Par laika apstākļiem turpmāk

No Āfrikas ziemeļiem pāri Rietumeiropai un Skandināvijai līdz pat Arktikai stiepjas ciklonu sistēma, kas nosaka laiku arī Latvijā. Virs Kurzemes un Rīgas līča sestdien atrodas neliela ciklona centrs, kas ir daļa no minētās ciklonu sistēmas.

Sestdienas rītā dažviet Kurzemē redzamība miglā pasliktinājās līdz 50 metriem. Daudzviet Latvijā līst, vietām stipri, tāpat vietām stipri snieg. Sestdienas vakarā debesis skaidrosies, bet naktī uz svētdienu, sākot no dienvidiem, saistībā ar jaunu ciklonu debesis atkal nomāksies. Nakts otrajā pusē un svētdienas rītā Latvijā gaidāms lietus, daudzviet līs stipri, vietām – galvenokārt Ziemeļkurzemē un Vidzemē – tiek prognozēts arī stiprs slapjš sniegs.

Bet svētdien dienas laikā starp mākoņiem varētu parādīties saule, kas gaisu sasildītu līdz +6..+10 grādiem. „Global Forecast System” gan prognozē, ka Latvijas ziemeļdaļā gaisa temperatūra zem mākoņu segas nepakāpsies virs +4 grādiem.

Arī svētdien ciklona centrs atradīsies virs vai pie Kurzemes, dienas gaitā tas kļūs vājāks un dosies prom uz ziemeļiem. Ciklona dēļ Latvijā gaidāmas austrumu, vēlāk dienvidu un dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 10-15 metriem sekundē.

Nākamās nedēļas sākumā virs Eiropas izveidosies plašs augsta spiediena apgabals, bet pāri Skandināvijai dosies Atlantijas ciklons. Ar to saistītas atmosfēras frontes otrdien varētu šķērsot arī Latviju. Gar anticiklona ziemeļaustrumu malu un ciklona dienvidrietumu malu Latvijā atkal varētu ieplūst vēsākas gaisa masas no ziemeļrietumiem.

„Global Forecast System” šobrīd prognozē, ka nākamās nedēļas otrajā pusē Francijā, Lielbritānijā un Vācijā gaiss sasils līdz +20 grādiem, Zviedrijas dienvidos līdz +15 grādiem, bet Skandināvijas ziemeļos naktīs vēl iespējams sals līdz -25 grādiem. Latvijai netiek prognozēts ne liels siltums, ne aukstums. Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centrs šobrīd prognozē, ka nākamās nedēļas beigās aktīvs Atlantijas ciklons Latvijai atnesīs slapju sniegu, bet „Global Forecast System” prognozē, ka tajā laikā virs Latvijas atradīsies anticiklona centrs.

53 Atbildes to “Par laika apstākļiem turpmāk”

 1. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Nākamās piektdienas naktī – atkal -5 un sniegs tiek solīts…

 2. raitis_sametis Says:

  meteo.lv nākamnedēļai piedāvā “anticiklonisko variantu”.

 3. dAvi Says:

  Diezgan liels bardaks prognozees.

 4. raitis_sametis Says:

  “bardaks” jeb viedokļu nesasaistītība prognozēs – nozīmē mainīgu/grozīgu laiku tuvā nākotnē (man prieks)…

 5. Gubumakonis Says:

  Siltummilji gaidija pavasari,bet sagaidija meteorologisko rudeni 😉 Viismaz sodien Riga pec tada izskatas,tad jau redzes,ka tomer notikumi nakamnedelj attistisies…ceru uz nepastavigiem un mainigiem laikapstakliem 🙂

 6. raitis_sametis Says:

  (tagad pa miglu atceros) Mana vecmāmiņa no mātes puses sacīja – ka vērojusi arī slapju sniegu jūnijā, bet tas bijis ap 1910. gadu….** Bet mums Rīgā Pārdaugavā – neliels slapjš sniegs bija laika posmā o 8:00-līdz 9:30, pirms un pēc … lietus…

 7. maikls Says:

  Poļu UM modelis svētdien Rīgā prognozē līdz +11, bet GFS – tikai līdz +3. 😀 Aritmētiskais vidējais sanāk +7.

 8. Saksija Says:

  arī http://www.accuweather.com sola 11 grādus Rīgai.

 9. maikls Says:

  Šodien Lietuvā bija +10 grādi un pēcpusdienā, vakarā vairāki pērkona negaisi.

 10. saulcerite Says:

  Pārdaugavā lietus pieklusis un vakarā sarkana saule iegāja mākoņos.Tas esot uz vēju un lietu,bet neticu ,ka sagaidīsim negaisu.

 11. raitis_sametis Says:

  Es atbraucu uz Zanti (Kurzenes robeža), vakarā it kā vienu brīdi it kā bija cb mākoņi, bet vēlāk atkal slāņu mākoņi- ar apnicīgu lietu…

 12. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē Saule parādījās tikai uz saulrietu. 20 minūtes pirms saulrieta parādījās saule un tad spīdēja aiz plāniem mākoņiem, bet spīdēja diezgan gaiši, istabā uzreiz palika gaišāks. Saulrieta laikā pie horizonta mākoņu praktiski nebija, bet citur debesīs bija pabiezi mākoņi. Dienā bija +3 līdz +4°C (dienas otrajā pusē), bet no rīta ap deviņiem, desmitiem bija +1°C un riktīgi stipri sniga kādas 20 minūtes.

 13. kika Says:

  Salacgrivaa ari visu dienu gandriz bez partraukuma smidzinaja lietus. vakarpusee rimaas. gluzji druums laiks-tik tiesham mazliet rudeni atgadina.

 14. Pierīga Says:

  Oho, kas naktī par lietu pāri gājis.. stipri gāzis, bet zemās temperatūras dēļ sniegs tikai knapi sarucis, varbūt!

 15. kika Says:

  Salacgriva
  visu ritu linjaa,bet tikko skatos pa logu-sniegs-lielam lielaam sniegparslam.
  drums,garlaicigs laiks.

 16. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude rudenigi-pavasarigi laikapstakli turpinas 😉 Nakts otra pusee un agra rita mereni-stiprs lietus,nolija 8mm nokrisnu,bet kopuma pedejas 24 stundas- 12 mm nokrisnu(pec laikapstaklu arhiva datiem),kas domaju marta menesim ir diazgan daudz 🙂 Sniegs Riga gandriz nokusa,bet vietam enainas vietas vel ir,piepilsetas meza un plavas vel diezgan daudz sniega/ledus 🙂 Sobrid apmacies,neliels brazmains vejs un ir +5 Nedaudz komiski atkal izklausijas meteo lv bridinajums pa radio vela rita par stipru lietu Riga,kad sen jau viss bija garam 😉

 17. raitis_sametis Says:

  WOOW! Mums masīvi sniega nokrišņi kopumā – būs jāatver jauna lapa blogā, ko nosauksim “Atziema09-3”, +4cm sniega pie iepriekšējiem 11cm un šai rītā redzamība brīžiem laika posmā plkst. 7:00 līdz 10:00 150 metri…

 18. Gubumakonis Says:

  Kur tad Latvija ir sodien masivie sniega nokrisni? Spriezot pec Rigas laikapstakliem izklausas gandriz neticami,te tikai list un diezgan silti,+6.Par atziemu seit nav nekada runa,zel 😦

  • maikls Says:

   Šoreiz prognoze bija precīza – par snigšanu Kurzemē un Vidzemē. Visvairāk sniga Ziemeļkurzemē, tur vēl šobrīd vietām ir nokrišņi. Bet uz A, DA no Rīgas ir izveidojušies ievērojami konvektīvie nokrišņi. Jēkabpilī gan atkal spīd saule, +8 grādi.

 19. Kamielis Says:

  Vismaz Ventspilī sniegs gan nav manīts, no rīta sāka drusku smidzināt un pat vēl tagad nav beidzies. +3 grādi un nupat pirmā saulīte aiz mākoņiem.

 20. Cb Says:

  Jelgavā +7, tuvojas masīvi lietus-gubu mākoņi, bija mērena lietusgāze. Pavasaris atnācis 😉

 21. Gubumakonis Says:

  Nu re,cik dazadi laikapstakli sodien Latvija,bet Riga diemzel neka interesanta 😦 Citur atziema,citur smuks saulains pavasaris,citur lietusgazes,bet seit Zolitude drumais rudens- zems makonainums,nedaudz smidzina,dubli piepilseta ,bedigi. Izvilku kartigus gumijniekus,lai beidzot sausam kajamar suni pastaigat var 😉

 22. miglinja Says:

  Sāk tecēt bērzam sulas!!!!

 23. liepājas veeji Says:

  bērzem sulas jau sāka tecēt pagajušo nedeļ, vakar laukos nobaudiju arī kļavu sulu.
  Mmm gardi!!
  tās ir eksporta preces nākotnē 😀

 24. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Ta sodien izskatijas Riga,Zolitudes apkartne.

 25. fēnikss Says:

  Alūksnē šodien visu dienu gāza lietus – viss pludo, jo daudz sniega.

 26. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Viļa Bukša blogā – jauns vēstījums par iespējamu aukstu pavasari…

 27. raitis_sametis Says:

  LRadio 1 “nedēļas laikaziņās” (kas katru pirmdienu ap 8:40…) pavēstīja tiešraidē – intervijā meteo.lv pārstāvis, tad skaidrs anticiklonāls laiks esot gaidām apmēram no ceturtdienas, bet pirms tam ciklona ar dienvidu malu skars Latviju, kas liecina- ka gaisa temperatūra nedēļas izskaņā paaugstināsies. * Bet dzīvās dabas prognozes liecina, ka vēl kāds cīruļputenis ir gaidāms…* atjaunoju arī savu iltermiņa prognozi…
  ===
  Ilgtermiņa prognoze 2009. gadam (koriģēts 30.3.09.) ***Pavasaris2009: tā pirmajā pusē iespējamas gan siltas dienas, gan “cīruļputeņi”, otrā puse- visai mērena, bet ar vēlām pavasara salnām.***Vasara2009: iesākumā – samērā mierīga, bet ar vēlām nakts salnām, bet sākot ar Jāņiem, mainīga, tostarp spēcīgi pērkona negaisi un varbūt kādas vētras jūlijā un augusta sākumā. Kopumā liels karstums nav gaidāms. ***Rudens 2009- mērens visos aspektos.

 28. raitis_sametis Says:

  http://lv.wikipedia.org/wiki/2009._gada_laikapst%C4%81k%C4%BCi_Latvij%C4%81

  Gribas – lai Digital1 šai “Laika apstākļi 2009 Latvijā” lapai pievienotu ierakstus par 25.3. – “līča efekta” nokrišņiem Kurzemē, un 29.3.09.- masīviem lietus un sniega nokrišņiem Latvijas rietumos un daudzviet citur.

 29. raitis_sametis Says:

  Kāda zila fantāzija…

  Ja vien katrā pagastā uzrastos kāds fans, kurš gan meteo lietas vismaz labā amatieru līmenī pārzinātu, un reizē būtu “uz Tu” ar interneta tehnoloģijām, lai varētu veikt savus laika novērojumus. Un lai varētu pienācīgā veidā atspoguļot tīklā. Un tad jau varētu uzrasties kāds portāls, kur šie apkopojumi tiktu veikti. Un viens “redaktors” – veiktu Latvijā attiecīgās dienas apkopojumu. Viņam līdzās strādātu kāds analītiķis, kurš veiktu salīdzinājumus ilgākā laikā. Būtu pat sava veida alternatīva meteo.lv:)

 30. Gubumakonis Says:

  To Digital>
  Taja raksta vajadzetu izlabot kopejo nokrisnu daudzumu Rigai 9-10 martā(11mm) jo isteniba minetais ciklons kopuma Rigai atnesa 22 mm nokrišņu.Sakas viss ar smidzinosu lietu,kas velak pargaja slapja sniega,nokrisni turpinajas bez partraukuna pusotru diennakti un daudzviet Latvija tiesi nakti 10 marta izkrita visvairaak,ari Riga daudz- 8mm +2 mm diena.
  http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26422
  http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26422
  Tadejadi sanak,ka ciklons atnesa Rigai vairak ka 2/3 no marta normas. Ari eipriekšeja diennakti (sestdien un nakti uz svetdienu Riga nolija daudz-12 mm nokrisnu 🙂

 31. Digital1 Says:

  Sveiki. Lūgums nospiest pogu [izmainīt šo sadaļu] un ierakstīt attiecīgās ziņas. Centieties šo informāciju pasniegt maksimāli enciklopēdiskā ziņa un ja ir tad ar tasauci uz kādu portālu vai oficiālu ziņu, bet ja nav tad nekas. Es pēc tam pārskriešui teisktam pāri.

  Jauni datumi sākās šādi:
  * [[22. marts]] – bla bla bla

  Paldies 😉

 32. Gubumakonis Says:

  Izmainiju nedaudz 9 martu par tiem nokrisniem Rigaa,cerams pareizi 😉

 33. Saksija Says:

  Rīgā noskaidrojās. 🙂

 34. Digital1 Says:

  Jā redzēju, labi uzrakstīji. Paldies.

  Jā, Rīgā noskaidrojās un Rīgas Siltums termometra stabiņš uzlidoja debesīs 😀 http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32

 35. Digital1 Says:

  to: raitis_sametis

  Droši vari pierakstīt par 25. marta un 29. marta – “līča efekta” nokrišņiem, jo cik noprotu, tev ir jau gatavi dati, nav jāmeklē 🙂

 36. Digital1 Says:

  Iespējams šodiena būs siltākā 2009. gada marta diena Rīgā, jo pagaidām siltākās ir 12. un 15. marts, kad temperatūra sasniedza +6,2°C. Vakarā redzēsim 🙂

 37. Digital1 Says:

  P.S. Līdz 30. marta diennakts absolūtajam rekordam, kas tika uzstādīts 1962. gadā un ir +20,5 un ir arī absolūtā marta temperatūras maksimums Rīgā vēl tālu.

  P.S. Vai nav info, kur var atrast katras dienas Latvijas absolūtās temperatūras minimumu un maksimumu. Varbūt kādam ir kādi pieraksti???

 38. lietusviirs Says:

  Šis tas par katras dienas ekstrēmiem ir šeit. Tur iespējams kas trūkst bet vismaz kaut kas.

  http://spreadsheets.google.com/ccc?key=pQN-tyD6m8rAUNf7jVRcOWw

 39. raitis_sametis Says:

  http://essl.org/ESWD/

  Te runāts – 29.3.09. Slovākijā, vienā dienā ar mums reizē, arīdzan bijis smags lietus, 12 stundās až 42mm nolijuši…

 40. Digital1 Says:

  to lietusviirs:

  Milzīgs paldies par datiem, Jautājums, vai tie ir oficiāli dati?
  Pamanīju, ka ir vairākas nesakritības ar krievu lapas datiem: http://pogoda.ru.net/current/26422.htm

  Vai ir kāds dokuments par Latvijas ikdienas min/max temperatūrām kopumā? Kā ir ar nokrišņu min/max Rīgai un Latvijai?
  Vēlos šo informāciju BEIDZOT apkopot!

 41. raitis_sametis Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Bet atkal no 8.4. -> tādu kā sniedziņu sola:)))

 42. raitis_sametis Says:

  Iespējams, būs jāraksta arī par plūdiem šai gadā Latvijas upē, uzmanīgi čekosim šo parādību. Netieši (šodien) braucot ar vilcienu- redzēju vairākas mazas upītes pārplūdušas…

 43. Digital1 Says:

  to raitis_sametis:

  Paldies 🙂

 44. lietusviirs Says:

  Prieks Digital1.
  Tos datus reiz kāds labs cilvēks savāca no vecām avīzēm. Tur dati ir kopš vismaz 1925 gada. Par cik tie nav tieši no LVGMA tad tie nav oficiāli. To tavu lapu es pat nezināju. Būs jāielūr.

  Man ir dati par mēnešu nokrišņiem kopš 1923 gada. Tiesa tie ir tikai par Rīgu, jo LVGMA arhīvā savākt datus no žurnāliem nav nemaz tik vienkārsi. Tie dati nekādā veidā nav komerciāli izmantojami. Gadījumi, kad dienaktī ir virs 30 mm arī esmu piefiksējis. Dažus gadus atpakaļ pētīju nokrišņu daudzuma izmaiņas.

  Kopš 2000 gada man praktiski ir visi dati par visām stacijām. Zonžu dati gan nav.

 45. fēnikss Says:

  Vai tad Latvijā tiek palaistas meteo zondes? Padomju gados bija tāda lieta, bet mūsdienās…
  Tas baltkrieva meteo veidojums sevī ietver infu par okupācijas gadiem un līdz šodienai. Tā kā cilvēkam tā sistēma ir visai neveikla, tad tur mūsdienu rekordi neiet tik objektīvi kā iepriekšējās desmitgadēs. Bet viņš ir tik nelaipns cilvēks, ka ir bezcerīgi norādīt uz kādām kļūdām un to iespējamo labošanu. Priekš manis tā ir pēdējā vieta, kur skatīties, i to caur pirkstiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: