Iespējams vētrains vējš, krusa un slapjš sniegs

Uz rietumiem no Latvijas atrodas anticiklons, uz austrumiem – plašs zema spiediena apgabals. Līdz ar to gar anticiklona austrumu malu un zema spiediena apgabala rietumu malu Latvijā pastiprinās ziemeļu, ziemeļrietumu vējš.

Otrdienas pēcpusdienā valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāmas vēja brāzmas līdz 18 m/s, bet trešdien stiprākās brāzmas – līdz 19m/s – iespējamas austrumu rajonos, jo uz austrumiem no Latvijas pastiprināsies ciklons. Šādas vēja brāzmas var lauzt koku zarus, iekšzemes rajonos pat atsevišķus kokus.

Kā vienmēr, kad aukstas gaisa masas ieplūst laikā, kad dienas ir garas un saule dod daudz siltuma, palielinās atmosfēras nestabilitāte un ir vērojami izteiktāki konvektīvie procesi. Otrdien un trešdien daudzviet veidosies gubu mākoņi, lielākie no tiem nesīs gāzienveida nokrišņus, iespējama krusa un pērkona negaiss. Tas galvenokārt gaidāms Latvijas austrumpusē. Savukārt piekrastes rajonos, kur vējš pūtīs no jūras vai līča, var ieklīst vien atsevišķi gubu mākoņi, jo aukstais ūdens kavēs konvektīvo procesu attīstību, līdz ar to šeit nokrišņu iespēja būs mazāka.

Ceturtdien ar ciklonu saistīta plašāka nokrišņu zona, tuvojoties no austrumiem, varētu sasniegt Latgali un Vidzemi. GFS un HIRLAM modeļi prognozē ne vien lietu, bet vietām arī slapju sniegu un puteni. GFS prognozē, ka gaisa temperatūra ceturtdien dienas laikā Latvijas austrumos būs ap +2..+3 grādiem. Lai maija vidū dienas laikā būtu tik auksts, nepieciešama bieza mākoņu sega un nepārtraukti nokrišņi, citādi saule gaisu sasildīs vismaz par dažiem grādiem.

Arī piektdien varētu būt daudz mākoņu un līdz ar to ļoti drēgns laiks, bet nedēļas beigās vajadzētu kļūt siltākam.

Mākoņi un vējš, visticamāk, paglābs Latvijas laukus un augļu dārzus no postošām salnām. Lai gan daudzviet iespējamas salnas uz augsnes, gaisa temperatūra augļu koku augstumā varētu nenoslīdēt zem nulles. Ja debesis kādā naktī noskaidrosies un vējš norims, tad vietām tomēr iespējams neliels sals.

134 Atbildes to “Iespējams vētrains vējš, krusa un slapjš sniegs”

 1. raitis_sametis Says:

  Labrīt, austrumos cerīgi laika apstākļi. Bet es divas dienas vēroju nokrišņus Kurzemē, 10.4.09. tos satiku Tukumā (fotkas sekos), lai gan runāja – kā līdz Rīgai ne nebija nonākuši. *** Vakar, 11.5.09. dažus izteiktus gubu mākoņus novēroju dienas otrajā pusē- bet nokrišņi pēc meteo.lv laika kartes- vietām bijuši L. austrumos.

 2. Gubumakonis Says:

  Nu ko lai saka,visai interesanti laikapstakli varetu mus parsteigt šonedeļ,tiesa gan aukstums daudziem nepatiks 😉 Diemzel cik skatos un saprotu ari šonedelj lielaka nokrišnu dala varetu iet Rigai garam,kaut dazi prognoze pat negaisus Riga :)Tatad varbut tomer kads nejauss makoni te ieklidis…

 3. Saulcerīte Says:

  Varbūt tas nav īsti labi augiem,bet interesantāk būs noteikti.

 4. Gubumakonis Says:

  Patreiz es no 8 stava noveroju smukus lietus-gubu makonus kas veidojas DA pusee pie horizonta,diemzel tie iet garam.

 5. flora Says:

  Gribētos atgādināt Maiklam, ka stiprs, auksts vējš ar krusu vai sniegu spēj iznīcināt neaizmetušos ziedus, tāpēc salnas šoreiz būtu mazākais ļaunums. Un nav jau tā, ka mūsu augļukoki saltu pie pāris grādiem zem 0. Ne ķirši, ne ābeles nezaudē augļus, ja ziedēšanas laikā ir nelielas salnas gaisā.
  Kaut kā neticas, ka prognozētais aukstums būs tik liels. Bet ja jau jūnija pēdējās dienās temperatūra var nepakāpties virs +11…+12, tad laikam maijā ap +5 ir tīrais nieks.
  Brīvdienās Saule bija neierasti nemierīga un sagādāja īstu šovu, vismaz tiem, kas seko tās uzvedībai. Neteiktu, ka tā uzvedas dusoša zvaigzne.

 6. weatherphoto Says:

  Meteo.lv ir mainījuši prognozes!

  Tagad jau 13. maijā arī Rīgā prognozē nokrišņus un v
  eju 20 m/s brāzmās, bet 14. maijā nokrišņus prognozē visā Latvijā – šorīt no rīta skatījos, ka 14. prognozēja visā Latvijā bez nokrišņiem, bet nu tas ir mainīts – tas priecē 🙂

  • flora Says:

   Arī mani tas priecē, citādi viņu sākotnējā prognoze bija pārāk mierīga. Nacionālajam meteo dienestam tā kā būtu jābrīdina par iespējamiem riskiem. Nu nevajag jau paniku celt, taču kaut mazu brīdinājumu varēja ievietot, jo tik tiešām 18…20 m/s var nodarīt lielu skādi saplaukušajiem kokiem.

 7. maikls Says:

  Vidzemē jau šobrīd daudzviet ir lietusgāzes, lokāli pat ļoti stipras (pēc radara datiem).

  • weatherphoto Says:

   Es arī visu laiku monitoreju radaru – visu nakti nebija nekādu nokrišņu, tikai nedaudz Lietuvā un pat draudīgie lietus mākoņi, kas no rīta gāja pāri Rīgai neko neatnesa … bet redz, ka gāja tālāk, nobrieda un sākās 🙂

 8. orkaans Says:

  Tos gubu-lietus mākoņus šobrīd var labi vērot arī no Teikas, Rīgā. 🙂
  Pēc radara vērtējot, tuvākie mākoņi ir apm. 50 km attālumā no Teikas,bet labi var tos redzēt… 🙂
  Vējš arī te pastiprinās-pagaidām gan līdz 9 m/s.

 9. Maija Says:

  Jā,diez kas vis nav.Un es jau noliku savus ziemas zābakus…

  • flora Says:

   Jūs varētu ziņot par ekstremālajiem laikapstākļiem Vidzemes sirdī? Gan jau Piebalgu arī kas ķers, tomēr diez vai kas vispār var “sacensties” ar Alūksnes pusi. Tur jau gaidām kārtīgu sniegu, tāpat Balvu pusē, kur veci ļaudis sniegu novērojuši pat jūnijā, kas nesaskan ar oficiālo meteo informāciju par pēdējo sniegu Latvijā – maija beigās.

 10. flora Says:

  Saskaņā ar Igaunijas un Latvijas radariem, Siguldā vajadzēja kaut kam izkrist, taču turienes webkamera visu laiku rāda sausu. Cēsu webkameras ir pavisam pazudušas. Varbūt ir kādas Gulbenē, Alūksnē un Madonā?

 11. Saulcerīte Says:

  Visvairāk man patīk ka beidzot Maikla blogā atgriezusies dzīvība un rosība.Visi sajūt-kaut kas tuvojas,sniegs,vējš…

  • flora Says:

   Žēl tikai, ka šo rosību izraisījusi Arktika, nevis tropi. Bet nu maija vidū sniegs nav tā biežākā parādība, tāpēc tas šķiet aizraujošāk kā vienkārša tropiskā lietusgāze un negaiss.
   http://www.sigulda.lv/public/webcam1.php – smuki mākoņi tur iet.
   Man ļoti patīk Siguldas webkamera, jo tā ir pavērsta uz ziemeļiem, vēl pēc 23-iem tur var redzēt gaišu blāzmu pie horizonta, bet jūnijā vispār būs ļoti romantisks skats visu nakti. Mūs ziemeļniekus apbur stāsti par “baltajām naktīm” Pēterburgas rajonā un tālāk uz ziemeļiem. Bet tepat Pērnavā un Tartu jau ir gaišas naktis jūnijā. Tas tomēr ir tik savādi, ka visu diennakti var manīt sauli vai tās tuvumu.

 12. G.B. Says:

  Pagaidām Murjāņos spoži zilas debesis un saule, vējš mērens. Nu jācer, ka sniegs, krusa un negaiss ies garām…pietiktu ar kārtīgu lietu (bet kārtīgu_:D

 13. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Varenie gubu-lietus makoni pie horizonta ko meginaju “piezumeet” .Izskatas,ka Vidzeme no tiem varetu but gan stipras lietusgazes,gan krusa,gan ari negaiss. 🙂 Tikmer virs Rigas ir pilniba skaidras un zilas debesis 😦

  • orkaans Says:

   Skaistas bildes…. 🙂
   tikai tām ir tāda sārti rozīga nokrāsa…

   Manējas bildes tikai top un vēl taps… 😉

   • Gubumakonis Says:

    Neliels eksperiments ar dazadiem rezimiem 😉 Manejas ar vel bus-ja process turpinasies-pagaidam sie ir iespaidigakie gubumakoni,ko sogad noveroju,bet talu gan no Rigas dan,diemzel…

 14. aerolid Says:

  Uz rietumiem no Cēsīm ir neliels pērkona negais!!!

 15. Gunars Says:

  Te – Smiltene, ziemeļaustrumi. Ap +13, vējš neliels. Lietus mākoņi – acīm redzami – gar apvārsni slīd, vairāk uz Valmieras pusi. Smiltenieši arī ir no tiem, kas saka – visapkārt līst, tikai mums – nē. Mēs esam Vidzemes augstienes pakājē, varbūt tas iespaido.

 16. Maija Says:

  Paldies Gubumākonim par skaistajām bildēm!Ļoti interesanti,nemaz neliekas ,ka mākoņi,kaut kas fantastisks.

 17. weatherphoto Says:

  Tā spēcīgā lietus zona tagad ir virs Straupes un virzās D virzienā … domājams, ka noteikti drīz sasniegs Siguldu un tad Mālpili.

 18. Cb Says:

  Kaut kā gribējās ierakstīt, ja reiz palasīju, kas te notiek..
  Tagad gubu mākoņi sāk veidoties arī virs Jelgavas, lai gan tas ir diezgan nerakstūrīgi, kad vējš pūš no atdzisušās jūras. Karstā saule un aukstais gaiss (+13,5) laikam ir pietiekoši apstākļi, lai vispār kaut kas sāktu veidoties.

 19. crazy Says:

  aapaac būs interesanti

 20. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  Uztapināju dažas gubu-lietus mākoņu bildes. Cenšoties iegūt labāku kadru, uzkāpu uz 2 stāvu mājas jumta-rezultātā tiku apm 13 m augstumā un man pavērās skaists skats uz mākoņiem.
  Te var redzēt jau mazliet no spēcīgā negaisa mākoņa uz ZA no Rīgas.
  Skats tiešām iespaidīgs…. 😉

 21. Gunars Says:

  Tas negaiss, kas labi redzams http://www.sat24.com/images.php?country=scan&sat=ir&1219472010349 bildē ir patiešām ievērojams, zili melnā pamale iet garām Smiltenei jau kādu stundu un gala neredz

 22. Gunars Says:

  Īpaši skaisti tas paveras uz http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=460&yas=120 uzklikšķinot uz Latviju.

 23. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju galeriju sodienas gubumakoniem 🙂

 24. Maija Says:

  Jaunpiebalga arī sagaidīja pagaidām nelielu lietu,bet ar stipru vēju.Temperatūra krītas,vairs tikai +7 gr.Vējš mainīgs.Lietus mākonis gan bija baiss,es jau domāju,ka būs viesulis.Aizgāja vairāk gar malu-Austrumu virzienā.

 25. flora Says:

  Tad kāds var pateikt, kur īsti ir izlijis tas melnais mākonis?
  Bet Daugavā uz jūras pusi no Vanšu tilta tādi viļņi – upe vienās putās, zilas debesis, pamale uz austrumiem – it kā kalnu grēda. Jā, šodiena ir īsts gardums foto mīļotājiem.
  Kāds no Pārdaugavas aizlaida uz līča piekrasti? Viļņiem vajadzēja būt lieliskiem.

  • orkaans Says:

   Rīt būs vēl lieliskāki viļņi, tā paredz viļņošanās prognozes. Es rīt došos uz līča piekrasti, precīzāk- Daugavgrīvu, pafotografēt viļņus un to,kā tie sitas pret molu… 😉

 26. peljux Says:

  tas melnais makonis limbazus ari neskara, kaut gan likas ka nupat nu pat bus, bet neka.toties perkona dardi un zibeni bija nepajokam….
  domaju ka ledurga un kkur uz to pusi noteikti nolija.

 27. flora Says:

  LVĢMA ir nokrišņu mērīšanas stacija vienā no Līgatnēm, tāpēc par turienes lietu vai tā neesamību uzzināsim. Principā savādi, ka visi redzēja mākoņu grēdu, taču par lietu neviens nav dzirdējis.
  Bet Rīgā kā pēc pulksteņa – iespaidīgas brāzmas, laikam lielākās šodien. Bet vienu gan es pamanīju – nebija putekļu uz ielas, vismaz ne tuvu tam, kas pērngad maijā darījās. Kur tad visi pavasara putekļi pazuduši?

  • Saulcerīte Says:

   Tie visi putekļu mākoņi ir savākušies mazajās Pārdaugavas ieliņās ap Mārupīti.Veļas milzu vāliem,kā tuksnesī,bet vējš patiešām nežēlīgs.Tīra debess un spoža saule.

 28. raitis_sametis Says:

  LTV vakara ziņās nupat sacīja- Cēsīs esot bijis slapjš sniegs ar pērkonu!!!

  Meteo.lv tiešraidē rīt vietām vēja brāzmas sola līdz 22m/s, pierims tikai naktī uz ceturtdienu.

  • raitis_sametis Says:

   bet “pie manis” tagad gāž lietus…

  • flora Says:

   Man nav TV, tāpēc tas avots man neeksistē. Bet ja nopietni tā teica, tad jau fantastiski! Kā gan varēja rasties sniegs, ja augšā nemaz nav tādi mīnusi… Interesanti.
   Tā kā Cēsīs nav meteostacijas, taču Priekuļi ir visai tālu, tad man domāt, ka varbūt parastie iedzīvotāji nespēj atšķirt sniegu no kāda cita nokrišņu veida. Piemēram parastā tauta vispār neredz atšķirību starp sniega pārslām, graudiem un putraimiem.

 29. vizbulite Says:

  Raiti, atkal “kacini” ? Nu “pie manis” tagad negāž lietus…

 30. maikls Says:

  To ziņu par sniegu uzrakstīja LETAs žurnālists, es nebrīnītos, ja par sniegu ir noturēts lietus kopā ar krusu vai ledus graudiem. Jo sniega iespēja, ja skatās temperatūras datus, neizskatās reāla.

  Saldū atkal reģistrētas vienas no lielākajām, ja ne lielākās brāzmas šodien: 18 m/s.

  • flora Says:

   Pilnīgi piekrītu, jo augšā ir pārāk silts, lai veidotos sniegs. Savukārt piezemes temperatūrai nav nozīmes, jo tā var īslaicīgi pazemināties un +10 nav traucēklis sniegam.

 31. Juris A. Says:

  Pašlaik, kā to nosaukuši burātāji, ir ziemeļu vētra – zobratu sūkņa efekts ciklona un anticiklona mijiedarbības rezultātā. Arī Baltezerā NW vēja rezultātā viss vārās. Tikai viļņiem nav kur ieskrieties. Krietni trakāk gāja maniem burātājiem Eiropas rietumos. Ja posmu no Portugāles līdz Spānijas ziemeļiem anticiklonā, kapteine nodēvēja par murgu – vējš – tīrs austrenis, līdz 20 m/s, viļņi līdz pat 5.5 metriem, tad pati bīstamā Biskaja šķēršošana ir bijusi kā patīkama pastaiga. Bet, pie ieiešanas Lamanšā ir sācies!!! Viņus noķēra no Atlantijas uz Francijas pusi iznākušais ciklons. Sazinoties, meita (kapteine) teica, ka tomēr pirmo reizi piedzīvojusi vētru ar 9.5 ballēm pēc Bofforta tieši purnā. Gabalu no, apmēram franču Brestas, ap ragu, ieejot Lamanšā un tālāk līdz San Malo, ap 150 j.j., bijis jāiet 2 diennaktis, pret vēju. Pagājušajā naktī bijis vissmagāk, atkal totālais pretvējš. Viļņu augstumu naktī jau vairs nav varējuši noteikt, bet lielāki, kā iepriekš, kā sienas !!! Tagad šis ciklons ieklīdis jau frančos un, šķiet izjucis. Parīt jānoiet vēl gabaliņš līdz Šerbūrai, tur notiks kapteiņu un komandas maiņa, kuri atdzīs “Spanielu” līdz Rīgai. Jahta Rīgu nav redzējusi jau vairāk par pusgadu, jo ziemu tā pavadīja Atlantijas okeānā Kanāriju salās, kur pelnīja naudu, vizinot bagātus cilvēkus, lai varētu iekrāt līdzekļus jahtas ekspluatācijas izdevumu kaut cik segšanai. Drīz, jūlijā, sāksies kārtējā regate, meita būs kapteine posmā no Polijas, pa Baltijas jūru, līdz Pēterpilij Somu līcī.

 32. Maija Says:

  FLORAI-Zosēni no mums kādi 10 km.Pašlaik pie mums saule,lietus bija pavisam nedaudz.

  • flora Says:

   Un Jūs vēl mēģināt kaut ko audzēt!? Tur takš prātīgāk uzsliet iglu un grauzt ledu cauru gadu, nevis niekoties ar dārziņu. Joks, protams…

  • Saulcerīte Says:

   Toties varu Maijai palielīties -ŠODIEN JAU IZCĪNIJU PIRMO CĪŅU AR LAPUTĪM-laikam jauna salizturīga šķirne

   • flora Says:

    Vai nu Jūs veicat selekcijas darbu ar laputīm, vai nu ko citu, taču līdz šim Latvijā nav manītas laputu šķirnes. Es pat šaubos vai tik mazā teritorijā var veidoties pasugas, tad jau drīzāk kāda jauna suga ievazāta, jo mūsdienās uz robežām maz ko kontrolē. Es jau paspēju sastapties ar “ciemiņiem” no R-Eiropas. Laikam tiku galā bez jebkādām ķimikālijām. No daudziem kaitēkļiem laputis praktiski ir visvieglāk apkarojamie kukaiņi. Tās tādas vārīgas, kaut gan lidošana mātītēm nudien padodas visai labi.

   • raitis_sametis Says:

    Es zinu- ka laputis sadzīvo ar skudrām:)

 33. aerolid Says:

  Cēsīs lija neliels lietus kopā ar izkusušu krusu, nekāds sniegs šeit nav manīts!

  • flora Says:

   Es jau tā domāju. Tomēr Balvu un Alūksnes rajonos īsts sniegs ir iespējams kaut kad ceturdien. Bet tur jau šad tad maijā snieg.
   Kāds atceras, kad pērnajā maijā pēdējoreiz sniga Alūksnē? Šķiet, ka arī bija maija vidū un pat vēlāk kā šogad gaidāms.

  • raitis_sametis Says:

   A kas tie par nokrišņiem tepatās Rīgas pievārtē ap pusnakti? (pats neesmu galvaspilsētā…).

 34. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Apkopoju galeriju šai interesantai un smukai dienai,tiešam bija ari ko pafotografet 🙂 Dazadi interesanti makoni,Daugava un saulriets Rigas centra 🙂

  Es ar radara skatos-bet ara pie manis Zolitude joprojam nelist,kaut ir apmacies(tumsa neredz,kas pa makoniem)bet ta nokrisnuzonair tik tuvu,varbut pat kada cita Rigas vieta jau list?

  • orkaans Says:

   Arī pēdējas bildes ļoti smukas! 🙂
   Vakar tik tiešām bija iespaidīgs saulriets un blakus Teikai uz DA pusi bija ļoti skaista nokrišņu svītra,ko saule izgaismoja spilgti sarkanu. Skats bija iespaidīgs… 🙂
   Vakar vakarā slāņu-gubu mākoņi izveidoja debesīs ļoti skaistus un interesantus viļņus, varbūt vēl kāds redzēja? 😉
   Protams,ka to visu iemūžināju!

   Pēcpusdienā,kad atgriezīšos ar jaunākajām bildēm no Daugavgrīvas mola,tad lapā ielikšu arī vakardienas skaistā saulrieta bildes…. 😉

 35. weatherphoto Says:

  Nu nedaudz jau pilina arī Imantā – stiprāks lietus skāra Rīgas DA daļu.

 36. Gubumakonis Says:

  Zolitude nedaudz list 🙂

 37. weatherphoto Says:

  Nu vot, meteo.lv kļūdījās … nakts prognozē Rīgas apkārtnē nokrišņus nesolīja, bet šis mākonis veiksmīgi sasniedza Jelgavu un tur diezgan stiprs lietus.

 38. flora Says:

  Kaut kas naktī lija, taču tagad no rīta nekas neliecina par nakts lietu. Vispār ārā ir riktīgi dzestrs, bet man labi – apkure jau vairākas dienas.
  Ko šejienes cienītie domā par parādījušos lielo salnu uz sestdienu? Viss atkarīgs no mākoņainuma un vēja. Ja pēc aukstās piektdienas patiešām noskaidrosies, tad zāles līmenī noķersim visus -10, bet lakstaugiem tas jau ir ekstremāli. Turklāt kopējais salnas ilgums var būt netipiski liels priekš maija vidus.

 39. Gunars Says:

  Smiltenē trešdienas rīts ir skaidrs, + 8 , nekādu pazīmju par solīto lielo vēju.

 40. Cb Says:

  Redzu, ka uz ielas pat peļķes izveidojušās, taču to lietus mākoni nakts vidū diemžēl pat nemanīju, biju cieši aizmidzis

 41. Kika Says:

  Salacgriivaa arii saulains riits-debesis zilas, zilas…

  vakardiena-saulaina diena ar veju,kursh pecpusdiena palielinajaas. saradaas maakonji-izskatijaas ka nakti vareetu liit,bet laikam jau neka….

 42. Saulcerīte Says:

  Šorīt 4-os no rīta tīras debesis un bez vēja.Skrēju pie termometra bet vēl turējās plusos.No rīta +7 un nekādu dižu slapjumu dārzā neredzēju ,vairāk likās pēc rasas.Bet Pārdaugavā jau ūdens ātri aiziet smiltīs,tā kā par lietu īsti nezinu.

 43. Gubumakonis Says:

  Ja.nakti lietus Riga kartejo reizi vien apslapinaja viegli zemi un putekļus un prom bija,atkal neka 😦 No rita jau viss sauss. Laiks ir saulains,dzestrs un vejains bet makonus šodien pagaidam neredz-ari pie horizonta… Nezinu,parasti jau Riga nebija ta vieta,kuru lietus makoni apiet rinkjii,bet soreiz nu tas notiek apbrinojami regulari,nez,kas nu ir par lietām ;(

  • raitis_sametis Says:

   12.5.09. – tika (otro reizi gadā) novērota tipiska “krasta efekta” (par ko es vienreiz rakstīju pagarā komentā…) lietas. Kad reizē ar Z un ZR vēju ap Rīgu (un jūtamā teritorijā uz dienvidiem no R.jūras līča) ir novērotas skaidras debesis, bet Vidzemes piekrastā- apmēram 50km uz austrumiem no krasta, un arīdzan Kurzemes piekrastē- dažus 10tus km uz rietumiem no krasta==> novērota pastiprināta mākoņainība ar nokrišņiem, bieži ar negaisiem. Šī parādība vērojama gada siltajā pusē. “Krasta efekta” esamība – liecina, ka esam jau vēlajā pavasarī. ** Vakar Kurzemē novērots bija arī augstieņu efekts, kad gubu mākoņi pastiprināti konvektē uz augstieņu nogāzēm, šādu parādību katru gadu novēroju vismaz 4x gadā. “Krasta efekts”– teju 20-30 dienas gadā vērojams…

   • maikls Says:

    Tas “krasta efekts” ir tāda kā maza aukstā atmosfēras fronte: no līča nāk auksts gaiss, tālāk iekšzemē saule gaisu ir sasildījusi. Uz robežas starp šo vēso līča un silto iekšzemes gaisu veidojas lieli gubu mākoņi. Šāda situācija var veidoties arī pie lēna vēja, kad piekrastē iegriežas brīze no ūdens puses.

  • raitis_sametis Says:

   http://www.chatzy.com/193872153173
   esmu sajaa chatroomaa
   ====
   Zante 13.9.09.+11, ZR vejs 5-6m/s. Tagad strauji veidojas ceriigi un izteikti cu makonji, kas uz pusdienu vai pecpusdienu var kaut ko atnest? (buus viena jauka diena – ar lietusgaaziiteem)?

 44. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau šorīt bija tikai +5°C. Tagad ir gubumākoņi.

 45. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Tās prognozes izrādījušās trakākas nekā patiesība, šodien tādas puišeļu vēja brāzmas līdz 10m/s, un mazas lokālas lietusgāzītes L austrumos un dienvidos:( //jāgaida kas cerīgāks…(pastiprināsies ciklons uz austrumiem no Latvijas?)

 46. Maija Says:

  Sauss un vēss.No lietus ne vēsts,vakar mazliet nomigloja.Vējš neliels,atsevišķas brāzmiņas.Smiltis iet pa gaisu,ko gan vēl var gribēt?Pie mums tāpat kā Saulcerītei Pārdaugavā…

 47. orkaans Says:

  Tikko atgriezos no Daugavgrīvas. Nenožēloju,ka aizbraucu, bija vērts! Tādi skati, dabas spēks…
  Pašā Daugavgrīvas mola galā viļni bija kādus 2 m augsti. Tagad nodarbojos ar bilžu apstrādi, lai varētu ielikt lapā.
  Uz mola bija kādi 15-20 makšķernieki, kas it nemaz neuztraucās par to,ka ūdens līmenis pie Z vēja ceļas. Uz mola bija tikt viegli,bet nost vairs ne-līmenis bija pacēlies par kādiem 30 cm un knapi, knapi tiku nost no tā…

  Starp citu LVĢMA darbinieki Daugavgrīvā uzstādīja jaunu anemometru un vēl dažādus mērinstrumentus…
  Sen jau bija laiks-iepriekšējie tiešām bija katastrofālā stāvoklī…

 48. Gubumakonis Says:

  Ja,pagaidam visas tas solitas briesmas iet secen-diena kopuma skiet mierigaka ka vakar,merenu brazmainu vēju,Riga atkal ir sauss un saulains,pa malaam ir verojami nelieli gubu/lietus makoni,bet ne tuvu tam,kadi bija vakar..t+12 Rit atkal sola Riga lietu,bet vai bus-es vairs neticu. kamer pus tas ZR vejs no vesa lica puses,kas ziema sados apstaklos iespejams nestu liča efekta nokrišņus bet tagad darbojas otradi-trauce konvektivos procesus un nelauj veidoties gubumakoniem labu gabalu no krasta,saja tukšaja zona trapas ari Riga ;(
  http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/subsets/index.php?subset=AERONET_Toravere.2009132.terra.1km
  vakardienas bilde kura tas redzams,sodien notiek tas pats…

 49. maikls Says:

  Rīgas lidostā šodien reģistrēti 18 m/s, kas ir pat vairāk nekā vakar.

  Euclid uzrāda negaisu Alūksnes pusē, bet tas laikam ir aiz robežas, Krievijā.

 50. raitis_sametis Says:

  Pēkšņi es redzu šodien atkal augstieņu “efektu”, kad visapkārt ir visai paplāni cu mākoņi, tad pēkšņi viena rinda ir ar izteiktiem cb (uz austrumiem un rietumiem – pat skaidras debesis), tikai viena rinda…
  Re kur fotka: 13.5.09. 15:30 apm 30km uz R no Zantes (Kurzemes austrumu robeža)…

  ====
  Kopējais šodienas albums ir…
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m130509
  ====
  Es nebrīnīšos – ja šodien arī kādu pērkona uzrūcienu sagaidīšu…
  (daži fotogrāfi varēs mani šai dienā apskaust…)

  • raitis_sametis Says:


   (13.5.09. 17:30- turpinaas galerija…) Joprojām šaurā joslā, uz Rīgas pusi neizteikti gubu mākoņi, un arīdzan aiz šiem (ja ieskatāmies attēlā) redzamas skaidras debesis, bet virs Kurzemes augstienes/ apmēram šaipus 30km pirms Kuldīgas redzama gāzienveida mākoņu josla, kas turpinās….
   Ne pēdējie kadri šodien…

 51. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  Beidzot tiku galā ar jūras bildēm… 🙂
  Ērtības labad es ievietoju tās mazā izmērā un tuvu citu citai.
  Zem šīs galerijas ir jau pieminēto viļņveidīgo slāņu-gubu mākoņu un saulrieta bildes… 🙂

  • Gubumakonis Says:

   Smukas bildes 🙂 Laikam jau jurā ir ta burataju saukta Ziemelju vetra šodien,kad zilas debesis un spoza saule,bet gabdriz melna jura cik var redzet lidz hhorizontam varas baltiem vilnju galotnem spirgta un auksta ziemeļvējā. Lidzigi laikapstakli bija ari 18 aprili 🙂

 52. Saulcerīte Says:

  Ja vadās pēc radara datiem,tad Pierīgā līst jau stundām. Būtu interesanti zināt kur.

 53. lietus Says:

  Siguldā līst, pēc kameras spriežot.

 54. Kika Says:

  Salacgrivaa pasha veela pecpusdiena uz 5 minutem stipri lija , un viss,bet makonji visados pelekajos tonjos visu dienu grozijas. vejsh shkjita shodien nedaudz mierigaaks ka ieprieksheja diena.

 55. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Vetraina jūra un makoni 13 maija ,Jūrmalā kur vejs tiesam ir bijis krietni stipraks, ka Rīgā.
  Riga ari šodiena pagaja bez nokrišņiem,kaut gubu/lietus makoni pecpusdien jau bija verojami no vairakam pusem un diezgan tuvu.

 56. maikls Says:

  Pēc Roņu salas datiem Rīgas līča ziemeļdaļā vējš vakar nebija stiprāks par 13 m/s, stiprākās brāzmas bija nevis jūrā vai līcī, bet gan virs sauszemes piekrastes rajonos, kur vēju pastiprināja konvekcija un siltuma apmaiņa starp vēsāko gaisu virs ūdens un siltāko gaisu virs zemes. Atmosfēras spiediena atšķirības nebija un nav tik lielas, lai vējš viens pats bez saules siltuma izraisītajām gaisa plūsmām būtu ļoti stiprs.

 57. Gubumakonis Says:

  Nezinu isti,ksa citas vietas,bet Riga,Zolitude brazmains vejs bija,bet nevaretu teikt ,ka tas butu loti stiprs,tas neliels lidz merenam,briziem pavisam mierigs,bet bija ari atseviskas brazmas stiprakas,bet ne zari neluza nemaz,ari smiltis/puteklus pa gaisu nenesa ipasi. Jurmala pasa krasta gan vejs bija jutami stipraks,ka iekszeme,tur ari nesa smiltis un veidojas smilsu sanesumi,vilnojas visai ieverojami,bet nekas ekstrems protams,oficiali vejs vetras speku nekur nav sasniedzis. Varbut kaut kur lokali,atseviskas vietas sauszeme vejs ari bija stipraks.Tas ta,no personigiem noverojumiem”uz vietas”
  Sodien Riga ir apmacies augsto slanu makonainums un mierigs vejinš.

 58. raitis_sametis Says:

  Labrīt-
  1) šodien spiediens krities nedaudz, 14.5.09. plkst. 11:00 uz Kurzemes austrumu robežas virs Rīgas izteikta ci mākoņainība, kamēr uz R pusi tā krietni mazāka, un – pie horizonta izteiktas gubu mākoū grēdas, no kurām pēcpusdienā atkal kādi cb var izveidoties…
  Video ilustrācijai – sorry par kvalitāti (jo pret sauli/drīz dzēsišu) …
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/video_2008/m140509r.mov
  ===
  2) Par vakardienu- papildināju līdz vēlam vakaram cb mākoņu fotogaleriju, izskaņā redzamas arī saules apspīdētas mākoņu grēdas no apakšas.
  http://foto.inbox.lv/maksaaju/m130509
  arīdzan video par šo tēmu- Zante 13.5.09. 18:30 (Kurzemes austrumu robeža)
  http://www.videogaga.lv/video?id=omqkybhbxmywgzorvj
  ===
  3) šodien chatā neesmu, jo kārtējo reizi pēcpusdienā jāpārbrauc uz Rīgu+jāstaigā pa pilsētu, būšu bieži offlainā…cerešu ko interesantu ievērot no šodienas ciklona “plosīšanās”…
  Yehee

 59. orkaans Says:

  Šobrīd kārtējo reizi Rīgā ir vērojams saules halo… 😉

  Pēdējās nedēļas laikā es esmu redzējis 6 reizes,vienu dienu bija 2 halo….

 60. maikls Says:

  Krievijā netālu no Latvijas snieg, to šobrīd var redzēt šajā kartē ar faktiskā laika datiem: http://www.pogoda.by/315/mapRB.html

  • Anonīms Says:

   gan jau “mūsu” Abrenē arī snieg. Bet pēc lešu prognozēm sniegam jau vajadzēja būt visā Pleskavas apgabalā, galējā A-Latvijā, daļā Igaunijas. Kaut ko pārāk švaks tas aukstuma vilnis iznācis. Cerēju ko vairāk ieraudzīt.

  • raitis_sametis Says:

   Rīgā patreiz tikai ZR-Z brāzmas līdz 12m/s. Masīva augsto cc+cs mākoņainība

 61. dAvi Says:

  Aukstums, vismaz Liepājā, beidzies. Jau veseli 14 grādi! 🙂

 62. Gunars Says:

  Nu varena mākoņu masa nāk uz mums virsū. http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=480&yas=120 Smiltenē tas sākās ar sīku lietiņu pirms 2 stundām, nu tas arvien pieņemas. Var droši arī citus iepriecināt – mākoņos slapjums mīt. Gaidiet! Gaiss – starp + 5 un 6 grādiem.

 63. Hepy Says:

  Man darbojās! varbūt tev java nav instalēta

 64. Cassini Says:

  Instaleeju Java, vienalga nekas nestraadaa…

 65. Maija Says:

  Arī par mums,grēciniekiem,Dieviņš beidzot apžēlojies.Līst!Auksts gan,domāju,ka sāks snigt.Līst lēnām,zemītei svētki!

 66. Aivars Says:

  Rēzeknē pašlaik +3.3 Z vējš līst gandrīz visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem.Auksti…

 67. weatherphoto Says:

  … un atkal lielais lietus Rīgai pagāja garām pa DA pusi, bet vismaz nedaudz uzlija un saslapināja zemi, tas priecē 🙂

 68. snake Says:

  Liepājā ap +10 grādiem,spoži spīd saule,un ir brāzmais Z puses vējš.

 69. Saulcerīte Says:

  Lietus Rīgā vienkārši briesmīgs un nežēlīgs- briesmīgi mazs un nežēlīgi īss.

  • Anonīms Says:

   Jā, ejot pa smiltīm jau tumsā, virsējā kārta lipa pie apaviem, bet apakšā sauss kā pelni. Tīri subjektīvi man liekas, ka Rīgā šis ir lielākais sausums pēc ekstremālās 2002. gada vasaras, tikai šoreiz ir krietni vēsāks, jo nav jau vēl vasara sākusies.

 70. Gubumakonis Says:

  Nezinu,kapec un kas tam par iemeslu šadam nedienam ar lietu Riga,nekad iepriekš neko tadu neatceros,liekas,ka visur apkart list,tikai ne te. Jo atkal ari šodien liela nokrisnu un lietusmakonu zona virzoties virsuu pagaja garaam 😦 Nedaudz gan uzlija,bet ko tas lidz pec tik ilga partraukuma..1mm nokrisnu hmm,bedigi. Tagad kopuma no 10 apriļalidz šim vakaram nolija 4mm.

  • lietus Says:

   Nevaru piekrist, jo Rīga normāli ir krietni sausāka vieta, salīdzinot, kaut vai ar Ogres rajonu vai paša Rīgas rajona A-daļu. Vismaz man šī ir sausākā vieta, kur esmu dzīvojis. Tāpat es jau gadiem neizmantoju lietussargu, jo Rīgā pavisam viegli var izvairīties no lietus, atskaitot dažas dienas gadā.
   Tev varu tikai ieteikt, meklēt iespēju, pārvākties uz Liepāju, kur ir krietni mitrāks klimats, jo Rīga taču pavisam nedaudz atpaliek no mežastepes zonas. Nebūtu šeit Daugavas un lielo ezeru, arī būtu stepe.

 71. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Rīgā vakar lija apmēram no 18:30 kādas 2 stundas nelielā intensitātē, vējš – pamanīts pēcpusdienā Jūrmalā (braucot no Tukuma uz Rīgu) apmēram 12m/s maksimālās brāzmas, bet redzams- mežā dažs jauns koks tomēr ir nolauzts, laikam kāda specīgāka brāzma bijusi//tagad ciklons laikam zaudē spēku- jo skaidrojas.

 72. maikls Says:

  Rīgas lidostā gan vakar, gan aizvakar reģistrēti 18 m/s. Un tāds vējš, protams, var nolauzt kādu salapojušu koku.

 73. Gubumakonis Says:

  Ja,vakar pa dienu Riga,Zolitude vejs pastiprinajas un dienas viduu skiet bija visstiprakais no visam 3 dienām,ari dazi siki zarini tika nolauzti un koki ieverojami locijas 🙂
  Sorit Riga laiks atkal noskaidrojas un ir dzestrs un saulains.

 74. orkaans Says:

  Mans vēja ātruma mērītājs vakar Teikā uzrādīja 17 m/s(diezgan līdzīgi ar lidostas datiem, un vispār salīdzinot ar meteo.lv faktisko laiku bieži saskan,vai atšķirās par 1…2 m/s). Te bija papelēm nolauzti zari, viens bija pat samērā liels-kādus 2 m garš… 😉


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: