Laika prognoze

Piektdien netālu no Latvijas atrodas plaša anticiklona centrs. Taču atmosfēras augstākos slāņos tieši virs Latvijas ir neliels ciklons, šepat ir arī atmosfēras fronte, līdz ar to piektdiena saglabāsies pārsvarā mākoņaina, bet nekas vairāk par smidzinošu lietu netiek prognozēts. Zem mākoņu segas dažviet Vidzemē un Latgalē šodien nebūs siltāks par +16 grādiem, bet Kurzemē, kur vairāk saules, gaidāma temperatūra līdz +23 grādiem. Taču saulainākajās vietās gaidāms stiprākais vējš – brāzmās līdz 16m/s.

Sestdien (iespējams, jau naktī uz sestdienu) vietām Latvijas austrumu rajonos gaidāms pērkona negaiss, kas var atnest gan stipras lietusgāzes, gan, iespējams, arī krusu un kādu virpuļviesulīti. Vislielākā lietus un negaisa varbūtība prognozēta Latgalē. Lai gan gaiss šeit joprojām nebūs silts, dažādie vēja virzieni dažādos augstumos var veicināt negaisu attīstību. Citviet valstī biežāk uzspīdēs saule, nokrišņi netiek prognozēti un gaisa temperatūra paaugstināsies vidēji līdz +20..+25 grādiem.

Svētdien arī austrumu rajonos kļūs siltāks, tad negaiss vēl iespējams Latgales dienvidos. Dažviet valstī temperatūra varētu pakāpties līdz +27 grādiem.

Savukārt pirmdienai GFS prognozē gaisa temperatūru līdz +29 grādiem, un gandrīz tikpat karsts laiks patlaban tiek prognozēts vēl pāris turpmākās dienas. Pastāv iespēja, ka šur tur – galvenokārt valsts austrumu rajonos – izveidosies kāds lokāls negaisa mākonis.

27. jūnijā plkst. 6:20
Arī šodien visapkārt Latvijai ir mākoņi un nav lielu cerību, ka tie ātri izklīdīs un dāsni spīdēs saule, līdz ar to gaisa temperatūra gaidāma salīdzinoši zema. Pēc nakts negaisiem Vidzemē arī dienas gaitā šur tur Vidzemē un Latgalē var izveidoties kāds negaisa mākonis un  lietusgāzes. Naktī uz svētdienu un svētdien Latvijas dienvidaustrumos iespējami negaisi. Svētdien, ja visu dienu spīdētu saule, gaisa temperatūra sasniegtu +28 grādus, bet, šķiet, arī rīt mākoņi kavēs gaisa temperatūras paaugstināšanos, tomēr jūtami siltākam kā šodien vajadzētu būt.

93 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. raitis_sametis Says:

  Labrīt- blin, bet Kurzeme turpinās kalst ārā…:(

 2. Cb Says:

  Jelgavā atkal rudenīgs laiks šorīt – apmācies (zemi slāņu mākoņi), līdz ar to temperatūra tikai +15…+16 grādu

 3. Saksija Says:

  Speciāli Raitim par nokrišņiem Kurzemē:
  http://www.meteo.lv/public/30192.html
  Tātad runāt par sausumu Kurzemē ir diezgan dīvaini. 🙂

  • raitis_sametis Says:

   Jā- jā, meteo.lv runā. Bet reāli dabā Kurzemē: visi grāvji jau sausi, zāle izaugusi 50% garumā no parastā. Jā, tai svētdienā lija no rīta līdz vakaram, bet… tas vienīgais nopietnais lietus kopš pavasara cīruļputeņiem (pagaidām- vasara jau tikai sākas, ceru uz negaisiem jūlijā…). Protams, kurzemē vietām citus bijuši pērkoni, bet gan stipri lokāli un neilgi.

  • piebilde Says:

   Ir tādi cilvēki, kuriem Latvijas vasaras ir par karstu un attiecīgi viņiem vienmēr pietrūkst lietus. Droši vien Raiti apmierinātu 2000 mm gadā, no kuriem lauvas tiesa izkristu siltajā pusgadā.
   Ārā ir paliels vējš, kas kopā ar netipiski zemo temperatūru un absolūtu saules trūkumu liek uzvilkt kādu biezāku drēbju gabalu. Nu labi, ka vismaz lietus nelīst. Kā šodien atceros TV3 laika prognozi vēl pirms Līgo – tās simpātiskās meitenes izpildījumā. Teica, ka ar katru dienu sasilšot arvien vairāk un nedēļas beigās jau ap +30. Ja kāds to atceras un gaidīja tādu temperatūru, laikam tagad nav diez ko priecīgs.

 4. Liga Says:

  Madonaa liist.

 5. raitis_sametis Says:

  Visumā priekš manis labs pārsteigums- pavēss, bet man komfortabli uz ielas Rīgā.

 6. kurzemniece Says:

  jā,Jāņu laika paradīze beigusies šodien. No rīta austrumu puses istaba vēl piesila,bet tagad jau mākoņu vāks visam pāri. Raiti,es nemaz vēl neraudu pēc slapjuma

 7. Anonīms Says:

  Uff,beidzot pec ilga partraukuma un datora remonta atkal tiku klaat sekot notiekošajam pasaulee un meteolaucinjaa 😉 Jasaka,kamer neizdevas tikt pasekot laikapstaklu attistibai,bija neliela neizpratne,kur tad zudusi visa nestabilitate un solitais lietus Janos un ari pec tam,tie negaisi kopa ar karstumiem? Luk ta ir,ka paļaujies uz medju sniegtam laika zinam 🙂 Šorit ari bija parsteigums-apmacies un vess Riga,bet man jau tiri komfortabls laiks. Bedigi,ka sausums atgriežas musu apviduu,bet Ikškiles darzs jau pilnigi kalst ara,ari šeit Riga viss atkal sauss. Es ari GRIBU BEIDZOT LIETU NEGAISU pievienojos Raitim viņa skumjās…

 8. miglinja Says:

  laikam jau guleetaaji neieliis,nezinu tagad-priecaties vai raudat..neesmu tagad latvija bet no majam zinjo ka daarzs kalsts ara..

 9. raitis_sametis Says:

  (līdz kādai pirmdienai esmu attāli no ineta, tikai epizodiski… būšu tīklā)…

 10. lightning Says:

  meteo.lv ar savām prognozēm ar galīgi nojūdzies, vakar vēl solīja +23…+25, šodien visu dienu nomācies, vējains un grādi ar ap +15…+17…. Marasms!
  Lai tie grādi iet uz Arhangeļsku! Biju iecerējis doties brīvā dabā, pacept šašlikus, uzspēlēt ar draugiem zolīti, nu viss ķibelē… Atsaka viens, otrs, un čau.
  Lietus gan nelīst, bet debesis tādas, ka nevar saprast, – kuru katru brīdi var sākties.
  Bet nekas – iztiksim! Gan jau prieks atnāks arī mūsu – karstuma mīļotāju – dārziņā! 😀 Neiešu tādēļ žēloties, lai dotu aukstuma/slapjuma mīļotājiem lieku trumpi! 😉

 11. lightning Says:

  Prom, ciklon! No tevis vairs nekādas jēgas, ne siltuma un negaisu, ne kā cita! Tikai nomākušās debesis un aukstums, kādu varētu pieņemt tikai naktī!
  Pazūdi, ciklon! Aūū, anticiklon! 😀

 12. Saulcerīte Says:

  Naktī- +15 gr, Rīgā ,praktiski bezvējš.Patīkams laiciņš,arī odus nemana/nosaluši vai/

 13. Maija Says:

  Jaunpiebalgā pašlaik 12 gr.Visu nakti nevis lija,bet gāza lietus.Nezinu,cikos sāka,bet,kad 1.30 pamodos no pērkona grāvieniem,tad jau lija pilnā sparā.Mūsu pusē šis ir pirmais,tāds nopietnākais,negaiss.Atkal viss ir pielijis,tā nu tas ir.Krusa gan nebija.

 14. maikls Says:

  Jēkabpilī negaisu nedzirdēju, bet gāza arī pamatīgi. 5 min nogāza, tad pierima, tad atkal 5 min un tā tālāk. Līdz ar to neesmu kārtīgi izgulējies, milzīgās lietus piles skaļi sitās pret palodzi un visa māja no lietus rībēja.

 15. maikls Says:

  Mmm, kā pēc lietus smaržo gaiss! Tas vien kompensē saules un siltuma trūkumu.

 16. Maija Says:

  Jā,un reti kad ir negaiss un nav vēja.Tā tas bija arī šonakt.Pērkons bija bargs!

 17. Saulcerīte Says:

  Pamodos pēc 8 no spēcīga lietus Pārdaugavā-gāja pār jumtu kā vilciens.Bet ilga tikai 2-3 minūtes.

 18. Saksija Says:

  Rīgā tagad smidzinošs lietus kā novembrī, 16 grādi.

 19. maikls Says:

  Pastaigājot pa Jēkabpili plānā jakā, man pie +16 grādiem likās silts, pat sutīgs. 😀 Liepas tagad ir pilnos ziedos.

 20. gubumakonis Says:

  Kas ta nu tas par lietu Riga atkal 😦 Nosmidzinaja nedaudz un viss-zema makoņu sega visam pari jau otru dienu un nekadu ceribu sagaidit ko interesantu vairs šodien un rīt ne pec modelu prognozem,ne debesis lukojoties ,bezcers parnem… Nu atkal jau negaisi Latvija plosas,bet visi garām,nekas tai Rigai pat tuvu nenak,viens vargulitis par visu sezonu pagaidam un tas pats nav tieša trapijuma,Riga turpina virzities antirekorda virziena un skiet nekas nespes mainit to situaciju,zud visa ceriba kaut cik sakarigu negaisu sagaidit šeit 😦 Ari pagajušas svetku brivdienas bijot gan Saukrastos, gan Ikškilē,gan Riga ne lietu,ne negaisa pat mazakas pazimes neesmu ne redzejis,ne manijis,tapec ta jocigi bija šeit lasit.ka vietam tomer negaisi,pat stipri ari šajas dienas ir bijuši…Neatceros vel nevienu vasaru/pavasari sava muža kad tik totala neraža uz negaisiem bija musu galā,bedigi,tapat ka karstummiļiem kas nevar un nevar sagaidit savus+30 šogad. Butiba piepildas tas noverojums-ka aiziet pirmie negaisi/lietusgazes sezona-ta ari virzisies lielaka daļa negaisa/lietusgažu makonu šogad un šogad tas ir izteikti,tapec ari ir ta,ka citas vietas slikst,bet citviet joprojam domine sausums..
  Saulcerit,kur Tu saskatiji stipro lietu Pardaugavā-mums Zolitude ir sauss zem kokiem un Lidosta uzrada vien nieka 0,2mm? Nosmidzinaja un viss.

  • Saulcerīte Says:

   Tas būs bijis lokālais Mārupītes lietus-ļoti īss un spēcīgs.Pludoja viss pagalms.Nupat pārstādīju puķes un zeme patiešām slapja-nav un dienas 2-3 nebūs j’;alaista.Žēl tikai ka zemenes sasita ar smiltīm.Nu jau 2reiz īslaicīgi sijā arī tāds”pūdētājs”

 21. orkaans Says:

  Teikā vismaz ir samērā silts-teju +18 grādi… 🙂
  bet negaisi….protams,ka nav…,un noteikti nebūs! Tas mani tā tracina!
  Par laimi drīz emigrēšu uz Papi(gandrīz tālākais Latvijas DR punkts),nebūs jādzīvo garlaicīgajā Rīgā…,peldēšu anomāli aukstā jūrā, gaidīšu negaisus(Papē tie šogad ir bijuši vairāk,kā Rīgā!) un vētras…cerēšu uz kko līdzīgu “Amēlijai” pērnā gada augustā… 😀

  • gubumakonis Says:

   Nenormali tracina,kapec ir ari dabā tada netaisniba!? Diemzel tuvakos 2 menešos man no Rigas aizmukt neizdosies-vairak darba ir saradies tagad,bet vismaz ceru,ka neiestasies “‘sausais” karstums ilgstoši,tad gan bus gruti,bet pagaidam talakas prognozes skatoties kas tads ilgstoši maz ticams julijaa.

   • orkaans Says:

    Es tīšos prom no Rīgas gandrīz 2 mēnešus…,tad jau noteikti kāds negaiss un vētriņa trāpīs Papei… 🙂 diemžēl liels karstums, kas man ļoti patīk, tur ir rets viesis… 😦
    ja varētu es dzīvotu Papē visu laiku…,tuvākais veikals un autobusa pietura-13 km! 😀
    Ļoti maz cilvēku(izņemot saulainas sestdienas un svētdienas-tad tur ir simtiem leišu), no pastāvīgajiem iedzīvotājiem 95% ir leiši.
    Toties jūra! Tā ir 50 m attālumā no ornitologu bāzes… 😉

 22. dAvi Says:

  hehe, Liepājā jau vairākas dienas ir siltākā vieta Latvijā, tagad pa laikam uzpīd saulīte un jauki 23 grādi 🙂
  Vakar bija maksimāli vēss, temperatūra pakāpās tikai līdz 21 grādam.

 23. Maija Says:

  Mūspusē tikai 15 gr.,līst atkal.Jau nedaudz skaidrojās,bet tagad atkal nomācies.Ja jau mums,smiltszemē,vagās stāv ūdens,tad tiem,kuriem ir māla zeme,varu iedomāties,kas notiek…Tiešām,tāda sajūta kā rudenī,bet tā domāju tikai es,jo man visu mūžu ir paticis celties jau 4 no rīta un izbaudīt vasaras vienreizīgumu,smaržas.Šovasar man tā laime aiziet cecen…

  • Gubumakonis Says:

   Pilnigi neticami izklausas,ka kaut kur ari šodien darzi pludo un list katru dienu 🙂 Ikškile darzs piemeram kalst ara,jalaista katru dienu(ari smilšaina augsne) ,normals lietus nav bijis jau 2 nedeļas,ari Saulkrastos pirms Janiem kad tur ciemojos bija visai pasauss,visi lauku grunts ceļi puteja ne pa jokam gan tur,gan tur ,luk kada atškiriba laikapstakļos pat musu maza valstii ir… Sutiet takš vienreiz tos lietus makoņus šurp,uz Rigu,Ikškili un musu sausiem šogad regioniem!!! Riga zemi,tukši makoni un nekads lietus,turklat visai silts ir,ap +20,tiri komfortabli. BET ES GRIBU KARTIGU LIETU/NEGAISU beidzot ari pie mums! Beigas man jau paliek vienalga,vai ara ir +5 vai +35,kaut nu vienreiz kartigs negaiss,parejo pieciestu…

 24. kurzemniece Says:

  pie manis gulētāji vēl ciešas,bet vai nocietīsies,nevar zināt,jo visapkārt miegainība kā jau pie nomākušas debess. Man vislabāk patika,kā vakar TV meitenīte čivināja laika ziņās par nelielu lietutiņu Latgalē,bet saulīti un siltumu Kurzemē:). Maikl, no kurienes katrs ņem tās prognozes,nesaprotu? Vispār jau vācieši arī ticīgi un cerīgi neatlaidīgi vēsta,ka pie mums spīd saule un teju vai vasaras idille

 25. Gubumakonis Says:

  Ja ticet tam 7 guletaju dienas ticejumam tad sanak ka ari turkmak vel labu laiku dazas vietas sliks udeni ,bet citur turpinasies sausums…

 26. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Par cik iestājusies meteogarlaicība, pastāstīšu savus piedzīvojumus, saistībā ar pērkona negaisu tālajos 86. vai 87. gados. Tolaik nodarbojos ar hobiju – televīzijas tāluztveršanu decimetru diapazonā. Sākumā tepat Rīgā, Ropažu ielā, tad Buļļu salā Daugavgrīvā, bet minētajos gados Skaistkalnē, kad pārcēlu savu antenu uz turieni. Jāatzīmē, ka paštaisītās iekārtas bija ar ļoti augstu jūtību, dažādiem pastiprinātājiem mastā un tālvadības pagriešanu. Pats sametināju mastu – no 4 posmiem, katrs ap 5m garšs. Masts trīsstūris šķērsgriezumā, sametināts no 3 pusēm kā kāpnes, līdz ar ro varēja ērti dzīvoties augšā – lejā un uzmontēt visu, ko vajag. Antenas augstākais punkts, tātad bija jau tuvu 25m. Anticiklona laikā un tieši beigās bieži varēja skatīties Zviedrijas Gotlandi un citas stacijas. Tas viss bija uzbūvēts vīkenda mājā – vecā lauku mājā. Tā, nu atceros, ka bija tieši 5. maijs. Visu dienu bija karsts, vilkās dūmaka. Aizgājām gulēt. Ap 01naktī mani uztrieca kājās grāviems, it kā virs galvas būtu nolikta dzelzs plāksne un pa to iesistu ar dzelzs kuvaldu. Apžilbis no āra baltās uguns, apstulbis. Bija sajūta, ka varbūt telpā bija kaut kāda zibens izlāde – uz grīdas, blakus gultai spožš aplis, kas it kā šņācot savilkās kopā un izzuda. Skaidrs – tiešs zibens trāpījums mastā. Māja pilna ar dūmiem – gan istabās, gan bēniņos, caur kuriem iekšā nāca kabeļi. Apskraidīju māju – dūmi visur, bet nekur nedeg. No rīta atklājās, ko zibens sadarījis. Acīm redzot, lielais spēriens aizgājis pa mastu zemē. Bet, ja tas vien! Mājā nebija neviena sienas kontakta vai slēdža, kura virsējais vāciņš nebūtu iemests telpā vai pretējā sienā (plazma uzvāra slēdža iekšpusē esošo gaisa mitrumu un tvaiks, kaut arī nelielā daudzumā nospridzina vāciņu, izraujot pat skrūves). Sūknis dziļurbumā elektriski caursists. Lejas barošanas aparatūrā spiesto shēmu plašu celiņu vietā – vienmērīgs uzputināts vara slānis. Bet televizors vesels, izsista nez kāpēc tikai zemfrekveces pastiprinātāja mikroshēma. Tādi lūk piedzīvojumi ar pērkona negaisu. Lieki teikt, ka jau nākošajā dienā mastu saīsināju par vienu posmu, lai tas joprojām paliktu kā labs zibens novadītājs, nevis pievilinātājs. Tagad, ja pašlaik jaunie saimnieki nav novākuši, tad masts ir apmēram apkārtējo milzu ozolu augstumā.

 27. Gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/
  Mana galerija dabas skatiem šajas Jaņu brivdienas.

 28. Maija Says:

  Gubumākonim jābrauc pie mums!Nupat nāk virsū atkal kārtīgs negaiss!Līst jau kā traks!Nudien nezinu,smieties vai raudāt…

 29. lightning Says:

  Līvānos šonakt un no rīta uzlijis ir, bet pārāk piegāzts nav. Dienā un pēcpusdienā mākoņains gan, bet pagaidām lietus vairāk nav bijis (ja neskaita mazu smidzeklīti uz dažām minūtēm pēc diviem dienā). Grādi vismaz kaut cik pieklājīgāki – pēcpusdienā izauguši kaut līdz 21. Tiesa, vēja praktiski nav, gaiss tāds sutīgs, tā kā liekas, ka varētu būt vairāk. Bija arī saulīte uz īsu mirkli parādījusies, bet atkal pazudusi. Tomēr mākoņu sega vairs nav tik viengabalaina un bezcerīga! 🙂

 30. Maija Says:

  Jocīgi gan!Vēl šorīt pa radio laika ziņās teica,ka lietus gaidāms tikai Latgales pusē!Interesanti,vai kaut kur Latgalē līst?Visu dienu turās 15 gr.Diena tumša…Līst nepārtraukti,arī pērkons.

  • lightning Says:

   Tagad meteo.lv pat iespēruši brīdinājumu, ka tieši Vidzemē vakarā un naktī gaidāms stiprs lietus. Līvānos nekas par lietu neliecina, vienīgi atkal apmākušās debesis (vienubrīd bija paskaidrojies, uzspīdēja saulīte, grādi uzkāpa līdz +24, tagad gan atkal mazāk – grozās ap +22, bet aizvien sutīgs un liekas karstāks,nekā īstenībā ir, jo vējš minimāls), bet neziskatās, ka no šiem mākoņiem kaut kas varētu nolīt.
   Tiesa, Līvāni jau nav nemaz tik īsta Latgale, bet, kā un kas darās tālāk uz austrumu pusi, nemāku teikt. Var jau būt, ka tur lietus arī nogāzis ir! 🙂

   • lightning Says:

    Leišu nokrišņu modelis gan neko ekstrēmu neprognozē, vien atsevišķus iespējamus negaisiņus vai pat vienkārši lietiņus vakarā un agrā naktī Vidzemē, bet arī ne visā, tikai salīdzinoši šaurā joslā. Arī meteo.lv radars rāda, ka šobrīd virs Vidzemes vidienes atrodas šaura, bet stipru nokrišņu zona, kas stiepjas gandrīz līdz pat Lietuvas robežai virzienā uz Bauskas pusi. Savukārt uz austrumiem no Līvāniem neko nemanu, Latgalē vismaz pagaidām (ja var ticēt radaram) nelīst.

 31. maikls Says:

  Šodien ar vilcienu braucu no Krustpils uz Salaspili. Sēžot Krustpils stacijā, baigais gāziens uznāca, viss pludoja, bet ilgi tas nevilkās. Tad vilciens laikam panāca to pašu mākoni, jo vienu brīdi atkal gāza, arī kāds zibens bija. Līdz Lielvārdei viss bija slapjš, bet no Ogres – sauss.

  • Romāns Kolduns Says:

   Ogrē te vien mazliet smidzināja tāda migla, pat nepilināja, bet asfalts uz ceļiem drusku ir slapjš, pat bez mazām peļķēm. Bet pašlaik gan ir tikai St mākoņi. Un pavēss laiks – tikai +17°C.

 32. raitis_sametis Says:

  (‘sais dienās esmu maz tīklā)… Rīga (Centrs) uz 5 minūtēm lija pēc pusnakts… un nekas vairāk…

 33. raitis_sametis Says:

  Bet austrumos, kā sapratu- ir bijis pat visai labs pērkons…

 34. Maija Says:

  Meteo brīdina,ka tikai šovakar Vidzemē būs stiprs lietus,kaut gan stiprs lietus ir jau gandrīz 18 stundas!Es uzskatu,ka viņi rīkojas ļoti nejauki,tālāk par savu degungalu neredz.Un viņus,taču,apmaksā valsts?Ja jau nevarēja zināt,ka būs tāds ciklons…Trūkst vārdu.

  • lightning Says:

   Jā, Maija, piekrītu, bet ko var darīt?… Redz, cik mūsu Latvija liela, īpaši vasarā! 🙂 Pie Jums gāž nepārtraukti, pie manis (gaisa līnijā nemaz tālu neesam) nekā. Saprotu Jūsu škrobi, es justos tāpat.

 35. raitis_sametis Says:

  Latvijas rietumos- atkal sausā…:( (kaut kāda apdalītība)…

 36. Gubumakonis Says:

  Meteo lv sez Riga,un šeit atrodoties pat iedomaties nevar,ka kaut kur zibeņo un gaž ka ar spainiem,tapec ari reage uz to visu tik noveloti. Par vidzemes negaisiem tik var noprast pec radara datiem,satelita bildes un zibeņu kartes,kurus pat redzet šodien vairs negribu-vien noskanojums bojajas 😦 Nekadas taisnibas un vienlidzibas nav ari dabas paradibu norises-te kaut ar pieri siena skrien,vai gaudo uz pelecigam debesim-lietus lasi neizlugsies,kur nu vel kadu perkonu… Viss peleks vienmuļš un bezcerigs radas un tas tracina…. Bet tur kur šodien list-lis vel 7 dienas-7guletaju diena ka ne ka šodien 😉 Laikam jau Latvija krize iestajas ari laikapstaklu joma,ari šeit viss sagajis gristē 😦

  • lightning Says:

   Man nebūtu iebildumu, ja manā pusē saule un +30, bet Rīgā gāztu. 😉 Nevaru teikt, ka briesmīgi piegāzts būtu, Vidzemē šajā ziņā noteikti daudz trakāk, bet savam dārzam es labāk ūdeni laistīšanai piestiepju pats, nekā esmu spiests baudīt +15 vasaras vidū dienā un apnicīgu lietu. Lai tāds nāk pie tiem, kas to vēlas! Par nelielu negaisiņu es vēl neko neteiktu, bet visu laiku sīku pļurkt uz katra stūra ienīstu!

 37. maikls Says:

  Alūksnē 57mm nokrišņu šodien..pat grūti noticēt, bet Vidzemes augstienē vietām laikam šodien nolija vēl vairāk, vismaz pēc radara tā varēja spriest.

 38. madonietis Says:

  MADONĀ uzlija ik pa laiakm bet neticas ka Aluksnē tiks traki bet Maiklam neticēt nevar….meteo.lv nobāl Maikla priekšā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 39. Māris Says:

  A Siguldā nekā īpaša. pagājušo nakti bija nedaudz lijis, pa dienu zemie mākoņi (tikai vienu reizi saule uzspīdēja), silts, pat sutīgs, pēcpusdienā un pievakarē nedaudz aerosolveidīgā lietus, kas man netraucēja atrasties ārā.
  Ak, vasara, jel nāc, ko kavējies? (ibio!)

 40. Anonīms Says:

  Salacgrivaa nakti uz un 27.junija lija… rita pusee briziem pat ljoti stipri lija…. talaak visu dienu biju pa Cēsim -tur apmacies,bet lietus ja bija tad tikai siiki smidzinaja. bet vejinjsh bija neliels,tadelj nemaz tik ljoti to siltuma trukumu nejutam 🙂
  Tiko atgriezaamies atpakalj Salacgrivaa-zaale pie majas slapja,bet celjsh pasauss…nu gruti saprast vai ir lijis vakaraa vai nav…
  bet isteniba jau pec lietus nedaudz prasijaas,jo iepriekshejas dienaas siltums un lielais vejsh pamatigi pažaveja visu…… bet shoreiz ar vienu dienu pietiks 😀

 41. weatherphoto Says:

  WOW kas pa nestabilitāti tagad Lietuvā, kura ķer arī nelielu latgales dienvidu daļu – viss vienos negaisos!!!! Un virzās tas viss ZZA virzienā!

 42. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Gubumākoni, arī man ļoti patīk vērot pērkona stihijas plosīšanos. Tikai pēc manis piedzīvotā 80to gadu beigās, ko tepat augstāk aprakstīju, vienmēr noskatos vai pats esmu drošībā, nestāvu zem kokiem, cenšos nebūt kā miets atklātā laukā. Ja esmu kādā celtnē ārpus pilsētas – apskatos vai ir kāds zibens novedējs (pilsētā ar daudzām celtnēm – nav ko uztraukties), Zibensnovedējam jāveido, no augstākā punkta mērot, 60 grādu konuss, ietverot pašu māju. Ir arī modernāki zibens novedēji, tāds pašam, pa jumta perimetru kontūrs, ar vairākiem novadījumiem uz zemē ieraktu kontūru ap māju. Var priecāties, bet jābūt uzmanīgiem. Krievu meteo šodien raksta, ka nupat Vācijā cietuši 13 cilvēki uzreiz, savas muļķības dēļ.

 43. raitis_sametis Says:

  Sodien braucu uz Zantu (offlainā līdz piemdienas pēcpusdienai), bet Rīgai lietus no šī ciklona – nu ļoti mininmāli:((

 44. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_prognozes.html

  WOOW! Sākot jau no rītdienas meteo.lv sola lietu- vairāk Latvijas rietumos ar negaisiem, varbūt beidzot arī uz manas ielas būs svētki!?

 45. dAvi Says:

  Liepājā lietus jau nav bijis ļoti ilgi. Viss jau izkaltis.

 46. liepājas veeji Says:

  pilnība piekritu dAVi teiktajam. Liepāja nav lijis kopš jūnija sākuma, nakas pa vakariem darzu laistiit. bet arbuziem šis laiks ļoti patīk. aug griezdamies, drīz sāks ziedēt, ja turpinasies sausums, un siltums :))

 47. maikls Says:

  Salaspilī šodien saule nespīd, vēja nav un ir sutīgs. Vispār burvīgs laiks āra aktivitātēm. Ja spīdētu saule, man būtu stipri par karstu.

  Jā, un zemeņu šogad ir ļoti daudz – gan skaitliski, gan pēc masas. Ir daudz lielu ogu, netrūkst arī saldu ogu. Viss aug griezdamies, lai gan dārzs ir jālaista.

 48. Maija Says:

  Johaidī,vienā Latvijas pusē aug arbūzi,bet otrā-tiem pašiem ķirbjiem un kabačiem lapas no slapjuma paliek dzeltenas kā pienenes…Mēs,laikam,Dieva priekšā esam makten sagrēkojuši…

 49. Liga Says:

  Madonaa sutiigs un mitrs. Kaapnju telpas kaa izmazgaatas, viss mitrs.

 50. maikls Says:

  Salaspilī noskaidrojās, bet iegriezās vējš no līča un tāpēc temperatūra nav augsta, pie loga rāda tikai +22, droši vien reāli ir par 1-2 grādiem mazāk. Toties Daugavpilī oficiāli samērīti +27 grādi.

  ===
  Atbilde Jurim. Pēc 25. jūnija sarakstes starp Juri un “Cb” jeb “thunder” abi divi tika nobanoti – kas izpaužas tā, ka es apstiprinu tikai tos komentārus, kuri man liekas atbilstoši. Vēl pie nobanotajiem ir Daniils, kas šeit raksta ar dažādiem nikiem, tādēļ ka viņa bieži vien uzbrūkošais un nicinošais tonis man nepatīk; un man savā blogā ir tiesības būt diktatoriskam. 😀

  Personiska rakstura sarakstes var veikt daudz kur citur. Šeit nebūtu jāmērās ar gailīšiem vai sava izpratne par ideāliem laika apstākļiem jāuzstiepj citiem.

 51. maikls Says:

  Oslo apkārtnē šodien pat +31 grāds. Bet Lietuvā atkal daudz negaisu, arī Viļņā, kur pirms negaisa bija +29 grādi.

 52. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē no rīta un pusdienlaikā bija mākoņains bet vienalga karsts. Tagad jau dažas stundas spīd saule un ir vienkārši karsts. 13:00 bija 25°C kad vēl mākoņi bija.

 53. Maija Says:

  Jaunpiebalga noturējās bez lietus.Saulīte gan neparādījās,bet ar visiem 20 gr.bija silts.Vēja arī nav,tikai tāda vēsma.Parasti jau tā ir,ka pēc sutīga un karsta laika seko negaiss.Gandrīz vienmēr.Vai neviens jauns ciklons mums netuvojas?Tā gribās,lai zemenītes gatavotos…

 54. Saulcerīte Says:

  Bet Rīgā silts un saulains un pateicoties vējam ne pārāk karsts.

 55. scAvenger Says:

  Pamatīga negaisu josla no Lietuvas līdz Krievijai izveidojusies.

 56. Cassini Says:

  Daugavpilī tikko beidzas ļoti stiprs perkona negaiss un lietusgāze, jau spīd saule un ir redzama varavīksne 🙂

 57. Gubumakonis Says:

  Šodien pa Ikšķili nodzivojos,atkal neka,sausums pienemas speka,lietus jau sen nav tur bijis,ari negaisi stabili ignore musu pusi šogad,nez kapec ta ir..
  Dienas pirmaja pusee gan vel tadi zemi un nenopietni makoni ganijas,bija jau pakarsts,bet ciešami,pusdienlaika noskaidrojas un tad gan saulee karstums ne pa jokam bija,saules pusee logus krasojot bija neizturami karsts,bet vispar jau musu ieplaka starp dambi un kalniņu noteikti pari +25 ari ena bija,precizi nezinu-neviens uzticams termometrs tur nav.Ome to vien dara,ka darzu laista,kamer akā udens vel ir. Toties velak,vakara jau palika vesi un forši,nakts varetu but pat dzestra bus. Jasaka ka jau vismaz 4 dienas nevienu lietus/negaisa makoni ne tuvu,ne talu neesmu manijis-iepriekšejas dienās zems makoņainums trauceja,bet šodiet ari neka,pat talumā. Nez,vai vienreiz kaut ko beidzot sagaidis ari šeit,tuvako dienu prognozēs pagaidam neko cerigu nesaskatu 😦

 58. weatherphoto Says:

  Daugavpils apkārtne arī šodien dabūja lielu negaisu … tā gala meteostacijās vajadzētu būt pa mēnesi daudz nokrišņiem sanākt. LTV šodien ziņoja, ka vakardienas negaisos Alūksnē nolija 70% no mēnešā normas.

 59. weatherphoto Says:

  Uz doto momentu jūnija nokrišņu summa:

  Rīga – 84,4 mm
  Daugavpils – 151,4 mm
  Alūksne – 169,8 mm
  Kolka – 97,0 mm
  Liepāja – 37,3 mm (!?)

 60. snake Says:

  Liepājā taču normāli nav lijis,ja neskaita 8.jūnija pērkona lietusgāzi

 61. weatherphoto Says:

  Divi sausie pavasara mēneši aprīlis un maijs:

  Rīga: 6,8 + 9,4 = 16,2 mm
  Kolka: 3,3 + 19,1 = 22,4 mm
  Daugavpils: 2,0 + 25,5 = 27,5 mm
  Liepāja: 3,1 + 27,9 = 31,0 mm
  Alūksne: 12,3 + 23,5 = 35,8 mm

  No šīm 5 vietām Rīga ir bijusi vissausākā, bet interesi izraisa 2009. gada aprīlis Daugavpilī – 2,0 mm – tas nav kaut kāds rekords? Kādam ir dati?

 62. Gubumakonis Says:

  Anticiklons vārdā DIANA valda virs Latvijas,siltummiļi var priecaties 😉 Izskatas,ka nokrišnu iespeja visai maza un bus silts/karsts lairs-ka nu kuram. Vai Kurzeme un ap Rigu ir sacies jauns sausuma periods? Riga vera nemams lietus nav bijis jau 10 dienas.

 63. Pierīga Says:

  Uh, kārtēja svelme…
  Kaimiņi sūdzās, ka neesot vasara, es atkal pretojos – tikai dažas dienas jūnijā ir bijušas aukstas, pārējās – priekš manis, karstas.
  Šodien ēnā un vējā patīkami, saulē pastrādāt – ļoti grūti.
  Ap grādiem 23, real feel – 26

 64. Inka Says:

  Šķiet Gubumakonis 27.06 aprakstīja to, ko izjutām uz savas ādas tieši šai pašā datumā šogad. Kaut gan mūsu gadījumā bija arī izsprāguši stikli, bojāti tv un paldies Dievam, ka bez upuriem, tikai neskaitāmas skrambas un pamatīgs izbīlis.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: