Gaidāms lietus

Piektdien Latviju sasniegs ciklons, kas valsts lielākajā daļā atnesīs lietu, vietām iespējamas arī stipras lietusgāzes, liecina pašreizējās modeļu prognozes.

Saistībā ar mazu zema spiediena ieplaku īslaicīgs lietus vietām Latvijā gaidāms arī trešdienas pēcpusdienā, ceturtdienas naktī un ceturtdien. Saskaņā ar „Global Forecast System” (GFS) prognozi ceturtdienas naktī būs neliela lokāla pērkona negaisa varbūtība, bet ceturtdienas pēcpusdienā tiek prognozēta salīdzinoši liela negaisa varbūtība valsts austrumos.

Bet naktī uz piektdienu no rietumiem Latvijai tuvosies zema spiediena ieplaka, kas, pēc dažām prognozēm, pāraugs spēcīgā ciklonā. Prognozes par ciklona attīstību un tā nesto nokrišņu daudzumu un sadalījumu, kā ierasts, ir visai dažādas, bet mazāku vai lielāku lietu Latvijai prognozē visi modeļi. Ciklons, visticamāk, nesīs arī stipru lietu; GFS patlaban prognozē, ka tas galvenokārt izlīs pār Kaļiņingradas apgabalu un Lietuvu naktī uz piektdienu. Citi modeļi stipro lietu sūta arī pāri daļai Latvijas (galvenokārt piektdienas rītā un dienā).

Ciklona centrs (kas pārsvarā tiek prognozēts liels un izplūdis, tātad vētra no ciklona netiek prognozēta) naktī uz sestdienu / sestdien varētu atrasties virs Latvijas vai tuvu mums. Svētdien ciklona centrs jau būs uz austrumiem no Latvijas. Tātad kaut kāds lietus no šī ciklona pie mums ir gaidāms arī brīvdienās.

Ceturtdien gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +20 grādiem. Pūšot mēreni stipram rietumu vējam, ievērojami vēsāks būs daudzviet piekrastē. Piektdien zem lietus mākoņiem gaisa temperatūra pazemināsies. Saskaņā ar šā brīža GFS prognozi arī sestdien zem apmākušāmies un lietainām debesīm, pūšot spēcīgam rietumu vējam, gaisa temperatūra Vidzemē nepārsniegs +10, citviet +13 grādus. Citi modeļi prognozē mazāk mākoņu un nokrišņu un līdz ar to siltāku gaisu. Svētdien, visticamāk, pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš, kas atkal nesīs vēsumu no jūras.

21. maijā plkst. 7:30
Mainoties prognozēm par ciklona attīstību, parādās nelielas vētras iespēja: galvenokārt piektdien Dienvidkurzemes piekrastē, piektdienas pēcpusdienā un vakarā ļoti stiprs vējš iespējams arī citviet valstī, galvenokārt centrālajos rajonos; savukārt sestdien stiprākais vējš iespējams Vidzemē, piekrastē līdz vētras spēkam. Tomēr joprojām nav skaidrības, cik stiprs kļūs ciklons un cik kompakts būs tā centrs un vai stiprākais vējš skars Latviju. Tas pats attiecas uz nokrišņu prognozēm, kuras visu laiku mainās. Vairums modeļu šobrīd prognozē, ka piektdien rīta pusē daudzviet Latvijā līs mēreni / stipri.

133 Atbildes to “Gaidāms lietus”

 1. Kika Says:

  Salacgrivā shobrid ap +10 gradiem ,saulites nav un drēgns laiks…

 2. apkure Says:

  šobrīd kurina visi, kuriem ir autonomā apkure. Vot kāda maija otrā puse. Vai man šķiet, ka šajā maijā ir krietni mazāk saules kā pagājušajā maijā?

 3. vilis Says:

  Kad, kad es prasu būs silts?!

 4. gubumakonis Says:

  Ups,pec datora remonta paliku par anonimo 😦 tas bija mans,Gubumakona koments 🙂

 5. Anonīms Says:

  JEE! Beidzot ceriga prognoze,kas varetu nokaut to ieilgusu sausima periodu 🙂 Ka tik piepilditos un kartigs lietus beidzot parstaigatu Latviju un protams apciemotu RIGU 😉 Gaidu lietu!!
  Kas attiecas uz sauli,man liekas vismaz ridzinieki jau nu nevaretu sudzeties par saules trukumu-ta spideja vairak vai mazak katru dienu 🙂 Varbut citur bij savadak..

 6. miglinja Says:

  vai kāds varēt pastāstīt kāds gaidāms jūnijs?

 7. Maija Says:

  Jā,tik vien nu bija,kā viena silta dieniņa…Arī pie mums tikai +10 gr.,apmācies un drēgns.Un vēl sausums…Prieks,ka varbūt arī mūsupusē uzlīs,skumjas-ka būs vēss.

 8. Saulcerīte Says:

  Pagaidām maijs mani ir iepriecējis tikai ar to ,ka nav salnu.

 9. maikls Says:

  Kā man “patīk”, kā modeļi maina prognozes šādos gadījumos. Piemēram, GFS jau paspējis piektdienas lietu nosūtīt tālāk prom no Latvijas, bet līdz ar to, spīdot saulei, ir iespēja veidoties negaisa mākoņiem. HIRLAM gan pagaidām piektdien lietu sūta Latvijai. Arī sestdienas lietus mākoņus GFS ir nosūtījis prom. Protams, mainās arī vēja virziena un ātruma prognozes utt. 😀

  Bet uz austrumiem no Latgales GFS tagad prognozē ne tikai stipru lietu, bet pat vētru.

 10. Maija Says:

  Arī maniSaulcerīt,arī mani!Tas ir vienīgais mierinājums,ka nenosals augļu koki un arī ceriņi izziedēs.

 11. Cb Says:

  Kas attiecas uz Jelgavu, tad vakar (otrdienas naktī un no rīta) Jelgava dabūja kopumā salīdzinoši daudz nokrišņu. No rīta bija arī mērenas lietusgāzes.

 12. Mitau Says:

  Nu vismaz leiši, gismeteo un AccuWeather pagaidām lielāko lietu sola mums. Ceru, ka tā būs.
  http://www.gismeteo.ru/map/common/?day=0&region=13&topic=2&special=13&day=0

 13. Cb Says:

  Tā kā gaiss ssila līdz +20 grādiem, Jelgavai no ZR tuvojas negaiss.

 14. Romāns Kolduns Says:

  Graujoša nokrišņu prognoze no lietuviešu modeļa puses – tiem kas cer uz lietu (skat. tur uz beigām)

 15. Saulcerīte Says:

  Izskatās ka šodien lietus tomēr tiks Igaunijai, kaut arī man nebūtu iebildumu par kādu negaisu.

 16. G.B. Says:

  Murjāņos graujoši līst 😀 urrā :D:D:D

 17. Māris Says:

  Arī Siguldā ap 23-30 sāka lēni un nopietni līt, lielākais novērotais lietus maijā. Vēja nav, pērkona nav, t +12

 18. peljux Says:

  Limbažu pusē, lādezerā bij dzirdami divi pērkona dārdi.pirms īsa brīža.un pirms pusstundas tā kārtīgi nogāza.

 19. weatherphoto Says:

  Vidzemē PAMATĪGAS LIETUSGĀZES!!!

  • lietus Says:

   nu tas ir dabiski, jo daļa Vidzemes parasti izceļas ar pārmērīgi slapju laiku. Saskaitot reizes, cik un KĀ Siguldā ir lijis, tur par sausumu nevar runāt. Vismaz Rīgā ir patīkami sauss.

   • Māris Says:

    Nu tās dažas mitrināšanas kopš sniega nokušanas Siguldā nevar uzskatīt par lietu, zeme ir ļoti izkaltusi. Vakar vakarā, īsi pirms pusnakts, smuki nolija, šorīt dārzā no lietus ne pēdas. Ap plkst.14-00 DA pusē bija liels, melns mākonis un daži pērkona rūcieni, neizskatījās nopietni. Tagad vakarā skaidrs, silts +10, vēja nav.

 20. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vakar ap 22:30 lija pastipri, sākumā neļāva aizmigt tā skaņa aiz loga ka līst. Bet tas bija īslaicīgi un pat tagad peļķes uz ielām ir reti kur un tās ir mazas, tātad nolija nedaudz.

 21. Gunars Says:

  Nu, bitīt matos! Divus mēnešus Smiltenē lietus tik pat kā nebija. Vakar saaicināju meistarus mājai jumtu mainīt. Noplēsa veco, nolēma, ka līdz rītam iztiks bez nosegšanas. Lietu nerādīja radari. Bet tikai līdz vienpadsmitiem vakarā. Radarā pēkšņi sāka augt augumā lietus gubas ar sarkaniem centriem (stiprs lietus) un nāca tieši pār Smilteni. Lukturīša gaismā sedzu jumtu, ar bļodām vēlāk straumītes, kas tecēja iekšā. Piedzīvojums līdz puspieciem rītā. Labi ka nebija stipra vēja. Viss sākās pilnīgā bezvējā.

 22. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Vakardienas makoņi virs Rīgas,kas butiba atkal pagaja ‘”garām”” lietu atnesot Vidzemē. Nu kad tad Rīgā beidzot uznaks lietus?

 23. raitis_sametis Says:

  Nokrišņu zona veidojas pie pašas Rīgas, var nedaudz skart pilsētas D daļu, varbūt trāpa Ķekavas rajonā…

 24. Romāns Kolduns Says:

  Lietuviešu modelis vēl joprojām prognozē drausmīgu lietu Rīgas, Ogres pusē rīt ap 6 – 9 no rīta. Jau pat es to sāku gribēt.

 25. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju galeriju-šodienas smuki makoni,kas atnesa Rigai vietam lietu,bet arpus Rigas pat lietusgazes.

 26. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju galeriju -smuki makoni,kas bija verojami Riga ap pusdienlaiku un kuri atnesa lietusgazes vietam pieriga..

 27. Saulcerīte Says:

  Izskatījās vini daudzsološi bet Rīgai neko neatnesa,vismaz ne Pārdaugavai

 28. crazy Says:

  Gulbenē sāk pilināt lietus un gar pamali dzirdami pērkona dārdi

 29. Anonīms Says:

  maikl, vai ir cerība ka rīt pēc 22 00 ogres estrādē nelīs?liels pasākums tur..un visu pavasari nelija un tagad kā koncerts tā lielu lietu sola:(

 30. scAvenger Says:

  Kā saprast GISmeteo rītdienas prognozi Rīgai – skaidrs laiks, neliels lietus?

  • Romāns Kolduns Says:

   Nu bet tas tak ir GISmeteo, nu ko tad tu domā? Tāpēc es jau vairākus mēnešus viņu neskatos (it īpaši jau tās prognozes uz mēnesi). Es vairāk uzticos lietuviešu modelim un Maikla blogam.

 31. Anonīms Says:

  es ar skatos ka situcaija peksni izmainijās stundas laikāno stiprā lietus ne vēsts..ne windguru, ne lietuviesu modelis tik intensivu līšanu nesola…

 32. miglinja Says:

  būs jāsāk dejot lietus deja…

 33. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā nupat spēcīgs gāziens.+12 grādi.Un izskatās,ka varbūt būs vēl.

 34. snake Says:

  Liepājā sāka līt 5:14 un nedaudz pirms 6:00 bija pamatīgs pērkona grāviens,bet tikai viens,pēc tam lietus pārgāja un patreiz nelīst.

 35. Aivars Says:

  Rēzeknē viss mierīgi ne lietus ne vēja +13,bet D pusē nomācies ir pamatīgi.

 36. Gunars Says:

  Negaisi lielākoties nāk no Lietuvas http://foto.inbox.lv/gliedags

 37. Gunars Says:

  laikam sis ir pareizais –

 38. Kika Says:

  Salacgrivaa apmacies,bet nu veel neliist.+12 graadi.pagaidaam tiri mierigi viss..

 39. Aivars Says:

  Rēzeknē lietus +12 mainīga virziena vējš http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2

  • Gunars Says:

   Aivar, Rēzeknes WEB kameras man nedarbojas. Vai tā ir? Būtu jau labi arī kādu regulāru bildi no Jūsu puses dabūt.

   • Aivars Says:

    ar MOZILLU neies,ja ar INTERNET EXPLORER tad ir jābūt OK.Lietus pieņemas spēkā +12,vējš mainīga virziena.

 40. gubumakonis Says:

  Un šitais bija tas lielais gaziens,ko visi gaidija?!?! Riga,Zolitude tads neliels lietutiņš vien bija stundas garumaa 😦 un tagad jau viss ir beidzies,ir apmacies un kluss… pat zem lielakiem kokiem nesaslapinaja. Nu kadi 2mm varbut nolija,atkal KARTIGU lietu nesagaidiju 😦

 41. maikls Says:

  Nu tad, Gubumākoni, beidzot pārstāj gaidīt lietu, citādi Tev katra diena nāk un paiet ar vilšanos, kā izskatās.

  Jēkabpilī jau paliek gaišāks un laikam drīz beigs līt, smuki nolija. Sākoties šārīta lietum, vēl nebija izžuvušas peļķes no lietus, kas bija vienā no iepriekšējām naktīm, tā kā kopumā ir lijis salīdzinoši daudz, lai gan, protams, pēdējo divu mēnešu uzkrātais nokrišņu deficīts vēl ne tuvu nav kompensēts un laikam tik drīz tas nenotiks, jo nākamnedēļ GFS atkal prognozē maz nokrišņu.

 42. G.B. Says:

  Murjāņos arī līst (mēreni) nu jau kādu stundu.

 43. raitis_sametis Says:

  Labrīt- šodien daudzi meteo notikumi gaidāmi, 🙂

 44. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude sakas smidzinoss lietitinjš un neliels vejs sak paradities un pienemties speka 😉

  Ja,sen jau nav bijis tads ilgstoss periods silta sezona,kad nevar un nevar sagaidit to kartigo lietu,parastu negisu,bet katra diena jau nav vilsanas,sorit gan biju cerejis uz ko lielaku 🙂

 45. Gunars Says:

  Pēc radara gan izskatās, ka lietus intensitāte izplēn. Josla paliek šaurāka, nokrišņu mazāk. Un radars pareizi rāda, ka līdz Smiltenei (130 km no Rīgas) lietus vēl nav atnācis. Tā taču laikam ir, ka Kurzemei, Zemgalei lietus zona jau garām. Meteo bildē jau gan mākoņi izskatās biezi, bet taču tukši laikam.

 46. Gunars Says:

  http://www.sat24.com/images.php?country=scan&sat=ir&1219472010349 te arī redzams, ka ciklons strauji atstāj Latviju

 47. Gunars Says:

  http://www.eradio.lv/kameras – šis WEB kameru apkopojums manuprāt netiek apkalpots. Regulāri darbojas tikai Ventspils, Rīgas kameras un tagad arī Valmiera. Nedz Liepāja, nedz Cēsis neiet. Arī Kuldīga ir apstājusies. Un kur nu vēl pilnīgi liekās ziemā sastingušās komerckameras, kas reklamē ziemas sporta vietas. Varbūt varētu savākt informāciju, kur bez šīs WEB vietnes vēl ir kādas pilsētas ar WEB kamerām , lai būtu pārskatāma visa Latvija.

 48. Gunars Says:

  Nu, lūk, pār Smilteni nolija pāris krūzītes lietus un palika gaišs, saule parādījusies.

 49. maikls Says:

  Stiprais vējš no Kurzemes sāk izplesties uz valsts centrālajiem rajoniem, kopā ar debesu skaidrošanos.

 50. Maija Says:

  Nolija puskrūzīte lietus Jaunpiebalgā.Nu jau atkal saule.Tas,laikam,b;us arī viss?

  • raitis_sametis Says:

   Es vēl ceru- uz kādu lokālu pērkonu Latvijā šodien (kad skaidrojoties vēl pie mitruma pārpalikuma izveidosies kāda konvektīva “šūna” jeb lokāla augšupejoša gaisa strāva, kam sekas būtu kāds cb mākonis ar visām no tā izrietošajām sekām…).

 51. Juris A. Says:

  Baltezera pusē Rīgai, dažas minūtes atpakaļ, nolija diezgan blīvi. Ņemot vērā to smidzināšanu, kas sākās ap plkst 11h, zāle pietiekoši slapja, tupeles, ejot momentāli slapjas. Laistīšanu izslēdzu jau pagājušonakti. Citādi par slapju, nedēļas beigās atkal jāpļauj zāle, nevarēs ar traktoriņu tikt pa kalnu augšā.

 52. Saulcerīte Says:

  Es laikam esmu palikusi stipri pieticīga- priecājos par to,kas Rīgā nolija.Svaigs gaissun tāda sajūta ka pa šodienu viss ir paaudzies.

 53. Romāns Kolduns Says:

  Jūs varat to iedomāties? Tikko, 14:58, Ogrē nodārdēja veseli 3 paskaļi pērkoni. Godīgi sakot, kad skanēja pirmais, man likās ka tālumā kaut kas sprāgst vai arī ka brūk nost māja. Liels negaisa mākonis nāk virsū Ogrei, tūlīt līs! 🙂

 54. Gunars Says:

  WEB kamera gan Ogrē rāda saulīti

 55. Cb Says:

  Droši vien Ogrei gāja secen

 56. maikls Says:

  Tikko Jēkabpilī arī noducināja pērkons. Radars pirms brīža uzrādīja, ka no tā mākoņa līst ar intensitāti nepilna mēneša norma vienā stundā. 😀 Tagad mazāk. Tā kā tas mākonis ir mazs, tad manai mājai var arī paiet garām. 😀

 57. Aivars Says:

  no Rēzeknes uz Viļānu pusi dzirdams pērkons, bet laikam Rēzekni tas neskars DR puse pamatīgi nomākusies +17 neliels DR vējš.

 58. Cb Says:

  Joprojām vietām Latgalē lokāli spēcīgi pērkoni.

 59. Horacijs Says:

  Čav Tauta, šodien virs Daugavas upes pie Ikšķiles ap 15:35 bija novērojams skaists virpuļviesulis, stabs nonāca lejā līdz ūdenim, paņēma ūdeni, tad pēc brīža izira…,beigu fāzi paspēju nobildēt, še links: http://foto.inbox.lv/horacijs/Daba/IMGP5458.jpg

 60. Saulcerīte Says:

  spied tur kur rakstīts foto inbox

 61. Horacijs Says:

  Viss kārtībā, vairs nav privāts:)

 62. Māris Says:

  Siguldā pasmidzināja no 11 līdz 13, no 14 spīd saule ar mainīgu mākoņu daudzumu.
  Cienījamie, dižķibeles gadā mēs nevaram atļauties sausumu dārzā, a ta Rimševics gada beigās talonus apsolīja!

 63. Anonīms Says:

  vai ar horaciju buutu iespeejams sazinaaties? e-mail? tel?

  • raitis_sametis Says:

   Re ko Horācijs man atmailoja!? (tālāk citēju…)..
   ========
   Visai banāli – braucu pārbaudīt darbus, skatos apmēram puskilometra attālumā tumšs negaisa mākonis virs Daugavas upes, no kura atdalās tāda kā piltuve, no kuras savukārt, tāds kā spīdīgs ziloņa snuķis nonāca lejā līdz upei, vizuāli šķita, ka viņš paņem upes ūdeni, jo lejas daļā kļuva tumšāks, tad man ienāca prātā fiksi paņemt no auto bagāžnieka fotoaparātu, kamēr dabuju aparātu, pieliku objektīvu, viss jau gandrīz bija beidzies:(
   Lūk, ja fotoaparāts būtu bijis pa rokai, tad gan bilde būtu dievīga.
   Esmu lasījis, virs lielākām ūdenskrātuvēm pavasaros bieži var veidoties nelieli tornado, jo gaiss virs ūdenskrātuves ir stipri vēsāks un mitrāks, vēsajam gaisam sajaucoties ar silto var veidoties tornado.
   Parādība ilga apmēram 3-4 minūtes.
   Tālivaldis
   ========
   Aicinātu Tālivaldi arīdzan ko precīzāk atcerēties un te pavēstīt!?

 64. bērzs Says:

  tie, kas saprot krieviski, var palasīties interesantu rakstu

  http://www.telegraf.lv/news/sinoptiki-perehodyat-na-samookupaemosty

 65. Saulcerīte Says:

  Brīvdienas iesākas cerīgi-auksts,spēcīgs vējš,nomācies-ārā iet negribas,par dārza svētkiem pat nerunāsim.Tad nu vismaz lai paliek cerības uz lietu.

 66. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/27480.html

  Hmm… biju palaidis garām to, ka virpuļviesuļi bijuši jau 23.-24.4.09. Aizkraukes rajonā un vēl šur tur citur…

 67. gubumakonis Says:

  Hmmm 😉 Interesanta dienina dazviet Latvijaa izvertas 🙂 Un tas virpulis pie Ikšķiles,ta apkartne fotografijas pat šķiet labi atpazistama,jo mums tak ir darza majina Ikskile,Lejas ielaa 🙂 To makoni,pareizak sakot augsejas gubas un laktu ap pl 3-4 labi vareja saskatit ari no Rigas,vismaz Zolitude,to nezinot pat nofoceju,velak kadu bildi ielikšu 😉 Beidzot ari pe mums dabas speki sak mosties 🙂

 68. gubumakonis Says:

  http://foto.inbox.lv/andrejse2/23-05-2009Negaisa-makonis22-maijs
  Skats no Zolitudes uz to negaisa makoni,kas visticamak ari atnesa to virpuli pie Ikšķiles. Diemzel miglaini.

 69. Gunars Says:

  Šodien atkal jākurina krāsns. Smiltenē nomācies, +9 un vējš. Cerēsim uz prognozēto laika uzlabošanos ar svētdienu.

 70. raitis_sametis Says:

  Labrīt- kas tad mums šodien programmā…? Laikam īslaicīgs lietus, brāzmains vējš…

 71. gubumakonis Says:

  Sodien atkal tadi cerigi tumši makoņi staiga apkart,ir visai vess laiks ar nelielu veju. Izskatas liela iespeja ka ari sagaidis isaicigas lietus brazmas bet ne uz ko lielu pagaidam neceru…

 72. VeloMaanC Says:

  Gismeteo atkal sola uh, kādu sausumu visu nedēļu :/

 73. Horacijs Says:

  —-> Gubumākonim
  kas šie ir par mākoņiem?
  http://foto.inbox.lv/horacijs/Kosmiskie-maakonji

 74. Maija Says:

  Es,tāpat kā Sulcerīte,dārzā strādāju ziemas jakā.Maskavu slīcina lietus,varbūt pie mums paredzams sniedziņš?Diez kas nav…

 75. weatherphoto Says:

  Ja nekas nenoies greizi (kā gandrīz noticis katru reizi, kad gaidam lietu) tad tuvāko 2-3 stundu laikā Rīga beidzot dabūs smuku lietus šalti, jo pāri Rīgas jūras līcim no ZR puses tuvojas smuka nokrišņu zona! Pašlaik tā līst ZA Vidzemē un Ziemeļkurzemē (Talsi, Mērsrags, Roja).

 76. Cb Says:

  Bet lenticularis mākoņi parasti veidojas kalnu apgabalos, līdzenumos vispār neveidojas vai īpaši retos gadījumos. To pazīme ir tāda, ka tie nav plakani bet gan ar ieloku uz augšu.

  • weatherphoto Says:

   Acīmredzot šis ir tas ļoti īpašais gadījums! 🙂

   Iespējams, kad augšupejošās gaisa masas bija tik spēcīgas, ka atmosfēras augstākajos slāņos nostrādāja kā kalna smaile, kas stūma blakus esošās gaisa masas augšup un veidoja cepuri.

   • raitis_sametis Says:

    Nedomāju, ka tas būtu tik ļoti īpašs gadījums, šais Horācija piedāvātās fotogrāfijās – ir fiksētas “gaisa laivas”, kādas es redzu apmēram 20 reizes gadā tepatās Latvijā. Kā jau augstāk rakstīju, tas ir augsto gubu (ac) mākoņu veidošanās sākums, šais pašos attēlos “virs” parastajiem gubu (cu) mākoņiem. Visumā tas liecina, ka tai dienā ir iespēja augšupejošām gaisa strāvām- sekojošiem gubu-lietus un negaisa mākoņiem ar visām no tā izrietošajām sekām.

   • gubumakonis Says:

    Protams,ne tik izteiktus un smukus,ka kalnos,bet nelielus var tiesam šad tad noverot ari pie mums Latvijā,biezi tadas veidojas virs lielu gubumakonu smailem,ka noveroju,un tad ari ir gandriz droša pazime,ka bus lietus/negaiss. Ari ieprieksejas dienas ko tadu redzeja.

   • Horacijs Says:

    Tieši tā, šie mākoņi ir bildēti apdzīvotā vietā Daugmale, tas ir pretī Ikšķilei Daugavas kreisajā krastā!

 77. Cb Says:

  raitim
  Bet “gaisa laivas” nav tas pats, kas lenticularis mākoņi. Iespējams, ka horācija bildēs tie nav lenticularis, bet gan “gaisa laivas”

  • raitis_sametis Says:

   Bet es pilnīgi piekrītu, ka runa ir par 2 dažādiem mākoņu tipiem-kas veidojas visai atšķirīgos apstākļos. Ja “lentes” mākoņi saistāmi ir lieliem zemes nelīdzenumiem (kalniem), tad “gaisa laivas” saistāmas ar atšķirīgiem mitruma apstākļiem atmosfēras slāņos- kā sekas–> tā ir laika pasliktināšanās un sekojoši nokŗišņi, ja pēc anticiklona parādās “laivas”- tad gaidi kādu laika pārmaiņu…// Horācija bildēs – pēc visa spriežot ir agrs rīts vai vēls vakars ar “gaisa laivām”, un kaut kur netālu veidojas arī/// kas attiecas uz gubu mākoņi smailēm tad šos mākoņus sauc citādāk… par Pileus (cepures – no latiņu valodas) mākoņiem.http://en.wikipedia.org/wiki/Pileus_(meteorology).
   ==============================
   Vienīgo jautrību mums šodien, šķiet – sagādās tā noķrišņu zona, kas palēnām tuvojas no ZA puses…

   • gubumakonis Says:

    Bet ari ta nokrišnu zona sak zaudet intensitati,un lidz Rigai laikam atkal atnaks vien neliels lietutiņš 😦

   • gubumakonis Says:

    Ja,tas cepures virs gubumakonu smailem,ko piemineju tiesam sanak ka ir tie Pileus makoni 🙂

 78. weatherphoto Says:

  Jā, lietus sāk zaudēt spēku … bet cerība uz sakarīgu lietiņu vēl nav zudusi!
  Augstākā uintensitāte tagad ir ap 4-5 mm/h.

 79. gubumakonis Says:

  Nu ja,ka jau tas paliek par tradiciju,nokrišņu zona IZDILST ap Rigu,tagad mazliet pilina lietus,bet man gan vairs nav ceribu,ka kaut ko sakarigu šodien sagaidišu. Varbut kads var paskaidrot,kas isti notiek ap to Rīgu šomenes?
  Bet priekša ir karteja gandriz sausa nedeļa 😦

  • weatherphoto Says:

   Man ja godīgi tāds čujs, ka Zatlers ar Dombrovski Rīgā izmēģina kaut kādu jauna veida nokrišņu aizsegu vai neredzamu ekrānu, kas lietum neļaut nokļūt galvaspilsētā, jo tādi brīnumi ar lietu Rīgā sen nav manīti 😀

   • Romāns Kolduns Says:

    Da labi, izbeidz, tā tak noteikti nav, jo arī Ogrē visas dienas laikā pāris reizes ir knapi papilinājis vienu divas minūtes un viss. Ceļi sausi, un lielākajā daļā Latvijas gan jau arī tā pat ir.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: