Tuvojas nākamais ciklons

Latvijai tuvojas jauns ciklons, kas otrdienas vakarā pastiprināsies virs Polijas un trešdienas rītā varētu sasniegt Kurzemi. Šis ciklons veidosies vienā sistēmā kopā ar ciklonu, kam dots vārds Lārs. Šādu mazu, ātri augošu ciklonu uzvedības prognozēšana ir grūts uzdevums, bet, šķiet, galvenais jautājums saistībā ar jauno ciklonu: būs vai nebūs spēcīgs negaiss?

ESTOFEX Latviju, pārsvarā valsts centrālos rajonus, ir iekļāvis 1. riska zonā – pastāvot iespēja, ka naktī uz trešdienu nakts otrajā pusē vai trešdienas rītā Latviju sasniegs negaisu sistēma ar stiprām vēja brāzmām. Šāda iespēja gan nav diez ko liela, jo naktī reti kad izveidojas/saglabājas spēcīgi negaisi.

Šī lietus un, iespējams, spēcīgu lietusgāžu un negaisu zona Latvijas dienvidus varētu sasniegt laikā ap saullēktu trešdienas rītā, un tā virzīsies no DDR uz ZZA. Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka nakts gaitā virs Lietuvas attīstīsies mākoņi, kas nesīs stipru, dažviet pat ļoti stipru lietu un, iespējams, negaisu. Ja būs attīstījusies loka formas negaisu sistēma (angliski bow echo), par ko runā ESTOFEX, tad pastāv postošu vēja brāzmu iespēja, nav izslēgta arī kāda virpuļviesuļa rašanās iespēja, tāpat varētu būt krusa. Pēc pašreizējām modeļu prognozēm Rīgu šī nokrišņu josla varētu sasniegt (vai paiet garām) ap plkst. 7 trešdienas rītā (+/- 2 stundas).

Daudz lielāku nestabilitāti nekā no rīta GFS prognozē trešdienas pēcpusdienā Latvijas austrumu rajonos. Tātad tur dienas gaitā var izaugt negaisa mākoņi. Par šo negaisu potenciālu ESTOFEX izteiksies vēlāk (cerams). Šajā Latvijas daļā gaisa temperatūra trešdien varētu sasniegt pat +27 grādus. Arī citviet valstī trešdiena solās būt silta, vienīgi DR vējš nesīs vēsumu Kurzemei un Vidzemes rietumiem.

Ciklonam virzoties uz ziemeļiem, vēja virziens trešdien no A, DA mainīsies uz DR, tad R. Ciklona ietekmē vēja ātrums brāzmās trešdienas pēcpusdienā Kurzemē, it īpaši Ziemeļkurzemē, pastiprināsies līdz 18 m/s, citviet brāzmas gaidāmas mazākas (runa nav par brāzmām, ko varētu nest negaisu sistēma trešdienas rītā un negaisi dienas otrajā pusē austrumu rajonos).

Arī ceturtdiena gaidāma silta, bet negaisu iespēja tad tiek prognozēta mazāka. Savukārt naktī uz piektdienu Latvijai pietuvosies nākamais ciklons. Arī tas var atnest lietusgāzes un dažviet negaisus (sevišķi piektdien austrumu rajonos).

Plkst. 12:50
Saskaņā ar jaunāko GFS prognozi trešdienas rītā virs Latvijas var veidoties lokāli pērkona negaisi, bet vēlāk dienas laikā un vakarā Vidzemē, Latgalē un Zemgales austrumdaļā iespējama viena vai divu spēcīgu negaisu rašanās.

10. jūnijā plkst. 7:15
ESTOFEX prognozē, ka Latvijas austrumu rajonos trešdienas pēcpusdienā var izveidoties kāds spēcīgs negaiss, kas lokāli var atnest lielu krusu un vētru. Negaisu rašanās pēcpusdienā būs lielā mērā atkarīga no tā, cik ātri šodien izklīdīs mākoņi, kas no rīta klāj debesis. Jo ātrāk debesis skaidrosies un vairāk spīdēs saule, jo lielāka būs konvekcija un spēcīgu negaisu iespēja.

Naktī uz ceturtdienu un ceturtdien atsevišķās vietās Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, iespējama kāda lietusgāze un negaiss. Ceturtdiena gaidāma silta (vietām līdz +25), bet ar katru nākamo dienu kļūs nedaudz vēsāks. Vairāk nokrišņu tiek prognozēts piektdien, bet arī sestdien un svētdien vismaz dažviet gaidāms īslaicīgs lietus.

73 Atbildes to “Tuvojas nākamais ciklons”

 1. Juris A. Says:

  Paldies, Maikl! Daudzveidīgo meteokaršu un prognožu superanalīze! Sajūsmināja pareizie vēju apzīmējumi. Jā, vēl atcerējos, ja kādreiz iznāk pieminēt arī jūras straumju virzienu. Kuģošanā, lai vieglāk atcerētos, ir pieņemts lietot šādu teicienu: “Vējš pūš kompasā, bet straume tek ārā”. Tā tas tiek apzīmēts gan straumju tabulās, gan locijās.

 2. raitis_sametis Says:

  Labrīt- ar ilgošanos gaidīšu Lars ciklonu. Laiks mums “kārtu kārtām, kā sviestmaizes”. Vismaz jūnija 1. dekādē piepildās par to “grozīgumu”…

 3. Cb Says:

  Atceros, ka vienreiz ESTOFEX bija centrālos rajonus iekļāvis 2. vai pat 3.kategroijā, bet viss kas bija no tā beigās – tikai vietām neliels pērkona negaiss un īpatnēji apmācās debesis.
  Un bow echo negaisu sistēmu es neesmu piedzīvojis jau vairākus gadus – agrāk kaut kā negaisi virzījās vairāk uz Jelgavas pusi. Nu diemžēl es neticu, ka kaut kas īpašs beigu beigās būs no gaidāmā ciklona (īpaši vēl ja viss gaidāms rīta pusē). Vismaz es uz to vairs neceru, bet ja būs, tad arī ļoti priecāšos.
  Vakar diezgan stipri Jelgavā nolija. Pēc visiem lietiem zeme beidzot kārtīgi samitrināta.

  • gubumakonis Says:

   Ari es vairs nesapriecašos priekšlaicigi,sogag ta ticiba negaisiem man saruk arvien vairak 😦 un tas,ka tas viss notiks nakts otra pusee/agra ritra nevairo parliecibu,ka negaiss aizvilks lidz Rigai. Pagaidam pat kartigu lietusgazi neesmu šogad neesu sagaidijis Riga 😦 Bet ja tomer bus-super! Gaidism notikumu norisi 🙂

  • raitis_sametis Says:

   Es arī vakar TIKAI trešo negaisu tiešā veidā šai gadā novēroju.

  • lightning Says:

   Atšķirībā no pagājušā gada (ar visu trako vētru 14.07.), es šogad vēl pat nevienu negaisu neesmu piedzīvojis, visi kaut netālu, bet līkumus apmetuši.

 4. raitis_sametis Says:

  Es te uztaisīju ko līdzīgu ciklonu novērtējumam – kategorijās:
  ========
  1. kategorija- neizteiksmīgi, praktiski nekādas izmaiņas meteo kartē neienes.
  2. kategorija- nes parastus nokrišņus, iespējams – brāzmains vējš, vasarā “ierindas negaiss”.
  3. kategorija- ilgstoši nokrišņi, intensīvs negaiss, vētra.
  4. kategorija- ilglaicīgi gāzienveida nokrišņi, sniega segas straujš palielinājums, stipra vētra – orkāns, spēcīgs negaiss.
  ========
  Zīlēsim – varbūt veidosim totalizatoru, zem kādas kategorijas būs nākamais ciklons “Lars”, kas patreiz ir Vācijas rietumos un Francijas piekrastē? Yehee
  ========
  Tikko aizgājušais “Klauss” no manis saņēma 2. kategoriju un RS-C044-C2009-44 kodu. Patreiz ir neliels augsta spiediena atzars ar centru kaut kur virs Lietuvas austrumiem, kods RS-A028-A2009-28. Pagaidām 1. kategorija.
  ========
  Jā, arī anticikloniem dodu kategorijas…
  1. kategorija- neizteiksmīgi, praktiski nekādas izmaiņas meteo kartē neienes.
  2. kategorija – nes jūtamu laika uzlabošanos, skaidrošanos…
  3. kategorija – ilgstošs anticiklons, vasarā karstums, ziemā aukstums.
  4. kategorija – anticiklons ilgāks par 10 dienām, ilgstošs karstums vasarā, aukstums ziemā.
  ========
  Man failu veidā uz pc ir apkopojumi par visiem c un a, pa mēnešiem, ko sāku no šā gada sākuma.

 5. janis Says:

  liekam likmes saku bus viens perkons viena stunda 1:10 kungi izdariet savas likmes

 6. Normunds Negaiss Says:

  Saku ka Larsam 2. kat. buus. Negaisi Latvijaa tiesaam visticamaak, ka nebuus, ja pa nakti tiem vajadzeetu atnaakt. Ja nu kkas paleeninaas un taa zona muus sasniedz tikai riit ap kaadiem 3iem. hmm

 7. maikls Says:

  Mūs apciemos Lars 2: http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/maps/emtbkna.gif

  GFS ir palielinājis nestabilitātes prognozi trešdienai, bet samazinājis prognozēto nokrišņu daudzumu trešdienas rītā. Ja skatās CAPE prognozi, tad trešdien uz austrumiem no Rīgas (jebkur Latvijas austrumpusē) varētu izveidoties spēcīgi negaisi.

 8. Normunds Negaiss Says:

  Re ku LightningWizard modeliishi raada taa – peec 33 h no shii briizja raada, ka visi parametri buus Tornado veidoshanai labveeliigi. Pastāv gan supercell, gan virpuljvieulju iespeejamiiba visa Latvijas Austrumu pusee – virs Latvijas tajos modeljos veel ko taadu nebiju redzeejis. Crams ka nekas nemainiisies. Jaagaida, jaaskataas. It kaa jau tas sanaak paaraak veelu vakaraa.

  • b Says:

   pirms pāris gadiem, ja pareizi atceros, tad 2005.gada vasarā GFS prognozēja LI -7 un CAPE virs 2000 J/kg, bet toreiz Latvijai nekas prātīgs netika. Vēl vienu reizi tajā pašā gada, ja nemaldos, tad 31.jūlijā bija saprognozēts gandrīz tikpat traks skats un toreiz, arī, ja atmiņa neviļ, tad dažu stundu laikā centrālajos rajonos nolija vairāk nekā 60 mm lietus.

 9. maikls Says:

  GFS atkal ļauj pasapņot: Jāņu naktī tas vietām prognozē pērkona negaisu un minimālo gaisa temperatūru no +16 Kurzemē līdz +22 grādiem austrumos. Līgo dienā un Jāņu dienā valsts austrumos līdz +31 grādam. Tādus Jāņus varētu saukt par nebijušiem, vismaz manā apzinīgajā mūžā. 😀 Bet, pragmatiski spriežot, tie arī, visticamāk, paliks nebijušo Jāņu kategorijā; tā prognoze vēl 101 reizi mainīsies. Lai gan vēsais laiks jūnija sākumā un gaidāmais vēsuma periods (ar iespējamo kulmināciju 14.-15. jūnijā) dod nelielu cerību, ka Jāņu laikā varētu valdīt Joe Bastardi sen prognozētais karstums.

  • lightning Says:

   Tādi Jāņi būtu vnk lieliski!!! Lai arī vēl, protams, laika daudz, un viss var mainīties, taču iespējamība pastāv, un kāpēc gan vismaz nepasapņot?! Gadās jau, ka dažreiz sapņi iemiesojas dzīvē! 😉

  • piebilde Says:

   Karsts laiks Jāņos bija 2005. gadā. Tāpat 2000. gada vēsajā vasarā Līgo dienā bija ļoti karsts. Bet vienu gan esmu ielāgojis – Līgo svētki nekad manā dzīvē nav izcēlušies ar negaisiem. Ir bijis nenormāli auksts, lietains, vētrains, saulains un karsts, bet tikai ne ar stipriem negaisiem.

 10. raitis_sametis Says:

  Jā, atkūlos uz Rīgu- un pa ceļam virs Vidzemes manīju “nimbu”, kas iztālēm raksturo negaisa mākoni. Iespējams, virs Vidzemes- aiz Limbažiem kaut kādas lokālas lietusgāzes būs bijušas.

  • lightning Says:

   Visu dienu laiku pa laikam palūrēju radarā, neko pat tuvu nokrišņiem nekur visā Latvijā nerādīja. Tā šoreiz laikam tā būs bijusi vien optiska spēle.

   • piebilde Says:

    Raitis redz un iztēlojas visu, kas vien viņa galvā mīt. Šajā subarktiskajā piejūras zemē nekas ūberkruts nevar būt, vismaz ne katru gadu un noteikti ne katru dienu.
    GFS jau atkal atgriezies pie mūžīgā rudens. Pēc maniem aprēķiniem, meteo vasaras sākums vēl nav redzams.

 11. Gunars Says:

  Te atkal rādās, ka milzīgais ciklons strauji tuvojas Latvijai. Rīt rītā ies vaļā. http://www.austrocontrol.at/met_data/satellite/sat.gif

  • piebilde Says:

   Nekas nekur neies. Nosmidzinās un viss. Leiši vienmēr pārspīlē ar nokrišņiem. Tie melnie vai vismaz sārtie toņi NEKAD nav piepildījušies. Cik reizes esmu velti brīdinājis tuviniekus…

 12. Romāns Kolduns Says:

  Es dodu Lars 2. kategoriju, skatoties uz lietuviešu modeļa prognozi, kura sola normālu lietu. Un sola kaut kur dienvidos no Latvijas +32°C rīt. Ceturtdien arī būšot karsts. Kāds nezin, kas būs piektdien Ogrē ap 15:00 – 18:00 dienā, būs lietus vai nebūs? Krievijas meteo centrs vēl vakar prognozēja 8 mm nokrišņu, bet šodien tas prognozē saulainu laiku. Bet Maikla prognoze, ka piektdien pienāks jauns ciklons. Nevar saprast, kas tad te būs. Ogrē tagad karsts, Saule spīd, pašlaik tikpat kā nav mākoņu, dienā bija mazi gubumākoņi. Vēja arī praktiski nav. Sen jau nav bijis tik labs laiks.

 13. karsts? Says:

  Cik tad Tev Ogrē rādīja? Rīgā saulē bija karsti, bet ēnā un vējam uzpūšot drebuļi pārskrēja pār ādu. Šķiet, pat 29. aprīlī bija siltāks.

 14. Romāns Kolduns Says:

  Nu ir silts, drusku karsts, es jau ta saulē esmu nevis ēnā un nestāvu, bet eju, skrienu, protams ka karsts paliek.

  Rekur vēl noderīgas saites wiki – http://lv.wikipedia.org/wiki/Lietot%C4%81js:Romanskolduns/Nepabeigtie_raksti – te man tagad ir info par visiem mākoņu veidiem, drīz taisos rakstīt par tiem rakstus, ar foto, lai visi redz, kā kādi mākoņi izskatās, http://lv.wikipedia.org/wiki/Laikapst%C4%81k%C4%BCi – 60 laikapstākļu ticējumi, vērojumi, arī labi noderīgas dabas pazīmes. Raitis Sametis jau ievērtēja šo te.

  • karsts? Says:

   Nu ja Tev pie +20 ir karsti, tad vaina ir organismā, jo pie tādas temperatūras nevajadzētu būt karsti. Skriešana vai citas ļoti aktīvas nodarbes netiek uzskatītas par karstuma vai aukstuma noteicējiem. Tāpēc objektīvāk būtu teikt, ka tikai Tev ir karsti pie +20, nevis vispār ir karsts. Ja cilvēks sadzeras karstu kafiju (paātrina sirdsdarbību), skrien labu laiku (dedzina kalorijas), un pamatīgi svīst pie +10. Vai tad arī ir karsts? Vienkārši, bail iedomāties, kas ar Tevi notiktu, ja Ogrē kaut kad nenoteiktā nākotnē uznāktu +30. Saprotu, ka utopiski, bet tomēr tīri hipotētiski varam pieļaut tādu iespēju. Cik zināms, tad lielā karstumā (kas tas tāds vispār ir? es tādu nepazīstu) neiesaka fizisku piepūli, jo dabiski, ka tā ir papildu slodze organisma termoregulācijai.
   Pamanīji, ka GFS pēdējais atjauninājums ir atgriezies pie vēsā scenārija? Vislabāk izskatās Jāņu nakts – dikti vēsa un lietaina – kā oktobrī. Atliek cerēt uz jūliju, jo uz augustu šogad neceru.

   • Romāns Kolduns Says:

    Nu bet forši būs pie 30°C. Tad manas fiziskās aktivitātes būs ne tik daudz skriešana, cik peldēšana. Tad vairs tik karsti vismaz nebūs. Pārcietīšu, būs labi.

   • lightning Says:

    Tie scenāriji mainās pastāvīgi, es tomēr ceru uz karsto pusi. Dikti vēsa un lietaina Jāņu nakts – kā oktobrī – tādu murgu gan negribētu piedzīvot, jo savulaik ir nācies ne reizi vien… Bet par karstumu – jā, lielā karstumā pārlieka piepūle nav vēlama, tad labāk sēdēt vai nu pie upes līdz kaklam ūdenī, vai mājās ar kondicionieri (vai pie ventilatora) ar auksta alus pudeli rokās! 😀 Bet tādu laiku var arī izbaudīt!!! 😉

 15. lightning Says:

  Radars rāda, ka no dienvidu puses tuvojas diezgan ievērojama mākoņu zona, Liepājā jābūt klāt pavisam drīz, manā pusē (Līvānos) varētu būt uz nakts otro pusi. Bet vēl jau virs leišiem, kā aizvirzīsies, grūti spriest. mākoņus rietumu pamalē gan manīju jau pēc 1.00, bet tie vēl tikai priekšvēstneši, turklāt silts (+14,8C) un pilnīgs bezvējš. Ko tas Larss 2 atnesīs? 😉

 16. lietus Says:

  Jelgava varētu arī dabūt kādu lietus šalti, bet gan jau pie Rīgas nokrišņi krasi samazināsies, kas priecē, jo tas lietus jau aknās sēž. Bet, ja diena būs tik silta, kā daži prognozē, tad negaisiem vajadzētu būt, jo zeme taču mitra.

  • gubumakonis Says:

   Un kapec Tev niks ir lietus kad lietus ta nepatiik? 😉 bet vispar pirms tam 2 menesi bija jamokas bez lietus gandriz,lai jau list kadu laiku,gan jau velak atkal naks sausais periods ja jau vasaru kopuma prognoze sausu.

   • lietus Says:

    kas man pirmais iešaujas prātā, to arī izvēlos par niku, tā teikt pēc situācijas…
    Es nemocījos, bija tīri komfortabli. Lietus var līt reizi nedēļā vai max 2 dienas nedēļā, bet ne jau gandrīz katru dienu. Savādi, bet man nekas nav jāzaudē, pat ja nelītu vispār, bet šāds lietains laiks nozīmē zaudēt gandrīz visu. Laikam tomēr neciešu lietu, kaut gan ūdens vispār patīk. Ja es dzīvotu tikai Rīgā vai jebkurā asfaltētā vietā, manis pēc varētu līt kaut katru dienu visa gada garumā – dubļu jau nekādu lielo nav. Cilvēki taču dzīvo mērenajā joslā, kur mēdz būt pat 3000 mm gadā un nekas – visi dzīvi. Taču tāds mitrums prasa kaut kādu apkuri mājokļos, kas sadārdzina ikdienu. Kopumā veselīgāka vide ir sausā klimatā, ja vien var iegūt pazemes vai kalnu ūdeni.

 17. weatherphoto Says:

  Nokrišņu zona Rīgu sasniedza 5:20 no rīta. Tajā pašā laikā Zemgalē jau ir stiprs lietus.

 18. maikls Says:

  Jēkabpilī turpina diezgan spēcīgi līt…tikko sāka pamatīgi gāzt.

 19. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē pašlaik ļoti stipri gāž. Bet pirms tam lija stipri, tagad gāž. Baigais lietus.

 20. ash Says:

  jā, ap 5iem Jelgavā diezgan krietni lija…

  vienu mēnesi kaltē un sausē, otru mēnesi līst tā ka vai jāslīkst nost, vienas vienīgas galējības.

 21. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Lars, ciklons ar šādu vārdu, Rīgas centrā iesākās cerīgi šodien, lietus visai pamatīgi gāza no plkst. 5:30 kādu stundu, dažas sīkākas brīzītes arī vēlāk…

 22. maikls Says:

  Jēkabpilī jau noskaidrojās, bet, skatoties satelītattēlā, visapkārt vēl ir mākoņi, no Lietuvas nāk zemo mākoņu slānis – jācer, ka tie drīz izklīdīs.

  Vietām Vidzemē un Latgalē šorīt jau parādījās zibeņi.

 23. raitis_sametis Says:

  (ielikts 10.6.2009./10:03) Tornado Gomeļas apgabalā – Baltkrievijā…
  -> http://pogoda.ru.net/weathernews.php?id=3774
  (ielikts 10.6.2009./10:02) Tornado Čerņigovā (Krievijā)
  -> http://pogoda.ru.net/weathernews.php?id=3778

 24. Maija Says:

  Jaunpiebalgā sāka līt 7.30 no rīta.Sākumā neliels,pēc tam stiprs.Pašlaik-klusums…Tā kā gaišāks paliek.Traki,šogad ,laikam,dārzā netikt,vagās atkal ūdens…Krīze Dabā,krīze Valstī,cik īss,tik garš.

  • raitis_sametis Says:

   Dabā- nepavisam nav krīze, tā tieši patreiz sniedz krāšņumu visā ciklonu daudzveidībā. *** Bet Krīze valstī- ir mans sabiedrotais, man tagad jāpieliek daudz mazāk pūles, lai noraktu konkurentus – pirms mana uznāciena (vairāk gan mūzikā, bet arī meteo krametāliskajā frontē) … ps. guķus turpinu pirkt Centrāltirgus “lielajā dārzā”:)

 25. Anonīms Says:

  Paaraak ilgi tas maakonjainais riits ievelkas. Tas nu gan man nepatiik.

 26. raitis_sametis Says:  Visi nokrišņi velkas prom no Latvijas uz ZA, jāsāk domāt- ka tagad ir “līča efekts”- ar asti uz Igaunijas pusi…

 27. gubumakonis Says:

  Nu luk,atkal ceribas uz negaisu Riga nepiepildijas,tads merens lietutins vien nolija 😦 2mm atkal,bet galvenais ka ir stingri apmacies- biezi zemi makoņi,laiks tads rudenigs un vess,+ 14 tie makonu lauki ir visai plaši skatoties satelitaa-diez vai tik atri izklidis,lidz ar to diez vai Riga bus tik silti sodien,nerunajot jau par negaisu 😦

  • raitis_sametis Says:

   Šie paši zemie mākoņi norāda- liels gaisa mitrums, kas uz pēcpudienu varbūt pie daļējas skaidrošanās varētu konvekcijas rezultātā kādus negaisa mākoņus saveidot.

   • gubumakonis Says:

    Ja,tur Tev ir taisniba,ara ir loti mitrs un pat nedaudz smidzina,varetu but pat loti sutigs,ja butu siltak un ja uzspidetu saule, drosi saktu augt ari gubumakoni,bet joprojam stipri apmacies un zinot ši gada Rigas attiecibas ar negaisa /lietusgažu makoniem man sodienai vairs nav gandriz nekadas ticibas 😦
    Bušu priecigs,ja kludos 🙂

  • raitis_sametis Says:   Lars ciklonu sistēma sastāv no vairākiem apakš-virpulīšiem, kuri joprojām atrodas Baltijas jūras dienvidu daļā, tā- ka vēl līdz dienas beigām viss kas var gadīties.

 28. lietus Says:

  Nezinu, kur lietus bija, bet Rīgas centrā tas tikai norasināja, pat peļķu lāgā nav. Vai tiešām es atbaidu lietu… Jauki gan, jo kā lietus mākoņi prom no Latvijas, tā Igaunijā atsākās stiprs lietus. Tos jau vispār lietus nav saudzējis jūnijā. Tomēr kāds nepatīkams pārsteigums gan ir. Kas tas par aukstumu ārā??? Es kā muļķis vakar noticēju siltumam un saulītei, izslēdzot apkuri. Tagad stāv veļa dzīvoklī izkārta un gaida kaut vienu saulainu dienu. Varbūt šovasar vispār apkuri neizslēgt? Pat nezinu, kas ir sliktāks Latvijā: ekonomika vai laikapstākļi, jo īpaši vasarās.

 29. krusa Says:

  Šis gan ir gļuks. http://meteocenter.net/24790_fact.htm Pievērsiet uzmanību krusas graudu diametram! Un arī temperatūra diennakts gaitā ir visai apšaubāma. Varbūt tajā stacijā plosto uz nebēdu, jo krieviem jau ģenētiski iekšā tieksme uz alkoholu.

 30. raitis_sametis Says:

  Tagad – beidzot virs Rīgas mākoņi pašķiras, zemie slāņu mākoņi veidojas par gubu, lēni slīd no R puses, jāskatās- vai būs kāda šo mākuļu vertikālā attīstība/ patreiz neko nevaru pateikt…cerības ir.

 31. raitis_sametis Says:  Nākamais ciklons – patreiz pie Francijas krastiem- saņēmis Martina segvārdu… manīsim, uz kuru pusi tas dosies!

 32. weatherphoto Says:

  Imantā šī rīta lietus gan izveidoja smukas peļķītes.
  Ap 11:30 uznāca baigais smidzeklis pilnīgā bezvējā.
  Tagad ārā diezgan liela suta.

  Negribu atkārtoties, bet Rīgā šogad vēl nav bijis neviens negaiss (neskaitot pāris spērienus ziemā, kurus arī palaidu garām). Tas reāli krīt uz nerviem!!!

  • rīdzinieks Says:

   Savukārt 2008. gadā es redzēju tikai 1 negaisu – februārī. Bet man tas nepavisam nekrīt uz nerviem. Manis pēc negaisus vispār varētu ne redzēt, ne ciest no tiem, vismaz dzīve būtu vienkāršāka.

 33. lightning Says:

  Lietus nogāza rīta pusē, bet dienā vien tik mākoņi, taču no tādiem nekas nenolīst, paretam arī kāds saules stars izlīda. Auksti nav, ap +21…+22C, taču pārāk vēss, lai kaut kādus negaisus izveidotu. Laikam šodien nebūs. Bet ilgstošu un sīku lietu nu gan nevajag!

  • lietus Says:

   Nu nezinu gan, esmu augšā jau no pirms 4-iem, taču nekādu baigo lietu nemanīju, kaut kas lija pēc 6-iem, bet tas tāds pūdētājs ne lietus, redzot ko radars uzrādīja D-Zemgalē un pie Igaunijas robežas.
   Vispār, kārtējā nesiltā diena aizvadīta. Ap +20 un bez saules nav silti, nudien. Un šīs krēslainās dienas tik tiešām uz psihi sāk spiest, laikam velk uz rudens depresiju, kas katru gadu mani piemeklē. Nu jau katrs GFS atjauninājums rāda vienu bildi – šāds laiks saglabāsies līdz jūnija beigām. Labu, jūniju norakstām, paliek 2 mēneši. Galu galā 60 dienas arī nav maz, lai tikai tās būtu kaut nedaudz siltākas un saulainākas par jūniju. Bet piektdien jau atkal palaidīšu apkuri – vēsi dzīvoklī bez saules. Un ne tikai mājokļos ir drēgni, visās sabiedriskās ēkās, kur saule neiespīd ir kā pagrabā. Vakar pat ārā sasvīdu, bet bibliotēkā nosalu līdz kaulam. Kad vakarā izgāju ārā, īpaši siltāks nebija, neskaitot iešanu, kuras laikā neizbēgami kļūst siltāk.

   • lightning Says:

    Nezinu, kā Rīgā, bet Līvānos no rīta (precīzi nepateikšu, jo pirms 4.00 aizgāju gulēt un cēlos ap 12.00; pēc radara varētu būt ap 7.00-8.00) nogāzis ir pamatīgi, redzot pēc milzīgajām peļķēm. Ap 7.45 arī Ogrē, man teica, gāzis tā, ka kājas slapjas, kamēr no stacijas līdz 1.peronam (daži soļi!) aiziets, jo viss perons bijis viena liela peļķe.
    Dienā gan nekas vairs nelija, tagad jau vispār skaidrojas, saulīte spīd, vēl arī silts – ap +21! 🙂

 34. Maija Says:

  Jaunoiebalgā ,kā no rīta nolija,tā vairāk nav lijis.Apmācies,vējš,+15 gr.Vispār vēss.Pat to pašu 20 grādu nav,ļoti nepatīkami.

 35. Normunds Negaiss Says:

  Kautjur uz A pusi kautkas briest. 18. 50 skats no miera ielas nama. Cape is gone, chase is on. http://foto.inbox.lv/goot/cap-is-gone/P1010006.jpg

 36. maikls Says:

  Mjā, GFS vakardienas prognoze par lielo nestabilitāti šodien izrādījās pagalam greiza, laikam tie zemie mākoņi, kas noklāja gandrīz visu Baltijas valstu teritoriju pēc lietus, visu “sagandēja”.

  Nokrišņu intensitāte, zemo mākoņu rašanās un [ne]izklīšana, kā arī atmosfēras [ne]stabilitāte vasarā (jeb negaisu potenciāls) ir trīs lietas, ar kuru prognozēšanu modeļiem iet visgrūtāk. Zemie mākoņi, protams, ļoti ietekmē arī gaisa temperatūru.

 37. snake Says:

  izskatās,ka Liepājai no D,DR nāk virsū negaisa mākonis.

 38. snake Says:

  skatoties no satelīta 😉

 39. Romāns Kolduns Says:

  http://pic1.piczo.com/valuca/?g=25544746&cr=1 – vienkārši fantastiski lentikulāro (lēcveida) mākoņu skati. (Wiki raksts šeit: http://lv.wikipedia.org/wiki/L%C4%93cveid%C4%ABgie_m%C4%81ko%C5%86i ).

  • orkaans Says:

   Starp citu lentikulāros mākoņus var novērot arī Latvijā!

   21.maijā tādu redzēju, biju diezgan pārsteigts,jo zināju,ka tie veidojas tikai vietās,kur ir klani.
   Tajā dienā bija spēcīgi un augsti gubu mākoņi, varbūt tie šoreiz spēlēja klanu lomu? 🙂

   te ir foto

   • piebilde Says:

    Es saprotu, ka var vienreiz kļūdīties, bet divreiz?! Varbūt kaut ko nezinu…. Kas ir KLANI, saistībā ar ģeogrāfiju, meteoroloģiju?

   • orkaans Says:

    nu jā…tikko pats pārlasot pamanīju kļūdas…. 🙂
    Nu tur bija domāts KALNI… 🙂

 40. kika Says:

  Salacgrivaa rits iesaakas ar pamatigu lietusgaazi .ap 7 riitaa pakadai pilei saka krist un tad jau paris minushu laikaa pamatigi lija.un lija ar isiem partraukumiem lidz pusdienlaikam. pecpusdienaa saaka kljut siltaaks. ap 15.00 kad skatijos termometraa radija +18,velaak iepejam vel par kadu gradu siltaaks bija,bet varbut vienkarshi izlikaas 🙂 Vejsh pavisam lens.ap darbadienas beigam ari sauliite paraadijaas.
  shobrid virs juras pavisam gaish,bet te par maju juuras virzienaa dodaas draudigi tumsha makonju sega….gan jau atkal liis…..
  ….es sava darzaa driz laikam riisus vareshu seet 😀 gluži jau udens vagaas nestaav bet nu bez zabakiem var palikt pilnigi noteikti…un tik liist… 😦


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: