Trešdien – neliels karstuma vilnis un brāzmains vējš

Trešdien gar anticiklona silto rietumu malu un ciklona silto sektoru ar brāzmainu dienvidu vēju Latvijā turpinās ieplūst silts gaiss. Pēc dažām prognozēm gaisa temperatūra Latvijas centrālajos rajonos trešdien var pakāpties līdz +28 grādiem. Silta būs arī nakts pirms trešdienas, kad daudzviet Kurzemē un Rīgā temperatūra nakts gaitā, visticamāk, nenoslīdēs zemāk par +14 grādiem.

Līdz šim augstākā šogad reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā ir +26,9 grādi, kas tika fiksēta Jelgavas meteostacijā 29. aprīlī. Trešdiena daudzviet Latvijā kļūs par līdz šim siltāko dienu 2009. gadā. Tiesa, spēcīgais dienvidu vējš var traucēt sajust karstumu. Atsevišķas vēja brāzmas pēcpusdienā un pievakarē var tuvoties vētras spēkam.

Taču, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte. Zemāk redzama poļu modeļa temperatūras prognoze trešdienas pēcpusdienai. Vējam iegriežoties no jūras, Kurzemē kļūs vēss, un vakarpusē vēsums kopā ar mākoņiem sasniegs arī pārējo Latviju. Modeļi prognozē, ka atmosfēra virs Latvijas būs salīdzinoši stabila, tāpēc negaisi un  lielas lietusgāzes ir maz ticamas.

Ciklona ietekmē turpmākajās dienās Latvijā ir gaidāms šāds tāds lietus, vairāk valsts dienvidos. Nedēļas nogalē tiek prognozēta anticiklona pastiprināšanās virs Skandināvijas. Līdz ar to Latvijā iegriezīsies ziemeļaustrumu vējš, kas vasaras periodā, ja spīd saule, nes siltu gaisu. Anticiklons lietus mākoņus, visticamāk, aizbīdīs prom no Latvijas, tomēr lietus varbūtība šā brīža prognozēs saglabājas, sevišķi valsts dienvidos.

prognoze

27. maijā plkst. 8:10
Modeļu prognozes saglabājas iepriekšējās: negaisu un lielu lietusgāžu iespēja trešdien būs maza. Valsts centrālajos un austrumu rajonos gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +23..+27 grādiem. Ja valsts rietumos uzlija jau agrā trešdienas rītā, tad Rīgu neliels vai mērens lietus (un stipri vēsāks gaiss) saskaņā ar prognozēm sasniegs pēc trijiem pēcpusdienā, bet galējos valsts austrumus – tikai vēlā vakarā. Tuvojoties aukstajai frontei, atsevišķas vēja brāzmas var sasniegt teju vētras spēku.

Arī ceturtdien, sākot no rietumiem, vietām gaidāms lietus. Bet arī ceturtdien negaisu un stipru lietusgāžu iespēja tiek prognozēta maza, lai gan lielāka nekā trešdien.

150 Atbildes to “Trešdien – neliels karstuma vilnis un brāzmains vējš”

 1. raitis_sametis Says:

  Vēlētos visu laiku tādu “nelielu lietutiņu”, arī viņējā nedēļā- sākumā tika prognozēts neliels lietus==> bet finālā dabūjām vienu tornado un masīvus pērkona negaisus ar krusu Latvijas austrumos. Tā turēt:)

  • krusa Says:

   Tikai sadists un cilvēknīdējs var vēlēties krusu šovasar. Tā parādība tomēr apdraud iespējamo ražu, kas šogad ir īpaši nepieciešama. Ne jau visi var aizbraukt no mirstošās Latvijas.
   Arī kārtīgi negaisi nekad nepaiet bez sekām cilvēku saimniecībām – atkal lieki izdevumi remontam. Vai nav savādi, bet īsteni trūcīgās un mazattīstītās zemēs nav meteo fanu, jo īpaši visādu dabas kataklizmu pielūdzēju. Piemēri par ASV un Eiropu ir nevietā, jo Latvija ir Eiropas “Āfrika”. Un būsim reālisti, Latvija ir nabadzīgākā un mazattīstītākā valsts tik tālu ziemeļos!

  • raitis_sametis Says:

   Bet Latvija taču nav nabadzīga un trūcīga zeme – mums ir daudz meteo fani, turklāt kādi 20 aktīvi čatojas vairākās vietnē… Un: ja nu reiz patiešām kādas dabas stihijas notiek, tad mēs taču viens otram palīdzam, un lielveikali arī ir pilni – līdz nākamajai krusas nenotrauktai ražai varam arī nedaudz produktus ar “E” piedevām paēst. Mums viens kaimiņš uzdāvināja teliņu 2005. gada pavasarī, kad Latgalē savairojās tur indīgas un dzēlīgas mušas, kuru rezultātā apsprāga kādas 200 govis saimniekiem…

   • krusa Says:

    Par kādām utīm, lai bezdarbnieki iepērkas lielveikalos?
    Varbūt agrāk Latvija bija normāla postpadomju valsts, taču pēdējos mēnešos mēs strauji tuvojamies Mozambikas līmenim, tikai šeit ir aukstāks un arī augsnes ir liesākas.
    Pārāk daudz no cilvēkiem dzirdu bažas par gaidāmo auksto sezonu. Un nav jau brīnums, jo, rupji rēķinot, pusi gada nākas apkurināt dzīvojamās telpas.
    Domāju, šoreiz vajadzētu piebremzēt ar savām ekstremālajām vēlmēm pēc ciešanām un posta. Lai jau cilvēki izaudzē sev ēdamo ziemai! Gads pagaidām ir sācies visai labi, jo koki pilni ar aizmetušamies augļiem, dārzos laba pirmā dārzeņu raža. Sausums nav nekāds šķērslis čakliem ļaudīm un galu galā šādā laikā samazinās tik bīstamās puves. Ar pareizu laistīšanu varēs iegūt arī lieliskas zemenes, ja vien jūnijs nesāks mērcēt. Un arī siltums prognozēs parādījies. Viss būs labi, ja vien daži faķīri neizsauks postošus tornado un krusu.

   • raitis_sametis Says:

    Vismaz es netuvojos, bet gan attālinos no Mozambikas varianta. Kas attiecas uz Mozambiku, tur laiku pa laikam uzrodas taifūni no Indija okeāna. Pagaidām viens taifūns -Aila -jau izcēlies krastā, šoreiz gan Indijas austrumos. Bet sezona tikai- sākas!

   • raitis_sametis Says:

    Bet, ja nopietni, tad dabas apstākļi vēl jo vairāk jāvēro, lai laicīgi no visa varētu izsargāties…. Mēs vēl esam maziņi un “melni”, lai varētu meteo frontē komandēt parādi. Un- vai tad tas ir vajadzīgs, dabu komandē (mēs esam tikai dabas daļa, lai gan reizēm sevi mēdzam dēvēt par “radības kroņiem”)…

  • maikls Says:

   Dzirdēju, ka svētdien Latvijas austrumos krusa līdz asinīm ‘sakapājusi’ govju muguras. 20-to un 30-to gadu avīzēs nereti parādījās ziņas par krusas ievainotiem cilvēkiem Latvijā. Pēc lielas krusas mājas reizēm palika bez jumtiem un logiem (tas ir, ar cauriem jumtiem un sašķaidītiem stikliem), arī Rīgā tā ir bijis.

   Toreiz laika apstākļi laikam bija kontrastaināki. Lai gan padomju laikos par to vienkārši neziņoja, tāpēc ir maz info. Savukārt pēdējos gados Latvijai laikam vienkārši ir paveicies un šādu briesmīgu stihiju nav bijis.

   • krusa Says:

    Es pabrīnījos par tām govīm, jo citviet tika apgalvots, ka neesot postījumu. Ja jau govju biezo ādu var sakapāt, tad kāpēc lakstaugi neesot cietuši? Gan jau žurnālistu murgi kārtējie…
    Salīdzinot ar okupācijas gadiem, “neatkarības” gadi laikam tomēr ir krietni mierīgāki. Tolaik par daudz ko gan ziņoja, gan dokumentēja. Tikai tas nebija valstiskā līmenī un neviens īpaši neuzsvēra dabas kaprīžu izraisīto postu. Kā nekā tā laika ideoloģija postulēja cilvēka visvarenību arī pār dabu stihisko.

   • raitis_sametis Says:

    A pričom tut – okupācija un neatkarība?

   • krusa Says:

    tāpēc, ka man padomju gadi=okupācijas gadi. Un neatkarība ir pēdiņās, jo reāli nekādas neatkarības nav bijis.

   • raitis_sametis Says:

    Man priekšlikums šeit runāt par meteo lietām, ja gribam parunāties par politiku- laipni dodamies uz http://samesadomas.blogiem.lv/

   • krusa Says:

    mani neinteresē ne politika, ne citas ar dabu nesaistītas lietas, taču man neviens neaizliegs lietas saukt īstajos vārdos.

 2. Maija Says:

  Malacis Krusa!Pilnīgi manas domas.Piekrīti arī Raitim,tik tiešām,kāds te sakars neatkarībai un okupācijai?Okupācijas gados vismaz bija darbs,arī dabas stihijas,piemēram es,uztvēru tāpat,kā to daru tagad.Mēs esam tā laika paaudzu un,vismaz šinī portālā nevajadzētu runāt par okupācijām.Jau līdz kaklam…

  • krusa Says:

   nu es nemaz nerakstu (neiztirzāju), tikai “padomju” vietā lieku “okupācija”. Un vismaz Latvijas teritorijā ir jūtami citādāki laikapstākļi tieši kopš pēdējās Atmodas gadiem. Un šis periods vispār ir nozīmīgs meteo sfērā: globālas rūpes par ozona slāni, globālās sasilšanas skandināšana, tāpat datoru, programmatūras ienākšana meteoroloģijā, sinoptikā. Un viens no būtiskākajiem momentiem šajos pēdējos padsmit gados – ir pārtraukti kodolsprādzienu masveida izmēģinājumi.

  • krusa Says:

   aizvadītajā naktī Piebalgā salna bija?

 3. Romāns Kolduns Says:

  Mums Latvijā vēl govis ir??? Kaut kad pirms cik tur mēnešiem es dzirdēju ka Saeima esot nolēmusi ka vajag izkaut visas pēdējās govis Latgalē. Pa radio vēl nokomentēja kāds ka govis mums drīz vispār būs jāraksta Sarkanajā grāmatā.

  Tikmēr Ogrē atkal saulains, foršs laiks, gaidu rītdienu ar cerību ka atkal būs tāpat kā bija 2007. gada 27. jūlijā Ogrē – toreiz milzīgs negaisa mākonis pēcpusdienā kā atnāca līdz mūsu mājai, uzpūta nereāli stiprs vējš (pie 30 – 35 m/s stabili bija), pa to laiku sāka līt tāds lietus, ka tālāk par 20 m pa logu vispār neko nevarēja redzēt un kad tas viss beidzās pēc 10 minūtēm, kaimiņa lielā siltumnīca vispār bija pilnībā ar visiem pamatiem aizpūsta 15 m attālumā no vietas kur tā bija agrāk (siltumnīca liela – 20×5 m). Mūsējā tika no vienas puses piepacelta par 15 cm uz augšu, bet tad tomēr piezemējās atpakaļ. Bet traki bija, man palika bail. Likās ka F5 tornado uzbrūk, būs kā ASV. http://www.tornadoattack.com/newsfootage.htm Vēl joprojām to dienu atceros.

 4. Saulcerīte Says:

  Nu nu-ja nav anonīmais tad ir Fēniks, ja nav Fēniks tad ir Krusa…..Kāds jau vienmēr pauž pesimismu tā vietā lai priecātos.

  • Romāns Kolduns Says:

   A par ko tad te priecāties ja siltumnīca nopūsta? Baigi smieklīgi ja?

  • raitis_sametis Says:

   Varētu garu stāstu stāstīt- kā es veselu mēnesi likvidēju orkāna “Ervīns” (2005.g. 9.-10. janvāris), kas ar 2. kategorijas taifūna spēku gāzās pāri Latvijai, sekas. Jautrošanās man aizņēma veselu mēnesi… bez elektrības sēdējām 3 nedēļas, …

 5. maikls Says:

  GFS un NMM modelis tagad mazliet palielinājis nestabilitātes prognozi trešdienas pēcpusdienai / pievakarei virs Latvijas centrālajiem rajoniem, nu bet vienalga tā ir maza un negaisa iespēja pēc prognozēm nav liela…ja kāds negaisa mākonis tomēr izaug, tad stipro vēju un temperatūras kontrastu dēļ varbūt izveidojas arī kaut kas nopietnāks, kas to lai zina, nu bet pašreiz tādu prognožu nav.

  LVĢMA stiprus negaisus trešdien prognozē tāpēc (manuprāt), ka cer revanšēties par svētdienu, kad viņi sākumā prognozēja vispār bez nokrišņiem, tad tikai nelielu lietu dažviet prognozēja, un tos negaisus savā prognozē viņi ielika tikai pēc tam, kad negaisi jau bija izveidojušies.

 6. G.B. Says:

  Šodien te tāda kašķīga gaisotne 🙂 Bet ja nopietni, tad par krusu vai ārprātīgu negaisu es arī nekaifoju, bet lietu vajag :), un ir jauki ka šeit ir cilvēki, kuri apkopo informāciju un pasniedz vismaz man saprotamā valodā. Daudz labāk ir zināt ka tā vētra, krusa vai negaiss būs, nevis lasīt meteo.lv un dzīvot mierīgi – bet varbūt dažiem tā vajadzētu darīt :D…aaa un okupācija … jādzīvo ir nākotnei neaizmirsot pagātni, bet Maikla blogs diez vai ir īstā vieta

 7. Maija Says:

  Jā,salna mūs aolaimoja gan vakarnakt,gan šonakt.Šorīt gan nebija tik spēcīga kā vakar.

 8. gubumakonis Says:

  Ja,prognozes no dazadiem avotiem ir visai pretrunigas-cili nelielielu lietutinu sola,citi -specigus negaisus,krusu un veja brazmas negaisa laikaa lidz 22m/s 😉 Man jau personigi apmierinatu pedejais variants un tepat RIga 🙂 Bet intriga paliek-kas nu bus isteniba,man intuicija pasaka,ka tomer kaut kam nopietnakam par parastu lietutinu nu vajadzetu but ritdien-parak jau lieli kontrasti un starpiba pec solita pirms un pec frontes- kadi 10 gradi,turklat tomer lielako Latvijas dalu ta isskatas skersos pecpusdien un pievakare,kam ka jau te runats vajadzetu pastiprinat efektu 🙂 Ka tik nesanak atkal ka lielaki makoni/negaisi izveidosies virs augstienem un austrumu rajonos…

 9. Juris A. Says:

  Atceroties pieminētos gadus padomijā. Jā, nu briesmīgi daudz “informēja” par stihijām un ķibelēm. Kā tagad atceros, dziļš anticiklons, pūš pareizi DA vēji, pa radio smuka mūzika, Mēs, plikām mugurām (bija uznācis foršs siltums) kopā ar bērniem, kašājamies pa dārziņu, tik mierīgi un feini vairākas dienas. Un tolaik daudz, ko “ziņoja”, tikai no kaitīgajiem rietumiem pēc dažām dienām, kad jau pāri mums, līdz viņiem, bija aizgājis radioaktīvais mākonis, šķiet ar joda izotopiem, kas to lai vairs atceras, bija “jaukais” Černobiļas laiks. Tāda, lūk, toreiz bija ziņošana par stihijām un ķibelēm! Ļoti “operatīva” !!!

 10. maikls Says:

  Pēc jaunākās GFS prognozes lielākā nestabilitāte (un negaisa iespējamība) virs Latvijas būs trešdienas rītā valsts rietumos, vēlāk tā vēl vairāk mazināsies (ja salīdzina ar frontes nesto nestabilitāti virs Centrāleiropas) un tādēļ negaisi Latvijā netiek prognozēti.

  Nelielu līdz mērenu lietu Rīgā GFS prognozē plkst. 16-20 trešdienas pēcpusdienā/vakarā. Valsts rietumos attiecīgi agrāk, valsts austrumos – mazlietiņ vēlāk. HIRLAM to visu prognozē pāris stundas vēlāk.

 11. Cb Says:

  Laikam jau visticamāk pērkona nebūs. GFS jau vairākas dienas turas pie tādas prognozes, un līdz šim man nav bijis pamata neticēt GFS. Varbūt vietām šur tur kāds lokāls negaisa mākonis izveidosies, bet arī uz to pavisam neliela iespēja.

 12. Cb Says:

  Kaut gan grūti pateikt. Vakarā tagad LHTM modelis prognozē jau daudz stiprākus nokrišņus kā iepriekš – īpaši Rīgas apkārtnē un Centrālajos rajonos.

 13. raitis_sametis Says:

  Labrīt- negaisa iespējamību Rīgā šodien vērtēju 50:50.

 14. maikls Says:

  Kamēr citviet temperatūra strauji kāpj, Liepājā jau kļuvis par 5 grādiem vēsāks: no +19 uz +14.

 15. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē 8:00 jau bija 18°C, 9:00 bija +20, tagad ir +21°C. karsts, neviena mākoņa vēl nav, bet vējš gan ceļas.

 16. Saulcerīte Says:

  Šodien strādāju līdz vēlam vakaram,tā k;a jūs esat mana vienīgā cerība kaut ko uzzināt par laiku.Šorrīt jau bija diexzgan vējains Pārdaugavā,+16 jau 6os no rīta

 17. gubumakonis Says:

  http://news.gismeteo.ru/video.n2?item=63379102059
  Luk tada speciga vetra ar negaisiem un krusu bija vakar Eiropa… Atliekas no si ciklona laikam skar sodien ari Latviju?…Tikmer vacijas dienvidos jau veidojas jauns specigs ciklons…
  Riga,zolitude tikmer saulains ,silts un vejains,T man pie loga +24 Vai tad tiesam sodien Riga nesagaidis kaut nelielu negaisu?

 18. gubumakonis Says:

  Pec Latvijas radara Kurzemi jau skara viens intensivo nokrišnu liels makonis,iespejams tur negaiss ari ir…

 19. raitis_sametis Says:

  SWH tikko nolaida prognozi… negaiss Rīgu sasniegs vēlā pievakarē, un – Latvijas centrālā daļā iespējama gan krusa, gan vējš -līdz 22m/s. Ticam tam?

  • maikls Says:

   Kāpēc gan lai būtu jātic žurnālistu izveidotām laika prognozēm? SWH parasti balstās uz meteo.lv prognozēm, bet bieži vien paši kaut ko piegudro klāt un koriģē prognozi atbilstoši tam, ko redz aiz sava loga Rīgā, neko nezinot, kas notiek citur Latvijā.

 20. janis Says:

  ceriba uz negaisu mirst pedeja

 21. maikls Says:

  Starp citu, ja LVĢMA (meteo.lv) nopietni prognozētu stiprus negaisus, tad viņi izsūtītu atsevišķu brīdinājumu. Tā kā brīdinājuma joprojām nav, acīmredzot viņi paši stipriem negaisiem pārāk netic, tikai drošības labad prognozēs tos piemin. Un brīdinājumu viņi laikam izsūtītu tikai tad, kad kaut kas jau būtu izveidojies.

  ESTOFEX prognozē iespēju, ka Latvijā lokāli izveidosies kāds negaiss ar krusu un stiprām brāzmām.

 22. maikls Says:

  Nu jau visā Kurzemē ir vēss, Liepājā pie jūras tikai +11, debesis Kurzemē sedz slāņu mākoņi. Tie mākoņi un vēsums tuvojas Rīgai, varbūt arī sāks veidoties kādi gubu mākoņi.

 23. gubumakonis Says:

  Riga no DR puses sak paradities neliels makonainums-pagaidam nelieli gubu-slanu makoniši,kuriem nav tendences uz vertikalo attistibu… Vejains un +25 pagaidam.

 24. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē nu jau +25°C un pirmie mazie gubumākonīši no rietumu, dienvidrietumu puses. Neskaitot mākonīšus, vēl ir kaut cik skaidrs, sauss un saulains, arī vējš pūš.

 25. liepājas veeji Says:

  Mums te liist pamatiigi !! un temperatura ap +12C.

 26. janis Says:

  skatoties gematroniku kurzeme list bet visam pa prieksu sak veidoties pa kadam lietus makonim pie jurmalas gala bet izskatas ka perkons drosi vien izpaliks un bus vien tads rasinatajs ka vienmer sini sausuma kad beidzot nogazis kartigi varbut pec nakamnedelas gaidama karstuma kas iespejams bus lidz pat 28 gradi uz tresdienu

 27. janis Says:

  neticesim tikai prognozem kas ir pec 3 dienam un velak

 28. SĒRGA Says:

  Ageniiti jau nomaacies pussh taads veejins un 28 graadi

 29. SĒRGA Says:

  ai Pastiijos liepajas webcam un tur vejinsh minimaali un mieriigi liist! laikam nekas nebuus un es taa gaidiiju un cereeju! bet mazums 🙂

 30. weatherphoto Says:

  Nu iespējams vēl viss notiks, jo lietus zona, kas ir jau pārkāpusi pāri Liepājai ar katru radara attēlu kļūst spēcīgāka, arī Lietuvā (šīs zonas ietvaros) nokrišņu intensitāte palielinās.

 31. janis Says:

  ta palenam sak izskatities

 32. maikls Says:

  Pagaidām viss notiek tā, ka prognozēja modeļi, vien tukšo mākoņu josla nedaudz agrāk/ātrāk uz austrumiem virzās un vējš laikam ir mierīgāks par prognozēto.

 33. SĒRGA Says:

  nu cerams gribaaas ko interesantu! : )

 34. raitis_sametis Says:

  Kamēr biju offlainā 3 stundas, tikām virs Rīgas notiek strauja attīstība- ap 12:00 sāka uzrasties nelieli cu, bet – ap plkst. 14:00 tie strauji sāka attīstīties. Tikko potenciala negaisa “šuna” aizgāja gar Rīgas rietumiem, bet apmēram uz DA km 25- REDZAMS MASĪVS CB MĀKONIS!

 35. Juris A. Says:

  Baltezerā pirmā mākoņu josla pārskrēja pāri, tikai no aizmugures varēja redzēt, ka virs slāņainajiem mākoņiem bija izveidojušies lieli gubu mākoņi. Vējš: R. brāzmās līdz11 m/s (man uz jumta vecs anemometrs, kura skalu no lejas binoklī var nolasīt). Ezers vārās balts, rauj nost putu vērpetes. Lietus ne piliena. Tagad spīd saule, temp. ēnā pie mājas sienas 19.9 grad. Pie šāda vēja siena noteikti atdzisusi, pirms frontes bija 28.5 grad., pļāvu ar traktoriņu zāli, aiz karstuma varēja iznīkt. Jāgaida vakarā ap 21 h nākošo fronti (pēc Windguru un leišiem), varbūt tad uzlīs.

 36. ... Says:

  nu,šajā brīdī arī pie mums sāk līt,tas ir Tukuma rajonā,netālu no bieži pieminētās Zantes. Mums ļoti vajag lietu-labu un auglīgu!Pagaidām no kataklizmām ne vēsts

 37. Saulcerīte Says:

  Jelgavas raj. esot liels vēj;s un aukstums-tauta jau ķeras pie krāšņu kurināšanas.Bet centrā Rīgai patīkams vējš un spirgtums.

 38. raitis_sametis Says:

  Rīgā- jūtami apmācas…

 39. janis Says:

  gematronika sak paradities arvien sarkanakas krasas latvijas lietuvas pierobeza varbut kautkas sabriedis

 40. Aivars Says:

  Rēzeknē ēnā +24,5 spēcīgs D puses vējš un skaidras debesis.Gaidīšu kas būs vakarpusē…

 41. Cb Says:

  Jelgavu jau aukstā fronte ir sasniegusi – gaisa temperatūra no +25 pazeminājās uz +17, bet vējā +15. Dominē slāņu mākoņi.

 42. janis Says:

  jurmala slanu makoni no dr un vel zema iet no zr katrs uz savu pusi

 43. raitis_sametis Says:

  Jā, arī Pārdaugavā ir 5 balles zemies slāņu mākoņi, kas virzās no R puses un augstākie gubu+sc+daži tā kā izlijuši sc slāņi, kas vēl nāk no D puses, jāgatavo fotkas no mākoņiem.

 44. krusa Says:

  auksta diena un ap saullēktu līdz kaulam nosalu, laikam vēja dēļ. Un es tā cerēju uz vismaz vienu īsti vasarīgu dienu. Nekas, paliek cerības uz nākošo nedēļu.

  • maikls Says:

   Jēkabpilī vasarīga, karsta diena, arī nakts bija silta – nakts vidū vienā krekliņā staigāju un klausījos lakstīgalu pogošanā. Šodien nedaudz pasauļojos, uz lauka baigi stiprs vējš. Jēkabpilī joprojām spīd saule, šobrīd +26 grādi.

 45. Enricco Says:

  Esmu pašā Rīgas centrā. Vējš jau kādas pāris stundas brāzmāz ir stiprs, izskatās, ka sāk arī Rīgas centrā pilināt lietus. Mākoņi tumši, skaisti. Diemžēl, skatoties VISOS modeļos, neizskatās, ka ilgi šis lietus šodien līs. Vēl kaut ko lietusveidīgu Rīgai arī rītvakar prognozē. GRIBU kārtīgu NEGAISU!!!

 46. snake Says:

  Liepājā ar tagad spīd saule.

 47. weatherphoto Says:

  Rīgā strauji nokrita temperatūra no 25 uz 16 grādiem. Vējš saglabājas stiprs bet pamatīgi nomācās.
  http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32

 48. orkaans Says:

  Doplera radars pagaidām nez kapēc neiet… 😦

  Tapēc jaizmanto igauņu radars! 😉
  http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1

 49. raitis_sametis Says:

  G. temp Rīgā stundas laikā nokritās no +24-> uz +16, droši vien pret vakaru būs vēl zemāka temperatūra.

 50. Juris A. Says:

  Baltezerā temp. nokritās arī lidz 16 grad. Piezemes vējš no ezera joprojām rietumu, bet, mākoņi strauji virzās no dienvidiem. Vējš joprojām spēcīgs, brāzmās ap 9 m/s, pēc brāzmām zemē mētājas vairāki palieli zaļi priežu zari. Tātad, brīžiem bijis arī kaut kas niknāks.

 51. Cb Says:

  Jelgavā jau stipri līst ar stipru vēju

 52. weatherphoto Says:

  17:26 … Imantā sāka līt 🙂

 53. Aivars Says:

  Rēzeknē bez pārmaiņām +24,5 DR R pusē parādas pa kādam mākonim.Vispār kārtīga vasaras diena…

 54. raitis_sametis Says:

  Visai jūtams lietus Rīgā…

 55. ... Says:

  mākoņi ir,bet lietus vairs nav netālu no Dobeles/Tukuma raj. robežām

 56. Romāns Kolduns Says:

  18:08 lēnām sāk līt arī Ogrē, pirmie pilieni bija pirms 10 minūtēm, baigi satumsa tagad.

 57. raitis_sametis Says:

  Esu offlainā līdz rīt-rītam/ bet ceru- ka līdz vakaram vēl ienāksies pērkonu ziņas no Latvijas austrumu daļas. Virs Rīgas: līst, bet pārsvarā ir vidējo stāvu mākoņi, no kuriem zibeņi ir mazticami… hehe, 50:50- kā teicu no rīta, tieši pa vidam==>līst, bet bez pērkoņiem.

 58. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau tā baigi stipri tagad līst. +12°C tikai.

 59. G.B. Says:

  Murjāņos arī līst (mēreni) + 15 grādi.

 60. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vēl līst, +10°C.

 61. Gunars Says:

  Nokrišņu zona patreiz sasniedz Smilteni. Tumša pamale rietumos, pilina, vējš, +14. Gaidīsim.

 62. Anonīms Says:

  Madonaa ljoti speeciigs veejs, smidzina lietus.

 63. Liga Says:

  Madonaa ljoti speeciigi puush veejs, smidzina lietus, ljoti apmaacies.

 64. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē līst vairs tikai ik pa brīdim un ne pārāk daudz.

 65. Aivars Says:

  Rēzeknē +19 vējš iegriežas no R puses.DR R puse kolosāli nomākusies,pagaidām vēl spīd saule http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2

 66. Cb Says:

  Ieskatoties nākotnē, ir ļoti iepriecinošas ziņas. GFS prognozē, ka sākot no sestdienas gaisa temperatūra ievērojami paaugstināsies. Nākamās nedēļas sākumā vietām šobrīd tiek prognozēti pat +29 grādi.

 67. Saulcerīte Says:

  Tā -izskatās ka Rīgai tas nu arī būtu viss ,vismaz uz tuvāko nedēļu.Un atkal neka no negaisiem un pētkoniem ar kuriem mūs tā baidīja.Paliek cerība ka tie atnāks negaidot un pārsteigs mūs.Aŗi lietus tik vien ir lai dienu vai 2 varētu nelaistīt.

 68. Romāns Kolduns Says:

  No Ogres var jau ļoti labi redzēt, kā minūtēm pēc desmit mākoņu vairs nebūs nemaz un vēl paspēs uzspīdēt saule. Tikmēr tagad ir tikai +11°C.

 69. orkaans Says:

  Beidzot atkal iet WRF modelis! Izskatās labs! 😉
  Iesaku pamēģināt! 🙂

  http://www.meteocenter.eu/WRF-forecast/NE/North-East-Europe.html

 70. Pieriiga Says:

  Atkal izskatās, ka ap Rīgu tika vismazāk :/
  Atkal stiprāka lietus zona virzās uz A

 71. maikls Says:

  Nu jā, Rīgas lidostā samērīts tikai 1mm. Kaut gan Kolkā visprār tikai 0,7mm, arī Liepāā tikai 2 mm.

  Jēkabpilī gan tikko nolija vairāk nekā jebkad iepriekš šopavasar, ja atmiņa mani neviļ. Tikko bija interesanti – mēreni stiprs lietus no gandrīz zilām debesīm, mākoņi sevi gandrīz pilnībā iztukšoja un izlija.

  Negaiss tā arī nekur nav reģistrēts, ja neskaita no rīta jūrā pie Kurzemes. Tas gan neatturēja dažus medijus nepareizo prognozi pasniegt kā faktisko laiku – radio SWH Iveta Galēja šodien laika ziņās apgalvoja, ka Latvijas lielākajā daļā plosās negaisi. 😀 Un TV3 laika ziņās arī esot teikts, ka vietām bijis negaiss un krusa, lai gan tas bija no pirksta izzīsts fakts, kas balstījās tikai un vienīgi uz nepiepildījušos prognozi.

 72. Aivars Says:

  Rēzeknē sākas lietus R vējš +12.

 73. snake Says:

  nu man šķiet,ka Liepājā gan bija vairāk par tiem 2 mm lietus.

 74. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  interesanti makoņi ko nesa pari Rigai ši auksta fronte,pirms lietus zona sasniedza galvaspilsetu.

 75. gubumakonis Says:

  Ka jau tas kluva par tradiciju,ari šoreiz lielaki nokrišņi pagaja garam Rigai,-šeit bija vien tads neliels rudenigs lietutiņš ar brazmainu vēju,pat zem lielakiem kokiem slapš nepalika 😦 Vai tad Riga lietus vairs netiek klat? esmu kaut ka neizpratnee par pedeja laika notiekošo…

  • lietus Says:

   A man liekas, ka viss vairāk vai mazāk kārtībā. Vismaz manā rajonā gadiem līst krietni mazāk kā citviet Latvijā. Kopš ir radars, vienmēr esmu novērojis, ka virs Rīgas nokrišņi tā kā izzūd. Varbūt Pārdaugavā tā nebija, bet labajā krastā – cik sevi atceros. Bet vai tad nevarētu būt, ka virs siltas virsmas tvaiki un tā kondensāts izžūst – molekulas attālinās viena no otras? Parasti jau lietus rodas no saskares ar kaut ko vēsu. Nu un šī lielā akmens citadele varbūt ir pietiekoši silta, lai neļautu mitrumam veidoties. Tas tik minējums un varbūt tomēr šis sausums līdzinās 2002. gada Lielajam sausumam, kad sažuva krūmi, augustā jūtami dzeltēja koki un varēja nosmakt no dūmiem. Rīgas parkus gan laistīja… tikai ar kādu ūdeni? Ar dārgo dzeramo, kurš attīrīts sarežģītā sistēmā, vai no kanāla ņemto? Kāds nezina, ar ko laista Rīgas parkus?

 76. weatherphoto Says:

  Nākamais atskaites punkts lietus sakarā būs šodienas pēcpusdiena 🙂 … gaidam …

 77. raitis_sametis Says:

  Labrīt- cerēsim uz kādu lokālu gāzienu dienas otrajā pusē… draugiem.lv “Ekstrēmo un ikdienas laika novērojumi” domugrupā Normunds ielicis bildes no vakardienas “negaisa ceļojuma”- tiesa, pus-frontes apstākļu dēļ ne pārāk sanācis…

 78. gubumakonis Says:

  Un tomer skatoties GSF un lietuvas modeļa nokrišnu prognozi šodienai atkal izskatas ka lielakas nokrišnu zonas ies Rigai garām ;(

  Ja,tas frontes makoni vakar bija visai interesanti un neparasti.

  • lietus Says:

   Nu bet Rīgā pēc klimata jābūt tikpat sausam kā pārējā Zemgalē. Ko streso? Nav jau nekāda Liepāja, kur bieži gāž lietus.

  • raitis_sametis Says:

   Jāsaka, negaisu trūkums mani agri vai vēlu noved pie disbalansētas nervu sistēmas…

   • gubumakonis Says:

    Neviens negaiss un neviens kartigs lietus Riga jau gandriz 2 menesu garumaa-tas spej padarit traku,pie tam kad apkart tomer notiek interesantas lietas 😦 Kaut ka neatceros,lai kaut ko tadu biju piedzivojis iepriekš… Nav jau te nekadzs tuksnesis un lidz sim parasti stiprs lietus un ari negaisi nebija nekada ipasi reta paradiba galvaspilseta…

   • raitis_sametis Says:

    es gan atceros- 2001. gada maijs bija sausāks par šo / bet – pēc tam-> bezprecedenta daudz negaisu tai pašā vasarā.

   • lietus Says:

    Nezinu gan. Pēc kaut kādiem datiem tā neizskatās. Atmiņā nekāds sausums nav iespiedies. Varbūt slapjais aprīlis ar lielo sniegu to mazināja, kaut gan tajā maijā tomēr lija biežāk un arī vairāk. Vispār, slapjš gads bija 2001.

   • weatherphoto Says:

    2001. gadā nokrišņu Rīgā bija pietiekoši …
    Salīdzinājums 2001. un 2009. gadā … man liekas ir nedaudz atšķirība 🙂

    Aprīlis – 60,4 mm / 6,8 mm
    Maijs – 36,6 mm / 9,2 mm

   • lietus Says:

    varbūt Raitis domāja kādu citu sev vien zināmu vietu

 79. Maija Says:

  Maijs bija sausāks,bet,ka nav kārtīgi lijis kopš nokusa sniegs,vien kāda pile?Arī es kaut ko tādu neatceros.

  • gubumakonis Says:

   Es rekinu šo sauso periodu jau no 10 aprila,nav jau ta,ka nelija nemaz,bet neviens kartigs lietus kopš ta laika nav bijis Riga,tada puteklu apslapesana vien… Tas nav ilgakais beznokrisnu,bet maz nokrisnu periods,driz jau 2 menesi bus,jo tuvakas dienas laiks tacu atkal laikapstakli uzlabojas…

  • lietus Says:

   Es gan atceros. 1993. gadā. Kopš aprīļa sākuma kā sākās sausums, tā līdz jūnijam, kurš jau arī nebija diez ko slapjš, kaut gan Jāņu naktī gan lija un diez gan vēss bija. Bet toreiz vismaz maijs bija vasarīgi silts un cilvēki masveidīgi peldējās ezeros. Šogad vēl nav pat prātā nācis, doties uz ezeriem.
   Protams, es saprotu, ka ne jau visi var laistīt savus dārzus, tīrumus, tomēr pilsētā man labāk patīk, ka nelīst. Un lai arī es pat par brīvu neceļotu pa tuksnešiem, šis pavasaris mani apmierina, vismaz attiecībā uz nokrišņiem. Ir tīrs, pagaidām vēl sulīgi zaļš. Tikai žēl, ka odu gan daudz. Parasti ilgstošā sausumā odu ir mazāk, bet šogad to ir ļoti daudz un visur, kur esmu pabijis vakaros vai rītos.

   • weatherphoto Says:

    1993. gada pavasaris nebija mitrs, bet maija un jūnija nokrišņu summa jebkurā gadījumā ir 26 mm (2009. gada aprīļa un maija nokrišņu summa ir 16 mm)

    Aprīlis – 26,2 mm
    Maijs – 18,4 mm
    Jūnijs – 7,9 mm

 80. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m270509

  Labāk vēlu- nekā nekad- fotkas no vakardienas aukstās frontes

 81. Saulcerīte Says:

  Nu jauPārdaugavā sāk nedaudz līt un radarā no Kurzemes tāsi izpluinīti mākoņi tuvojas.Varbūt tomēr…

 82. orkaans Says:

  Arī pāris zibeņi ir vērojami! 🙂
  Beidzot! 😉

 83. weatherphoto Says:

  UZMINIET, KAS NOTIKA AR LIETUS ZONU, KAS NĀCA NO DA?
  PAREIZI – TĀ APSTĀJĀS AP 10 KN NO RĪGAS UN LĪST ĀRĀ!!!

  @#%*(@%@($ !!!

  • gubumakonis Says:

   Es jau labu laiku te ieminos par ši pavasara anomaliju ap Rigu,nu nekad vel neatceros tik stabilu tendenci ka makoni vienkarši neiet tai rigai virsuu,izskist un izlist visapkart… ari sodien makoni staiga rinkji,apkart list,bet šeit neka 😦 Mistika kaut kada….

 84. Cb Says:

  Jelgavā jau labu laiku līst, brīžiem arī diezgan stipri. Sen nebija tik liels nokrišņu daudzums.

 85. weatherphoto Says:

  Vai kādam ir ideja, kā latvisko varētu pareizi nosaukt šo notikumu???

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dust_Bowl

 86. weatherphoto Says:

  Vai kādam ir informācija kāda ir šī brīža nokrišņu summa Liepājā, Jelgavā un Mērsragā?

 87. SĒRGA Says:

  Riigai baigi melnie maakoni tuvojas!

  • gubumakonis Says:

   Tie melnie makoni jau šturme Rigu visu pecpusdienu un vakaru ik pa bridim,bet neviens virsu vesels vel nav uznacis. Un tagad jau var skaidri redzet kair izlijusi un strauji irst kopa… Lietus sodien NEBUS.

 88. SĒRGA Says:

  nu jaa es jau taapat saku domaaT


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: