Nākamā nedēļa gaidāma vēsa

Saskaņā ar šā brīža prognozēm nākamnedēļ Latvijā ieplūdīs aukstas gaisa masas no ziemeļiem. Naktīs, debesīm noskaidrojoties un vējam pierimstot, iespējamas salnas, savukārt dienās gaisa temperatūra pārsvarā turēsies zem +15 grādu atzīmes.

Šīs nedēļas nogalē Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Piektdien mākoņi izklīdīs un saule gaisu sasildīs līdz +17..+20 grādiem, vēsāks būs daudzviet piekrastē. Sestdien, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos atmosfēras fronte, kas atnesīs lietu un aiz kuras ar rietumu vējiem ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss.

Sestdienas priekšpusdienā Latgales austrumos pirms mākoņu ierašanās gaiss varētu paspēt sasilt līdz +21 grādam, bet valsts rietumdaļu lietus mākoņi, visticamāk, sasniegs jau agrā sestdienas rītā. Jūras piekrastē diena nebūs siltāka par nakti, kad daudzviet valstī temperatūra pieturēsies ap +10 un pat nedaudz virs +10 grādiem. Vietām Latvijā arī iespējams pērkona negaiss, „Global Forecast System” (GFS) lielāko negaisa iespēju prognozē sestdienas rītā.

Svētdienas naktī iespējamas salnas uz augsnes, svētdien atkarībā no mākoņu daudzuma būs 12-19 grādus silts, iespējams neliels lietus. Līdzīgs laiks gaidāms arī pirmdien.

Paredzams, ka nākamnedēļ virs Skandināvijas pastiprināsies anticiklons, bet virs Krievijas atradīsies zema spiediena apgabals. Līdz ar to Latvijā gaidāms ziemeļu puses vējš, kas brīžiem būs brāzmains un gādās par vēsu laiku. Galvenokārt virs Latvijas austrumu rajoniem var veidoties lieli gubu mākoņi ar lietu un krusu, iespējams arī pērkona negaiss, citviet gaidāms pārsvarā sauss un visnotaļ saulains laiks.

GFS šobrīd prognozē, ka laikā ap 15. maiju Latviju sasniegs vēl aukstākas arktiskās gaisa masas. GFS prognozē, ka naktī uz 16. maiju Vidzemē gaidāms sals līdz -5 grādiem, zāles augstumā vismaz līdz -10 grādiem. Šāds aukstums būtu ļoti postošs un daļēji iznīcinātu gaidāmo ražu, pie tik zemas temperatūras var pat apsalt koku lapas. Taču ir lielas cerības, ka šī GFS prognoze nepiepildīsies, jo, lai gan vairums skaitlisko modeļu prognozē lielāku vai mazāku aukstuma vilni nākamajā nedēļā, tik zema gaisa temperatūra pārsvarā netiek prognozēta.

Maija mēneša vidējā minimālā gaisa temperatūra Latvijā ir +4..+7 grādi, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra. Līdz šim reģistrētā absolūti zemākā gaisa temperatūra maijā Kurzemē un Zemgalē ir -4..-5 grādi, Austrumlatvijā tā ir -5..-8, bet Vidzemes augstienē (Zosēnos) -11 grādi.

48 Atbildes to “Nākamā nedēļa gaidāma vēsa”

 1. ... Says:

  no comments… D

 2. raitis_sametis Says:

  Tās salnas jau sen bija prognozējamas… pēc dabas pazīmēm (piem. ja ziemā nedaudz izplaukst bērzu zari…kā tas siltajās janvāra dienās bija vērojams).

 3. Maija Says:

  Tā jau vairs nebūs salna,tas būs sals!Ak Dieviņ,pasargā mūs no šitā visa nākamnedēļ!Sausums,vēl aukstums…Ak,Jēziņ!

 4. b Says:

  ir cerības, ka sestdien arī Vidzemei tiks kāds krietnāks slapjums, bet kopumā tiešām drūmi.

 5. maikls Says:

  Radari uzrāda lietu no gubu mākoņiem dažviet Latvijā, visvairāk Vidzemes augstienē, un tā kā vējš mākoņu augstumā ir lēns, tad tie mākoņi pārvietojas lēni, kas nozīmē, ka atsevišķās vietās varētu būt liels nokrišņu daudzums.

 6. Saulcerīte Says:

  Nu tā-sākās.Jāsāk jau agro plēves nest uz dārzu.Maijs šogad laikam patiešām parūpēsies par visu šā gada ražu.

 7. Romāns Kolduns Says:

  To Maikls –> Nekas tāds gan te nebija – šodien es biju Ļaudonā (tas pie Madonas un pie Vidzemes augstienes un pie paša Krustkalnu rezervāta), tur vispār bija sausa zeme un pat mākoņu bija nedaudz (tādi plāni mākoņi un ap 16°C silts). Rezervāts neparasti sauss, kad brauc pa neasfaltētu ceļu, tad vispār neredz kas notiek aiz mašīnas jo vienkārši visur ir putekļi, purvi tādi kā pažuvuši (kaut gan tur to purvu pamaz, tie vairāk Teiču rezervātā). Ja Ogrē vēl kaut cik papilināja naktī, tad sākot no Lielvārdes vispār bija tikai rasa jo ceļi bija pilnīgi sausi, malas arī putekļainas un tikai zāle drusku spīdīga no rasas. Dienas beigās ap pieciem sešiem vispār gandrīz pilnīgi bez jebkādiem mākoņiem un kur nu vēl protams bez lietus. Absolūts sausums.

 8. Aija Says:

  Lēdurgas apkaimē ar sausums…,max dažas lietuslāses un viss.LIETU VAJAG!!!

 9. Gubumakonis Says:

  Riga ari nu jau viss sauss,tas islaicigs lietus nespeja butiski izmainit situaciju un tikai uz bridi atsvaidzinaja dabu un apkartni…Varbut vel nedaudz nolis riit,bet talak atkal sola arktisko anticiklonu un ilgstosu sausumu 😦 beedigi…

 10. raitis_sametis Says:

  tuvākās dienās droši vien vairāk austrumos uzkritīs nokrišņi.

 11. maikls Says:

  Raitis te iepriekš bija iekopējis citātu no vecas LVĢMA prognozes, te ir viņu jaunā prognoze nedēļai:
  09.05.-15.05.2009.

  Tuvākajā nedēļā gaidāms nepastāvīgs laiks. No sestdienas līdz pirmdienai laika apstākļus ietekmēs zema spiediena ieplakas, līdz ar to gaidāms mākoņains un lietains laiks. Nokrišņi būs bieži, bet ne ilgstoši un galvenokārt aptvers tikai kādu no teritorijas daļām.

  Sākot no otrdienas pastiprināsies augsta spiediena atzars, tādēļ ievērojami nokrišņi nav gaidāmi – vien austrumu rajonos iespējams neliels lietus.

  Temperatūra būs svārstīga – naktīs tā noslīdēs līdz +2…+7º, bet atsevišķās naktīs uz augsnes gaidāmas arī salnas līdz 0…-2º. Savukārt pa dienu perioda sākumā gaisa temperatūra gaidāma +14…+19º robežās, bet perioda beigās tā pazemināsies līdz +11…+16º.

 12. Maija Says:

  Uzmini nu,kur līs un kur nelīs…Meteo sola jau rītdien visā Latvijā lietu.Nekad nepiepildās tas,ko viņi sola un tas tracina.Debesis skaidras,kur tad šis radīsies?Ja jau vienai dienai viņi nevar noteikt laiku,tad kam tas Meteo dienests ir vajadzīgs?

 13. b Says:

  Nu jau Maijiņ iepēries. Rīt patiešām līs arī Vidzemē, apsolu 🙂

 14. Maija Says:

  Paldiesiņš,mīļie,nomierinājāt!Es jau vairāk besījos savu dārzu dēļ.Dārzs-tā ir mana sirdslieta,ko padarīsi.Bet-ko Dabai padarīsi…Gaidīsim rītdienu ar cerībā,ka beidzot arī pie mums kaut kas nolīs!

 15. Saulcerīte Says:

  Stingri varu Maijai apsolīt rīt uz pēcpusdienu lietu.Apskatīju visas sev pieejamās rītdienas prognozes un izskatās cerīgi.Bet kas attiecas uz šo vasaru- šodien nopirku jaunu smidzinātāju dārzam.Ar vienu šogad jau nepietiks Pārdaudavas smilšu un putekļu sajaukumā.Visvairāk pārsteidza windguru prognoze-ar spēcīgu gāzienu r’t dienas vidū un+4-+5 grādiem nākošo piektdien pa dienu.KAS tad būs pa naktīm…..

 16. miglinja Says:

  nu domāju ka lietus būs gan,tik traki nāca miegs šopēcpusdien,tas man raksturīgi pirms cikloniem,pārbaudīts-darbojas 100% :))

 17. weatherphoto Says:

  Ap 2 naktī mērena lietus fronte jau sasniedza Kurzemes piekrasti un ja nekas kardināli nemainīsies, tad pēc maniem aprēķiniem, Rīgu tāi vajadzētu sasniegt laika posmā no 9-10 rītā 🙂

  Pagaidām šajā lietus zonā negaisi nav novēroti, tomēr tie pilnībā nav izslēdzami.

  • weatherphoto Says:

   Nedaudz kļūdījos, gribēju teikt, ka lietus zona Rīgu sasniegs aptuveni ap 7-8 no rīta, protams, ja jau esošajā mākoņu frontē neradīsies kāda jauna nokrišņu zona.

 18. weatherphoto Says:

  Līdz pl. 5:30 visspēcīgākie nokrišņi ir Ziemeļkurzemē (Ventspils, Kolka), kur to intensitāte sasniedz par 15 mm stundā.

 19. Maija Says:

  Un ko par šo Windguru prognozi saka Maikls?

 20. raitis_sametis Says:

  Mani noērojumi šodien…
  9.5.09./8:00 izskatās cerīgi…
  10 balles ac+as+visi augšējo stāvu mākoņi, nedaudz jau smidzina, D vējš līdz 7m/s. …+13 grādi:)

 21. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vēl pagaidām viss ir normāli, lietus vēl nav, bet izskatās ka mākoņi uznāks un tad jau līs. Skatos, ka radars arī rāda ka pie Rīgas jau līst.

 22. Romāns Kolduns Says:

  Kaut kas jau te mazliet niecīgs pilina, bet lietus vēl nav.

 23. Saulcerīte Says:

  Nu jau gandrīz stundu līst pieklājīgi.Cerams ka kādu laiku noturēsies.

 24. Romāns Kolduns Says:

  Nu tad beidzot sāka normāli līt arī Ogrē. Pūš arī pastiprs vējš, gāž lietus, ārā protams tagad neiziet, galīgi izmirkšu tad.

 25. vizbulite Says:

  Kur tad Saulceritei list? Vai komentaru rakstitaji nevaretu minet ari vietu? Citadi “pie mums”t.i. UZMINI nu!!!

 26. Kika Says:

  Sveiciens visiem!
  Salacgrivaa pa ilgiem ilgiem laikiem beidzot list!!!!!!!!!!!!!!! zaale acimredzami zaljaaka 🙂

 27. Gubumakonis Says:

  Nez,ka citur,bet man te Riga,pardaugava(Zolitude) atkal vilsanas-nekads stiprais lietus ta ari nav bijis un spriezot pec radara,nekas butisks ari nespid pagaidam nokrisnu zona tada vaja paliek 😦 Nolija vel mazak,ka iepr reizi,pat zem kokiem ar vel mazam lapinam ir sauss,pec lidostas datiemlidz pl 9 tikai 0,2mm nokrisnu. Ari tagad ik pa bridim mazliet pilina,bet nekas vera nemams. Laikam kartigu lietu mums nesagaidit,kur nu vel negaisu vai lietusgazi 😦 ((((((((((((((((((

  P.S izskatas,ka Kurzeme nakts otraja pusee lija vietam diezgan stipri.

 28. Gubumakonis Says:

  http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63377379949
  Saule joprojam liek zinatniekiem aizdomaties 🙂 neliels raksts krievu valoda par te jau pieminetam lietam.

  Varbut saules izmainas ciklos ari ir daleji pie vainas musu nejedzigos laikapstaklos?

 29. maikls Says:

  Spriežot pēc radara, Jēkabpils pusei (varbūt ne tieši pašai pilsētai) trāpījies līdz šim stiprākais lietus no šīs nokrišņu zonas.

  Bet komentēt par Saules ietekmi uz pašreizējiem laika apstākļiem man nemaz negribas… nevajag būt tik provinciāliem un iedomāties, ka globālas un kosmiskas lietas uzreiz pa tiešo ietekmē laika apstākļus aiz loga. Ja Saules mazo aktivitāti cilvēki kaut kā sajutīs, tad to varēs sākt novērtēt un izmērīt tikai pēc 5-10 gadiem, bet pagaidām nekādas sakarības nav iespējams novilkt, tieši tāpat kā nevienu karstuma un sausuma periodu nevar norakstīt uz globālo sasilšanu vai tamlīdzīgi.

 30. orkaans Says:

  Nelielu aktivitāti saule izrāda pēdējās dienās- tā informē http://spaceweather.com/

  bet te ir šodienas aizejošās nokrišņu zonas fotogrāfijas. 😉

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2009/05/09/riga-pec-lietus/

  • raitis_sametis Says:

   Ir ievērots- ka palielināta ciklonu (vētru / nokrišņu…) aktivitāte notiek pēc 10-12 dienām, kad uz saules ir “aktivitātes palielinājums”… Kamēr enerģiju akumulē okeāni, pēc tam to atdod cikloniem… šāds cikls paiet.

 31. Gubumakonis Says:

  Bet es jau seit nedomaju globalas klimata izmainas,bet tiesi tadus neatkarigus un islaicigus laikapstaklu svarstibas. Un vai tad saules aktivitate,to svarstibas un uzliesmojumi nemaz neietekme ciklonu veidosanas procesu un aktivitati? Un ne jau pec 10 gadiem,bet re ka Raitis atzime pec 10-12 dienam pec kada aktivitates uzplaiksnijuma. Pec vienas interesantas Nac. Geographic dok. filmas pec jaunakiem petijumiem sanak ka ari zibeni veidojas iespejams kaut kadu kosmisko dalinu ietekme/ceļa Domaju ir lietas,kas globali mainas un notiek tiešam ar lielu inerci un leni,bet ir ari kaut kadi procesi,ko var ietekmet ari tadas islaicigas izmainas un to ietekmi sajutam uzreiz vai ari driz pec tam,un tada ietekme nak gan no saules,gan no kosmosa un ari ir viens no faktoriem(ne vienigais protams)kas izraisa sadas islaicigas izmainas/novirzes no normas laikapstaklos. Un vai tad gadu no gada laikapstakli ir vienadi? ir tacu aukstaku/siltaku ziemu periodi,karstakas.ka parasti vai otradi vasaras un t.t,un to mes varam noverot un sajust vienas paaudzes ietvaros. Ari sis un ieprieksejais pavasaris(ta otra pusee) man liekas nav tipiski Latvijai ar savu sausumu,dienas/nakts temperaturas svarstibam.

  • raitis_sametis Says:

   Nu jā- ir jau lielo ciklu apakš- apakš- apakš-… apakšcikliņi, kurus varam ievērot arī viena gada ietvaros. Bet visumā man vairāk patīk uzņemties apkopot statistiku un vērojot laika apstākļus, piepildīt sirdi. Un: kad beigšu šo reinkarnācijas ciklu zemes virsū, nedaudz pirms tam – savus novērojumu uzkrājumus atdošu kādam meteo censonim.*** Patiesībā mēs (lai arī paši uzskatām par “dabas kroni”) mēs no dabas sakarībām pat ļoti maz zinām, tikai bikli plešam savu zināšanu robežas. *** By the way- varbūt kāds ir rakstījis kādu grāmatu par Latvijas klimatu?//grāmatai nav vajadzības…to arī Wikipedijā var darīt (man ne visai ar to laiku ir…).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: