Jaunākās prognozes – iespējama vētra, stiprs lietus

Ciklons, kam dots vārds Īzaks (tāpat kā labi zināmajam Ņūtonam), tuvākajā diennaktī ievērojami pastiprināsies uz ziemeļaustrumiem no Latvijas. Tiktāl modeļu prognozes ir vienādas. GFS patlaban prognozē, ka stiprā Īzaka centrs ceturtdien atradīsies virs Igaunijas. HIRLAM modeļa igauņu versija – ka Sanktpēterburgas tuvumā. Atšķiras arī prognozes par to, cik ciklons būs kompakts, vai izveidosies viens spēcīgs centrs un līdz ar to vētra vai arī ciklona centrs būs izplūdušāks, plašāks un līdz ar to ar mazāk spēcīgu vēju.

Jebkurā gadījumā Latvijā gaidāma vēja pastiprināšanās, it īpaši piekrastes rajonos. Šopēcpusdien un vakarā jūras piekrastē Kurzemē gaidāmas ZR vēja brāzmas līdz 17m/s, maksimums līdz 20m/s. Naktī uz ceturtdienu gaidāma būtiska vēja pastiprināšanās visā Latvijā, izņemot ziemeļaustrumu rajonus. Un, atkarībā no ciklona attīstības un izvietojuma, agrā ceturtdienas rītā vējš Ziemeļkurzemes piekrastē, kā arī Vidzemes piekrastē brāzmās varētu sasniegt vētras spēku. GFS ļoti stipru vēju, sākot ar nakti un beidzot ar ceturtdienas vakaru, prognozē praktiski visā Latvijā. HIRLAM leišu versija šobrīd prognozē, ka ceturtdienas pēcpusdienā Vidzemes piekrastē R vējš pastiprināsies brāzmās līdz 23m/s.

Ja nu piepildās šīs prognozes par vētru, tad jārēķinās ar dažiem lauztiem kokiem. Turklāt bez stiprā vēja gaidāms arī lietus, kas vietām var būt stiprs un/vai ilgstošs. Visvairāk nokrišņu laikā līdz šīs nakts sākumam modeļi pārsvarā prognozē Kurzemes pusē, savukārt ceturtdien – Vidzemē. Bet arī pārējā Latvijā ir gaidāms lietus, brīžiem iespējams stiprs lietus.

Bez stiprā vēja un lietus gaidāma arī zema gaisa temperatūra (tā teikt, pilns komplekts). Nepārspējams atkal ir GFS modelis, kas šobrīd prognozē, ka šopēcpusdien Kurzemes vidienē būs tikai +6 grādi, bet ceturtdien Vidzemē – tikai +4..+7 grādi (Rīgā ceturtdien ne vairāk par +8). HIRLAM modeļi ceturtdien Vidzemē dienas laikā neprognozē aukstāku par +8..+10 grādiem.

4. jūnijā plkst. 7:30
Spēcīgākās rietumu vēja brāzmas Latvijā gaidāmas ceturtdien dienas vidū un pēcpusdienā. Visā valstī vēja ātrums brāzmās tuvosies vētras spēkam, bet Vidzemē pēcpusdienā tas var sasniegt 23 m/s. Šāds vējš var lauzt ne tikai koku zarus, bet arī atsevišķus kokus. Vidzemē arī joprojām būs visvairāk nokrišņu.

5. jūnijā plkst. 7:40
Pēdējās dienās no visām Latvijas meteostacijām vislielākais nokrišņu daudzums izmērīts Cēsu apkārtnē (Priekuļos): 66 mm, informē Diena.lv laika ziņas. Savukārt vismazāk aizvadītajās dienās lijis Liepājā: kopumā tikai 7 mm. Lielākie vēja postījumi – lauzti koki un bojātas elektrolīnijas – bijuši valsts centrālajā un austrumu daļā, galvenokārt Vidzemē un Latgalē.

101 Atbildes to “Jaunākās prognozes – iespējama vētra, stiprs lietus”

 1. raitis_sametis Says:

  Daba pēc pavasara “mēģinājumiem”- beidzot būs ieskrējusies…

 2. Maija Says:

  Ak,Jēziņ,nu tikai būs…

 3. SĒRGA Says:

  nu gaidam!

 4. par prognozi Says:

  Kādam ir idejas, kāpēc LVĢMA prognozē tik siltu laiku, kaut gan viss liecina, ka būs vēsāks?

 5. Cb Says:

  Tātad īsti rudenīgs un pelēks laiks, ko lietderīgi var izmantot citām lietām/aktivitātēm. Pērkona negaisi tāda rudenīga ciklona ietekmē nav gaidāmi, nu varbūt kāda interesantāka lietusgāze. Bet pilnīgi nekā iepriecinoša, ka dienas laikā temperatūra vēl nav pārsniegusi +12 grādus (tas jau pat uz ziemu velk). Ar to vismaz uz kādu laiku punkts.

 6. gubumakonis Says:

  Nu tad beidzot bus interesanti ,sekosim,gaidisim 🙂 Riga tads neliels smidzinoss lietutiņš,zemi makoņi un vejš,dregns,diena tikai + 10
  Gaidu tos ciklona ĪZAKA nedarbus 🙂

 7. maikls Says:

  GFS jaunākā prognoze joprojām ir “kolosāla” – piemēram, Rīgā ceturtdien tiek prognozēts ļoti stiprs rietumu vējš, ilgstošs lietus (rīta pusē arī stiprs) un tikai +7 grādi. Igauņu modelis ir daudz pieticīgāks un prognozē mazāk stipru vēju, mazāk lietus un siltāku gaisu.

  • par prognozi Says:

   Paskatāmies HIRLAM igauņu redzējumu šodienas gaisa temperatūrai pašā Igaunijā! Visā valstī virs +15. Bet realitātē?! Savukārt GFS ideāli piepildījies R-Kurzemē.

 8. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2009/06/03/negaisa-makoni-riga-teika-2-junija/

  Te ir manas vakardienas bildes, ar negaisa mākoņiem Rīgas tuvumā. Vismaz dzirdēju pērkonus, bet zibeņi ganm nebija… 😦

 9. he-he Says:

  Pie mums te Cesvaines apkārtnē uz doto mirkli spīd saule un temperatūra ir +17,vējš ar nekāds lielais nav:)

 10. Juris A. Says:

  Baltezers, ZA krasts. Temperatūra +10.5. Vējš ZR, pūš diezgan stipri, slinkums iet ārā un ar binokli pētīt uz jumta anemometra skalu. Noņēmīgi līst, uz ezera migla (lietus).

 11. Gunars Says:

  Ceļā Rīga – Smiltene no pl.13.30 sāk jūtami līt aiz Līgatnes, bet tuvojoties Smiltenei līst ļoti stipri.

 12. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude visu dienu ir apmacies un ar nelieliem partraukumiem visu laiku list,briziem smidzina,briziem mereni,zemi makoņi atri skrien pari debesim,soreiz beidzot ieveroami list ari Rigā 🙂

  Interesanti butu zinat kur un cik nolija visvairaak pagajusa diennakti?

 13. raitis_sametis Says:

  Līst, … esmu offlainā līdz rītdienas pusdienas laikam, čekošu vētru…

 14. lightning Says:

  Vakar Jēkabpilī esot nolijis 37 mm lietus, bet salīdzinoši netālu, Līvānos, pēcpusdienā un pievakarē apkārt draudīgi mākoņi gan staigāja, tālumā pērkonu dzirdēt varēja, bet no lietusgāzēm ne smakas. Vienīgi vakarā sāka līt, bet mēreni, arī vējš ļoti mierīgs.
  Savukārt šodien Līvānos rīta pusē lija, bet arī mēreni, bet pēcpusdienā sāka skaidroties, arī saule laiku pa laikam uzspīdēja. Turklāt visu dienu salīdzinoši silts – dienā un pēcpusdienā +15…+18 grādu robežās. Nezinu, kā ar vētru citur, bet pie mums pagaidām nekas par to neliecina, un par aukstumu arī ne. Jāgaida, kā situācija attīstīsies.

  • par vētru Says:

   Bet vislielākā tās iespējamība ir R-Vidzemē, nevis kaut kur ellē ratā Latgalē. Tāpat lielais aukstums jau nolaidies pār Rīgu. Kaut kāds agra aprīļa laiks… tomēr pat martā par šādu laiku nepriecātos.

 15. Juris A. Says:

  Baltezerā pūš ne pa jokam, ezerā baltas viļņu galotnes, lietus.

 16. Saulcerīte Says:

  Lidos tas raj, Rīgā +9 grādi un mežonīgs vējš.Jau tagad uztraucos par savām gurķu un tomātu būdām-papildus jau nostiprināju.Lietus te stiprāks te vājāks,bet nu vispār vismaz gaišāks kā rudenī.Iekurināju kamīnu.

 17. maikls Says:

  Rīgā tagad pūš ZR vējš, kas ieskrējies virs līča dienviddaļas un tāpēc ir stiprs.

  Leišu modelis šovakar Rīgas ziemeļos prognozē ZRZ vēja brāzmas līdz 16m/s, ceturtdienas rītā Rīgā, līča piekrastē, ZR vēju līdz 19 m/s, vēlāk pēcpusdienā visā Rīgā un daudzviet Latvijā R vēju līdz 19m/s.

 18. maikls Says:

  Izsūtīts jauns brīdinājums:
  “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra informē, ka Rīgā 04.06.2009. naktī un no rīta gaidāms stiprs lietus. “

 19. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē šodien lija ik pa laikam un ne pārāk intensīvi, tā kā smidzenis, bet ar drusku lielākiem pilieniem. Auksti, man rāda +8°C, pa dienu temperatūra pazeminājās, jo no rīta bija ap 12°C, pa dienu +10, tagad 8 grādi. Un vēl nakts priekšā, gan jau atdzisīs vēl par dažiem grādiem. Tā ka auksti ārā.

 20. G.B. Says:

  Murjāņos Pl.21.45 stiprs rietumu puses vējš, smalks lietus un diezgan pavēss, ne vairāk par +8 C

 21. Māris Says:

  Siguldā vakar vakarā drusku nolija, pa nakti nekā. No rīta, pēc 6 jau nikni smidzināja, gandrīz lija. Lija visu ceļu līdz Rīgai, a Juglā pie Salamandras sauss asfalts, Teikā jau lija. Rīgas centrā un tuvējā Pārdaugavā vairāk vai mazāk lija visu laiku, vēja nebija, samērā silts. Atgriezos Siguldā ap 16-30, tur viss sauss. Tiko aizgāju mājās, sāka līņāt un vairāk vai mazāk intensīvi līst līdz šim brīdim. Sāk parādīties vējš, brāzmas, redzami zemi, skrejoši mākoņi no Z uz D pusi, temperatūra pašlaik +9, paliek aizvien drēgnāks.

 22. Juris A. Says:

  Ļoti, ļoti, ļoti cienījamais Maikl !!! Ieejiet lūdzu Windfainderā, kreisajā pusē “wind junits” un apskatieties tur attēloto, visā pasaulē pieņemto, jau no senseniem laikiem tā saukto “vēja rozi” ar vēju virzienu apzīmējumiem. To lieto visā pasaulē un ne tikai burātāji un visi jūrnieki. Man ļoti griežas ausīs gan Jūsu minētie ZRZ, gan arī LTV diktoru nosauktie vēju virzieni. Ja, kā Jūs kādreiz teicāt, ka ar to Jūs domājat ZR vēju, kas pāries Z – ziemeļu vējā, tad ielieciet vismaz komatu starpā, bet tomēr tā to parasti nedara, bet vārdos saka, ka būs maiņa uz Z. Ļoti, atvainojos par aizrādījumu, bet, diemžēl , tā to lieto visā pasaulē, tikai pie mums Latvijā ne. Vēlreiz cieņa Jūsu priekšā !!!!!

 23. aukstums Says:

  Lai arī ir kalendārā vasara, daudzviet Eiropā ir visai auksts rīts. Nedaudz pārsteidz Britu salas – ne kalni. Tāpat Vācija, Polija.
  Skatīsimies, vai šodiena patiešām Rīgā paliks zem +10. Jāatzīst, ka personīgi es nekad kalendārajā vasarā neesmu piedzīvojis tik zemu temperatūru dienas laikā. Savādi, ka daudziem cilvēkiem tas viss šķiet samērā normāli. Bet ja lielais vējš patiešām būs, tad efektīvā temperatūra pietuvosies 0. Jā, vasara… Latvijas.

 24. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē pūš stiprs vējš un ar lietu. +6°C. Ziema nāk.

 25. Gunars Says:

  Smiltene līst kopš vakardienas pievakares, ļoti stiprs vējš, + 6,7

 26. maikls Says:

  Vismierīgāk šorīt (un gan jau arī vēlāk dienā) Liepājā – ne stiprs vējš, ne lietus, saule caur mākoņiem spīd.

 27. Maija Says:

  Arī Jaunpiebalga saņem lietus un vēja devas.Pūš diezgan spēcīgi,līst visu laiku.Knapi +6 gr.,tik tiešām,atkal jau velk uz sniegu…Tagad tā ir,vai nu karsts,jeb auksts.Vai nu visu izdedzina,jeb arī noslīcina.Vēl jau pastāv iespēja,ka arī nosaldēs…Arī es uzskatu,ka tas nav normāli.Tik ļoti karasas temperatūru maiņas,kaut vai starp dienu un nakti.Es redzu,kā jutās dārzā augi agrāk,un kā jūtas tagad…

  • aukstums Says:

   Nu vismaz Rīgā temperatūra strauji kāpj, neraugoties uz visai iespaidīgo vēju. Laikam tomēr tiksim pāri +10 robežai (žēl gan, jo nav liels labums no +11, bet unikālais notikums vējā), ko nevarētu teikt par dažām klasiski aukstām vietām Latvijā. Bet nu slapjš gan pie mums. Tā nu ir, Latvijā sausums parasti neilgst vairāk par 3 mēnešiem un biežāk aprobežojas ar 2. Diemžēl GFS ir aizmirsis savu silto skatījumu uz jūniju un nu jau vairākas reizes rāda kaut ko pavisam nelāgu. Par +25 varam aizmirst un pat +20 varētu būt atzīmēšanas vērti. Un, protams, lietus, lietus un vēlreiz lietus.

 28. Juris A. Says:

  Maiklam, joprojām par vēju virzieniem. Kopš aizvēsturiskiem kuģošanas sākumiem, visā pasaulē vēju virzienu noteikšanai tiek pielietots vissaprotamākais princips – debespuses iedalās 4 pašos galvenajos virzienos: Z, D, A, R (vai starptautiski: N, S, E, W ). Tad nu vispirms skatās, kuram galvenajam virzienam vējš ir vistuvāk un ar to burtu arī sāk – tas taču ļoti saprotami. Ja ir tieši pa vidu starp galvenajiem virzienie, tad sāk ar virzienu, kuru, parasti nu ne viens nenojauc, tie ir Z un D, tātad, ZR, ZA un attiecīgi DR, DA. Paši jūtat, neviens taču nesaka RietumuZiemeļu vai AustrumuZiemeļu. Starp šiem 45 grādu virzieniem tad arī lieto, piemēram ZZR, ZZA vai RZR, AZA. Tas vēsturiski cēlies no tā sauktās “vēja rozes” dalījuma “rumbos”, tas ir 22.5 leņķiskie grādi, tikai toreiz šos grādus nelietoja vai jūras braucēji tos īsti nesaprata. Domāju, ka mēs šai izpratnē tomēr esam aizgājuši tālāk. Un jālieto pareizi apzīmējumi, lai kādos ekstremālos gadījumos gan lidojumos, gan uz jūras un sauszemes nerastos traģiski gadījumi. Domāju, ka Jūsu mājaslapu par prognozēm lieto arī burātāji un, apzīmēums ZRZ kādreiz var arī novest pie situācijas, ka viņi Jūs nesapratīs, bet ai kā viņiem noderētu Jūsu vēja prognoze, kad vētrā tur pat blakus ir akmeņi un ir jāturās un ar lielām cerībām jāgaida laika ziņas.

  • piebilde Says:

   nu RZR, AZA arī kaut kā dīvaini izskatās. Šaubos gan, vai jūrā braucēji baigi paļaujas uz šo blogu, jo LVĢMA regulāri lielās, ka jūrnieki, burātāji ir viņu pastāvīgie klienti.

  • maikls Says:

   Esmu jau agrāk teicis – katram, kuram svarīgi laika apstākļi, pašam jāspēj uztaisīt laika prognoze, viņš nedrīkst paļauties uz kaut kādiem blogiem vai aģentūrām. Ja nu kāds tam ir par slinku, tad pats vainīgs un tad lai neuzstāda pretenzijas citiem un lai nepukst par greizām prognozēm.

   Mūsdienās laika prognozēšana ir pavisam vienkārša – datorprogrammas visu sarēķina cilvēku vietā. Tikai jāņem vērā, ka prognozes vienmēr ir ar lielāku vai mazāku varbūtību un nekonkrētību, turklāt tās tiek atjaunotas ik pēc 6 vai 12 stundām (un tieši tāpēc vajag pašam skatīties modeļu datus, jo, piemēram, vakarā pa TV nolasa prognozi, kas ir veidota uz rīta datiem, lai gan uz to brīdi modeļi jau paspējuši veikt 1-2 jaunas kalkulācijas).

 29. maikls Says:

  Rīgas lidostā šorīt līdz plkst. 9 kopumā 28 mm nokrišņu (skaitot pa visu nedēļu kopā), bet Jēkabpils pusē esot samērīti aptuveni 50 mm, Vidzemē arī vietām līdzīgi, gan jau līdz šīs dienas vakaram vietām Vidzemē būs pilna jūnija norma izpildīta.

 30. Kika Says:

  Salacgrivaa ari ljoti stiprs vejsh…isak sakot -sunja laiks….

  vai kads var izstastit aptuveni -cik ilgi tas vejsh varetu plosities? dienu,divas..???

 31. miglinja Says:

  kurzeme pielijusi pilna,paskats kā jūlijā-viss salijis,slapjš,krustu šķersu dārzā sakritušas puķes,nu tā kā pietiktu slapjuma…

 32. G.B. Says:

  Murjāņos arī stipri līst un vējš plosās arvien stiprāk, sāk lūzt zari kokiem.

 33. maikls Says:

  Tagad pamanīju, ka Polijas UM modelis šodien uzrāda slapju sniegu Lietuvā (no augstākiem gubu mākoņiem un negaisiem). Krusai tur noteikti jābūt, un varbūt tieši krusu modelis prognozē, jo krusa atsevišķi nav izdalīta kā nokrišņu veids. Kaut kādi gubu mākoņi veidojas arī vietām Latvijas dienviddaļā, kur mazliet uzspīdēja saule, un varbūt arī tur būs krusa. Īsti nevar saprast, kas zem augstajiem slāņu mākoņiem veidojas Rīgas apkārtnē, radars vietām uzrāda stiprus nokrišņus, varbūt arī tur ir kāds lielāks gubu mākonis ar krusu…

 34. weatherphoto Says:

  Labrīt.
  Kādu laiku biju offlice, bet nu esmu atpakaļ.

  Gandrīz visu diennakti Rīgā nepārtraukti lija un Rīgā pa šo laika sprīdi ir nolijuši 23,2mm (līdz šim rītam), bet kā jau ziņoja Maikls, mēneša nokrišņu summa sastāda 28,2mm. Visu nakti un arī pašlaik saglabājas spēcīgas vēja brāzmas, kuras brāzmās Imantā (neesmu baigais speciālists) sasniedz aptuveni 15-17 m/s – uz rīta pusi pāris bija ļoti spēcīgas, kad aptuveni reizi pus stundā iespējams tās sasniedza pat visus 20m/s. Dzīvoju piektajā stāvā un man aiz loga aug lieli bērzi, kuri vēja brāzmu laikā liecas gandrīz līdz pat palodzēm.

  Nu ko lai saka, BEIDZOT arī Rīga saņēma kādu mitrumu 🙂 bet viss vēl nav beidzies.

 35. rollerists Says:

  atdodiet man sauso laiku! gribu braukt ar rolleri!!!

 36. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude pagaidam nekas arkartejs nenotiek,ir brazmans vejš,augsti gaišpeleki makoni caur kurien briziem var saskatit sauli ka caur biezu plivuru,apaksa atri skrien tumši zemi gubumakoni.briziem nelieli gazienveida nokrišņi,smidzeklis. Krusa vai lieli luzuši zari pagaidam nav. Jaska k man šitads laicijš patiik,ari nolija beidzot izvadita diennaktii kartigi,jo lija vairak ka 12 stundas no vietas 🙂 T +10

  • piebilde Says:

   Žēl, Tevis nebija vakar Maskavas apgabalā, kur negaisi sagāza kokus, sakapāja dārzus ar krusu.
   Šis laiks ļoti veicina dažādas lakstu, sakņu puves, nemaz jau nerunājot par termālo šoku siltumu gribošām kultūrām.
   Nu labi, šodien Tu priecājies, bet ja tas ievilktos uz visu vasaru – arī priecātos?

   • gubumakonis Says:

    Ja visu vasaru, tad protams,ka ne 😉 bet kartigs lietus Riga tik sen nav bijis,ka priecajos par jebkuru iespeju izbaudit to. Ka jau te rakstiju- milakais vasaras laikapstaklu modelis-silts laiks ar islacigam ietusgazem/negaisiem,kads bija piemeram 2 junija. (diemzel Rigu todien negass nesasniedza)

   • piebilde Says:

    Lūk vakardienas “prieki” vienā no Maskavas apgabala pilsētiņām. http://bukvalno.livejournal.com/30206.html
    Pirmais video gabals vispār labais. Visā šajā pasākumā labākais, ka tas Eiropas eksperimentālais vētru prognožu centrs tam reģionam laicīgi paredzēja tādu iespējamību.

   • raitis_sametis Says:

    Redzēju sižetu par negaisiem RTR televīzijā…

    http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63379810070
    Pie tiem 2.6.09. negaisiem- kas mums Latvijā bija==> Maskavā tai pašā frontālā sistēmā-> arī smerčam kas līdzīgs bija novērots…

 37. weatherphoto Says:

  Ar jā, un temperatūra konstanti grozās ap 8 grādiem – nav taisnība, ka kāpj 🙂 Vienu brīdi sāka kāpt, bet nu ir apstājusies. Konkrēti tagad ir +7,9 grādi.

  • aukstums Says:

   nu ja, apstājās gan, tā ka man vēl ir iespēja pirmoreiz piedzīvot dienas maksimālo temperatūru zem +10. Varēšu mazbērniem stāstīt briesmu lietas, notikušas jūnijā.

   • weatherphoto Says:

    Jūnija sākumā un augusta beigās zem 10 grādiem dienā ir normāla un gluži ikdienišķa parādība!

   • aukstums Says:

    Vari rakstīt, ko gribi, taču personīgi es nekad uz termometra neesmu redzējis dienas laikā zem +10, ne jūnijā, un vēl jo mazāk augustā. Esmu redzējis +11, bet ne mazāk. Es rakstu par Rīgu, jo saprotu, ka pārējā aukstā Latvija ne to vien spēj dabūt gatavu.
    Ja Tu raksti, ka tas ir normāli un IKDIENIŠĶI, tad lūdzu piemērus par to pašu Rīgu no šodienas līdz kādam 1990. gadam! Runa taču ir par diennakts maksimālo, nevis vidējo!

 38. Kika Says:

  Salacgriva ari pielijusi,ari shobrid liist. dienu ieprieksh lija visu diennakti ar isiem partraukumiem….. vejsh vel pienjemas spekaa….. kaut vai tas buutu rimies….kautgan nu jau pietiek….
  Labi ka pagalma salikta drenaža..citadi droshi vien butu vienaa udenii viss….

 39. gubumakonis Says:

  Ja,tiesam temperatura atkal sak pazeminaties,nu jau +9 jau 🙂 nu seit,Zolitude gan nevar sudzeties ka viss pielijis un slikst -viss smuki iesucies zeme jo lija pamazam un mereni.Man patiik ,lai tik liist vel,nevar nopriecaties pec tik ilga sausa partraukuma 🙂

 40. maikls Says:

  Pārsteidz ka ap plkst. 12 stiprākais vējš – 18m/s – reģistrēts Jelgavā. Gaisa temperatūra plkst. 12 daudzviet tikai +6..+8 grādi, arī Rīgas Siltums tagad rāda +7,4 grādi Rīgā.

 41. maikls Says:

  Jēkabpilī pirms brīža paspīdēja saule, tagad uznāca mērena lietusgāze ar stiprākām vēja brāzmām.

  Rīgas osta esot slēgta vēja dēļ.

  • lightning Says:

   Līvānos arī nesen uz īsu brīdi saule uzspīdēja, tagad atnāca neliels mākonis un sāka diezgan stipri gāzt lietus, taču neizskatās, ka uz ilgu laiku. Vējš brāzmās visai stiprs, bet pārsvarā vidēji stiprs, nomērīt diemžēl nevaru. Grādi bija +13 pirms pusstundas, tagad lietus iespaidā nokrita līdz +11.
   P.S. Kamēr rakstīju, lietus jau garām, atkal uzspīd saule.

 42. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē ļoti stiprs vējš, uz ielas mētājas vien mazi zariņi, tādi centimetra diametrā, lielu lauztu zaru nav. Līst neliels, dažos brīžos arī drusku stiprāks lietus. Dažreiz nelīst, dažreiz līst, bet peļķes ir lielas un ar sausām kājām nekur nav iespējams aiziet, lietussargs tādā vējā var salūst, bet bez tā ātri vien var palikt slapjš. Un auksti. No rīta man bija +6, tagad rāda 8°C. Rs ( http://www.rs.lv/index.php?action=body&print=1 ) gan rāda gandrīz nemainīgu temperatūru (ja salīdzina kas tagad un kas bija 7 no rīta, starpības praktiski nav). Bet man Ogrē gan par 2°C siltāks palika. Un ir cerība tomēr sagaidīt tos ilgi gaidītos +10. Ā un tagad kamēr rakstu, tikko baigi spēcīgi atkal sāka gāzt lietus. Atkal.

 43. raitis_sametis Says:

  Labdien- šonakt biju Sabilē, kas 100km uz R no Rīgas, vējš bija visur, bet nepārsniedza 5-7m/s. Lietus brāzmains gan no zemākiem neizteiktiem cb un augstākiem cc+cs+ac… praktiski visu laiku.

 44. SĒRGA Says:

  nu agenskalna jau ir ok! veejinsh!

 45. raitis_sametis Says:

  Skultē vakar nolijusi apmēram viena ceturtā daļa no mēneša normas jeb 25 milimetri nokrišņu. Vakar dienā Ainažos nolijuši 22 milimetri, Priekuļos – 19 milimetri, Talsu rajona Mērsragā – 18 milimetri, bet Stendē – 17 milimetri nokrišņu.

  Naktī Priekuļos nolijuši 23 milimetri lietus, Ainažos – 17 milimetri, Alūksnē – 15 milimetri. Liepājā, Rucavā un Stendē naktī nelija. Patlaban visās LVĢMA novērojumu stacijās ir reģistrēti nokrišņi.

  (no LETAs)

 46. gubumakonis Says:

  http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=440&yas=120
  Seit var smuki redzeet to ciklonu tagad.

  Zolitude,pie Volvo halles jau viens berzs noluza 😉

 47. SĒRGA Says:

  pa lnt dienas zinaas teica ka riga bus 22m/s

 48. Aivars Says:

  Te dažas fotkas un video par Maskavas 3.06 vakara notikumiem http://mreporter.ru/ReporterMessages!viewReport.do?reportid=22661

 49. lightning Says:

  Satelīti rāda, ka ciklons pamazām aiziet, tomēr ļoti negribīgi. Bet rītdienas prognozes visai atšķirīgas, tomēr viens pavisam izbrīnīja – nesen radio Skonto izdzirdēju, ka rīt ziņo +13…+18, vietām pat līdz 20! Nez, kur viņi tādu rāvuši?!

 50. weatherphoto Says:

  No šī ciklona visvairāk nokrišņu Vidzemei, it īpaši rajonos pie līča. Gribētos zināt kā ar nokrišņiem Limbažos (vai vismaz Ainažos vai Rūjienā) – izskatās, ka tur stiprs lietus saglabājās vismaz 10 stundas!

 51. Kika Says:

  Salacgrivaa nakti uz treshdienu saaka liit un lija praktiski visu diennakti,ar dāžiem isiem partraukumiem……..lija salidzinoshi stipri…..nakti pamodos no trokshnja ka lietus pret jumtu sitaas….
  shodien trako vejsh.list un smidzina ari gandriz visu laiku…..bet ne tik stipri liist ka iepreksheja diena…
  jacer ka driz shis murgs beigsies….

 52. orkaans Says:

  Biju Daugavgrīvā, tur pret vēju varēja knapi paiet, viļņi bija ap 2m augsti. Kuģi stāvēja reidā – nelaiž ostā. Skats gan bija iespaidīgs… Bildes bus rīt. 🙂 Pa ceļam redzēju vairākus lielus nolauztus zarus. Saņēmu ziņu no Auces Dobeles rajonā, tur bija krusa.

 53. Kika Says:

  Latvenergo darbinieks/tas kursh man te majas/ zinaja teikt ka shodien Svētciemaa/paris km pirms Salacgrivas braucot virziena no Rigas/
  majai uz jumta uzgazies liels koks..daudzas vietaas elektribas stabi gar zemi. Ko darit esot bijis daudz un bushot veel…

 54. Maija Says:

  Kā būs ar salnām,cienījamie laika vērotāji?Varbūt kaut kas zināms,jo prognozes mainās,varbūt kļūs siltāks?

 55. Romāns Kolduns Says:

  Gan jau ka nebūs salnu, ja +6 – 8°C uz naktīm tuvākajā laikā prognozē tad būs jau labi. Rs šodien uzrāda +11°C http://www.rs.lv/index.php?action=body&print=1 tātad temperatūra tomēr pakāpās virs 10 grādiem.

 56. Cb Says:

  Šodien jau normāli attīstās konvektīvie procesi. Dienas laikā bija vērojama lietusgāze. Vakar kā sāka no rīta līt tad lija līdz pat šim rītam ilgstoši ar nelieliem pārtraukumiem. Bet dienā šodien palaikam gāzienveida nokrišņi, uzspīd arī saule. Temperatūra jau sasniedza +14,1, ja vēl vakar tikai +12,6.

 57. maikls Says:

  Šodien Alūksnē pa dienu nolija 22 mm, kopā šonedēļ 47 mm. Daudzviet citviet Vidzemē, it īpaši Rietumvidzemē, nokrišņu daudzums ir lielāks, jo jau līdz šīs dienas rītam bija ap 40 mm, pa dienu vēl daudz nāca klāt.

 58. weatherphoto Says:

  Būs interesanti uzzināt gala nokrišņu summu!

  Cik jocīgi – līdz 9 rītā RIX saņēma 14,0mm, bet laika posmā no 9 rītā līdz 9 vakarā tikai 1,0mm … tā nevar būt, jo pa dienu Rīgā nolija vismaz puse no nakts nokrišņiem! Kādēļ tā???

  • gubumakonis Says:

   Nu vispar jau pec 9 00 Riga,Zolitude lija krietni mazaak,ka naktii,bet tomer 1 mm ta ka pa maz… varbut vejs smalko lietu puta garam mertraukam 😉
   jautajums:vai dabunami ari nokrišnu dati no Rigas centra meteostacijas?
   Vispar centra un Jurmala sodien bija ari lietusgazes pecpusdien no smukiem gubumakoniem(bildes velak ieliksu),Zolitudei tie pagaja garam.

  • lietus Says:

   Es taču jau sen neticu lidostas rādījumiem. Kas to lai zina, kāpēc viņi tur kaut ko putro.

 59. gubumakonis Says:

  Jurmala bija superigs laicinjš,vetra pludmalee,tadi ka negaisa makoni bet bez zibeniem,lietusgazes un vilnji lidz pusliedagam,lidzigi,ka pie novembra sniegavetras bija,vejš,ka briziem gruti kajas nostavet… iespaidigi skati,velak bildes bus ,loti patika 🙂

 60. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/ciklons-izaks-vetra/

  Mana vetras foto galerija,velak to vel piestradašu/papildnašu

 61. maikls Says:

  Rīgas centrā ir kopumā samērīti 33 mm. Cēsu apkārtnē kopumā 66 mm. Skatīt Diena.lv laika ziņas: http://www.diena.lv/lat/laikazinas

 62. Maija Says:

  Jā,Gubumākonim attēli ir ļoti labi!Nu gan šorīt auksts,kā vēlā rudenī!Salst rokas,vējš ņem līdz kaulam.No rīta,ap plkst.5,bija tikai +4 gr.Tagad +6 gr.Vējš tāpat,paretam uzspīd saule.Manam rododendram vējš norāvis visus ziedus,pa pliko!Labi,ka lapas atstājis.Ja šādā laikā būs salna,tad nu sekas būs briesmīgas…Tā nu vairs nav vasara…

  • aukstums Says:

   piekrītu par to vasaru, turklāt tendences arī nav iepriecinošas.

   • gubumakonis Says:

    Bet parasti pirms Janiem pie mums tacu ari nav vel nekada riktiga vasara,tie karstuma periodi jau parasti nak pec tam…
    Sis aukstums ieprieksejas 2 dienas gan bija iespaidigs junijam,bet nu jau dienaa saulei spidot paliek jutami siltak.

   • aukstums Says:

    Karstuma, vismaz nosacīta, viļņi līdz Jāņiem bija 2008., 2007., nu un 2006. vispār solīdi bija, izņemot pirmo nedēļu. Un pēc Jāņiem nereti ir vēss, lietains laiks, tā teikt, Jāņi atver lietus sezonu.
    Es jau nesaku, ka kaut kas ekstremāls, tikai lieku reizi nopūšos, cik gan auksts pie mums var būt. Turklāt vairāk par aukstumu mani neapmierina lietus, kas prognozēs vīd. Nu nav tie nokrišņi vajadzīgi pie tik zemām temperatūrām. Rīgā un citās vietās ar smilšainām augsnēm, var līt kaut visu laiku, tāpat tur ūdens nestāv. Bet ne jau visur ir smilts. Jau pērnvasar saskāros ar plašu puves izplatību. Šogad šī liga piemeklēs vēl agrāk.
    Un kur vēl odu mākoņi. Anglijā cilvēki bija aizmirsuši par odiem, bet ekstremāli slapjajā vasarā 2007. gadā, viņus nomocīja tieši odi, kas ātri reaģē uz pārlieku mitrumu. Šogad ar visu sausumu odu ir nenormāli daudz un tie uzbrūk pat dienas laikā, spīdot saulei. Kaut kāda tundra – tur jau arī dienas (polārās) laikā odu mākoņi ēd nost. Tātad, cik daudz mātīšu bija šopavasar un tagad tikai ūdeni tām padod. Glābiņa nebūs līdz pastāvīgam salam.
    Kādam nav kaut kur aizķērušās prognozes ar siltāku un sausāku laiku?

 63. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Izāks: ciklons tomēr padarbojās Latvijā!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: