Tuvākajās dienās Latvijā kļūs siltāks

Augsta spiediena apgabala ietekmē tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss un, spīdot saulei, gaiss vietām valstī sasils līdz +10..+14 grādiem, liecina pašreizējās „Global Forecast System” (GFS) prognozes.

Tomēr prognozēs joprojām saglabājas liela nenoteiktība, jo uz ziemeļiem un ziemeļaustrumiem tuvu Latvijai būs aukstas gaisa masas, un prognozes par augsta un zema spiediena apgabalu veidošanos un pārvietošanos joprojām ir dažādas.

Otrdien un naktī uz trešdienu gar ciklona dienvidu un anticiklona ziemeļu malu Latvijā ieplūdīs nedaudz siltākas gaisa masas no rietumiem. Trešdienas rītā Latviju šķērsos ciklona aukstā atmosfēras fronte, iegriezīsies ziemeļrietumu vējš, kas atnesīs vēsākas gaisa masas. Turklāt trešdien anticiklona centrs izvietosies virs Skandināvijas ziemeļiem, līdz ar to Latvija nonāks tā aukstajā austrumu malā.

Turpmāk anticiklona centrs, visticamāk, pārvietosies uz dienvidaustrumiem, Latvija nonāks tā ziemeļu malā, un ar rietumu vējiem no jauna ieplūdīs siltākas gaisa masas.  GFS patlaban prognozē, ka sestdien Latvija nonāks augsta spiediena atzara siltajā rietumu malā un ka gaisa temperatūra valsts rietumu un centrālajos rajonos paaugstināsies līdz +13 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē jūras vēja dēļ gan būs jūtami vēsāks.

Saskaņā ar pašreizējām GFS prognozēm svētdien Latvijai no rietumiem tuvosies ciklons, un tā siltā sektora iespaidā valsts austrumos gaisa temperatūra svētdien varētu pakāpties līdz +14 grādiem.

Taču pagaidām tas ir tikai viens no iespējamajiem scenārijiem, jo augsta un zema spiediena apgabalu izkārtojums var būt citādāks, līdz ar to Latviju var arī vairāk skart vēsais gaiss no ziemeļaustrumiem, zema spiediena ieplakas var atnest vairāk mākoņu, un bez saules gaisa temperatūra dienas laikā, protams, ir zemāka. Turklāt gaisa temperatūru piekrastes rajonos ļoti ietekmē vēja virziens.

Piemēram, Lielbritānijas „Met Office” pirmdienas vakarā prognozēja, ka sestdien Rīgā pūtīs ziemeļrietumu vējš, kas nesīs aukstu gaisu no līča, kur ūdens virsmas temperatūra ir tikai +1 grāds, tādēļ, saskaņā ar šo prognozi, sestdien Rīgā nebūs siltāks par +4..+5 grādiem. Savukārt GFS otrdienas rītā prognozē, ka sestdien Rīgā pūtīs lēns dienvidu vējš un ka gaiss, spīdot saulei, sasils līdz +12..+13 grādiem.

71 Atbildes to “Tuvākajās dienās Latvijā kļūs siltāks”

 1. raitis_sametis Says:

  Bet ar raksta vidū minēto ciklonu- tad varētu atnākt arī pirmais pavasara negaiss (gan ne pirmais šajā gadā, jo janvārī vairākkārt Latvijā fiksēts ziemas pērkons).

 2. fēnikss Says:

  Briti vienmēr redz aukstāku kā ir patiesībā, savukārt pēc GFS ne šodien, ne turpmāk negaidu Rīgā +10 un vairāk. Laikam es citus GFS skatos, cenšos apskatīt visus izlaidumus, izņemot no 06 UTC.

 3. evin Says:

  bet mīnusiem tak vairs nevajadzētu būt, ko? varētu beidzot ziemas riepas atsliet kaktā…

  bērzi ceļmalās ar pavisam sarkani – bišku vairāk plusu un sprāgs viss vaļā.

 4. Cb Says:

  Šobrīd GFS nākamnedēļ prognozē +17 😉

 5. snake Says:

  Liepājā patriez ir +8,5 🙂

 6. fēnikss Says:

  to Cb

  Izlaidums no 06 UTC parasti ir vai nu ekstremāli silts vai auksts, pagaidīsim nākošos. Vispār, esmu samulsis par tik siltu laiku. Tu jau zini, kāpēc. Un līdz rītvakaram jāizdomā, ko darīt. Izšķirošs moments. Ja Tu nesaprati, tad tāpat vakarā aizsūtīšu vēstuli ar svaigāko informāciju.

 7. raitis_sametis Says:

  Jau atkārtojos- bet siltums varētu kādu pērkonu atnest! ps. pagājušā gada 13. martā novēroju nevis tur šādu tādu (“hehe- jūras efekta”), bet īstu no dienvidiem nākušu frontālu negaisu. 6 pērkoni, no kuriem divi bija no tuvās distances (1 sekunde starp uzplaiksnījumu un troksni)….

 8. fēnikss Says:

  Bet kas vispār notiek? Lietuvā ir krietni siltāks, tas būtu normāli, bet arī Igaunijā ir krietni siltāks vismaz par Vidzemi.

  • maikls Says:

   Vienkārši “sagadīšanās” dēļ virs Latvijas pēdējās dienās saule spīd ļoti maz, un zem bieziem mākoņiem gaiss, protams, nevar sasilt, turklāt Vidzemē un vēl šur tur sniegs dzesē gaisu. Sniega dzesējošais efekts visvairāk jūtams tieši tad, kad ir apmācies. Bet 29. martā Alūksnē tomēr bija +6, Gulbenē +7 grādi, tā kā nevar teikt, ka būtu visu laiku auksts.

   Bet snake pieminētie +8,5 grādi Liepājā bija tikai pie viņa loga, jo, pūšot mēreni stipram vējam no jūras, kurā ūdens virsmas temperatūra ir ne vairāk kā +4 grādi, piekrastē var būt vien nedaudz siltāks, kā to arī apstiprina gan lidosta, kas no jūras atrodas patālāk, gan LVĢMA meteostacija, kur fiksēti ne vairāk kā +5 grādi.

 9. raitis_sametis Says:

  WOOW! Būsim Baltijas “aukstuma pols”!

 10. snake Says:

  nē, nu protams,ka LVĢMA stacijā un lidostā bus mazāk 😉 Parasti tos datus es šeit nerakstu,jo tās stacijas atrodas ārpus pilsētas.

  • maikls Says:

   Visa Liepājas pilsēta atrodas tuvāk aukstajai jūrai nekā lidosta, turklāt, ja jau pilsēta radītu tik ievērojamu siltumu, tad ar rietumu vēju tam siltumam regulāri vajadzētu atnākt līdz lidostai. Vienīgi tagad pie DR vēja lidostā varētu būt nedaudz vēsāks Liepājas ezera dēļ.

   Bet ne jau velti Liepājas un jebkura cita meteostacija neatrodas starp pilsētas mūriem. Ja ņemtu vērā katru siltuma kabatu pilsētā starp mājām, pagalmos, virs saulē sakarsuša asfalta utt., tad laika prognozi vispār nevarētu uzrakstīt, un Rīgā katrā saulainā vasaras dienā varētu solīt līdz +40, jo saules apspīdētās ieliņās jūlija pēcpusdienās droši vien ir tik karsts.

 11. snake Says:

  Ja ņemtu vērā katru siltuma kabatu pilsētā starp mājām, pagalmos, virs saulē sakarsuša asfalta utt., tad laika prognozi vispār nevarētu uzrakstīt – bet tas jau nemaina faktu,ka pilsētā temperatūra ir augstāka,nekā ārpus tās.

  • maikls Says:

   Tas atkarīgs, kur temperatūru mēra – vai nu kādā no minētajām siltuma kabatām vai, piemēram, parkā, mežiņā, pļaviņā. Rīgas centra meteostacija pagājušā vasarā, ja nemaldos, dažās dienās pat reģistrēja mazāku siltumu nekā lidosta, jo tur laikam veģetācija un kanāla tuvums rada maigāku mikroklimatu.

   Jebkurā gadījumā pie loga novietotu termometru rādījumu nevar uzskatīt par objektīvu, tas noder tikai aptuvenas temperatūras noteikšanai privātām vajadzībām. Šādi termometri drīzāk atspoguļo ēkas ārsienas vai loga temperatūru, turklāt tie paši par sevi var rādīt kļūdaini.

 12. raitis_sametis Says:

  Kas attiecas uz temperatūras starpībām, tad – laukos pa reizei dzīvojot- dažu 100 metru garumā: no paugura virsmas nokāpjot ielejā pie maza dīķīša- ir novērota pat 8 grādu starpība. Protams, pavasarī vidēji vēlā: pēc skaidras bezvēja nakts.

 13. fēnikss Says:

  piekrītu “snake”. Tās ārpuspilsētas stacijas noderīgas klimatoloģijai, bet sinoptikai galīgi garām. Ja jau rīdzinieks karstā vasaras dienā skraida pa saules sakarsētajām ielām, tad viņam pilnīgi neaktuāli kaut kādi +25, ja reāli viņš cepies pie +35. Tāpat strādājot tīrumā vai kur citur, neviens taču nepeld 2 m augstumā virs zemes. Bet vasarās saulainā laikā ir milzīga atšķirība starp temp. līdz 1 m augstumam un 2 m augstumā. Te arī rodas subjektīvā sajūta, ka vasaras pie mums ir ļoti karstas, ja pietiekoši spīd saule. Un ne velti visi atceras, ka bērnībā vasaras bija karstas. Nu nekā tamlīdzīga, vismaz 2 m augstumā, bet bērna līmenī varēja gan tā būt.

 14. fēnikss Says:

  Raitim

  Pat nevajag pavasari, jo parastā vasaras vakarā ieplakās ir stindzinoši dzestrs. Citreiz nesaprotu, kur tas aukstums rodas, ja dienā bija +30 un arī vakars vēl silts.

 15. snake Says:

  Maiklam

  Es neteicu,ka man termometrs ir novietots pie loga. Digitālais sensors kurš atrodas Z pusē, apmēram 1,70 m no zemes,pie ķieģeļu sienas.

 16. snake Says:

  Reāli man taču nav svarīga temperatūra kaut kādā pļavā,bet gan tieši šeit,kur es dzīvoju.

  • maikls Says:

   Nu bet sinoptikā prognozē dabas/laika apstākļus, nevis cilvēka radītā siltuma pakāpi. Un tieši tāpēc visas meteostaciajs atrodas prom no mūriem un asfalta, vismaz pēc noteikumiem tā ir jābūt. Pat Ņujorkā temperatūru oficiāli mēra slavenajā Centrālparkā, protams, mēra arī citviet, jo Ņujorka ir liela, bet Centrālparks ir atskaites punkts. Un ja cilvēks ir tik dumjš, ka nespēj saprast, ka saulainā vasaras dienā pilsētas ielās saulē ir karstāks nekā citviet, tad nekādas super precīzās un detalizētās prognozes viņam nepalīdzēs.

   Un šaubos, vai snake dzīvo ārā pie ķieģeļu sienas. Gan jau pārsvarā dzīvo dzīvoklī. 😀 Ja viņam svarīga ir tikai temperatūra uzturēšanās vietā, tad varbūt pietiktu ar istabas termometra rādījumu? Man gan interesē reālā gaisa temperatūra, un pēc tās var vadīties visos gadījumos – vējainā laikā liksies vēsāks, bezvējā un saulē būs daudz karstāk utt. Bet, ja temperatūra tiek izmērīta kaut kādā stūrī, tad pēc tās nevar objektīvi vadīties un saprast, kāds laiks ir kopumā.

 17. snake Says:

  es taču neteicu,ka kādam ir jāvadās pēc manis dotās temperartūras,faktisko gaisu temperatūru taču var redzēt ikviens,tapēc nebūtu loģiski to rakstīt šeit. Tā temperatūra ko rakstu šeit ir mani novērojumi,un ja kādam nepatīk tad neņemiet vērā.

 18. snake Says:

  Es taču aŗi neteicu,ka tā ir pareizākā temperatūra. vienkārši pilsētā tik tiešām šodien bija silts,bet to sajust traucēja pastiprais vējš

 19. Romāns Kolduns Says:

  Ar to temperatūru ir tā jocīgi – tas ko termometrs rāda nenozīmē ka ir silts vai auksts. Palasiet http://lv.wikipedia.org/wiki/Ogres_rajons#Klimats klimata sadaļas pēdējās rindkopas vidusdaļu kur rakstīts “starppauguru ieplakās, rudenī un pavasarī ir visizteiktākā gaisa temperatūras inversija, kad ieplakās pa pauguru nogāzēm noslīd un sakrājas vēsāks gaiss nekā pauguru virsotnes daļās. (jo gaiss ir vēsāks, jo tas ir blīvāks un smagāks.) Visspēcīgāk šī inversija izpaužas pirmo un pēdējo salnu laikā, vēlāk tā ir mazāk pamanāma, lai gan pastāv visu gadu. Reizēm ieplakās un citās zemās vietās gaisa temperatūra var būt par 2 – 3°C zemāka nekā pauguru virsotnēs. Jo lielāka ir virsmas relatīvo augstumu atšķirība, jo temperatūras inversija ir izteiktāka.” – tātad uz šo jautājumu tā kā būtu atbildēts kas un kāpēc. Temperatūra vasarā: nu ja ārā teiksim ziemā patiesībā ir -10 bet ir liels gaisa mitrums un pūš stiprs vēj tad liekas ka ir zem -20 kaut arī rāda tikai ka ir mazs sals. Vasarā ir līdzīgi. Var rādīt +20 un izejot ārā paliek nežēlīgi auksti un liekas ka ir kādi 5 grādi, bet var rādīt +15 un likties tik silts kā +20. Visādi gadās. Rudenī kad pirmoreiz ir kādi +5°C, tad arī jakā liekas ka ir briesmīgi auksts, visu laiku salst nost, bet pavasarī pirmais laiks kad ir 5-10 grādi virs nulles tad jakā liekas ka jau +30 ir un gribas iet peldēt jo vienkārši jau pierasts pie liela sala un tagad tie 10 grādi liekas jau ka tāds karstums ka vairs vispār nezin kur likties. Tā lūk. Tā ka neko nevar zināt. Tas ka termometrs rāda tas nenozīmē ka tā ir visur un tev pašam arī liksies ka rāda pareizi.

  Ogrē ja kas man rādīja +7 bet likās ka visi 20 bija, baigi silts tiešām. Ā un vēl tak ēnā viņš rāda 7 bet saulē 20. Es tak ārā esmu parasti saulē nevis uzturos ēnā termometra tuvumā. Tāpēc jau liekas ka tik karsts. Vot kas par lietu. Sapratu kur tad tie +50 vasarā. Ēnā jau pat 30 grādu nebūs. Nu ja…

 20. raitis_sametis Says:

  Ideālā gadījumā- laukos = 3 termometri; viens paugura galā; otrs mērenā vietā krūmos ziemeļu pusē; trešais ieplakā – ēnā… un tad visus 3x dienā apstaigā vismaz (var arī stundā reizi – kad es būšu pensijā un man būs laika to darīt, tad tā darīšu…- apstaigāt). Un tad varam dabūt tās viensētas aptuveni objektīvo g. temp. pie zemes 2m augstumā (protams, rādāmrīkiem pie lazdu stumbriet tādā augstumā jābūt, un man būs uz speciāli nolitiem bluķīšiem jāpakāpjas…). Un tad – vēl visā pagastā katrā mājā cilvēki rīkojas tāpat; un tad dabūnam pat 75% pagasta g. temp. Un tad vēl visu pagastu un pilsētās katra kvartāla aktīvisti rīkojas tāpat; un tad dabūnam Valsts oficiālo g. temp. konkrētas dienas stundā…

 21. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/17895.html

  Re, kas savārīts pasaulē 2009. g. pirmajos 3 mēnešos…
  ========
  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/
  Vilis Bukšs arīdzan paredz vēsumu un dažu atziemu aprīlī…:)

 22. Digital1 Says:

  Viss ir pavisam vienkārši – vispareizākā temperatūra ir un tiek mērīta sertificētas konstrukcijas kastē 2,0 metri virs zemes, klajā (nosacīti) vietā, kur nav ne aizvēja, ne mūra sienu un asfalta. Kaste labi ventilējas un dod ēnu, bet vasarā neuzkarst. Tiek izmantoti triju veidu termometri (dzīvsudraba, spirta un elektroniskais pašrakstītājs) – termometri obligāti ir novietoti horizontālā stāvoklī.

  Pie mājas loga vai pie sienas parasti ir vismaz par 1-2 grādiem siltāks (pat ēnā) vasarā, kaut gan apstākļi ir ļoti dažādi un daudz kas ir atkarīgs no mājas siltumizolācijas un pašas apkārtnes.

  Manā vecajā mājā man bija ideāli ierīkots termometrs – atšķirība nekad nebija lielāka par 0,5 grādiem no oficiālajiem LVGMA datiem. Bet tagad dzīvoju 5. stāvā un mans ciparnieks ziemā rādā vismaz 2-3 grādi vairāk…

 23. Digital1 Says:

  Turklāt jebkurā vietā pilsētā (Rīgā) būs par pāris grādiem vasarā bet līdz pat 5-8 grādiem ziemā siltāks nekā ārpus pilsētas. Šo parādību sauc par pilsētas mikroklimatu un tuvumā nav vajadzīgs ne asfalts, ne siena, jo temperatūra visā apkārtnē tiešām ir siltāka (mājas, mašīnas, aizvējš u.c.)

 24. Digital1 Says:

  Piemēram ziemā pilsētā ir daudzas no sniega notīrītas virsmaz, kas atšķirībā no piepilsētas lauka neatstaro saules siltumu un akumulē to – tādēļ ir siltāks, vai piemēram vasarā, centra ielas, asfalts un ēkas kā tādas akumulē siltumu un izveido siltāka gaisa masas, kas dēl šaurības tik ātri neizklīst pat vējā un siltums saglabājas, pat saulei norietot – vasarā laukos siltums ātri izkliedējas un tādēļ tur ir vēsāks.

  Protams šeit nav runa par globālākiem faktoriem, kā piemēram neaizsalusī siltā jūra ziemā vai tā pati jūra, kas ar savi vēl vēso ūdeni vasaras sākumā piejūras klimatu padara vēsāku…

 25. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/15782.html

  Arī mana rudens-ziemas 08-09 vētru lapa slēgta. Periodā 1.10.09-31.3.09. bijušas 16 reizes, kad vējš Latvijā sasniedzis vismaz 15m/s. Tas jau nenozīmē, hehe, ka arī turpmāk nebūs pūtieni. Visumā vētru līmenis aizvadītajā ziemā bijis jūtami zemāks, nekā 4 iepriekšējās…

 26. maikls Says:

  ASV nacionālais meteodienests ir noteicis, ka temperatūra jāmēra 30 metrus prom no jebkādiem mākslīgiem siltuma avotiem vai atstarojošām virsmām, tajā skaitā no ēkām un mākslīgā ielas seguma.

  Bet brīvprātīgo komanda, apsekojot un dokumentējot vairāk nekā 800 ASV meteostaciju atrašanās vietas, ir konstatējusi, ka 89 procenti no meteostacijām neatbilst šiem standartiem. 20% meteostaciju izmērītā temperatūra ir ar 1-2 grāda kļūdu, 58% – ar 2-4 grādu kļūdu, bet 11% – ar vismaz 5 grādu kļūdu (tāds ir aptuvenais novērtējums, ņemot vērā mākslīgos siltuma avotus meteostaciju tuvumā). Šis, starp citu, varētu būt vienīgais iemesls, kāpēc pasaulē ir samērīta globālā sasilšana.

  Plašāka info: http://www.surfacestations.org/

 27. fēnikss Says:

  “Šis, starp citu, varētu būt vienīgais iemesls, kāpēc pasaulē ir samērīta globālā sasilšana.”
  Pilnīgi piekrītu. Šis moments bijis aktuāls R-Eiropā, vēl joprojām aktuāls Maskavā un St. Pēterburgā. Tomēr praktiski neapdzīvotajā Antarktīdā diez vai antropogēnais faktors spēlē būtisku lomu tā kontinenta siltuma anomālijās. Kopumā ir taču skaidrs, ka nenormāli apbūvētajā R-Eiropā pāris grādi nāk pa virsu.
  Oi… saule parādījās, lai slavētas debesis!

 28. Juris A. Says:

  Par pauguru un ieleju temperatūras atšķirībām. Kalnos tas izpaužas vēl trakāk. Man un citem latviešiem ierastajā slēpošanas vietā Itālijas Alpos Livinjo ciematā, anticiklona laikā no rīta, temperatūras starpība augšā kalnos (ap 2200m) un pašā ciematā (1816m) ir pat ap 10 gradC. Pie tam augšā ir tas siltākais. Naktī, gaisam atdziestot, tas pa kalnu nogāzēm noslīd lejā ciematā. Un tā, bieži ir – izej no mājas, auksts, brrr temp. -20, uzbrauc ar gondolu augšā – vairs tikai -15. Jāpiezīmē, ka ieleja starp kalniem stiepjas ziemeļu – dienvidu virzienā 8 km un abi gali slēgti (vienā galā tunelis, pa kuru lielais autobuss spraucas cauri ar attālumu no abām sienām 0.5 metri, otrā galā kalnu pāreja – ziemā aizputināta). Tur var sastapt arī citas temperatūras dīvainības. Atceros, pirmo reizi pirms 10 gadiem, braucām uz turieni ar mašīnām. Pirms iebraukšanas Livigno tunelī, mašīnas āra termometrs (tas bija arī agri rītā) rādīja 0, brīžiem -1grad, sniega tikpat kā nav! Ganrīz ganījās Alpu govis. Braucot cauri tunelim, pievērsām uzmanību termometram – nepārtraukta temp. krišanās. Izbraucot ārā ielejā – neticējām savām acīm žilbinoša saule, sniegs līdz ausīm, temperatūra -23gradC. Tāpēc jau to vietu ir iemīlējuši latvieši – ne velti to sauc par latviešu ciematu Itālijā – sezonas kulminācijā, vakaros, var teikt, ja ne katrs 5., tad 10itais pretimnācējs runā latviski.

 29. raitis_sametis Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/biblioteka2.php

  Te arī onlainā varam virs Rīgas redzēt 8,5 balles esošos paaugstinātus (lai neteiktu “augstos” – kas ir pavisam cits mākoņu veids….) slāņu mākoņus, kas ātri virzās aukstās frontes aizmugurē reizē ar ZR vēju…

 30. ash Says:

  nudien nesaprotu kāda tam nozīme – zināt precīzu temperatūru, līdz pat pusgrāda precizitātei. vajag izbāzt galvu no mājas ārā un uzreiz ir skaidrs – vai silts vai auksts. 😀

  svarīgākais ir zināt, vai brīvdienās spīdēs saule un laiks būs jauks, vai arī ziema vēljoprojām mūs apgrūtinās ar savu klātbūtni.. 😉

 31. raitis_sametis Says:

  Patiesi, šī diskusija interesē speciālistus- nu trakos meteo fanus, kādi varbūt Latvijā nolasās kādi 30 skaitā ne vairāk (starp citu, mani vienmēr ir interesējis jautājums- cik tad LV ir laika vērotāji, kuri savus novērojumus piefiksē???)…

 32. raitis_sametis Says:

  (bet tā tīri emocionāli runājot): ziema mani neapgrūtina, ilgojos- ka pēc sniega vētrām uz reizi varētu sākties vasaras negaisu sezona / bez tā “tradiocionālā” pavasara “sausā perioda”, kas mūs (kad gaiss jau silts, bet jūra vēl vēsa…) neizbēgami gaida arī šai pavasarī…

 33. dAvi Says:

  Par saulē mērītu temperatūru vispār neva būt runa! Katrs materiāls uzsilts dažādi. Un pie mājas sienas vienmēr ir siltāks. To pats arī esmu novērojis ar savu digitālo. Maiklam, tomēr ir visobjektīvākie viedokļi 😛

 34. dAvi Says:

  Jā, bet laiciņš fōooorš, tikai Rīgā pretīgs ziemelis no līča 😦

 35. dAvi Says:

  yeah, Jelgavā tagad jau varētu būt +10, Liepājā +7 :)) Beidzot pavasaris!

 36. dAvi Says:

  aajaaa, Maikl, Tev laiks nav pagriezts uz vasaras 😉

 37. Gubumakonis Says:

  Nu Riga ir ari noskaidrojas pilniba,ir smuki dzidras zilas debesis un spoža saule,t +5(man pie loga,enas pusee,nevaru iedomaties,ka es sava 8 stava bloka majai varetu piestiprinat termometru savadak lai to varetu vienmer erti apskatit 😉 ) Es jau ari uzskatu.ka parastiem ierindas cilvekiem nav tik svarigi nepieciesams zinat to pareizo temperaturu lidz grada simtdalam,pietiek ar aptuvenu+-1-2 gradi pilsetas apstaklos 🙂 Skiet pat svarigak zinat to komforta jeb sajutu temperaturu,ko dazas prognozes ari piedava. Tie loti precizi merijumi ir nepieciesami arhiviem un klimata petijumiem un t.t. Man personigi precizi dati interese,kad runa iet par kadiem laikapstaklu anomalijam,ekstremiem,siltuma/aukstuma vilniem/rekordiem,ziema ari kad temperatura grozas ap 0,vienmer smalki sekoju,vai ir + vai-,jo tad zinu,sniegs kust,vai ne,te ir nozine gradu desmitdalam un merijums pie loga neder. Bet piemeram sada laika,ka ir pedejas dazas dienas( ne sis- ne tas,neka ipaši interesanta)Man ari ta temperatura nav tik butiska,vai tagad ara ir +4 vai +5 vai+7 😉 Bet tas ir manas personigas domas un vajadzibas 🙂
  Skiet ziemas šogad vairs nebus lidz nakamai sezonai,velti te dazi uztraucas.Es ari gaidu ar nepacietibu jauno negaisu sezonu 🙂

 38. Cb Says:

  Un? Ko tas mainiis, ja tu gaidi? Bez tam, ja tu te biezhi raksti, kaa tev nepatiik karstums, tad kaapeec tu vispaar gadi? Visspeeciigaakie negaisi rodas tikai no karstuma, ko es gaidu.
  Latvijaa nepastaav peerkona negaisu sezonas, jo klimats ir pastaaviigi mainiigs un negaiss var buut jebkuraa no gadalaikiem, turklaat negaiss ir buutiibaa Latvijaa pagaidaam ir reta paraadiiba. Protams, visbiezhaak tie ir veerojami vasaras meeneshos, bet tas veel nenoziimee sezonu.

 39. fēnikss Says:

  Maiklam
  Tu bieži zini par GFS citiem variantiem. Gribētos, lai Tu uzraksti, kādas perspektīvas ir vairāk iespējamas. Pēdējās prognozes kļuva arvien siltākas, jo īpaši no 00 UTC, bet tas murgainais izlaidums no 06 UTC atkal visu sagriezis kājām gaisā. Aukstuma viļņi viens pēc otra un nekāda pavasarīga siltuma. Tad kā varētu būt? Nu man līdz vakaram ir jāizlemj, ko darīt. Eh… un intuīcija ar nav mana stiprā puse.

  to Cb

  Likteņa ironija, bet Latvijas aukstākajā vietā, Vidzemes Centrālajā augstienē, ir visvairāk negaisu, savukārt vissiltākajā – Zemgalē – pat ļoti maz.

 40. Gubumakonis Says:

  Tu Cb>
  Kaut ari karstums un negsaisi biezi saistiti kopa,bet ne vienmer ir ta,negaisi ari stipri dazreiz atnak ari ne tik karsta laikaa,runajot par negaisa sezonu,tomer vasaras meneši ir tas periods,kad Latvija negaisi ir krietni biezak un tie ir specigaki,neka pareja laikaa,tapec nosaciti to saucu ari par negaisa sezonu 🙂 Turpat rakstita ar esu minejis,ga esmu gatavs paciest sutu un karstumu,ja vien ir ari biezi negaisi,mani biede un nepatik karsti un SAUSI periodi,un sausais periods prieks manis,ja lietus nav bijis 2 nedelas,menesis jau vispar traki 😦 Nedzivojam tak tuksnesi 😉 Pedejas 2 vasaras gan nebija izteiktu karstuma/sausuma periodu Latvijaa(ja neskaita 2008g maiju)
  Un vispar,negaiss ir paradiba,kas man patiik,sajusmina un priece visvairaak,tapec vienmer gaidu to. Un skiet nekas uz prieksu ko gaidit no interesantam meteo paradibam nav,ja nu kads cirulputenis islaicigs 😉
  Feniksam>
  Ja,ir ieverots,ka negaisa makoniem,ipasi lokaliem ir savas iemilotas vietas un marsruti,kur negaisi ir biezak un ir ari vietas,kuras biezak neka citas tie makoni apiet rinkjii 🙂

 41. Gubumakonis Says:

  2008 g maiju piemineju ka pedejo ieverojamo sausuma ,ne karstuma periodu 😉

 42. fēnikss Says:

  Vispār, septembris bija dikti sauss. Es Rīgā nebiju un nekādus plūdus neredzēju, tāpēc pērnais septembris man asociējas ar kaut ko baigi sausu un vēsu.

 43. Gubumakonis Says:

  Ja,pec ta speciga negaisa ari Riga septembris pagajis dregno un makonaino rudenigo anticiklonu varaa,bija apmacies,dregns un nokrisnu samera maz,bet nu tik sauss ka maija nebija 🙂

 44. Gubumakonis Says:

  Nupat iznaca LVGMA prognoze aprilim:

  Kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma ap normu vai 1 grādu augstāka par normu (norma ir no +3.1º Latvijas ziemeļrietumu daļā (Kolkā) līdz +5.7º Viduslatvijas dienvidos). Nokrišņu daudzums gaidāms ap normu, atsevišķos rajonos vairāk par normu. To vidējā mēneša summa Latvijā kopumā sasniegs 40 mm ar teritoriālām svārstībām no 33 mm Latvijas ziemeļrietumos līdz 50 mm Vidzemes augstienē.

  Mēneša pirmajā un otrajā dekādē laiks būs nepastāvīgs, bet galvenokārt silts, tomēr iespējami īslaicīgi aukstuma viļņi. Siltajās dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +10…+15º, vēsākos periodos noslīdēs līdz +6…+11º, otrajā dekādē līdz pat +2…+7º. Naktīs dominējošā temperatūra pieturēsies 0…+5º robežās, aukstumam atgriežoties, austrumos noslīdēs līdz -3…+2º.

  Trešajā dekādē laiks būs nedaudz siltāks. Gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz +10…+15º, daždien, Latvijas dienvidaustrumos, pakāpsies līdz pat +19º.

  Pirmajā dekādē nokrišņu būs maz. Turpmāk nokrišņu daudzums palielināsies. Dažviet iespējams arī pērkona negaiss.

  Valdošais būs mērens rietumu, dienvidrietumu, mēneša beigās dienvidu, dienvidaustrumu virziena vējš. Naktīs bieži veidosies migla.

 45. Cb Says:

  A ja nākamndēļ būs tas siltums virs +15 grādiem vietām, tad jūras piekrastē (Ventspilī un Liepājā) tai laikā var nebūt siltāks pat par +5…+7 grādiem. Un tad būtu vērojami lieli gaisa temperatūras kontrasti Latvijas teritorijā, tas raksturīgi pavasara sākumam.

 46. fēnikss Says:

  Kā no grāmatas… Un tādas pārsvarā ir visas viņu prognozes. Kad iet uz vasaru, tad katra mēneša beigās sola siltāku, kad uz ziemu – tad aukstāku.

 47. fēnikss Says:

  to Cb

  Un Tu arī par tiem kontrastiem. Nu nav Latvijā kontrastainākas sezonas par ziemu. Visi pārējie gadalaiki atpūšas.
  GFS jau novāca siltumu. Taisni nezinu, kā rīkoties…

  • maikls Says:

   Iespēja, ka aprīlī nebūs neviens cīruļputenis, protams, ir maza.
   GFS apakšvariantos pārsvarā netiek prognozēts tas aukstums, ko GFS pamatprognoze paredz nākamnedēļ uz A no Latvijas, izņemot divus trīs tādus variantus un vienu variantu, kas aukstuma epicentru sūta tieši virsū mums, bet visos pārējos variantos aukstums tiek atstāts patālu uz ZA un 850 hPa temperatūra vairākas dienas pārsvarā tiek prognozēta ap +5. Bet uz aprīļa vidu puse variantu paredz aukstāku gaisa masu ieplūšanu no Z vai ZR.

 48. Cb Says:

  –>fēnikss
  ” Latvijas aukstākajā vietā, Vidzemes Centrālajā augstienē, ir visvairāk negaisu, savukārt vissiltākajā – Zemgalē – pat ļoti maz.” Turklāt, ja negaiss Zemgalē uznāk, tad dažkārt, aizejot prom, tas pastiprinās vēl vairāk, jo virzās uz vietām, kur reljefs paliek augstāks un tālāk prom no Baltijas jūras.

 49. Cb Says:

  Lai arī pašreiz neesmu Jelgavā, bet plkst. 15:00 manā vietā oficiāli reģistrēti +9,5 grādi. Rīgā ir manāmi dzestrāks, vējam pūšot tieši no aukstās jūras. Turklāt Rīgā debesis ir skaidras, Jelgavā ir daļēji apmācies un tikai starp mākoņiem brīzīem uzspīd saule, tāpēc nezinu, cik būtu silts, ja spīdētu spoža saule, kā Rīgā.

 50. snake Says:

  Liepājā skaista diena šodien,neviena mākonīša. Šoreiz gan ar lidostu sakrīt arī mans digitālais temometrs un ir +7 grādi

 51. fēnikss Says:

  Skaidrs, tātad nekā līdzīga 1999. vai 2000. gadu aprīļiem.

 52. G.B. Says:

  Mums Murjāņos saulē termometrs rāda + 20 😀 , kā man patīk tāds laiks :D, viss kūst, viegls vējiņš. Vienkārši super. Un debesis tik zilas 😀

 53. raitis_sametis Says:

  Varētu totalizatoru sava veida uztaisīt- kurā datumā būs da jebkur Latvijā kāds pirmais pavasara negaiss…:) (un kurš būs precīzāk uztrāpījies uz datumu…!)

 54. raitis_sametis Says:


  ——
  Mana ziemas – sniega segas biezuma- bilde:)

 55. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad nav nekādu mākoņu, bet no rīta gan tik stulbs un pretīgs lietus lija. Šausmas kas bija. Ogres upē ledus saplaisājis un pamazām sāk iet. Urgas upīte (kādus 5 m plata) vispār ir pārplūdusi, ūdens tek ļoti strauji, apmēram tik ātri cik ātri es varu paiet. Pilnīgi var dzirdēt kā upe tek. Varens skats.

 56. saulcerite Says:

  ATNĀKU NO DARBA UN KĀ APMĀTA STAIGĀJU AP MĀJU-ĻOTI PATĪKAMS LAIKS. Jau vēlētos sākt kaut ko darīties pa dārzu.Bet arī man ap māju ir pakalni un ielejas-dārzs ir ieplakā un tur ilgstoši ir salnas.Temperatūras atšķirība parasti apmēram 3grādi it īpaši pavasaros un rudeņos.

 57. raitis_sametis Says:

  LTV Panorāmā tikko pavēstīja- Lielupē letus izgājis, plūdi nav gaidāmi. *Bet-laika zīmes vēsta: ja pavasaros nav pali, tad tie ir ap siena laiku…

 58. Gubumakonis Says:

  Varu piekrist,sodiena bija visai pozitiva laikapstaklu ziņaa,tie bija ari dažadi,kas man patik 😉 No rita apmacies un lietus,priekspusdien mainigs ar smukiem makoniem un dzestru veju,pecpusdien saule un zilas debesis,diezgan silti 🙂
  Raitim> vai ši sniega segas bilde ir Rigai vai Zantei? Manuprat šogad Riga sniega sega noturejas (pilniba nenokusot ne reizi) loti ilgi,ilgak ,ka jau vairakus iepriekšejos gados tas ir no decembra vidus lidz marta beigam 🙂 un tas priece.

 59. fēnikss Says:

  Gubumakonim

  Rīgā sniega sega vairākkārt pilnībā nokusa. Kur Tu rāvi nepārtrauktu sniegu Rīgā tik daudz mēnešus?

 60. Gubumakonis Says:

  Pilniba nokususi nebija,vismaz te,Zolitudes apkartne,daleji plika zeme bija gan vairakas reizes,tomer vismaz dala sniega/ledus katreiz palika.

 61. fēnikss Says:

  Nu tad jau katra sniega čupiņa tagad skaitās nepārtraukta sniega sega? Man čoms Zolitūdē saskaitījis teju 10 sniega pilnīgas nokušanas reizes aizvadītajā ziemā. Un nevajag stāstīt, ka pēkšņi kaut kādā oāzē palicis sniegs, ja līdz pat Vidzemes augstienei sniegs janvārī nokusa pilnībā! Galu galā ir arī vizuāli pierādījumi, jo šad tad bija skaidras debesis un bija labi redzama sniega segas robeža – tā nešķērsoja Rīgas Zolitūdi. Ko tad man teikt par Vidzemi, jo īpaši tās centrālo augstieni un Alūksni… Šeit vēl joprojām dziļš, blīvs sniegs, migla, temp. ap 0 – Arktika. Jāatzīst gan, ka pēdējo reizi ziemas vecais sniegs (tas te guļ, nevis no decembra vidus, bet gan no tā beigām) iegājis aprīlī tikai 1996., pirms tam 1987. gadā. Mani nudien tas nepriecē, jo velti atkratījos uz šo sasalušo Nekurzemi. Ziema šeit izturēs dažas vāji siltas dienas līdz nākošnedēļas lielajam aukstumam, kas Nekurzemē plosīsies vismaz pāri -5 naktīs un labi jau pāris stundas dienā virs 0.

  • maikls Says:

   Pēc dažām prognozēm nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā būs līdz +20 grādiem.

   Bet Alūksne pavasarī diezin vai ir aukstākā vieta Latvijā, visaukstāk ir Ziemeļvidzemes piekrastē, un pat Kurzemes piekrastē pavasarī mēdz būt aukstāks, arī vakar Alūksnē bija tikpat silts vai siltāks nekā minētajos rajonos, par spīti biezajai sniega segai.

 62. raitis_sametis Says:

  Zantei- sniega bilde:) (kā jau vēstīju, tie ir mani novērojumi augstienes robežai, es būtu priecīgs, ja kāds šādu bildīti arī Rīgai sataisītu, bet pasakai līdzīgs gadījums-fantāzija- lai ir ka katrā pagastā kāds to darītu). Ps. arī šodien – man aiz loga vēl vietām 5cm sniega…

 63. fēnikss Says:

  Maiklam
  “Bet Alūksne pavasarī diezin vai ir aukstākā vieta Latvijā, visaukstāk ir Ziemeļvidzemes piekrastē”

  Pavasaris ir 3 mēneši. Marts tur noteikti ir aukstākais visā Latvijā, savukārt maijs tik tiešām pie jūras būs aukstāks.

 64. fēnikss Says:

  Nu šodien gan Alūksne ir līderos pēc aukstuma. Pat vējš no līča neatnes tik aukstu gaisu Vidzemes piekrastē, kā reljefs tajā sniega klātajā ZA augstienē.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: