Jaunumi

0504Šeit redzams satelītattēls, kas uzņemts svētdien pulksten 9:00. Virs visas Latvijas ir skaidras debesis. Gaišākie laukumi Vidzemē un Latgalē vēsta par sniegu un ledus klātiem ezeriem. Svētdienas rītā sniegs vēl bija tikai Vidzemes augstienē, arī Alūksnes augstienē un pie Igaunijas robežas.

Alūksnes meteostacijā svētdienas rītā izmērīts 16 cm dziļš sniegs, Latvijas un Igaunijas robežpilsētā Valkā – nevienmērīga, bet vidēji 8 cm bieza sniega sega.

Agrā svētdienas rītā daudzviet Latvijā bija neliels sals – līdz -2 grādiem, Ainažos līdz -4 grādiem.

Ja 1., 2. un 3. aprīlī visaugstākā gaisa temperatūra no visām Latvijas meteostacijām tika reģistrēta Jelgavas meteostacijā (attiecīgi +10, +10 un +15 grādi), tad sestdien, 4. aprīlī, šis gods tika Stendei, kur fiksēti +15,4 grādi. Tiesa, +15 grādi sestdien tika reģistrēti arī Jelgavā un Saldū.

Plkst. 22:40
Svētdien Jelgavā reģistrēti +20 grādi, savukārt Bauskā, Dobelē, Mērsragā un Rīgā – plus 19 grādi. Gaisa temperatūras diennakts amplitūda daudzviet sasniedza 20-21 grādu. Piemēram, Jelgavas meteostacijā agrā svētdienas rītā tika reģistrēts nepilns grāds zem nulles, pēcpusdienā plus 20, plkst. 18  plus 18 grādi, bet pēc trim stundām vairs tikai nepilni 8 grādi. Svētdienas pievakarē, kad gaisa temperatūra Zemgalē un Rīgā bija ap +18 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē bija tikai ap +5 grādiem.

5. aprīļa attēls6. aprīlī plkst. 8:35

Šeit redzams augstas izšķirtspējas satelītattēls, kas uzņemts svētdien. Tas ņemts no šīs lapas. Uzklikšķinot uz attēla blakus, jaunā lapā atvērsies lielāks attēls. Tajā redzamas dabīgās jeb reālās krāsas. Virs Latvijas nav neviena mākoņa, viss baltums ir sniegs un ledus. Sniega Vidzemē ir vairāk nekā man bija licies iepriekš, šķiet, ka visvairāk tā ir Vidzemes augstienē, kas izskatās visbaltākā. Daudz sniega ir arī Alūksnes augstienē un Igaunijas dienvidaustrumos, Lielā Munameģa apkārtnē. Nedaudz sniega ir arī Latgales augstienē, un izskatās, ka svētdien sniegs vēl bijis arī Kamparkalna apkārtnē pie Talsiem.

Attēlā labi redzams liels miglas mākonis, kas svētdien tuvojās no dienvidrietumiem un pēcpusdienā sasniedza Liepāju.

Tāpat redzams, ka pie Igaunijas rietumu krastiem vēl saglabājas ledus. Ledus klāj arī Pleskavas ezeru un Vircezeru Igaunijā, kā arī mazākos Latvijas ezerus.

41 Atbildes to “Jaunumi”

 1. Gubumakonis Says:

  Sodien ari meteo lv pa radio oficiali sola +12 +17 gradus 🙂 Zolitude ir ideali saulains laiks,bezvejs un neviena makonisa,pagaidam tikai +9.Izskatas.aprilis tomer bus siltaks,neka daudzi solija,ari es biju domajis, ka bus aukstaks 😉

 2. Maija Says:

  Jauki,ka tiek solīts kaut kāds siltumiņš!Nebūtu tikai tas asais vējš.Sniegs arī jau apnicis.Šorīt ļoti daudz dzērvju kāši lidoja turp atpakaļ,meta loku lokus sasaukdamās.Laikam jau nav kur palikt,jo gandrīz visur vēl sniegs…Man barotavās arī putnu daudz,nāk visvisādi.Nu jau jābeidz būtu barot,bet tā sniega dēļ,laikam,viņiem nav ko ēst.Pašlaik pie mums +8 gr.

 3. ... Says:

  ApaļS un vesels kā pūpols!!! Sveicieni visiem pūpolsvētdienā! It īpaši Maiklam par viņa darbu!

 4. Saksija Says:

  Pievienojos sveicieniem. 🙂
  Rīgas lidostā jau sakarsa līdz 14 grādiem.

 5. fēnikss Says:

  Ir sācies laiks, kad salnas 2 m augstumā tiks reģistrētas arvien mazāk, lai gan pat 1 m augstumā salnas būs vēl ilgi, uz zāles virsmas kaut visu vasaru, ilgstošā sausumā un reljefa pazeminājumos.
  Bet šodien laiks ir ideāls (vienmēr jau var būt siltāks, bet esmu pieticīgs). Ir taču bijuši aprīļi ar pavisam retām saulainām dienām (pēdējais tāds bija 2007. gadā – jūtami atpalika no marta). Vismaz kaut kāds prieks pēc mokošās ziemas, tikai žēl, ka augsne daudzviet vēl cieta kā akmens.
  Vakarpusē apskatīsim šodienas augstas izšķirtspējas satelītattēlu. Paredzu, ka pat šī diena nespēs jūtami mazināt sniegotos laukus. Nav labāka sniega kausētāja par lietu.

 6. liepājas veeji Says:

  Starpcitu no rīta Liepājā ap 5 bija vērojama liela migla 🙂 bet pašhreizs ap +8C un pūš neliels vējelis no jūras puses. Novelu visiem izbaudiit šo skaisto dienu!!! 😀

 7. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/25405.html

  Toties kūlas dedzinātāji sarosījušies…
  ps. šodien redzēju arī vasarai tik raksturīgo sasilušā piezemes gaisa “vibrāciju” … pirmo reizi šogad.pps. pa radio ziņoja- kaut kur Latvijas dienvidos arī bezdelīgas redzētas.

 8. dAvi Says:

  Liepājā šodien pretējā virzienā siltums, no rīta silti, tagad briesmīga migla no jūras atnākusi, auksts vējš, brrrr.
  Man patīk jūra, tikai pavasarī viņa ir uzkrājusi aukstumu. 😦

 9. raitis_sametis Says:

  +17 pēc Wunder linka (sk. augstāk…)

 10. saulcerite Says:

  Nu jau pie lidostas +18,1-tā kā izdevās pārsniegt pat prognozēto

  • maikls Says:

   Ja apskatās RS meteostacijas arhīvu – http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32 – var redzēt, ka šajā datumā 2002. gadā Rīgā dienas vidū bija ap nulli, 2003. gadā tikai līdz +3 grādiem.

   Pārsteidz Stende, kur šorīt no rīta bija -2 grādi, bet pēcpusdienā +18. Rīgā būtībā tas pats. Reti sagadās, ka ir absolūti skaidrs laiks ar lēnu vēju, lai veidotos tāda gaisa temperatūras diennakts amplitūda.

 11. Maija Says:

  Pagājušajā gadā pie mums 6.aprīlī bija pamatīgs pērkons.Bijām jau gandrīz notīrījuši pagalmu.Šogad visi darbi aizkavēsies.

 12. fēnikss Says:

  to Maija

  Kā Jums tur šodien pakusa? No sniega brīvie laukumi krietni palielinājušies?
  Man tādas nelabas aizdomas, ka šī bija siltākā diena šajā aprīlī, kaut kā šaubos par tik labvēlīgiem apstākļiem aprīļa 2. pusē. Nu pārāk vājš tas siltums gan Viduseiropā, gan Z-Āfrikā. Dodu priekšroku šādai secībai: vispirms aukstums un tad siltums, nevis otrādi. Kaut gan šoreiz varbūt šis lielais siltums vajadzīgs, lai vispār izkausētu blīvo sniegu un atkausētu augsni. Es pat zemi nevaru dabūt priekš dēstiem – вечная мерзлота. Kūdru neizmantoju.

  2002. g. aprīlis bija patīkami silts, kā jau viss pavasaris kopumā un arī vasara.

 13. raitis_sametis Says:

  tas jau arī bija paredzams, ka būs dažas “vasaras dienas”, kam varbūt kāda atziema sekos.

 14. kika Says:

  Sveicieninji visiem!!
  Salacgrivaa shodien super jauku jaukaa dieninja bija.sniega te protams vairs nav labu laiku. visu dienu spideja sauliite,nu uz vakarpusi pa kadam makonim saak rasties.gaisa t dienaa diemzjel nepiefikseeju,biju aizravusies ar darbiem-beidzot vareja pie graabeklja kjerties!!pec lielaas ziemas slinkoshanas ar tadu azartu kjeros pie darbariikiem.. 🙂

  nu jaa,un tagad gandriz jau 7 vakaraa termometrs rada +14 gradus. dienaa gan jau bija vairaak.

  bet shorit no rita,atkal gradus nepateikshu,bet zale bija balta. kads mazs miinusinsh bus bijis.

 15. Maija Says:

  Jā,Fēniks,atkal piekrītu Jums!Arī es netieku pie zemes,rudenī nepieraku.Biju jau aizmirsusi,ka aprīlī zemi nevarēs dabūt.Šodien siltums sniegu paplacināja gan,bet mūsu kaimiņš šodien devās slēpot!Ja esat Draugos,tad varbūt varat atrast Egila Johansona albūmu.Tad Jūs redzētu,kā te pie mums ir.Ir jau ir nokusuši pakalni,bet sniega vēl daudz…

 16. Romāns Kolduns Says:

  Rs Rīgā rādīja ka bija +20,5°C divos dienā, Ogrē arī bija karsts un bez mākoņiem.

  • maikls Says:

   Oficiāli Rīgā šodien bija +19 grādi, maksimālā temperatūras atzīme tika sasniegta ap sešiem vakarā.

   GFS nākamnedēļ prognozē līdz +21, nedēļas otrā pusē. Un GFS atkal atgriezies pie prognozes par nelielu, lokālu negaisu iespējamību gan dienās, gan pat naktīs.

 17. Digital1 Says:

  18:00

  Rīgā +18,5
  Bauskā +18,1
  Jelgavā +18,0

 18. Saulcerīte Says:

  Man ir veicies labāk kā Maijai- dārza sezona jau sākusies.Viss ir sauss un tik šur tur gar žogiem nedaudz ledus tā ka visu dienu pavadīju ar grābekli un šķērēm.Patiesībā pa dienu saulē iesila pat līdz +25-30 grādi aizvējā un esmu jau ieguvusi pirmo iedegumu.

 19. liepājas veeji Says:

  suutiet uz Liepaaju siltumu, dregns un apmācies. 😦

 20. fēnikss Says:

  Kurzemē neviena nav? Tur laikam kaut kas notiek, типа kaut kas krīt no augšas.

  Nu neticu es pēdējam GFS izlaidumam. Gan jau atkal vienā dienā visu nomainīs. Bet varbūt būs kā 2000. gadā, kad maija salnās ozoliem apsala lapas. Aprīlis jau var izspiest lielu zaļumu.

 21. Digital1 Says:

  Ziemeļkurzemei iet pāri spēcīga lietus fronte …
  Atsevišķos punktos pāri 30mm stundā. Ļoti ceru, ka atnāks līdz Rīgai un nolīs, lai viss var sākt plaukt ārā!

 22. b Says:

  nujau digitaals nedaudz paarspiilee, bet lietus pats par sevi nav slikts pavasarii

 23. b Says:

  Heijā. Jelgavā oficiālā LVGMA temp max temp +20,1. Spēcīgi.

 24. Digital1 Says:

  to b:

  Kur redzēji datus par Jelgavu?

 25. b Says:

  pa radio teica.

 26. Cb Says:

  Maikl, kur var redzēt datus par Jelgavu? Man t.max uzrādīja +17,7, bet tas jau saprotams, kāpēc. Esmu vairāk nekā patīkami pārsteigts par +20 grādiem Jelgavā vakar.

 27. Hepy Says:

  Man jelgavaa digitalais vakar maxsimaalo uzraadija +18.9

 28. fēnikss Says:

  Tātad turienes m-stacija nudien atrodas tā kā ieplakā, jo tieši tādos gadījumos temperatūra ir augstāka kā citviet, un arī salnas vai vienkārši sals tur lielāks. Nez vai vēsturiski m-st. tur vienmēr atradusies? Piemēram, Daugavpils m-st. ir kādreiz pārcelta, turklāt atrodas tālu no pašas pilsētas blakus purvam. Mūsu aģentūra jau pieprot, izvietot m-st. “īstajās” vietās.

 29. raitis_sametis Says:

  Arī šonedēļ, virs Latvijas pastiprinoties anticiklonam, gaidāmi pavasarīgi laika apstākļi. Mākoņu būs maz, dienas laikā bieži spīdēs saule un nedēļas lielākā daļa paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Tikai brīvdienās Latvijai pietuvosies zema spiediena ieplaka, tādēļ mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies un īslaicīgi līs, bet teritorijas rietumu daļā iespējams arī pērkona negaiss.
  —-
  Wot šī rindkopa no meteo.lv nedēļas prognozes – reāli priecē…

 30. Digital1 Says:

  Man tāds jautājums.
  Cik un kurās Latvijas pilsētās ir meteoroloģiskās novērojumu stacijas? Es pārraku visu internetu, bet nekur neatradu!

 31. Maija Says:

  Saule jau ir,bet tas stiprais vējš,sabojā visu…Šorīt Piebalgā -1 gr.No rītiem vēja nav,kā nāk pusdienlaiks,tā sāk pūst!

 32. b Says:

  23 meteoroloģiskās stacijas, kas nekur tālu internetā nav jārot, bet or apskatāmas te:
  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html
  Laiku pa laikam no kādas nepienāk dati, tāpēc visas vienlaicīgi dažkārt nav redzamas.
  Bet ir vēl arī meteoroloģiskie un hidroloģiskie posteņi, kur mēra mazāk meteoelementus un/vai retāk vai nemaz nav novērotāja-cilvēka.
  Kopā 58 punkti, kur kaut ko mēra, bet tieši meteoroloģiskās stacijas ir 23.

 33. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē pašlaik ir +1 bet ir salna. Zāle vietām tāda gandrīz balta. Joprojām pa dienām ļoti karsts bet no rītiem auksts.

 34. Romāns Kolduns Says:

  Latvijas ģeogrāfijas atlanta informācija par meteostacijām (no kartes var paskatīties) :

  Liepāja, Pāvilosta, Ventspils, Kolka, Mērsrags, Stende, Saldus, Dobele, Jelgava, Bauska, Rīga (cik saprotu divas – Rs un lidosta), Skrīveri, Zīlāni, Daugavpils, Dagda, Gulbene, Alūksne, Zosēni, Priekuļi, Skulte, Rūjiena un Ainaži – kopā man sanāca 23 meteostacijas. Bet es zinu (neatceros kurā kartē tas bija) ka arī Ogrē ir kaut kāda apakšstacija vai novērojumu punkts un tādu ir vēl kādi 40 pa visu valsti.

 35. Cb Says:

  Jāni, ja tu visu laiku te dzēselē adekvātus komentārus, tad kāpēc neizdzēsi manu jautājumu, ja neatbildi!
  Ar to arī punkts.

 36. b Says:

  to Cb
  nu bet es jau rakstīju. Ieej http://www.latvijasradio.lv un noklausies arhīvā svētdienas vakara ziņas 22.00, tur arī dati.

 37. Digital1 Says:

  b un Romān – paldies 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: