Laika prognoze

Laika apstākļus Latvijā sestdien un svētdien noteiks anticiklons, tādēļ gaidāms saulains un sauss laiks. Sestdien pūtīs mēreni stiprs ziemeļaustrumu vējš, kas būs mazāk brāzmains nekā piektdien, savukārt svētdien vējš vairāk iegriezīsies no austrumiem un būs mērens.

Gaisa temperatūra sestdien paaugstināsies līdz +22..+24 grādiem, svētdien līdz +24..+26 grādiem. Vēsāks būs līča rietumu piekrastē, kur ZA vējš nesīs vēsu gaisu no līča (un siltāku ūdens virsējo slāni nekā citviet: Zemgales piekrastē ūdens svētdien varētu sasilt līdz +18 grādiem).

Jau pirmdien anticiklona ietekme mazināsies, GFS šobrīd prognozē, ka, sākot no pirmdienas pievakares, Latvijā veidosies negaisa mākoņi. Otrdien un trešdien GFS daudzviet vietām Latvijā prognozē negaisus.

Latvijas tuvumā nākamnedēļ gaidāma ciklona veidošanās, un no nedēļas vidus trešdienas gaidāms krietni vēsāks laiks. Bet pirmdien un otrdien gaiss vēl sakarsīs līdz +27..+28 grādiem.

(Labojumi saskaņā ar jaunāko GFS prognozi piektdien dienas vidū.)

44 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. weatherphoto Says:

  Pašlaik Rīgā pūs brāzmains ZA vējš un daudzviet Vidzemē un Kurzemē, kā arī Igaunijā veidojas konvekcijas mākoņi, kas iespējams, kad nobriedīs, atnesīs kādu lietu. Rīgas virzienā no Vidzemes ar ZA vēju viena porcija tiek nesta, kura pagaidām vēl nav pilnībā izveidojusies.

  Toties Latgalē no DA puses pāri virzās mākoņu zona, kas jau nes nelielus nokrišņus Latgalē.uz doto momentu lietus ir novērojams Daugavpilī un Rēzeknē. Iespējams aizstaigās arī līdz Jēkabpilij.

  Maikl: ziņo. 🙂

 2. Romāns Kolduns Says:

  Es tik zinu ka Ogrē jau atkal spīd saule, maz ir mākoņu. Vakar gan mums te uzlija. Ceru, ka +27°C tiešām būs, nevis ka tā ir kārtējā meteo sensācija, tipa lai visus baigi iepriecinātu.

 3. Maija Says:

  Jā,iepriecinās gan briesmīgi tie 28 grādi,ja lietus nav,viss deg ārā…Vēlkatru dienu tas nenormālais vējš!Pilsētniekiem jau labi,dārzu nav,viss veikalos.Diemžēl mēs,laucinieki,esam atkarīgi no dabas…

  • lietus Says:

   Nu man ir dārzs, kuru nav iespējams pilnībā apliet, tomēr labāk +28 un sausums, nekā +10 un sausums – nekas tāpat neaug, turklāt ir auksti pašam. Kaut kā man dzīvē nekad nekas nav nokaltis līdz zemei, bet nopuvis gan. Un pagaidām prognozes lietu rāda apvienojumā ar aukstumu. Vakar pat visu vakaru smidzināja, mitrinot gaisu un augu virsmu, taču reāli tuksnesis kā bija tā palika, jo es pats nesamirku rosoties pa dārzu. Laikam tikai vēsajā Latvijā cilvēki nedomā par ūdens ņemšanas vietām. Nu nav jānodarbojas ar zemkopību, ja nav ūdens, jo tik regulāru lietu, kas aizstātu laistīšanu ir grūti dabūt katru gadu un visu silto sezonu.
   Nevajag tā runāt par pilsētniekiem, kuri ir nelaimīgi, ka nevar paši izaudzēt sev ēdamo. Varbūt nepamanījāt, bet mums te bezdarbnieku pūļi sāk vairoties. Un cik tad ir jāpelna, lai pie visiem izdevumiem vēl pirktu to, ko teorētiski var izaudzēt Latvijā? Personīgi nezinu pilsētniekus, kuri katru dienu pirktu zaļbarību veikalos un ēstu.
   Protams, sausums rada saspringumu lauku saimniecībā, tomēr arī slavētajos Ulmaņlaikos bija postoši sausumi pavasara sezonā. Un nekas… Tāpat cilvēki kaut kā izdzīvoja un gluži tukšā nepalika. Visi absolūtas neražas gadi vēsturiski saistīti ar pārlieku lietu un salnām vasarās. Es domāju Latvijas teritoriju.
   Gribētos jau gan lietu, gan +25…+30. Vairāk par +30 nemaz nesapņoju, jo sen tas laiks, kad pēdējo reizi pat tos pieticīgos piedzīvoju.

 4. Saulcerīte Says:

  iNTERESANTS KĻŪDU LABOJUMS.Ierosinu tā turpinat

 5. orkaans Says:

  Ar radaru kaut kas atkal nav kārtībā-tas uzrāda diezgan stiprus nokrišņus pie Kolkas un Mērsraga apkārtnē, bet satelīts rāda,ka tur ir pilnībā skaidras debesis…

  http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=460&yas=120

 6. Cb Says:

  Maiklam
  Bet GFS taču uzrāda šobrīd Tmax līdz pat +29 grādiem Kurzemes austrumos. Bet pirms tam bija uzrādījis pat +30.

  • maikls Says:

   Tam vienam punktam Kurzemes vidienē GFS pie saulaina laika un lēna vēja parasti aprēķina pārspīlēti augstu gaisa temperatūru. Kaut gan, ja būtu meteostacija Skrundā vai Kuldīgā, vai citviet Kursas zemienē, tad varbūt tā nevarētu teikt. Teorētiski tajā zemienē šādos apstākļos varētu būt krietni siltāks nekā Saldū un Stendē, no kurienes nāk oficiālie dati.

   Šajā nelielajā karstuma vilnī visaugstākā gaisa temperatūra, iespējams, būs Ziemeļvidzemes zemienē, igauņu Valgas meteostacija varētu reģistrēt visvairāk.

 7. Gunars Says:

  http://www.sat24.com/images.php?country=scan&sat=ir&1219472010349 Šis palielais negaiss ar zibeņiem no Baltkrievijas tā kā stūrē uz mūsu pusi!

  • weatherphoto Says:

   Jā, stūrē gan, bet diemžēl virs Rīgas jūras līča atrodas kaut kāda fromte, kas mākoņus tālāk nelaiž, tādēļ visticamāk labākajā gadījumā negaiss atbrauks līdz Daugavpilij un viss … bet kaut es kļūdītos 🙂

 8. lietus Says:

  Pēdējais GFS atjauninājums rāda ļoti depresīvu bildi, par ceturdienu pat negribas domāt. Kaut nu tie tālākie datumi izmainītos! Kas tad tā par vasaru, ja dienas vidū nav pat +20… un naktis arī kaut kādas ne vasarīgas. Lai nu kā, bet es jau veicu preventīvos pasākumus, gatavojoties gaidāmajam aukstumam pēc šīm lieliskajām dienām, kas tūlīt būs.

  • Cb Says:

   Kaut nu tā būtu GFS kļūda par aukstajām dienām. Man jau vispār patiktu, ja vasarā lielākoties gaisa temperatūra katru dienu pārsniegtu +30 grādus, savukārt ziemā būtu labi, ja temperatūra katru dienu pārsniegtu +5 grādus. Par +40 vasarā jau vispār pagaidām varam nesapņot.

 9. Gunars Says:

  Gismeteo 6.jūnija naktij Smiltenei sola sniegu.

  • Cb Says:

   Un? Tu baigi tici 😀

  • sniegs Says:

   Pēdējās muļķības, jo nekas tamlīdzīgs nekad agrāk nav bijis. Ja jau maijā bija grūti izkrist sniegam, tad kur nu jūnijā, pat ja nokrišņu veidošanās līmenī būs nedaudz zem 0.
   Es tikai nesaprotu, no kurienes viņi izrāvuši tādu sviestu.

   • weatherphoto Says:

    Pavasara aukstuma viļņos īslaicīga snigšana un sniega segas izveidošanās maijā iespējama visā Latvijā. Visvēlāk – 29. maijā – sniega sega ir reģistrēta 1953. gadā Kazdangā, tad tās biezums sasniedza 5 cm. Mēneša pirmajā dekādē Latvijas austrumu daļā epizodiski sniega segas biezums var sasniegt 10 cm, bet 1951. gadā Dagdā 10 cm bieza sniega sega ir bijusi pat 25. maijā.

    Manas domas, ka nekas tāds nenotiks 🙂

 10. raitis_sametis Says:

  Garlaicīga diena bija, nedaudz vairāk mākoņu centrālajos un austrumu pusē, kāds negaiss gan pietuvinājās Latvijas DA robežai, bet to nepārskrēja… Nelieli, smidzinoši nokrišņi no ac+as mākoņiem bija ap Latvijas vidu, tagad tie aizvirzījušies uz Lietuvas pusi… 2 dienas priekšā- karsts (?) anticiklons…

 11. maikls Says:

  Pašreizējā prognoze par otrdienas negaisiem ir tāda, ka tie pārvietosies ļoti lēni, tādēļ atsevišķās vietās varētu būt ļoti liels nokrišņu daudzums. Pirmie negaisi varētu parādīties pirmdienas vakarā.

 12. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Labrīt – Vilis Bukšs prognozē mēreni lietainus Jāņus un ne-sausu vasaru…

 13. Cb Says:

  Balstoties uz LHMT modeli, Zemgalē gaisa temperatūa šodnien sasniegs +24…+25 grādus 😉

 14. karstums Says:

  Savukārt GFS savas prognozes tālākajā dienā saredzējis pāri +30! Kaut nu latvijieši nenoskaustu! Parasti tik spēcīgu tropu gaisa ienākšanu nav iespējams prognozēt tik tālu uz priekšu, tāpēc tas būtībā ir tikai minējums, bet tāpat patīkami.
  Šobrīd pavisam neliels vējiņš, tīra debess un ir karsti. Beidzot vasara! Tikai būtu labi, ja to salnu naktī uz nākošo sestdienu kāds aizvāktu, citādi nedaudz stresu uzdzen.

  • karstums Says:

   un naktis kādas! Tāpat tur visu laiku lietus kopā ar karstumu. Tāpēc aicinu visus karstuma, negaisu fanus turēt īkšķus par tāda scenārija realizēšanos kaut par pusi no tā, ko modelītis izskaitļojis.

 15. Romāns Kolduns Says:

  Tik reāla GFS prognoze uz 14. jūniju – tātad: dienā +33°C, naktī minimālā (trijos naktī) +25°C. Kā jums tas patīk? Tikmēr Vācijas dienvidos dienas laikā būs +6.

  • karstums Says:

   lai viņi salst, tur tāpat gandrīz katru vasaru uzvelk līdz +36…+38. Tas viņiem par sodu – par aprīli. Nevajadzēja tā karst! Bet mēs jau sen esam nopelnījuši, palaiskoties karstumā, kad izejot ārā nakts vidū elpu rauj ciet no sutas, kad sviedri tek aumaļām. Jeah… kaut nu būtu!

   • Romāns Kolduns Says:

    Tas prognozētais karstums (+33) laikam ir tas, kam mums normāli šajā laikā jau ir jābūt, bet kā nav. Varbūt tāpēc GFS tā prognozē. Mums jau te vienmēr īstajā laikā atnāk mākoņi, lietus, vai +10°C tad kad tajā pašā dienā vēl varēja būt +30 ja gaiss būtu sasilis nevis līdz 11:00 dienā, bet visas dienas garumā.

   • raitis_sametis Says:

    Tikko Latvijas radio bija garāks runas gabals par to, ka tur Lielbritānijas meteo dienests mums plāno siltāku, bet sausāku jūliju un augustu, bet “vietējo laika vērotāju domas daloties un ar šo prognozi nesakrītot” …

  • raitis_sametis Says:

   Jau iepriekš paredzētā – ilgtermiņa prognoze par grozīgu laiku vasarā-…

 16. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/blog/JeffMasters/comment.html?entrynum=1233&tstamp=

  Džefs Masters blogojas- ka nu šis varētu būt El Ninjo gads ar maksimālo aktivitāti šā gada rudens pusē… būs daudz taifūni, un citas laika kataklizmas dažādās pasaules malās…

 17. snake Says:

  yeeeaaah Liepājā +24 yeeeaaah 😉 kā citur?

 18. weatherphoto Says:

  Rīgā aptuveni +23,5 līdz +24 grādi.

 19. maikls Says:

  Rīgas lidosta plkst. 16:50 ziņoja par dūmiem (smoke). 😀 +22 grādi, Z vējš ar vidējo ātrumu 7m/s. Pirms tam, pūšot ZA vējam, bija +24 grādi.

  Savukārt Ventspils lidosta ziņo, ka rasas punkts ir nulle grādu, iepriekš bija pat -2 grādi. Ja naktī vējš norims, tad pie tik zema gaisa mitruma gaiss var ļoti strauji atdzist, modeļi gan pārsvarā neprognozē aukstāku par +10 grādiem (kas man liekas nedaudz jocīgi).

 20. raitis_sametis Says:  Tie virs Rīgas līča ir nokrišņi vai kādi radara traucējumi??

 21. weatherphoto Says:

  LTV1 Panorāmā ziņu lentē ziņoja sekojošo:

  Meteorologi prognozē siltu un sausu vasaru.

  • raitis_sametis Says:

   Es to arī izlasīju, bet… šāds apgalvojums liecina par šādas ziņas savākšanas nenopietnību, jo- citviet… tepatās augstāk jāsakatās – Dzefs Masters sola šo par El Nino gadu, kas nesīs lielus taifūnus un ciklonus. Dabas pazīmes tomēr norāda uz vidusmēra vasaru.

   • Romāns Kolduns Says:

    Es gan šī gada pavasarī pogoda.ru.net saitā izlasīju, ka 2009. gada tropisko ciklonu sezonu prognozē kā ļoti vāju – būs maz ciklonu, vētru jo zema saules aktivitāte. Un vispār: kāds Latvijai sakars ar tornado, taifūniem un El Ninjo, ja tornado pie mums nemēdz būt ne daudz ne maz. Taifūnu mums vispār nav. Tas ka ASV būs daudz tornado, ir forši, bet tas jau nenozīmē ka tas pats būs Latvijā un tāpēc mums te būs lietaina vasara.

  • Saksija Says:

   Vairākums ilgtermiņa prognožu apstiprina, ka būs sausa vasara. Arī rudens 2009 būšot sauss. Sausais gads 2009. 🙂

 22. Cb Says:

  Domāju, ka būs silta-karsta vasara, par nokrišņu dauduzmu neesmu pārliecināts. Un ar ar taifūniem un tornado (kas mēdz būt tikai atsevišķos gadījumos) Latvijai nav nekāda sakara.

 23. gubumakonis Says:

  Tas,ka varetu but sausa vasara ir visai riebigi 😦 Lai nu ka,karsta,auksta,bet tikai ne sausa…Vai tad nepietika ar sauso pavasari?? Manis pec tad Šis gads ir norakstits it ipaši,ja vel ari ziema 2009/2010 nebus…. ka te dazi prognozeja… tad jau nemot ar visu parejo situaciju pilnigi norakstams un zaudets gads…bedigi un depresivi ja kas tads kljus par realitati 😦 CERAMS,KA TA TOMER ŠOGAD NENOTIKS…

 24. karstums Says:

  Kā jau Maikls paredzēja, naktī gaiss jūtami atdziest. Tik aukstas naktis īsti neatbilst labai vasarai.
  Bet Gubumakonim ieteiktu paraudzīties arhīvus gan par Latviju, gan citām zemēm. Lai arī Saule atpūšas, tomēr domāju, ka pati vasara būs slapja. Un jo sausāks jūnijs, jo slapjāki jūlijs un augusts. Vasara ir tas gadalaiks, kad viena lietusgāze var izpildīt un pārpildīt mēneša normu. Bija tāds gads – 1996. Kopumā sauss, taču vasarā bija paliels periods ļoti slapja un vēsa laika. Pieļauju, ka kaut kas līdzīgs varētu atkārtoties. Tāpat rudenī var būt gan ilgstošs sausums, gan pārmērīgi slapjš – viens mēnesis tāds, cits citādāks. Tāda nu ir tā Latvija.
  Vakar Rīgas pļavās redzēju, kā nenopļautā zāle sāk sažūt, bet nopļautās vietas jau dzeltē. Ja tā turpināsies, tad koki gar ielām sāks dzeltēt jau ap Jāņiem. Kā Pārdaugavā, zāle iet bojā?

  • gubumakonis Says:

   Es jau ari ceru,ka vasara laikapstakli mainisies 😉 ari pagajusgad maija otra puse un junija pirma puse bija gars sausuma periods gandriz menesi,toties julijs un ipasi augusts ar kartigiem lietiem,augusta menesa norma dazviet tika parpildita vairak ka dubulta 🙂 un tad daudzi te sudzejas par lietainu laiku… Bet man jau lietus patiik ,tapec man personigi lietus nekad nav par daudz 😉
   Ari sovasar noteikti atnaks ari lietainaki periodi,jau nakamas nedelas Maikla ievietota prognoze ir visai interesanta un ceriga.
   Bet zale Zolitude daudz kur jau ir izdegusi,ipasi kur plauts,tadu stavokli atceros agrak tikai garakos karstuma/sausuma periodos vasaras viduu. Koki pagaidam turas. Glab laikam tas,ka laiks diezgan vess parsvara un tik atri viss neizzust.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: