viņš pieejams Profi variantā, saistībā ar burāšanu, bet nu rāda šķībi. Noklikšķini kartē uz vienu vietu, pieprasot prognozi – šis pārlec uz pavisam citu vietu. Man jāsāk sekot līdzi prognozēm Baltijas jūrā. Meita jau dzen “Spanielu” uz Poliju – Gdiņu, no turienes sāksies Cutty Sark mači uz Pēterpili. Kad būs mob. zonās, vajadzētu dot meteonavigāciju. It kā kompī jāiestellē kaut kāda jauna programma. Tagad būs jālāpās caur Windfinder.

 27. maikls Says:

  Plkst. 15 viskarstāk bija Liepājā un Ventspilī (pilsētā), kur +29 grādi. Uz Ventspils mola tikai +20, Rīgas centrā ZR vēja dēļ “tikai” +26.

 28. Gubumakonis Says:

  Ka jau te bija pieminets,vejš tiešam iegriezies no liča puses un temperatura ari diezgan strauji nokrita,RS stacija rada +27 tikai,bet man pie loga ena ari tieši tapat(8 stavs,tatad nav 2m augstums) Sava kulminacija ari man pie loga radija tieši +30 gradus,domaju,nau ko apšaubit tas stacijas radijumus,ka ne ka atrodas vina manuprat tapat starp betona celtnem ,asfalts,saule un tt,bet tada jau reala temperatura Rigas ielas ir,domaju centra vel vairak par +30 bija,bet cilveki tacu atrodas turpat uz ielam,nevis kaut kur lidostas m-stacijas tuvuma,vai ari uz jumta 🙂 Karsts ne pa jokam šodien bija,pats majas sežu pagaidam,ara nemaz iet nevelk,pa karstu man 😉 bet bus jau jabraus,labi,ka vejiņš paradijas.
  Nelieli makoniši virs Rigas gan veidojas,bet neizskatas,ka no tiem ko sagaidisim. Ja katra šitada karsta diena noslegtos ar skaistu negaisu vakara vai naktii,tad viss butu super,citadi tracina gan tas sausums. Gaidu kadu lietusgazi/negaisu beidzot!

  • raitis_sametis Says:

   http://www.meteo.lv/public/laika_prognozes.html?date=2009-07-02&daytime=night

   Lietu ar negaisu prognozē naktī uz 2.7.09. iepriekšējā dienā- Kurzemē…

  • maikls Says:

   Laika prognozēs un faktiskā laika datos atspoguļo vispārējos laika apstākļus, nevis temperatūru konkrētā ielā, dzīvoklī, pagrabā vai uz salas Daugavā. Tāpēc temperatūra ir jāmēra tur, kur nav nekādu mākslīgo siltuma avotu, nekāda asfalta, nekādu ēku, nekādu mašīnu. Citādāk meteodati būtu izkropļoti un neobjektīvi.

   Tas, ka uz ielas Rīgas centrā saulainā laikā ir karstāks nekā parkā vai lidostā, tāpat taču ir skaidrs. Bet, ja temperatūru mērītu uz ielas, tad nebūtu skaidrs, vai tas ir lokāls vai visaptverošs karstums. Tāpēc visi termometru rādījumi pie māju sienām un citās tamlīdzīgās vietās nav objektīvi un der tikai privātai zināšanai, lai nojaustu aptuveno temperatūru. Precīzus datus sniedz oficiālās meteostacijas ar kalibrētiem termometriem. Tas, ka arī dažas valsts meteostacijas neatbilst normām, ir cits jautājums, bet tur asfalta vai mājas izstaroto siltumu jau nu gan neviens nemēra.

   • piebilde Says:

    Viss Tevis minētais ir svarīgs klimatoloģijai, nevis sinoptikai. Pēdējai primārais ir prognozēt laiku priekš iedzīvotājiem vai citām vajadzībām. Tomēr bez mērīšanas neviens nespēs precīzi izzīlēt, cik tad grādi jāliek klāt, atrodoties uz ielas. Ne velti praktiski visās lielpilsētās ir vairākas m-st., lai atspoguļotu reālo situāciju. Mērinstrumentu kalibrēšana nav nekas pārkosmisks, jo gadsimtiem tika mērīts ar amatieru cienīgām ierīcēm.
    Un m-st. pie Bioloģijas fak. nudien mēra kaut ko vairāk par gaisa temperatūru: lielas ēkas aizvēju, arī kaut ko no kanāla. Stacija noteikti nav reprezentatīva un tomēr tās mērījumus iekļauj oficiālajā meteo statistikā. Tāpēc diez vai kādam var pārmest ticēšanu savam termometram. Ja cilvēks iegādājas kaut cik normālu automātisko m-st., nokalibrē to un novieto pēc visiem priekšrakstiem, tad tās mērījumi diez vai būs mazāk ticami vai mazāk objektīvi par valsts dienesta m-st. informāciju. Protams, šādas m-st. ir iespējams izvietot tikai lauciniekiem, kuriem klaja zemes platība ļauj nodrošināt to, ko nereti oficiālā meteo organizācija nespēj.

   • lightning Says:

    Neapšaubu oficiālo meteostaciju nozīmību globālo meteo procesu prognozēšanai, tie ir vajadzīgi un kā vēl!
    Bet tāpēc jau nevajag arī “mest pār kārti” kā “neobjektīvus” vietējo termometru rādījumus. Turklāt, starp citu, kā lasu, tie nereti gluži labi saskan ar oficiālo meteostaciju datiem.
    Man savā pusē tādas iespējas salīdzināt nav, jo Līvānu tuvumā nav meteostacijas. Savu (kaut primitīvu) uzstādīt nevaru, jo nav savas privātmājas un zemes pleķa. Tāpēc esmu spiests iztikt ar 3 termometriem (1 digitālais, 2 parastie, dažādās mājas pusēs), un uzskatu, ka tie man sniedz pat ļoti labu info par esošajām temperatūrām manā pusē.
    Protams, Maikl, es nepretendēju uz objektīviem meteodatiem, kādus izmanto meteostacijas, bet mani tomēr vispirms interesē, kas notiek man aiz loga, nevis kāda temperatūra ir tādā vai šādā meteostacijā. Lūdzu, neuztver to kā apvainojumu, man interesē arī globālie procesi, tikai negribu jaukt tos kopā.

 29. snake Says:

  Liepājas lidostā patreiz ir +29 un pie mājas esošais rāda +29,6,nav jau nemaz tik liela atšķirība. sanāk,ka šodien Liepājā ir vissiltākais Latvijā.
  Ūdens jūra nemaz tik auksts nav 😉

 30. maikls Says:

  Ziņās raksta, ka valdība šodien atbalstīja jaunas valsts kapitālsabiedrības “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” izveidi. LVĢMA ar kaut ko apvienos, mazliet pamainīs nosaukumu, it kā nekas traki nemainīšoties.

  • piebilde Says:

   Ir viena būtiska izmaiņa – bezgalīgas iespējas komercializēties. Mums – amatieriem – tā ir skumja vēsts.

   • b Says:

    Ja tiešām prognozētu gaisa temperatūru ielām, tad būtu jāraksta, ka šodien Rīgā gaisa temperatūra būs no +25 līdz +35 grādiem 😀 Jo ir jau ielas, kur sau spīd maz un ir tādas, kur daudz. Nez kāda jēga no šādas prognozes Vēl trakāk būtu dienās, kad uznāk lietusgāze, jo tad ēnainās ielās būtu vēl vēsāks. Tā amplitūda butu vēl lielāka. Cilvēki taču paši zin, ka, ja laika ziņās saka – +30, tas tas ir ļoti karsts laiks, vai… nu jā, tā šeit nedrīkst rakstīt, jo daži karstummīļi šodien laikam tikai novelk vienu no trim kažokiemk 😀

  • raitis_sametis Says:

   Nesatrauksimies pirms laika…

 31. Normunds Negaiss Says:

  Biju jūrā, Ragaciemā šodien. Ūdeni nemērīju, bet ir patīkami silts. var mierīgi peldēties . Arī man bij viegli, kaut gan esmu no karstummīļiem. Saku ka varētu būt kādi vismaz plus 20 grādi stabili.

 32. Romāns Kolduns Says:

  Es šodien atkal peldējos ezerā, ūdens silts jau 1,5 m biezā slānī, virspusē vispār silts. Gan jau ka jūrā pamazām arī sasilst ūdens. Bet tik KARSTS laiks sen jau nav bijis. Vienkārši traki, es no ūdens ļoti maz līdu ārā, man pat vēsi nepalika. Domāju ka 30 grādi stabili bija. Man 10:00 rādīja +25°C, bet kad atbraucu tad 16:30 termometrs bija saulē un līdz ar to rādīja +40 bet patiesībā es pēc sevis jūtu ka 30°C bija pilnīgi noteikti.

 33. raitis_sametis Says:  Ja tā paskatās, tad visu Centrāleiropu noklāj zibeņu mākonis, uz dienvidiem no Lietuvas. Kādi zibeņi bijuši arī Latvijas ZA…

 34. Romāns Kolduns Says:

  Man termometrs tagad ēnā rāda +27. Traki karsts pat vakarā. Mākoņu vispār nav un nebija.

 35. maikls Says:

  Liepājas meteostacija kā max temperatūru šodien reģistrējusi +30 grādus. Nu kāds jau varbūt piekasīsies, ka bija tikai +29,9. 😀 Teorētiski var uzskatīt, ka 30 grādi joprojām nav sasniegti. 😀

  Pagājušajā gadā Liepājā ne reizi nebija tik augsta temperatūra, bet šodien Rīgas lidostā reģistrētie +28,5 grādi ir tikpat, cik pagājušā gada karstākajā dienā, kad 8. augustā arī bija +28,5 grādi.

  • Andris Says:

   Privātā meteostacijā Saldus raj. 2008.g 8.augustā fiksēti 28,62 grādi, bet 2.augustā 29,44 grādi. Droši vien šodien būs vairāk

 36. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa ari ljoti karsts bija…mes gan lielaako dalju dienas pavadijaam juras krastaa… prieksh berniem-pats seklais krasts silts kaa vannaa..taalaak veess likaas,kaut gan no apkartejiem peldetajiem vareja saprast ka esot jau super…. bet nu tas super stipri stiepjams jedziens….man par aukstu veel,kadam pashaa laikaa 🙂
  ja nedomaa par darzu/kuram laiku pa laikam prasas pec udens/ -laicinsh tiesham superiigs!!!!
  Sestdien linjaja visu dienu,domaju ka gluzji izkaltis viss mums te vel nav ….

 37. weatherphoto Says:

  Pašlaik Imantā ir +23,3 … diena bija ļoti karsta – līdz jaunam dienas rekordam, kurš tika uzstādīts 1972. gadā, pietrūka nieka 0,6 grādi.

  Biju jūrmalā – ūdens silts, bet dziļumā apakšējais slānis bija diezgan dzestrs, bet novēroju, ka tas bija vietām – tātad ūdens arī pamazām sajaucās un uzsilst. Vakarbuļļu pludmalē bija rakstīts, ka ūdens temperatūra ir +17 grādi, bet es saku, ka varēja būt visi +19 … lieliski pavadīta diena 🙂

 38. Gubumakonis Says:

  Vakars Riga ir foršs un silts,biju ara ar suni isi pirms pusnakts t-krekla,šortos un zandales,forši,silti,patikami +21,luk tas ir viens no ta,kas man patik saja karstumā-tas ir patikami silti vakari un naktis 🙂 Nelaimigi šodien bija tie,kam bij jauzturas un jastrada Rigas sakarsušajas ielas un ekas,un ja vel butu jastrada saules pusee,tad vispar vaks… laimigie tie,kas tika arpus pilsetas,pie udeņiem,dabaa,tad gan var teikt,ka diena bij izdevusies 🙂 Pievakare jau daži interesanti gubumakoņi saka ta ka augt Rigas apkartne,bet diemzel tas viss tomer nobremzejas,zel 😦 Un tomer saulriets bija tads ka sarkanigs nedaudz,kas norada uz nedaudz pieaugošu mitrumu un nestabilitati atmosferā,kas zin varbut rit tomer kaut ko sagaidisim 🙂

  • weatherphoto Says:

   0:38 … man aiz loga vēl joprojām rāda +23,1 !!!

  • lightning Says:

   Lasu dažādus komentus, bet saprotu, ka Rīgā bija vismaz tuvu 30. Tā tas varēja būt, jo pats šodien pa darba darīšanām arī biju Rīgā. 😀
   Un tas tikai objektīvais gaisa siltums, nevis efektīvā temperatūra, kuru ļoti ļoti labi izbaudīju, braukādams pa Rīgu pārpildītos autobusos – nezinu, priecāties vai kā. It kā kaifs par karstumu, bet cik litrus sviedros izlēju, nezinu gan… 😉
   Kad atgriezos Līvānos 18.30, ēnas termometri rādīja saskanīgus +27,5, bet dienā esot bijis traki karsti, taču precīzi nepateikšu, jo nebiju uz vietas, tomēr domāju, ka ap 30 arī vajadzētu bijis būt, jo, atšķirībā no Rīgas, vēja praktiski neesot bijis. Vakarā tā arī nebija. Logi dzīvoklī ap 20.00 abās pusēs vaļā, paretam kāda caurvēja pūsmiņa aizkaru malu palocīja. 🙂
   0.30 vēl rādīja +20,2, tagad mazliet nokrities – uz 19,3C.
   Bet lai vai kā, lai cik pagrūti uz Rīgu un pašu Rīgu bija izskraidīt, nesūdzos! 😀

   • Gubumakonis Says:

    Nja,sviedrus daudz šodien izleju,bet nesudzos par karstumu,ka ne ka pedejas 3 vasaras(šo ieskaitot) karstums nav parak biezi pie mums gadijies un ari ilgstoši nav mocijis,ka tas bija dazas vasaras pirms tam 😉 Par ko sudzos,tas ir lietus un negaisu trukums Riga 😦 Man kaut ka pec sajutam likas,ka ši bija karstaka diena Riga pedejos 2 gados-tas ir pagajušvasar un šovasar pagaidam. Varbut kļudos.

 39. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Šis visai karstas dienas noslegums-daži interesanti makoņi un saulriets Rīgā 🙂

 40. Romāns Kolduns Says:

  7:30 mans Ogres termometrs rādīja jau +20, tagad jau +21. Mākoņu nav nemaz. Istabā tikpat silts, cik ārā.

 41. raitis_sametis Says:

  Labrīt- vēl viena karsta dieniņa priekšā, bet varbūt beidzot negaiss? (vakar zibeņošana bijusi Latvijas ZA).
  ===
  http://www.meteo.lv/public/laika_prognozes.html?date=2009-07-01&daytime=day
  Meteo.lv vēsta par negaisiem iespējamiem kurzemē…
  ===
  Radars vēsta par negaisiem Lietuvas vidienē (no Liepājas gala jau vajadzētu mākoņus redzēt…).
  ===

  Un zibeņošana jau bijusi naktī jūrā uz R no Liepājas… (naktī liepājnieki varēja, iespējams, redzēt no jūras krasta)…
  ===
  http://pogoda.ru.net/weathernews.php?id=3853

  Varšavā aizvakar lietusgāzes 2st 80mm …

  • raitis_sametis Says:

   Šodien Latvijas teritorijā gaisa temperatūra būs robežās no plus 23 līdz plus 28 grādiem pēc Celsija skalas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sinoptiķi.

   Rīgā gaisa temperatūras prognoze ir plus 26, plus 28 grādi.

   Šodien viskarstāk būs Latvijas rietumu daļā, ietverot arī Zemgali. Līdz plus 28
   grādiem gaiss iesils Kurzemes un Zemgales dienvidos.

   Vakar, 30.jūnijā, viskarstākais bijis Pāvilostā un Liepājā, kur gaisa temperatūra sasniedza plus 30 grādus. Daudzviet Latvijā bija plus 29 grādi, savukārt visvēsākais bijis Kolkā, kur gaisa temperatūra bija plus 23 grādi, kā arī Mērsragā un Ainažos, kur temperatūra bija plus 24 grādi.

   Rīgā maksimālā gaisa temperatūra bija plus 28 grādi.

   Svaiga ziņa no meteo.lv/leta.lv

 42. Gubumakonis Says:

  Nakts Zolitude bija ļoti silta 🙂 +18 +20 man pie loga 🙂 Bet šorit pl. 11 00 jau ir +26 ,top vel viena karsta diena. Bet vai sagaidisim negaisu beidzot dienas izskaņā? Prognozes ir dažadas..

 43. dAvi Says:

  Baltijas jūras rietumu piekrastei lēni un nenovēršami tuvojas negaisi. Nez, varbūt ap kādiem 3-4iem pēcpusdienā šie mākoņi būs sasnieguši piekrasti 🙂
  1os mikriņš uz Liepāju, kaut nu es paspētu 😀

 44. Saksija Says:

  Rīgā 12os tikai 26 grādi. Nu jā, tas ir tāds pasiltais laiciņš. 🙂 Kur ir karstums ?

  • Gubumakonis Says:

   Vai tad Saksija ara šodien nav bijusi? Nu nezinu,tikpat karsti ka vakar pec sajutam..nevar glabties un veja ar šodien nav 😉
   Pec radara un satelita skatoties Liepajai/kurzemei strauji aug un tuvojas baigais blieziens,kaut kas jau nu tur bus : ) Eh,kad Rigai kas tads gaidams !?

   • Gubumakonis Says:

    Man majas,istaba tagad ir +24 ,ara pie loga ena 8 stava +28 rada-logu labak nemaz netaisišu vala,saglabašu vesumu 🙂 Vakar istaba bij tikai +22,ja ta turpinasies driz ari istaba glabiņa nebus 🙂

 45. Juris Says:

  Davi! Pienākumu saukts dodaties uz Liepāju vai arī Jūs sākat negaisu medīšanu Latvijā pēc ASV parauga, kā tornado? Ja tā, tad cepuri nost!

 46. liepājas veeji Says:

  tuvojas tumši makoņi no jūras puses ies vaļa lietus un pērkons drīzz :))

  paldies tam tur augšā 😀

 47. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad +29°C. Rs uzrāda +29,3°C

 48. weatherphoto Says:

  Labrīt 🙂 Rīgas siltums 13:00 jau atkal ir sasniedzis +29,3 grādus. Atšķirībā no vakardienas, šodien ir stiprāks vējš, tomēr iespējams temperatūra beizot sasniegs +30 grādu robež – PIRMO REIZI KOPŠ 2006. GADA 8. JŪLIJA, kad bija +33,1 grāds. Interesanti, bet fakts – 2007. un 2008. gadā Rīgā netika sasniegti +30 grādi … 2007. gadā maksimālā temperatūra bija +29,9 (16. augusts), bet 2008. gadā +28,5 (8. augusts).

  Liepājai no Baltijas jūras puses tuvojas negaiss.

 49. weatherphoto Says:

  P.S. Vakar, kā jau šeit tika ziņots, Rīgā bija +28,5°C.

 50. dAvi Says:

  Tagad braucu mikrinjā no rīgas uz liepāju. Diemzhēl tagad esmu tikai saldū un nevaru uzspēt uz negaisa kulmināciju liepājā. Tur arī ir manas mājas. Sheit ārā skaisti gubumākonji,kuri lietu pagaidām nenes.

 51. mārtiņš Says:

  rs saka = Pašlaik Rīgā: 30.1°C, man īsti neticās, liekās, ka vakar bija karstāks… nu nez, ko ta es saprot…

  • weatherphoto Says:

   RS parasti jānomīnusi aptuveni 1-3 grādi … bet citreiz viņš uzrāda diezgan precīzu temperatūru. jebkurā gadījumā pēc 21:00 ienāks oiciālie dati – tad arī redzēs kas un kā 🙂

   meteo.lv 15:00 Rīgā uzrāda +27,7 grādus, bet piemēram Liepājā uzrāda negaisu un tikai +18,5 grādi 🙂

 52. raitis_sametis Says:

  (plkst. 16:27) Braukājot pa Rīgu… uz austrumiem attālu, varētu būt Gaiziņa apkaimē, redzēju lokālus cb mākoņus. Bet arī no R puses uz Rīgu virzās tagad augstie ci+cc, un Cerību Mākoņi – gubu gabali “zem” tiem. Cerīgi, jūtama konvektīva attīstība…

 53. dAvi Says:

  Esmu ieradies Liepājā. Ainiņa diezgan garlaicīga, ir lijis, ir rībējis pērkons, kuru nedzirdēju. Tagad apmācies, vēss miers 21-22 grādi.

 54. Juris Says:

  Man ēnā elektroniskais rāda +31.4C. Tik augsta temp. šeit šovasar vēl nav bijusi. Dūmaka + mākoņi, bet saule sit cauri. Vēja gandrīz nav.

 55. Saksija Says:

  Jūlijs būs silts visā Latvijā! 🙂
  http://www.meteo.lv/public/28875.html
  Cik skaisti 😀

  • izbanotais Says:

   Vai tad ir bijis auksts jūlijs vienā Latvijas vietā un karsts citā? Tās detalizētās dekāžu prognozes ir kaut kāds padomju mantojums, jo praksē tās gandrīz nekad nepiepildās. Un cerēt uz karstumu mēneša beigās ir statistiski pašpaļāvīgi, jo ne vienmēr jūlija beigas ir siltākā mēneša daļa.

 56. lightning Says:

  Līvānos šodien arī karsti, +30 gan nebija, kaut daudz netrūka – max bija +29,3C, tas bija apmēram ap 14.00. Pēc tam ļoti lēnām nolaidās līdz 28, tagad ir 27,3. Debesis skaidras (ja neskaita augstos spalvu mākonīšus, bet pat tie tikai palaikam un vietām), vējiņš pavisam neliels. Pēdējās stundas laikā gan DR-R pusē daži nelieli gubu mākonīši parādījās, bet vairāk nekā.

 57. Saksija Says:

  Biju šodien Dubultos (Jūrmalā). 🙂 Ūdens ir diezgan auksts, ap 16 grādiem.

 58. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa ari shi dieninja bija karsta.atkal lielako dienas dalju ar meituku pie juras plunchajaamies…..pašā jūras krastā udens silts ka vannaa. bet nu taalaak paveess…
  pecpusdienaa saulite taa ka no maakonjiem spideja..pasha vakaraa jau tads ka nomacis izskatijaas….varetu jau ari vienu dienu atkal paliit 🙂

 59. lightning Says:

  Uz vakaru sāka ļoti lēnām mākties, bet ļoti mierīgi, vējš vispār pazuda, bet galvenais, ka vēl tagad aiz loga +21,4C! 😀 Lūk, tā ir nakts! 😉

 60. weatherphoto Says:

  BEIDZOT – PIRMAIS NEGAISS KO NOVĒROJU RĪGĀ !!!

  Nedaudz pēc 2 naktī, Jelgavas rajonā sāka veidoties negaiss, kurš lēni virzās ZA virzienā – tas ir Rīgas virzienā. Pa Imantas 5 stāva logu, sēžot pie datora, to labi var novērot. Pagaidām zibeņi ir reti un patāli (aptuveni 25 km uz DR no Rīgas), bet intensitāte pieaug un tālie un doblie dārgi kļūst arvien skaļāki…

  Pašlaik Rīgā ir praktiski bezvējš un ir +22,4 grādu (RS rāda +21,5)

 61. weatherphoto Says:

  2:38 – pašlaik negaiss ir aptuveni pie Jelgavas.

 62. weatherphoto Says:

  3:15 – Rīgā sāka līt neliels lietus. Pērkona negaiss virzās ļoti lēni un arī dziļi un tāli dārti ir kļuvuši retāki, tomēr Jelgavas apkārtnē, pēc nokrišņu radara datiem, lietus jau stundu ir diezgan stiprs.

 63. Gubumakonis Says:

  DR pusee nu jau labu laiku pa bridim zibeņo,uzmanigak ieklausoties dzird ari patalus perkona rucienus,spriezot pec Radara datiem negaisa makoni lenam virzas Rigas pusē un pamazam attistas lielaki 🙂 Kopuma negaiss nav diez ko specigs,bet izskatas,ja neizjuks-tad beigas uznaks tieši virsuu,gaidu 😉 Nedaudz nolija arii.

 64. jelgava Says:

  Negaiss atkapjas nodeva pa pirmo!

 65. weatherphoto Says:

  Rīgā stundu nedaudz līņāja un tiko – 04:10 – 04:25 nogāza pamatīga lietusgāze – spēcīgākā šogad. Vēja pilnīgi nekāda, bet lietus gāza stāvus spaiņiem. Virtuvē stāvēja vaļā logs – visa grīda vienā ūdenī!!!

  Lieliski 🙂

  Temperatūra nokrita līdz +19,5 grādiem. Vēl jo projām ik pa laikam skan tāli un dobji dārdi…

 66. weatherphoto Says:

  4:30 – pirmais tuvais spēriens uz D no manis 3 km attālumā … sanāk kaut kur nedaudz aiz Zolitūdes.

 67. weatherphoto Says:

  Nakts sākumā spēcīga nokrišņu zona pārkāpa pāri Rīgas jūras līcim Vidzemes virzienā, bet šis negaiss pārsvarā darbojās sākumā Jelgavas apvidū, bet tagad galvenais lietus ir uz D no Rīgas un Jelgavas, kā arī uz ZA no Mērsraga – Rīgas jūras līcī … bet tas pagaidām – esmi ievērojis, ka šis negaiss darbojās ļoti neparasti – diezgan negaidīti jaunas nokrišņu zonas parādās tur, kur tās ir kā negaida … dzīvos redzēs, kas notiks tālāk 🙂

 68. weatherphoto Says:

  Cik rādās lielais gāziens Rīgā arī bija viss – nu tikai nedaudz smidzina un pērkonu arī vairs nedzird, toties gan D, gan A un arī ZA no Rīgas ir plašas ap 50 km platas un diezgan spēcīgas nokrišņu zonas.

 69. Gubumakonis Says:

  Kopuma negaiss diezgan vajš uznaca Rigai,gandriz jau izladejies,tik viens kaut cik specigs speriens noverots no tuvas distances 🙂 Bet nogaza gan pamatigi kadas 10 minutes 🙂 tads svaigums paradijas un joprojam +19,tas gaziens visai leni naca virsuu,sakuma tads ka snacošs troksnis naca ,dzirdeja pilnigi ka lietusgaze tuvojas lenam 🙂 Veja nebija vispar,tads nestandarta negaiss bija,bet nedaudz lidzigs ka 2008 g 8 septembri,protams krietni vajaks,bet labi,ka vismaz tads 🙂

 70. weatherphoto Says:

  Jā tā bija … vienīgais nepiekrītu par izlādēšanos – negais parādījās neilgi pēc 2 naktī … un ja pavēro nokrišņu radaru, tad tas turpina pastiprināties (vismaz nokrišņi – par zibeni grūti teikt, jo EUCLID lapa visu rāda ar stundas nobīdi).

  Pašlaik virs Rīgas ir mainījies vēja virziens un nu tas lēnām virza mākoņus PRETĒJĀ PUSĒ – uz dienvidiem … un no līča nāk lietus! Tas negais tā kā griežās riņķī vai iet pa apli – nezinu, baigi dīvaini…

  Ļoti spēcīgas lietusgāzes pašlaik ir ap bausku un spēcīgi līst arī uz A no Rīgas – līdz pat Vidzemes augstiene, kā arī Rīgas jūras līča centrālajā daļā.

  5:55 … arkar Rīgā sāk pilināt

 71. weatherphoto Says:

  Es te baigi sarakstīju, bet ir par ko rakstīt 🙂

  Nu tagad ir ļoti interesanti…
  Kopējā nokrišņu zona virzās ZA virzienā, bet lokālā nokrišņu noza pie Rīgas virzās pāri DA virzienā, savukārt zemi mākoņi pāri iet DR virzienā. Ir pacēlies vējš, sācis mēreni līt un atkal sāk dārdēt pērkons – diezgan tuvu …

 72. weatherphoto Says:

  He hee … tagad jau līst ļoti stipri un mākoņi virzās DR virzienā … pērkons ir tuvs, bet īss un dobjšs …

 73. weatherphoto Says:

  Vēl līst, bet mežonīgā lietusgāze beidzās … ilga 15 munūtes un 5 no tām lietus bija tik stiprs, ka rāva no bērza zemē lapas … viss pagalms ūdenī !!! Milzīgas lietus lāses ar troksni sitās pret mājas skārda jumta malām … peļķes ir izveidojušās pat aiz mājas zālē, kur parasti tās neveidojas!

 74. weatherphoto Says:

  … un atkal stiprs gāziems jau 10 minūtes … labi, neziņošau vairāk par katru gāzienu 🙂

  Piebildīšu tikai to, ka tā nokrišņu zona rotē ap Rīgu pa riņķi un Rīga ir pa vidu … Maikl, kas rada šo virpuli???

  • maikls Says:

   Augstākos slāņos bija zema spiediena ieplaka, kur vējš un mākoņi mainīja virzienu.

  • Māris Says:

   Veči, vai jums nakts dežūra?

   Siguldā pamodos no pērkona grāviena ap sešiem, sieva teica, ka negaiss esot jau beidzies, nekā īpaša neesot bijis, līstot. Spriežot pēc dārza un pamesta spaiņa pie dobes – 10, 13 mm

 75. Gubumakonis Says:

  Pamodinaja lietusgaze mani,nu jau 20-25 minutes nenormali stipri gaž Zolitude,ielas sak pludot!!! Superiga lietusgaze beidzot! Ne veja,ne zibenu nav,bet slipi gaž lietus,JEE, beidzot!! 🙂

 76. Gubumakonis Says:

  Skiet makoni mainija savu virzienu un man liekas nak atpakalj salidzinot ar virzienu,kas bija nakti,iespejams ta pati nokrišnu zona atgriezas atpakalj Riga 🙂 Joprojam loti stipri list,kaut mazaks lenam paliek 🙂

 77. Renxx Says:

  Gulēt teltī nepavisam nebija laba doma…. 😀 Gāž kā no spaiņiem.

  3km no Rīgas, Jelgavas virzienaa..

 78. weatherphoto Says:

  jau 35 minūtes stipri līst … nedaudz mazāk, bet jebkurā gadījumā stiprs lietus.

 79. Gubumakonis Says:

  LR-1 ziņo kartejo reizi par lielam problemam autovaditajiem un sabiedriskam transportam sakara ar parpludušam ielam un milzigam pelkem ko izraisija ši rita speciga lietusgaze 🙂

 80. Gubumakonis Says:

  Lietus tomer sak miteties un atkapjas…

 81. weatherphoto Says:

  Jā, pa TV rāda tradicionālās vietas, kur ūdens līdz pus riepai, bet LNT tiko ziņoja, ka sinoptiķi ir pavēstījuši, ka Rīgā ir nolijusi pus mēneša norma – tātad ap 41 mm.

 82. weatherphoto Says:

  Pāris bildes no manas mājas apkārtnes Imantā …

  … pēdējās divās var smuki redzēt kā šonakt tika nomazgātas mašīnas 😀

 83. weatherphoto Says:

  No tvnet.lv

  Šorīt Rīgā stiprais lietus radījis satiksmes problēmas. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava informēja, ka izveidojušās milzīgas peļķes Krasta ielā zem Salu tiltu, Slokas ielā starp Jūrmalas gatvi un Kuldīgas ielu kā arī zem Akmens tilta.

  Policija aicina autovadītājs plānot brauciena maršrutu un apbraukt minētās ielas.

  Arī sabiedriskā transporta satiksme lietus dēļ ir apgrūtināta. Piemēram Aspazijas bulvārī izveidojies tramvaju sastrēgums, kurā kavējas 5., 6. un 11 maršruta tramvaji.

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra prognozē, ka šodien Rīgā no rīta būs mākoņains laiks, dienas vidū skaidrosies. Līs lietus, iespējams pērkona negaiss.

  Pūtīs ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš ar ātrumu 3-7 metri sekundē, negaisa laikā brāzmās sasniedzot ātrumu 12 metri sekundē.

  Maksimālā gaisa temperatūra šodien plus 24, plus 26 grādi.

 84. maikls Says:

  Rīgas lidostā 25 milimetri samērīti.

 85. izbanotais Says:

  Šeit http://www.meteo.lv/public/30196.html man iekrita acīs, citēju: “stiprus nokrišņus Latvijas centrālajos rajonos nebija paredzējuši arī lielākā daļā sinoptiķu ikdienas darbā izmantojamo skaitlisko prognožu modeļu (HIRLAM, ECMWF, GME u.c.) aprēķini, kas prognozēja nelielu līdz mērenu lietu vai pat sausu laiku.”
  Man gan liekas, ka vakar leišu HIRLAM interpretācijā redzēju stipru lietu centrālajā Latvijā. Jau gribēju iepriecināt radus laukos, ka gaidāms lietus, taču līdz pat naktij neko tādu nemanīju ne radarā, ne satelītattēlos. Vai tiešām tikai es pamanīju to prognozi leišu saitā?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: