13.-14. jūnijs

Diskusija par laika apstākļiem šajās brīvdienās. Ciklona ietekmē debesis būs pārsvarā apmākušās, palaikam gaidāms lietus, vietām līs stipri. Gaiss būs vēss.

12. jūnijā plkst. 18:50
GFS prognozē, ka sestdien laikā no plkst. 2 naktī līdz plkst. 9 rītā daļu valsts teritorijas šķērsos stipra lietus zona: stiprākais lietus (ap 25 mm) tiek prognozēts uz DA un A no Rīgas joslā Daugavpils – Ainaži, sākot no Daugavpils. Tomēr šī prognoze nav uzticama, jo GFS to ir bieži mainījis un citu modeļu prognozes atšķiras – citi prognozē mazāk stipru lietu un/vai tālāk uz austrumiem.

13. jūnijā plkst. 8:00
Laika modeļu prognozes pat šai dienai ir atšķirīgas. Iespējams, ka arī sestdien dienas laikā vietām (vietām Vidzemes pusē) stipri līs. Vakarā un naktī uz svētdienu nokrišņu Latvijā būs mazāk. Svētdien no rīta un dienā Latvijas rietumpusē un, pēc dažām prognozēm, arī valsts centrālajā daļā, vēlāk, iespējams, arī austrumu daļā varētu ilgstoši un vietām stipri līt. Paredzams, ka lielais lietus Latviju pametīs līdz ar jaunās nedēļas sākšanos.

13. jūnijā plkst. 20:20
Saskaņā ar GFS un Lietuvas modeļa prognozi naktī uz svētdienu galvenokārt līs Kurzemē. Svētdien no rīta un dienā ilgstošs un stiprs lietus tiek prognozēts Latvijas rietumu un centrālajos rajonos, visstiprākais lietus – Zemgales rietumdaļā (līdz 30-40 mm). Savukārt valsts austrumu rajonos brīžiem spīdēs saule, līdz ar to tur gaidāma gubu mākoņu veidošanās un lietus no tiem.

14. jūnijā plkst. 7:00
Šodien ilgstošs un stiprs lietus, līdz ar to ļoti liels nokrišņu daudzums tiek prognozēts daudzviet Kurzemē un Zemgales rietumdaļā, it īpaši Saldus, Dobeles, Talsu un Tukuma rajonā. Rīgā stiprāks lietus tiek prognozēts pēcpusdienā un vakarā.

GFS patlaban prognozē, ka jauns ciklons naktī uz trešdienu atnesīs ļoti stipru lietu valsts austrumu rajoniem, bet šī prognoze noteikti mainīsies. Šis ciklons varētu nekļūt tik spēcīgs un nepietuvoties tik tuvu Latvijai kā to šobrīd prognozē GFS.

228 Atbildes to “13.-14. jūnijs”

 1. lightning Says:

  Lai līst tālāk uz austrumiem. Vienu normālu negaisiņu siltā laikā izbaudīt nebūtu problēmu, bet šādas lietusgāzes jau apriebušās. Viss tāpat slapjš. Anticiklon “+30”, aūū! Gaidu ciemos! 😀

  • raitis_sametis Says:

   anticiklonālu +30 es kategoriski negribu, nemīlu a-c kā sugu:((

   • lightning Says:

    Es atkal nemīlu kā sugu nīkulīgos cikloneļus, kas vairāk neko par apnicīgu lietu, vēsu laiku un lielu slapjumu atnest nevar! Lai valda anticikloni!:)

   • gubumakonis Says:

    Nolis visur kur un stipri,bet tikai ne Riga,visa Latvija jau var pludot,bet šeit ka nenak,ta nenak nekadi lietusgazu makoni,bet šodienas auksta fonte vispar pargaja Rigai pari ‘”sausā” 😦 Viss lieus aiziet tur,kur vinu nemaz vairs negaida,bet es te kaut ar galvu skrien sienaa-neko sagaidit nevaru. Vel so pecpusdienu lietuvas modelis solija kartigu lietu Riga ,tagad vairs ne ;( paliek svetdiena,bet gan jau nakot tuvak atkal viss izmainisies,nosmidzinas dažus mm un viss,tikmer citur cileki savos darzos ar laivam brauks iekša 😦

  • gubumakonis Says:

   Es nu šoreiz pilniba pievienojos Raitim-anticiklonu nu nemaz negaidu,bet siltaks laiks gan varetu but 😉 Ideala variantaa-kadu tropisku ciklonu ar sutigu un negaisiem bagatu laiku…

  • Cb Says:

   Es arī gaidu anticiklonālu karstumu, bet labāk nevis “ciemos”, bet gan kā ģimenes locekli. Protams, vēl labāk, ja būtu kāds D-ciklons, kas nestu pāri +30 grādiem un tam sekotu negaisi.

 2. maikls Says:

  Lietuvas modeļa prognoze par stipro lietu šonakt ir ļoti līdzīga GFS prognozei, varbūt par stundiņu vēlāk un pāris kilometrus tālāk uz austrumiem.

 3. lietus Says:

  Sestdienas lietus mani vispār neuztrauc, jo mani kā īstenu baltieti nieka lietus nevar apgrūtināt, taču svētdienas apokaliptiskais lietus gan man riebj. Ja vēl virs Rīgas izlītu, bet gan jau kādiem laukiem trāpīs un noslīcinās jau tā izmirkušos tīrumus, ganības. Bet tā jau ir – pēc tik ilga salīdzinoši sausa perioda bija gaidāms, ka debesis atvērsies. Tikai ar siltumu gan šogad pašvaki. Nepietiek, ka sniegs ilgi nogulēja un atkušņu ziemā bija maz, tagad vēl nebeidzamais pavasaris vai pat rudens vasaras vietā.
  Starp citu, HIRLAM interpretācijas Igaunijā un Lietuvā nekad nespēj normāli prognozēt nokrišņus ne pēc daudzuma, ne trajektorijas.

 4. Cb Says:

  Jelgavā lietus jau sācies (ap plkst 21:00). Nu ko, atkal “baudīsim” rudeni/pavasari. Vasara šogad vēl nav sākusies, traki.
  Līdzīgs scenārijs bija 2006.jūnijā. Toreiz līdz pat 16.jūnijam valdīja pavasaris. Tiesa, togad kopumā bija siltāk. No 17.jūnija sākās vasara. 20.jūnijā temperatūra sasniedza +30 grādus, bet 21.,22.jūnijā – +31 grādu. Kā jau ierasts, uz Saulgriežīem temperatūra strauji nokrita uz +20…+23 grādiem, bet vasara turpinājās, jo nebija zemākas temperatūras par +20 grādiem. Īsti vasarīgs bija 6.-13.jūlijā, jo toreiz katru dienu gaisa temperatūra sasniedza/pārsniedza +30 grādus, 8.jūnijā nedaudz pārsnieniedzot +34 grādus. Redzēsim, varbūt šis vēl aukstākais laiks par 2006.jūnija pirmo pusi kompensēsies ar vēl lielāku karstumu un siltumu kaut kad jūnija otrajā pusē vai jūlijā, kaut nu tā būtu! 😉

  • piebilde Says:

   Diemžēl ir viena milzīga atšķirība starp šiem gadiem. Toreiz bija liels aukstums ziemā, savukārt aizvadītā ziema bija maiga, bez liela aukstuma un liela siltuma, kas ļoti bieži liek domāt par tikpat jēlu vasaru. Tā diemžēl mēdz būt, ka lielam karstumam vajag lielu aukstumu, jo būtībā anomālijas ir anomālijas neatkarīgi no zīmes.
   Turpmākajai vasarai un jo īpaši jūlijam ceru uz scenāriju no šādiem analogiem gadiem: 1994., 2001., 2003. – tas ir optimistiskais variants, taču baidos no 1991., 1993., 1998. un 2004. gadiem.

  • Romāns Kolduns Says:

   Jā es arī atceros 2006. gadu kā pēdējo vasaru līdz šim. 2007 un 2008 vasaras nebija, bija lietains laiks. Negribu tādu 3. gadu pēc kārtas. Viena diena (tā laikam bija tā pati ar 34°C) bija tik karsta, ka es vispār visu dienu no 8 rītā ar draugiem dzīvojos pie Daugavas jo kad izpeldējos, jau pēc pāris minūtēm atkal bija karsti. Mēs negājām ārā no ūdens 2 stundas dienas vidū. Ūdens arī bija neredzēti silts. Gribētos arī šovasar ja ne 34 tad vismaz 30 grādus.

 5. weatherphoto Says:

  Ja būs tā, kā rāda Lietuvas prognozes, tad lielais gāziens būs tur, kur parasti pēdējā laikā līst.

 6. weatherphoto Says:

  Daudz cerīgāk izskatās svētdiena Rīgas apkārtnē – spēcīgs lietus visu dienu – dzīvos redzēs 🙂

  • lietus Says:

   Būtu tikai taisnīgi, ja Rīga paņemtu uz sevi visu to lietu, jo pavasaris bija diezgan sauss, tāpat lielu skādi kopumā tas nevar nodarīt. Bet izskatās, ka arī Zemgales labības lauki apslīks un paliksim bez graudiem šogad. Tā tikai vēl trūka – importēt graudus no ārzemēm.

 7. Māris Says:

  šodien ap 13-00 Siguldā bija pāris pērkona grāvienu, mākonis bija uz Straupes pusi, mums nekas netika. Ap plkst.15-30 atrados darnīcā, kad spēja vēja brāzma sagrieza vērpetē tur esošās skaidas. Tad es izslēdzu zāģi, izgāju ārā un redzēju no DR puses ZA virzienā ātri skrejošu mākoņu fronti. Mākoņi bija vairākās kārtās, apakšā bija tādi izplukuši, kas virpuļoja. Tā kā Jūs ar savām bildēm esat mani samaitājuši, man bija sajūta, ka līdz tornado palikuši daži soļi, jo tās apakšējās virpuļojošās mākoņu pluskas tā jocīgi nokarājās, taču nekā snuķveidīga neizveidojās. Mākoņu fronte pārgāja pāri manai atrašanās vietai 5-7 minūtēs, uz zemes bija dažas ļoti izteiktas vēja brāzmas ar tendenci aizsist durvis, aizpūst spaini, ielauzties darnīcā un pacelt gaisā visas skaidas. Tad bija sešas lielas lietus piles 10 rindās un viss, palika vēsāks. Tā kā manā rīcībā nav digitālās fototehnikas un telefona ar fotokameru, tautai neko parādīt nevaru.
  Lasot klātesošo tautiešu komentārus, esmu sācis vairāk tos mākoņus vērot. Paldies Maiklam un Co par visreālākajām laikaziņām, rosinājumiem vērot, domāt un secināt.
  Pēc 23-00 sākās aizvien intensīvāks aerosolveidīgais lietus, neskatoties uz to, man kaimiņos cep šašliku, dzer uz dzied aizvien skaļāk…

 8. lietus Says:

  Te kāds ir onlainā?
  Vai tas vāji bālganais lietus no Lietuvas puses būs tas lielais lietus? Vai arī tas, kas virs Baltkrievijas šobrīd? Bet auksts gan ārā kļuvis. Nez cik dienas būs jāgaida, lai piedzīvotu atkal tikpat siltu dienu kā piektdienu… Tagad jau +22 skaitās kaut kas ekskluzīvs…

 9. raitis_sametis Says:

  esu onlainā…:) un, tiešām no Lietuvas nāk kaut kādi vienmērīgi nokrišņi, vairāk gan pateikt nevaru. Ja nu vienīgi- jācer, dienā (13.6.) izveidosies kādi konvektīvi cb mākoņi ar visām no tā izrietošajām sekām.

 10. raitis_sametis Says:

  http://www.meteoweb.ru/uragan009.php

  Te ir Krasnozavodskas, 3.6.09. (pie Maskavas) smerča analīze (krieviski)…

  • raitis_sametis Says:

   http://news.tut.by/139750.html

   Bet šītā 11.6. bija pēc pusstundas vētras Mogiļevā, kas Baltkrievijā

   • lietus Says:

    Nu bet jābūt slimam, lai ko tādu gribētu Latvijā. Tie taču ir reāli materiāli zaudējumi.
    Tad jau varētu sajūsmināties un eksaltēti apbrīnot arī slepkavu upuru fotoattēlus. Kā nekā tā arī ir mežonīgās dabas izpausme – pirmatnēja un dzīvnieciska. Manuprāt, ir sociāli nepieņemami, gaidīt un priecāties par tāda mēroga nelaimēm. Tas attiecas tieši uz Tevi un Gubumakoni. Vasara bez nonestiem jumtiem, sabrucinātām ēkām vai vēl kaut ko ir neizdevusies sezona?

   • raitis_sametis Says:

    Nē, es tikai gribēju vēstīt, ka visas laika kolīzijas pagaidām notiek uz austrumiem no mums, un mēs patiesi dzīvojam tādā kā miera oazē, vismaz meteo frontē. Varbūt tamdēļ, ka dabā pie mums Laime maigi paglauž mūsu (no citām kaislībām) norasojušies pierītes, tikām mūsu austrumu kaimiņiem – tur pamatīgi iespārda.

   • lietus Says:

    Tur nu Tu esi pareizi pamanījis. Tas viņiem par mūsu valsts un tautas iznīcināšanu… toreiz un tagad saistībā ar PAREX. Neesmu nacionālists, tikai nespēju runāt citās valodās, izņemot dzimto – latviešu, tāpēc es nekādi nevaru aizbraukt no Latvijas, pat ja šeit dzīves vairs nebūs. Dzīve ārzemēs nav iedomājama bez turienes izglītības, bet tai vajag labas valodas zināšanas, prasmes.
    Lai arī neesmu reliģiozs, mierīgais jūnijs nudien izskatās kā debesu labvēlība, kaut gan pārmērīgie lieti+aukstums pēc sausā pavasara liecina par problēmām gaidāmajai ražai. Nu vismaz iedzīvi neposta virpuļvētras, krusa gan jau paspējusi iemēģināt roku.

  • raitis_sametis Says:

   http://meteoclub.ru/index.php

   Te var pasekot līdzi sarakstei Krievijā- baigā aktivitāte…

   • lietus Says:

    Man tur krievu šovinisms sitas acīs, pietiek jau ar rīdziniekiem.
    Bet šobrīd virs Lietuvas laikam līst jau stiprāk, ja radaram vispār var ticēt.
    Nevaru izdomāt, vai no rīta iešu ar kājām vai braukšu ar sabiedrisko. Gatavojos stipram, ilgstošam lietum.

 11. Maija Says:

  Paliksim ne tikai bez graudiem,bet arī bez kartupeļiem!Viss slīkst ūdenī,Māte Daba,apžēlojies!Šorīt Jaunpiebalgā tikai 8 gr.,vēsāks daudz .Līst un līst…

  • lietus Says:

   Nekas. Ja var ticēt leišu nokrišņu prognozei, tad svētdien pāri Vidzemei izlīs teju 100 mm. Lūk tad tik tiešām viss būs pagalam. Un pagaidām Rīga turpina neuzņemt lieko lietu pie sevis.

 12. Gunars Says:

  Smiltene. Tā tiešām ir. Ir sācies stiprs lietus, pēc radara skatot, ne tik drīz pāries.

 13. Ivars Says:

  Kādam nav drosmes paprognozēt laiku jūlijā? Jūnijs jau kā vasaras mēnesis tiek norakstīts.

  • lietus Says:

   Pēc daudzām pazīmēm jūlijam varētu būt vislielākā iespēja izvilkt vasaru vismaz uz nedaudz siltu. Tomēr intuitīvi šķiet, ka drīzāk augusts varētu atvest ilgstošu AC, kura laikā es noticētu vasaras esamībai.

  • lightning Says:

   Jūnijs, pirmkārt, tā pa īstam nemaz nav vasaras mēnesis, jo astronomiskā vasara sākas tikai Saulgriežos – šogad 21. jūnijā plkst. 8.45. 😉
   Otrkārt, vēl jau negribas visu jūniju norakstīt, neesmu atmetis cerības uz siltiem un saulainiem Jāņiem un karstumu uz Pēteriem. 😉 Lai mēdz teikt, ka cerība esot muļķu mierinājums, bez cerības vispār nav jēgas dzīvot! 🙂
   Tā kā pagaidīsim un paskatīsimies, kas mūs sagaida vēl jūnijā, un tad tikai varēsim sākt domāt par jūliju. Esot it kā dažas pazīmes, kas vēsta par karstumu vasarā (gan Maikla minētais blogs, gan vecāku ļaužu teicieni u.c.), bet šādas tālas prognozes, lai no kādiem izejmateriāliem celtas, ir ļoti aptuvenas. Viss ir kļuvis pārāk neparedzams.

 14. Maija Says:

  Jau tagad var teikt,ka viss pagalam…Tikko biju aizgājusi līdz dārziem-nevar jau vairs redzēt,kas tur aug,viss ūdenī…Asaras birst pašas,bet cilvēks ir tik bezspēcīgs…Neko nevar prognozēt,vai nebūs kāds glābējs-anticiklons???

  • lietus Says:

   No sirds jūtu Jums līdzi. Tas tiešām ir šausmīgi. Man pērnvasar šis tas sapuva lietainajā laikā. Tagad vienkārši nav laika braukt un aplūkot, kas darās… Bet es jau norakstīju iepriekšējās lietavās, jo apvienojumā ar šādu aukstumu nekas nevar no siltummīļiem izdzīvot.
   Diemžēl GFS un Eiropas prognožu centrs turpina redzēt palielinātu nokrišņu daudzumu. Mums nespīd ne tikai silts AC vai tā siltā puse, bet pat auksts AC nespīd – tikai nebeidzamas lietavas ar nelieliem atelpas brīžiem.

  • lightning Says:

   Anticiklons, iespējams, varētu būt uz nākamās nedēļas vidu, vismaz dažas dienas, tā prognozē Delfos lasītais (viņi ziņas ņem no meteo aģentūras). Cerēsim uz to, pat man tas lietus arī jau apnicis līdz ūkai, bet Jums jūtu līdz, Vidzemē gājis vēl trakāk…

 15. Saksija Says:

  Rīgas Zemgales priekšpilsētā mēreni līst jau no agra rīta. Starp citu, te sen nav ne vēsts no sausuma, tāpēc lietus arī Rīgai nav vajadzīgs.

 16. Kamielis Says:

  Bet Ventspilij slapjuma trūkst un nav joprojām, ja rīt lītu tad vismaz kaut kas.

 17. maikls Says:

  Daugavpilī pēdējo 32 stundu laikā aptuveni 50 mm nokrišņu jeb 10x vairāk nekā Rīgā. 😉

  • lietus Says:

   Beidzot atrāvās arī šie. Domāju, par sausumu viņi tur var aizmirst, vismaz uz kādu laiku.

   • lightning Says:

    Ja Daugavpils vien atrautos, man pie vienas vietas. Bet šitāds ciklonmērglis pludina ne tikai Daugavpili, bet visu Latvijas austrumu daļu. Diemžēl, arī Līvānus, Jēkabpili utt. 😦
    Maijā lietu vajadzēja kā ēst, bet tagad viss pludo, pilsētā tādas peļķes, ka nezin, pa kuru pusi šiem okeāniem apkārt tikt. Drīz, ja tā turpināsies, jau vajadzēs staigāt ar gumijniekiem kā lauciniekiem… 😦
    Anticiklon, aūū! 😀

 18. Juris A. Says:

  Jums bija taisnība, Maikl. Jāsaka, paldies Dievam, GFS un WRF dod gandrīz uz pusi mazākus nokrišņus. Nu jau vairs no tabulām negāžas ārā ūdens, bet viņas joprojām ir briesmīgi slapjas! Žetons Mārim par laika raksturojumu pēc plkst 23. Vai viņi dzied vēl joprojām ???

 19. maikls Says:

  Vēlreiz “pārstaigāju” dažādu modeļu nokrišņu prognozes – izrādās, šodien vietām Vidzemē daži prognozē pat 50 mm. Vairāk tā kā Vidzemes ziemeļos. Igauņu modelis tādu stiprāku lietu sūta arī uz Rīgas pusi.

  Tā kā tas lietus veidojas tepat tuvumā un tā intensitāte ir grūti prognozējama, tad atliek tikai vērot, cik daudz un kur nolīs.

 20. saldenieks Says:

  Kāds zin kāds Jēkabpilī laiks?

 21. gubumakonis Says:

  Skaisti 🙂 Labprat atrastos ari tur apakša.

 22. saldenieks Says:

  skaidrs, labi ka neaizbraucu

 23. maikls Says:

  Latvijas austrumpusē laikam parādījušies arī zibeņi un sāk veidoties stiprākas lietusgāzes. Tikmēr valsts dienvidrietumu daļā caur mākoņiem spīd saule un tur nelīst.

 24. saldenieks Says:

  pie mums tādi šķidri mākoņi,diezvai līs

 25. gubumakonis Says:

  Ka skatos,Riga joprojam ir ta vieta,kur list maz salidznot ar citam vietam Latvija- tikai 5 mm pa nakti,list ari tagad tads neliels rudenigs lietutiņš…Jutu lidz tiem,kas sliikst savosdarzos un laukos,es labprrat gribetu,lai Riga znem uz sevi visas lielakas lietavas seit betona-asfalta dzunglos tas udens nekadu postu nenodaritu,bet daba izrikojas pa savam..

 26. Cb Says:

  Jelgavā neesmu manījis stipru lietu. Palikam līst neliels/mērens lietus. Pašreiz debesis tā kā skaidrojas. Un pēc Lietuvas modeļa izskatās, ka stiprs lietus nav gaidāms līdz rītam. Temperatūra = +13

 27. kika Says:

  Salacgrivaa rits iesaakaas ar pamatigu lietusgaazi. /nezinu kaa naktii,/ bet pirms 8 pamodod no lietus trokshnja….atkal lieks udens darzaa 😦
  veess un dergns ari te .viss ir nenormali slajsh…katru dienu liist.. 😦 😦 😦

 28. Juris A. Says:

  Kaut kas traks! Pēc igauņu emhi un berlīnes a. un c. atmosfēras fronšu kartēm, mūsu dubultciklons taisa riņķa danci ap nosacītu centru kaut kur tepat virs mums. Vidus Eiropas anticiklons steidzīgi šmauc uz dienvidiem, lai atbrīvotu ceļu kārtējam nākošajam ciklonam, kas nāk no rietumiem atkal mūsu virzienā!

 29. Juris A. Says:

  Vēl, piezīme. Tas anticiklons, kas šmauc prom un ciklons, kas nāk, saucas Nikoļa un Aņa – viena krievu būšana!

  • Saksija Says:

   Nevis Aņa, bet Anja un vācieši izrunā šo vārdu ka an+ja, bez mīkstināšanas !!! Turklāt tas nav īsti krievu vārds, daudzām īstajām vācietēm ir tādi vārdi kā Anja, Katja, Tanja. 99% , kā Anja, par godu kurai nosauca ciklonu, pat nevar pateikt labdien krieviski. 🙂
   P.S. Nodzīvoju vairākus gadus Vāczemē.

   • piebilde Says:

    Paldies, ka beidzot kāds palaboja, jo man nudien acīs griezās, ka īstenu vācu vārdu pielīdzina slāviskam vārdam, turklāt nepamatoti.

 30. raitis_sametis Says:

  Labdien- man uz Kurzemes A robežas nakts otrajā pusē – līņāja un lēnām līst līdz pat šim brīdim. No rīta slāņiani, bet tagad nedaudz konvektīvi gubu/cu mākoņi zem augstākiem – un masīviem ci+cc, kas dod šo lēno lietu- slāņiem… +11

 31. raitis_sametis Says:

  Meteo.lv uz nākamo nedēļu sakās esam būt – vidū bez nokrišņiem, bet abos galos – vēss un lietains…

 32. lightning Says:

  Līvānos tek un tek debesu slūžas… 😦 Kā atvērās neilgi pēc pusnakts, tā līdz pat šim brīdim praktiski bez pārtraukumiem pludo… Naktī vēl diezgan stipri brīžiem uzlija, tagad jau nez kuro stundu smidzeklis ar diezgan stipru vēju un aukstumu – knapi +10… Tfu! Pretīgāks laiks, šķiet, nav iespējams… 😦
  Tomēr izlasīju prognozi, kā nākamnedēļ gaidāms ap +20…+25 grādiem un saulains! Anticiklon, varbūt tomēr atnāksi pie mums?! 😀 Gaidu!

  • lietus Says:

   Es kaut kā prognozēs nemanīju krietni virs +20 un arī uz sauli īpaši necerētu.
   Šorīt Rīgā tā pārsalu, rīt vilkšu cepuri, jo negribu saaukstēties. Tā kā lietus tikai smidzināja, gāju ar kājām un visu laiku vējš pūta sejā, tāpēc arī nosalu. Nu jau var teikt, ka ir jūnija vidus un tik zema temperatūra tomēr vairs nav gluži normāla.

   • lightning Says:

    Izlasīju Delfos (viņi ņem ziņas no meteo aģentūras), ka nākamās nedēļas vidū tāds laiks gaidāms, tiesa, uz nākamjām brīvdienām atkal apmākušos un lietu ziņo. Taču es gan tām tālākajām prognozēm īpaši neuzticos, īpaši šādā cikloniskā laikā.

 33. Juris A. Says:

  Saksijas Piebildei. Zinu jau, zinu, arī esmu bijis daudz komandējumos Vāczemē. Atceros, senos laikos Ronijs Bergers ar dziedāja: “Anja, Anja ist my methen”. Atvainojos, ja nepareizi varbūt vāciski, bet es jau vairāk laužos kopš seniem laikiem angliski.

 34. lightning Says:

  Nu mākoņi sāk tādi kā neviendabīgāki kļūt, palika tā kā tumšāks, toties – dīvaini – lietus pārstājis! Jautājums – vai klusums pirms vētras?

 35. gubumakonis Says:

  Laikam esmu vienigais šeit esmu,kuru šodienas laiks apmierina 😉 Un nav jau te Riga nekas arkartejs noticis,tada standarta lietaina diena,ne lielas pelķes,ne ari pludi te nav,bet es daudz labpratak atrastos šodien Latvijas vislietainaka vietā,ne jau velti mani kadreiz bija iesaukuši par lietusviiru 😉 nu patiik man lietus un viss 🙂 bet siltak par kadiem 5-10 gradiem gan but vareetu 😉

  • lightning Says:

   Man patīk lietus tikai tad, ja tas riktīgi nogāž un aiziet savu ceļu tālāk. Nevaru ciest pelēko laiku, kad ne līst, ne atsakās. Par temperatūru vispār labāk nerunāt, šajā ziņā man patīk karstums vasarā un aukstums ziemā. 🙂

 36. AIVARS Says:

  pa DISCOVERY SCIENCE iet raidījums par tornado medniekiem.Rēzeknē līst visu dienu +11.

 37. Cb Says:

  Nu istabā sēžot un skatoties pa logu, kā pakšķ rudenīgs lietutiņš – tas neskaitās, ka patīk. Tad izej ārā bez lietusmēteļa vai lietussarga un izmirksti kā slapja vista šai aukstajā/vēsajā laikā un paskatīsimies, vai tevi pilnībā apmierinās šāds laiks. Nav jau arī nekā ekstrēma/sevišķa/īpaša.
  Vot, ja būtu ziemā šāds laiks, tad klanīties gan varētu.

  • lietus Says:

   Vēl vajadzētu pievienot vismaz 10 reizes katru dienu, kad garāmbraucošs auto apšļāc līdz galvai (tā lai acis atvērt uzreiz nevarētu) ar īstu dubļu šalti. Man šorīt paveicās, jo daudzi sestdienas braucēji speciāli pagrieza uz ielas centru, lai neiebrauktu peļķēs starp mani un viņiem – tomēr ir vēl cilvēki palikuši Rīgā. Tāpēc šorīt mani neviens tā kārtīgi neapšļāca, kaut gan nereti tomēr pamatīgi dabūju un tad lādos uz visu pasauli. Kā par laimi, lietus Rīgā līst samērā reti. Galu galā ielas ar katru gadu kļūst bedrainākas un pie mazākā lietus rodas lieliskas iespējas, “nopeldēties” dubļu vannā.
   Mani visvairāk nomāc tumšais laiks. Varētu padomāt, ka novembris vai decembris, tikai dienas garākas. Bet vēl “foršāk” Polijā, kur atkal knapi +10. Tur jau cilvēki laikam vispār totālā depresijā. Jau ziema viņus nepatīkami pārsteidza, tagad arī vasara. Gan jau šis atsauksies uz viņu lauksaimniecības produkcijas izlaidi.

   • Cb Says:

    Nevar jau īsti vēl zināt, kāpēc daži braucēji neiebrauca peļķēs – varbūt tāpēc, lai neapšļakstītu paši savas mašīnas..
    Jelgavā pieturas salīdzinoši normāla temperatūra – +15 grādi, bet maksimāli sasniedza +16 grādus.

   • gubumakonis Says:

    Ja,ir gadijies but apšlaktam no galvas lidz kajam ar garambraucošu mašinu un tieši Rigas centraa-nav patikami bet tur jau vainiga braukšanas kultura nevis laikapstakli-skiet pat dazi labi to izdara tišam…tapec jau negribu dzivot tuksnesii

   • lietus Says:

    Cb!
    Nu nebūsim tik negatīvi! Es cenšos ticēt labajam cilvēkos, pat ja tas nekrīt acīs. Gan jau autovadītāji zina, ka auto lietainā laikā jebkurā gadījumā kļūst netīrs, jo vai nu to apšļāc citi auto vai tās pašas peļķes, no kurām nevar pilnībā izvairīties.
    Tā kā Rīgā lija visai mēreni vai pat maz, tad arī peļķes bija mazas. Palieku pie domas, ka cilvēki šorīt bija cilvēcīgāki viens pret otru.

  • gubumakonis Says:

   He-he ar lietu nu mani gan nenobiedesiet,es jau pusi dienas ari šodien biju ara un iešu vel 🙂 Vienmer ir paticis lietus laikaa pastaigaties,un kad tev ir suns,tad tam ir visas iespejas 😉 esmu ari kapis barga negaisa laika uz jumta un daudz ko vel,citus to dait neaicinu,bet pasam patik lietains laiks un viss :)Turklat esmu ta izslapis pec ta pavasara garajos sausumaa murgos,kas man bija loti nepieņemams laiks ka tagad ar dubultu prieku izbaudu tas lietainas dienas. Protams,es ari labak gribetu negaisus un islaicigas vasarigas lietusgazes,bet ja nav lemts Riga tos izbaudit,tad vismaz ta… diemzel nav ne laika,ne iespeju dzities pakalj negaisiem tepat Latvijā,bet ja butu-nopietni apsvertu un istenotu to 🙂

  • gubumakonis Says:

   Un kas attiecas uz slapjam drebem,kajam,pelķem-vajag sagatavoties un ģerbties atbilstoši laikapstakļiem,tad ari nebus tadu problemas ar nosalšanu,slapjam kajam un t.t,mes tacu visi te uzmanigi sekojam laikapstaklu izmainam un norisem un kam tad,ja ne mums jabut labi sagatavotiem visam gaidamam nelabveligam izpausmem 🙂

   • lietus Says:

    Tas nav nopietni, jo teorētiski arī uz Mēness var tīri normāli tusēt, vajag tikai “piemēroti apģērbties”. Ko tad es ar gumijniekiem vazāšos pa Rīgas ielām? Starp citu, jau gāju vienā decembrī, tikai pēc 6-7 km noiešanas visa zole bija nodilusi pret asfaltu. Nu neder parastie gumijnieki pilsētas ielām. Pārsvarā Rīga mani apmierina, jo šeit tik reti līst, ka mani praktiski neietekmē lietus. Un pēdējos gados arī sniegs kļuvis par zināmu retumu, kas mani priecē vēl vairāk, jo varu nevilkt smagos ziemas zābakus.
    Es Tevi principā saprotu, jo lai arī jau pie +23…+25 svīstu kā tauku pika uz karstas pannas, tas nemazina vēlmi pēc augstākas temperatūras. Tātad lielāks vai mazāks diskomforts nav šķērslis īsteniem viena vai cita veida laikapstākļu faniem.

 38. Cb Says:

  tas bija domāts “gubumakonim”

 39. Anonīms Says:

  Ogrē visu dienu bez apstājas līst un līst mēreni . Tāda sajūta ka vēl viena mēneša norma nolija. Zinu ka tik daudz noteikti nav, bet sajūta vienalga tāda, jo visu dienu tas draņķis un +10°C.

 40. orkaans Says:

  Teikā arī līst un līst….
  Ir knapi +11 grādi.
  Arā “zaļais rudens” 😀
  Ar skaudību lūkojos uz Igaunijas negaisiem… 😦

 41. lietus Says:

  Siguldas webkamerā izskatās, ka ne tikai līst, bet arī vējš pamatīgs. Kopā ar gan jau tikai +10 grādiem sajūta varētu būt kā īstā oktobrī.

  • lightning Says:

   Man nevajag nekādu kameru, tepat aiz loga redzu, ka debesis pelēki – pelēkas, līst aizvien – pirmīt tik vien īss klusuma brīdis bija -, tiesa, ne Siguldā, bet Līvānos. Tiešām, bezmaz vai oktobra noskaņas… 😦 To papildina arī grādi – nu +10…11 dienā jūnija vidū ir, maigi izsakoties, jocīgi. Bet nu ko daudz – būs arī saulainas dienas, tagad sākas baskets, tāpēc – čau!

  • Māris Says:

   Nekāds īpašais vējš nav manīts, ja nu kāda reta brāzmiņa un koki kustas.

 42. raitis_sametis Says:


  ——-
  Nu- vienkārši vājpratīga zibeņošana virs Igaunijas!

  • piebilde Says:

   Kāpēc Tu tik uzstājīgi uzrādi tiešo to avotu? Tas pat ziemas mēnešos rāda n-tos zibeņus tur, kur tie ir ārkārtīgs retums. Tad jau tikpat labi jebkuras baumas ņemsim par pilnu. Domāju, Igaunijā nekas vājprātīgs vai ārprātīgs nebija, tikai tas portāls kārtējo reizi dzemdina ilūziju, ka teju Z-polā svelme un atbilstoši negaisi. Gan jau kaimiņos vien nedaudz parūca, uzplaiksnīja dažas gaismiņas un viss, neskaitot stirpās lietusgāzes.

 43. gubumakonis Says:

  Zeel,atkal citur,atkal garaam 😦 Pievienojos Orkaana sajutam…

 44. gubumakonis Says:

  http://www.emhi.ee/index.php?ide=21
  Ari Igaunija nemaz tik silti nav,un neskatoties uz to tur ir pamatigi negaisi šodien,ta ka ne ne vienmer jau to karstumu vajag,lai stiprus negaisus piedzivot.

  • maikls Says:

   Igaunijas ziemeļaustrumos negaisa laikā meteostacijā fiksēti 24 m/s.

  • piebilde Says:

   Tu izliecies vai kā? Igauniju taču ķēra cita gaisa masa, tāpēc arī negaisi. Runa praktiski nekad nav par piezemes temperatūru, bet par to, kas augšā. Rīgu šogad pavisam reti ir aplaimojušas siltās gaisa masas, tāpēc arī nav to negaisu, par ko man liels prieks.

  • Cb Says:

   Tieši tā, negaisi ir atkarīgi no siltuma/karstuma, bet ne jau tikai tāpēc es gribu karstumu vai siltumu.

 45. Saksija Says:

  Juri, dziesmas vārdi ir gandrīz pareizi (Anja ist mein Maedchen…) 🙂

  GFS prognozē, ka otrdien virs Latvijas izveidosies anticiklons, bet viņš paliks tikai līdz piektdienai.

  • Cb Says:

   Nevar neko vēl zināt, varbūt tas anticiklons izstiepsies un paliks ilgstoši

   • piebilde Says:

    Tu zini, ka ilgstošiem AC vajag enerģiju, no kā baroties? Nevis jāmin, bet jāpaanalizē, kas varētu barot tādu veidojumu. Pagaidām es neredzu to barotāju.

  • piebilde Says:

   Es jau domāju, kas tas par vārdu. Atmiņā stāvēja citāda rakstība “meitenei” vācu valodā. Tomēr pieļāvu, ka tas kādā dialektā.
   Izveidosies? Tieši virs Latvijas? AC pārsvarā atnāk pie mums, nevis izveidojas uz vietas. Man izskatās, kas GFS redz Azoru AC atzaru pie mums, taču vēlāk tas AC nometināsies virs Britu salām, kas garantēs nesilta gaisa ieplūšanu Baltijā. Jebkurā gadījumā, izskatās, ka tendence atrasties AC A-malā saglabāsies līdz jūnija beigām, tātad diez ko silts nebūs, jo īpaši, ja kādi mākoņi aizklās debesis. Kaut nu vismaz tas lietus atstātos no Latvijas…

 46. Cb Says:

  ->piebilde
  Zinu, ka vajag enerģiu no kā “baroties”. Varbūt pagaidām to “barību” nevar saskatīt, bet tāpēc jau es rakstu, ka nevar īsti zināt, kas vēl priekšā sagaidāms.

 47. Saksija Says:

  Viss būs labi. Valdība izdos rīkojumu par anticiklona barošanu. 😀

 48. lietus Says:

  Ei, veiči un… dāmas, tikai tagad pamanīju, ka GFS nākošajā sestdienā atkal redz +10 grādus dienas laikā! Varbūt iedibināsies tradīcija, kā sestdiena, tā +10 dienā, neatkarīgi no mēneša?

 49. Maija Says:

  Nākamajā nedēļā būs salnas?Cik nu sapratu,naktī uz trešdienu tikai 1 gr.?Tas nav vairs normāli,tādas temperatūras maiņas!Gandrīz nevienas siltas nakts!

  • lietus Says:

   Salnu iespēju redzu naktīs uz otrdienu (16.) un ceturtdienu (18.), ja noskaidrosies debesis un būs skaidrs līdz saullēktam. Bet, kā tad jums bija pērnvasar jūnijā? Es tajā mēnesī saskaitīju vismaz 10 salnas uz zāles. Ja jau pat siltajā 1992. gada jūnijā bija liela salna Jāņu naktī (jūnija beigas pēc būtības), tad ko tur brīnīties par šo arktisko jūniju…
   Nez vai mierinājumam derēs manas senās gaidas uz visai karstu, taču ļoti sausu vasaru 2010. gadā. Vajadzētu būt vismaz 10 dienām ap +30 un 20-30 dienām ap +25, runa ir tikai par Vidzemi. Ja šogad maksimāli samazināju savas agrārās aktivitātes, tad, neraugoties uz iespējamām noliedzošām prognozēm, nākamvasar domāju audzēt pat arbūzus zem klajas debess. Šī vasara jau ir norakstīta, jo tūlīt http://www.vaad.gov.lv/?lang=1 sāks ziņot par masveida puvēm Latvijas laukos. Pārāk ilgs un pārāk auksts ir šis slapjais periods. Starp citu, ķiršu man šogad nebūs, kaut gan izziedēja labi. Lapas pat lāgā neizplauka un viss sažuva – tā arī nepapētīju, kas par vainu, bet izskatījās, ka koki pavisam beigti.

 50. raitis_sametis Says:

  .. arī par stipru lietu, beidzot Kurzemē, brīdināja. paskatīsimies…

 51. aukstums Says:

  Jau otro reizi LVĢMA nebrīdina tautu par netipiski zemu temperatūru dienas laikā. Būtu vismaz paplašinājuši to diapazonu, ko viņi prognozē dienai.

 52. Juris A. Says:

  Saksijas Piebildei. Nu, nomierinās. Kā jau teicu, praktizēju angļu valodu. Bet, neatkarīgi no mana nepareizā vācu dialekta, Ronija Bergera “Anja” zemajā basā skanēja labāk nekā Fredijam un Heino, jo viņš pats šo dziesmu ierakstīja, būdams skaņu režisors un, mācēja izmantot visādus ierakstu knifiņus. Zinu to labi, jo tais jaunības laikos daudzus gadus strādāju Latvijas Radio par skaņu inženieri. Piedod, Maikl, tas gan ne pa tēmu, bet jūtu, ka jāizvēdina galva pārlieku lieliem meteopesimistiem. Kas zina to dziesmu, var uzdziedāt! Gan jau spīdēs Saulīte arī mūsu lauciņos! Dāmas un kungi, uzsmaidiet!

 53. Saulcerīte Says:

  Nupat atbraucu no darba-gandrīz vai atpeldēju pa Rīgas ielām.Nu jau ari man sāk likties ka līst par daudz.Bet vēl jau priekšā rītdienas varenais gāziens.Zemgales mālos varēs jau kā mīklu mīcīt vismaz nedēļu pēc šitā slapjuma.

 54. maikls Says:

  Jēkabpilī šorīt burvīgi zilas debesis un spoža saule, tāpat kā Latgalē un gandrīz visā Vidzemē.

 55. Maija Says:

  Šāgada jūniju nevar salīdzināt ar pērno gadu,pat ne tuvu!13.jūn.viszemākā temperatūra pie mums bija +5gr.Dārzi ap šo laiku jau bija izravēti,ziedēja puķes gan dārzos,gan pļavās.Ir jau bijuši atsevišķi gadi,kad kādu nakti jūnijā ir salnas.Un,man neiestāstīs neviens,ka šitais laiks nav nekas neparasts Latvijai.Tā nu gan nav!Sevišķi aukstās,indīgi aukstās naktis,augt negrib nekas!

  • aukstums Says:

   Diemžēl meteo vēsturē šis jūnijs nav nekas īpašs. Domāju, ka pat aukstāks bijis attiecīgais periods 1976. un noteikti 1962. gados, gan jau vēl dažos pirms 2. Pas. kara., bet 19. gs. vispār vesela rinda ar pavisam dzestriem jūnijiem, cik var spriest pēc dažādiem avotiem. Un ja nu mēneša pēdējos datumos būs karsts laiks, tad mēnesis kopumā vispār var iznākt pavisam normāls.
   Manuprāt, galvenā problēma tomēr ir lietū. Pat karstā laikā lieks ūdens un mitrums rada sarežģījumus dažādu sēnīšu un baktēriju izraisītu slimību veidā.
   Bet naktis… Nu vismaz man izskatās, ka naktis tomēr ir siltākas kā pērnajā jūnijā. Šogad neparasti zemas ir dienas temperatūras. Manā atmiņā praktiski nav tik daudz aukstu dienu jūnijā. Augiem gan viens pīpis, kad ir auksts, jo viņiem svarīga diennakts vidējā temperatūra, kas šogad ir zema, taču ne unikāla. Tāpat būtisks ir saules spīdēšanas ilgums, kas šogad noteikti ir mazāks kā pērn, sākot jau ar maiju.
   Kāpēc kartupeļu vietā neaudzējat topinambūrus? Krievijā, pirms panesās kartupeļu mode, tie bijuši lielā cieņā. Tāpat kāļiem, kolrābjiem nevajadzētu ciest šajās dienās, ja vien tas viss neatrodas īstā ūdenī.
   Kā ir ar zāli? Pēdējo reizi ārpus Rīgas biju maija beigās un tad redzēju, ka zāle švaki paaugusies. Vismaz tagad tā ir sazaļojusi un pieaugusi masā?

 56. Kamielis Says:

  Ventspilī pa druskai smidzina jau no vakar vakara sāka ap 20:00. Bet gaidāmais lielais lietus ir apstājies kaut kur uz rietumiem virs jūras, ja var ticēt satelīta bildēm. Redzēs vai tas atnāks, drusku jau derēja, jo viss dārzs izkaltis.

 57. maikls Says:

  Šodien, protams, modeļu prognozes arī atšķiras, ir tādi, kas stiprāko lietu prognozē Jelgavas un Rīgas apkārtnē, kā arī virs līča un Lietuvas ziemeļos.

 58. weatherphoto Says:

  Rīgā visu nakti un rītu pūš brāzmains vējš un nepārtraukti smidzina lietus ik pa laikam nedaudz pastiprinoties. Debesis ir pelēkas un gaisa temperatūra pašlaiks ir +11,1 grāds.

  Pat tad, kad radars uzrāda, ka Rīgā nelīst, smidzeklis tik un tā turpinās. Iespējams tādēļ, ka lietus lāses ir tik sīkas, ka radars tās neņem 🙂

  Interesanti, ka pēdējās 24 stundās gaisa temperatūra Rīgā turās 2 grādu robežās (viszemākā tā bija 4 no rīta +9,6, bet vakar maksimums bija 16:00 +11,6 grādi)

 59. weatherphoto Says:

  P.S. Pēdējo 12 stundu laikā Rīgā ir nolijuši 7.0 mm nokrišņu.

 60. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē līst jau no nakts sākuma, arī patreiz mēreni un ilgstoši līst, debesis pelēkas, gaidu vismaz uz daļēju skaidrošanos (jo – jālabo sēta, ko gan negribas tad, kad lietus aiz apkakles līst…lai gan, šodien dārzi beidzot padzērās pēc ilgāka laika…).

 61. Maija Says:

  Aukstums topinambūrus var audzēt pats,man tie negaršo!Piebalgas pusē zāle ir saaugusi krietni,tikai tiem,kuriem lopiņi,ar siena laiku švaki.Pašlaik pie mums saule,vējš,+16 gr.,vispār jauki!Bet,cik nu ilgi,gan jau atkal sagaidīsim lietu!Vējš tagad lieti noder,jo vagās pazūd ūdens,labi arī tas,ka mums ir akmeņaina smilts zeme.Cerības vēl nezaudēju…

  • aukstums Says:

   Jauki, ka vismaz Jums šodien veseli +16, ne tā kā Rīgā. Cerības nekad nevajag atmest. Bet par ēdamo…
   Arī ūdenī vārīta gaļa nav diez ko garšīga. Viss atkarīgs no mākas pagatavot garšīgi pat to, kas pirmajā momentā nešķiet ēdams. Personīgi es nejūtu atšķirību starp topinambūru un kartupeli, taču cilvēki pārsvarā atzīst, ka ir garšīgs, ja prasmīgi pagatavots. Latvieši savā izvēlīgajā attieksmē pret dabas veltēm mani nebeidz pārsteigt. Laikam šī zeme nekad nav piedzīvojusi īstu badu un neražu, jo citādāk tas nav izskaidrojams. Topinambūru minēju kā alternatīvu kartupelim, jo pēdējais ir šausmīgi slimīgs un vārīgs pret laikapstākļiem. Savukārt Krievijas stepēs ir par karstu kartupelim, tomēr cilvēki tāpat nepāriet uz batāti (tā nav uzņēmīga pret kartupeļu lakstu puvi un ir krietni vērtīgāka). Kaut kāda neracionāla zemes apsaimniekošana. Vienīgais mīnuss topinambūram, ka tas jāatstāj pa ziemu zemē. Tā kā Krievijā ziemas ir bargas un garas, viņiem šis variants neder, tāpēc ātri vien pārgāja uz kartupeli un aizmirsa par tā priekšteci. Varbūt arī Piebalgā ziemas vienmēr ir tik aukstas, ka nav iespējams izrakt pēc vajadzības.

 62. maikls Says:

  Skatos, ka Rīgā šodien pavisam “briesmīgs” laiks – vējš, lietus, ļoti liels gaisa mitrums, dūmaka un tikai +11 grādi.

  Bet Jēkabpilī joprojām starp mākoņiem spīd saule, jauka diena salīdzinot ar vakardienu.

  • gubumakonis Says:

   Riga man ir pilnigi normals laicinjš-visu nakti un ritu smidinaja+brazmains vejš,bet nupat saka beidzot liit normali,briziem pat mereni stipri 🙂 nu beidzot mitrums ari mums pietiekoši-zale sak augt griezdamies.Gaidu vakara stipro lietu beidzot 🙂

  • lightning Says:

   Līvānos tieši tāpat! Gubu mākoņi, brīžiem vairāk, brīžiem mazāk, saules arī pietiekoši, no paša rīta esot bijis pat pilnīgi skaidrs. Visam klāt tāds pluss, ka termometrs jau pavisam tuvu +20. Vienīgi vējš diezgan stiprs, bet tā maza problēma, nav jau nekāda vētra. Pēc vakardienas – šodien forši! 🙂

  • aukstums Says:

   Es tikko pārnācu no āra. No rīta uzvilku cepuri, apliku šalli un devos savās gaitās. Bija tīri komfortabli – ne auksti, ne karsti un lietus vēl nebija tik stiprs, lai es izmirktu līdz ādai. Tikai diez vai jūnija vidū būtu jāstaigā kā oktobrī un aprīlī. Godīgi sakot, šodien biju ģērbies kā nereti ziemā staigāju.
   Kārtējo reizi leišu HIRLAM nespēja noprognozēt precīzu temperatūru (nenormāli zemu), savukārt GFS atkal precīzi uzrādījis šo anomāliju.

 63. weatherphoto Says:

  Jā – Rīgā ir mitrs vējains un vēss … bet ar optimismu gaidam dienas beigas un lielo lietu (man nav dārza).

  11:10 Rīgu sasniedza stiprāka lietus zona un Smidzinošs lietus lēnām sāk pāriet jau normālā lietū!

 64. Juris A. Says:

  Interesanti paskatīties SMHI radarbildē (ir ielikts arī Stīlera lapā), kā viena un it kā tā pati mākoņu grupa, nākot pāri Latvijai no dienvidu puses, pagriežas pa kreisi uz līci un jūru, apmet loku, varbūt, vēl uzņem enerģiju no jūras un nāk atpakaļ uz Latvijas rietumu piekrasti no rietumiem. Šķiet, tas saistīts ar dubult ciklonu sistēmu, kas bija izveidojusies un tie it kā arī rotēja ap kopīgo nosacīto centru, netālu no mums. Baltezera ZA krastā patlaban DDA (SSOst) vējš (mākoņu gaita), +13.4 grad. Ķuģošanā starptautiskajā sistēmā pie austrumu apzīmēšanas liek klāt burtus “st”, lai nesajauktu ar “0”, tātad: Ost.(st gan raksta augšā, kā pakāpi).

 65. Saulcerīte Says:

  Pienākusi vienīgā šīs nedēļas brīvdiena un lietus mani ir atbrīvojis no visa veida āra darbiem.Tā ka atpūsties varēs pilnvērtīgi un lietus noskaņās uzcept kādu mājas torti-ir taču jāartzīmē tas ka arī Rīgā beidzot ir īstas peļķes un ūdens pietiek visam.Dārzā starp dažām kultūrām ir sākušās augšanas ātrumsacensības/zirņi,cūkupupas,dālijasutt/

 66. Cb Says:

  Jā, baigi interesanti, ka kaut kur Latvijas austrumu daļā spīd saule, bet šeit ir apmācies un nepārtraukti līst, brīžiem diezgan stipri.

 67. weatherphoto Says:

  Rīgā jau gandrīz stundu ir diezgan stiprs (mērens) lietus un pēc radara izskatās, ka intensitāte vēl kādu laiku saglabāsies.

 68. raitis_sametis Says:

  Jā, arī Zantē, kurzemes austrumu robežā- mēreni līst, dārzi, šķiet, pirmo reizi kārtīgi sadzeras šajā vasarā (kontrastā ar L. austrumiem, kur, šķiet, mitrums pietiek…).

 69. miglinja Says:

  nemaz nav jāskatās radarlapā,ciklona riņķošanu var redzēt Lietuvas lapā..,jau līdz kaklam tas lietus,viss sagāzts krustu šķērsu..,auksts,ja tā turpināsies-nekas labs no ražas nav gaidāms,vienīgi gliemeži un zāle.Pilsētniekiem jau to nesaprast-jums jau ka tikai ekstrēmāk-gan jums karstums un sausums tīk,gan citas galējības.

  • weatherphoto Says:

   Piekrītu, ka pilsētniekiem tas varbūt nav tik aktuāli kā lauku iedzīvotājiem, bet saprast jau saprot – es piemēram bērnībā dzīvoju netālu no Baldones, tā kā zinu kas ir kas 🙂

  • lightning Says:

   Es ar pilsētnieks, turklāt visu mūžu tāds bijis, taču pārmērīgs slapjums (vispār lietains laiks, ja neskaita atsevišķus neilgus periodus – uzgāž, padzirdina zemi un aiziet) nu gan nepatīk. Karstums – tas gan, pat neraugoties uz to, ka tādā laikā svīstu traki.

 70. kurzemniece Says:

  Dzīvoju netālu no Tukuma /Saldus r. robežas,dārzos bija salijis pietiekami,bet šonakt kā sāka. Tagad man kartupeļu vadziņās stāv ūdens,kaut dārziņš meliorētā platībā.Visapkārt migla,lietus,vējš.Patiesībā var būt ne migla,bet lietus.Un tie paši +11. Gurķus jau dabūju iesēt otro reizi,jo pirmie aukstuma dēļ satrunēja neizdīguši. Saule,mosties no miega! Maikl,cik gadus saule jau ir miera stāvoklī? Daba palīdz padziļināt krīzi?

 71. liepājas veeji Says:

  Mums te Liepāja pamatīgi līst, nācas man dārzā ar dubultplevi apsegt savus arbuzus, lai kaut kas tomer izaug šovasar.:)

  tie kas dzivo uz laukiem Nicas un Otaņķu apkaime bija riktigi izslapuši pec lietus, jo maija sausums darija savu laiksaimnieicibai. :((

  dregns un ap +12 gradiem. kad būs beidzot saule un siltums?

  miers un prieks Jūsu galā !!!!

  • lietus Says:

   Kas par arbūziem? Parastie vai kāda speciāla, Latvijai pielāgota, šķirne? Jūs pa taisno no sēklām audzējat vai uz kabaču potcelmiem?
   Saule varbūt arī būs, taču par siltumu vajadzētu aizmirst, vismaz tuvākajā nākotnē.

 72. raitis_sametis Says:

  Nedaudz offtopic: draugiem.lv manis kūrētā vēstkopā ir 2 idejas: 1) pa laika vērotāju klātienes saietu; 2) un par to – ka kāds taisīs lielu mākoņi klasifikātoru (bloga vai lapas veidā), kā nupatās izrādās – dažādiem mākoņu veidiem un parādībām nav pat adekvāts latviskots vārds.

 73. weatherphoto Says:

  Nu tas brīdis ir sagaidīts – Rīgā lietus aiz vien pastiprinās un nu ir gandrīz pats stiprākais visā Latvijā … visas ielas ir peļķēs. Arī vējš paliek stiprāks.

 74. Cb Says:

  Lietus Jelgavā aizvien pastiprinās, nu jau līs gandrīz mērenas lietusgāzes formā

 75. maikls Says:

  Jā, Rīgā šis lielais lietus varētu radīt dažas neērtības, ziņojiet…

 76. weatherphoto Says:

  Nu Rīgā līst kā pa jāņiem … !!!

 77. MRX Says:

  Rīgā, Pļavniekos pavisam tumšs tagad palika kā lietainā decembra dienā, līst tā normāli jau vairākas stundas, temperatūra ap +11. Grūti noticēt, ka virs mākoņiem spīd saule, kas šajās dienas pirms saulgriežiem ir pati spilgtākā.

  • rupucis Says:

   “…tur aiz mākoņiem ir saule,tur aiz mākoņiem ir viss,tur aiz mākoņiem ir labi,lūdzu, paņem mani līdz…”
   Forši – windguru sola lietus izbeigšanos ap 21-22 vakarā 😦

 78. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude nu jau dazas stundas stipri list,briziem pat gaž! 🙂 Braucot uz centru un atpakalj pelkes tadicionalas vietas tiešam sodien palika exstremi lielas,gandriz neizbraucamas,gan jau vakara zinas piemines atkal appludusas ielas vietam 😉 Nu tad beidzot prognozes par lielu lietu piepildas ari Rigai,ja ta turpinas liit,bus interesanti. Vai tad otra valsts pusee jopojam sid saule?

 79. weatherphoto Says:

  Nu jau radarā var redzēt solītais lielo vakara lietu … smuka nokrišņu zona 🙂 Turklāt mākoņi virzās lēni, tādēļ vienā vietā lietus līst ilgi!

 80. liepājas veeji Says:

  lietus viram >>>>>>>> tie arbuzi ir selekcionēti tieši Latvijas klimatiskajiem apstakļiem un audzeti no seklām, dabūju no Medzes zemniekiem kas audzē paši sev un Liepājas tirgum.

  • lietus Says:

   Skaidrs, ka no sēklām, taču šeit ziemeļos mēdz uzpotēt uz kabaču sēklaudžiem, jo pašiem arbūziem ļoti vārīgi stādu kakliņi uzreiz virs zemes – ātri sapūst pie nelabvēlīgiem apstākļiem. Bet kādus arbūzus viņi tirgo? Pietiekoši gatavus, lai no to sēklām varētu arī citi izaudzēt arbūzus? Nez kā ar viņiem sazināties?

 81. Cb Says:

  Jelgavā gaiss rīt jau iesils līdz +20 grādiem 😉 pēc Lietuvas modeļa (šodien pagaidām tmax=+12,9)

 82. Maija Says:

  Jaunpiebalgā +20,saule vējš,pasakaini balti gubu mākoņi!Pēc vakardienas-paradīze!Arī es tagad citādi skatos uz mākoņiem,ļoti interesanti!Par to jāsaka paldies Jums visiem!Jūs esat fantastiski,ar Maiklu priekšgalā.
  Aukstumam-ir jau ir mums 2 krūmi ar topinambūriem!Ja tos reiz esi zemē ielicis-vaļā netiec nemūžam!Starp citu-tie glabājas arī pagrabā.Es labāk graužu kāpostu kacenu…Ceru,ka salnu nebūs,ja jau atkal nāk lietus?

  • aukstums Says:

   GFS redz ļoti aukstu gaisu mākoņu līmenī, tāpēc pie skaidrām debesīm bezvējā salna ir pat ļoti reāla, runa ir par trešdienu.
   Es ēdu gandrīz visus augus, kas nav indīgi. Kas var būt labāks par lielajām mārrutka lapām – daudz minerālvielu, labi iespaido zarnu mikrofloru. Ja nu galīgi nav ko ēst, var uzēst papeļu lapas – daudz karotīna. Vienīgi ar parastās egles skujām neesmu ticis galā, neesmu atradis ciešamu veidu, kā tās iedabūt iekšā. Ir cilvēki, kas salātos ēd pieneņu lapas, taču tās gan es nespēju ieēst.

 83. thunder Says:

  Līst un līst Jelgavā, liekas, ka jau veselu mūžību līst. 🙂 Tagad tā kā samazinājies zemo mākoņu daudzums, bet visa debess pelēka. Likas it kā šīs lietainās un aukstās dienas būtu būtu tāda kā sagatavošanās gaidāmajam ilsgtošajam karstumam (varbūt sausumam) kaut kad sākot no jūnija beigām/jūlija.

  • raitis_sametis Says:

   es gan priecājos par katru dienu, kad karstums nav atnācis, no kalendārā vasaras09 perioda tikai 1. jūnijs tāds bijis, nu tā nosacīti vēl divas dienas piedzīvotas. Līdz 31. augstam ir 78 atlikušās, un katras dienas vakarā domās ar pateicību nosvētīju aizvadīto laika sprīdi, kad tas uzbāzīgais sviedrējošais Velns nav devis par sevi ziņu.

  • lightning Says:

   Kaut nu fiksāk pie mums atnāktu kāda gaisa masa no Āfrikas puses! 😉 Tad varētu izbaudīt tos priekus, ko spēj dot īstena vasara! 🙂

 84. Anonīms Says:

  Bauskā līst visu dienu. :(( +10.9

 85. weatherphoto Says:

  Rīgā lietus pēc daudzajām stundām ir nedaudz piestājis – tagad tikai minimāli pilina, bet pēc radara redzu, ka tulīt lietus atsāksies ar jaunu sparu. Pie mājas ir izveidojusies milzīga peļķe … he hee – temperatūra +11,1 grādi.

  • gubumakonis Says:

   Uz bridi samazinajas gan,bet nu jau atkal līst pilna spara 🙂 Ka man patiik ši diena! Reali!! 🙂 Ceru ka ar šo dienu Rigas sausuma barjera ir kritusi 🙂

 86. lightning Says:

  Laikam arī līdz Līvāniem būs atnākusi kārtējā aukstā fronte… 😦
  ZA pusē vēl skaidras debess pleķīši vīd, bet DR pamale tumša, ceļas vēl stiprāks vējš, strauji kļūva vēsāks pēdējās pusstundas laikā, vairs tikai ap +15 (dienā bija stabili ap +20 ar visu vēju), izskatās, ka līdz lietum arī vairs nav tālu.
  Apnicis gan tas slapjums! 😦

  • weatherphoto Says:

   Nu pēc radara spriežot, Līvāniem līdz lietum ir ļoti tālu, jo nokrišņu zona tālāk uz austrumiem nekust.

   • lightning Says:

    Pirms minūtēm 40 uzlija gan, tiesa, neilgi (ap 10 min.) un ne pārāk stipri, tagad asfalts vietām jau gandrīz sauss. Dažus lokālus mākonīšus radars arī manā pusē uzrāda, nekas nopietns, taisnība, pagaidām gan nav redzams.

 87. maikls Says:

  Izskatās, ka visvairāk būs salijis Zemgales rietumpusē, ka tikai vietām nebūs nolijusi vairāk nekā mēneša norma (vairāk nekā 70 mm diennakts laikā). Kaut gan pēc radara īsti nevar spriest, jo šādos apstākļos, kad ir liela lietus zona, tas kļūdās visbiežāk.

 88. kika Says:

  Salacgrivaa rits bija peleks,veejains un druums,bet nelija.ap pusdienlaiku atkal udens no debesiim.. tiesa,ne tik specigs ka vakar un aizvakar,bet tomer lija-shobrid shkjiet ka nelist bet viss slapjsh.auksts ari…..
  Laikam bus jabrauc uz dzimto Vecpiebalgu-ja Maija saka ,ka taja pusee saulite spid un ir silts./kaut gan nevar zinat,20 km tomer starpaa…/ 🙂

 89. Saulcerīte Says:

  TVnet ziņo ka Rīgā lietus dēļ ir applūdušas ielas-šoreiz Ganību dambis un Sarkandaugavā.

 90. kika Says:

  Jaunpilī-bez pārtraukuma,drīz laidīsimies peldus! Ne spraudziņas mākoņos.Un līst,nevis miglo.

 91. Juris A. Says:

  Ir jūtams, ka visiem meteomīļiem ir vajadzīgas pārmaiņas gan uz vienu, gan otru pusi! Tauta kļūst nervoza un aizkaitināma. Baltezers ZA krasts. Vienu brīdi lietus pierima, bet tagad sāk līt arvien blīvāk. Vējš iegriezies no S uz SSOst.

 92. Maija Says:

  Brauc droši,Kristīnīt,arī Vecpiebalgā esot saule!Tā vismaz tauta runā.Diena bija jauka,tagad gan palika vēsāks,jo pazuda saulīte.Uzreiz jūt vēsumu.Cerēsim,ka rītdien arī vēl nelīs.Es Maiklu turu jau gandrīz vai Dieva vietā,tā nu tas ir.Taisni neticās,ka kaut kur stipri līst…

  • gubumakonis Says:

   Tapat ka man bija gruti noticet visu juniju ik pa bridim lasot Jusu komentarus un bedu stastus par stipram lietavam un pludojošiem darziem,kad Riga te es nevareju sagaidit neko nopietnu,kaut vai skrien ar pieri sienaa bet nu tas ir noticis! RIGA STIPRI LIST VISU DIENU 🙂 un lis vel vismaz dazas stundas 🙂 Un man tas patiik!!! Beidzot taisnigi 🙂

 93. Maija Says:

  Vot tā,tikko sāk krist lietus piles arī pie mums!Ceru,ka ne ilgi…

 94. raitis_sametis Says:

  Man klajā vietā stāvēja spainis, nu tagad tajā ir 2cm ūdens, tobiš- 20mm nolijuši?

 95. weatherphoto Says:

  Izskatās, ka Rīgā lietus varētu beigties aptuveni pēc stundas … nez cik Rīgā būs nolijis?

 96. kika/Salacgrīvā/ Says:

  rādaas ka te vel viena Kika uzradusies 😀
  tādēļ savu niku “uzlaboju” 😀

 97. Saksija Says:

  Nevaru ciest to lietu. Lai tas murgs iet tālāk uz austrumiem!

  • lightning Says:

   Kāpēc uz austrumiem, varbūt uz rietumiem? Man lietu arī nevajag! Ja uz austrumiem, tad – pāri Latvijas robežai, vislabāk – uz Tālajiem Austrumiem! 😀

   • Saksija Says:

    Čau! Tu skaties radaru ? 🙂 Piekrītu, ka vislabāk būtu, ja lietusmākoņi atstātu Latviju. Tagad gribu sausu laiku līdz oktobrim. 😀

 98. PURVA VECIS Says:

  Pagajuso nedelas nogali pavadiju IGAUNIJA, visadi makoni griezas. man nebija iespejas filmet, tacu delfos paradito makonu no lietuvas nokeram mes.(2008)

 99. PURVA VECIS Says:

  Parbaudiju datus,atvainojos .Tas bija 2007 gada.Izdariju uznemumu seriju jo bija jamuk.Bildes var dabut.vilansjanis@inbox.lv

 100. Gunars Says:

  Smiltene šodienu aizvadīja bez lietus pilītes. Saulains, arī mākoņi. Vējš žāvē dārzu, raugu jau ka gurķi būs jālaista. Nu redzēs, vai naktī līdz mums kas slapjš atnāks. Tagad gan ir pavēss +13

 101. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā nekādu lietus iztrūkunu nemana .Aiz sajūsmas viss gar zemi-īrisi,pupas,avenes,ērkšķogas,ozolītes un jāņogas.Bet gala tai līšnai neredz.

 102. PURVA VECIS Says:

  Raizejos par lauka liliju stadijumiem.

 103. thunder Says:

  Nu tā, lietus Jelgavā sāk beigties. Radarā arī var redzēt, ka nokrišņu zona atkāpjas uz Austrumiem.

 104. thunder Says:

  Rietumu pusē var redzēt jau skaidras debess laukumu. 😉

  • lightning Says:

   Man līdz tam vēl tālu, tek un tek… Pārsvarā smidzeklis, bet tomēr tek, tā kā vienīgais mierinājums, ka nav kaut kur apkārt jāblandās, varu savā dzīvoklī sēdēt. 🙂 Un arī lēnā garā alu sūkt! 😉

 105. Saksija Says:

  Yeah!!! Lietus ir beidzies Rīgas Zemgales priekšpilsētā! 🙂 😀

 106. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau divas dienas pēc kārtas lietus un Ns mākoņi. +10 … +12°C. Vairāk nekāda labuma no tā ciklona. Dodu 4. kategoriju, skatoties pēc tā, cik ciklons ir apnicīgs un kādu 3. kategoriju pēc nokrišņu daudzuma (dienas laikā varētu būt 10 mm šodien un 25 mm vakar).

 107. Saksija Says:

  Un debesis vēl ir apmākušas atšķirībā no Jelgavas/Mitavas 🙂

 108. maikls Says:

  Rīgas lidostā pēdējo 12 stundu laikā 27 mm, nav slikti.

 109. aukstums Says:

  Nu lūk, salna uz ceturtdienu paliek spēkā, pagaidām.
  Lidostā 34 mm samērījuši šajā datumā. Ceru, ka ekstrēmisti ir gandarīti.

 110. kika/Salacgrīvā/ Says:

  mums joprojaam brazains vejsh,un liinja lietus 😦

 111. gubumakonis Says:

  Lietus strauji atkapjas uz austrumiem,pat atrak nedaudz,ka modeli bija paredzejuši 😉 Bet nolija Rigā tik un ta labi, 34mm-ja tads mierinajums un gandarijums ir,si diena galvaspilsetā man personigi loti patika 🙂 Redzees,kas bus talak. Lai nu ka,bet ceru ka garus sausuma periodus šogad vairs nepiedzivošu.

  • gubumakonis Says:

   P.S Tik pat daudz lietus – 27mm ka šodien 12 stundu laikaa Riga 2008 g 8 septembra rita nolija apmeram pusstundas laika,kad bija pedejais specigs negaiss ko atceros,protams tada veida laikapstakli butu daudz pienemamaki vasarai 🙂

  • lietus Says:

   Noteikti vēl būs līdz rudenim un varbūt arī pašā rudenī vairāku nedēļu sausuma periodi.
   Starp citu, šodien Rīgā uzstādīts jauns nokrišņu daudzuma rekords konkrētajam datumam. Turklāt uzlabojums ir visai iespaidīgs.

  • raitis_sametis Says:

   Pēc dabas pazīmēm- rudens varētu būt mēreni sauss, mazāk grozīgs- kā šī (vēl par 5/6 priekšā) vasara…

 112. raitis_sametis Says:

  Zantē lietus lija – gan ar dažādu intensitāti – nepārtraukti 22 stundas! Sen nepiedzīvots ilgums, no 22:00 13. jūlija vakarā līdz 20:00 šai dienā. Zantē- pirmais nopietnais lietus kopš pavasara cīruļputeņiem. Es vizuāli vērtēju kādus 25mm (pēc spaiņa…)…Pašreiz – drusku sāk skaidroties, parādās zilas debesu “saliņas”, ir 9 balles zemie st, bet ir aygstāki sc un ac slaņi, kādas 5 balles. R vējš, kas pievakarē uz brīdi brāzmās sasniedza 6m/s, tagad 1m/s. +11 grādi.

  • gubumakonis Says:

   Riga lietus sakas sestdienas naktii un praktiski bez partraukuma ar dazadu intensitati,biezi vien nedaudz smidzinot lija lidz šovakar 9-30,kopa divas diennaktis nolija 42 mm pec lidostas datiem 🙂

 113. thunder Says:

  Jelgavā jau debesis daļēji skaidras. Interesanti, cik Jelgavā nolija..

  • lightning Says:

   Man savukārt interesē, cik vakar nolija Līvānos. Izmērīt pats normāli nevaru (dzīvoju d-dzīv. mājā), meteo stacijas nemēra, tuvākā pie Jēkabpils – Zīlānos (ap 25 km), bet no pieredzes zinu, ka bieži ir tā, ka pat 10 km tālāk bieži nogāž, bet šeit nav nekā. Kā pirms dažiem gadiem – Trepē (~10 km uz Jēkabpils pusi) un Jersikā (aptuveni tikpat uz Daugavpils pusi) viss pludo, riktīgi negaisi, bet Līvānos spīd saule, peld balti mākonīši, vien pamalēs tos garāmejošos draudīgos mākoņus manīt var.
   Un tā nav vienīgā reize.

 114. jess, Says:

  tie speciālisti šajā lapā gan ir humora veči arī!

  • raitis_sametis Says:

   Protams, kur nu ciklona virpuļos bez jociņiem… Par šo es smejos jau vairākas dienas. Koroče! Vecmāmiņa ar mazdēlu sajauca tabletes. Mazdēls aizmiga pie kluba durvīm, bet vecmāmiņs noadīja 15 metrus garu zeķi!

  • raitis_sametis Says:

   Reāls gadījums no PSRS laikiem, laikam Maskavā – reāli kāds vīrietis esot zvanījis uz radio un dusmīgi sacījis: “es jau sešas stundas no pagraba smeļu ārā to, ko jūs nosaucāt par mainīgu mākoņu daudzumu bez nokrišņiem”!

 115. raitis_sametis Says:

  Bet-laikam tas fatālais lietus galvenokārt Kurzemē – nenesa nekādas sekas? (plūdi, izskalojumi, elektrības pārtraukumi…). Bija tikai norādes, ka Rīgā (nezin- kā tas iespējams pie nieka 7mm nokrišņiem) kādas tur ielas aplūdušas… Varbūt ziņas vēl ienāksies.

 116. Andris Says:

  Lietuvas modelis Mažaiķiem solīja 30mm nokrišņu. Dzīvoju netālu, samērīju 26mm. Un postījumu tiešām nekādu

 117. lightning Says:

  Daudz lietusvīru te… 😉 Man lietus patīk tikai kombinācijā ar negaisa mākoņiem – nogāž, aiziet un – čau! Bet tā kā tagad (dienā ta bij labi, bet kopš ~20.00 atkal viss šļakst), kad līst un līst sīkais, fui!
  Labi vien, ka dienā +20 un treknais vējš vakardienas peļķes labi pasausēja. Kaut gan – drīz laikam būs tādas pašas…
  Rīt it kā tuvu Līvāniem iespējams negaiss, bet tas stipri aptuvens spriedums, pats apzinos, jo līdz austrumu robežai ui, ku gabals, bet tos negaisus vairāk tieši ap A robežu plāno. Kaut gan viss var būt.
  Būtu to lietu piegāzuši pāris negaisi pie grādiem +25, neko neteiktu. bet šis apnicīgais pļurktvassers jau genoht! (sorry par vācu val. kļūdām – patīk, bet neesmu mācījies)! 😀

 118. raitis_sametis Says:  Par nosaukumiem, … Martins (ciklons) turpina aizpildīties virs Baltijas jūras, Nikola – iestrēdzis maskustīgumā uz rietumiem no Lielbritānijas. Bet nupatās jau ir piedzimis arī Odins, pagaidām – kā neliels “vilnis” uz frontes robežvirsmas un atrodas Francijas rietumos. Anticiklons Anja – ir mazkustīgs, galvenokārt Eiropas dienvidos, bet tā ZR atzars uz kādu brīdi būs jūtams arī pie mums!

  • lightning Says:

   Nu lai tad Anja pastiepj mums ar to savu rociņu! 😀 Bet vislabāk – atnāk pati, un pasēž dažas nedēļas šeit! Pabarosim viņu! 😀

 119. lightning Says:

  Nu tomēr tās slūžas laikam aizvērušās! Radars arī rāda, ka pat visā Latvijā vairs tikai vietām nelielas nokrišņu zonas palikušas. Dīvainākais tas, ka pat par kādu grādu siltāks palicis, salīdzinot ar to, kas bija stundu iepriekš (+11). Naktij +12 var pieņemt! 😉

 120. kika/Salacgrīvā/ Says:

  Salacgrivaa ap 7 bija zilas debesis,spideja sauliite un brazmains vejsh. nu jau debesis nomaakushaas,pa britinjam uzspiid sauliite,bet tik pat atri pazuud….gan jau bus lietus atkal…. 😦
  nakti stipri lijis-darzaa starpvagaas staav udens …….
  kad reiz beigsies vis shitais??? 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: