Īsi par turpmāko

Sagaidāms, ka tuvākajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks zema spiediena ieplakas, reizēm arī kāds neliels augsta spiediena apgabals, līdz ar to kopumā gaidāms tradicionāls jūnija laiks – brīžiem lietusgāzes, saule.

Piektdien Latviju pārstaigās gubu mākoņi, kas nesīs īslaicīgu lietu un lietusgāzes, iespējams arī pērkona negaiss un krusa. Lielākā nestabilitāte tiek prognozēta pēcpusdienā Latgales pusē. Vēl arī gaidāmas dažas stiprākas vēja brāzmas, dienas vidū dažviet līdz 17 m/s.

Naktī uz sestdienu iespējamas  salnas uz augsnes. Naktī uz svētdienu modeļi prognozē vēl lielāku salnu iespēju, GFS joprojām prognozē gaisa temperatūras pazemināšanos vietām Vidzemē līdz -1 grādam.

Sestdien daudzviet iespējams neliels lietus, vietām lietusgāzes un krusa. Gaisa temperatūra sestdien gaidāma nedaudz zemāka kā piektdien, jo Latviju sasniegs vēl aukstākas gaisa masas. Par svētdienu pagaidām grūti spriest, varētu būt nedaudz siltāks un sausāks.

Nākamnedēļ Latvijā kļūs nedaudz siltāks, bet gaisa temperatūra dienās pārsvarā turēsies ap un zem +20 grādiem, debesis bieži apmāksies, brīžiem līs. Nākamnedēļ otrdien-trešdien,  iespējams, tuvosies viens karstuma vilnis, kas varētu netikt tālāk par  Lietuvu, kur trešdien prognozēti +30 grādi. Saskaņā ar GFS prognozi neliels ciklons Latvijai tad var atnest arī stipru lietu.

Plkst. 11:0
Joe Bastardi savā blogā vēlreiz atkārto savu prognozi par siltu, pat karstu vasaru mūsu reģionā. Arī man šķiet – tas, ka aukstuma vilni mēs piedzīvojam pašā jūnija (un vasaras) sākumā, ir laba zīme, ka vēlāk vasarā varētu būt ļoti silts laiks.

6. jūnijā plkst. 13:05
Svētdien Latvijai no dienvidiem pietuvosies ciklons. Pēc sliktākā scenārija, ko šobrīd prognozē GFS, jau no rīta debesis visā Latvijā no jauna apmāksies un sāks nedaudz līt, vietām – vairāk dienvidu un austrumu rajonos – gaidāms mērens lietus. GFS prognozē, ka gaisa temperatūra zem mākoņainām debesīm svētdien dienas laikā būs tikai +7..+12 grādi. Turklāt pastiprināsies A,ZA vējš. Saskaņā ar citām prognozēm paspīdēs saule, kas gaisu par dažiem grādiem iesildīs, un lielākais lietus tiek prognozēts Latgalē un Zemgales austrumos – pēc dažām prognozēm pat 20 mm 12 stundu laikā.

Turpretī otrdien GFS prognozē temperatūru līdz +19..+23 grādiem, trešdien – līdz +20..+25, vēsāks piekrastē. Saglabāsies nepastāvīgs laiks, brīžiem gaidāms lietus, iespējamas lietusgāzes un negaiss.

107 Atbildes to “Īsi par turpmāko”

 1. gubumakonis Says:

  Prieks par to,ka laikapstakli nakosnedelj bus man tiri pienemami-gan samera silts,gan ari lietus biezi 😉 Ceru,ka kada lietusgaze ar negaisu beidzot atnaks ari Riga. Japardzivo darzu ipasniekiem vien dazas loti aukstas naktis..

 2. aukstums Says:

  Parasti ne GFS, ne HIRLAM nespēj precīzi paredzēt salnas. Tie parasti nesaredz pāratdzišanu lokālos mērogos. Bet pat ja gaisā būs tikai -1, uz zāles un kultūraugiem varētu būt visi -3…-4. Nu ļoti nelabvēlīgs laiks zemkopībai, turklāt nākošnedēļas nenormālais lietus varētu pielikt punktu šīs vasaras ražai. Bet Lietuva… to jau kuro gadu karstuma viļņi spēj sasniegt, bet līdz Latvijai netiek, izņemot D-Latgali.
  Kā tur palika ar tiem citiem GFS variantiem? Tie vēl tiek publicēti, ko tie rāda? Vai tiešām siltumu neviens neredz? Godīgi sakot, es jau esmu aizmirsis svētdienas un pirmdienas ļoti silto laiku. Vai tiešām atkārtosies 1993. gads? Zināmas paralēles var sazīmēt.

 3. raitis_sametis Says:

  Grozīgais laiks – no dabas paszīmēm sen prognozētais- sākas!

 4. maikls Says:

  Visi GFS varianti prognozē mainīgu laiku nākamnedēļ, pārsvarā ar temperatūras paaugstināšanos nedēļas pirmajā pusē un pazemināšanos nedēļas vidū. Bet Lielbritānijas Met Office un Eiropas vidēja termiņa prognožu centrs prognozē kaut ko citu – pirmais prognozē anticiklona silto malu no nedēļas vidus ar arvien siltāku/karstāku laiku, otrais prognozē anticiklona auksto malu, bet nedēļas nogalē anticiklona centru attiecīgi ar lielu siltumu.

  Sezonālās prognozes uzrāda kopumā siltu un sausu vasaru Latvijā.

 5. Cb Says:

  To pašu es arī domāju, ka labāk lai pašā vasaras sākumā aukstums, nekā kaut kad vasaras otrajā pusē, kad iespēja dabūt vislielāko karstumu

  • piebilde Says:

   Paskatāmies max temp. rekordus! Jūnijā dabūt +34 ir reālāk kā augusta beigās, kad dienas jau īsas, saule zemu virs horizonta un vispār daba gatavojas rudenim. Turklāt liels karstums jūnijā ļauj dabūt ļoti siltas naktis, pateicoties to īsumam. No veģetācijas produktivitātes raugoties, karsts jūnijs ir pat ļoti vēlams. Un vispār, kad pēdējo reizi jūnijā bija pāri +30? Pat neatceros vairs. Kaut kāds agrs maijs tagad valda.

 6. Romāns Kolduns Says:

  Nereāla prognoze no GFS – tātad, uz 20. jūniju tas prognozē +30 – +32°C dienā, bet Lietuvas dienvidos pat +36 (!!!)°C. Ārprāts, nu būs karsti. Un cerams ka nedēļas beigās arī būs tas siltais laiks, nevis atkal gāzīs lietus, jo tagad jau nu gan nolija pietiekami, mēneša norma jau gatava. Ar to arī pietiks. 66 mm vairs nav tas pats kas 0,000 mm.

  • piebilde Says:

   Nu nevajag taču aizbaidīt to karstumu! Kad atnāks, ja vispār atnāks, tad arī šausmināsimies. Katru vasaru GFS rāda tādus brīnumus, tikai kā nepiepildās, tā nepiepildās.

 7. Cb Says:

  Bet Polijā prognozē +37 grādus!

 8. Cb Says:

  Pat esmu ārvalstīs piedzīvojis +40 (un vairāk) grādu karstumu ēnā.

 9. Cb Says:

  Saulē vispār..Asvalsts tur bija tik sakarsis, ka varēja olas cept uz pannas

 10. janis Says:

  jurmala melni melni makoni tik perkons trukst kaut gan estofex mus ari perkonu rajona ielicis

 11. G.B. Says:

  Murjāņos tiešām pirms pāris stundām bija pamatīga krusa un ļoti stipra lietus gāze.

 12. janis Says:

  musu balini skatos sola otrdien un tresdien perkonus tad jau redzes bus vai nebus riga beidzot kads negaiss

 13. Kika Says:

  Cēsīs,vismaz pie Žagarkalna,kur mana mamma dzivo ari pirms stundas bijusi pamatiga krusa un stipras lietusgāzes.

  pie mums Salacgrivaa taja pat laikaa-pa britinjam uzspid sauliite, vel jau gan makonji staigaa tadi tumshi.. vejsh ari ieverojami samazinajies…

 14. Romāns Kolduns Says:

  http://www.rs.lv/index.php?action=body&print=1 – reāla temperatūras pazemināšanās par 7°C stundas laikā tagad (14,1 —> 7,7°C). Kas tur Rīgā Antarktīda ienāk vai, ka tik strauji uz leju tas grafiks aizgāja, gandrīz vertikāli. Man piemēram, Ogrē rāda +14°C. Unb es nebrīnīšos ja tam termometram kāds dzīvsudrabu nozaga, vai arī tas tūlīt iztecēs.

  • piebilde Says:

   Nu kāpēc uzreiz tādi minējumi? Paskaties lidostu, tur arī ap +8! Tas ir normāli, uznākot lietum, kas veidojies temperatūrā ap 0.

   • Romāns Kolduns Says:

    Vienkārši Ogrē nekas nelīst (pagaidām) un tad es nesapratu kas ir par iemeslu? Parasti tak Rīgai viss vienmēr aiziet garām, izlīst tepat Ogrē.

   • Romāns Kolduns Says:

    Tagad stipri līst arī Ogrē, bet šis lietus ir īslaicīgs, jau var redzēt ka tūlīt viss beigsies (5 minūtes tik vien lija). Un mans termometrs tagad arī rāda +8°C, laikam arī dažās minūtēs nolaidās no 14 uz 8 grādiem. Ātri gan.

   • weatherphoto Says:

    Rīgā nevis parasti viss aiziet garām, bet šogad. Ir bijuši gadi, kas daudzi negaisi nāk tieši uz Rīgu…

 15. gubumakonis Says:

  Ja,Zolitude neslikti nolija kadu pusstundu un temperatura uzreiz pazeminajas,bet nu atkal saks siltak palikt 😉

 16. weatherphoto Says:

  Imantā ik stundu uznāk kāds lietiņš un tas atkal saule uzspīd. Tagad temperatūra ap 11 grādiem.

  • Romāns Kolduns Says:

   To var lieliski redzēt, paskatoties uz Rs grafiku, tā līkne staigā par dažiem grādiem stundas laikā šurpu turpu, var redzēt, kad ir lijis un kad spīdēja saule. Labs grafiks tur tagad izskatās.

 17. snake Says:

  Liepājā arī uznāca tāda neliela lietusgāze,un tad atkal noskaidrojās,bet tagad atkal izskatās,ka līs 😉 temperatūras arī lēkā.

 18. lietusviirs Says:

  Tiem kam interesē arktika, iesaku pasekot kas tur notiek. tas kas tur notiek patreiz ir diezgan extrēmi. Kušanas ātrums ir fantastisks. Tur gandrīz jau tiek apsteigts 2007 gads. Pie tam tuvakā laikā izskatās būs kušanai labvēlīgi apstākļi.

  • piebilde Says:

   Nekas, augustā atsāksies ledus veidošanās. Nu nekas nelīdzinās 2007. gadam. Nevajag aizmirst, ka siltais maijs tur labi pakausēja.
   Svarīgāk saprast, kāpēc Antarktika jau vairākus gadus uzrāda palielinātu piekrastes ledus veidošanos.

 19. Cb Says:

  Virs līča attīstījušies jūras efekta norkišņi

 20. aukstums Says:

  Nu lūk, Jelgava atkal līdere nakts dzestrumā! Ja debesis neaizvilks ar mākoņiem, salna gaisā garantēta. Bet jāatzīst, ka arī Rīgas centrā ož pēc… drīzāk rudens, nevis pavasara.

 21. Cb Says:

  Vai kādam kādreiz varēšu iestāstīt, ka nakts temperatūras Jelgavas meteostacija (īpaši zem skaidrām debesīm) uzrāda ļoti neobejektīvi. Jā, Jelgavai raks’turīgas zemas nakts temperatūras, salīdzinot,p iemēram, ar Dobeli un Bausku, bet tomēr ne tik krasi zemas. Esmu jau agrāk skaidrojis, ka tā meteostacija atrodas īpatnējā zemā vietā lauku apvidū.

  • Romāns Kolduns Says:

   Interesanti būtu zināt kur tev Zemgales līdzenumā kāda zema ieplaka. Tur tak, cik es lasīju, zeme baigi līdzena, bez kalniem un ieplakām. Vai arī tur speciāli priekš meteostacijas izraka bedri. A varbūt viņa atrodas meteorīta krāterī? Vai Hirosimas atombumbas sprādziena vietā? Es jau teiktu, ka Jelgava un tās apkārtne jau pati par sevi atrodas zemāk par Dobeli, jo tur tak ir Zemgales līdzenums, kas tad arī ietekmē klimatu. Dobele savukārt atrodas Austrumkursas augstienes tiešā tuvumā, gandrīz jau augstienē.

   • Cb Says:

    Es pats zinu, kas kur atrodas, tā ka ja tu pats savām acīm neesi neko redzējis un izanalizējis, tad nevajag stresot

  • aukstums Says:

   Domāju, tur viss ir pareizi, jo tieši tas pats princips tai stacijai nodrošina neparasti augstas diennakts max temperatūras. Un kur tad Latvijā meteostacijas atrodas pilsētās? Vairums no tām pilnīgi neatspoguļo situāciju apdzīvotās vietās, jo mēdz atrasties kaut kur totālā nomalē, purvu malās, ieplakās. Ko tad rīdziniekiem teikt par lidostu, kura arī pārāk bieži uzrāda teju zemāko temperatūru Latvijā? Nu tur ir tāda orogrāfija, kas veicina spēcīgu gaisa atdzišanu.

 22. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vakar 21:50 tā lija! Viss ilga neilgi, tikai kādas piecas minūtes. Lietus sākās ātri, bez vēja un bez pērkona vai zibens. Lija stipri, pat ļoti stipri, bet bija arī krusa. Krusa nebija pārāk liela, varbūt kādi 3 – 4 mm, tā apmēram kā ķiršu kauliņa izmērs, varbūt tikai daži graudi bija drusku lielāki. Bet skats bija fantastisks. Krusa stipri sita palodzi logam, mākonis kad nāca, tas neizskatījās kā gubu negaisa mākonis, tas nebija tumšs, vienkārši biezāks slāņu mākonis, bet lija no turienes ojojoj. Temperatūra krita no 8 līdz 6 grādiem šo 5 minūšu laikā. Viss ātri sākās un ātri beidzās, bez vējiem, zibeņiem, pērkoniem, bet toties ar krusu. Tādas lietas reti kad nākas redzēt.

 23. maikls Says:

  Biju cerējis, ka šo aukstuma vilni pārlaidīšu bez krāsns kurināšanas, bet, redzot, ka arī svētdienai modeļi tagad prognozē apmākušos laiku ar lietu Jēkabpilī, tad nu steidzu kurināt, jo bez saules dzīvoklī ir auksti.

  • Romāns Kolduns Says:

   Skatos, ka man te kaimiņos arī no vienas privātmājas skursteņa nāk dūmi. Tātad kurina. Auksti cilvēkiem. Ziema jūnijā, iedomājaties tik, jūnija mēnesis un krāsns kurināšana. Tad jau visu gadu mums te apkures sezona.

   • aukstums Says:

    Tieši tā, stabila apkures sezona 7 mēneši, bet dažkārt ir jākurina arī vasaras mēnešos. Iedomājos, kā šobrīd “aug” tomāti siltumnīcās, kurās bez saules ir tikpat auksts kā ārā + liels gaisa mitrums.

   • Saulcerīte Says:

    Manā siltumnīcā tomāti ne tikai aug,bet arī jau augļi ir aimetyšies.Apsolu ka daba ar visu pati tiks galā kā jau katru gadu.

  • aukstums Says:

   Diemžēl man nav iespējas kurināt un elektrisko sildītāju neesmu iegādājies. Jāsaka, dzīvoklis atgādina… pat nezinu ar ko salīdzināt. Būtu vismaz saule uzspīdējusi kā pērngad. Tā cerēju uz sauli šorīt, jo nakts brīžiem bija skaidra, bet nekā, ar pirmajiem stariem mākoņi aizklāja debesis. Pazīstot GFS stiliņu – kad prognozes tālākajos datumos karstums vasarā vai aukstums ziemā atbīdās arvien tālāk uz priekšu – nojaušu, ka jūnijs kopumā iznāks vēl aukstāks par pērno. Neskaitot prognozes pašas beigas, galīgi ne vasarīgs laiks rādās, kas kopā ar visai solīdu nokrišņu daudzumu, izvērtīsies īstā rudenī.
   Diez vai vasara pretendē uz kaut ko siltu, ja viens mēnesis būs stabili auksts. Pat ja pēc Līgo svētkiem būs nedēļu īsts karstums ar diennakts vidējo temp. ap +20, jūnijs nekļūs par siltu mēnesi.

   • raitis_sametis Says:

    Bet man tieši tāds, kā tagad – patīk beidzot, nevis tāds suņa karstums kā 31.5. vai 1.6. … jūtos komfortabli, neesmu vēl tādā vecumā- lai man jau siltumnīcās būtu tomāti jāaudzē (lielveikali visu gadu ir pilni, un tajos gaidāms cenu samazinājums, kā arī mans “mazdārziņš” atrodas Rīgas Centrāltirgū, kur arī nemanu tomātu vai zemeņu trūkumu…).

   • aukstums Says:

    Raiti!
    Visi cilvēki nevar iepirkties lielveikalos vai tirgos. Tas tā kā būtu jāsaprot. Un ja šāds laiks bieži atkārtosies atlikušajā “vasarā”, tad arī dravnieki nebūs priecīgi un paēduši, jo daudziem tas ir vienīgais iztikas avots.
    It kā esi žurnālists, bet galīgi svešs no parastās tautas ikdienas.

    Vidzeme kā vienmēr izceļas ar ne siltumu. Kaut ko pārāk bieži redzu zem +10 dienas laikā. Īsi pirms saullēkta redzēju lietu Siguldas pusē, ko apstiprināja arī webkamera. Ja ticēt LVĢMA, tad tur jau pavisam daudz lietus izlijis. Bet kā gan viņi var zināt precīzu nokrišņu daudzumu, ja Siguldā nav meteostacijas un pat nokrišņu mērīšanas vietas? Vai tikai blakus esošo Līgatni nav pārsaukuši par Siguldu…

   • Romāns Kolduns Says:

    Spriežot pēc tevis (aukstums) teiktā, izriet ka ja kaut viena diena mēnesī ir auksta, tad arī viss mēnesis iznāk auksts un visa vasara tad jau līdz ar to arī auksta, un viss gads tad auksts (tāpēc ka vasara auksta), viss gadsimts, gadu tūkstotis u.t.t., viss ir auksts. Kad tad tavuprāt būs silta vasara, ja tāda loģika?

  • Enricco Says:

   Man Rīgā dzīvoklī vēljoprojām ir pietiekami komfortabla temperatūra – +22 grādi. Tomēr, ja vēl pāris dienas būs šāds vēss laiks, arī es ķeršos pie kurināšanas. Vai, cik labi, ka IR iespēja pašam kurināt, kad vien vajag 🙂

 24. raitis_sametis Says:

  Labrīt- tikko izpildīju savu pilsoņa pienākaumu Kandavas jaunveidojamā novadā. *** Bet laiks- “ciklona paliekas” ir jūtamas: apmācies, daudzviet joprojām līst- lai arī vējš samazinājies.

 25. raitis_sametis Says:

  Pa laikam nelielas lietus brāzmas – lietains laiks vairākas dienas – un tāds nav kopš pavasara redzēts… maijā uzlija krietni mazāk… vai ne? (Zantē, Kurzemes austrumu malā)… Vējš R 2-4m/s, spiediens nedaudz aug no 975->uz 980HPa (kas ir Ziemeļkurzemes augstienes vienā no augstākajiem punktiem…).

 26. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Vilis Bukšs arī prognozē mainīgi/grozīgu vasaru…

 27. Kamielis Says:

  Ventspilī viss OK, balsojam par saulei līdzīgo un saulīte spīd šodien visu dienu, bet kā jau pavasarī, kad jūras vējš ir drusku pavēss.

 28. Maija Says:

  Jaunpiebalgā nepastāvīgs laiks,te saule,te lietus.Tā visu dienu.Neko nevar saprast,būs salna ,jeb arī nē.Tādā slapjumā neko piesegt arī nevar.Kā nu būs,būs.Auksti un tas ir viss.

 29. Gunars Says:

  Izskatās, ka ciklons strauji tuvojas Latvijai, domāju, ka salnas nepaspēs nosēsties, jo mākoņi segs debesis http://www.sat24.com/images.php?country=scan&sat=ir&1219472010349

 30. weatherphoto Says:

  Izskatās, ka šis plašais ciklons tiešām atnesīs smukus nokrišņus. Ja piepildīsies prognozes, tad būs prieks par to, ka būs mēreni nokrišņi un pēc tam kļūs silts!

 31. Maija Says:

  Gunār,no Jūsu mutes-Dievam ausī!Kaut slapjuma jau pietiek,bet,labāk slapjums,nekā salna…

 32. Romāns Kolduns Says:

  Man pamazām sāk apnikt šie drūmie un apmākušies laikapstākļi. Tikko viens ciklons aizgāja, tā tūlīt nākamais nāk virsū. Norma jau nolija, tagad pietiks. Gribas taču arī karstumu, nevis krāsni kurināt. Kur tas redzēts ka vasarā tāds aukstums būtu.

  • Cb Says:

   Cerams, ka tas kompensēsies ar kārtīgu karstumu nākotnē, un visticamāk tā arī būs.

   • aukstums Says:

    Cerēsim, ticēsim un piesauksim! Jo jebkādas anomālijas tiecas līdzsvaroties. Ūdeni jau dabūjām, tagad gaidām siltumu par šo aukstumu.

  • aukstums Says:

   Tevi citējot: “Kad tad tavuprāt būs silta vasara, ja tāda loģika?”
   Man pilnīgi vienalga kāds laiks konkrētā dienā, jo tas ir normāli, ka laikapstākļi atšķiras. Vienkārši, GFS ilgstoši rādīja aukstu perspektīvu, kas lika domāt par aukstu jūniju, turklāt vēl daži amerikāņu avoti apstiprina tādas bažas, nu un arī mani minējumi par sliktu vasaru vēl vairāk bojā garastāvokli.
   Pēc arhīviem spriežot, šāds laiks ir bijis vai pusē jūniju, vismaz pēdējos 80-90 gados. Bet tas jau nenozīmē, ka baigi priecē. Un diez vai par siltu var nosaukt sezonu, kurā tikai 4 nedēļas ir vasarīgi karstas. Tad tā ir silta, taču īsa vasara. Mani apmierina tikai karsta un gara vasara, ar temperatūrai atbilstošu nokrišņu daudzumu. Ja ilgstoši ir +25…+30, tad attiecīgi vajag vairāk lietus.

 33. Qued Says:

  Lielvārdē bija ļoti jauks vakars, mākoņi atkāpās un spīdēja saule.
  Kas ar tām salnām – būs? Kur būs?

  • aukstums Says:

   Būs visur, kur skaidras debesis noturēsies līdz saullēktam, kas šajā laikā ir drīz pēc 4-iem. Riktīgs aukstums ārā.
   Nu kāpēc mūsu fotomīļi nevarētu noķert kādu salnu jūnijā?

 34. dAvi Says:

  aukstum, laikam jāpārceļas tālāk uz dienvidiem, diemžēl, Latvija ir kārtīga zieemeļvalsts, un laikapstākļi ir pilnīgi atbilstoši(tāpat krietni siltāki nekā citur šādos ziemeļos) šiem 56-58 grādu platumiem.
  Man jau arī gribās tieši tādu vasaru, par kādu Tu sapņo.
  Jācer, ka globālās klimata pārmaiņas mums dos kārtīgu sasilšanu. =)

 35. Cb Says:

  Es ar par sasilšanu un karstumu!
  Mēs kopā to panāksim! 😀 😉

  Bet, manuprāt, cilvēkiem, kas nevar paciest normālu vasaras +26…+27 grādu siltumu (kāds tas bija iepriekšējās dienās), vienkārši nav kārtībā kaut kas ar ķermeni vai veselību, varbūt pat psiholoģiski. Es, piemēram, varu paciest visādus laika apstākļus (gan aukstumu, gan karstumu), taču priekšroku dodu, protams, karstumam.
  Un kā tas iet kopā, ka kādam te tropiskās viesuļvētras un negaisi patīk, bet karstums ne? – nekā tas neiet kopā, vot tie gan ir kaut kādi suņa murgi, bet ne “suņa karstums”! Siltajās tropu zemēs viesuļvētras rodas pie karstuma, kas pārsniedz +30 grādus. Daudzās zemēs uzreiz pēc negaisa turpinās karstums, pat naktīs! Pats to skaistumu piedzīvoju.

  • raitis_sametis Says:

   Labrīt, tas bija man domāts- lai arī ko runā, paciest varu jau arī +30 karstumu, taču jūtos diskomfortabli… svīstu, un galva sāp… Patīk laiks, kad varu normāli pa lauku staigāt… *** Bet saprotu arī, ka Pēterim augšā ir savi rēķini, un es reizēm tomēr priecājos- ja Viņš nesagādā garlaicīgus laika apstākļus. *** Šodien – atkal laba diena ar ciklonu gaidāma. Palielinās mākoņainība no D puses, jau tika no meteo.lv brīdināti – būšot stiprs lietus Latvijas DA pusē, citviet mazāks… redzēsim.

 36. aukstums Says:

  Vienu brīdi Rīgā bija apmācies, taču jau ap 4-iem noskaidrojās un tagad ir pilnīgi skaidra debess. Igaunijā īsta salna gaisā, bet Somijā vispār… bez komentāriem.
  Vakardienas aukstums Vācijā šokēja turienes iedzīvotājus, tāpat no R-Ukrainas ienāk žēlabas par netipiski auksto laiku. Abās valstīs jūnijs taču ir krietni siltāks kā Latvijā, es domāju normu.

 37. Maija Says:

  Labrīt!Uzcēlos jau plkst.4 no rīta.Pie loga termometrs rāda-0gr.Nu gan,nodomāju un jozu uz dārzu,jo neko nesedzām.Mēs dzīvojam pie Gaujas,purvelis blakus,salnas mūs diez ko vis nežēlo.Bet šorīt tikai vietām bija neliela salna.Uz dārziem vispār nekas.Kaut kur noteikti bija lielākas salnas,mums palaimējies šoreiz…Jā,nedaudz ir arī migla.

 38. Saulcerīte Says:

  Man ir radusies atkarība no Maikla bloga . Šorīt mazgāju veļu un skrienu pie datora skatīties-vai nest ārā vai nenest.Labi ka ir kur apskatīties.

 39. Renxx Says:

  Kaada situaacija ar lietu kurzemes pusee?

  • raitis_sametis Says:

   Virs Kurzemes austrumiem- D un DA virzienā palielināta augsto ci/”spalvu” mākoņu palielināta mākoņainība, kopējais debesu aizpildījums ap 8,5 ballēm, nedaudz augstie cc, un pavisam nedaidz pie dienvidu malas – arī ac (augsto gubu) mākoņi, +10 grādi, ZA vējš 2-5m/s … Nokrišņu mākoņi vēl stipri tālu

  • raitis_sametis Says:

   Liepājā – laikam jau līst… sk. radara saiti zemāk…

   • aukstums Says:

    Radars pārāk bieži uzrāda nokrišņu esamību, kaut gan reāli vai webkamerās ir pavisam citādāk.

 40. raitis_sametis Says:  Nokrišņi pagaidām ir pie Latvijas dienvidu robežas un aiz tās…

 41. liepājas veeji Says:

  Liepāja vel nelist 🙂 gradi ap + 10 nomacies un veesi.

 42. aukstums Says:

  Ja kāds nav pamanījis, tad atgādināšu, ka gaidītais kaut nelielais siltums nākošnedēļ ir izkūpējis bez pēdām. Un par cik siltu jūniju var būt runa, ja prognozes kopumā rāda temperatūru zem +20? brīžiem tās pamainās, bet pārsvarā dominē vēsais scenārijs.

 43. Gunars Says:

  Nu krievi vismaz par Smilteni ir parūpējušies. Būs silti. http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4107

 44. Gunars Says:

  Bet vakarā gan mūs sagaida dāvana no Lietuvas!!! http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png

 45. G.B. Says:

  Labdien, Maikla prognozes par svētdienu piepildās par visiem 100%, ap pl. 7.00 vēl austrumu pusē uzspīdēja saule bet jau ap pl. 10.00 visas debesis mēreni apmākušās. Patreiz pl. 13.10 Murjāņu pusē viss vienmērīgi nomācies , vidēji stiprs D, DA vējš

 46. raitis_sametis Says:

  Zantē (Kurzemes austrumos) jau kopš plkst. 13:00 jau sāk līņāt/ar nelielas intensitātes nokrišņiem…

 47. Romāns Kolduns Says:

  Reta reize, kad radars uzrāda nokrišņus, bet man te knapi pilina aiz loga. Asfalts uz ceļiem sauss. Bet radars uzrāda diezgan normālu lietu.

 48. maikls Says:

  Jēkabpilī diezgan stipri līst. …Brīžiem gan līst mazāk.

 49. Kika Says:

  Salacgrivaa no jaukaa riita nav ne minjas vairs. nomacaas 😦 vel jau gan neliist…..
  nakti salnu laikam jau ka nebija 🙂

 50. Maija Says:

  Nu lūk,arī Jaunpiebalgu atkal aplaimo lietus.Tikko sāka,pagaidām rasina,bet mākoņi paliek arvien biezāki un tumšāki.Šodien rāvos pa dārzu pa visu slapjo zemi.Ko padarīsi,šovasar,laikam,būs jāķer momenti,lai tiktu pie ravēšanas.

 51. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude arii nu jau kadu laiku smuki mereni list 🙂 Ir apmacies visu dienu un ir +11 Man jau patiik lietains laiks,bet gaidu rit vai parit kadu negaisu ari Riga beidzot 😉

 52. raitis_sametis Says:

  Ilgstošs lietus, bet nokrišņu radars saka- šovakar vēl Kurzemē lietus piestās…

 53. kika Says:

  Salacgrivaa ari tagad list ….
  ari es darza pa dubljiem meginaju ko dariit… nu atkal lietus…

  aukstums-kadas ir tas prognozes??? vel kads Īzaks bus?? 😀

 54. Romāns Kolduns Says:

  Visu dienu lija no kādiem diviem dienā. līst un līst bez pārtraukuma. Drīz jau dubulta mēneša norma izlīs ja tā turpināsies.

 55. lightning Says:

  Kā sāka līt ap diviem dienā, tā līst līdz pat šim laikam arī Līvānos. Vējš gan salīdzinoši mierīgs, bet palika auksts – ja pirms lietus bija vēl +15, tad jau ap 15.00 nokritās līdz 12 un vakarpusē jau līdz +9… Neģeld tāda vasara!
  Anticiklon, nāc!!! 😀

  • Cb Says:

   ooo, +15 tas jau vēl “normāli”, bet šeit šodien vispār tmax +12

   • aukstums Says:

    Cerēsim, ka ļoti daudziem šejienes iedzīvotājiem līdz mielēm apnicis agra pavasara laiks. Vismaz nu jau daudzi karstuma nīdēji sūdzas par pārāk nepatīkamu laiku. Gan jau daudzi gatavi izbaudīt karstumu ap +30 kaut pāris dienas. Un te mums palīgā atsteidzies GFS prognozes atjauninājums no 18:00 UTC. Lai arī prognozes beigas ir pārāk tāls laiks, lai tām ticētu, tomēr karstais variants šad tad iepriekš jau bija pavīdējis uz to periodu. Skatos un nevaru vien nopriecāties. Kaut nu vismaz daļēji tas viss piepildītos! Bet pagaidām mana sukulentu kolekcija draud sapūt…

 56. hariitis Says:

  Ageniiti saak labi liit!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: