Jaunākās prognozes par gaidāmo laiku Jāņos

23. jūnijā plkst. 14:45 virs Latvijas lielākās daļas mākoņu maz, attēlā ar krustiņu ir atzīmēts vienīgais negaisa mākonis tobrīd. Līdzīga situācija saglabāsies arī Jāņu naktī – lokālas lietusgāzes un negaisi var veidoties galvenokārt valsts dienvidaustrumu daļā, HIRLAM modeļi gan prognozē, ka tie var izveidoties dažviet Vidzemē un Zemgalē. Atmosfēras augstākos slāņos vējš joprojām būs ļoti lēns, tāpēc izveidojušies mākoņi izlīs uz vietas – līdz ar to atsevišķos punktos nokrišņu daudzums var būt ļoti liels, bet Latvijas lielākajā daļā Jāņu naktī nenolīs ne pile. Jāņu naktī saglabāsies mērens ZA vējš, gaiss atdzisīs vidēji līdz +12..+15 grādiem.
23sat

162 Atbildes to “Jaunākās prognozes par gaidāmo laiku Jāņos”

 1. raitis_sametis Says:

  Labrīt-silts un nedaudz līs tais Zaļajos svētkos. ps. apsveicu ar astronomiskās vasaras iestāšanos.

 2. Saksija Says:

  Es arī gribu apsveikt visus ar vasaras sākumu! 🙂 3. jūnija dekāde būs vislabākā 😀 😀

 3. orkaans Says:

  Es jau atkal pavaktēju sudrabainos mākoņus(NLCs)… 🙂
  Šonakt labi rezultāti-ļoti skaisti mākoņi bija. Redzami vairākas stundas.
  Bildes te-atsevišķā sudrabainajiem mākoņiem 2009.gada sezonā, veltītā lapā.

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/sudrabainie-makoninlcs-2009/

  Turpmāk gan vairs nelikšu šeit linku uz sudrabainajiem mākoņiem, jo īsti meteoroloģiska tēma tā nav… 🙂

  Jā,un negaisiņš vakar arī bija jauks… 😉
  zibeni gan neredzēju, bet pāris, kārtīgus pērkona grāvienus gan dzirdēju!

 4. gubumakonis Says:

  Ja,negaisiņš Riga bija smuks ar izteiksmigiem lietus/gubu makoniem-klasika 🙂
  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-riga-20-06-2009/
  Cerams’pa šim brivdienam piedzivošu ko tadu vel-ja ne Riga,tad Ikšķilee 🙂 Izskatas,ka laiciņš bus jauks.
  Ari es sonakt beidzot novakteju tos sudrabainus makoņus
  http://weatherfoto.wordpress.com/interesanti-makoni/

  JAUKUS SVETKUS UN BRIVDIENAS VISIEM 🙂 🙂

 5. Cb Says:

  Kurzemē veidojas pirmie lietus gubu mākoņi.

 6. raitis_sametis Says:

  meteo.lv gan 23., gan 24.6.09. savās prognozēs teju visā valstī prognozē īslaicīgu lietus (vietām pat ar pērkonu…).

 7. raitis_sametis Says:  Tas anticiklons, kam prognozē izplatību tagad virs Ziemeļeiropas- sauksies Korina (Corina), bet nelielais ciklons, kas no Francijas dodas uz ZA pusi- nu esot Quintons… ** Bet prognožu nenoteķtība turpinās, visādi meteodienesti putrojas…

 8. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Vilis Bukšs iemetis jaunu prognozi savā blogā…

 9. lightning Says:

  Līvānos šodien gan foršs laiciņš, nudien! 🙂 Rīta pusē gan vēl vējelis papūta, līdz ar to diena mazliet lēnāk iesila, toties uz pēcpusdienu stabili +22 jau vairākas stundas, pārsvarā saulains, vien tagad dūmaka, kas parādījās pirms dažām stundām, pamazām aizvien biezāka kļūst, tomēr ne tik daudz, lai sauli jūtami aizklātu. Vietām mazi gubumākonīši peld, bet galvenais, ka iestājies praktiski pilnīgs bezvējš, tāpēc siltuma efekts vēl patīkamāks. 🙂
  Par Jāņiem – te nu to prognožu variantu tik daudz, ka nezin, kam ticēt. Ceru, ka piepildīsies tās, kas prognozē siltu nakti, karstu dienu un bez lietus! (Vai nu ar nelielu negaisiņu. 😉 )
  Apsveicu ar astronomiskās vasaras iestāšanos! Ceru, ka beidzot iestāsies arī īsta meteoroloģiskā vasara! 🙂

  • raitis_sametis Says:

   Ja es drīkstu kaut ko uz Jāņiem vēlēties- tad kārtīgu/efektīvu un fotogēnisku negaisu (manos novērojumos šis gads – uz baigo antirekordu velk…, pirms diviem Saules riņķiem uz šo brīdi jau bija 39 pērkona mākoņi manas tuvākās debesis pārstaigājuši, šajā – tik vien vārgi 3 rūcekļi nedaudz pajautrojās…).

   • lightning Says:

    Bet manā pusē nav bijis neviena rūceklīša!!! Šajā ziņā totāls antirekords!
    Bet labāk tomēr negaisiņš lai atnāk dienu pēc Līgo/Jāņu nakts! 🙂

   • piebilde Says:

    Pateicoties negaisam, Siguldā vairs nav webkameras. Kur es tagad vērošu polāro blāzmu Z pusē? Tāpat mākoņus tajā apkaimē. Zibens – tā ir nelaime un posts.

 10. Saulcerīte Says:

  Priecājos ar jums visiem par vasaras sākumu.Tagad pirmsjāņu laikā darba pilnas rokas un labs laiks ir īstais palīgs.Bet man nav nekas pret kārtīgu negaisu pat Ligo dienā ,lai tik nelīst pa nakti.

 11. sausums Says:

  Vismaz ar vienu GFS spēj patiesi iepriecināt – rādās ilgstošs sausums (jau vairākos atjauninājumos atkārtojas šis moments). Varbūt tas apturēs visādas ļaunprātīgās sēnītes, tomēr sausumā parasti aktivizējas kaitēkļi. Nu nekas, galvenais, lai tradicionāli mitrajā Latvijā būtu sauss un vairāk vai mazāk silts. Siltums, protams, līdz nedēļas nogalei tiks samazināts par pāris grādiem, tā ka nekāda karstuma nebūs un mēnesis kopumā tā arī paliks nedaudz zem normāla jūnija.

 12. Saksija Says:

  Šodien vissiltāk Latvijā bija Jelgavā, kur gaiss sasila līdz 21.0 grādam. Savukārt Ainažos nebija siltāk par 14.4 grādiem.

 13. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē bija knapi silts šodien. Lieli cu mākoņi (bet nevis cb), bez nokrišņiem, daži bija tādi ka varbūt kaut kas no tiem varētu pilināt bet lietus nebija, viss pagāja garām. 20 grādi apmēram bija. Cerams ka ap 25. datumu vismaz būs kādi 25°C.

  • raitis_sametis Says:

   Pašā vakarā – vēl nosmidzināja dažas piles no aizejoša mākoņa… gaisa spiediens gan diennakts laikā +10HPa/ patreiz apmēram 110m virs jūras līmeņa ir 990HPa (kas jūras līmenim atbilstu apmēram 1010Hpa..)…

 14. Saulcerīte Says:

  Priecīgus Līgo svētkus

 15. Māris Says:

  Siguldā ir kamera Kaķīškalnā, pie “Mežakaķa” http://www.kakiskalns.lv/kontakti/webcam.php
  Tur gan debesis nav redzamas, uzrāda gaisa temperatūru, redzama ar zāli aizaugusī slēpošanas trase.
  Siguldā šodien beidzot silts (virs 20) un saulains laiks, tagad ap +12

 16. raitis_sametis Says:

  Labrīt – Laba prognoze/ … /

 17. Gunars Says:

  Klusu! Maikls domā!

 18. dAvi Says:

  jessss, Liepaajaa jau kaapj virss 22iem :))

 19. Cb Says:

  Jelgavā arī pāri +22 😉
  Man jau patīk, ka GFS pēc līgo prognozē +34 grādus :), bet, kā ierasts, progozes var mainīties, cerams, ka mainīsies uz vēl noturīgāku karstumu/siltumu :D.

  • piebilde Says:

   Diemžēl GFS augstākā robeža nav jāņem vērā – to viņi VIENMĒR pārspīlē, kad prognozē tropu gaisa ieplūšanu. Bet cilvēkiem tomēr tas ir pat pieticīgi prognozēts. Ja Jelgavas īpašā m-st. reģistrēs +32, tad Jelgavas asfaltētajās ielās augstumā starp 1 un 2 m būs visi +34, ja ne pat vairāk. Vispār, absolūta bezatbildība no LVĢMA prognozēt un publicēt jebkādus brīdinājumus, ņemot vērā, lai prognoze attaisnotos saistībā ar faktiskajiem novērojumiem m-stacijās 2 m augstumā kaut kādās baltas krāsas putnu būrīša tipa kastītēs. It īpaši, ja bērni tiek stumti ratiņos, tur noteikti būs krietni karstāks. Es jau zinu, cik ļoti atšķiras temperatūra 2 m augstumā un zemāk, bet vairums parasto iedzīvotāju to neņem vērā, pat ja nojauš tādu faktu.

 20. maikls Says:

  Jēkabpilī tikko sāka līt, radarā redzams tas lietus pleķis. Nepilni +17 grādi

  Izskatās, ka Līgo vakarā un Jāņu naktī Latvijas lielākajā daļā nelīs.

  Betway.com ir 2.55 likme uz to, ka Rīgā 23.-24. jūnijā nolīs mazāk par 3 mm (Raiņa bulvāra meteostacijā). Modeļi lietu Rīgā pārsvarā neprognozē, tātad varbūt kāds var tādā veidā nopelnīt. “Piemēram, izdarot likmi 10 Ls apmērā uz to, ka 23. un 24. jūnijā Rīgā nelīs un nokrišņu daudzums būs zem 3mm (koeficients 2.55) pozitīva iznākuma gadījumā derību slēdzējs iegūst 25.50 Ls.”

  • raitis_sametis Says:   Lietus josla virzās kā gara fronte ->uz Latvijas austrumiem.

  • piebilde Says:

   Tieši šajā blogā jau labu laiku atpakaļ tieši man daži zinošie “uzbrauca” par to, ka uz LU galvenās ēkas jumta jau sen vairs neesot m-st., tātad runa varētu būt par LU Bioloģijas fakultātes ēkas malā esošo nekam neatbilstošo parodiju. Bet par tēmu, līdz 3 mm var pamatīgi nolīt, jo m-st. parasti slikti atspoguļo lokālos nokrišņus. Esmu redzējis pludojam ielas, bet abās Rīgas m-st. praktiski neko neuzrādīja. Šī likmju likšana ir absolūta cilvēku krāpšana. Attiecībā uz mantisko ir viens likums: lai kāds kaut ko vairāk iegūtu, kādam ir jāzaudē. Nez vai uz to būtu jātiecas.

   • raitis_sametis Says:

    LRadio1 laika ziņās prognozēja tikko: naktī uz 23.6. līs nedaudz īslaicīgi Kurzemē un Zemgalē, dienā Latvijā “pārsvarā” bez nokrišņiem, 24.6. -> neliels lietus ar iespējamu pērkonu L. austrumos.

 21. raitis_sametis Says:

  http://foto.krabjiem.lv/makoni/12206/

  Krabji- savā saitē iemetuši varenu mākoņu fotkas:)

 22. Cb Says:

  Ja pamanīji, tad temperatūra atkal samazināta līdz mērenam siltumam (+23…+24) vien. Nu zb jau. Mani augi arī ir apsaluši, jo ir par aukstu. Nu jā šodien jau beidzot sajūtu tādu vasarīgāku laiku, labi, ka lietus nelīst, jo, ja lītu, atkal būtu pārāk auksts. Tādā aukstā laikā, kā aizvadītajās dienās nevar pat ar vasaras drēbēm (šortiem, īso kreklu) nekur aiziet. Visu laiku tik džemperos un kurtkās…

  • piebilde Says:

   GFS prognozes no 06 UTC es neuztveru nopietni. Vairāk “ieklausos” 18 un 00 UTC prognozēs.
   Tev būtu grēks žēloties, jo pat pie pēdējās prognozes, Jelgavā varētu būt +27 – svētdien un pirmdien. Kā jau agrāk minēju, GFS modelis visticamāk nesaņem datus no Jelgavas, tāpēc nespēj izskaitļot īpašo Jelgavas sasilšanu skaidrā, samērā siltā laikā.
   Nevajag tā ieciklēties uz GFS piedāvātajiem cipariem! Skaties C un AC attīstības scenārijus! GFS jau ļoti ilgi rāda visai plaša un labi noformēta AC izveidošanos virs tuvējās Arktikas, savienojums ar Grenlandi liek domāt, ka tieši tur izveidosies centrs un lielākais spiediens. Kā zināms, tad virs Grenlandes bieži mēdz būt pastāvīgs AC ,tāpēc jau ir apzīmējumi: Azoru, Grenlandes maksimumi. Tāpēc nekad nedrīkst pieļaut Skandināvijas vai vēl tālāku ziemeļu AC savienošanos ar Grenlandi. Tad aukstumam vārti vaļā.
   Kā jau bija gaidāms, šogad vasara viesojas Urālu un R-Sibīrijas pusē. Bet mums tik ļoti vajadzīgais AC kaut kur virs tuvējās Krievijas, Ukrainas nevar nostiprināties, citādi tam reģionam vasaras nebūs. Tāda nu ir Zeme – visi nevar vienlaicīgi sildīties.
   Es jau esmu pieradis, ka +20 skaitās diezgan silts, bet +25 – fantastika, kas neattiecas uz mums. Nu un +15 – parasta jūnija diena, bet +10 – tieši laikā, ar cepuri un vējjaku. Vakar bija visai silts, tikai stiprajā vējā rokas pamatīgi nosala. Ja spīd saule, pārsvarā staigāju maksimāli vasarīgi ģērbies, jo saulē ir karsti.

 23. Cb Says:

  domāts piebildei

 24. lightning Says:

  Jā, vakar bij forši, bet šodien pēc patīkama rīta atkal tie mākoņi un lietus… It kā stipri nelīst (nu jau rimstas, arī radars rāda, ka vajadzētu drīz tai zonai aiziet prom), bet līdz ar to pavēss – tagad tikai knapi +17. Labi vien tas, ka vējš minimāls, turklāt izskatās, ka uz DA pusi parādās gaišāka debess zona un tas lietellis varētu mitēties, atspīdēt saule un palikt siltāks! 😉

 25. weatherphoto Says:

  Kapēc šogad meteo.lv kavējās ar ūdens temperatūras ziņošanu? Kur var apskatīties ūdens temperatūru jūrā un upēs/ezeros?

  • piebilde Says:

   Iemesls tāds pats kā ziemā vai pavasarī – pārāk auksts ūdens un gaiss, lai vispār kāds domātu par peldēšanos mūsu jau tā aukstajos ūdeņos. Kad kļūs siltāks, varbūt sāks publicēt. Bet varbūt šāda veida infu viņi izdomājuši tirgot par naudu… Kā nekā LVĢMA aktīvi komercializējas.

 26. liepājas veeji Says:

  Sveiciens visiem mammas dabas verotajiem saulgriežos, pie mums Liepāja ir plus 23,3 graadi enaaa , sauliite spiid, bet no dievidiem nak virsuu aizdomaiigi guba makoņi. ;))

  nezinu cik jura ir udens temperatuura ?

 27. snake Says:

  Jā,Liepājā šodien vasarīgs,tik žēl,ka mākoņi atkal saradās.

  ūdens temperatūras skatos šeit

  http://www.fimr.fi/en/itamerinyt/en_GB/pintalampoennuste/

  http://www.smhi.se/cmp/jsp/polopoly.jsp?d=10670&l=en

  nezinu cik objektīvas ir tās temperatūras,bet citas saites nezinu

 28. raitis_sametis Says:

  Mums te Kurzemes austrumu malā- sāk jūtami nomākties ar augstajiem ci+cc, drusku zemākiem ac+as mākoņiem, kas jau aizņem 8 balles no debesu juma, “zem” tiem- daži konvektīvi gubu (cu) mākoņi, kas gan paši par sevi nekādu lietu nenes…

 29. lightning Says:

  Man Līvānos, izskatās, ka lietus zona (vismaz bijusī) ir pāri, sāk palikt gaišāks (tiesa, vēl ne skaidroties), bet arī vējš celties. Par kādu drusku gan siltāks ir – tagad rāda 18,6C.

  • lightning Says:

   Laiks tomēr uzlabojas – jau +20, arī saulīte sāk parādīties! 🙂 Vējš gan pastiprs kļuvis, bet varbūt tos mākoņus izdzenās! 😉 Radars rāda, ka drīzumā lietus varētu būt gaidāms Zemgalē un Kurzemē.

 30. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta bija tikai +4 gr.Pilnīgs vāks!Diena gan bija īsti vasarīga,,sasniedza pat +24 gr.siltumu.Tagad,pie vakara,nedaudz mācas un mazliet uzrasina lietus.Šodien ārā varēja iziet bez jakas…

  • piebilde Says:

   Oficiāli Jelgavas m-st. pēdējās 2 naktis arī ap +5. Nu ko, laikam jāpierod, ka jūnijā naktis ap +5…+10, jūlijā ap +10 un augustā atkal zem +10. Bet bijušas vasaras, kad naktīs temperatūra tā arī nepazeminājās zem +20, kad bija tie karstuma viļņi. Njā… vismaz labi, ka es esmu to piedzīvojis – ir ko atcerēties. Pilnā nopietnībā domāju, ka šajā jūlijā būs dažas naktis ar salnu uz zāles. Viss atkarīgs no sausuma pakāpes, jo ilgstošā sausumā naktis parasti kļūst dzestrākas pat siltā gaisa masā. Nu piemēram mūsdienu vissiltākajos un reizē diezgan sausajos augustos: 1996., 1997. un 2002. – dienas karstas, bet naktis visai dzestras. Protams, visspilgtākais piemērs ir 2006. gada jūlijs ar ekstremāli karstu pirmo dekādi un salnām mēneša otrajā pusē. Tāda nu ir tā aukstā Latvija.

   • lightning Says:

    Mazliet siltāks gan tomēr paliek, aizvadītajā naktī Līvānos nebija auksti pat kreklā plkst. 1.00, varēja būt ap +15. Pirms saullēkta noteikti vēsāk, bet nu ne zem +10, jo 6.00 bijis +13.
    Pēdējās prognozes aizvien kolektīvāk ziņo siltu laiku tuvākajā nedēļā, tā kā varētu būt, ka beidzot ja ne gluži karstums, tad vismaz siltums Latviju būs sasniedzis! 🙂

   • piebilde Says:

    Es taču neapgalvoju, ka nekļūst siltāks. Pat pie plānas mākoņu segas naktis neizbēgami kļūst siltākas. Savukārt zem absolūti skaidrām debesīm naktis vēl joprojām ir ne vasarīgi aukstas. Un vispār, vismaz personīgi man Latgale nav saistoša, tikpat sveša kā Baltkrievija vai Pleskavas puse. Ko man dod, ka pēdējās 2 vasaras Latgalē bija kaut pāris reizes pāri +30 (pat septembrī kaut kas bija), ja es pats tādu temperatūru nenovēroju? Un tur, kur man kaut kas aug, arī pēdējās vasaras nav bijušas tās labākās.
    Karstumam noticēšu, kad tas jau būs piedzīvots. Un +25…+27 būs vāja kompensācija gandrīz rekordlielajam aukstumam mēneša pirmajā pusē. Nu varēja taču uzvilkt stabili pāri +30 dienās un +20 naktīs. Bet nē, kaut kāda vāja vasaras atblāzma gaidāma, jo naktīs tāpat būs starp +10 un +17 – normāla līdz tikai nedaudz augstāka par normu temperatūra. Prieks, ka nebeidzamie lieti no prognozēm pazuduši, vietām paliekot tikai konvektīvajiem nokrišņiem. Savukārt jūlija karstumam vispār neticu – nav redzams mehānisms, kas varētu nodrošināt tādu karstumu Baltijā.

   • lightning Says:

    Līvāni nav nekāda dziļā Latgale, bet tās pierobeža. Kā mūsējie saka – atslēga Latgales vārtos. Un man, Taviem vārdiem runājot, savukārt nav saistoša, piemēram, piejūra. Tā kā nevajag braukt augumā. Tomēr viena Latvija esam. Ja Tev Latgale tikpat sveša kā Baltkrievija vai Pleskavas puse, nu sorry…

   • piebilde Says:

    Es ne braucu, ne noniecinu, tikai saku kā ir – mani nekādi neiepriecina, ka kaut kur vienalga kur ir karsts, ja manā apkārtnē nekā tamlīdzīga nav. Uz Jelgavu vēl varu aizbraukt, ja nu tur ir krietni karstāks kā Rīgas centrā, bet uz Latgali triekties gan nav laika, tāpat kā uz Liepāju ziemā, kad tur mēdz būt ļoti silti atkušņi. Un dzirdēt no zemgaliešiem, ka pērnā vasara bija tā neko, nedaudz kremta, jo daudz tuvāk manai situācijai bija igauņu spriedums – pilnīgi neizdevusies vasara.
    Lūk, tagad gan ir silta nakts pat Rīgā. Jauki, ka līdz mēneša beigām R-Vidzemē vairs ne pile netiek prognozēta – zemenes vismaz nepūs un varbūt pat saldākas kļūs no vasarīgā laika. Varbūt beidzot līcis arī iesils, citādi, kā iepūš no tās puses tā pavisam vēsi kļūst.
    Lai neviens neminētu, kāpēc šobrīd atrodos pie datora un Internetā – patiešām neko nesvinu un man tik daudz darāmā, ka pat no Rīgas nevaru izbraukt un pat nezinu, kad varēšu izrauties. Bet Līgo svētkos Rīga parasti ir ļoti patīkama- tukša kā izslaucīta.

 31. maikls Says:

  Jēkabpilī karsē saule; labi, ka ir vējiņš, kas atvēsina. Zied jasmīni un sāk ziedēt dažas liepas. Vasara pilnā plaukumā 🙂

 32. Maija Says:

  Tieši tā,Maikl,vasara ir pilnā plaukumā!Daba dara brīnumus,pāris siltākas dienas,un kartupeļi stiepjas acīm redzami.Šorīt pie mums jau bija 12 gr.f Fantastiks laiks,silts vējiņš…Kā jau vasarā!Lai Jums visiem lustīga līgošana!

 33. Cb Says:

  GFS atkal samzinājis siltuma temperatūru. Bet tam ir tendence svāstīties – te uz augšu, te uz leju, tā ka vēl nevar zināt, kas rezultātā iznāks. Jā, šobrīd ir tipiski vasarīgs Latvijas laiks, bet tikai mēreni silts.

  • piebilde Says:

   Tendence tomēr ir redzama – lielākais siltums visu laiku tiek atbīdīts arvien tālāk nākotnē. Bet par jūlija sākumu gan prognozes tik tiešām viļņojas no karstuma uz pieticīgu siltumu.
   Nezinu kā citiem, bet Rīgā ir tikpat silts (knapi silts) kā vakar, tā ka ne par kādu kaifošanu nevar runāt.

 34. Saulcerīte Says:

  Rīgā lidostas raj patlaban ēnā +24,8 grādi bet aiz mājas visi +34.Spirgts vējš un kā jau ierasts pēdējā laikā ļoti sauss.Cerams ka vējš izdzenās odus lai var tā riktīgi nolīgot.

  • piebilde Says:

   Te nu mēs redzam kā atšķiras amatieru mērījumi no oficiālajiem. Lidostā pat +22 nav.
   Un Siguldas webkamerā, kas uz zāli vērsta, redzami vien +19,9 (it kā lēnām kāpj uz augšu). Nu BAIGAIS siltums. Cerēsim, ka LVĢMA m-st. 15:00 uzrādīs labākus rezultātus kā 12:00.
   Es saprotu, ka termometrs var rādīt daudz. Man vakar maksimālā bija 23.5, bet šodien jau ir ap +26. Es tikai nezinu, cik daudz tā ir gaisa un cik ēkas temperatūra. Protams, iet pa saules pielietu ielu ir pat ļoti karsti.
   Mani uzjautrināja viena cilvēka rakstītais par karstuma (?) vilni Murmanskā: šodien +18, puse iedzīvotāju staigā ar atvērtām vējjakām, dažiem grūti no karstuma. Domāju, visiem būtu vieglāk, ja vējjaku vispār nevienam nebūtu, tāpat Latvijā – jāizvēlas piemērots apģērbs šādam laikam un jārēķinās, ka saulē ir krietni karstāks kā ēnā. citādi riebjas klausīties, ka kāds jau garu laiž pie nieka +22, vēl jo vairāk, ka gaisa mitrums nav šausmīgi liels.

   • Cb Says:

    tur tev pilnīga taisnība. Esmu jau agrāk rakstījis, ka tāpēc nav ko žēloties par tiem večukiem un tantēm, kas pufaikā un cepurēs vai biezos lakatos staigā vasaras siltumā un vaid – tā kā zīdaiņa līmenī. Jāizvēlas piemērots apģērbs!
    Bet, ja runā par Jāņiem un Līgo svetkiem, tad tie man gandrīz neko nenozīmē, jo īstie Saulgrieži jau bija pāris dienas atpakaļ. Priecīgs tajā viss ir tikai tas, ka sākas astronomiškā vasara, bet skumīgākais ir tas, ka dienas kļūs arvien īsākas un īsākas..

   • raitis_sametis Says:

    Atliek tagad pārcelties uz Dienvidu puslodi, kur savukārt dienas taisās uz garo pusi…

   • piebilde Says:

    Nē, priecīgākais tas, ka laikam meteo vasara sākās 22. jūnijā. Nu tomēr agrāk kā pērn, kaut gan krietni vēlāk kā vajadzētu. Uztaisīju caurvēju un gaiss no ielas plūst tieši garām termometram. Temperatūra svārstās starp +25,1 un +25,6 – nav pamata neticēt, ka tieši tāda ir gaisa temperatūra Rīgas centrā, jo vējš velk iekšā diezgan jūtami. Beidzot varu izbaudīt caurvēju. Mašīnu uz ielas nav, tikai paretam trolejbusi aiztraucas. Tīrs, sauss un silts gaiss!!! Jeah, vasara! Protams, gribētos +35, nevis +25, bet dzīvē jau nevar dabūt visu, ko sirds kāro… he…hē.
    Jau jūtu, kā līcis sāk iesilt šādā laikā. Beidzot tas dīķis sāks atdot siltumu aukstās naktīs, nevis dzesēs jau tā vārīgās dienas.

   • piebilde Says:

    Raiti!
    Varētu to atļauties, tieši tā arī darītu – nespēju izturēt, kad dienas saīsinās. Vai nu dzīvot uz ekvatora – dienas tomēr pārāk īsas, vai nu pusgadu vienā puslodē un otru pusgadu otrā puslodē – lai dienas vienmēr tikai pieaugtu.
    Žēl Indijas, tur tagad tāds karstums (dažviet dienas maksimālā temp. pārsniedz normu par 10 grādiem!), kaut gan musonam jau vajadzēja sasniegt Himalaju pakāji. Kaut nu nabaga cilvēki sagaidītu lietu, citādi viss izdegs un sāksies bads.

  • raitis_sametis Says:

   Kas attiecas uz mitrumu, man savulaiks padomijas ietvaros uz pāris mēnešiem nācās pastrādāt Ukrainā pie +34 grādiem, bet relatīvais mitrums ne vairāk kā 20% – un šāda temperatūra tur man daždien likās kā te Latvijā pie +22, t.i. salīdzinoši viegli paciešams.

   • piebilde Says:

    Tas pats Vidusāzijas tuksnešos un stepēs. Vispār, man labāk patīk, kad min rasas punkta temperatūru, tā vieglāk saprast, cik mitrs īsti ir. Sauss gaiss lielā karstumā ir ļoti veselīgs plaušām. Man nekas nebūtu pretī, ja Latvijā būtu tādas vasaras kā stepēs. Bet tas laikam nav iespējams, jo koku lapas labi samitrina gaisu mūsu dabas zonā, kaut gan mūsu priežu skrajmeži diez vai īpaši mitrina gaisu, tā ka gan jau arī Latvijā var dabūt tādu kaifu kā karstumu sausā gaisā. Ir tikai viens mīnuss – sausā gaisā naktis ir ļoti aukstas, salīdzinot ar dienu. Kā palasu A-Ukrainas iedzīvotāju stāstus par rudenīgi aukstajām naktīm, visa apetīte pazūd. Bet varbūt pie mūsu garajām dienām, naktis tomēr neatdzistu tik ļoti kā Ukrainā.

 35. Cb Says:

  Lietuvas vidienē jau pērkona negaisi

 36. raitis_sametis Says:

  REDZU! Comulus nimbus/cb izteiktus mākoņus, tālu gan = ap 70-80km uz DA no Zantes (kas savukārt km 30 uz Z no Saldus). Apmēram Dobeles rajona dienvidos… tālu un nav cerību, ka Kurzemē būs šie negaisi… Varbūt “līdz manam” fotoaparātam šie atnāks…

 37. Cb Says:

  Kamēr te rakstu, radarā parādījušies negaisa mākoņi arī Latgalē. Baigi ātri izauga! 😉

 38. Cb Says:

  Patreiz ci/cs strauji samzinās (kas ir labi, jo, piemēram, vairāk sasils gaiss, saule kļūs spožāka), bet no A tuvojas cu.

 39. Romāns Kolduns Says:

  Man Ogrē termomentrs rāda +25. Neliels vējš, ļoti plāni As mākoņi un karsts laiks, beidzot var staigāt bez jakas un pat bez džempera. Es gan te nekādus cb mākoņus neredzu, nav pat parasto cu kur nu vēl cb.

 40. maikls Says:

  Es virs Jēkabpils redzu tikai baltus un gaišpelēkus mākoņus, nevienu tipisku negaisa mākoni tuvumā neredzu, bet pērkons gan pirms brīža labi ducināja, pat logu rūtis nodrebēja. Un radars uzrāda stipru, šauru lietus zonu manā apkārtnē, bet es pat nevaru pateikt, uz kuru pusi no Jēkabpils centra tā ir, jo visapkārt mākoņi ir vienādi un neizteiksmīgi. Pie loga rāda +25 grādus.

 41. Cb Says:

  Man gan rāda tikai +22 (jārēķinās pret vēju), varbūt 2 m augstumā ir siltāks..

  • piebilde Says:

   Paņem kādu pārnēsājamu termometru un noej lejā, un izmēri, cik ir! Gan jau debesskrāpjos šodien vispār ir labi ja +20 un stiprs vējš. Bet vispār, vakarā paskatīšos, vai Jelgavas m-st. dienas maks. temp. būs lielāka kā Rīgā (tieši Rīgā, nevis kaut kādā polārajā lidostā). Pēc Siguldas webkameras spriežot, šodien tur augstāk par +22,7 nav bijis. Tomēr siltāks kā pārējā Vidzemē. Pagaidām vismaz Bauska attaisno Zemgales – siltākā novada titulu.

 42. maikls Says:

  Šobrīd ir viena no tām retajām reizēm, kad dzīvoklī gaiss ir vēsāks nekā ārā. 😀 Par spīti tam, ka dzīvoklis ir dienvidu pusē.

 43. weatherphoto Says:

  Skatījos Lietuvas modeļus – pa nakti, kā jau teica Maikls, dažviet Vidzemē un Latgalē gaidāmi spēcīgi un mazkustīgi nokrišņi (nav brīnums ņemot vērā sutīgo laiku), bet uz rīta pusi ap 6 no rīta šie nokrišņi tiek prognozēti arī uz D no Rīgas tātad iespējams arī Rīgā un tā kā es līgošu Rīgas jūras līča dienvidu krastā, tad uz rītu būs interesanti pavērot kā attīstīsies situācija … varbūt pa ilgiem laikiem sanāks gulēt teltī negaisa laikā – būtu aizraujošs līgo nakts nobeigums 🙂

  • piebilde Says:

   Aizvadītā bija Līgo nakts un gaidāmā būs Jāņu nakts. Tas ir tikpat vienkārši kā ar Jaungada nakti, ja grūti saprast, kā skaita naktis pēc kalendāra.
   Es nepiekasos, vienkārši precizēju, lai nerastos pārpratumi, kad visi sāks jaukt šīs naktis.

  • raitis_sametis Says:

   Yehehee… Man Zantē (kas uz 30km uz Z no Saldus, reizē arī Kurzemes augstienes ZA mala…) sāk uz pēcpusdienu pavairāk veidoties augstie gubu /ac mākoņi, kas aizklāj visu teritoriju no skatupunkta uz ZR … (jātaisa fotkas), tie ir mazkustīgi, tikko pamanāmi virzās no DR puses, kas ir gandrīz pretēji spirgtajam (~6m/s) Z vējam. kas tomēr, nāktdams no jūras, atsvaidzina, šodien g.temp. pie durvīm ir +21 (šai brīdī). Vēl joprojām redzu cb mākoņus, kas 120km attālumā pie horizonta veidojas apmēram vienā vietā D-DA virzienā (saredzami knapi, vairāk varu nojaust…). Situācija arī manā galā pēcpusdienā kļūst interesanta, parādās nelielas cerības- ka arī es varētu “sastapties” ar kādu lokālu nokrišņu brāzmu (ne vairāk diemžēl…), un tad jau arī kādus nakts zibeņus iečolēšu…

 44. Cb Says:

  Saskaņā ar meteo.lv datiem, vissiltāk plkst. 15:00 bija Bauskā (+24,9), 2. vietā – Skrīveri (+24,3), bet 3.vietā – Daugavpils (+24,0). Visā šai reģionā (galvenokārt Latvijas DA rajoni) šodien trāpījušas vissiltākās ciklona gaisa masas.

  • piebilde Says:

   Spriežot pēc zondēm, Lietuvā patiešām ir ļoti silta gaisa masa, salīdzinot ar Igauniju. Bet paskatoties uz DA-Lietuvas temperatūrām 15:00, sirds aptekas… +27 grādi! Par Baltkrieviju vispār negribu pat domāt, jo tur visu laiku ir apskaužami silts.

  • raitis_sametis Says:

   Ta nu nahren… Lai tur Baltkrievijā cepas… man pļaujot tagad zāli ar izkapti, arī +21 ir pietiekami, labu- ka jūras vējš veldzē, vismaz daļēji komfortabli liekas. Bet šis pats vējš arī to negaisa konvekciju jauc ārā, ja nebūtu vējš, tad arī mūsu galā būtu kāda lietus brāzma… (nu jā, spriedelēšana, kas “būtu tad, ja tad…”).

 45. raitis_sametis Says:

  TAGAD- redzu jau uz A pusi: ka nesas viena rinda izteikti augstie ac/augstie gubu mākoņi, kas varbūt jau visai drīz varētu būt cb stadijā, jā Jelgavā jau rūciens varbūt būs ātrāk par nakts sākumu…No manis apmēram km50…

 46. Astroguntis Says:

  Jāņu nakts ir gada īsākā nakts un gadā tā ir tikai viena – vai nu nakts pirms vasaras saulgriežu dienas, vai arī nakts pēc vasaras saulgriežiem (kā kuru gadu}. Gadā ir tikai viena īsākā nakts un to noteica pēc vasaras saulgriežiem, nevis pēc kalendāra datuma vai pēc kādas citas metodes. Senatnes mantojumā nav tādu norāžu, ka latvji sagaidītu gada īsāko nakti, noskaitītu vēl trīs dienas, kā to dara mūsdienu latvieši, un tad svin Jāņus jau ‘lejupejošā Saulē’. Svinēsim Jāņus ‘visaugstākā Saulē’, godāsim Sauli Debesu Kalna galā gada visīsākajā naktī un tad nesamilzīs citas ķezas. Es pats kopā ar savējiem jau 35 gadus (nevienu gadu neizlaižot) kopš 1974. gada Jāņus sagaidu gada visīsākā naktī un nevis trīs dienas pēc tam ‘dilstošā Saulē’ un pa šiem 35 gadiem lijis nav nevienu reizi!
  Paldies par prognozi.

 47. piebilde Says:

  Līdu skatīties Jelgavas maks. temp. http://www.meteoinfo.by/maps/?type=fact&map=RB_TMAX&date=2009062300&time=18 , bet asaras gandrīz sariesās, redzot Baltkrievijas temperatūras. Un tā viņiem jau sen…
  Pieļauju, ka šodiena bija siltākā diena šonedēļ, jo līdz nākošai nedēļai šāds siltums praktiski vairs nav gaidāms. Un gan jau tuvāk nākot, arī nākošnedēļas siltums tiks samazināts, kā jau tas pienākas Latvijai. Arktikā arī ledus pašvaki kūst…

  • Cb Says:

   Man te atradās laiks..”Pieļauju, ka šodiena bija siltākā diena šonedēļ, jo līdz nākošai nedēļai šāds siltums praktiski vairs nav gaidāms.” Tu ko!? Tas nevar būt, jo Jelgavā tmax šodien +24,2. Esmu pārliecināts, ka jābūt vēl siltākam šonedēļ..

   • piebilde Says:

    Nevis “Tu ko!?”, bet apskaties prognozēto temperatūru 850mb augstumā ceturtdien un svētdien, kad piezemes temp. prognozēta līdzīga Līgo dienai! Tā būs nedaudz zemāka kā Līgo dienā. Izskatās, ka šis jūnijs kopumā tomēr būs aukstāks par vēso pērno jūniju. Vēl tikai jānoņem izfantazētais karstums 29. un 30. jūnijā.

 48. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season#Tropical_Storm_Nangka_.28Feria.29

  Es gan pievēršu acis jaunajam taifūnam Feria, kas nesas šķērsām pāri Filipīnām, jau tagad padarot dzīvi jautrāku turienes iedzīvotājiem. Tur daudzi pirmo reizi redz to, ko mēs saucam par krusu, un arīdzan varens tornado tur kaut kur esot pārnesies pāri.

  • piebilde Says:

   Neticu… Krusu pazīst viscaur iekš tropu lokiem. Un šaubos, vai Klusā okeāna R-daļas cikloni būs iespaidīgi, jo šobrīd ļoti izskatās, ka ir sācies El-Ninjo: pozitīva anomālija visā Klusā o. A-daļā, tāpat Indijas okeānā pie Somālijas pss. un Seišelu salām. Savukārt Dienvidķīnas, Filipīnu un Fidži jūrās ir anomāli auksts ūdens.

 49. raitis_sametis Says:

  Līgo dienas izskaņā: Zantē joprojām uzpūš pat 7-10m/s ZA vējš, bet pie debesīm kā “gaisa laivas” jeb “plata lenta” ir augstie ci mākoņi, nekādas miņas (lai arī pēcpusdienā likās pretēji…) no kāda gaidāma negaisa (nu kaut pie horizonta), kas varētu rasties naktī.

 50. raitis_sametis Says:

  Visumā Kurzemē veidojas nopietns sausums/droši vien Latvijas austrumos ir otrādi…

 51. Cb Says:

  GFS palielinājies negaisa iespējamību šonakt un šorīt vietām Latvijā, izņemot pašu Kurzemi. Latgalē vietām jau līst un zibeņo.

  • piebilde Says:

   Bet, cik silts bija pusnaktī Lietuvā! Nevar salīdzināt ar vēso Latviju. Žēl gan, ka nepiedzimu un neuzaugu Lietuvā.
   Ja jau Tu skatījies GFS atjauninājumu no 18 UTC, tad gan jau pamanīji, ka šis izbojājis visu Jāņu dienu – kā sāks līt rīta pusē, tā līdz vakaram un gan jau tad temp. nepārsniegs +20 grādus. Vismaz leiši tik ilgstošu lietu neprognozē, bet viņiem jau klasiski ir problēmas gan ar nokrišņiem, gan temperatūru: pārāk paaugstina maksimālo un praktiski vienmēr kļūdās, kad ir inversijas situācijas.

 52. maikls Says:

  No Jēkabpils uz austrumu un dienvidu pusi praktiski visu nakti varēja redzēt tālus zibens uzliesmojumus, diezgan efektīvs šovs. 😀 Un arī sudrabainie mākoņi parādījās visā savā godībā, jo vismaz līdz pusnaktij Jēkabpilī bija skaidrs laiks.

  • lightning Says:

   Līgoju Preiļos, tur naktī ap 2.00 riktīgs negaiss bija, zibeņoja un dārdēja ne pa jokam, arī lietus vareni nogāza. Pirms tam gan nekā tāda nebija, mierīgs laiks (ja neskaita stipru vēju) bija. Ta pirmo reizi šogad beidzot izbaudīju negaisa skaistumu!
   Kurpretī Līvānos, kā vakar noskaidroju, nekā tāda nav bijis, vien mazliet uzrasinājis un pamalēs pazibsnījis.
   Līgo dienā un Jāņu dienā grādi stabili turējās ap +25, Jāņu naktī arī bija silts – aptuveni +15 noteikti.

 53. raitis_sametis Says:

  Labrīt- pat caur LRadio1 šo pašu- par zibeņu “šovu” Jāņu naktī ziņoja…

 54. Saulcerīte Says:

  Labrīt Jāņu dienā.Nakts diezgan silta-ap 3-iem naktī bija+15.Tikai mani izbrīna tas ,ka nebija rasas,līdz pat 5 no rīta zāle sausa.Vai tas varētu norādīt uz lietus tuvošanos/tā tautā runā/

  • piebilde Says:

   Cik esmu novērojis, tad vasarā mākoņainā laikā rasas visbiežāk nav. Bet kopumā viss ir ļoti elementāri – rasas punkta temperatūra bija zemāka par gaisa temperatūru zāles līmenī.

 55. Cb Says:

  http://www.diena.lv/lat/politics/hot/sinoptiki-janu-nakti-nav-lijis
  Maldinošs raksts par to, ka naktī uz 24.jūniju nav lijis. Ja jau ir tāds radars, ko izanto LVĢMA, tad jautājums, vai viņi to vispār izmanto..Nav jau jāreģistrē tikai meteostacijās

  • raitis_sametis Says:

   Tai raksta komentāros vēstīts- arī Preiļos lijis ar pērkoniem, …

  • piebilde Says:

   Radarā redzēto nekādi nevar uztvert par faktu, jo paši meteorologi zina, cik ļoti kļūdās šāda tipa radari. Bet ja jau 50 m-st. nav noķērušas ne mm nokrišņu, tad atliek to tīklu paplašināt, ko valsts sabrukuma situācijā neviens nedarīs.
   Man gan labāk patika šis gabals tajā rakstā: “Siltākā NAKTS Latvijas teritorijā bijusi Ventspilī un Liepājā, kur gaisa temperatūra SASNIEGUSI +15 grādus, bet Vidzemē un Latgalē gaiss IESILIS vien līdz +12 grādiem.” Ja jau iesila līdz +12, tad cik bija pa dienu un vakarā? Laikam jau vēl aukstāks.

 56. raitis_sametis Says:

  Šodien Kurzemes austrumu pusē – ir vairāk visa veida mākoņi, varētu teikt- no zemajiem cu līdz augstākiem ac, patreiz tie aizņem kādas 6 balles debesis, tāds pirmspērkona stāvoklis “izskatās”, lai gan patiesībā neparedzu da jebkādu negaisu… ja nu labākajā “zibens šovu” nākamajā ņaktī…+22, un ZA vējš 3-7m/s.

  • Cb Says:

   Latviju par maz sasniedz siltas gaisa masas (pārāk bieži dominē vēsa gaisa masas), tāpēc arī ir maz negaisu. Tā kā Latgali iepriekšējā dienā skāra siltāka gaisa masa, kā citviet Latvijā, tad arī tur iepriekšējā naktī varēja vērot zibeņus.

 57. piebilde Says:

  Tur jau tā lieta, ka Lietuvu, Baltkrieviju un Latgali biežāk un vieglāk sasniedz. Bet prognozēs visu laiku ik pa laikam parādās Arktikas aukstā gaisa tuvums. Domāju, +30 šovasar noteikti nepiedzīvošu, nu baigi grūti to robežu šķērsot.

 58. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/Janji2009makoni

  Fotku galerija no mākoņiem Līgo un Jāņu dienās, nekas sevišķs- vismaz ko atcerēties.

 59. Saksija Says:

  Rīgā šodien gaiss iesila līdz 25 grādiem 🙂

 60. Cb Says:

  ->piebilde
  Tev nebija taisnība, šodien ir siltāks nekā vakar 😉

  • piebilde Says:

   Tas ir normāli, jo es ļoti bieži kļūdos. Labi, ka no manis nekas liels nav atkarīgs. Starp citu, šodien man ir vēsāks, tāpēc nenomazgāju logus – neiešu taču dzesēt savu mājokli. Pagaidām ceru uz svētdienu, taču, lai arī vienmēr kļūdos, tāpat šaubos, ka tad būs pietiekoši silts.

 61. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē 23-24. jūnija naktī bija skaidrs laiks bez vēja un bez nokrišņiem. Gaišs bija. Pat 2 naktī tajā pusē kur vajadzēs celties saulei, bija gandrīz tikpat gaišas debesis kā dienā. Ļoti netipisks skats nakts vidū.

  • piebilde Says:

   Nezinu gan, pirms zibens piebeidza Siguldas webkameru, kas bija vērsta uz ziemeļiem, es jau nedēļām vēroju gaišo blāzmu tajā pusē. Un tā kā man bieži “paveicas” dzīvot telpās ar logiem uz pusi, kur neiespīd saule, tad kopš sevi atceros, jūnijā ziemeļu puse ir bijusi gaiša gandrīz kā dienā. Manuprāt, 2-os naktī saule ir tieši ziemeļos (nedaudz zem horizonta), nevis ZA, kur tā lec. Bet var jau būt, ka es atkal sviestu kuļu…

 62. Saksija Says:

  Starp citu, Maiklam (Jānim) 🙂 šodien ir vārda diena. Daudz laimes!

 63. weatherphoto Says:

  Daudz laimes Maikl – es par tei paceļu alus kausu 🙂

  Rītabuļļos, Rīgā pie jūras – visu nakti bija skaists skaidrs laiks ar nelieliem spalvu mākoņiem un pūta mērens ZA vējš … fantastiski skaista nakts un burvīgs saullēkts 🙂

 64. raitis_sametis Says:

  ==> Tieši patreiz : atkal (arī vairākās naktīs iepriekš, bet ne naktī uz 24.6.)-> novērojami t.s. sudrabainie mākoņi, kas gan ir nekas cits- kā mehānisku putekļu apkopojums augstākos atmosfēras slāņos (ap 40km augstumā…)…

  • orkaans Says:

   Šonakt Rīgā bija redzami fantastiski skaisti sudrabainie mākoņi(NLCs). Tādus vēl nebiju redzējis. 🙂
   Sanāca arī krāšņas bildes… 😉
   Bet kā jau iepriekš teicu-vairs īpaši neaizraušos ar NLCs saites likšanu šeit. 🙂
   Tadad, ja kādam interesē,tad var skatīt lapā “Dabas parādību fotogrāfijas”. 🙂

   Bet nakts kopumā bija ļoti jauka…, 1:00 bija +18, daudzmaz skaidrs. Vējš arī norimis un galvenais-skaistā NLCs “izrāde”.

 65. Anonīms Says:

  Nu svētki beigušies. Tagad sākas Latvijas stipro negaisu sezona.

 66. Cb Says:

  ->piebilde
  Un šodien izskatās, ka būs vēl siltāks. Nezinu, kāpēc tev likās, ka līgo diena būs vissiltākā šīs nedēļas diena. Labi, ka tu kļūdījies.
  Turpmākajās dienās Polijā un Baltkrievijā, kā ierasts, paredzami vareni negaisi un vēl augstāka temperatūra nekā Latvijā. Mums šīs vēl siltākās subtropiskās gaisa masas tuvākajās dienās ies secen, bet vismaz mēreni silts laiks saglabāsies.

  • piebilde Says:

   Tāpēc, ka es (un gandrīz 1 milj cilvēku) dzīvoju Rīgā un, spriežot pēc prognozēm (ne jau pēc kailiem skaitļiem, bet pēc AC un tuvējo fronšu attīstības), izskatījās, ka siltums šeit tikai noplaks. Konkrēti Latgalē pagaidām Līgo diena bijusi vissiltākā un domāju, ka tā arī paliks!!! Nu šausmīgi kļūdījos – Jelgavā par nieka pus grādu. Es neesmu atbildīgs par Jelgavas izgāšanos otrdien, tā arī nesapratu, kas nogrieza spēcīgāku sasilšanu (850 mb temperatūra gan jau bija pietiekoša). Un būtībā es vairs neceru uz karstumu – cik var aplauzties… 2 dekādes samierinājos ar aukstumu un gaidīju īstu karstumu 3. dekādē, rezultātā ir vien vasarīgs siltums, kas nespēs izvilkt mēnesi no negatīvās anomālijas. Turklāt turpmākās dienas vispār atgriezīsies pie mērena siltuma vai atkal aizies mīnusā (domāta anomālija). Spēcīgie AC virs Atlantijas liek domāt, ka arī jūlijā karstuma nebūs. Laikam jau augusts tomēr kļūs par vasaras glābēju.

 67. Cb Says:

  Plkst. 12:00 Pāvilostā reģistrēti pat +25 grādi. Vai tas ir iespējams..

 68. dAvi Says:

  ir ir, tagad Liepājā mans digitālais rāda 25,4 grādus celsija 🙂

 69. lightning Says:

  Līvānos šobrīd +24, diezgan stiprs vējš, saule un skaisti balti mākoņi. 🙂

 70. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Paldies Dievam, ka daba neieklausās “piebildes” un vēl dažu vaimanās par karstuma trūkumu Latvijā. Domāju, ka +25C jau ir tā robeža, kur sākas nepatīkama karšana, it īpaši, ja jāstrādā gan telpās, gan ārā. Arī dabā viss tad sāk dzeltēt. Nav pie mums, kā Grieķijā, kur gaisa mitrums ir ļoti zems. Pie mūsu mitruma % tiem tad sajūta, kā sviedrēšanas pirtī. Varbūt, ja var atļauties neko nedarīt……Kā jau kādreiz teicu, man komforts ir līdz +22C. Līdz +25C vēl var kaut ko novilkt nost, bet, ko darīt virs +25C ? Nu nedzīvosi un nedarbosies galīgi pliks! Un uz leju – daudz vienkāršāk – velc pa vienai kārtai klāt! “Piebildei” jāpārceļo uz dienvidu zemēm, šeit, pie mums, ziemeļniekiem, viņam par grūtu ! Ar transportu arī nav problēmu, ir taču lidmašīnas, ka biezs! A tā, citādi cilvēks mokās!

  • thunder Says:

   Nu tad mocies tālāk…
   zb jau tie pensionāri, kas vaid jau pie +25 grādiem.
   Ja ir pietiekams mitrums pie +30 grādiem, tad dabai jo siltāks, jo labāk. Es pats šodien strādāju +25 grādu temperatūrā, un nekas nav ne par karstu, ne par grūtu. Ēnā un caurvējā pat nedaudz vēss. Būs, būs +30 un vairāk grādi agrāk vai vēlāk, nekur tie nepaliks.

 71. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Mokās jau “piebilde” un “thunder”, ka nav tie 30C un vairāk. Laimīgu ceļu uz dienvidiem !!!! Un nelamā pensionārus, tie ir izturējuši daudz vairāk, nekā Jūs, lielīdamies ar saviem 30C. Mēs, toties turam -30C, ko Jūs, varbūt, nespējat !

  • lightning Says:

   Ja gribi visu laiku pelēku un vienmērīgu laiku, ko brauc virsū citiem, labāk laid, piemēram, uz Angliju, tur tāds būs! Gan mitrums, gan vēji, nebūs karstuma un aukstuma!
   Es, līdzīgi piebildei un thunder, mīlu izbaudīt karstumu jau tā īsajā vasarā. Un neesmu nekāds jauneklis, turklāt karstumā svīstu riktīgi, bet vienalga baudu (nevis gaužos!!!) to!!!
   Labi vēl, ka mūsu Latvijā nedzīvoju piejūrā un līdz ar to man lielākas iespējas izbaudīt karstumu vasarā un riktīgu aukstumu ziemā. 🙂

 72. liepājas veeji Says:

  sveiciens visiem ! vakar ligojos jelvgavas rajona Uzīšos tur termometrs radija +27 enas pusee ziemelu nosturii :)) ta ka visiem ejam dabaa kad atkal buus auksti tad visi vaides. 😦 ka atkal nav labi.

 73. thunder Says:

  ha ha ha, tu domā, ka es nevaru izturēt -30 grādus!? Un kā vēl varu, bet kāda jēga? – tāpat tad jāģērbjas biezās drēbēs.Viens gads bija, kad nācās iet uz skolu tādā temperatūrā, un man pat patika, jo tas bija ziemā (janvārī) un tas bija ekstrēmi, tāds kā miers valdīja visapkārt, turklāt veģetācijai īpaši nekaitēja. Bet tagad viennozīmīgi ziemā negribētu tādu aukstumu, jo apsaltu visi eksotiskie augi. Es taču nemokos pie +20 grādiem vai zemākas temperatūras, vienkārši tad visu laiku jāstaigā džemperos (tāpat kā ziemas mēnešos), nevaru pat pademonstrēt/pastaigāt ar savu vasaras apģērbu. Nodarbojos taču arī ar daudzām vasaras aktivitātēm. Arī augiem nenāk par labu kaut kāds parasts mērens vasaras siltums vai vēsums, jo naktis tad tik un tā ir aukstas. Man vecmāte, kurai ir pāri septiņdesmit gadiem, arī labāk gribētu temperatūru vasarā, kas pārsniegtu +25 grādus, turklāt viņai bieži patīk strādāt dārzā un viņa saprot, ka augiem tas tikai nāktu par labu.
  Dienvidos esmu bieži bijis. Bet, no tiem atgriežoties Latvijā, ziemas periodā ir īpaši drūmi, jo sabiedrība ir piesārņota ar nīgriem večukiem.
  Nezinu, vai ir jēga sarakstītajam, jo vaidētājiem jau neko navar iestāstīt..

 74. raitis_sametis Says:

  izturēt jau var daudzko, bet- vislabāk, ja ir komforta temperatūra (kas priekš manīm ir +14+17 pie apmākusies debess…)….

  • lightning Says:

   Katram sava komforta temperatūra. Man Tava nosauktā (+14…17 pie apmākusies debess) ir viens vienīgs aukstums un pretīgi laikapstākļi. Mēdz teikt, ka par gaumi nestrīdas, bet nu vasarai tas ir daudz par daudz. Tad jau Tev jādzīvo Islandē vai Grenlandē…
   Saprastu tādu domu vēl agrā pavasarī vai vēlā rudenī, bet nu ne vasaras vidū! Vasarai jābūt kā vasarai – ar siltumu (mana komforta temperatūra ir ap +25…+28, neiebilstu izbaudīt priekus arī virs 30!), lai ir ko atcerēties!
   Nav nekā silktāka par sliktu laiku… 🙂

 75. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Vēlreiz, “thunder”, kā sevišķi neuztverošajam, atkārtoju, par temperatūru vaidējāt tieši Jūs un nevis es. Nezinu, ko nozīmē vārdu saīsinājums “zb”., bet no konteksta noprotu, ka nekas pieklājīgs, jau nu nav, ko esat savā lielīgumā man un citiem pensionāriem veltījis. Starp citu, jāpajautā, vai savus vecīšus jau uz mežu esat aizvilcis, ka tā mūs vērtējat. Par to nīgrumu Jūs kļūdāties, man ir pietiekoši liela humora izjūta, arī krīze mani nenomāc, jo neskatoties uz visādiem %tuāliem samazinājumiem, mani tas maz ietekmē, jo dzīvē esmu pietiekami mācījies, pārmācijies un daudz, ko iemācījies un ļoti daudz un ilgi strādājis! Tā kā neesmu tāds nīgrs un savā mūžā neesmu arī vaidējis, kas to zina, ja satiksimies trasēs Alpos, ja ne nobraucienā, tad slalomā Jums cienītais, droši vien ielikšu, bija kādreiz pat augsta sporta klase. Nerunāsim par burāšanu, kur man bija toreizējā klasifikācija – PSRS sporta meistara kandidāts un 4 kārtīgs Latvijas čempions burāšanā. Tā kā nevajag te visādus Jūsu ZB attiecībā uz pensionāriem un mani, kas to zina, kā pašam dzīvē ies. Man iet pietiekoši labi. Būsim toleranti pret visiem. Šajā lapā mēs virtuāli esam vienojušies neapsaukāties, censties nenoliegt OTRA DOMAS, bet IZTEIKT SAVĒJĀS, ja doma savādāka.

  • thunder Says:

   Es visu ļoti labi uztveru. Noliegt otra domas (piebildes, manas un visu citu siltummīļu) sāki tu, un pilnīgi nepamatoti. Man vienkārši neatliek laika visus apgaismot, un tāpat tam nav jēgas..

 76. Romāns Kolduns Says:

  Šodien Ogrē karsts 25°C, es pirmoreiz gadā biju peldēties. Un brīnums – ūdens silts. Man pat auksti nepalika. Bet tiesa gan, silts tas ir tikai virspusē kādu metru biezā slānī. Izstiepjoties ūdenī vertikāli, tad zem ceļgaliem ūdens ir traki auksts, pēdas salst. Bet virspusē gan silts.

  • piebilde Says:

   Kas tad nu, arī Tu tagad +25 ar normālu vēju sauksi par karstu? Laikam jau jāpierod, ka Latvijā +25 ir kaut kas iespaidīgs. Un pareizi vien ir, jo pērnajā jūlijā Rīgas lidostā NE REIZI nebija pilni +25. Ja jau vasaras centrālajā mēnesi +25 ir nesasniedzami, tad ko tur vispār muti dzesēt (pirkstus dauzīt pret klaviatūru) par citiem mēnešiem.
   Vairs pat negribas prognozes skatīties, jo tāpat rezultāts ir viens.
   Atceros vienu labu vasaru – 1997. Tad septembra sākumā ar klasi devāmies pārgājienā uz lielu ezeru. Tur ezera vidū (ar katamarānu aizminos) peldēju un pat pirkstu galos ūdens bija silts, tajā rītā bija pat salna uz zāles un dienā labi ja +20. Laikam vasaras beigās ezeri krietni sasilst, kaut gan seklākos ezeros tāpat visādas straumes dzen ledainu ūdeni arī septembrī.
   Baltijas jūra gan šobrīd ir anomāli auksta.

 77. raitis_sametis Says:

  http://91.121.93.17/topkarten/fsavneur.html

  Šie sola kādu nopietnu lietu ap 7.-10. jūliju, pirms tam dažreiz tā nedaudz palīņām, vairāk austrumos…

 78. Cb Says:

  Tuvākajās 2 dienās paredzams visai liels negaisu potenciāls (galvenokārt Latvijas austrumos un vietām centrālajos rajonos). Arī ESTOFEX šo reģionu ir iekļāvis pērkona negaisu kategorijā.

  • lietus Says:

   Atkal tas lietus… Zemenes tagad ir stingras, saldas, nebojājas no pelēkās puves. Ja tik tiešām uzlīs, zemenes kļūs ūdeņainākas, ne tik aromātiskas un ātrāk bojāsies. Vismaz man šogad šībrīža zemenes ir garšīgākās kopš 2005. gada, labas bija arī 2002. gadā. Sausums zemeņu nobriešanas laikā ir īpaši svarīgs un šogad tas ir veiksmīgi iekritis – zemeņu gads, neraugoties uz jūnija aukstajām 2 dekādēm. Skumdina neizbēgamais vēsums rīt un parīt, jācer, ka uz zemenēm tas neatstās jūtamu iespaidu.

 79. Maija Says:

  Jā,brīnumi gan,šorīt Jaunpiebalgā apmācies un līņā.Vai tas bija paredzēts???Mums arī šogad zemeņu gads,tikko sāk gatavoties,garšīgas arī.Ja līs,tad švaki ar odziņām…Varbūt tomēr noskaidrosies?LNT vakar ziņoja,ka šodien būs saulaina diena…Es gan viņiem neticu,bet jābrīnās ir gan…

  • lietus Says:

   GFS prognozēja lietu A-Latvijā. Bet tas modelis jau šad tad velti prognozē lietu, tāpēc es cerēju, ka nekas nebūs. Pāris stundas pēc saullēkta Rīgā spīdēja kārtīga saule, bet tad arvien vairāk nomācās un jau ir atkal rudenīgi drūms, ja mākoņi vēl sabiezēs, nāksies ieslēgt apgaismojumu telpās. Un ja mēs atceramies, ko savulaik tas pats GFS prognozēja šīm dienām… Šodien noteikti nebūs pat +20, kas ir vienkārši šausmīgi.
   Es domāju, ka augusts patiešām būs īsti vasarīgs, jo Volgas pusē jūnijs bija pat ļoti karsts, tātad augusts viņiem varētu būt ja ne auksts, tad vēss gan. Un tas liek domāt, ka kaut kur starp Volgu un Baltiju vai Skandināviju būs AC, kura siltajā R-pusē mēs sildīsimies. Un, ja ticēt amerikāņiem, tad augustā Arktikā varētu būt anomāli auksts, kas savukārt barotu to AC, jo ilgmūžīgam AC vajag barošanu – aukstumu, kas plūst pa tā A-pusi. Tas viss šķiet visai reāli un loģiski.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: