Gan svētdien, gan nākamnedēļ Latvijā iespējami +17 grādi

Prognozes liecina, ka svētdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Zemgalē paaugstināsies līdz +15..+17 grādiem, un līdzīgs siltums iespējams arī nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē, tomēr pavisam tuvu uz ziemeļaustrumiem atradīsies auksts gaiss, kas vairāk vai mazāk varētu skart arī Latviju.

Laika apstākļus sestdien gandrīz visā Eiropā nosaka paaugstināta spiediena apgabals. Daudzviet Eiropā, izņemot ziemeļu reģionus, valda vasarīgi silts laiks. Gaisa temperatūra vietām Vācijā piektdien sasniedza +24 grādus. Sestdien Vācijas austrumos un lielā daļā Polijas tiek prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +22..+24 grādiem.

Šīs ļoti siltās gaisa masas Latviju sasniegs svētdien. „Global Forecast System” (GFS), kā arī Polijas UM modelis prognozē gaisa temperatūras paaugstināšanos Zemgalē līdz +15..+17 grādiem, ļoti silts laiks tiek prognozēts arī pārējā Latvijā, izņemot Kurzemes rietumu un Ziemeļvidzemes piekrasti. HIRLAM modeļi šobrīd prognozē, ka svētdienas rītā debesis virs Latvijas aizklās mākoņi un tādēļ nebūs tik silts, tomēr arī šīs prognozes paredz gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz +14 grādiem vēlā svētdienas pēcpusdienā Zemgalē un Rīgā.

Naktī uz pirmdienu Latviju šķērsos neliela aukstā fronte. Vismaz vietām uzlīs lietus, pirmdien pastiprināsies rietumu puses vējš. Ja mākoņu un vēja dēļ nakts uz pirmdienu gaidāma siltāka par iepriekšējām naktīm, temperatūra daudzviet varētu saglabāties virs +5 grādiem, tad pirmdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma par dažiem grādiem zemāka nekā svētdien.

Turpmāk gaidāma anticiklona pastiprināšanās virs Krievijas, uz ziemeļiem/austrumiem no Latvijas.  No šī anticiklona izvietojuma un virzības būs atkarīgs, vai Latviju skars aukstās gaisa masas no ziemeļaustrumiem vai arī siltais gaiss no dienvidrietumiem. GFS šobrīd prognozē, ka nākamās nedēļas vidū gaisa temperatūra Kurzemē paaugstināsies līdz +17 grādiem, bet Latvijas austrumos naktīs tiek prognozēts sals līdz -3 grādiem.

39 Atbildes to “Gan svētdien, gan nākamnedēļ Latvijā iespējami +17 grādi”

 1. saulcerite Says:

  Pārdaugavā patlaban +10 dienvidu pusē un +6,3 ziemeļrietumu malā.

 2. dAvi Says:

  Jā, lielisks rīts Liepājā! Saulīte spoži spīd un temperatūra strauji kāpj augšup. Žēl, ka atkal piekrastes vēji vēlāk pa dienu apstādinās temperatūras kāpumu. Tādā ziņa, tik žēl, ka šeit ir šī jūra, kas traucē baudīt pavasari 😦

 3. raitis_sametis Says:

  Garlaicīgs laiks tuvojas… jācer tas uz kādu pērkonu aiznākamajā nedēļā…

 4. Saksija Says:

  Rīgā strauji paaugstinās temperatūra. Super! 😀 Lai šāds laiks turpinās tik ilgi, cik iespējams!!!

 5. fēnikss Says:

  Siltummīļiem

  Te nu ir mūsu iespēja! AC var kaut nedaudz pagriezties un mums kardināli pretējas temperatūras, tāpēc мысленно bīdīsim tos tā, lai siltums pie mums aizkavētos. Tā kā tur visu laiku kaut kāda saikne ar Arktiku, tad lai šie vairāk uz A, DA no mums lokalizētos.

 6. Gubumakonis Says:

  Varetu piekrist Raitim,ja sis AC ilgi uzkavesies-bus garlaicigi laikapstakli 😉 Pie tik silta laika deretu ari kada vasariga lietusgaze un pavasara negaiss kads 🙂 Bet šodien laicinjš labs.

 7. fēnikss Says:

  Un atkal DA-Igaunijā ir siltāks kā Alūksnē. Man tomēr šķiet, ka igauņiem tur kaut kas nav kā vajag.

 8. b Says:

  Man akal sāk likties, ka Alūksnē kaut kas nav īsti kārtībā. Varbūt tur kaut kas lokāls pie stacijas, ka tur tik auksts, jo diezin jau vai igauņi visas stacijas būs noregulējuši rādīt par 1-3 grādiem siltāku, nekā Alūksnē 😀

 9. snake Says:

  Liepāja super skaists laiks, temp. – digitālais pie mājas +11,2,lidostā +12
  Kaut šādi laikapstākļi pieturētos ilgāk. 🙂

 10. fēnikss Says:

  to snake

  Es jau minēju, kā to veicināt. Var jau oponēt, ka tad jau daudzi cilvēki ietekmētu atmosfēras veidojumu pārvietošanos. Diemžēl tikai retais tam patiesi tic, sekojoši, maz tādu, kuri reāli spēj aizsniegties līdz “augšai”.

  to b

  Man kaut kā neērti bija gānīt mūsu vietējo meteo dienestu, kaut gan tāda doma ir pat senāka par igauņu defektiem. Es jau arī domāju, ka tajā augstienē, kas mums ir kopīga ar ziemeļbrāļiem, temperatūrām nevajadzētu krasi atšķirties, ņemot vērā gan reljefu, gan sniega daudzumu un apmākušās debesis.

 11. raitis_sametis Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/

  Apejot riņķi caur web-kamerām: redzams, Latvijā DR pusē skaidrs, bet jo vairāk uz ZA, jo vairāk augstie cc+cs ar dažiem zēmākiem ac+as māķoņiem…

 12. b Says:

  to Fēnikss

  bet kaut kādas atsķirības jau tur ir, jo pašā pierobežā igauņi visu ziemu rādīja gandrīz par 10 centimetriem sniega vairāk nekā Alūksnē un teorētiski jau drīzāk augstienē ir lielāka iespēja uz kaut kādā lokālām lietām nekā zemienē, ei nu sazini, ur igauņiem tā stacija iebāzta.

  • maikls Says:

   Igaunijā Lielajā Munameģī vēl piektdien bija 35 cm sniega, Mazajā Munameģī – 28 cm. Ieplakā starp tiem – tikai 5 cm. Bet tajos pauguros, šķiet, nav automātisko meteostaciju, tās ir ieplakās, tāpēc arī tur pārsvarā uzrāda siltāku. Gan Voru, gan Valga atrodas salīdzinoši zemu, tāpēc tikai loģiski, ka tur ir siltāks nekā Alūksnē.

 13. b Says:

  GFS ceturtdienai izplānojis pirmos pērkona negaisus. Pagaidām jau vēl maz ticama prognoze, bet interesanti.

 14. snake Says:

  Mans digitālais rāda +11,6,lidostā +11,redzēs cik būs meteo.lv mājaslapā 15:00.

 15. fēnikss Says:

  200 m virs jūras līmeņa nav nekāds augstums. Vismaz pārējā pasaulē tam faktiski nav nekādas būtiskas ietekmes tieši uz temp. Tāpat kā Zosēni ir aukstāki kā Alūksne un Madona, tāpat arī citviet ieplakas mēdz būt aukstākas par virsotnēm. Ļoti uzskatāms piemērs ir Armēnija, Azerbaidžāna, Turcija, Irāna, kur tieši ielejās mēdz būt -40. Es te nevis no teorijas, bet no prakses.
  Savukārt Igaunijas specifiku neesmu atkodis. Ja tas vien, ka viņi negarantē automātisko staciju datu objektivitāti, liek nedaudz aizdomāties.

 16. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Pēc šiem datiem plkst. 15:00 …Rīgā+11,4; Jelgavā+13,8; Dobelē+12,8; Bauskā+12,5; Saldū +13,9; Stendē+12,5; Skrīveros+11,5; Zīlānos+11; Liepājā+10,8; Daugavpilī +11,2. Visur citur<+10, bet rietumos jūras piekrastēs ap +6…

 17. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2008%E2%80%9309_South_Pacific_cyclone_season#Tropical_Cyclone_Lin

  Kamēr mēs te laiskojamies garlaicībā, man jāseko Lin taifūna aktivitātēm, patreiz tam ir 2. kategorija, bet paredza- ka tas vēl “uzkāps augstāk”.dažām mazām saliņām ir vētras brīdinājums. Vismaz kāda negarlaicīga vietiņa uz Zemeslodes// citš taifūns pamazām briest arī pie Madagaskāras ZA krastiem… dzīvosim redzēsim!

 18. fēnikss Says:

  Raitim

  Tas jau nav gluži normāli. Tev redzējies esot garlaicīgi. Ir pavasaris un spīd saule, tātad daba aktīvi mostas, pumpuri briest, asni spraucas no zemes ārā. Nu nepavisam nav garlaicīgi. Es saprastu, ja būtu pamatīgi nomācies un ap 0 vai nedaudz virs. Ārā ir fantastisks laiks. Ja Tu dzīvotu vietā, kur tropiskie cikloni plosītos 365 dienas gadā, tad Tev šāda it kā mierīga diena liktos diezgan interesanta.
  Varbūt es kaut ko jaucu, taču tur nav sasniegtas nekādas kategorijas, jo vējš ir vienkārši garlaicīgs priekš tiem platuma grādiem. Es pat teiktu tā: tur nekā nebija un nebūs. Parastas tropiskās vētras. Iespējams, pat kokosrieksti nenokritīs no palmām.

 19. saulcerite Says:

  to b Kurā GFS sadaļā var redzēt negaisa iespējamību/.

 20. raitis_sametis Says:

  Bet mūsu pašu līdzpilsoņi parūpēsies par kārtējo kūlas dedzināšanas sezonu…

 21. raitis_sametis Says:

  +13 joprojām Rīgā, šķiet- ka tas būs šodienas maksimums

 22. raitis_sametis Says:

  http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

  Nu jā, tāds neliels negaisiņš pēc dienām četrām…:)

 23. raitis_sametis Says:  Vai šai vasarā – kaut ko līdzīgu piedzīvosim arī Pārdaugavā?

 24. raitis_sametis Says:

  yehee… man ir kluss priekšlikusm nevis depresoties, bet gan priecāties- ka kaut kur kaut kas notiek! Pat mazajā gubumākonītī taču dzīvojas vesela pasaule.

  Jauns dzejolis šim brīdim…
  O, gubu mākoni,
  cik saulaina maliņa…
  O, gubu mākoni…
  Cik gaiša pasaule ap Tev aplītī…

  O cik augsta cepure Tev ir!
  O cik plata mugura Tev ir!
  O cik liels svaigums…
  No Tevis nāk!
  =======
  Bet ja nopietni=> tad mūs gaida ļoti dažāda vasara tepatās…it sevišķi no jūlija sākuma:)
  Plūdi – laika šogad pavasarī nebūs, bet ugusgrēki…hmm..????

 25. Gubumakonis Says:

  Jasak lidzsvaram ar domas speku pievvilkt Latvijai kadus interesantakus un jestrakus laikapstsaklus.piemeram kadu negaisa paradibu,vai ciruljputeni 🙂 Ek,ja jau tik viegli varetu izmainit laikapstakļu attistibu,tad sen jau Latvija butu daudz savadaki laikapstakli 😉 bet neka,jasamierinas ar to,kas lemts un kas nak virsuu 🙂 Un vai tas bus siltums,vai aukstums,japienem kas ir 🙂

 26. raitis_sametis Says:

  Bet te varam pievienoties teiktajam! Ar domu spēku (tas gan vairs nav meteo tēma- bet kriksītis no neredzamās pasaules=> par ko rakstu blogā http://neredzamapasaule.blogiem.lv – off topics…)… Patiesībā – tas strādā:)

 27. saulcerite Says:

  Paldies par skaidrojumiem.Mana problēma ar GFS ir tā ,ka es nezinu vācu valodu un mēģinu kaut ko saprast pēc līdzības ar latviešu un angļu valodu.Man diezgan precīzas šķiet windguru prognozes-īsti nezinu pēc kāda modeļa tās tiek veidotas,bet dažkārt ir precīzākas kā lietuviešu.Šodien pēcpusdienā ;enā temperatūra sasniedza +16,8 grādus,bet patlaban vēl aizvien +11,2-patiešām ļoti silts.

 28. lietusviirs Says:

  Wilkins ledus šelfs skiet šodiem sabruka. Proti sabruka to noturošais savienojusms ar salu.
  http://www.esa.int/esaEO/SEMWZS5DHNF_index_0.html

  Tas viss sākās 2 aprīlī, un šodien savienijums sabruka. Un tuvakajās dienās iespējams no visa šelfa nekas nebūs palicis.

 29. lietusviirs Says:

  Pastav reāla iespēja, ka tiks pārspēts larsen B sabrukšana (3250 km2)
  Rīt droši vien būs pilni masu mēdiji ar šo ziņu. Webā vēl neko atrast nevaru. Ir tikai tas satelīta attēls.

 30. fēnikss Says:

  to saulcerite

  GFS ir 100% amerikāņu lolojums, tāpēc ar vācu valodu tam nav nekāda tieša sakara, atskaitot, ka tā modeļa produktus publicē vācu saits.

 31. fēnikss Says:

  to lietusviirs

  Šāda veida ziņas gaidu ne mazāk par karstu un garu vasaru, tomēr kopumā situācija Antarktikā nav tik spīdoša kā varētu padomāt, ļaujoties spekulācijām par viena mikroskopiska ledus gabala atlūšanu. Kaut kur kaut kas nolūst, citur pieaug un ne maz.

 32. fēnikss Says:

  Baigi lielā salna pat iekš Rīgas. Cerēsim, ka lidosta šodien sasils virs pieticīgajiem 15. Kaut gan jo siltāks tagad, jo aukstāks būs kaut kad vēlāk.

 33. saulcerite Says:

  Šorīt Lidostas rajonā tikai -1,patlaban+6,8.

 34. raitis_sametis Says:

  Antarktīdā ledus lēnām no vidienes virzās uz malām- un malās tas regulāri atlūst lielākiemvai mazākiem gabaliem…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: