Par gaidāmo laiku brīvdienās

Tuvāko dienu laikā atmosfēras spiediens Latvijā lēnām paaugstināsies, jo virs Ziemeļeiropas izveidosies plašs anticiklons. Sagaidāms, ka Jāņos Latvija būs anticiklona dienvidaustrumu malā. Kopumā laiks kļūs sausāks un siltāks, iegriezīsies un pastiprināsies ziemeļaustrumu vējš.

Sestdien laiku Latvijā vēl noteiks pazemināta spiediena apgabals. Dienas gaitā valsts lielākajā daļā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām arī stiprākas lietusgāzes, varbūt šur tur noducinās pērkons. Pūtīs mēreni stiprs DR vējš, brāzmās līdz 12-15 m/s. Virs Latvijas joprojām atradīsies salīdzinoši vēsa gaisa masa, līdz ar to maksimālā gaisa temperatūra būs +17..+20 grādi, bet jūras piekrastē, vējam pūšot no jūras, ne vairāk par +15 grādiem.

Svētdien vairs tikai dažviet tiek prognozēts īslaicīgs lietus no gubu mākoņiem, kas dienas gaitā veidosies uz vietas. Gaidāms lēns vējš. Nakts uz svētdienu būs dzestra – zem skaidrām debesīm un pie lēna vēja gaiss dažviet atdzisīs līdz +6 grādiem. Dienā saule gaisu iesildīs līdz +18..+22 grādiem, vēsāks būs daudzviet piekrastē, kur iegriezīsies brīze no jūras / līča.

Turpmākajās brīvdienās laiku tātad noteiks anticiklons. No austrumiem ieplūdīs arvien siltāks gaiss. GFS šobrīd prognozē, ka svētku dienās gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +24,+25 grādiem. Ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās Līgo dienā varētu sasniegt pat 17 m/s, jo Latvija atradīsies starp augsta spiediena apgabalu uz ziemeļrietumiem un zema spiediena apgabalu uz dienvidaustrumiem.

Bet, sākot no trīs kilometru augstuma, vējš būs lēns, tāpēc vidēji augstie un augstie mākoņi, ja tādi būs, varētu ilgi stāvēt uz vietas. GFS šobrīd gan neprognozē lietu svētkos, lai gan tiek pieļauta neliela iespēja, ka šur tur – galvenokārt Latvijas dienvidu daļā – varētu izveidoties kāda lokāla lietusgāze. Netālu no Latvijas tiek prognozētas plašas mazkustīgas mākoņu joslas, kaut kas no tiem mākoņiem varētu trāpīt arī Latvijai, bet liels lietus no šiem mākoņiem nebūtu gaidāms. Daži modeļi gan joprojām prognozē arī lielāku lietu Latvijā šajās dienās – gan no siltās atmosfēras frontes, kas atradīsies tuvu Latvijai vai virs Latvijas, gan no gubu-lietus mākoņiem, kas var veidoties un izlīt uz vietas.

GFS patlaban prognozē, ka Jāņu naktī gaisa temperatūra Latvijā būs vidēji +13..+15 grādi, bet mērenais ziemeļaustrumu vējš radīs sajūtu, ka ir vēsāks.

Pēc Jāņiem GFS prognozē karstu, pat ļoti karstu laiku, bet tā kā pagaidām nav skaidrības, kā tieši turpmāk izvietosies anticiklons, tad reāls ir arī citās prognozēs piedāvātais scenārijs, ka gar anticiklona austrumu malu Latvijā ieplūdīs vēsāks, nevis karstāks gaiss. Tomēr cerība sagaidīt +30 grādus jau jūnijā šobrīd izskatās visai liela.

20. jūnijā plkst. 10:35
Jaunākās modeļu prognozes kopumā ir “pabojājušās” – iepriekš pieminētā siltā atmosfēras fronte tuvākajās dienās atradīsies tuvu Latvijai un kādu periodu tieši virs Latvijas, karstais gaiss paliks uz dienvidaustrumiem, bet Latvijā zem mākoņu segas, kas vietām nestu arī ilgstošu nelielu lietu, gaiss varētu būt salīdzinoši vēss, it īpaši pirmdien. Piemēram, Lielbritānijas “Met Office” Rīgai tuvākajās dienās prognozē maksimālo temperatūru nedaudz zem +20 grādiem. GFS šobrīd pievienojies citu modeļu prognozēm par to, ka lielais karstums Latviju nākamnedēļ nesasniegs.

83 Atbildes to “Par gaidāmo laiku brīvdienās”

 1. Cb Says:

  Ziņas jau kļūst ļoti iepriecinošas – GFS šobrīd prognozē +34 grādus :)atsevišķās dienās (lai gan nezinu, cik tas reāli, prognozes var vairākkārt mainīties)

 2. miglinja Says:

  tad kad tu cilveeks aizbrauc no latvijas,tad tur paraadaas jauks laiks..,drosi kad atbrauksu,atkal liis.. 😦

 3. raitis_sametis Says:

  Man tās gan būs mocības… :/

  • gubumakonis Says:

   Nu,ja tas karstums naktu kopa ar zinamu nestabilitati atmosfera un islaiigam lietusgazem/negaisiem-tad esmu par 🙂 bet ja tas ir sausais antciklons ar karstumu pari 30-tad betona dzungļos tiešam tiras mocibas-zud darbaspejas un sliktas pašsajutas vien…

   • lightning Says:

    Nu, nu, necel balto karogu – es ar pilsētnieks, un kāda starpība, kādos dzelzsbetona džungļos un kur dzīvo – Rīgā vai Līvānos -, un man karsto anticiklonu laikā ne darbaspējas zūd, tieši otrādi – rodas papildu impulsi! Ja pārāk karsts, guļu bez segas vai palaga, dienā ieslēdzu ventilatoru, dzeru aukstu alu – variantu daudz! Lai tik nāk karstais anticiklons! 😀

 4. G.B. Says:

  Es gan priecāšos, apriebies salt 😀

 5. Saksija Says:

  Lieliski! Gaidu karstumu un rekordus 😀 😀

 6. Maija Says:

  Jauki,ka būs siltumiņš!Tagad jau tā ir,vai nu kaltē laukā,vai slīcina nost,jeb arī ir liels karstums.Karstummīļi varēs priecāties,mums ar Raiti būs grūti…Nekas,pārdzīvosim,ne tas vien ir piedzīvots!

  • piebilde Says:

   Man kā cilvēkam, kas ēdamo cenšas izaudzēt dārziņā, ir vajadzīgs karstums, taču kā rīdziniekam man nevajag vairāk par +25. Liels karstums šovasar defaultā nav iespējams un +30 neredzēt kā savas ausis bez spoguļa. Protams, mājas termometrs varbūt arī parādīs +30, taču Zosēnos šovasar ne reizi tik karsts nebūs. Tātad ne par kādu lielu karstumu i runas nevar būt. Domāju, arī Jums ir vajadzīgi tie +24…+27, kas varbūt tomēr būs nākošnedēļ uz dažām dienām, ne jau nedēļām ilgi. Kas vispār par problēmām lauciniekiem? Pa dārzu var rušināties kaut ap 4-iem no rīta, kamēr saule vēl necepina. Es vispār nesaprotu, kas ar tiem latviešiem… Karstums pat nav vēl atnācis, bet jau domā, kā mirs un mocīsies. Te bija cauru diennakti baznīcā jāsēž, lai izlūgtos vasarīgu siltumu, nevis fantazētu par svelmi, kuras nebūs. Nu nav šovasar lemts “mocīties” karstumā. D-Latgale neskaitās, jo tur katru vasaru kaut dažas dienas, bet ir pāri +30.
   Kārtējā vēsā un drūmā diena tuvojas beigām. Kur ir pazudusi saule un vasaras gaišums?

 7. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Nu gan sapriecājušies par pāri 30C. Ar šausmām tiešām atradu, meteo.ru dod 26.06 pat +32C. Paskatījos Windguru GFS un atviegloti uzelpoju +22C, pat mazāk nekā 25.06. Nebūs jātup iekšā, kur tomēr vēsāks un varēs kaut ko tomēr padarīt. Neceliet paniku, šīs starpības temperatūrām prognozēs jau rāda, ka prognozes ir dažādas un patiesība ir kaut kur (ne ārā), bet pa vidu. Bet meteo. ru vispār no rītiem bieži rāda briesmu lietas, vismaz par Rīgu (kā bija nesen – naktī -1C, bet patiesībā kādi +4C. Tāpat domāju arī ir uz otru pusi. Tālākās prognozes, šķiet, pareizāk rāda man Windguru GFS (Ķīšezers DA). Kur Jūs vispār ņēmāt, ka GFS runāja par virs +30C ?

  • karstums? Says:

   GFS сырой прогноз vairāk par +31 Rīgas lidostai nedeva. Varbūt kļūdos, taču man liekas, ka modeļi prognozē tikai tām vietām, no kurienes saņem datus, pārējais vairāk atgādina minēšanu. Tā kā no Jelgavas parasti nekas neaiziet SYNOPā, tad diez vai GFS modeļa programma vispār ņem vērā, ka Latvijas teritorijā ir tāda vieta, kurā stipri sakarst. Domāju, Jelgavas m-st. tad varētu būt vairāk par +31.
   Vispār, es domāju, ka ar Līgo svētkiem siltums beigsies un jūnija noslēgums atgriezīsies pie šī mēneša būtības – vēsuma. Tāpat jūlijā nekādu vasaru negaidu, ja nu vienīgi augustā. Bet vispār, atlikušajā vasarā vairāk par +25 negaidu. Tā ka vari nesatraukties!

  • maikls Says:

   Vai Juris ir aizmirsis, ka GFS savu prognozi maina 4 reizes diennaktī? Šorīt tas patiešām prognozēja +34 grādus Latvijā pēc Jāņiem, bet šobrīd atkal pievienojies citu modeļu prognozēm par vēsuma ieplūšanu Latvijā.

 8. kurzemniece Says:

  nu beidzot varēs tā-kur līgoji,tur pakrīti un mosties no rīta/dienā !! :)) Es par sevi galvoju,ka man tā negadīsies,bet vispār-Maikl,lai tev tiešām priecīgi un labvēlīgi Jāņi!!!

 9. Maija Says:

  Jums taisnība,Piebilde!Siltumu vajag!Man nekādas grūtības nesagādā celties jebkurā nakts laikā un iet uz dārzu.Kad karsts,tad jau 4 esmu dārzā kā štiks!Vakaros gan agri eju gulēt,reizē ar vistām.Tā tas ir,ka siltumiņu vajag,pat ļoti…Citādi dienu no dienas diezgan stiprs,vēss vējš.Lai nu Dievs dotu vismaz vienu mēnesi vasaras!

  • lightning Says:

   Es mīlu karstumu, Maija! Vasarai jābūt tādai, lai ir ko atcerēties! Es gan nerunāju par visvisādām galējībām – totāliem sausumiem vai lieliem plūdiem, kaut gan arī šādas dabas parādības mani fascinē, īpaši tornado.
   Es gan esmu pilsētnieks un pa dārzu neņemos, taču to dara mana mamma, un dažreiz viņai tur (bezmaz otrā pilsētas (Līvānu) galā jeb ap 3km tas dārzs atrodas, ne pie mājas) arī piepalīdzu. Bet – tikai un vienīgi pēcpusdienās, arī pat karstākajās stundās, galvenokārt (vasarā, karstumā) stiepjot ūdens spaiņus uz toveri, lai pēc tam būtu ar ko tomātus, gurķus u.c. palaistīt. (Par ravēšanu ar mani labāk nerunāt, tad varu nikns kļūt. 😀 )
   Vien atšķirībā no Jums es bieži vien 4.00 nevis ceļos, bet tikai eju gulēt. Man patīk naktis vasarā, īpaši karstuma periodos, esmu izteikts “pūce”. Bet tas nebūt nenozīmē, ka savu dzīves ritmu uzskatu par vienīgo pareizo, nebūt! 🙂

 10. piebilde Says:

  Izrādās, nesen 181 valstī vienlaicīgi tika demonstrēta dok. filma “Home”. Nu ja pēc šīs filmas kādam vēl saglabāsies šaubas par cilvēku ietekmi uz planētu, tad man nav ko teikt. Protams, tur par daudz ko var diskutēt, tomēr kopumā apsveicami, laiku pa laikam atgādināt par cilvēces destruktīvo ietekmi uz vienīgo dzīvo planētu tuvākajā Kosmosa telpā.

  • Romāns Kolduns Says:

   Pat neskatoties to filmu, ir acīmredzami, ka tieši cilvēks ietekmē Zemi vairāk nekā jebkas cits. To es jau salasījos gana daudz. Tās dokumentālās filmas pēdējā laikā ir tādas baigi biedējošas. Es februārī paskatījos krievu valodā filmu “Pelējums” . Tur tādas lietas sastāstīja! Ka pilnīgi zosāda saceļas un vēmiens nāk pats no sevis, varbūt aiz uztraukuma. Bet cik tur bezspēcīgi zinātnieki viņu iznīcināt, cik bīstams ir ja pelējums nonāk cilv. organismā, ka tas barojas pat ar kosmisko radiāciju (pēc 1,5 gadiem atklātā kosmosā uz kosm. kuģa tas ne tikai izdzīvoja bet arī palika vēl stiprāks un agresīvāks). Tad vēl Cernobiļa, ka pelējums barojās tur ar radiāciju (!!!). Un vispār kaut kas ar kaut ko. Nosēdēt mierīgi vairs nav iespējams. Gan jau ka tajā Home filmā arī biedēja tautu.

   P.S. To filmu var redzēt šeit : http://www.1tv.ru/documentary/fi=5790 un tur ir arī uzrakstīts viss kas tur filmā tiek runāts krievu valodā (79 min. gara filma).

   • piebilde Says:

    Cilvēkiem ar pamatzināšanām bioloģijā un varbūt vēl mikrobioloģijā, tā Krievijas filma nevar būt biedējoša. Tieši tāpēc, ka pelējums ir ļoti sena dzīvības forma, citi organismi ir samērā labi pielāgojušies tam. Vismaz es nebaidos ne no pelējuma, ne citām sēnītēm, jo visa dzīvība saistīta ar šiem savādajiem organismiem.
    Salīdzinot ar “Earthlings”, “Home” ir estētisks baudījums, kas netraumē psihi. Es tikai gribētu redzēt kino versiju, kas ir krietni garāka par Internetā redzamo.
    Auksts vakars, nosalu, jo varbūt pārāk stiprs vējš Rīgas pievārtē. Un GFS arī pamazām atvadās no karstā varianta. Kaut nu vismaz virs +20 būtu, jo tie jau tagad ir kaut kas īpašs.

   • lightning Says:

    Tādās filmās ļoti daudzi fakti ir mežonīgi pārspīlēti, daudz kas pat nepatiess piešūts klāt, ka tikai būtu lielāks “šovs”. Patiesības grauds jau vairumā gadījumu ir, bet tam visam apkārt tiek slāni pēc slāņa audzēts tik daudz “tautas gaidītu” “faktu”, kas to visu projektu padara par sava veida absurdu.
    Tādās lietās visu nosaka nauda un mode (diemžēl), ne patiesības meklējumi. Ko skatītāji grib (vairākums, precizēju) redzēt – to arī industrija piedāvā.
    Un tā rodas “modernās” leģendas. Nekādas atšķirības no senajām – ideja tā pati, tikai attēli un pasniegšanas stils cits.

   • piebilde Says:

    Nevaru piekrist, jo praktiski neviens cilvēks no laba prāta neskatītos “Earthlings”. Tātad ne vienmēr dok. filmās ir tas, ko iespējamā auditorija gaida vai vēlas redzēt. Normāli erudītam cilvēkam neviena dok. filma nevar atnest kādus fundamentālus atklājumus, tomēr šīm filmām ir sava misija – atgādināt un vēlreiz atgādināt par sen zināmām lietām, lai cilvēce neiemigtu savā pašapmierinātībā. Un protams, būtu jānodala propagandas filmas no izglītojošām filmām. Abi veidi ir dokumentāli, taču mērķis, pasniegšana ir visai atšķirīgi. Jā, es nepareizi nosaucu to filmu. Tā ir propagandas filma, kurā nevajadzētu gaidīt kaut ko izglītojošu, taču tas nemazina filmas vērtību un mans prieks, ka tādi projekti tiek radīti. Nekļūdās tikai tas, kas nedara, tāpat ar šīm filmām. Vismaz salīdzinot ar “An Inconvenient Truth”, šī filma man likās tīri pieņemama. Tātad vismaz kaut kāds uzlabojums eko tēmai veltītajām filmām.

 11. lightning Says:

  Runājot par laiku Līvānos šodien, esmu tīri apmierināts – lietus naktī gan bija nedaudz uzlijis, bet tas sīkums, toties diena bija diezgan silta (vidēji turējās ap +21). Pārsvarā saulains, brīžiem vairāk mākonīšu uzradās, vienubrīd pat 3 piles 5 rindās uzkrita :D, bet tas ar viss. Vienīgi vējš krietni stiprs, tas mazliet labo iespaidu pabojāja.
  Šogad vispār manā pusē baigi vējainais pavasaris (maijs un jūnijs noteikti!), agrāk tik daudz izteikti vējainu dienu neatceros. Brīžiem radās sajūta, ka jūra pārāk tuvu pienākusi… 😀 Nezin, kā tad piejūrā dzīvojošajiem? Vai viņiem ar vējš bijis stiprāks un/vai vējaino dienu vairāk, kā ierasts?

  • piebilde Says:

   LVĢMA ir ieciklējušies, jo katru mēnesi viņiem sanāk mazāks vējš par to mistisko normu. Cik mēnešus skatos, vienmēr mazāks vējš. Man Rīgā likās normāli – kā parasti.

 12. raitis_sametis Says:

  WOOW! Vakarā – pārbraucu uz Zanti… Un: pie mums vakarā interesanti mākoņi pie debesīm, gubu ar piecām pilēm, bet uz DA pusi- vairāk augstie cc+ci… tādi saulē atspīdoši, tikai aiz aizņemtības nesafočēju…

 13. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season#Severe_Tropical_Storm_Linfa

  Es atkal čekoju, cik tālu stiprumā izaugs tropiskā vētra Linfa, kas plosās Klusā okeāna rietumos…

  • raitis_sametis Says:

   turpat vienlaikus+2 depresijas, tā, ka tur atkal (pēc klusuma brīža) sāksies vētraina (tiešā vārda nozīmē) darbība.

   • piebilde Says:

    Vismaz Indijā negaida musona atgriešanos tuvākajā laikā (maija beigās kaut kas kaut kur nolija), daži pat gaida karstāko vasaru Indijas meteo vēsturē. Tas nozīmē vasaru bez musona. Tad jau redzēs, bet pagaidām ar ūdeni tur ir zināmas problēmas. Protams, Bangladešas pusē viss notiksies, jo tur jau visu gadu samērā mitrs. Būtībā runa ir par divu veidu musoniem: Arābijas jūras un Bengālijas līča. Otrais jau sen sācies, taču pirmais laikam šogad paņēmis atpūtu.

 14. karstums? Says:

  GFS gan 18 UTC gan, 00 UTC deva mūžīgā vēsuma turpināšanos un no karstuma vairs nav ne miņas. Vienīgais labi, ka to nokrišņu nav pārāk daudz citādi tik drūmajās prognozēs. Lieki piebilst, ka pludmales sezonu šovasar vispār nevarēs atklāt – jūra un līcis pagaidām pavasarīgi auksti. Starp citu, jūnijam ir lielas izredzes kļūt par tiešām aukstu mēnesi. Un tas tikai apstiprinās tendenci, ka jūniji kopumā paliek vēsāki.

 15. Maija Says:

  Pilnībā piekrītu Karstumam!Un,nav jādzīvo nemaz pie jūras,katru dienu tāpat pūš brāzmaini vēji.Šie vēji,lai no kuras puses pūstu,ir auksti.Kāpēc tā?Man liekas,ka visa šī vasara ieies vēsturē…

  • karstums? Says:

   Esmu karstums ar jautājuma zīmi, jo pagaidām Latvijā karstums vispār nerādās un arī prognozes nav cerīgas.
   Vēji ir auksti, jo gaiss ir auksts, pie +25…+30 pat stiprs vējš liekas silts. Līdz šim jūnijs nav bijis labāks par nedaudz siltu maiju. Bet vēsturē tas jau ir iegājis gan ar dažviet rekordlielu nokrišņu daudzumu, rekordzemu minimālo un maksimālo temperatūru. Taču kopumā mēnesis visticamāk būs aukstākais tikai kopš 1994. gada, bet varbūt tikai kopš 1996. Tātad šis jūnijs kopumā būs tikai viens no daudziem vēl aukstākiem jūnijiem. Visā mūsu reģionā nenormāli auksts esot bijis 1976. gadā, taču pēdējais neparasti aukstais jūnijs bijis 1982. gadā. Runājot par visu vasaru, neticu, ka mēs pārspēsim pēdējo jūtami auksto vasaru 1993. gadā un noteikti pat netuvosimies pēdējam gadam bez vasaras – 1962. Togad neviens vasaras mēnesis neatbilda vasarai pēc vidējās temperatūras. Latvijā par vasaru uzskata ilgstošu diennakts vidējo temperatūru +15<. Togad tāda perioda NEBIJA, neskaitot 10-15 dienas jūlijā. Tādus gadus 20. gs. saskaitīju tikai 3. Tas ir liels retums un ko tādu atceras nu jau krietni padzīvojuši cilvēki, kaut gan meteo atmiņa parastiem iedzīvotājiem nav diez ko laba.
   Es visu laiku skatos uz 1996. gadu, kad arī bija Saules minimums. Šogad daudz kas līdzinās tam gadam, arī ziema un sniega sega noturējās neierasti ilgi, nebija lielu atkušņu, pēc sniega bija ilgstošs sausums. Laikapstākļi jau nekad neatkārtojas precīzi kā kopijas, taču zināmas tendences var novērot. 1996. g. arī jūlijs bija rudenīgs (pēdējais aukstais jūlijs Latvijā!) un kā šodien atceros, ka cilvēki sab. transportā žēlojās par rudeni. Taču togad augusts atnesa ilgstošu sausumu un normālu siltumu (maksimālā bija +22…+27), kaut gan naktis gan bija dzestras (ap +10 vai pat mazāk), ar lielu rasu un miglu no rītiem. Pateicoties labajam augustam, raža bija laba kartupeļiem, burkāniem, bietēm un cukurbietēm, ķirbjaugiem, plūmēm un citiem. Kopumā gads nebija slikts, taču septembra otrajā pusē uznāca nekad agrāk neredzētas salnas. Plūmes kokos sasala kā īsti ledus gabali. Vairākus rītus redzēju salnas pat -8 grādus (salnas sākās jau pirms 10-iem vakarā un ilga… ēnainās vietās sarma uz zāles saglabājās visu dienu), no rītiem tvaiku stabi cēlās virs akām un ūdenstilpnēm. Visiem zaļajiem kokiem nosala lapas (izvārījās), taču ledu uz peļķēm gan ne reizi neredzēju, laikam augsne vēl pārāk silta bija. Tajā rudenī bija gan vētras, gan ilgstošs sausums oktobrī, kad ilgstoši dienās turējās ap +14…+18 ar sauli. Pēc tam atnāca lietains un ļoti silts novembris, kura sākumā viendien bija pat +15. Ziema atnāca strauji un pēkšņi kaut kad īsi pirms Ziemassvētkiem. Ekstremāls gads bija.

   • karstums? Says:

    Nedaudz sajaucu, 1962. gada jūlijā diennakšu ar vid. temp. +15 un vairāk bija pat mazāk par 10. Nu īsts rudens!

 16. Saksija Says:

  Karstums noteikti atgriezīsies GFS prognozēs! Pat šovakar 🙂

 17. raitis_sametis Says:

  Es esmu vēsuma mīlis, bet laikam mazākumā…

 18. raitis_sametis Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Latvija esot vien no drošākām (pret dabas stihijām) valsts pasaulē…

  • piebilde Says:

   Visai apšaubāms saraksts. Visbīstamākajās valstīs stihiju izpausmes ir dabiska un regulāra lieta, tātad tas ir normāli un cilvēki rēķinās ar to. Taču, ja pieiet skrupulozi, tad par stihijām jāuzskata visas izpausmes, lai cik regulāras tās būtu.
   Persijas līcī ekstremāls karstums vasarā, jūtams aukstums ziemā un spēcīgas, pēkšņas lietusgāzes un smilšu vētras ir galvenie riski cilvēkiem.
   Grenlandē – šausmīgs sals, liels vējš un daudz sniega.
   Dānijā – mēdz būt spēcīgas lietusgāzes, daudz vētru, pat ekstremālu, iespējami gan lieli karstuma viļņi, gan liela sala epizodes.
   Tomēr, neņemot vērā negaisu iespējamību vasarā, visa ZA-Eiropa ir mierīgākā teritorija uz planētas. Un palasot tūkstošgadu laikapstākļu novērojumus, kas iemūžināti baznīcu un cara hronistu rakstos, nākas secināt, ka tieši Baltija ir vismierīgākā no visas šīs minētās teritorijas. Ja jau Lietuvā bija (vai vēl ir) ozolu audze, tad tur visticamāk vairākus gadsimtus nav bijis liels sals vai vairāku gadu sausums. Tāpēc droši var apgalvot, ka meteo ekstrēmistiem Latvija ir vissliktākā valsts pasaulē, jo šeit nekas īpašs nenotiek. Nebūtu šeit tik vēsas vasaras, iedzīvotājiem šī būtu ļoti labvēlīga vieta. Tieši vasaru dēļ nevar audzēt ne tikai daudzas viengadīgās kultūras, bet arī daudzgadīgajām ir par vēsu un īsu veģetācijas periods. Ziemas mums ir samērā maigas, lai gan pārāk garas.

 19. raitis_sametis Says:

  Laiks šodien- oh jess, tiešā tuvumā: Zantē, Kurzemes austrumos pat visai labus gubu-lietus(cb) mākoņus redzu, ceru atspoguļot fotkās šodien!

 20. Saksija Says:

  Pēc radara izskatās, ka patlaban līst dažviet Kurzemē. Rīgā pagaidām ir sauss laiks, 16 grādi. Nu jā , un dienvidrietumu vējš ir diezgan brāzmains.

 21. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Raiti, vēsumā es arī jūtos kolosāli. Un ļoti patīk vējš, kā senam burātājam. Serfotāji jau dragā pa ezeru.

 22. rupucis Says:

  Jūrmalā mazais gāziens un pirmais piefiksētais pērkons. 15 min. laikā T nobrauca 21 -> 13 C

 23. lightning Says:

  Radars rāda, ka Latvijas vidienē daudz mazu, sīku, bet visai niknu, cik var saprast,mākonīšu. Līvānos gan pagaidām tikai parastie skaistie gubu mākoņi mijas ar sauli. Vienīgi vējš gan atkal dragā daudz par traku – vētra jau nu nav, bet koki brīžiem lokās ne pa jokam. Izteikti kontrastains laiks – piesaulē un aizvējā pat karsti, bet vējā un ēnā netīkami uzturēties, kaut arī ap +20 rāda. Vējš to salīdzinoši labo iespaidu kārtējo reizi bojā – apnicis! Pūt, vējiņ, piejūrā, man te pietiek atliku likām!:D

 24. Juris A. Baltezers ZA Says:

  Novācu savus burātājus no ezera, lai pārlaiž pērkona fronti. Citādi šie ar alumīnija mastu – vienīgais zibens novedējs (pievilinātājs) uz ezera. Izskatās, ka ne tikai ziBens ————-Nepaguvu uzrakstīt, jo bija jāpamet !!!!!!!!!!!!!!!1 Viss, kas nepiesiets, iet pa gaisu! Ezers – balti vāli un balta lietus siena. Labi, ka burātāji paklausīja un ir malā! Čitādi dabūtu līst uz šverta un celt jahtiņu augšā.

 25. gubumakonis Says:

  Nu beidzot,beidzot ari Riga pirmais(!) šovasar negaiss!! 🙂 Izteiksmigs negaisa makonis ar gazienu un veja brazmam uzvirzias rigas centram 🙂 laikam tur pamatiigi nogaza,šeit Zolitude azķera ar pašu malu,islaisigi nogaza,brazmains vejš. Redzeju beigzot dažus zibenus,dazas reizes uzrūca,skaisti 🙂 Vakara fotkas blogaa ielikšu.

  • raitis_sametis Says:   Te ir tas mākonis, kas no Rīgas virzās uz ZA pusi, un pirmīt nogāza…

  • rīdzinieks Says:

   Es biju ārā tajā laikā un nekādu negaisu nemanīju, tikai norasināja ar lielām pilēm. Bet Siguldā zibens it kā esot riktīgi plosījies. Jāgaida, kad turienes Māris kaut ko vakarā uzrakstīs.

   • rīdzinieks Says:

    Un Siguldas webkamera arī jau labu laiku nestrādā.

   • Māris Says:

    `Diemžēl dienā nebiju mājās, atrados Salacgrīvā, kur nedaudz nolija ap plkst.16-30. Parasti tur ir auksts un pūš, bet kultūras nama apkārtnē, kur osta blakus, īpaši nepūta un lietus nelikās auksts. Siguldā atbraucām pirms 23-00, pēc dārza redzu, ka ir lijis.

 26. Cb Says:

  Jelgavā ap vieniem bija spēcīga lietusgāze 😉 – taisni centrs uzvirzījās virsū, pērkona nebija

 27. Cb Says:

  Žēl tikai, ka karstuma iespēja samazināta, bet nu vismaz tad lai mēreni silts laiks (+24)

 28. kika/Salacgrīvā/ Says:

  Ari Salacgrivaa ap pusdienlaiku bija islaicigs bet stiprs lietus.uz 2 sekudeem siikus,sikus krusas graudus uz palodzes maniju…/domaju ka man neaadijaas :D/ tad atkal paspideja sauliite,bet nu atkal no juuras tumsa atnaaca..pa laicinjam smidzina…..

 29. Maija Says:

  Arī Jaunpiebalgā pēc pusdienas ik pa brīdim lija.Atkal bija 2 pērkona rūcieni/jau kuro reizi/.Līdz pusdienām bija ,varētu teikt,auksts vējš,apmācies.Laikam jau jūra nāk tuvāk mums,jo šitā pūst pilnīgi katru dienu…Vasara pie mums šodien bija apm.1,5 stundas,saulīte un silts.Gaidīsim labākus laikus!

  • ne-karstums Says:

   Nu lūk, pat tradicionāli siltais GFS izlaidums no 12 UTC nepavisam nevieš cerības uz vasaru. kaut kādu siltumu ir iebāzis jūnija noslēgumā, taču jūlija pirmā nedēļa rādās dienās +15…+20 un naktīs stabili zem +10 un Vidzemē pat zem +6. Nu baigais jūlijs. Nekas, paskatīsimies izlaidumu no 18 UTC, tad vispār būs jāķer pēc dropēm, lai varētu iemigt. Es domāju, ka augustam tomēr ir vislielākais potenciāls, jo Atlantija līdz tam paspēs iesilt, varbūt atmodīsies cikloģenēze pie Islandes un tad mēs nokļūtu ciklonu siltajos sektoros vai vismaz kaut kas ļautu izplesties AC no Krievijas uz mūsu pusi – galvenajam silta un sausa laika garantam. Vissvarīgāk kaut kā pārtraukt to tropiskā gaisa iznesi uz R-Sibīriju vai Urāliem, jo acīmredzami viņi zog mums vasaru. Būtībā tie ir divi svarīgākie momenti: nedrīkst ļaut veidoties AC virs Z-Atlantijas, Britu salām vai Grenlandes salas-Norvēģu jūras un veicināt AC virs Krievijas Eiropas teritorijas. Tad mēs būtu pasargāti no ziemeļu gaisa plūsmām un varētu cerēt uz vismaz kaut kādu vasaru. Pagaidām vai nu dominē Grenlandes AC ar saviem atzariem, vai kaut kāda putra bez noteiktiem centriem, tāpēc arī laiks ne šāds, ne tāds.
   Nu vismaz cerēsim uz ļoti siltu un garu rudeni, aukstu aprīli (vienu no labas vasaras garantiem) un patiešām siltu, garu nākošo vasaru. Ziemu negaidu, jo manuprāt tai nevajadzētu būt. Pat ja būs kādas neliela sala epizodes, kopumā vajadzētu dominēt plusiem un nelielai veģetācijai.

   • Romāns Kolduns Says:

    Es laikam šovasar vispār jaku nenovilkšu nost. Ja jau cilvēki vasaras vidū cepurēs staigā, tad man vienkārši trūkst vārdu. Nu kas tā par vasaru kur visu laiku tāds auksts laiks un lietus? Kur tas redzēts? Es piemēram nejūtu starpību starp marta un jūnija otrajām pusēm (jo pat aprīlī jau bija virs 25 grādiem, kas tagad liekas jau kā kaut kas nereāls). Kas martā, kas tagad, es piemēram nemaz neizjūtu arī to, ka vispār kaut kāda vasara ir sākusies. Tāda sajūta it kā oktobris būtu. Kāds nevar pateikt kad beidzot patiešām būs siltums virs 25 grādiem? Vai varbūt arī tad nebūs.

   • ne-karstums Says:

    Ko nu tur par jakām, gan jau tie, kuru dzīvokļu logi vērsti tikai uz Z pusi, cenšas kaut kā kurināt mājokļus, jo telpas baigi atdziest vēsajās naktīs un nesiltajās dienās.
    Nākošnedēļ noteikti būs pāri +24. Rīgas un Ogres pusē +25 liekas nedaudz šaubīgi, bet tuvāk +30 – vispār nereāli. Pirms pērnās vasaras es nemaz neticēju, ka vasarā ne reizi var nebūt +30. Bet nu jau sāku ticēt un pat +20 liekas gandrīz kā debesu dāvana, tomēr šis viss der tikai nezālēm, jo kultūraugiem vajag vairāk siltuma. Neapmierinātībai ir pamats, jo pietiek paskatīties uz vidējām diennakts temperatūrām, lai kļūtu skaidrs – vasara pat netaisās sākties.
    Būsim kā briti, kuri pat septembra sākumā neatmet cerību uz vasaru… septembrī. Es gan parasti vēl ceru augusta sākumā, taču jo tuvāk septembris, jo mazāk cerību. Vispār, mierinājumam der apziņa, ka pat auksts jūlijs tomēr būs siltāks par šo jūniju, jo vēsturē zināmi tikai daži jūliji, kas līdzīgi šim jūnijam. Nu nevar taču būt, ka savā dzīvē pieredzēšu visu laiku aukstāko jūliju. Tas būtu nedaudz par traku.
    Kopumā kārtējo reizi ir attaisnojušās dažas zīmes: jūtami silts aprīlis visbiežāk brīdina par sliktu vasaru, agra lapu saplaukšana norāda uz problēmām vasarā vai agru rudeni. Šoreiz pāragrais veģetācijas sākums brīdinājis par aukstu jūniju. Vienīgais izņēmums bijis 1999. gads – ļoti silts aprīlis un ļoti agra veģetācija, bet vasara tāpat bija lieliska.

 30. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē šodien divas reizes normāli nolija – abas ap diviem un četriem dienā. Cb mākoņi daži bija. Ap +18 +19°C, bet pēc lietus bija +12°C. Bet ātri vien sasila atpakaļ un atkal ir +18°C.

 31. Saulcerīte Says:

  Visu dienu pļāvu zāli lauku mājā Jelgavas raj. pie pašas Lietuvas.Pa dienas vidu spēcīgs gāziens -tā ka bija jāmūk ar visu pļaujmašīnu.Tā ap 20 grādi,bet p\ec lietus atkal sākās nenormāls vējš.Ozolzarus griezām pieturot četratā.Bet ne miņas no pērkona.

 32. piebilde Says:

  Atkal lidostā netiek mērīti nokrišņi, būtu vismaz 0 ierakstījuši, citādi liekas, ka viņi tiešām ignorē šo parādību. Un kāds vēl apelē pie datiem, kas nāk no tās parasti aukstās un dažkārt maldīgās stacijas.

 33. Romāns Kolduns Says:

  Beidzot. Meteo.lv prognozē ka uz 26. datumu būs kādi 27°C. Tas būs jau labi. Jo virs Grieķijas izveidosies ciklons. Bet cikloni taču karstumu nenes. Tātad nemaz tik traki nebūs, kārtējo reizi “iepriecina” tautu.

  • Cb Says:

   Ko tu te lieki maldini cilvēkus, kuriem vēl varbūt pietrūkst zināšanu par šīm lietām ❓
   Savas nezināšanas nevajadzētu te izklāstīt.
   Ļoti silts, pat karsts laiks taisni ir iespējams dažādu dienvidu ciklonu ietekmē.

   • piebilde Says:

    Šaubos gan, vai viens pats ciklons, kaut no Centrālāfrikas var kaut ko atnest. Tur takš vajag AC austrumu pusē. Un karstums, ko nes cikloni, parasti ir ļoti trausls – vairāk mākoņu un ir vēsāks kā prognozēts. Ja Balkānu ciklons aiziet kaut nedaudz uz austrumiem, mums tas ievelk vēsumu no ziemeļiem, runa ir par tā aizmuguri. Kartēs nemanīju karsta gaisa vilkšanu no Turcijas uz Baltiju, tāpēc šoreiz tik tiešām ciklons neatnesīs karstumu.

 34. bērzs Says:

  eu bet ko jūs domājat par lietu Rīgā 23. jūnijā dienā? tas tam totalizatoram

 35. Cb Says:

  ->piebilde
  runa par to, ka vispārībā ir iespējams, nav runa par kokrēto gadījumu

 36. piebilde Says:

  Siguldas webkamera vienmēr strādāja, bet pēc vakardienas stiprā negaisa bilde pazudusi. Protams, pa garajām svētku dienām neviens neko nelabos. Nu lūk, vēl viena laba kamera pazudusi. Vidzemē laikam tikai Valmiera ar savu uz zemi pagriezto kameru palikusi. Nojaušu, ka beigās tikai Rīgā paliks webkameras (varbūt vispār tikai viena).
  GFS nu jau zīmē pavisam vēsu nedēļu, jo īpaši pirmdienu, tāpat Jāņu dienā jau zem +20. Nedēļas beigu siltumu gan jau arī noņems, tuvojoties tiem datumiem. Šķiet, ka jūnijā pāri +20 ir bezmaz vai grēks kaut kāds. Par jūliju, protams, viss skaidrs – tur siltumu gaidīt vairs nav vērts.
  Tautieši! Kādam gurķi atklātā laukā jau gatavi? Un zemenes? Kāda garša? Laikam pateicoties ļoti nelabvēlīgajiem, man šogad viss ir šausmīgi rūgts, knapi mutē varu paņemt. Cilvēkam pat seja sašķobās, ēdot rūgtu, tā ka varbūt arī uz noskaņojumu tas atstāj kādu iespaidu. Nu bet ārā tak nemetīšu, jāēd vien nost…

 37. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-riga-20-06-2009/

  Mana 20 jūnija foto galerija-pirmais sovasar (!) ,kaut ari pavisam vargs negaiss Rīgā un daži smuki makoņi ari pec tam.

  Starp citu,ari šonakt vareja ap pl 12 00-1 00 verot tos intereantus sudrabainus makoņus,meginaju nofocet 🙂

 38. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/interesanti-makoni/
  So interesanto NLCS sudraba makoņu foto. Noveroju šonakt Zolitude ap pl 12- 00 lidz 01-30 apmeram 🙂

 39. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta tikau 4 gr.Dārzos augu veģetācija atpaliek kaut kur par 2 nedēļām,ja ne vairāk.Ja pērn ap šo laiku jau griezu dilles un liku saldētavā,tad šogad-nekā.Viss stāv uz vietas.Zemenēm jau sen agroplēve virsū,ogu daudz,bet zaļas.Šitādu laiku manas acis nav redzējušas,spriežot jau pēc dārziem vien.No rīta saule,pagaidām bez vēja,bet,gan jau ap 10 atkal sāksies…

  • piebilde Says:

   Pērnvasar veģetācija arī atpalika no ierastā. Līdz jūnija vidum vēl kaut kā, bet vēlāk pavisam nobremzēja. 2 nedēļas nav daudz. Liels vējš nereti saistīts ar aukstu gaisa masu vairāku km biezumā, kad saule tās piezemes daļu strauji sasilda pa dienu.
   Manuprāt, tikpat auksts bija 1994. gada jūnijā un jo īpaši vētrainie, ledainie Līgo svētki ar stipro lietu – pilnībā applūda dzīvoklis un ar kaimiņiem smēlām ūdeni. Togad veģetācija arī nobremzēja. Lai arī vēl aukstāks bija 1982. gadā, tomēr mēneša pirmā nedēļa varēja pasteidzināt dabu. Tāpat 1993. g. viss izauga jau maijā, tāpēc atlikusī vasara varēja bremzēt. Es neteiktu, ka ir kaut kas unikāls, esmu redzējis vēl vēlāku veģetācijas atmošanos. Visvēlāk salapoja ozoli 2003. gadā, kad uz Līgo pat zaru īsti nebija, no kā pīt vainagus. Jā, esmu redzējis puskailus kokus vēl jūnija sākumā. Šogad koki agri sazaļoja. Būtu bijis mitrāks maijs, vispār viss būtu ātrāk noticies. Man netālu no Ērgļiem zemenes jau ir gatavas, tikai nav ēdamas bez saldināšanas.

  • lightning Says:

   Līvānos gan vakardiena bija tīri laba, ap +20 visu laiku grozījās, no lietus tik vien kā pāris īslaicīgi smidzekļi, kas neprasījās pat pēc lietussarga, nakts arī tīri silta – minimālā temperatūra ap +11. Veģetācija gan atpaliek, jo jūnijs auksts, tur neko darīt, bet ceru, ka pēčāk siltums būs un iekavētais tiks panākts.

 40. maikls Says:

  Nu ko, GFS tagad atkal prognozē noturīgu ļoti siltu laiku, turklāt vietām ar negaisiem un lietusgāzēm. Visu nākamo nedēļu, izņemot pirmdienu, līdz +25, pat +28, nedēļas beigās pat virs +30. Un citi modeļi vakar arī no jauna sāka sliekties uz siltā, ja ne karstā scenārija pusi; jāskatās, kā būs šorīt.

  Vai “piebilde” jeb “karstums”, jeb “aukstums” savā dramatismā atkal svārstīsies tikpat strauji kā GFS prognozes? 😉

  • piebilde Says:

   Nē, es jau kādu laiku vairs nesvārstos un esmu apstājies pie viena varianta – aukstā. Es nedramatizēju, jo man īsti nav ko zaudēt, pat ja snigtu sniegs un visu kalendāro vasaru būtu ap +10. Vienkārši, normālais maijs mani izsita no sliedēm un es negaidīju tik aukstu jūniju. Attiecībā uz jūliju un augustu sākotnēji pieļāvu, ka tie nebūs silti. Diemžēl manas prognozes kāds uzklausa un ņem vērā, līdz ar to esmu gandrīz materiāli atbildīgs par to izgāšanos.
   Man ir grūti noticēt GFS, jo pēdējā laikā tas visu lauku šaudās no vienas galējības otrā, kaut gan jūlijam jau ilgstoši rāda vēsu laiku. Šovasar biežāk piepildījušās aukstās, pat ekstremālās, prognozes,nevis karstās, tāpēc es vieglāk noticu vai ļaujos zināmam drūmumam, atkal redzot aukstumu prognozēs. Lai saprastu, kas tad mūs gaida pēc nedēļas, pievērsīšu uzmanību faktiskajai situācijai, jo tik grandiozas lietas var redzēt vismaz pāris dienas iepriekš. Pagaidām +30 grādiem Rīgā dodu tikai 10% iespējamību. Nereti bijis, ka pat iepriekšējā vakarā GFS prognozē +30, bet realitātē nav pat +27. Es VAIRS NETICU KARSTUMAM… vismaz šovasar, kaut gan vēl joprojām gaidu, ka jūnijs pietuvosies vismaz pērnajam jūnijam pēc vid. temperatūras.

 41. Gunars Says:

  Labrīt! Es jau sāku ar nepacietību gaidīt, kad MAIKLS uzliks foruma virsrakstu “LĪGO/JĀŅI”, lai tad stundu pa stundai skatītos, kas paliek no pirmatnējās prognozes un uz ko patiesi var cerēt.

  • piebilde Says:

   Manuprāt, viņš jau bija domājis “brīvdienas” – nedēļas nogale un Līgo svētki. Bet, protams, var jau atvērt jaunu tēmu, kaut gan krietni lielāka intriga būs par laiku pēc Līgo.

 42. madonietis Says:

  kur pazuduši visi laika vērotāji?????jau sākuši līgot?:):):)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: