Nākamnedēļ ir cerības sagaidīt lietu

Nākamnedēļ Latviju varētu sasniegt ciklons un lietus, liecina pašreizējās prognozes. Nokrišņi gan netiek prognozēti lielā daudzumā, tie galvenokārt gaidāmi īslaicīgi. Daži gubu mākoņi bez lietus var atnest arī krusu.

Pagaidām laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons. Ceturtdien un piektdien, esot anticiklona aukstajā austrumu malā, ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā ieplūda auksta gaisa masa. Ceturtdien, 30. aprīlī, gaisa temperatūra daudzviet Latvijā bija par 12 grādiem zemāka nekā dienu iepriekš, kad tika uzstādīti vairāki karstuma rekordi un Jelgavas meteostacijā tika reģistrēti pat +27 grādi. Šī temperatūra tikai par grādu atpaliek no augstākās gaisa temperatūras, kāda jebkad novērota Latvijā aprīļa mēnesī.

Naktī uz piektdienu gaiss daudzviet atdzisa līdz +1 grādam, bet Vidzemes augstienē bija neliels sals. Naktī uz sestdienu neliels sals (negatīva gaisa temperatūra 2 metru augstumā) gaidāms jau daudzviet Latvijā, bet spēcīga salna uz augsnes (negatīva gaisa temperatūra zāles augstumā) gaidāma visā Latvijā, jo būs skaidrs laiks ar lēnu vēju vai bezvēju.

Auksta būs arī nakts uz svētdienu, lai gan tad jau kļūs par kādu grādu siltāks. Un arī dažās turpmākajās naktīs gaidāmas salnas uz augsnes; pie nelabvēlīgas apstākļu sakritības – debesīm noskaidrojoties un iestājoties bezvējam – arī gaisa temperatūra 2 metru augstumā vietām joprojām īslaicīgi var noslīdēt nedaudz zem nulles.

Sestdien un svētdien maksimālā gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +19..+22 grādus, pirmdien, iespējams, +24 grādus. Vēsāks būs daudzviet piekrastē. Nākamās nedēļas sākumā ir neliela iespēja, ka vietām būs īslaicīgs lietus. Bet nākamās nedēļas vidū Latviju varētu sasniegt ciklons, valsts lielākajā daļā atnesot vismaz nelielu un īslaicīgu lietu. Tā kā no jauna ieplūdīs aukstākas gaisa masas, gubu mākoņi var atnest arī krusu.

Tiesa, daži modeļi prognozē, ka šis ciklons Latviju skars minimāli un ka Latvija lielākoties paliks anticiklona ziemeļu malas ietekmē. Tomēr ar diezgan lielu pārliecību var teikt, ka laika apstākļi Latvijā vairs nebūs tik stabili kā aizvadītajās divās nedēļās. Pagaidām saglabājas nelabvēlīgi apstākļi veģetācijai – salnas un ilgstošs sausums.

44 Atbildes to “Nākamnedēļ ir cerības sagaidīt lietu”

 1. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/28641.html

  Te LV radars rāda, ka 30.4. kaut kur Kurzemes piekrastēs ir bijuši nelieli nokrišņi???

 2. maikls Says:

  Tajā laikā tur bija absolūti skaidras debesis, radars nedaudz kļūdījies. Bet vēss gan tur bija – dienas vidū tikai nedaudz virs +10 grādiem.

 3. raitis_sametis Says:

  Var sagadīties- ka šīs ir siltākās dienas visā gadā! Kaut kas tamlīdzīgs bijis arī 1998.tajā, kad siltākā diena bija 26. aprīlī.

 4. maikls Says:

  1998. gada jūnijā Rīgas lidostā 5 dienās reģistrēti +28 un vairāk grādi. Šaubos, vai ir bijis kāds gads, kad nekur Latvijā nav bijuši +30 grādi.

 5. raitis_sametis Says:

  Ilgtermiņa prognoze 2009. gadam (koriģēts 30.4.09.) ***Pavasaris2009: maija iesākums mierīgs, pēcāk aizvien mainīgāks (saulainas dienas mīsies ar lietainām), biežas nakts salnas (kas var turpināties arī jūnijā). Pavasara izskaņā – pērkona negaisi.***Vasara2009: nemierīga, mainīga, bet visumā lietaina. Ar pērkona negaisiem un lietusgāzēm, kas mīsies ar sausām dienām. Priekš augu valsts- labvēlīga. Kopumā liels karstums nav gaidāms. ***Rudens 2009- mērens visos aspektos.
  ======
  Atjaunoju ilgtermiņa prognozi…
  Vecākās …te->
  http://klab.lv/users/meteo_lv/22048.html

  • raitis_sametis Says:

   Rīga, 1.maijs, LETA. Maijs Latvijā būs mēreni silts un sauss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sinoptiķi….viss būtu pareizi- bet sausa mēneša nogale, nez vai???

   • maikls Says:

    Kā gan Raitis 1. maijā par visa maija mēneša prognozi var teikt “pareizi”? 😀 Tagad ir īstais brīdis izvērtēt LVĢMA aprīļa prognozi, kurā tika prognozēts nokrišņu daudzums ap normu vai virs normas, bet realitātē bija nepilna piektā daļa no normas. Temperatūras prognoze nebija tik greiza, lai gan “pat +19 grādi mēneša beigās” jau bija sākumā, bet mēneša beigās bija līdz +27, lai gan aprīļa trešajā dekādē bija arī sals līdz -7 grādiem.

    Manuprāt, neviena mēneša prognoze nekad nav piepildījusies, tāpēc nesaprotu, kādēļ cilvēki tām joprojām pievērš uzmanību.

   • raitis_sametis Says:

    jāsaka- es pievēršu uzmanību dabas “teiktajam”jeb pazīmēm, nevis meteo.lv sastadītām mēneša prognozēm, kas piepildās labi ja par 20% …

  • weatherphoto Says:

   Neņem pie sirds, bet es arī varētu tādu prognozi uzcept nemaz neskatoties uz laika kartēm – tipiska Latvijas vasara un ja tomēr kaut kas būs savādāk, tad uzcep korekcijas un lieta darīta 🙂

 6. Saksija Says:

  Maijs Latvijā būs mēreni silts un sauss
  ———————————–
  No 5. maija GFS prognozē lietu gandrīz katru dienu.

 7. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju galeriju veltitu šim siltuma/sausuma periodam.

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/
  Un tomer neskatoties uz nelabveligiem apstakļiem daba mostas un plaukst… pagaidam.

 8. Gubumakonis Says:

  Par Raita prognozi gadam-manuprat vinš jau neskatas laika kartes,bet gan dabas zimes un tautas noverojumus,tada prognoze dod aptuvenas laikapstaklu tendences gaidamam sezonam,bet ne precizo faktisko prognozi,kadu tik ilgam laika posmam nespej izmodelet neviens. Bet seit mes varam rast priekstatu,kas apmeram mus gaida un ka jau pats Raitis agrak rakstija,ta piepildijijums apm. 70%,ta ka gribam- ticam,gribam-ne 🙂 Bet es tomer ticu,ka laikapstaklu ilgtermiņa tendences var saskatit verojot dabas un laika zimes.

 9. Gubumakonis Says:

  Nu ceru,ka maijs tomer nebus sauss,man jau pilniba pietika ar sausu aprili ;)Sakums gan neiepriecina,ber pec tam izskatas pagaidam cerigi 🙂

  • weatherphoto Says:

   Es personīgi esmu ļoti noilgojies pēc kaut kādām pārmaiņām laikapstākļos. Apnicis tas vienmuļais laiks, turklāt kļuvis vēsāks – tiesa kārtējais siltums nāk, bet lietus ir vajadzīgs kā ēst!!!

   Esmu gatavs pat pieciest pāris lietainas un drēgnas dienas, lai tik zeme padzertos un visam zaļajam būtu iespēja ar blīkšķi pabeigt iesākto! 🙂

  • weatherphoto Says:

   Vienīgais māc bažas vai tik šie nakts mīnusi nespēj nodarīt kādu skādi nulle kā izplaukušajām lapiņām … to es nezinu. Varbūt kāds kompetents dabas vērotājs var pakomentēt sala tovāko dienu sala iedarbību uz veģetāciju. Paldies 🙂

 10. maikls Says:

  Rīgas lidostā aizvadītā nakts bijusi siltāka nekā varēja gaidīt: nulle grādu. Ventspils lidostā -1, Liepājas lidostā +1, bet dažviet citviet valstī līdz -2..-3 grādiem.

 11. Romāns Kolduns Says:

  Paskatoties uz rs un uz savu termometru tā neliekas

 12. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  “Apsveicu” ar 22tro beznokrišņu dienu, naktī Rigā bijis+1, tagad jau +16 ….

 13. Juris A. Says:

  Nākamajai trešdienai krievs dod gan naktī, gan dienā +7 līdz +8, pēc tam lietu. Šonakt biju pārprogrammējis laistīšanu uz visu nakti. Labi vien bija, jo ap 5 no rīta zāle šur, tur bija balta. Es pašlaik vairāk sekoju, kas notiek Spānijas – Francijas piekrastē. Mana jaunatne dodas ar jahtu pāri Biskajas līcim. Jāziņo viņiem meteonavigācija, lai meita varētu plānot kursus okeānā. Forši, ka Windguru ir Meteo-clik. Uzklikšķinot kartē vai sat. bildē uz attiecīgo vietu, var dabūt visu prognožu spektru veselai nedēļai, bet precīzi īsākam laika periodam. To tad arī īsziņās var noraidīt, kamēr “Spaniel” būs tuvāk krastam mobīlā uztveršanas zonā.

 14. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Pacific_typhoon_season

  Bet es pievēršos Klusā okeāna rietumu daļai – kur uzdarbojas vienlaikus uz reizi 3 tropiskas depresijas, divām no tām prognozē attīstību līdz taifūnam. WOOW! Un Serbijā+Vācijas rietumos- masīva krusa esot bijusi/ tā- ka garlaicīgi man nav:)

 15. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/25405.html

  Bet mums gandrīz jau 1800 kūlas ugunsgrēki, kas jau pārsviežas uz mežiem- tur 140 ugunsgrēki jau bijuši.

  • raitis_sametis Says:

   02.05.2009. plkst. 10:00

   Sakarā ar sauso un silto laiku ugunsbīstamības rādītāji Latgales mežos sasnieguši 4.klasi, kas atbilst ļoti augstai ugunsbīstamībai. Laika periodā līdz 05.05. ugunsbīstamības rādītāji turpinās paaugstināties, un sasniegs ļoti augstu ugunsbīstamību jau teritorijas lielākajā daļā. Esiet piesardzīgi ar uguni! Nekuriniet ugunskurus mežos!

   Beīdinājums no meteo.lv arī šodien

 16. Saulcerīte Says:

  Neskatoties uz to ka Lidostas raj. it kā bija pozitīva temperatūra ,šorīt zāle bija balta.Bet leišmalē Jelgavas raj. bija ļoti spēcīga salna.

 17. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Rīgā šonakt +2, bet droši vien – ka salnas arī bijušas … šodien jau 23šā diena man pēc kārtas bez nokrišņiem.

 18. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_prognozes.html

  Neticu savām acīm- bet meteo.lv L. rietumos lietu vēstī jau šodien!

  • raitis_sametis Says:

   Dienas pirmajā pusē laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars, tamdēļ laiks būs saulains un sauss. Savukārt pēcpusdienā, sākot ar rietumu rajoniem, Latvijas teritorijai uzvirzīsies zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti, kā ietekmē mākoņu daudzums palielināsies un Kurzemē arī nedaudz īslaicīgi līs. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, dienas vidū pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra šodien sasniegs+19…+23°, nedaudz vēsāks būs jūras un Vidzemes piekrastē, tur +13…+18°.
   ===
   Prognoze no meteo.lv

  • raitis_sametis Says:   Un aktuālā laika karte arīdzan kļūst aizvien cerīgāka:)

 19. maikls Says:

  Raiti, sarunāsim tā, ka Tu turpmāk nerakstīsi vairs tik daudz komentāru, ka kreisajā pusē visi 10 jaunākie komentāri ir Tavējie. 😉 Izvēlies, kas ir svarīgākais, vai arī visu sakāmo uzraksti vienā vai divos komentāros, nevis daudzos īsos komentāros.

  • raitis_sametis Says:

   Ko lai dara- ja viss vārās pasaulē!!!?? Pret priekšlikums- man ir meteo-pļāpātuve, chatrooms~! Ziņošu: kad esmu tur…

  • raitis_sametis Says:

   Visumā esmu kopromisa cilvis-ar ko var visu sarunāt: bet es arī pretī ko prasu, aicinu arī pārējos prominentos laika vērotājus neslaistīties reizē ar Valsti šodien, bet piedalīties domās- komentos. otrkārt, reizēm situācijas mainās ja ne pa minūtēm – tad pa stundām noteikti:) Uz ko jāreaģē…

 20. snake Says:

  Liepājā apmācās,un tik tikko nokrita pāris pilītes 😉

 21. Kamielis Says:

  Arī Ventspilī ir apmācies, bet no lietus ne vēsts.

 22. Gubumakonis Says:

  Ta jau ir,ka baiga pasivitate saja bloga pedejas dienas,Raitis vienigais,kas te komentus rakstija 😉 Bet ir ari saprotams- brivdienas+ vel laikapstakli nemainigi un vienmuli jau kuro dienu-it ka ari nav ko isti komentet,ari sudzeties par vienmuliem laikapstakliem vairs ne,jo seit tas daziem nepatiik 🙂 Bet es personigi stihijam,kas kaut kur cita pasaules malaa plosas ipasi nesekoju-gaidu,kad pie mums pasiem kaut kas foršaks atnaks ko vares izbaudit klatiene 😉 (Bet Raita ieliktos tornado video gan noskatos-patiik) Cerams tas lielais anticiklona sausums beigsies un tad jau ari te viss atdzivosies 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: