Šonedēļ pie mums atkal ciemosies cikloni

Jūnija pirmajā nedēļā Latviju skāra divi cikloni – vētru un daudz nokrišņu atnesušais Īzaks, kā arī Jurgens, kas valsts lielākajā daļā sagādāja apmākušos un lietainu svētdienu. (Par vārdu piešķiršanu cikloniem un anticikloniem var izlasīt šajā vācu Meteoroloģijas institūta lapā). Bet šonedēļ Latviju varētu apciemot veseli trīs cikloni.

Šobrīd mums no rietumiem tuvojas neliels ciklons (vārdā Klauss, ja nemaldos). Tā ietekmē, sākot no pirmdienas vakara un sākot no Latvijas dienvidrietumiem, daudzviet (vismaz vietām) Latvijā gaidāmas lietusgāzes un pērkona negaiss. GFS šobrīd prognozē, ka naktī uz otrdienu visai liela negaisa iespēja būs arī Rīgas apkārtnē. Nakts otrajā pusē un no rīta dažviet veidosies migla.

Otrdien mākoņi paklīdīs un spīdēs saule, kas gaisu pēcpusdienā sasildīs līdz +20..+23 grādiem, vēsāks būs daudzviet piekrastes rajonos. No dažiem gubu mākoņiem tomēr var sagaidīt arī nelielu un īslaicīgu lietu.

No rietumiem mums tuvosies nākamais ciklons, pareizāk sakot – ciklonu sistēma. Būsim tās siltajā austrumu malā, tāpēc naktī uz trešdienu gaisa temperatūra Latvijā, visticamāk, nenoslīdēs zemāk par +11 grādiem. Paredzams, ka jau naktī Latviju sasniegs jauni lietusgāžu mākoņi, iespējams arī negaiss.

Trešdien (arī ceturtdien) mēs joprojām varētu būt sistēmas siltajā sektorā, bet debesis varētu klāt mākoņi un līdz ar to gaisa temperatūra, iespējams, nebūs tik augsta kā prognozēts iepriekš. Pagaidām grūti spriest, kā ciklonu sistēma attīstīsies, iespējams, ka virs vai pie Latvijas pastiprināsies viens no sistēmas centriem, atnesot stiprāku lietu un vēju, dažviet negaisu.

GFS prognozē, ka nedēļas nogalē Baltijas jūras reģionā minētās ciklonu sistēmas vietā izveidosies viens spēcīgs ciklons. Modeļu prognozes par šī ciklona izvietojumu pagaidām ir atšķirīgas. Piektdien un sestdien gar tā dienvidu malu ar rietumu vējiem Latvijā atkal varētu ieplūst vēss gaiss. Šim ciklonam tiek prognozēts garš mūžs, bet ir cerība, ka tas pamazām attālināsies no mums, nākamās nedēļas sākumā Latvijā ļaujot ieplūst siltākam gaisam.

Saskaņā ar GFS šā brīža prognozēm (kas, visticamāk, mainīsies) trešdien maksimālā gaisa temperatūra Latvijā būs no +15 grādiem jūras piekrastē līdz +23 grādiem Latgalē, ceturtdien valsts lielākajā daļā +21..+23 grādi, piektdien no +13 grādiem valsts rietumos līdz +20 austrumos, sestdien +12..+17 grādi.

16. un 17. jūnijā Latvijas dienvidaustrumos GFS prognozē gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz aptuveni +30 grādiem, 20. un 21. jūnijā daudzviet Latvijā nedaudz virs +30 grādiem, bet tik tāla prognoze, protams, nav jāņem vērā (it īpaši tādēļ, ka vairums citu prognožu paredz vēsu laiku nākamnedēļ). Taču šī tālā prognoze labi parāda to, ka karstums nekur nav pazudis, tas ir tepat blakus, un pie zināmas apstākļu sakritības tas itin viegli var sasniegt arī Latviju, tieši tas pats ir ar aukstumu, par ko jau esam pārliecinājušies.

107 Atbildes to “Šonedēļ pie mums atkal ciemosies cikloni”

 1. maikls Says:

  Tie lietusgāžu/negaisa mākoņi šovakar un naktī uz otrdienu virzīsies no DR uz ZA neatkarīgi no tā, kur tie izveidosies. Daži modeļi prognozē, ka visstiprāk līs Kurzemē, citi – ka centrālajos rajonos, bet arī Latvijas austrumu pusē var izveidosies kāda spēcīga lietusgāze kopā ar pērkonu. Nokrišņu daudzumam gan kopumā nevajadzētu būt ļoti lielam, jo mākoņi diezgan ātri virzīsies uz priekšu, tie nestāvēs uz vietas kā pirms nedēļas.

 2. raitis_sametis Says:

  Labrīt- man visvairāk patīk, kā tie vācieši dod nosaukumus cikloniem, un kā rādās, arī anticikloniem. *** Es pats dodo kodus visiem c un a, kas virzās pāri Latvijai vai ir ar ietekmi mūsu teritorijā – par ko rakstu http://klab.lv/users/meteo_lv/16079.html

  • gubumakonis Says:

   Nu dikti sarezgiti Tev sanak tie kodi-ar daudziem burtiem un cipariem… ar vardiem ka vaciesi sanak vienkarsak,saprotamak,skanigak un intersantak 😉

   • raitis_sametis Says:

    Priekš kam man jācenšas ar vārdiem, ja jau reiz draudzīgajā Vācijā to dara… un uz vārda došanas autortiesībām arī šie neuzstāj (vismaz neesmu pamanījis).

 3. gubumakonis Says:

  Ari sonedelj izskatas gaidami man pieņemami un visai interesanti laikapstakļi 🙂 Beidzot ari kadu lietusgazi ar negaisu ceru sagaidit Riga,nevis tadus nelielus ilgstošus rudenigus lietutinus,ka vakar pimeram…ari siltak paliks,bet ne karsti- man patik!

 4. Cb Says:

  Vispār GFS šoreiz tiešām dod salīdzinoši lielu iespēju uz pērkona negaisiem. Tikmēr ESTOFEX (ko nevajadzētu ņemt pārāk nopietni) principā vispār negaisus neprognozē mūsu reģionā, izņemot pašus Latvijas DA rajonus, daļu Lietuvas un Baltkrievijas. Un ESTOFEX bieži ņem vērā un balstās uz GFS, pati ESTOFEX prognoze ievietota vakar plkst. 21:51, bet GFS jau atjaunojis savu prognozi. Redzēsim, kas iznāks beigās. Vienīgi gribētos, lai būtu siltāks, subtropiskāks gaiss.

  Pēc Lietuvas modeļa stiprākie nokrišņi gaidāmi Zemgalē un Vidzemē būtībā nakts laikā.

  • piebilde Says:

   ESTOFEX postošos negaisus centrālajā Krievijā (šaipus Urāliem) precīzi paredzēja un tādējādi krietni pārspēja Krievijas oficiālos dienestus, kuri mierīgi snauda.
   Varbūt garlaicīgajā Latvijā var neņemt vērā šo avotu, tomēr daudzviet Eiropā tas ir būtisks, jo var izglābt gan materiālās vērtības, gan varbūt arī dzīvības.
   Nekur nav minēts, ka viņi – brīvprātīgie un atalgojumu nesaņemošie, balstītos uz kaut kādu GFS. Tur tiek izmantots krietni plašāks klāsts informācijas. Tu spēj iedomāties, ka tādu līmeni var sasniegt pat bez finansiāla atbalsta no valsts vai ES puses? Cepuri nost viņu priekšā!

 5. maikls Says:

  Tikko apskatījos, ka no 21 GFS varianta tikai 1 prognozē to karstumu nākamnedēļ 16.-17. jūnijā, pārējie pārsvarā prognozē gaisa temperatūru ne augstāku par +17 (vairāki no variantiem prognozē, ka 850hPa temperatūra 16.-17. jūnijā būs pat 0..-2 grādi). Un arī 20.-21. jūnijā neviens no GFS variantiem neprognozē tik karstu laiku Latvijā kā to šobrīd prognozē GFS oficiālā prognoze; jābrīnās, no kurienes tāda radusies. Lai gan ir bijuši gadījumi, kad visi tie varianti pēkšņi izmaina savu prognozi uz vienu vai otru pusi.

  Joe Bastardi saka, ka pēc 2 nedēļām Eiropa jau baudīs karstumu / mocīsies no karstuma.

  • aukstums Says:

   Nu tad jau nebūs tas karstums, vēl jo vairāk, ka pirms pašiem Līgo svētkiem pārsvarā nemēdz būt liels karstums. Ja kāds ir piemirsis, vēl ir tikai jūnijs un daudzos datumos diennakts max temp. rekordi ir ap +30 vai pat zem, tātad – liels karstums.
   Bet R-Eiropa gan var karst, tomēr neviens nemocīsies, ja nu vienīgi līksmos, jo arī turienes ļaudis ir izslāpuši pēc vasaras, jo īpaši Britu salās, kur vasaru gaida jau vairākus gadus. Franciju un Vāciju ļoti bieži sasniedz gaiss pa taisno no Āfrikas – tomēr tuvāk.

 6. Romāns Kolduns Says:

  Man jau liekas ka tas aukstums Latviju sasniedz daudz vieglāk nekā karstums. Par aukstumu mēs esam pārliecinājušies, bet karstuma viļņus gan šogad neesmu piedzīvojis. Un paliek tas aukstums te arī ilgi, bet karstums ātri aiziet prom, tā vietā vienmēr īstajā laikā ierodas tās aukstās frontes, kuru dēļ gaiss tā vietā lai sakarstu līdz 30°C, pazeminās līdz 10°C vai pat vēl zemāk. Ka pilnīgi istabā t°c noslīdēja no 25 līdz 18°C. 26 grādus es par īstu karstumu nesaucu, tas ir tikai tā, normāla vasaras dienas temperatūra, bet ne karstums. Īsts karstums Latvijai ir no 30°c un uz augšu. Un vismaz 3 nedēļas , vai vēl labāk ja visu vasaru.

  • maikls Says:

   Nu tādā gadījumā īsts aukstums Latvijā vasaras mēnešos ir zem +10 grādiem visas dienas garumā, un šāds aukstums Latvijā pēdējos gados ir bijis ne biežāk kā karstums (+30 un uz augšu). Aukstums aizvadītajās dienās patiešām ir rets notikums.

  • aukstums Says:

   Romān!
   Izrādās, ka arī mums dažreiz domas sakrīt. Veidosim mūsu vasaru, lai vismaz 3 nedēļas būtu +30! Pārspēsim pat Čehiju un Ungāriju… varbūt.
   Mūsu aukstajā zemē Arktika tik tiešām viesojas biežāk kā tropi, galu galā mēs esam tuvāk Z-polam, nevis ekvatoram. Tāpat tālums no kontinenta vidienes ir viens no faktoriem, kāpēc karstums vasarās pie mums ir tikpat rets kā stindzinošs aukstums ziemās. Kaut gan man liekas, ka liels sals ir iespējamāks kā liels karstums.

  • lightning Says:

   Nu vasarā jāizbauda karstums, pilnīgi piekrītu! Ziemā savukārt dažreiz noder izbaudīt arī -30, bet vasarā virs +30 nemaz tik bieži pie mums nav, un, ja arī gadās, tad ne uz ilgu laiku. Labāk lai saule un +33, nekā lietus un knapi 10!

 7. Juris A. Says:

  Dod, Dievs, lai nepiepildītos Romāna vārdi. Nez, ko te grib saburt Latvijai!

  • Cb Says:

   TIeši, ko tu negribi lai nepiepildītos?

   Man jau patiktu, ja vasaras lielāko daļu (kaut vai visu vasaru) būtu temperatūras, kas sasniegtu/pārsniegtu +30 grādus, un īstenība to daudzi grib, īpaši jaunatne.

  • raitis_sametis Says:

   Es tā klusi vēlētos, ka lielie karstumi aizietu mums garām. Droši vien kāds vēl atceras, ka no lielā karstuma Eiropā 2007. gadā – nomira kādi 30 000 vien vienā Francijā…

   • piebilde Says:

    Atkal Raitis ar savām līķu kaudzēm… Bet ja nopietni, 2007. gada vasara R-Eiropā atnesa depresiju vismaz britiem noteikti. Ja Tu neatceries, tā bija slapjākā vasara Anglijā (tieši Anglijā, nevis visā karalistē). Tikai augusts toreiz kaut nedaudz izglāba vasaru no totālas izgāšanās. Bet nekādas miršanas tovasar nebija, pat ļoti karstajā 2006. gada vasarā miršana nebija masveidīga, jo karstums bija īslaicīgs. Runa bija un ir tikai par 2003. gadu. Bet padomā pats, akmens džungļos ir pie +50, kad laukos ap +40! Nav brīnums, ka veci, slimi cilvēki ātrāk sasniedz Viņsaules krastus. VESELI cilvēki nemirst un nemirs no tādiem karstuma viļņiem. Bet vispār savādi, ka tradicionāli siltajā Francijā cilvēki tik vārīgi pret karstumu. Tepat Ungārijā vai katru vasaru ilgstoši mēdz būt ap +40 vai pat pāri, bet nekādas masu miršanas netiek novērotas. Tas pats Balkānos, Itālijā, Spānijā. Jā, 2003. gadā Itālijā arī apmira daudz cilvēku, taču vēlāk noskaidrojās, ka ne jau karstuma dēļ, kas ir tipisks Itālijai, bet atbildīgo dienestu dēļ. Nez kāpēc ļoti attīstītajā Vācijā nav novērotas tādas miršanas, kaut gan viņu vasaras arī mēdz būt visai karstas, ja paveicas, jo vācieši ļoti gaida karstumu pie sevis, ne velti vazājas pa pasaules tropu kūrortiem.

 8. saulīte Says:

  šovasar guļ,nemostas,mēs laikam savos dārziņos gurķīšus neredzēsim pie tik auksta laika

 9. janis Says:

  estofex citreiz pa dienu medz atjaunot prognozi kas atskiras no ieprieksejas

 10. snake Says:

  ideāli. gaidu pērkonu Liepājā 😉

 11. Anonīms Says:

  Nezinu, man taas estofex prognozes liekas diezgan preciizas. Vinji jau specializeejas stipru negaisu paredzeeshanu un njem veeraa visaadus lokaalus apstaakljus laikam. Nu virpulljviesulju iespeejamiibu vinji paredz ljoti labi man liekas, ksatoties reports no iepreekseejaas dienas un saliidzinot ar prognozi. Ar 2008 gada 14 juulijaa Latvijas A daljaa bija 2. liimenis un re kaa, Gulbenee krusa kaa kjirshi un viesulis un Jeekabpils rajonaa ar vieulis. Katraa zinja es ticu tai prognozei un vinjiem arii tie apraksti ljoti labi un paskaidrojoshi un pamatojoshi. Vinji izmato taas kartes un modeljus kas ir http://www.lightningwizard. com pupliceetas (covnective weather maps). Tur visaadi interesanti parametri un kartes – piemeeram, taadas, kas ateelo kuraas vietaas iespeejamas vislielaakaas Tornado un supercell nepiecieshamo parametru esamiiba vienuviet. hmm.

  • lightning Says:

   O, to 14. jūliju 2008. labi atceros – Līvānos arī spēcīgs negaiss, viesulis pašā pilsētā un pilsētas apkārtnē cik koku nogāza, ka vietām mežam cauri izlīst nevarēja (t.sk.labajās sēņu vietās!), arī pilsētā koki bija sakrituši uz mājām un auto (pilsētā izrauti visi(!!!) “šaubīgie” koki, un ne tikai), daudzkur bija norauti vai daļēji bojāti māju jumti, arī uz ceļiem daudzās vietās sakrituši koki, padarot tos neizbraucamus, pilsētā ilgi nebija elektrības (tikai vēlu naktī atjaunoja). Tā kā vēl spilgtas atmiņas. Un galvenais, ka šī vētra sākās pēkšņi. Diez cik gan neticu, ka šādas lokālas parādības iespējams PRECĪZI prognozēt – kur un kad tas būs. Iespējamība ir 1 lieta, aptuvenus apvidus un iespējamības procentus – varbūt, bet ne precīzi. šādas parādības prognozēm nepakļaujas, esmu pārliecināts.

 12. raitis_sametis Says:  Tas ciklons, kas virzās uz mūsu pusi un, iespējams, pie mums dos zibeņošanu vēlā vakarā – sauksies Klauss!!:)

 13. gubumakonis Says:

  Mana komorta temperatura vasarai ir +18+28 gradu robezās un lietusgaze ar negaisu katru otru dienu! Darbdienas varetu but ap +18+23-dzivojot betona-mura asfaltetajos dzunglos karstums ap 30 un vairak loti gruti panesams,vismaz man,tad jau labak ir ta ka ir tagad. Cita lieta kad atrodies pie dabas,udeniem,tad vel nekas. Sapnot jau mes varam,ko gribetos,bet daba visu izkartopa savam 🙂
  Ceru uz ko interesantu sonakt Riga 😉

 14. raitis_sametis Says:

  7.6.09. Zantē (Kurzemes austrumu robeža, 32km uz ziemeļiem no Saldus) novēroju zemu “sienas mākoni”, ar lietu, bet uz tādiem parasti arī tornado veidojas… fotkas->
 15. Maija Says:

  Paldies Maiklam par video!Fantastiski!Piekrītu Saulcerītei,jāklausās ar acīm ciet.Šo video vajadzētu klausīties Gubumākonim tad,kad Latvijā klusums…Takš nebūtu tik garlaicīgi!Saulcerītei-vajag mest agroplēvi gurķīšiem virsū,lai viņi tur apakšā sildās!Vismaz pagaidām.

 16. gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/vasara-2009-junijs/

  Jūnija galerija- daba Zolitudes apkartne,vasaras sakumā-ar laiku tiks papildinata.

  http://weatherfoto.wordpress.com/ciklons-izaks-vetra/

  Pabeidzu galeriju veltitu ĪZAKAM 🙂

 17. b Says:

  Runājot par Īzaku. Piektdien Stalbes pagastā Cēsu rajonā bijusi briesmīgi traka krusa. Vismaz centimetru diametrā un noklājusi zemi baltu. Apvienojumā ar lietusgāzēm, kas tur bija visvairāk, vienas ģimenes saimniecība šogad paliks bez zemenēm, jo tās esot burtiski izšķaidītas, viss iesētais no vagām izskalots un pat ābelītes izskatoties bēdīgi, jo lapas ir sakapātas driskās. Šausmīgi traki.

  • raitis_sametis Says:

   Jāsaka, krusa aizvadītajā nedēļā daudzviet bijusi, arī Izāka ciklona d.daļā, pie siltā sektora.

  • krusa Says:

   Bet šis gadījums nemazinās vietējo meteo fanu vēlmi pēc krusas nevis sev tieši uz galvas, bet vispār jebkur Latvijā, lai tik kādu apsistu, kādam iespējamo ražu nopostītu. Personīgi es nezinu normālu krusu un bez jebkādām sekām. Parasti jo lielāka, intensīvāka krusa, arī lietus un vējš, jo lielāki postījumi. Tāpat kārtīga zibeņošana nav gluži nevainīga.
   Nu jau aizvadīta kārtējā ne visai siltā diena. Cerēsim uz atlikušajām dienām, kad beidzot pārsniegsim +20 grādu robežu.

   • Saulcerīte Says:

    Esmu 90.to gadu beigās piedz;ivojusi vetru un krusu,kura Rundāles pilij narāva jumtu.Likās ka aiz viņas paliek tikai melns ”pleķis”-apsita ap4000 kāpostu stādu,nosita pīlēnus,iedzina visu dārzu stāvus zemē.Brālis 3 dienas uz to pusi pat neskatījās.Bet rudenī kā par brīnumu visa kā bij gana,pat kāposti pārdošanai radās.DABA PROT ATKOPTIES.

   • krusa Says:

    Cilvēks un daba NAV viens un tas pats, mūsu intereses pārsvarā nesakrīt. Tā rupji ņemot, dabu nekas nevar iznīcināt, ja ar “daba” saprot jebkuru dzīvības formu.

   • Saulcerīte Says:

    Taisnība-jāmāk taču ne tikai cerēt,bet arī samierināties un pieņemt notiekošo un izvilkt no tā maksimālo labumu.

 18. raitis_sametis Says:

  Jau vizuāli redzi (attālu gan…) kaut ko līdzīgu cb (gubu-lietus) mākoņiem – debesu DR pusē (no Zantes, kas uz ziemeļiem no Saldus), varbūt Liepājas pusē jau rūc?

 19. snake Says:

  nu re Raiti,atnāca gan ātrāk, D un DR pamale Liepājā nomākusies tumša un jau tālumā dzirdami rūcieni 😉

  nu jau rūcina dikti 😉 labi,eju vērot negaisu 🙂

 20. Normnds Negaiss Says:

  Jaa, lightning, tev taisniiba, protams, ka preciizi nevar. Bet ja apvidu zin, ar to jau pietiek. Grozies pa latgali, skaties kur saak veidoties CB, paskaties un radaru un paspeeja. Ja nezini kur apmeeram, tad neko nepaspeej. Paredzeet jau var, apvidu, kur ir labveeliigi apstaaklji- kur viesulis var buut to protams ka nevar, jo vinsh tacu ir ljoti ljoti mazss.

  • lightning Says:

   Tur tev taisnība, ka aptuvenu apvidu var paredzēt, var arī meteoradarā palūrēt, bet es tieši par to pašu viesuļa iespējamību – pareizi norādi, ka tas ir mazs, lokāla parādība. Zinu, ka arī Amerikā, Tornado ielejā, bieži vien sirēnas par tuvojošos tornado sāk bļaut tikai pāris minūtes pirms tornado ierašanās, un dažreiz pat ar to nepietiek.

 21. snake Says:

  Liepājā jau smuki zibeņo un ducina 🙂

 22. madonietis Says:

  http://www.gismeteo.ru nojudzies 20 junijā sola +34!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):)

  • Romāns Kolduns Says:

   Kur tu redzi, ka 34°C? Man rāda uz 20. datumu +22 un arī uz pārējām dienām maksimums 23°C. Un pat GFS vairs nesola 30 grādus ne uz 16, ne uz kādu citu datumu, 16. jūnijā būs ap 28°C. Tas nav daudz – tikpat cik jau bija pirms nedēļas, pirms tiem lielajiem negaisiem un nokrišņiem. Uz 21 vai 22. datumu it kā sola siltāku laiku, bet arī nevar zināt, kā būs. Laikam tiešām jūnijs būs auksts. Kā jau vienmēr. +10°C, forša vasara. Tad vairs ne Raitim negaisus sagaidīt pie šiem 10°C ne arī siltummīļiem 30°C neizbaudīt. Nu gan laba vasara. Trūkst vārdu.

   • raitis_sametis Says:

    Nu bet reāli man rūc pie +12 grādiem tagad

   • lightning Says:

    Tikko paskatījos gismeteo.ru, tur vienā sadaļā vēl ziņo +30 19. jūnijā, bet citā jau vairs ne, tur tikai +25 20. un 21. datumā. Tur viņiem pašiem prognozes kaut ko nesakrīt. Jāsaka gan, ka daudz kas atkarīgs arī no konkrētās pilsētas – nereti ir tā, ka Latvijas DA ir ap 30, bet piekrastē nav pat 20. Piemēram, lasu, ka Liepājā pērkons, meteo radars rāda, ka nokrišņu zona jau tuvojas vidienei, bet pie manis, Līvānos, viss mierīgs un debesis teju skaidras. Nav tā mūsu Latvija tik maza! 🙂

 23. peljux Says:

  re kur infa no diena.lv

  Pirmdienas pievakarē Latvijai no Polijas tuvojas negaisa mākoņi, kas naktī atnesīs skaļu pērkonu, prognozē sinoptiķi.

  Jau tuvākajās stundās pērkona negaiss sasniegs Liepājas rajonu un naktī virzīsies ziemeļaustrumu virzienā, skarot Saldus, Dobeles rajonus un Rīgas, nakts otrajā pusē arī Vidzemi.

  Negaisa laikā krusas vai stipru vēju iespējamība ir maza, taču pērkoni dārdinās un arī lietus dažviet var būt stiprs.

  Arī Rīgu nakts vidū sasniegs negaisa mākoņi, taču prognozēt, vai pilsētai tiks skaļie dārdi, ir grūti.

  Otrdien Latvijā lietus nav gaidāms un kļūs siltāks – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +19..+24 grādiem.

  Negaisus Latvijā atnesīs pavisam neliels ciklons vārdā Klauss. Vēl pirmdienas rītā tas atradās virs Vācijas ziemeļiem, bet pievakarē jau sasniedz Latvijas piekrasti.

  http://www.diena.lv/lat/politics/hot/nakti-vietam-dardinas-perkons

  • Romāns Kolduns Says:

   Cerams, ka dārdēs. Tad prieki būs mums visiem. Un tie zibens uzplaiksnījumi arī naktī ir spožāki vienkārši tāpēc ka apkārt ir tumšs. Tad nu būs jautri. Nevarēšu aizmigt. Cerams ka māja arī rībēs un logi lidos pa gaisu no tām dobjajām, zemajām skaņām. Vienreiz (laikam 2007. gada vasarā) tā jau bija ka naktī pāris stundas traki ducināja, vienreiz pat kaut kur pavisam tuvu uzsita, ka palika jau ļoti gaišs un riktīgi skaļa skaņa, auto signalizācijas vēl pēc tam nedeva miegu, suņi rēja, likās ka tiešām iespēra te pat pie paša loga kādā kokā vai pat pa mājas jumtu. Baisi bija. Varbūt šonakt arī vismaz kaut cik būs tie zibeņi. Fotkas tad arī būtu lieliskas.

 24. G.B. Says:

  Maikl , Raiti – ko domājat par mūsu (Murjāņu ) pusi – kamēr esat offlainā 🙂

 25. janis Says:

  lai prieks mums visiem trakajiem negaisa milotajiem gaidisu visu laiku kamer sasniegs jurmalu cerams nepazudis nekur tas negaiss

 26. Romāns Kolduns Says:

  Tātad, es atkal, saskatījos te visādas kartes, jāsaka ka šonakt mums būs jautri, tātad meteo radars http://www.meteo.lv/public/radara_attels.html uzrāda ka nokrišņu zona pieaug ātri, Rīgā lietus sāksies ap 23:30, Ogrē 24:00, Vidzemē vēl pēc kādas stundas. Savukārt te http://meteocentre.com/lightning/ uzrāda nežēlīgu zibeņošanu rietumos, kur zibeņi nāk uz Latviju virsū. Šis arī to pašu rāda ka zibeņo traki – http://www.meteorage.fr/euclid/euclid_last_lightnings.gif . Nokrišņi – rāda ka ap 10 mm, skat. http://www.wzkarten.de/pics/Reurmapp.gif , bet tas var atšķirties dažādās vietās. Sis saits http://www.uni-koeln.de/math-nat-fak/geomet/meteo/winfos/precieuropa06.gif rāda ka Vācijā (kur tas viss jau bija, nokrita 15 – 25 mm nokrišņu – tas ir daudz ja tas viss izlīst stundas laikā). Nu tā lūk.

 27. Cb Says:

  Tā nokrišņu josla radarā vismaz pagaidām ir ļoti vienota un stipra.

 28. abc Says:

  Šoreiz gan jābūt, viņš kustas ātri un pārliecinoši mūsu virzienā.

 29. snake Says:

  Liepājā gan bija skaista zibeņošana ar skaļiem pērkoniem 😉

 30. raitis_sametis Says:

  Zantē (32km uz ziemeļiem no Saldus)==> sāk līt lietus, un pērkons no 15km distances

 31. abc Says:

  Tu sekundes skaiti, ka zini?

 32. Normnds Negaiss Says:

  Riigaa veel klusums pirms veetras. gaidu, gaidu. Sogaz zibeni veel neesmu redzeejis.

 33. SĒRGA Says:

  ja bet veejinsh saak puust rigaa! bet perkona un zibena neminas!

 34. maikls Says:

  Reģistrēto zibeņu skaits stipri vien sarucis, lietus intensitāte gan, pēc radara spriežot, pagaidām nemazinās.

 35. jelgava Says:

  nu diemžēl pērkoni ar zibeni nav ne redzams ne dzirdams lietus ir sācies!

 36. Cb Says:

  Varētu būt, ka kaut kur siltās frontes iekšpusē zibeņo

 37. weatherphoto Says:

  Man izskatās, ka zibens ir koncentrējies nokrišņu frontes aizmugurē, varbūt tādēļ, sākoties lietum, to nemana. Nokrišņu intensitāte sasniedz 10 mm stundā – nice – gaidam 🙂

 38. Cb Says:

  Lietuvas modelis joprojām stirprākos nokrišņu prognozē Zemgales reģionā. Lai arī lietus jau sācies (nokrišņu zonas priekšpuse), redzēsim kas vēl būs tālāk…

 39. maikls Says:

  Pēdējās stundas laikā Latvijā neviens zibens vairs nav reģistrēts, bet vismaz lietus ir, un Liepājas pusē arī negaiss bija. Tas ir daudz. 🙂 Un varbūt vēl kaut kas izveidosies uz vietas.

 40. janis Says:

  laikam jau meteo.lv prognozeja pareizi ka perkons gaidams tikai kurzeme parejiem tiek tikai paliekas

 41. hariitis Says:

  nu neizskatas ka kas buus rigaa! paaraak mieriigi 😦

 42. Cb Says:

  Un nokrišņu zona arī sarūk :(, Rīgā varbūt vispār maz uzlīs

 43. Cb Says:

  Tas būtu kuriozs, ja Rīgai tiktu tikai neliels, īslaicīgs lietutiņš

  • lietus Says:

   A tā arī ir, nekāds nopietnais šeit nav. Nu i labi, jau pietiek to nokrišņu pie tik zemām temperatūrām teju nedēļas garumā.

 44. abc Says:

  Radars nereti kļūst neprecīzs, kad tā apkārtnē sāk līt, tādēļ Rīgai vēl ir cerības uz normālu lietu.

 45. dAvi Says:

  bāc, un man tieši šodien vajadzēja atbraukt uz Rīgu. Būtu palicis Liepājā un izbaudījis negaisu.

 46. gubumakonis Says:

  Jaa,Riga vien tads merens lietutiņš nolija kadu pusstundu varbut, ka vienmer šogad nokrišnu zona strauji saruk Rigai tuvojoties… neviens zibens pat talumaa 😦 Ari es sogad kopš 2 janvara nevienu zibeni ne redzeju,ne dzirdeju 😦

 47. maikls Says:

  Jēkabpilī gāž lietus, vismaz viens zibens/pērkons arī tikko bija.

 48. lightning Says:

  Fiksi gan tā siltā fronte kustas, arī Līvānus jau noķērusi! Brīžiem lietus uzdod tā pa riktīgam, gāž ne pa jokam, vienīgi pērkonu gan pagaidām dzirdējis neesmu. Radars gan rāda, ka jau drīz tas viss būs pāri, un aiz tā nekā būtiska nav, Kurzemē jau skaidrojoties. Silts priekš nakts gan turas ar visu lietu – tagad vēl ap +12 C.

  • aukstums Says:

   +12 grādi 9. jūnija naktī ir tikai normāla nakts temperatūra. Grēks to saukt par siltu. Līdz rītam taču vēl atdzisīs.

 49. lightning Says:

  Varu tikai vēlreiz apliecināt – fiksa gan tā fronte! Pārskrēja pāri kā F1 mašīna finiša līnijai, austrumu pusē vien redzama aizejošo mākoņu zona, bet jau skaidrs! Ļoti labi – cerams, rīt vismaz silts laiks būs, kā to prognozēja meteo.lv – +22 vismaz vasarai daudz tuvāk nekā nesenie +11 (dienā, svētdien)! Šobrīd pat naktī +11,8C. Redzēs gan, ko palaidņi cikloni nākamajās dienās sastrādās.

 50. Pierīga Says:

  Leiši rīt, pl. 9 no rīta pierīgā sola baigo lietu…

 51. orkaans Says:

  Vismaz ESTOFEX jaunākā prognoze ir iepriecinoša!

  1. kategorija! 😉

 52. kika Says:

  Salacgrivaa nakti bija lijis.rits drums,peleks un vejains…
  butu nu kads anticiklons paciemojies….. saak pietruukt sauliites… 😦

 53. maikls Says:

  Kolkā naktī nolijuši 16 mm – tas atbilst stipram lietum (par stipru lietu LVĢMA sauc vismaz 15 mm 12 stundu laikā). Bet Daugavpilij, cik pēdējā laikā skatos, lietus mākoņi iet ar vēl lielāku līkumu apkārt nekā Rīgai, arī pagājušajā naktī Daugavpilī lijis vēl mazāk nekā Rīgā, pat mazāk par 1 mm.

  • sausums Says:

   Atkārtojas pagājušā gada situācija, kad D-Latgale cieta no sausuma visas vasaras garumā, sākot jau ar maiju.

  • gubumakonis Says:

   Izklausas palasot komentus,ka atkal stipri nolija gadriz visa Latvijā iznemot Daugaupils apkartni. Riga vien 2 mm nepilnas stundas laikaa un no negaisiem ne miņas-nozelojami 😦

  • lightning Says:

   Nav tā Daugavpils tik tālu (ap 60 km), bet Līvānos tomēr diezgan smuki lietus nodeva, lai gan pavisam neilgu laiku lija (dažādā stiprumā apmēram stundu – cik nu naktī tumsā varēja saprast). No rīta skatos, ka peļķes tīri brangas, tomēr līdz riktīgi piegāztam tālu. Varu piekrist, ka DA daļā pēdējā laikā lielie lietusmākoņi (negaiss) īpaši nemīl uzturēties. Šogad savā pusē esmu dzirdējis tikai tālas pērkona atbalsis, ne vairāk.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: