Lietusgāzes un negaisi 2.-7. jūnijā

Otrdiena, 2. jūnijs, būs pēdējā siltā diena šajā nedēļā, lai gan vairs nebūs tik silts kā pirmdien, kad vairākās vietās Latvijā reģistrēti +28 grādi. Taču ir lielāks gaisa mitrums, jau no paša rīta vietām ir lietusgāzes. Lielāka negaisu un stipru lietusgāžu varbūtība otrdien tiek prognozēta Vidzemē un Zemgalē, pēc dažām prognozēm arī Latgalē. Vēji visos augstumos būs pārsvarā lēni, tas nozīmē, ka kaut kur izaugs mākonis, kas nelielai teritorijai nesīs stipru lietu, bet nekur tālu prom tas nevirzīsies. Tātad atsevišķas vietas var saņemt ļoti lielu lietus daudzumu (ESTOFEX brīdina par lokālu plūdu iespēju Latvijas austrumu un dienvidaustrumu rajonos, pastāvot arī nelielu virpuļviesuļu iespēja), bet daudzviet nenokritīs neviena pile. Protams, no negaisiem var sagaidīt arī krasas un spēcīgas vēja brāzmas, iespējams, arī krusu.

Naktī uz trešdienu Latvijas austrumpusē vēl gaidāmi negaisi un stipras lietusgāzes.

Trešdien ciklons, kas gādā par laiku Latvijā šajā nedēļā, pastiprināsies, un tā centrs atradīsies uz ziemeļaustrumiem no Latvijas. Visā Latvijā gaidāma ziemeļrietumu vēja iegriešanās, ieplūdīs aukstāks gaiss. GFS vēl tikko prognozēja, ka trešdien Kurzemes vidienē zem biezas mākoņu segas un lietū gaisa temperatūra visu dienu turēsies ap +7 grādiem. Tagad GFS prognozē plānākus mākoņus, mazāk lietus un līdz ar to maksimālo gaisa temperatūru no +10 līdz +15, valsts austrumu rajonos līdz +20 grādiem.Trešdien dienas laikā tiek prognozēts neliels līdz mērens “parasts” lietus, ar mazu negaisu iespējamību, vien dienas pirmajā pusē valsts austrumos vēl varētu būt negaisi un stiprākas lietusgāzes.

Turpmākajās šīs nedēļas dienās saskaņā ar šā brīža GFS prognozi virs Latvijas atradīsies salīdzinoši auksta un nestabila gaisa masa. Tātad bieži veidosies lietusgāzes, arī negaisi un, iespējams, krusa. Šie mākoņi pārsvarā pārvietosies rietumu-austrumu un dienvidu-ziemeļu virzienā. Tas nozīmē, ka Rīgai šoreiz būs grūti no tiem izvairīties. Tiesa, prognozes par ciklona izvietojumu vēl var krasi mainīties, un līdz ar to var mainīties arī šī prognoze.

Gaisa temperatūra nedēļas nogalē, visticamāk, nepārsniegs +18 grādu atzīmi, naktīs vietām iespējamas salnas zāles virskārtā. Atkarībā no ciklona attīstības un izvietojuma Latvijā brīžiem iespējams spēcīgs vējš, HIRLAM modeļi spēcīgāko vēju prognozē trešdienas pēcpusdienā un vakarā Kurzemes rietumos – jūras piekrastē līdz 20 m/s.

120 Atbildes to “Lietusgāzes un negaisi 2.-7. jūnijā”

 1. maikls Says:

  Rīgā jau esot lielas peļķes vietām izveidojušās? Tā lietusgāžu josla tāda šaura, šaura, Latvijas lielākajā daļā ir skaidrs laiks šorīt.

  • lietus Says:

   man te centrā lielākās peļķes uz augsnes, kopš aprīļa lietus. Forši gan, tāds svaigums gaisā, turklāt tagad saulē pavisam sutīgi kā siltumnīcā. Tropi…

 2. Saulcerīte Says:

  Nu jau Pārdaugavā līst aptuveni stundu-gāž kā no spaiņa.Kamēr aizslēdzu durvis mājai ar visu lietussargu biju slapja līdz jostai.ES ESMU VIENKĀRŠI LAIM;IGA.

 3. gubumakonis Says:

  Šaura makonu josla gandriz stav uz vietas un izlist 🙂 list mereni,briziem stipri,tas bus stiprakais lietus Zolitudee pedejo 2 menešu laikaa,bet lidz lietusgazei neaizvelk. Beidzot list!!

 4. raitis_sametis Says:

  Labrīt- šorīt Rīgas centrā no lēni staigājošiem cb – neizteiktiem jeb venkārša ac (augsto gubu) mākoņa sablīvējuma- neslikti nogāza lietus.

 5. G.B. Says:

  Nu re cik Jums labi :), mums gan spīd saule 🙂

 6. raitis_sametis Says:

  Rīga, 1.jūn., LETA. Jūnijā vēl gaidāmas salnas un stiprs lietus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sinoptiķi.

  (saīsināts)

  Kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma ap normu, kas Latvijas ziemeļrietumu daļā ir no plus 13,3 līdz 13,4 grādiem, bet Latvijas centrālās un austrumu daļas dienvidos – no plus 15,5 līdz 15,7 grādiem. Teritorijas lielākajā daļā nokrišņu daudzums gaidāms vairāk par normu. Valsts rietumu daļā norma ir 48-55 milimetri, centrālajos un austrumu rajonos – 70-80 milimetri.

  • maikls Says:

   Varēja pie reizes uzrakstīt, ka šā gada rudenī Latvijā gaidāmas salnas un lietus. 😀 Vai pēdējos gados ir bijis kāds jūnijs bez salnām mēneša sākumā un kaut vien stipra gāziena?

   • piebilde Says:

    Nu kā tad tā? Atbilde uz Tavu jautājumu – 2007. gada jūnijs. Sākums karsts un sauss, bet salna bija tikai 3. dekādē un tikai 1 naktī, i to uz zāles, nevis gaisā. Salnas jūnijā nav gluži normāla parādība un tā nenotiek katru gadu.

 7. raitis_sametis Says:

  Vispārējā laika prognoze – 2009. gadam – sākumā un beigās reizēm sniegs, bet gada vidū kļūs siltāks, reizēm pērkons (jox).

 8. Juris A. Says:

  Paklau, meteomīļi !!!!!!!!!. Man ierosinājums. Kad stāstam par saviem lokālajiem meteoparādību novērojumiem, ierosinu minēt vietu, kur tas novērots, piemēram, kā, allažiņ to dara Raitis vai Maija ! Rīgai pat varētu precīzāk, kā jau to dara: Teika , Zolitūde, Imanta.
  Baltezers, ZA krasts. Jau otro dienu novēroju interesantu parādību – vēja virzieni dažādos augstumos atšķiras par 180 grad. Mākoņu pamatkustība – no DA, bet ezera krastā jau otro dienu ZR, to labi rāda mans jūtīgais “vēja ģenerators”, tas rotē un rāda vēja virzienu jau tad, kad anemometrs uz jumta vēl stāv stills. Arī vēja sīpas uz ūdens nāk no ZR puses. Par tiem vakardienas +31. domāju, ka tas arī bija objektīvs lokālās vietas rādījums. Termometrs atrodas ēnas pusē, precīzi ēkas Z pusē, piestiprināts 2. stāva līmenī (ēka atrodas ezera ielejā) pie dekoratīvā apmetuma (viegls, siltumu neakumulējošs materiāls, tātad praktiski termometra devējs rāda garām plūstošā gaisa temperatūru). Rādījumi bezvēja un apmākušās dienas apstākļos salīdzināti ar cita modeļa digitālo termometru, kas atrodas ēkas D pusē, tādā pašā augstumā. Atšķirība desmitdaļas robežās. Šādu rādījumu laikam deva Baltezera ieplakas efekts, bet tādi grādi bija un, tos , ka jau aprakstīju agrāk, izbaudīju, darbojoties cepešpannā uz jumta.

 9. Gunars Says:

  Smiltenē nekas neliecināja par lietu. Nedraudīgi mākoņi pēkšņi sāka pilēt un tagad līst lielām lāsēm. Tā arī ir, ka mākoņi it kā stāv uz vietas, kļuvuši pelēki. Gaisā ir daudz mitruma, citkārt no tādiem mākoņiem nekā nesagaidītu. O, raugos pa logu, nu jau sāk gāzt!

 10. raitis_sametis Says:

  (no leta.lv)

  Rīga, 1.jūn., LETA. Salnas pēc Māras dienas, 25.marta, bijušas 33 naktis pēc kārtas, bet vēl vairākas naktis tās bijušas ar pārtraukumiem, aģentūrai LETA stāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā (LVĢMA).

  Latviešu tautas ticējums vēsta – ja Māras dienas naktī ir bijis sals, tad salnas gaidāmas vēl 40 naktis.

  “Šoreiz var teikt, ka tautas ticējums dzīvē ir gandrīz piepildījies, jo īpaši ņemot vērā, ka vēl arī šomēnes kādu nakti ir iespējamas salnas,” teica sinoptiķe.

  Jau ziņots, ka naktī uz 25.martu Zīlānos, Alūksnē, Priekuļos un Jelgavā gaisa temperatūra sasniedza mīnus 8 grādus pēc Celsija skalas. Auksta nakts ar gaisa temperatūru no mīnus 2 grādiem līdz mīnus 7 grādiem bija visā Latvijā. Siltāk bijis jūras piekrastē – Kolkā, Ventspilī, Mērsragā, kur naktī bija mīnus 2 grādi.

 11. maikls Says:

  Pēc radara datiem spriežot, daļa Vidzemes augstienes jau slīgst ūdenī. Vidzemē arī pērkona negaiss fiksēts.

 12. Cb Says:

  Jā, tur “iet vaļā”! Tā kā vējš ir lēns un mākoņi pārvietojas lēni, gubu mākoņi Jelgavā veidojas ļoti skaisti, vēlāk būs arī bildes. Temperatūra strauji sasniegusi +26, 3 grādus, jo kādu laiku spoži spīd saule, mākoņi nav aizklājuši.

 13. Gunars Says:

  Smiltenē ducina pērkons. Lija, nedaudz pārgāja, tagad atkal līst, Ievēroju ka mākoņu virzība it kā ir no dienvidu /DA/ puses. Tur ir arī zili melna debess un pērkons nāk no turienes. Stipra lietus zona tātad nāk no Vidzemes šosejas, a

 14. Cb Says:

  Interesanti ir tas, ka neviens no man zināmajiem modeļiem lietusgāzes neprognozēja Latvijas DR daļā, bet tur tagad ir izveidojies negaisa mākonis.

 15. Maija Says:

  Lai piedod man meteorologi,jo domāju,ka Jaunpiebalga atkal paliks bešā.Mūsu nostūri lietum tīk apiet.Pirms brīža nedaudz nolija,vēja nav.Ducina pērkons pa visu R malu,ducina spēcīgi.Bet,gan jau arī mēs kaut ko sagaidīsim!Vismaz tagad odi pazuda,šogad viņu ir ļoti daudz,tāpat arī maijvaboles.

 16. liepājas veeji Says:

  mna te pie pamales ir paradijušie makoņi, virs Liepājas ezera. ceru, ka buus kada lietus lase pec šis karstuma viļnā. 🙂

 17. Romāns Kolduns Says:

  Man te Ogrē no Rīgas puses redzams iespaidīgs cb nokrišņu mākonis, jau kādus dažus ne pārāk skaļus pērkonus dzirdēju, drīz vajadzētu būt lietum. Tagad Ogrē +21°C.

 18. Juris A. Says:

  Baltezera ZA. No DA ducinādams nāk virsū neliels patumšs mākonis. Vējš joprojām no ezera pilnīgi pretējs – no ZR. Interesanti, ka šim brīdim dažādās prognozēs ir pilnīgi atšķirīgi vēja virzieni”
  GFS (windguru) – NNW (latviski ZZR)
  WRF – NE (ZA)
  Gismeteo – N (Z), tā lūk!
  Ieslēdzu laistīšanas automātu, ja tomēr uzlīs, lai neaiziet švilpē. Citādi daži reti pilieni, ja pieskaras zemei, momentāli iztvaiko, neiesūcoties.

 19. Romāns Kolduns Says:

  Nevar pat īsti saprast uz kurieni tas Ogres lietusmākonis dodas. Stāv tepat uz vietas pāris km uz Ikšķiles pusi. Igauņu radars arī uzrāda mākoni virs Ikšķiles. http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1 Pat vairs nezinu vai būs vai nebūs tagad lietus.

 20. Aivars Says:

  Rēzeknē pagaidām viss mierīgi +24 neliels D puses vējš,spīd saule.ZR Z pusē redzama liela gubu mākoņu zona.Runājot par vakardienu pusdielaikā termometrs ēnas pusē rādīja +27,vakarā apmācās bet no lietus ne miņas…

 21. Romāns Kolduns Says:

  Jā laikam te tūlīt uzlīs pa riktīgam, igauņu radars rāda ka te jau krietni izauga tie mākoņi pusstundas laikā. Un arī pats visu laiku uz viņiem pa logu skatos, it kā jau tuvojas, bet tik lēni, praktiski stāv uz vietas. Ik pa laikam dzirdu pērkonu.

 22. Cb Says:

  Mākoņiem ir tendence pieaugt no ZA uz DR neatkarīgi no to kustības virziena.

 23. Cb Says:

  No Jelgavas jau dzirdu pamtīgus attālus pērkona grāvienus

 24. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē sāk pilināt. +18°C.

 25. weatherphoto Says:

  Tie negaisi ir diezgan nopietni bet stāv pilnīgi uz vietas. No Rīgas viņus var redzēt. Rīgā pūš neliels vējš un ir diezgan sutīgs …

 26. Romāns Kolduns Says:

  Tagad Ogrē līst jau diezgan normāli.

 27. Cb Says:

  Pats novēroju kā te pie Jelgavas veidojas jauni negaisa mākoņi, visticamāk ka kaut kas būs arī Jelgavā

 28. Romāns Kolduns Says:

  Ej tu nost, kā te tikko nodārdēja un bija liels gaišs zibens. Skaņa ļoti skaļa. Var aiz loga labi dzirdēt, kā līst. Līst stipri.

 29. Romāns Kolduns Says:

  Nu jau līst ļoti stipri! Īsta vasaras lietusgāze, tā vairs nav slapināšana, tas jau ir pērkons, zibens, negaiss, lietusgāze – pilns komplekts. Ārā +17°C.

 30. Romāns Kolduns Says:

  Es te tā skatos ka pie Rūjienas līst pavisam stipri un ilgi, jau kādas stundas divas. Lv radars to uzrādā tumši brūnu pusi Valmieras rajona. Igauņu radars arī rāda ka tur līst stipri. Ogrē arī lietus sit pa logu bez žēlastības.

 31. Cb Says:

  Es nebrīnītos, ja viss kas tagad te pie Jelgavas veidojas, paietu garām (kā tas bieži mēdz būt). Brīžiem pat te ir specīgi zibens uzliesmojumi un pērkona grāvieni.

 32. Romāns Kolduns Says:

  Atkal tikko skaļš zibens bija ar sprakšķošu skaņu. Tikmēr līst ļoti stipri, viena peļķe te zem loga jau pārpildījusies un tek ūdens prom uz sadzeltējušo zāli. Un vispār lielas peļķes jau izveidojās. Pieļauju domu, ka jau nolija kādu 3 nedēļu norma vai pat visa mēneša norma, ik pa laikam zibeņo un ir pērkoņi arī. +16°C jau.

  • lietus Says:

   nevajag jau pārspīlēt! Webkamerā redzamība bija laba, tātad nekas šausmīgs tur nenotika. Citreiz Rīgā balts līst, bet tiek savākti nieka 1-2 mm. Tā ka ne par kādu mēneša normu nevar būt i runa.

 33. maikls Says:

  Jēkabpilī starp mākoņiem vēl joprojām spīd saule un ir +25 grādi. Tomēr mākoņi aug arī ap Jēkabpili.

 34. maikls Says:

  Varu iedomāties, kā Rīgā dzīvojošos negaismīļus kaitina mākoņi, kas no Rīgas redzami uz DA pusi… 😀

  Ja radars rāda pareizi, tad atsevišķās vietās jau ir nolijusi visa jūnija norma, pat vairāk. Tieši tāpēc, ka vēja līdz vairāku kilometru augstumam praktiski nav un mākoņi izlīst uz vietas.

 35. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē beidza līt. Nolija daudz. Dažas reizes tā kārtīgi iedolbīja zibens ar krakšķošu un dažreiz ar dobju, zemu, paskaļu skaņu. +16°C ārā. Cik skatos radaru, Rīgā nebija ne piliena lietus, viss pagāja garām (kārtējo reizi), kaut arī bija solīts ka arī tur līs. Raitis laikam tagad ļoti apvainojas uz dabu. Pazuda kaut kā šodien no šejienes. Bet Ogrei vienmēr veicas ar laikapstākļiem. 🙂

 36. Saulcerīte Says:

  Nu tik slikti jau nemaz Pārdaugavā nenolija,vēl tagad uz smilšainas ielas stāv peļķes kā j;ura.Bet nekādus negaisus gan nemana,kaut kādi mākoņi jau pāris stundas stāv virs Ikšķiles vai Kekavas.

 37. Cb Says:

  Ja runā par Rīgu, tad kaut kādīgi mani novērojumi liecina, ka tur šogad liela daļa lietusgāžu ies garām (var jau būt ka kļūdos) – daudz kas ir atkarīgs no tā, kā izvietojas pirmie negaisi/lietusgzes.

 38. ash Says:

  nu Jelgavā nupat diezgan smuki nolija! 🙂 tiesa gan – nebija tas prieks ilgs, labi ja minūtes 20…

 39. weatherphoto Says:

  Maikl, tev ir taisnība! Es šodien esmu pamatīgi nokaitināts!!!

 40. weatherphoto Says:

  Viss, tas negaiss, kas ir netālu no Rīgas sāk irt ārā… 😦

  Viens pamatīgs gāziens grozās starp Saldu un Auci, vēl viens nedaudz tālāk uz R netālu no Kuldīgas.

  Gribētos uzzināt cik šodiens nolijis Vidzemē – Valmiera, Rūjiena .. tajā krajā …

 41. lietusviirs Says:

  Rigā lietus diez vai būs, jo vējš ir no jūras un tas pamatīgi slāpē konvekciju. Bet daudzkur droši vien pludos. Vienīgā vājā cerība, ir uz atmosfēras vidējiem slāņiem (virs 1 km) ka tur vējs var iegriezties arī no krasta.

 42. raitis_sametis Says:

  BET- vizuāli izskatās, ka pamazām tomēr pastiprinās mākoņainība tieši virs Rīgas … varbūt galvaspilsētā tie galvenie notikumi vēl priekšā??

 43. Liga Says:

  Madonaa 2x noducinaaja peerkons un lietus lija apmeeram 10-15min. Taads meerens lietutinjs.
  Tagad jau atkal saak spiideet suale, maakonji gan pamalee ir.

 44. Cb Says:

  Līdz Jelgavai vēl ne pile nav atnākusi (izņemot rītu), viss pašreiz stāv uz vietas, pagaidām arī vairs nav zibeņu/pērkona

  • lietus Says:

   ash said
   June 2, 2009 @ 16:55

   “nu Jelgavā nupat diezgan smuki nolija! 🙂 tiesa gan – nebija tas prieks ilgs, labi ja minūtes 20…”

   Laikam Jelgava pārāk liela.

 45. Juris A. Says:

  Baltezers, tā ZA puse. Melnā padebess apstājās, paburkšķēja un nekustas joprojām. Ne pilītes ne no rīta, ne tagad. Labi, ka ieslēdzu laistīšanu. Zāle jau atkal deg ārā. Vienīgais labums, pamazām paliek vēsāks +21.4 grad. Saule dūmakā. Vējš stabīls, joprojām ZR.

  • weatherphoto Says:

   Jā, rīta lietus bija centrā un pārdaugavā, bet Juglas puse to nedabūja.

  • saulīte Says:

   Sveiks!
   Seko līdzi Saules aktivitātēm? Ir parādījušies smuki plankumi, tāpat pēdējās 40 h daudz uzliesmojumu. Vecenīte neslinko… Tāpat aprīlī ne pa jokam izmeta daļu savas ugunīgās vielas.

   • raitis_sametis Says:

    Īsumā runājot- ar 10-12 dienu atstaspi aiz saules aktivitātēm: seko “meteo atbalss” dažādu atmosfēras trakošanas veidā…

   • saulīte Says:

    Reiz jau bija diskusija par Saules procesu ietekmi uz Zemi. Pašreizējās Saules aktivitātes pat neiespaido Zemes magnetosfēru, kur nu vēl meteo procesus, jo tie uzliesmojumi varbūt notiek pretējā pusē. Līdzīgs gadījums bija aprīlī, kad tika novērota ļoti iespaidīga protuberance. Bet par to vienā vietā rakstīts šādi: “Lielas protuberances un koronālās masas izsviedes ir relatīvi retas parādības, kuras visbiežāk var novērot Saules aktivitātes maksimuma periodā.” Bet oficiāli Saule it kā snauž.
    TAD KĀDS TAM VISAM SAKARS AR ZEMI? Nekāds, ja nenotiek tieši Zemes virzienā.
    Vai kāds vispār ir lasījis par polārblāzmu pie ekvatora? Nu vismaz par tropiem? Laikam visu laiku spēcīgākā magnētiskā vētra bijusi vēl 19. gs. beigās, kad tā laika laikrakstos jau nu varēja kaut kas pavīdēt. Vienkārši, teorētiski polārblāzmu varētu novērot arī zemajos platuma grādos, ja tā būtu ekstremāla.

 46. Juris A. Says:

  Baltezers, ZA. Paskatījos Stīlera Eumetsat animāciju. Skaidri redzams, kas notika – sadūrās divas frontes, viena no DA, otra no ZR un viena otru noštopēja. Tāpēc arī tā mākoņu siena no DA Rīgai netrāpīja !!! Ne jau velti piezemes vējš visu laiku pūta no ZR pretī, ko novēroju.

 47. Aivars Says:

  Rēzeknē ir pamatīgi nomācies no D DA puses redzami pamatīgi lietus mākoņi,pašlaik +21 un mainīga virziena vējš,bet pagaidām ne lietus ne pērkona.

 48. janis Says:

  jurmala gan paliek apdalita riebigais licis visu sagande

 49. raitis_sametis Says:

  Patreiz no nokrišņiem brīva ir Rīga, Jūrmala, Ziemeļvidzeme un Latvijas rietumi…

 50. Aivars Says:

  Beidzot lietus!!!

 51. janis Says:

  jekabpili vai tik ari jau negaz un neducina

 52. raitis_sametis Says:

  Rīga, 2.jūn., LETA. Latvijas austrumu rajonos pievakarē un naktī gaidāms stiprs lietus, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

  Laika apstākļus Latvijā noteiks ciklons, kura centrs nākamajā diennaktī atradīsies virs Latvijas. Debesis klās mākoņi, tomēr brīžiem tās skaidrosies. Gaidāms arī īslaicīgs lietus, kas nakts sākumā austrumu rajonos, bet dienā vietām līs stipri, kā arī ducinās pērkons.

  Naktī Latgalē un Zemgalē pūtīs lēns, mainīga virziena, bet Kurzemē un Vidzemē mērens ziemeļu vējš, jūras piekrastē pastiprināsies brāzmās 15-17 metrus sekundē. Dienā ziemeļu vējš turpinās pastiprināties un teritorijas lielākajā daļā brāzmas sasniegs 15-17 metrus sekundē, jūras piekrastē līdz pat 20 metriem sekundē.

  Gaisa temperatūra naktī būs no plus 9 līdz 14 grādiem pēc Celsija skalas, savukārt gaisa temperatūra dienā būs no plus 12 līdz 17 grādiem.

 53. maikls Says:

  Jēkabpilī pusotru stundu līst, tagad tā kā gaišāks sāk palikt. No sākuma bija arī negaiss.

  Pastaigājos pa pielijušajām Jēkabpils ielām un secināju, ka tā nebija laba ideja – pārāk daudz ūdens visur, un pa šaurajām ieliņām neiespējami iziet sausām kājām.

 54. maikls Says:

  Jēkabpilī vēl joprojām līst, bet tagad tikai nedaudz / mēreni.

 55. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē atkal normāli stipri , vidēji stipri līst. Mākoņi it kā nav pārāk biezi, bet, paskatoties kā līst, liekas ka tie būtu negaisa mākoņi bez pērkona. Atsvaidzinošs vakara lietutiņš. Cik skatos radaru, tad Rīgā beidzot arī kaut kas līst. Bet varu iedomāties, kā rīdziniekiem šie mākoņi kas šodien bija pie Ogres, cik viņi ir kaitinoši. Man citreiz arī līdzīgi ir bijis, kad mākonis paiet pavisam tuvu garām, pie manas mājas nenopil ne pilse, bet kilometru tālāk ir neizbrienams ceļš ar neapejamām un necaurejamām peļķēm.

 56. GFS Says:

  Nu jau aukstums ievelkas līdz pat nākošai otrdienai, ar dikti aukstām naktīm. Slapjums+aukstums – daudz puves siltumu mīlošām lauksaimniecības kultūrām.

  Maiklam.
  Ko rāda pārējie GFS varianti? Aukstumam ir iespēja noturēties tik ilgi?

 57. Lita Says:

  Valmierā šodien tāds lietutiņš bija, kas tikai drusku putekļus noskaloja :),,,, pērkonu neesmu dzirdējusi.

 58. Māris Says:

  Siguldā līdz pusdienas laikam bija +24, tad savilkās mākoņi, T nokrita līdz+17-19. Ap 18-00 sāka spīdēt saule. Ap 21-00 savilkās mākoņi un drusku nosmidzināja. Pērkons bija dzirdams ap 12-00 ZA (uz Straupes pusi) un pirms 21-00 DR (uz Inčukalna pusi). Ceru uz lietu naktī, ak mani kāposti…

 59. snake Says:

  nu tad beidzot,laikam,ari Liepaja sanems nokrisnus 😉

 60. weatherphoto Says:

  Rīgā pāris piles pus stundu atpakaļ nopilināja … bet principā nekā – sauss – reāli garastāvokli sabojāja!!!

 61. scAvenger Says:

  Lietus mākoņi, kas šo pēcpusdienu tā arī Rīgu nesasniedza (fotografēts ap 17-00, fonā Šķirotava).

 62. gubumakonis Says:

  Ari es šodien esmu pamatigi nokaitinats un riktigi vilies 😦 Bet sakas no rita viss tik daudzsolosi… bet ne,skiet lija,zibenoja un gāza vsapkart Rigai,iznemot liča pusi,bet seit neka 😦 ari es ne perkona dardus ne zibenus ne redzeju, ne dzirdeju.. ari tagad vakara viss iet garam,vien nedaudz papilinaja un viss. Izskatas si Rigas sausuma barjera nekadigi netiks lauzta un parvareta… bedigi un skumji……

  • Cb Says:

   šodienas pārskats, varbūt uzlabos noskaņojumu. Jelgavai gāja viss garām/neatnāca, bet vismaz varēja vērot iespaidīgus zibeņus un pērkonu

   • gubumakonis Says:

    Smuki 🙂 Riga gan tik tuvu negaisa makoni nebija verojami. Bet lidzigs sarkanigs sauliets bija gan ar izgaismotam nokrisnu joslam.

 63. hepy-jelgava Says:

  man termometrs tagad raada 26 gradus! ja vel 21 radija ap 20 graadiem, nesaprotu?

 64. rupucis Says:

  Jūrmalai atkal lietus netika 😦 T= ap 13 C
  diezkas nav… 😦

 65. lietus Says:

  Kāds var pateikt, kāpēc lidostā šad tad nokrišņi neparādās kādā no laikiem? Piemēram, vakar vakarā. Lietus taču bija, bet tur pat 0 mm nerādīja.

  • weatherphoto Says:

   Vakar vakarā (01.06 vakarā) Rīgas lidostā lietus nebija, bet tas bija šorīt (02.06) ap septiņiem no rīta un informācija liecina, ka nolija 5,0 mm.

   To var tedzēt gan šeit:
   http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26422
   un arī šeit:
   http://pogoda.ru.net/monitor.php?id=26422

  • weatherphoto Says:

   Bet iespējams tu runā par to, ka piemēram kādā konkrētā laikā ailīte ir tukša – tad lūk, šo informāciju publicē tikai divas reizes diennaktī par pēdējām 12 stundām.

   Ailēte RRR ir nokrišņu summa, bet ailītē tR ir parādīts, kad šī nokrišņu summa ir par pēdējām 12 stundām.

   • lietus Says:

    Atvainojos, ka tik nesakarīgi izsakos! Es domāju tieši 2. jūnija vakaru 21:00. Nu tur ir tukšs, nav nekā, kaut gan Rīgā līdz tam laikam izveidojās normālas peļķes. Nu varēja taču kaut 0,1 mm ieskaitīt, vai vismaz 0 mm. Un nevajag stāstīt par bērnudārzniekiem zināmām lietām! Es ļoti labi zinu, kādos laikus un kāpēc tiek ziņots. Taču mani dažkārt mulsina, kāpēc tur nekas neparādās, lai gan sniegs tajos ziņojumos mani nepārsteidz, jo Latvijā un citās “Āfrikai” līdzīgās zemēs strādājošie nereti kļūdās, sūtot kodētu informāciju.

 66. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Mana galerija ar 2 junija makoņiem Rīgā ka ari saulriets.

 67. weatherphoto Says:

  6 no rīta …

  Lietus atkal sāk aktivizēties un viss virzās ZA virzienā.

  Visā Kurzemē līst – spēcīgākie nokrišņi Kolkas apkārtnē, bet bez negaisa.

  Vairākas stundas mākoņu zona sēdēja tieši pa vidu Rīgas jūras līcī un tagad sāk virzīties, līdz ar visu pārējo, ZA virzienā un sāk zibeņot un pastiprināties – trāpīs Vidzemes piekrastei.

  Arī Latgales R daļā un Zemgales A daļā spēcīgi nokrišņi. Nedaudz līst arī Latgales Z daļā.

  No lietuvas Latvijas centrālo rajonu un arī Rīgas virzienā nāk Kurzemes nokrišņu frontes pagarinājums. Var redzēt, kad intensitāte pieaug un veidojas atsecišķi lokāli gāzieni (jocīgi, jo ir pavēss un apmācies). Grūti teikt vai tiks līdz Rīgai tieši šī zona, bet lietu Rīga noteikti sagaidīs.

  Pašā Rīgā pašlaik ir apmācies, lēnām sāk pastiprināties vējš un ir +15,3 grādi.

 68. weatherphoto Says:

  Ļoti interesanta vēja situācija Latvijā 3 naktī.

  Kurzemē pūta Z vējš, Vidzemē ZA, Latgalē DR, Zemgalē R vējš, bet Rīgā bija bezvējš.
  ——
  Izveidojusies spēcīga nokrišņu zona sākot no Aizkraukles un beidzot ar Preiļiem, kas lēnām virzās ZA virzienā – tātad skars arī Jēkabpili. Maikl, jums tur arkal būs gāziens pa smuko – ceru nenoslīksiet! 🙂

 69. Maija Says:

  Jaunpiebalga-nakts bez lietus,vēja nav.+10 gr.Labi,ka vakar uzlija,diezgan krietni.Viss bargums aizgāja pa R malu.Cil noprotu,tad daudzviet Latvijā nav lijis nemaz?

  • weatherphoto Says:

   Pagaidām sanāk, ka nav lijis dažviet centrālajos rajonos, Rīgā un dažviet Vidzemes piekrastē.

   Ja šonakt Jaunpiebalgā nav lijis, tad tuvāko divu/trīs stundu laikā sāksies ilgstošs lietus! Protams, ja nokrišņu frontes virzība saglabāsies.

 70. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē forši līst, pa logu izskatās, it kā būtu bieza migla, visas ielas tādas slapjas, sen neredzēts skats. +12°C tagad.

 71. maikls Says:

  Jā, radars nemelo, Jēkabpilī atkal pastipri līst, pēdējo 12 stundu laikā ir nolijis vairāk nekā divos (vismaz) iepriekšējos mēnešos kopā.

 72. gubumakonis Says:

  Saduroties 2 frontem šonakt virs mums izveidojas jaunais jau agrak prognozetais ciklons ko vacu sinoptiķi nosauca par IZAKU
  http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/bodenvorhersage/
  iespejams ar to ari saistiti veja virzienu atškiribas naktii,laikam ta topošais centrs nakti bija virs LV centraliem rajoniem,tagad tas ir nedaudz uz ZA no Latvijas’.Interesanti 🙂
  Rigā nedaudz list šorit,bet tomer atkal stiprako nokrišņu zonas iet garam 😦

  • maikls Says:

   Nu gluži tā laikam nebija, jau otrdienas rītā neliels ciklons ar savām frontēm bija radies un atradās uz dienvidiem no Latvijas, vakar dienas gaitā tas pārvietojās uz ziemeļiem un bija virs Latvijas austrumiem, kur ir joprojām.

 73. raitis_sametis Says:

  Labrīt- mums Rīgas centrā vakarvakarā bija tāds neliels gāziens ap 21:00, bet bez pērkona, bet šorīt jau Rīgā līst… tā labi, un izskatās, ka diena būs labi lietaina…

 74. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē joprojām pastipri līst. +11°C ārā. Baigi lielas peļķes un tumšs mājā.

 75. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude patreiz vairs nelist.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: