Par gaidāmo laiku Lieldienu brīvdienās

Lieldienu brīvdienās Latvija būs anticiklona rietumu, dienvidrietumu malā. Taču atmosfēras augstākos slāņos Latvijas tuvumā atradīsies nelieli cikloni, turklāt anticiklonā cirkulēs salīdzinoši vēsas gaisa masas, tādēļ, lai gan Latvija būs anticiklona siltajā sektorā, gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies.

Ceturtdienas rītā virs Latvijas atrodas ļoti silta gaisa masa, kuru labi raksturo tas, ka naktī uz ceturtdienu gaisa temperatūra Liepājas lidostas apkārtnē nenoslīdēja zemāk par +11 grādiem, bet pirms saullēkta bija +12 grādi. Gaisa temperatūra vietām rietumu un centrālajos rajonos, kur mākoņu būs mazāk, ceturtdien var sasniegt +20 grādus. Ceturtdienas pēcpusdienā jūras piekrastē, iegriežoties dienvidrietumu vējam, atkal strauji kļūs vēsāks.

Ceturtdienas rītā Latvijas dienvidrietumu daļā īslaicīgi lija, dažviet stipri, vietām arī ducināja pērkons. Vēlā pēcpusdienā Kurzemē, bet ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Zemgalē tiek prognozētas stipras lietusgāzes. Valsts rietumu un centrālajā daļā iespējama bieza migla.

Piektdien vietām valsts centrālajā daļā vēl varētu turpināties neliels lietus, bet valstī kopumā nokrišņu būs maz, mākoņu gan visai daudz; saulainākā diena gaidāma valsts austrumos. Maksimālā gaisa temperatūra Lielajā Piektdienā nepārsniegs +15 grādus, bet vietām zem biezas mākoņu segas un pie smidzinoša lietus varētu nebūt siltāks par +8 grādiem.

Turpmāk debesis brīžiem skaidrosies, lai gan minētie cikloni var atnest mākoņainu laiku un lietu. Prognozes par šo ciklonu izvietojumu un ietekmi pagaidām ir dažādas. Situācija, kad uz zemes laiku nosaka augsta spiediena apgabals, bet augstākos atmosfēras slāņos atrodas ciklons, mēdz radīt lielu nestabilitāti, kas nozīmē paaugstinātu negaisu, vēja brāzmu un krusas risku.

„Global Forecast System” šobrīd gan prognozē, ka Latviju augstākminētās parādības neskars un debesis bieži skaidrosies. Nakts un rīta stundās var veidoties migla. Maksimālā gaisa temperatūra pēcpusdienās tiek prognozēta līdz +15 grādiem.

10. aprīlī plkst. 9:30
Naktī uz piektdienu vietām Zemgalē  un Lietuvas ziemeļos stipri un ilgstoši lija. Piemēram, Biržos (aptuveni 40km uz DA no Bauskas) nolijuši 23mm, pēc citiem datiem pat 35mm.

65 Atbildes to “Par gaidāmo laiku Lieldienu brīvdienās”

 1. lietusviirs Says:

  Šorīt situācija cau cerīgāka. Vidējos atmosfēras slāņos arī jau prognozē lielu mitrumu. Pēc pēdējām GFS prognozēm priekš stabilitātes man sanāk:

  Vertical Totals Index(VT) = 28 (Izklaidus negaisi)
  Cross Totals Index(VT) = 25 (Izklaidus negaisi, daži stipri)
  Total Totals Index(TT) = 53 (Izklaidus stipri negaisi)
  K Index (KI) = 37 (Daudzi negaisi)
  LI = 0 (Lietusgāzes iespējamas ar ne konvekcijas enerģiju)
  CAPE =100 (Pārsvarā stabils bez konvekcijas)

  Niecīgie CAPE un LI nozīmē, ka nestabilitāte nesāksies no no zemes virsmas.
  Nopietnāka nestabilitāte sāksies pāris simtus metru augstāk. Tādēļ LI un CAPE šoreiz nav gana laba convekcijas parametrizācija.

  Patiesībā daži no augstāk minētajiem stabilitātes indeksiem norādīja arī uz iespējamu tornado. Bet man šķita, ka to tomēr nevajadzētu pieminēt, jo tā varbūtība itkā stipri maza.

 2. Gubumakonis Says:

  Woow 😉 cerigi apreķini Lietusviram,Raitim jau ipasi patiktu pedeja piebilde 🙂 Bet pa LV radio 1 tiko stastija,ka Rigai negaisa iespeja ir visai neliela 😦 Kadas Jusu domas tieši par Rigu? Sakara ar raksta piemineto nestabilitati atmosfera,cerams brivdienas bus gan saule,gan ari pa kadai lietusgazei?negaisam 🙂

 3. Qued Says:

  Ja skatās GFS modeli, tad sanāk, ka lietus Rīgu nesasniegs ātrāk kā naktī uz piektdienu. Bet radio laika ziņās stāsta, ka jau dienā līšot pat Vidzemē un Zemgalē. Kā tad īsti ir?

 4. Gubumakonis Says:

  Nu vispar jau izskatas,ka neliels islaicigs lietus sasniegs Rigu jau tuvakas stundas,bet stipraku nokrišņu zona iespejams ar negaisu ja,vela pievakare un nakts pirmaja pusee 🙂

 5. Qued Says:

  Man gribētos precīzi zināt, kāds laiks būs pievakarē Lielvārdē 🙂

 6. maikls Says:

  Vai kādam kaut kur vēl ir sniegs? Mežos Vidzemē noteikti vēl ir, bet uz laukiem varbūt vairs nav pat Vidzemes augstienē.

 7. Qued Says:

  Mums meža ielokā vēl kādi 15 cm turās 🙂

 8. Cb Says:

  Ārvalstīs, kad ir nokrišņi un zibeņošana/pērkons, pieņemts to iedalīt 2 kategorijās:
  1) thundershower (pērkona lietus)
  2) thunderstorm (pērkona negaiss)
  Pērkona lietus parasti it tad, kad ir tikai daži (vai viens) zibens uzliesmojumi/pērkona grāvieni, bet pērkona negaiss – tad, kad ir vairāki zibens uzliesmojumi + stiprs vējš.

 9. Cb Says:

  Kā trešā kategorija ir:
  3) elektriskā vētra,
  kad zibens uzliesmjumi ir ļoti bieži, gandrīz nepārtraukti

 10. iz Dzīlēm Says:

  6 no rīta Saldusapkārtnē bija pērkons.

 11. fēnikss Says:

  Izskatās, ka šī būs nedēļas aukstākā diena.

 12. Juris A. Says:

  Baltezera pusē man sētā ziemeļu nogāzītē kāds ceturtdaļkvadrātmetrs sniega (ledus) vēl palicis. Zeme 5 cm dziļumā vēl sasalusi. Ezerā ledus gar malu platā joslā atkusis – izveidojies brīvais ledus, kurš, atkarībā no vēja virziena dreifē, piespiežoties te vienam, te otram krastam. Tomēr, ja viducī ieraudzīšu bļitkotāju, tad rīt ezers pa jaunu aizsals! Putni dzied kā traki, bebri peld un skatās, ko krastā nograuzt (man tas nedraud, jo visus krasta kokus glīti un nemanāmi esmu apvilcis ar zaļā žoga kārtu). Gulbju daudz, tie strīdas par vietu vecajos meldros un kašķējas ar bebriem. Zivju gārnis, dzīvoja gar malu pa atkusušiem avoksnājiem visu ziemu, tam arī parādījusies kompānija. Pavasaris. Viss notiek!

 13. dAvi Says:

  Liepājā līst mērens lietus. Temperatūra +8,5 Vējš pamazām iegriežās no DR puses.

 14. dAvi Says:

  Laikam uz mana termometra pāŗak daudz vēsā lietus ūdens uzlijis 😀 Lidostā vēl +11 🙂

 15. abc Says:

  Kādas cerības uz lietu tuvākajās dienās Vidzemes augstienes rietumos? Pirmdien taisos laivot pa Amatu, papildus ūdens būtu ļoti vēlams, šobrīd līmenis ir augsts, bet pamazām krītas. GFS laikam Vidzemei neko daudz nesola…

 16. Cb Says:

  Vispār šodien negaidīju tik vēsu laiku. Tātad tās gaisa masas kopumā nemaz nav tik siltas. Anticiklons pagaidām vairāk spēj uzsildīt gaisu.

  • maikls Says:

   Gaisa masas virs Latvijas šobrīd ir ļoti siltas, bet bez spožas saules uz zemes nekāda lielā siltuma, protams, nav. Pirmo reizi šogad 850hPa temperatūra stabili pārsniedz +5 grādus. Ja Rīgā spoži spīdētu saule un vējš nepūstu no aukstajiem austrumiem, tagad jau būtu +20 grādi. Bet bez saules šobrīd ir tikai +10.

 17. dAvi Says:

  Jā, šodien vēsās gaisa masas arī tuvu Latvijai.. Latvijas DR pusē gan tīri silts, līst un mans dig. termometrs, kurš ir nedaudz samircis, rāda +10,3 =) Te ir siltās gaisa masas, yeah!

 18. fēnikss Says:

  Maiklam

  Paskatāmies Kauņas zondes datus no 3:00. http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2009&MONTH=04&FROM=0900&TO=0900&STNM=26629
  384 m augstumā fantastiski silts! Jāpagaida dienas dati, tad redzēsim, cik tālu siltais gaiss ticis, jo naktī tas vēl nebija sasniedzis ne Tallinu, ne Pleskavas apgabalu.
  Es ļoti šaubos, ka aprīļa sākumā delta sasniedz 15 grādus, tāpēc pie +5 augšā, uz zemes diez vai būtu +20. Pat jūlijā pie +15 augšā, uz zemes ir labi ja +30. Bet jūlijs un aprīlis nepavisam nav identiski. Vispār, nudien kaut kāda vietējā atdzišana, jo taisni vai kauns, ka tikai tagad tik siltas gaisa masas mūs apciemojušas. Citus gadus pat ziemas mēnešos bijuši +5 grādi 850hPa augstumā.

  • maikls Says:

   Fēniks, piemēram, otrdien vietām Kurzemē un Zemgalē maksimālā gaisa temperatūra 2 metru augstumā bija par 16-17 grādiem augstāka nekā 850 hPa temperatūra. Vasarā ir aptuveni tāpat. Pavasarī gaiss tik ļoti var sasilt mazā mitruma dēļ un, manuprāt, varbūt arī tāpēc, ka gaiss pavasarī parasti ir tīrāks un saule tādēļ spožāka.

 19. Cb Says:

  ->dAvi
  Visur ir siltas gaisa masas, bet nav tik siltas, cik biju gaidījis pat uz apmākušos laiku.
  Jelgavā ir +12,5…+13,0 grādus vēss

 20. Cb Says:

  ->maikls
  Ne jau gaisa tīrība ir noteicošais faktors. Latvijā gaiss ir tīrs. Daudz kas ir atkarīgs no atmosfēras dzidruma. Latvijā bieži, ieplūstot siltām gaisa masām (tāpat kā šodien) debesīs bez konvektīviem mākoņiem ir arī dūmaka.

 21. Juris A. Says:

  Sorry, kļūdījos! Bļitkotāja vietā Baltezerā parādījās pirmais serfotājs. Vējš labs, tikai brāzmains, labi iet uz glissi. Urrrā, tātad ezers rīt neaizsals! Sērfotājiem tikai jāuzmanās, lai neieskrien kādā līcītī, kur uzkrājies vēl ledus. L. Baltezerā ledus pazuda dažu stundu laikā, kopš pastiprinājās vējš (pa nakti vaļā bija tikai kāda 100m josla gar krastu). Braucu garām – M. Baltezers vēl praktiski pārklāts ar ledu.

 22. weatherphoto Says:

  Rīgā pagaidām vēl neviena lāse jau nedēļu nav nolijusi. Dzirdēju no drauga, ka daļā Imantas šorīt nedaudz nolija – nopilināja, bet kur es dzīvoju viss ir sauss … baigi vajag lietu lai daba var sākt plaukt ārā … no Kurzemes nākošā fronte laikam beidzot atnesīs lietu. Tā, kas šķērsoja Kurzemi no rīta un sasniedza Rīgu ap 9:30 tieši pirms Rīgas pašķīrās un apgāja to … smieklīgi, bet fakts 😀

 23. b Says:

  to weatherphoto

  Vecrīgā arī no rīta ap 9-10 lija.

 24. fēnikss Says:

  Lai arī Baltijas zondes kavējas ar datiem, citas mūsu reģiona zondes liecina, ka 15:00 (pēc Rīgas laika) 850hPa temperatūra bija ap 0, nevis +5, kā tika domāts. Pat Polijā tikai 0. Tomēr tuvējās Krievijas zondes pierādīja, ka tur delta bijusi 15 grādus liela. Tātad, būtu jauki, ja kādi šejienes gudrie izskaidrotu iemeslus, kāpēc jūlijā delta nav lielāka kā aprīlī. Sausais gaiss varētu būt viens no izskaidrojumiem. Kas vēl?

 25. fēnikss Says:

  Nu labi, patiesībā delta tur tikai 13-14 grādus liela. Pat siltajā Ungārijā šodien delta bija ap 14. Ja kāds skatīsies Poliju, tur pie jūras 850hPa ap 0, savukārt dziļāk sauszemē un uz dienvidiem – +4…+5.

  Šīs 850hPa temperatūras arī aptuveni atbilst GFS un HIRLAM prognozēm. maikls

 26. raitis_sametis Says:

  labdien! (biju oflainā)==> BET: PATIEŠĀM ŠODIEN – Kurzemē ap plkst. 6:00 bija pērkons, es pamodos no tāda attāla trokšņa (pirmajā brīdī likās- ka lidmašīna, bet tad “tas ar grūdieniem rullējās kaut kur pamalē…). Zantē priekšpusdienā bija tādas kā nelielas lietus gāzes. Vēl vairāk- vakar vakarā līdz pat plkst 1 šajā naktī bija skaidrs, DA vējš gan tūlīn pēc pusnakts palielinājās līdz 6m/s. Dienas laikā (braucot uz Rīgu) – daļēji skaidrojās, bet raksta rakstīšanas brīdī ==> parādās masīvi gubu un ac mākoņi, “virs” kuriem ir visi augstā stāva slāņi ci+cc+cs 10 balles, silts/sutīgs pat:)

 27. raitis_sametis Says:

  SNIEGS: Kurzemes mežos ēnā pa “pleķim” vēl šorīt ir…

 28. Hepy Says:

  Jelgavā sāk līt, parādijās tāds forš svaigs gaiss! termometrs rāda +12.6

 29. fēnikss Says:

  Maiklam
  “Šīs 850hPa temperatūras arī aptuveni atbilst GFS un HIRLAM prognozēm.”

  Kam tieši atbilst? Tam, ka Rīgai prognozē vēl joprojām redzami +6, bet reāli visticamāk ir labi ja 0? Tāpēc jau jāskatās zonžu rezultāti, nevis akli jātic tām prognozēm, jo arī augstumā virs 1 km gaisa masu pārvietošanos nav tik viegli prognozēt. Būtībā šis fakts arī izskaidro, kāpēc diena neiznāca tik silta kā daži gaidīja. Tāpat jāatzīst, ka virs Latvijas šodien nebija silta gaisa masa, bet tikai mērena un tepat uz A – jau auksta, jo zem 0. Kaut gan Pleskavas un Smoļenskas apgabalos diena reāli bija tikpat silta kā Latvijā.
  Baigi nomācies tagad.

  • maikls Says:

   Fēniks, GFS un HIRLAM prognozē ir labi redzams, ka pēcpusdienā Polijas ziemeļos tika prognozēta 850hPa temperatūra tuvu nullei, bet Latvijas centrālajos rajonos ap +5, ap pusdienlaiku Zemgalē tika prognozēts līdz +7 grādiem. Ja Polijas ziemeļos faktiskais laiks atbilst prognozei, tad kāpēc gan lai Latvija būtu izņēmums, gan jau dienas vidū bija +5,+6 grādi. Vēsāks uz zemes bija mākoņu dēļ, jo modeļi prognozēja lielākoties saulainu laiku, to lietu, kas aizgāja uz Latvijas austrumu rajoniem dienas laikā, GFS vispār nebija prognozējis. Tā man liekas.

 30. Saulcerīte Says:

  Es laikam īsti nesaprotu-par kādu vēsumu šodien sūdzamies. Patlaban ārā +13,3 grādi,nomācies,bet patīkams laiks.

 31. Hepy Says:

  Es nesūdzētos ka būtu vēss laiks pirmkart ir tikai aprīlis un laiks ir brīnišķīgs. Vnk ir cilvēki kas nezin ko paši grib!? 🙂

 32. snake Says:

  Liepājā tagad ir migla

 33. fēnikss Says:

  Maiklam

  Da viss kārtībā, tikai man neizdevās atrast FAKTISKU apstiprinājumu siltajai gaisa masai virs Latvijas. Jācer, ka Kauņa publiskos savas zondes rezultātus par 12 UTC, kas atbilst tam pašam GFS prognozes laikam. Gadījumos, kad gaisa masa izstiepjas šaurā ķīlī, nereti faktiskā situācija atšķiras no prognozētā, kaut gan zonžu dati arī ir trūcīgi (to palaišanas vietu gaužām maz).

  to Hepy

  Bez uzbraucieniem, ja! Tepat Krievijā tikpat silts, taču gaisa masa krietni aukstāka. Man ir VIENALGA, kas tur augšā notiek, galvenais, ka uz zemes ir silti. Aprīlī līdz +15 nav nekāds siltums, bet tikai normāla dienas max temperatūra.

 34. raitis_sametis Says:

  Pilnā versijā no LETA’s…
  ====
  Rīga, 9.apr., LETA. Šonedēļ Ludzas rajona Malnavā jau nograndis pirmais pērkons, aģentūrai LETA stāstīja Malnavas pagasta padomes priekšsēdētājs Pēteris Labanovskis.

  Pagasta padomes priekšsēdētājs stāstīja, ka jau otrdienas, 7.aprīļa, vakarā pagastā bijis stiprs pērkona negaiss un vairākiem pagasta iedzīvotājiem zibens spēriena dēļ radušās problēmas datoru darbībā.

  Tautas ticējums vēsta, ja pirmais pērkons rūc, kad kokiem vēl lapas nav saplaukušas, gaidāms “bada gads”.

  Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras (LVĢMA) novērojumu stacijās šodien nav reģistrēts iepriekš prognozētais pērkona negaiss.

  Sinoptiķi pieļāva, ka pērkona negaiss vēl varētu būt vakarpusē. Šodien plkst.15 vissiltākais bija Saldū, kur gaiss bija iesilis līdz plus 13,7 grādiem pēc Celsija skalas, bet visvēsākais bija Kolkā, kur šodien bija tikai plus 4,7 grādi. Ventspilī lija lietus.

  Jau ziņots, ka Lieldienās gaidāms mākoņains laiks un vietām līs. Naktis gaidāmas vēsas, bet dienā gaisa temperatūra būs no plus 8 grādiem līdz plus 15 grādiem.

 35. raitis_sametis Says:

  Rīgā jau nedaudz līst (vismaz Pārdaugavā) un masīvie ac+ visi augstākie mākoņi kļūst pat ļoti interesanti, biezā slāni nāk no D puses:)) Cerības uz kādu zibeni šovakar ir lielas!

 36. raitis_sametis Says:

  Bet…

  09.04.2009. plkst 20:35 Naktī no 09.04. uz 10.04. Latvijā vietām gaidāma migla ar redzamību 200 – 500 m. Rīgā, 10.04. no rīta, gaidāma migla ar redzamību 200 – 500 m. meteo.lv brīdinājums

 37. weatherphoto Says:

  Kas tās pa muļķībām, ka 7. aprīlī esot bijis negaiss … ja nemaldos, tad tajā vakarā virs Latvijas bija skaidras debesis !!??

 38. aerolid Says:

  7.aprilī vidzemē bija vareni Cumulonimbus. 🙂

 39. b Says:

  nē, nē, tā bija tā diena, kad Vidzemei un Latgalei pāri gāja konvektīvi mākoņi, lokāls negaiss tur bija iespējams.

 40. Cb Says:

  Malnavā ir bijis tik stiprs pērkona negaiss, ka datoru darbībā bijušas problēmas..
  http://www.tvnet.lv/zalazeme/nature/article.php?id=81784

 41. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Diezgan izteiktus gubumakonus 7 aprili vareja redzet pat Rigas DR mala,kas gan virzijas prom,uz Vidzemi,luk pat nofotografeju tos,ka pirmos sopavasar tik izteikti vasarigus 🙂 Ta ka negaiss un lokalas lietusgazes otrdien bija.

  Bet sodiena gan nav attaisnojusi ceribas,skiet solitajs negaiss dienanebija verojams Latvija NEKUR 😦 Nez,ka citur,bet Riga bija parsvara apmacies un dregns laiks ar neizteiktiem makoniem un tikai vakara sagaidija nelielu rudenigu lietu. Laikam vesakas gaisa masas,neka prognozets+ parsvara apmacies laiks nelava attistities tiem negaisiem 😦

 42. Cb Says:

  Bet Jelgavā gan pievakarē-vakarā bija diezgan stiprs lietus (pa dienu +14…+15 grādu) :p

 43. Cb Says:

  Pēc radara var redzēt tuvojamies stipru lietu Centrālajiem rajoniem, kā jau iepriekš prognozēts.

 44. b Says:

  manuprāt modeļu prognozes bija itin precīzas, tikai sinoptiķi interpretācija šoreiz piekliboja. Un šajos komentāros jau vispār daudzi bija sacerējušies uz visādiem brīnumiem. Vasarā pie šādas nestabiltitātes sinoptiķi negaisu, iespējams, pat nepieminētu, bet tagad jau tomēr pirmās negaisa iespējamības, interesanti protams. bet modeļi šoreiz tiešām bija uzdevumu augstumos. Nokrišņu ir pagaudz, kā solīts, arī brāzmains vējš austrumos bija, temperatūra sasniedza +15..+16 grādus

 45. weatherphoto Says:

  Ak jā, sorry, es taču pats arī nofotografēju tos mākoņus.

  http://weatherphoto.wordpress.com/2009/04/08/makoni-07042009/

  Man vienkārši vajadzēja pierādījumu, lai var publicēt Vikipēdijā. Pladies par info un cerams, ka stiprā nokrišņu zona nepaies garām Rīgai, kā pašlaik pēc radara izskatās 🙂

 46. Gubumakonis Says:

  To Weatherphoto:
  Vai tad tu pats gadijuma nenofotografeji Riga gubumakonjus& aprili? un saki,ka skaidras debesis bija virs Latvijas 😉

  Man jau pusdienlaika staigajot ar suni ara un verojot makonus un laikapstaklus bija skaidrs,ka stipras lietusgazes ar negaisu šodien/šonakt nesagaidisu. No paša rita gan vel bija cerigs skats.

  Riga kadu stundu nedaudz lidz mereni lija vakara,pa dienu vien dažas piles bija. Toties nakts ir silta,bez veja un ar nelielu miglu.T +10

 47. Gubumakonis Says:

  Kļuda komentā: & zimes vieta bija domats 7 🙂

 48. weatherphoto Says:

  Sajaucu datumus … 😉 gadās – pat man 😛

  Jā, vakars skaists. Imantā mierīgs, svaigs un var pat teikt mīksts gaiss, bez vēja un silts – digitālais rāda +9,9

 49. Gubumakonis Says:

  😉 Sie makoni,kas bija redzami Riga 7 aprili taja bridi vel nebija isti lietus/negaisa makoni,bet gan bija vel augsanas stadija,un talak,virzoties un augot parvertas par lietus/negaisa makoniem… Njaa,sagribejas kartigu vasaras negaisu 🙂

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaisa_lietus-makonifoto/
  http://weatherfoto.wordpress.com/negaisa_lietus-makonifoto/2008g-augusta-negaiss/
  iepriekšejas vasarās nokjerti negaisa makoņi 😉

 50. dAvi Says:

  Skatos, ka uz Rīgas pusi pamatīgi nokrišņi virzas no Bauskas puses. Par zibeņošanu kartēs gan neuzrāda. Bet ja nu 🙂
  Žēl, ka tagad esmu Liepājā, garlaicīga migla, kas nesen izklīda. +6,6 brr..

 51. fēnikss Says:

  Igaunijas salās novērota snigšana! Kaut kā negaidīju…

 52. raitis_sametis Says:

  Nu jā, tie gaisa frontes “prieki”- ne ar ko nebeidzās. Ja vēl 9.4. vakarā likās, ka būs cerības uz kādu zibeņošanu (tādi labi cu+ac+cb mākoņi virzījās melnās grēdās no D puses uz galvaspilsētu), tad viss noslēdzās ar diezgan nelielu un garlaicīgu lietu, kas pa jumtiem rasināja līdz kādai pusnaktij… Šorīt galvaspilsētā migla. Ir kādam ziņas par zibeņošanu 9.4. vakarā?

 53. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/
  ——
  Vilis Bukšs savā blogā iespēris jaunu prognozi…

 54. snake Says:

  Liepājā spīd saulīte 😉

 55. fēnikss Says:

  Raitim

  Viņa aprīļa prognoze ir vēl labāka.
  Pagaidām aprīlis nepavisam nav vēss, kaut gan arī par īpaši siltu to nevarētu saukt, vismaz Vidzemes augstienes apkārtnē.

 56. raitis_sametis Says:

  Mums Rīgā- no rīta migla- tagad apmācies ar st+sc mākoņiem, bet tendence … tūlīt skaidroties, tā ilgi gaidītā fronte būs pāri…

 57. raitis_sametis Says:

  ..paga, paga… aprīlis vēl ne tuvu nav nodzīvots!:))

 58. raitis_sametis Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/

  Izejot cauri atkal rinkji ar webkameraam- redzam: kameer riigaa ir apmaacies, tikaam Liepajā un Ventspilī, kā arī vēl citur L rietumos- ir skaidrs.

 59. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Neticami, bet fakts…te tiek solīts nepārtraukts lietus turpmākās dienas…

 60. snake Says:

  šaubos,ka tuvākajās dienās būs lietus,ja nu vienīgi Latgalē.

 61. raitis_sametis Says:

  Tiesa gan, … laika kartes vestī, gan Eiropas dienvidiem stiepjas anticiklonu virtene.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: