Brīžiem līs, kļūs vēsāks

Latvijai no dienvidiem tuvojas divi cikloni. Saskaņā ar dažām prognozēm viena ciklona centrs naktī uz piektdienu nonāks virs Latvijas austrumdaļas un pastiprināsies, šeit atnesot stipru lietu un arī brāzmainu vēju. Bet GFS šobrīd prognozē, ka naktī tas vēl paliks uz dienvidiem no Latvijas un nenesīs ne lietu, ne vēju.

Otra ciklona centrs naktī uz piektdienu pastiprināsies Baltijas jūrā pie Zviedrijas dienvidiem. Piektdien uz dienvidaustrumiem no Latvijas gaidāms vēl trešais ciklons, kas vēlāk dosies uz ziemeļiem. Šī ciklonu sistēma noteiks laika apstākļus Latvijā vairākas dienas, atnesot mākoņainu un vēsāku laiku.

Bez lietus, ko Latvijas austrumdaļai nesīs pirmais ciklons, piektdien gaidāms arī lietus no otrā ciklona aukstās atmosfēras frontes, kas Latviju šķērsos, sākot no dienvidrietumiem. Pastāv stipru lietusgāžu un negaisa iespēja. Gaisa temperatūra pirms aukstās frontes ierašanās vietām vēl pārsniegs +20 grādu atzīmi.

Sestdien un svētdien brīžiem gaidāms lietus. Iespējama kāda stiprāka lietusgāze un lokāls negaiss. Debesis būs pārsvarā mākoņainas, un gaisa temperatūra dienas laikā gaidāma no +10 līdz +15 grādiem, bet, ja kaut kur vairāk paspīdēs saule, tad tur gaiss sasils līdz +18 grādiem.

Plkst. 18:50
ESTOFEX prognozē, ka Latvijas austrumus piektdien var skart spēcīgs negaiss ar lielu krusu, vētru un virpuļviesuļiem (Latvijas austrumi iekļauti 2. kategorijā, kas nozīmē 15% iespēju, ka 40km rādiusā no attiecīgā punkta tiks novērota kāda no minētajām stihijām).

12. jūnijā plkst. 7:05
Saskaņā ar jaunāko GFS prognozi negaiss piektdien iespējams arī valsts centrālajos rajonos (ne tikai austrumos). Šķiet, ka apstākļi ir piemēroti, lai varētu izveidoties spēcīgs negaiss ar lietusgāzēm, krusu, stipru vēju.

113 Atbildes to “Brīžiem līs, kļūs vēsāks”

 1. raitis_sametis Says:

  Labrīt- jā “Martins” jeb Mārtiņš – padarbosies, mani tas priecē…

 2. kika Says:

  nu nav jau,Raiti tur neka iepriecinosha…. bet tas jau gaumes jautajums 🙂

 3. Cb Says:

  Pareizāk sakot, kļūs ausktāks. +10…+15 grādi ir parasta aprīļa temperatūra

  • maikls Says:

   Tu iepriekš rakstīji, ka karstums ir virs +30 grādiem. +30 grādi ir 10 grādi virs vidējās jūnija maksimālās temperatūras Rīgai. Tātad par aukstumu, analoģiski, būtu jārunā tad, kad temperatūra ir 10 grādus zem normas – tad, kad diennakts maksimālā gaisa temperatūra jūnijā ir +10 grādi un zemāka.

   Saskaņā ar šādu loģiku Rīgā šajā jūnijā vēl nav bijusi neviena auksta un neviena karsta diena. 😀 Vidējā maksimālā gaisa temperatūra aprīlī Rīgā ir +10 grādi.

   • piebilde Says:

    Atcerēsimies, ka Cb ir jelgavnieks. Ļoti iespējams, ka Jelgavā maksimālās ir augstākas kā Rīgā. Jo īpaši, ja ņemam vērā, ka vecās padomju laika normas ir neatbilstoši zemas (aukstas). Ja pārrēķinātu, tad Jelgavā gan jau sanāktu visi +23. Nu tad, kas ir tuvāk normai, +30 vai +10?
    Bet būsim korekti! Īstu aukstummīli neapmierina Latvijas ziemas mēnešu vidējās normas, tāpat siltummīli – vasaras normālās temperatūras.
    Kas attiecas uz Rīgu, tad diennakts vidējā temperatūra vairākas dienas bija ļoti tuvu apakšējai robežai. Nu kaut vai 7. jūnijs, kurš manuprāt kļuva par aukstāko dienu, kāda bijusi konkrētajā datumā, vismaz pēdējos 80 gados. Lūk par 1928. g. nav sīkas informācijas, lai gan togad varbūt arī bija ekstremāli auksts viss mēnesis. Par laikapstākļu normalitāti var spriest ne tikai pēc kaut kādiem izdomātiem lielumiem, bet būtu jāņem vērā arī galējās robežas un attālums līdz tām. Un ja pavisam nav ko darīt, tad varētu ņemt vērā arī līdzīgu temperatūru atkārtošanās biežumu.
    Secinājums – jūnija sākums bija samērā auksts, lai gan nekas ārkārtējs nav noticis.

  • piebilde Says:

   Ja runājam par maksimālajām, tad Tevis minētā mani apmierinātu tikai martā. Tīri subjektīvi aprīlī gribas ap +20, maijā ap +25, arī jūnijā varētu iztikt ar +25…+28 (ir pierasts, ka jūnijs nav tas siltākais mēnesis), jūlijā +25…+30 ar vismaz 1 dienu virs +30, augustā līdzīgi jūlijam, bet varu sagremot, ja ir nedaudz vēsāks. Rudenī mani īpaši neinteresē temperatūras, jo daba acīmredzami novīst, kaut gan septembra pirmo pusi gribētos ap +20.
   Ja kāds teiks, ka šāds modelis neatbilst Latvijai, tad atgādināšu, ka pat Polijā, Čehijā ir siltāks. Bet kopumā nav noslēpums, ka īsteni siltummīļi dzīvo sev neatbilstošā klimatā. Tā nu tas ir…

 4. gubumakonis Says:

  Lietusmiliem si atkal ir ceriga prognoze,kaut atkal pavesa brivdienam 😉 Nu vai tad beidzot kads negaiss/gaziens nesasniegs beidzot ari Rigu,beidzot ta gribas izbaudit kartigu vasarigu lietusgazi/zibeniem nevis kartejo nikuligu rudenigu lietu…lietuvas modelis pagaidam ritdienu rada visai cerigu 🙂

  • piebilde Says:

   Pērkons arī ziemā var būt, bet iespaidīgai zibens izrādei vajag augstu temperatūru. Nu tomēr stabili virs +20 un ne tikai pie zemes, bet arī krietni augstāk. Tev to tā kā vajadzētu saprast. Rudenī pietiek arī ar mazāku, kaut gan septembra lielākie negaisi tomēr bijuši pēc +23 dienā.

  • raitis_sametis Says:

   No bērnības atmiņām atceros, Avotu ielas rajonā vienu kiosku saspēra zibens pie ziemas negaisa, kad ap plkst. 23:00 bija +1 grāds…

 5. maikls Says:

  Manuprāt, šodien kaut kur, visticamāk, Vidzemē vai Latgalē, izveidosies kāds negaisa mākonītis. Bet tā ir iepriekšējā raksta tēma.

 6. raitis_sametis Says:

  UZ rietumiem no Rīgas veidojas cerīgu mākoņu brāzma.

 7. joks Says:

  Labais LVĢMA apskats http://www.meteo.lv/public/30182.html
  4. jūlijā nolija pār Siguldu! Pat ja rakstītājs sajauca burtus, varēja taču pārlasīt, pirms publicēt. Un kā tad tur īsti ir ar nokrišņu mērīšanas vietām Siguldas apkārtnē? Pašā Siguldā noteikti nav, bet kur tuvumā varētu būt, un vai ir korekti saukt par Siguldu vietu, kas neatrodas pašā pilsētā? Tas ir tāpat kā Priekuļus par Cēsīm saukt, vai Daugavpils ārpus pilsētas staciju pielīdzināt pašai Daugavpilij. Personīgi man šķiet, ka pašā Siguldā vai vismaz daļā tās TĀDS lietus nav izlijis. Es taču zinu, cik daudz ir 40 mm. Vienā diennaktī tāds daudzums rada peļķes, lāmas augsnes virspusē, jo augsne vienkārši nespēj to uzsūkt. Man neviens pazīstams siguldietis nav minējis nekādus baigos lietus.
  Ko Māris varētu piebilst šajā sakarā?

  • b Says:

   netāli no Gaujas tilta ir hidroloģiskā stacija, tur mēra arī nokrišņus.

   • joks Says:

    Es zināju par hidrostaciju, taču zinot, ka gaisa temperatūru no turienes neziņo, šaubījos vai mēra nokrišņus. Ja viņi mērītu arī temperatūru, tad Zosēni atpūstos, jo aukstuma pols atrastos tur lejā. Cik ap saullēktu skatos Siguldas webkameru, virs Gaujas tajā ielejā regulāri mākoņi (migla) peld. Tomēr ja jau pat lidostā nereti kondensāts sastāda zināmu daļu nokrišņu, tad nav grūti izskaitļot, cik būtisku artavu nokrišņu dod tās biežās miglas. Nu labi, šoreiz tas bija tīrs lietus. Es gan tāpat šaubos par 40 mm. Pērnvasar Siguldas pusē lija nenormāli daudz, tikai tas nekādi neatspoguļojās tajā nokrišņu kartē mēnešu pārskatos. 30. jūnija vakarā braucu garām Siguldai pa Pleskavas šoseju, visu ceļu gāza un Siguldā ilgi gāza, jo nācās apstāties uz minūtēm 10. Kaut kādu daļu no tā lietus mierīgi ierēķināja jūlijam (to, kas pēc 21:00), tad jūlijā dzirdēju žēlabas par lielo slapjumu tanī pusē. Bet nekur tas oficiāli neparādījās.

  • Māris Says:

   Es vairs neatceros, kas notika 4.jūnijā, lija vai nelija. Beidzamā laikā līst pietiekami, jau par daudz sāk palikt, jo siltuma ir par maz. Varētu būt lietu apvienojumā ar +16 nevis ar +8. Šobrīd dārzam izkalšana nedraud, ka tik nesāk drīz slīkt nost. Jā, un gribas kādu kulturālu negaisu, man viņi mazliet patīk.

   • Māris Says:

    Tomēr gribas teikt, ka lielākais lietus gāziens Siguldā bija dažas dienas pēc vēlēšanām, nevis 4.jūnijā. To es atceros, jo stipri saliju, klepoju un šņaukājos līdz šim brīdim.

 8. raitis_sametis Says:

  Tieši Rīgas apkārtnē izveidojušies ļoti fotogeniski un attīstīti gubu mākoņi, kas vedina uz nakti – uz ko lielāku. Un uz D – DA no Rīgas manāmi tūlītēji negaisa mākoņi, …un no D puses šurpu velkas arī raksturīgs spalvu mākoņu sablīvējums, kas raksturīgs izlijušiem negaisa mākoņiem jeg t.s. “lakta” vai “nimbs”.

 9. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē praktiski visu dienu ir lieli gubumākoņi Cb+Ci . Ap 13:20 nolija baigi liels lietus, tomēr īslaicīgs – ap 3 – 4 minūtes gāza labi, bet ātri viss beidzās. Lieli un iespaidīgi gubumākoņi šodien.

 10. janis Says:

  leni bet no lietuvas puses uz rigu virzas viens makonitis kas pat nedaudz zibeno ir ticis pari robezai varbut lidz rigai paspes atnakt gribas sogad kadu zibeniti ieraudzit nu ja ne sodien tad varbut ritdien kads negaiss saveidosies

 11. maikls Says:

  Kāds varbūt var pateikt, vai ESTOFEX lietotā frāze “within 40 km of a point” nozīmē, ka 40 km ir rādiuss vai diametrs?

 12. Cb Says:

  http://www.orb.lv/blog/?item=67063
  Jauns mākoņu veids Undulus Asperatus

 13. Cb Says:

  Šodien, daudz spīdot saulei, gaiss Jelgavā sasila līdz +25,3 grādiem

 14. lightning Says:

  Līvānos šodien visu dienu karsts (+26…+27, vēl tagad +24), pārsvarā bezvējš vai neliela pūsmiņa, saules pietiekami daudz, arī gubumākoņi peldēja, bet nebūt ne draudīgi, tādi, no kuriem kaut kas varētu attīstīties. Radaru vēl neesmu pētījis, nebiju uz vietas, bet tagad pamazām sāk arī mākties. Tiesa, joprojām neizskatās nekas draudīgs. Dūmaka, augstie mākonīši un viss.

 15. Maija Says:

  Šodien Junpiebalgā bija ellīgi sutīgs.Ravējot dārzu,varēja just,kā no zemes garo mitrums.Lietus gan mani vairs neiepriecina,man liekas,ka nevienu zemkopi nē…Vairs nevar zināt,ko gaidīt!

  • lietus Says:

   Piekrītu par to lietu. Jau aknās sēž, bet prognozes neko citu nerāda. Ja vēl būtu ilgstoši silts, tad varētu cerēt uz augsnes izžūšanu, bet ap +20 vai zem nav nekāds pietiekošais siltums.

  • Saulcerīte Says:

   Es gan neesmu zemkope,bet Rīgā man dārzs jau prasās uz laistīšanu-šādos apstākļos es priecājos par to ,ka pie mums jau nav iespējams pārliet dārzu pat šādā lietū.

   • lietus Says:

    Rīgā pārsvarā dominē smilšainas augsnes. Tādas vietas tomēr nav labas zemkopībai, ja atrodas kādā reljefa paaugstinājumā – pārāk ātri izžūst. Un kopumā tādas augsnes pakļautas spēcīgai vēja un lietus erozijai. Lietus jau var līt, tikai līdz ar to, aiztek daudz minerālvielu. Bet visvairāk man riebjas izteikti mālainas augsnes. Un mūsu podzolētās man arī ne visai tīk.

 16. Romāns Kolduns Says:

  http://romanskolduns.ucoz.ru/blog/2009-06-11-2 – rekur ir mana atbilde uz jautājumu : kāpēc gubumākoņiem ir plakans pamats, nevis tāds kā to malas – neregulārs. Tas ir it kā pārgriezts uz pusēm. Iemeslu virpirms izdomājiet paši, un tad salīdziniet ar to kas tur ir, lai interesantāk būtu. Varbūt kādam ienāks prātā īstā doma 🙂

  • piebilde Says:

   Iesaku biežāk skatīties zonžu rezultātus! Teorija ne vienmēr atbilst realitātei. Pat bez visām zondēm zinu, ka gaisa masa praktiski nekad nav viendabīga un tik vienmērīgi tās temperatūra nemainās līdz ar augstumu.

  • lietusviirs Says:

   Vispār tai skaidrojumā Romān ir šādas tādas problēmiņas. 🙂

   1. Šķiet tu esi paņēmi ICAO definēto “standarta atmosfēras” “Lapse Rate”. Tas ir diezgan rupjš tuvinājums. Līdz LCL “Lapse rate” var ņemt 9.8 C/km.
   Man sanāk, ka ja piezemes slānī ir +20C un RH=50% tad LCL būs apmēram 1325m un Temperatūra tai augstumā būs apmēram +7C.

   2. No tā šķiet vēl neseko, ka gubu mākonim jābūt plakanam. Gubumākonis ir plakans, ja pieņem konvekcija sākas no viena slāņa (piem. piezemes) un ka tajā slānī gaisa mitrums un temperatūra ir vienāda.

   3. Siltums, kas izdalās kondensējoties (Latentais siltums) apkārtējo gaisu tiešā veidā nesilda. Tas process notiek gandrīz adiabātiski(bez siltuma apmaiņas ar apkārtējo vidi). Ja paņem lielāku laiku intervālu (daudz lielāks par konvekcijas šūnu dzīvi), tad gan jau apkārtējais gais ir samaisījies.

   4. Uz laiku arī nekāda kondensācijas pārtraukšana nenotiek. Tas process ir nepārtraukts.

 17. raitis_sametis Says:  Viena daļa nokrišņu virzās uz L. austrumiem, otra daļa parādās uz rietumiem no Liepājas, cikloni sāk uzbrukt jau tagad

 18. Cb Says:


  Ļoti neparasts, interesants un lokāls pērkona negaisa mākonis, no kura vērojami pat tik stipri zibeņi (mākonis-zeme). Turklāt tam negaisa mākonim nav pat īsti “vedekļveida” nobeigums, kā tam parasti būtu jābūt.

 19. weatherphoto Says:

  Man atkal patīk šis video. Skaisti 🙂

  • lightning Says:

   Labs video! Skaisti, īpaši tas zibens lidmašīnas fonā!
   P.S. Pie manis lietus atnācis, vien diemžēl tāds paglups, knapi krīt nu jau otro stundu ar lieliem pārtraukumiem, knapi zemi rasina. Tad labāk nebūt nekāds. Bet impozanti tas, ka pat šobrīd, 3.14, man termometri rāda +18! Un tas nav Madridē, bet Līvānos! 🙂

   • lightning Says:

    Lietus uzlija vēl mazliet, pat vienubrīd riktīgāk, bet nu mazliet rimies. Mazi tie centriņi (palūrēju radarā), bet savu darbiņu padarīja. Ziemelītis vēl varbūt šo to izspiedīs. 😀 diemžēl līdz negaisam, vismaz manā pusē, pagaidām tālu. Labi gan tas, ka joprojām silts!(+17C) 🙂

   • weatherphoto Says:

    Starp citu, video tas zibenis lidmašīnai iespēra – tur pat dzirksteles var redzēt!

  • piebilde Says:

   Kārtējo reizi ekstremofīli apliecina savu antisociālo būtību. Atradis par ko priecāties. Dažkārt zibens izraisa tik lielas problēmas lidaparātiem, ka mēdz notikt avārijas ar letālu iznākumu tajās iesaistītajiem.

 20. weatherphoto Says:

  Tas mākonis, kurš rīta pusē gāja pāri Rīgai, nedaudz nolija un ieejot Rīgas jūras līcī kļuva intensīvāks un sāka zibeņot – Rīgā protams neko nedzird – kā vienmēr 😀

 21. Normnds Negaiss Says:

  Estofex prognoze ljoti interesanta. Bet hmm, tajaas lightning wizard kartees visa taa zonaa par kaadiem 500 km vairaak uz A pusi, taa ka atkal skiet, ka Latvijaa iisti nekas nebuus, bet Krievijaa buus. Nu bet gaidu ar nepacietiibu, kaa viss attiistiisies. jau tagad agri no riita ir ljoti silts un saule ar spiid, taa ka skiet ka diena buus silta un sutiiga.

 22. maikls Says:

  Jēkabpilī naktī atkal ir daudz nolijis. Tagad vēl ir mākoņains, bet skatos, ka citviet debesis jau noskaidrojušās, tātad saule gaisu varētu paspēt labi vien iesildīt, un tas palielina negaisu iespēju.

  Aukstās frontes radītais lietus / negaiss Rīgu varētu sasniegt jau pēc plkst. 12.

  • lightning Says:

   Līvānos arī rīta pusē piegāzis ne pa jokam. Lija jau naktī, bet tad vēl ne pārāk spēcīgi, max laikam nogāzis pēc manas gulētiešanas… 🙂
   Dienā silts, ap 13.00 bija pat +25, tagad tikko īsu brīdi pastiprs lietus uzlija, līdz ar to par pāris grādiem vēsāx (ap +23). Bet izskatās, ka varētu būt vēl lietus, diezgan draudīgs mākonis netālu grozās.

 23. Maija Says:

  Jaunpiebalgā sāka līt 5 no rīta.+14 gr.Līst diezgan stipri.Jā,mums,dārzu kopējie,šī vasara,rādās būs ļoti smaga…Ūdens,ūdens,ūdens…Sen jau par daudz.Video -tiešām forši,nekas tāds nav redzēts!

 24. raitis_sametis Says:

  Labrīt. Šodien patiešām izskatās cerīgi:)

 25. maikls Says:

  Naktī Daugavpilī 21 mm. Beidzot arī tur tika stiprs lietus. Bet Jēkabpils, ja vēl tuvākajās dienās dabūs lielu lietu, kā to daži modeļi prognozē, laikam pamazām sāks grimt…

 26. Cb Says:

  Man liekas, ka negaiss nebūs. Nemaz tā GFS prognoze nav tik liela par labu negaisam, turklāt arī Lietuvas modelis krietni samazinājis nokrišņu daudzumu. Par agru šķērsos aukstā fronte, gaiss nepaspēs pietiekoši iesilt, neatkarīgi no tā ka jau ir nedaudz virs +20

  • gubumakonis Says:

   Turklat Rigu tas modelis sodien atstaja vispar gandriz bez nokrišņiem 😦
   Ara ir visai mitrs un sutigs,un ta ka velkas uz negaisu,bet ticiba tam man ar vairs nav,gan jau atkal viss labums tiks izredzetiem austrumu rajoniem un vidzemes augstienei ja kas ari bus…

 27. maikls Says:

  Igauņu HIRLAM prognoze vispār ir “jautra”: līdz svētdienas rītam Valgā, uz Latvijas-Igaunijas robežas, tas prognozē kopumā 71 mm nokrišņu. Bet jau tagad prognoze nav piepildījusies, jo naktī tur nolija 6mm prognozēto 17mm vietā.

  GFS šobrīd prognozē stipru lietu daudzviet Latvijā sestdien, bet, piemēram, UKMO modelis neprognozē praktiski nekādus nokrišņus. 😀

 28. gubumakonis Says:

  Riga gan vien nikuligs lietutins nakts beigas sasniedzis,lidosta vien 0,4mm samerits! 😦 List visapkart,tikai ne te 😦 daudziem jau tas patiktos,bet ne man-es gan labprat labak dzivotu vietaa kas ka te daudzi jau apgalvo,ka slikst 😉 Man visi tie apgalvojumi dziojot seit izliekas pilnigi neticami-joproja apgalvoju,Riga nevienu pamatigu lietsgazi vel sogad nav piedzivojusi! Tada luk netaisniga un neienmeriga nokrisnu sadale notiek musu mazaja Latvijaa…

 29. Cb Says:

  Bet Polijas lielākajā daļā katru vasaru ir vērojami bargi pērkona nagaisi (Polijā gaisa temperatūra daudz biežāk sasniedz +30 grādus nekā Latvijā). Tur bieži attīstās supercell, no kuriem visai bieži vismaz pēdējos gados vērojami tornado, un konvektīvās sistēmas veida negaisa mākoņi. Vienu gadu pat aprīlī Polijā bija negaiss ar tornado.

  • piebilde Says:

   Nemaz nerunā, Polija ir viena riktīgi silta vieta vasaras mēnešos. Un nav nemaz tik tālu līdz Ungārijai – vienai no viskarstākajām zemēm Eiropā, vismaz pēdējos gados.

 30. maikls Says:

  Jēkabpils apkārtnē jau tagad veidojas prāvi gubu mākoņi, satelītattēlā labi var redzēt augošu gubu mākoņu joslu no Rīgas līdz Baltkrievijai, Krievijai.

 31. raitis_sametis Says:

  palieku cerībās – uz meteo notikumiem šās dienas otrajā pusē.

 32. maikls Says:

  Kurzemē uz frontes, manuprāt, jau veidojas pirmie negaisi, spriežot pēc radara datiem. Ja tur tik tiešām veidojas negaisa mākoņi, tad tie var izaugt par spēcīgiem negaisiem.

  Lietus un negaisa mākoņi pārvietosies uz Z, ZR, bet frontes virzīšanās uz ZA arī mākoņus pamazām stums uz ZA. Taču lai Rīgai tiktu kādas lielāks lietus vai negaisam mākonis, tam būs jāveidojas tiešā Rīgas tuvumā vai uz dienvidiem, dienvidaustrumiem no Rīgas.

  Un tieši šie atšķirīgie vēja virzieni un mākoņu kustība var izraisīt spēcīgu negaisu augšanu, krusu, virpuļviesuļus.

 33. raitis_sametis Says:

  Mums patreiz Rīgas pārdaugavā – dažas lietus piles -> ļoti rupjā izmērā!

  • maikls Says:

   Z-towers webkamerā tas lietus izskatās pēc slapja sniega – laikam tās ir lielas, vēja nestas lietus lāses.
   http://www.mondot.lv/lv/online_lv.php

   • lietus Says:

    Ir ir, gāž ne pa jokam, lai gan Gubumākonis vien nevar beigt gausties. It kā nevarētu Daugavā ielīst un pamērcēties. Rīgai, protams, applūšana nedraud, taču lietus jau sen par daudz, par biežu.

   • gubumakonis Says:

    Kur te gaž ne pa jokam?? Tas bija neliels lokals makonis,kas atri izlija šaura josla Pardaugava,man Zolitude lietus vispar nav bijis,dazas lases.Bet makoni gan vienubrid smuki veidojas-bet tagad gan tas process kaut ka sabremzejas…

 34. raitis_sametis Says:

  http://www.meteorologynews.com/2008/06/08/june-8th-national-tornado-day/
  ——
  Izrādās- ka ir arī Nacionālā Tornado diena, kas bija nesen – 8. jūnijā:)

 35. janis Says:

  nezinu ko jurmala gaidit bet ena 24 gradi un tads sutigs gubeni ari augsti varbut kaut kas nosprakskes

 36. raitis_sametis Says:

  IZskatās – šodien lieli notikumi gaidāmi! Nupatās pāri Rīgai pāršalca 2 lietusgāzes, gan Imantas galā, gan arī uz D no Centra. Turpat redzēju pirmsākumus arī rotējošiem mākoņiem, kas iesākums parasti ir tornado. Iespējams, kāds virpulis šodien arī būs!

 37. Saulcerīte Says:

  Protams-negaiss jau noyeikti būs lai man ieriebtu.Šodien un rīt jāstrādā līdz vēlam vakaram tā ka neko es neredzēšu.Vienīgi vakar ap22 vakarā redzēju ”vārnu tornādo” Pārdaugavā aptuveni no 100 vārnām./es atceros diskusiju par to ka dzīvnieki neko nenojaušs-varat neatgādināt.Un ja nu tomēr/

 38. maikls Says:

  Ziemeļkurzemē vietām baigi gāž, radars uzrāda lietus intensitāti virs 30 mm/stundā.

  Stendē negaisa laikā pāris minūtēs esot nogāzis tā, ka ielas pludojušas.

  • piebilde Says:

   Ielas nav rādītājs. Rīgā pludo arī pie 0,5-1 mm. Lūk, kad lauki pludo, tad gan lietus patiešām ir iespaidīgs. Dažkārt radars rāda savus krāsainos plankumus, tikai webkameras nereti neuzrāda slapjumu savā apkārtnē. Nevajag tik akli ticēt tam aparātam! Bet Igaunijas radars vēl vairāk pārspīlē. Var stundām rādīt normālu lietu, tikai webkamerās redzams, ka vispār nelīst.

 39. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Smuki makoni kas bija verojami Rīgā vakardien vakarā un šodien,izskatas jau visai daudzsološi,vai tad tiešam ari šoreiz nekas nebus? Galerija tiks papildinata.

  • piebilde Says:

   Nebūs, aizmirsti! Kad atnāks jūlijs, tad varēsi gaidīt savus negaisus, bet es siltumu… vasarīgu.

  • maikls Says:

   Nu jā, tagad Rīgai no dienvidiem nāk virsū zemi mākoņi un laikam tur nekas interesants vairs nav gaidāms, bet tagad lokāli negaisi veidojas Vidzemē un Zemgales galējos austrumos.

   • gubumakonis Says:

    Ja,tie makoni jau tagad noseguši debesis un cauri ir laikam 😦 nu cik tad var šita 😦 apnika jau,ka te viens otrs ziemaa rakstija-jaiedzer spainis antidepresntu un jadodas offlaina,darbos,lai nebojatu vairs nosanojumu ar tukšu gaidisanu…

   • lightning Says:

    Jā, nu tie t.s. negaisi ir tikuši arī pāri Daugavai un līst Līvānos, vien no negaisa pagaidām ne miņas, kaut gan mākoņi tiešām tīri simpātiski bija. Taču pagāž lietus dažas minūtes, pārstāj, atkal pagāž. Vēja praktiski nav, lietus līst praktiski vertikāli. Apnicis jau šitāds pelēkais, turklāt debesis nomācās, un, lai arī radars neko trauksmainu nerāda, nedod Dievs, ka nomāksies un līs visu laiku! Labi vismaz, ka puslīdz silts ar visu lietu – +21C.

   • lietus Says:

    gubumakonim

    Nedaudz uzjautrina Tavi pārdzīvojumi, tomēr redzu arī zināmu līdzību ar sevi. Ar katru GFS prognozes atjauninājumu kļūst vēsāks un lietaināks. It īpaši šīs brīvdienas, kurās nudien varētu noslīkt un pie reizes nosalt, jo pie +10 ūdenī ilgi nevar izturēt.
    Es tomēr domāju, ka masveidīgu negaisu trūkums saistīts ar vēsajām gaisa masām, kas dominē šajā jūnijā. tepat blakus Krievijā un Baltkrievijā ir bijis krietni siltāks un arī negaisu vairāk. Kaut gan tie visi bijuši diezgan postoši. Ja tā turpināsies, tad līdz rudenim visā A-Eiropā līdz Urāliem ar ražu būs problēmas.

 40. kika Says:

  Salacgrivaa maakonji staigaa visu dienu,pa bridim spid sauliite.nevaretu teikt ka butu apmaacies…ir ari zili laukmi debesis redzami… bet nu spiedigs gaiiss,sutigs ljoti-termometraa pie majas enas pusee rada gandriz +26 graadus.

  • piebilde Says:

   Nav brīnums, ka daži latvijieši pārliecināti stāsta par biežiem +30 un vai katru vasaru par +40 Latvijā. man jau pašam katru vasaru vismaz 10 dienas ir pāri +30 un šad tad pat +35…+37. Tikai, vai tā ir gaisa temperatūra vai ēkas?

 41. Juris A. Says:

  Vai GFS (Windguru) mums svētdienas pēcpusdienā Rīgā nokrišņu ziņā neprognozē Pasaules plūdus???

 42. G.B. Says:

  Patreiz pl.14.20 Murjāņiem pa Z, ZR pusi ( Saulkrasti ) garām iet negaiss, ducina tā nopietni, D,DA puse it kā skaidra , vai kāds nevar pateikt ko rāda radars?

 43. G.B. Says:

  Paldies Maikl, man Z pusē kalns, tā kā neredzu, varu tikai klausīties.

 44. Brasla Says:

  14:50 Straupes apkārtnē jau 20 min stāvus gāž, uz Limbažu pusi ducina

 45. Aivars Says:

  Rēzeknē +24(tas ir ēnā), neliels D puses vējš un kārtīga sutoņa.D DR puse pamatīgi apmākusies.

 46. Anonīms Says:

  Salacgrivaa nu jau min.10 pamatigs gaaziens. debeshi nomaakushies…..perkons uz zibenji gan nav maniiti. bet nu liist pamatigi…..

 47. Juris A. Says:

  Maikl! Par sestdienu un jo sevišķi svētdienu. Ne tikai GFS, bet arī WRF 27, kas parasti ir miermīlīgāks, dod tādus nokrišņus, ka liekas,ka pat no tabulām tek ārā ūdens. Sen kaut ko tādu nebiju redzējis! Paanalizē, vai tas tā tiešām var būt?

  • maikls Says:

   Tās prognozes ik pēc 6 stundām mainās, jo neviens modelis nezina, kā tieši uzvedīsies ciklonu sistēma. Kur būs centri, cik stipri, kā pārvietosies, kur un kad apvienosies, kur un kad izveidosies nokrišņu zonas, cik stipri tur līs, vai būs negaiss. Katrs modelis prognozē ko citu un ik pēc 6 vai 12 stundām savu prognozi vairāk vai mazāk izmaina.

   Ar cikloniem, kas veidojas un attīstās uz vietas, it īpaši, ja virs sauszemes, tā parasti ir, turklāt tagad ir vairāki savstarpēji saistīti cikloni, pat velns nemācētu pateikt, kur izlīs lielākie lieti. Skaidrs gan ir tas, ka daudzviet līs un vietām stipri un pat ļoti stipri, daži modeļi stiprākos lietus sūta uz austrumiem un ziemeļiem no Latvijas.

 48. dAvi Says:

  Paskataties, kas tagad notiek Krievijā! http://www.sat24.com
  Milzīgi negaisa mākoņi. Tur vasara gan labi sākusies 🙂
  Vācija, Čehijā un Polijā arī tīri labi negaisi.

 49. maikls Says:

  GFS ir atgriezies pie prognozes par stipru lietu šonakt / sestdienas rītā uz A, DA no Rīgas.

 50. raitis_sametis Says:

  jā, tagad esmu Zantē- un … aukstā fronte pienākusi praktiski bez nokrišņiem, tiesa… mākoņi joprojām izskatās visai daudzsološi (attiecībā uz lietu)… varbūt… vakarā stāstīšu vairāk.

 51. weatherphoto Says:

  Jā, Krievijā šodien meteofaniem svētki. Vidzemes negais izskatās diezgan nopietns.

  Rīgā (Imanta) tagad mērens vējiņš, apmācies un ir +17,0.

 52. lightning Says:

  Līvānos vēlreiz kārtīgi nogāza, taču bez negaisa pazīmēm. Piegāzts jau nu par daudz, bet debesis kļuva nomākušās (tiesa, ne viendabīgi), turklāt pēc pēdējā gāziena (beidzās ~pirms 2h) cēlās vējš. Lai gan ne pārāk stiprs, tomēr uz iepriekšējā klusā fona visnotaļ ievērojams. Un strauji palika vēsāks – vairs tikai knapi +18. Negribas ticēt, ka jau aukstā fronte klāt (pēc prognozēm spriežot, tā pat nevar būt!), drīzāk gan tie mākoņi saules siltumu bremzē. Čābīgi.
  Anticiklon “+30”, uū! Es tevi gaidu! 😀

 53. peljux Says:

  http://foto.inbox.lv/peljux1/12-06-2009

  sodienas negaisa makoni netalu no Limbaziem.

 54. peljux Says:

  ritigi jau nedabuja izbaudit, jo no sakuma likas ka nak virsu, bet tad kka vairak uz juras pusi pavirzijas.tada malina tik trapija, bet lietus gan bij nepajokam.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: