Laika prognoze

Tuvākajās dienās būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas: nokrišņu būs maz, debesis palaikam skaidrosies. Zem skaidrām debesīm gaidāmas dzestras naktis un rīti, bet siltas pēcpusdienas, zem mākoņainām debesīm – siltākas naktis un vēsākas pēcpusdienas.

Tāpat nakts un rīta stundās daudzviet iespējama migla. Dominējot lēniem vējiem, piekrastē bieži iegriezīsies brīze, tādēļ piekrastes rajonos daudzviet gaidāmas gan aukstākas naktis, gan aukstākas pēcpusdienas.

Svētdien Latvijas austrumu rajoniem pietuvosies neliels ciklons, ar kuru saistīta atmosfēras fronte jau sestdienas rītā valsts austrumiem atnesa lietu. Vidzemes austrumdaļā un Latgalē Lieldienās iespējams īslaicīgs lietus, krusa, slapjš sniegs.

Nākamās nedēļas vidū Latvija uz brīdi varētu nonākt anticiklona austrumu malā, gar kuru ieplūstu nedaudz vēsāka gaisa masa, bet ar to saistītās gaisa temperatūras svārstības uz zemes jebkurā gadījumā būs mazākas par mākoņu radītajām temperatūras atšķirībām. Dažviet iespējami īslaicīgi nokrišņi – lietus, var būt arī krusa.

Saskaņā ar „Global Forecast System” ansambļa prognozi nākamās nedēļas beigās Latviju sasniegs auksta gaisa masa no ziemeļiem. Tik tāla prognoze, protams, vēl var manīties par 180 grādiem, bet šobrīd tā izskatās stabila: visi 20 laika apstākļu attīstības scenāriji paredz, ka 19. aprīlī (+/- 1 diena) Skandināvijā un Baltijas valstīs gar anticiklona austrumu malu uz pāris dienām ieplūdīs aukstums no Arktikas, atšķiras tikai prognozes par tā intensitāti.

19 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. miglinja Says:

  Tieši tā arī vakar padomāju-daba pati visu saregulē un nav ko cerēt uz pilnīgi silta laika iestāšanos.

 2. Gubumakonis Says:

  Nez,no kuriem avotiem,bet LR-1 šorit stasta,ka nakamnedelj otra pusee gaidams cīruļputenis 🙂

 3. Gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/pavasaris-2009/aprilis-2009/

  Šada bija vakardiena Riga,Zolitude pec lietus miglaina un mereni silta apriļa dienina 🙂 Šodien pagaidam pilnigi skaidrs un saulains laiks,T+7 pagaidam…

 4. raitis_sametis Says:

  Dabā- tomēr pastāv “lielā līdzsvara princips” (par ko lielāks raksts jauzraksta…)…arī patreiz- pēc tagadējā siltām dienām pat vēl kada atziema gaidāma… ir 4x manā mūžā piedzīvota ziema ap 20. aprīli…

 5. raitis_sametis Says:

  http://pogoda.ru.net/weathernews.php?id=3591

  Te (krieviski) izspēra- ka Atlantijas taifūnu sezona šogad ne visai aktīva būšot…:/

 6. weatherphoto Says:

  Rīgā apmācies un pavēss …

 7. Romāns Kolduns Says:

  Gribētos zināt tos 20 laika apstākļu attīstības scenārijus (nu kur tik daudz?). Tad varbūt es pats kaut ko saprognozētu uz 26. aprīli (vēl pēc nedēļas).

 8. raitis_sametis Says:

  Tagad sākas – jau iepriekš prognozētā pavasara mierīgā ” otrā puse”, gan nedaudz ātrāk – nekā paredzēts. ‘Taču vēl viena atziema ap/pēc 20.4. nav izslēdzama, bet no maija otrās puses-sāksim gaidīt vasaras negaisus. (Protams, prognozēšana- tā tomēr ir ellīga būšana…)…

 9. Saulcerīte Says:

  Biju vakar Igaunijā un biju ļoti pārsteigta cik vēl daudz sniega ir ārpuss Rīgas.Par spīti spoājai saulei un tomēr siltumam.Nu bet Igaunijā uz ezeriem un dīķiem vēl ledus,kaut zemledus makšķerniekus nemanīju.Citādi laiks kā Latvijā-sauss un saulains.

 10. raitis_sametis Says:

  LTV vakara ziņās plkst. 18:00 arīdzan vēstīja… “Saule kļuvusi bālākā, un zeme saņem mazāk siltuma…” … (kopumā šo gadu paredzu vēsāku, kā 2008. gadu…)

 11. miglinja Says:

  izskatās ka vēss laiks būs no 16.-26.aprīlim pēc/www.accuweather.com/,tālāk atkal silts un jauks.
  Šodien bija ļoti jauki-kā vasarā-ēnā+18,saulē-vispār cepos ārā.

 12. raitis_sametis Says:

  Izskatās patreiz, ka kaut kas līdzīgs sausumam, reizē ar nakts salnām (arī tikko pavadītajā naktī tāda bija…) būs līdz maija vidum, bet pēc tam- (kad jūras būs pietiekami iesilušas)….sāksies negaisi ar lietusgāzēm…

 13. Gubumakonis Says:

  Kaut ko lidzigu par sausuma periodu sodien aripa LR-1 stastija-nekadi vera nemami nokrišni nav gaidami vel ilgu laiku … mezos bus paaugstinata ugunsbistamiba… Man tas liekas visai bedigi,nepatik tadi garlaicigi un sausi laikapstakli 😦

 14. snake Says:

  Lai tik tā saule spīd! Liepājā skaists laiciņš temp. +15

 15. Saulcerīte Says:

  Cik papētīju pēc GFS-līdz 28 aprīlim nekādu lietu nemana.Par spīti tam šodien jau noņemos ar sēšanu un stādīšanu-cilvēks jau vienmēr cer uz to labāko,kaut vai uz kādu lokālu lietus būšanu.

 16. Maija Says:

  Kā noderētu silts lietutiņš,lai smaržo visa pasaule !Bet-nekā,sauss,pelēks un Zvējš.Šodien pat saules nav…Skumji…

 17. orkaans Says:

  Te apskatāmas dažas pavasarīgas Lieldienu fotogrāfijas no Biķernieku meža… 🙂

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2009/04/13/lieldienas-daba/

 18. raitis_sametis Says:

  Tieši tagad visu varam stādīt- jo zemē mitruma daudz, vietām pat uz laukiem vēl stipti dubļi vērojami.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: