Par gaidāmo laiku turpmāk

Pašreizējās prognozes liecina, ka tuvākajā laikā Latvijā bieži ieplūdīs aukstas gaisa masas no ziemeļiem – gan gar anticiklona austrumu malu, gan ciklona aukstajai atmosfēras frontei un ciklonam šķērsojot Latviju. Atsevišķās naktīs, debesīm skaidrojoties un vējam pierimstot, gaisa temperatūra var noslīdēt krietni zem nulles, bet pārsvarā tā būs tuvu nulles atzīmei.

Saistībā ar aizejošo ciklonu, kas Latvijas dienvidrietumu rajoniem otrdien atnesa pusi no marta mēneša nokrišņu normas, daudzviet Latvijā trešdien un ceturtdien vēl gaidāmi nelieli nokrišņi, pārsvarā sniegs un slapjš sniegs. Gar anticiklona austrumu malu ceturtdien un naktī uz piektdienu Latvijā uz brīdi ieplūdīs aukstas gaisa masas no ziemeļiem, gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā noslīdēs zem -10 grādiem, tiesa, tas tiek prognozēts tikai uz dažām stundām, jo, anticiklona centram no Dānijas dodoties atpakaļ uz dienvidiem, kā arī, ciklonam gar Skandināvijas ziemeļiem dodoties uz Krieviju, Latvijā piektdien un naktī uz sestdienu uz brīdi ieplūdīs siltākas gaisa masas no ziemeļrietumiem.

Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi, sestdien Latviju šķērsos ar minēto ciklonu saistīta aukstā atmosfēras fronte, kas atnesīs īslaicīgus nokrišņus un aiz kuras no jauna ieplūdīs aukstākas gaisa masas. Brīvdienās gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā virs Latvijas austrumu rajoniem varētu sasniegt pat -15 grādus.

Uz zemes gaisa temperatūra tik strauji un krasi nemainīsies, jo to neļaus mākoņi, vējš un jūra. Liels sals vietām Latvijā iespējams naktī uz piektdienu, kad debesis varētu skaidroties un vējš varētu būt lēns. Bet kopumā gaisa temperatūra turēsies diezgan tuvu nulles atzīmei: naktīs mazliet zem nulles, bet, vējam iegriežoties no jūras, arī naktī gaidāmi nelieli plusi; dienās mazliet virs nulles, vairāk spīdot saulei, līdz +6 grādiem, bet zem biezas mākoņu segas arī dienas laikā gaisa temperatūra vietām saglabāsies ap nulli.

Nākamās nedēļas sākumā Latviju varētu sasniegt plaša Atlantijas ciklonu sistēma, atnesot daudz nokrišņu un vēlāk arī aukstas gaisa masas no ziemeļiem.

25 Atbildes to “Par gaidāmo laiku turpmāk”

 1. iBlog.lv Says:

  un es tā cerēju, ka marta beigās būs +15 :s

 2. maikls Says:

  Alūksnē šobrīd 44 cm sniega un +8cm diennakts laikā. Valkā 29cm un +9cm.

 3. zibsnis Says:

  Tātad Ziema turpinās! Un kā izskatās, līdz marta beigām neatkāpsies! Vismaz austrumu rajonos noteikti!

 4. Gubumakonis Says:

  Tatad Joe Bastardi un laika verotaju prognozes liela mera piepildas un tads pusziemas/puspavasara laikapstakli turpinas 🙂 Lai nu ta butu,man nav nekadu iebildumu un tads laiks martaa patiik 😉

 5. raitis_sametis Says:

  kur var dabūt operatīvos datus par sniega segas biezumu Latvijā?? Es saiti vēl neesmu atradis:/ (varbūt kāds izlīdzēs ar info…?).

 6. zibsnis Says:

  Cik ir meklēts, Latvijā neviens tādas ziņas, publiski, bez maksas nesniedz! 😦

  • maikls Says:

   Nu tajā krievu arhīvā kopā ar pārējiem datiem ir arī dati par sniega segu.

   http://rp5.ru//aselect.php – tur var atrast datus par Liepāju, Alūksni, Daugavpili, Kolku, nepilnus datus par Saldu un Rīgas lidostu; pie Igaunijas jāskatās Valga, kas ir tā pati mūsu Valka. Vēl var skatīties Lietuvas Biržus, kas mums ir tuvu, un Baltkrievijas Verhnjadvinsku.

 7. Romāns Kolduns Says:

  Mēneša sākumā prognozēja +15, bet tagad -15. Normāli.

  Joe Bastardi prognoze piepildās pa pilno. Es tak teicu ka būs auksti , bet neviens jau man neticēja…

 8. raitis_sametis Says:

  Bet mums te uz Kurzemes austrumu robežas vēl šās dienas izskaņā ir sniega nokrišņu brāzmas, sniega sega 9cm, patreiz +0,5 pie durvīm, bet iepriekšējā naktī bija vējš, kas nolauza vienu bebru aizgraustu ābeli…

 9. raitis_sametis Says:

  http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_laikapst%C4%81k%C4%BCu_rekordi
  ——-
  WOOW! Ko es atklāju! Rakstā (augstāk minētā saitē) šajā ievietoti bez manas ziņas mani apkopotie laika individuālie novērojumi. Nav slikti… Protams, tie ir tieši individuāli, kas nebūt neatspoguļo precīzi meteo lietas Latvijā, ja nu vienīgi kādas vispārējās tendences … (laikam Digital1 būtu sava roka jāpieliek)… pieklājības formas pēc ārējās saitēs pie šā raksta būtu jāpieliek bloga jeb rakstu avota adrese…http://klab.lv/users/meteo_lv… (nasing personal).

 10. lietusviirs Says:

  Nezinu kas to lapu attīsta, bet tur ir nepilnības. Piem man ir oficiāli dati par spiedienu kas ir ir virs 1048 hPa. Ja runā par spiedienu, tad noteikti jāmin, vai tas ir jūras līmenē vai vaktiskais. Piem 2007 gadā alūksnē bija 944 hPa. 2008 gada novembra sniga vētrā bija līdzīgi. 955 hPa ir apmēram rekords speideina kāds būtu jūras līmenī.
  Piemirst 2003 gada oktobra milziigais sniegs.
  nav tātdas mērviwnības HPa. SI mērvienību sistēmā hecto ir h. Tātad jābūt hPa.
  kopš 2000 gada man ir dati par lielāko daļu meteostaciju. Savikārt rīgai ir pat no 1998 gada.
  Ja ir interese, par konkrētiem notikumiem var mēģināt sakotaktēt.

 11. lietusviirs Says:

  Par veja rekordiem. Tai rakstā minētie 35 m/s iespējams bija rīgā. Ja nekļūdos tad venspilī stipri vairāk. Runājot par vēju droši vien jāmin, vai tās ir vēja brāzmas vai arī vidējais vējš. Tas ir divas dažādas lietas no meteoroloģijas viedokļa.

 12. b Says:

  wikipedia šādu informācijas devēju dēļ ir pilnībā pierādījusi, ka nav uzticams avots. Ja meklēju info sfērā, kurā neorientējos, tad iegrābties ir pavisam viegli. Tā kā meto lietas kaut cik saprotu, tad arī kļuva skaidrs, ka tur atrodamais lielākoties ir kaut kur sagrābstīts, apmuļļāts un kaut kas iebakstīts. Dažkārt var atrast ko interesantu, bet kopumā info wikipedijā ir šausmīgi zemā kvalitāte, tas nu ir skaidrs.

 13. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Šeit var apskatit ka izskatijas jura 18 marta pievakare ciklonam aizejot,puš diezgan stiprs ziemelu vejs brazmam pec sajutam kadi 15-16 m/s

 14. fēnikss Says:

  to b

  Izteici pilnīgi manas domas par Wikipedia. Tā nu ir vieta, kur labāk nemeklēt par lietām, par kurām maza sajēga, jo var tādā purvā iebraukt… Es tur biežāk meklēju izmantoto avotu adreses, kas ir rakstu apakšā. Tāpat tur šo to noderīgu var paņemt, bet tikai, ja tēma nav galīgi sveša. Vēl man tur patīk informācija par kino, seriāliem, aktieriem.

 15. b Says:

  prieks, ka fēnikss kaut kam piekrīt (: wikipedija ir viens liels vidusskolnieka referāts par viskautko, jā, bet atsauces gan var izmantot un pats meklēt kaut ko patiešām prātīgu.

 16. Kamielis Says:

  Vai kādam ir bildes par šodienas vulkāna izvirdumu no okeāna. televizorā bija iespaidīgi?

 17. Digital1 Says:

  to raitis_sametis

  Tas ir Romāns Kolduns darbs.
  Saki, ka tie ir personīgie novērojumi? Ja tā, tad tas raksts ir jādzēš, jo tas neatspoguļu Latviju kopumā.

  Mans darbs par šo tēmu ir te:
  http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_klimats

 18. saulcerite Says:

  Raitim-kadreiz kaut kur lasiju ,ka Latvijā esot vairākas ieplakas,kur ir ļoti minimāli nokrišņi.Vai Tev nav kas vairāk zināms .

 19. raitis_sametis Says:

  No seniem laikiem (un vecāk kārtēm) zināms, ka vismazāk nokrišņu ir Zemgales dienvidos vasarās…un ieplakās, kas ir uz austrumiem no Kurzemes un Vidzemes (Gaiziņkana apkārtnē) augstienēm… Tas ir t.s. “augstieņu efekts”, par ko raksts vēl jauzraksta. ***Pie viena jāpiebilst- vasarā ir vērojams arī t.s. “krasta efekts” (mans paša vārdu izgudrojums), kad siltās, bet pietiekmai mitrās dienās sevišķu gar Rīgas līča Vidzemes piekrasti bieži vērojami cb mākoņi, kamēr virs pašas jūras ir skaidrs…
  =====
  Digital1–> jā tie ir personiskie vērojumi, kurus reizi ceturtksnī (pa trim mēnešiem) atjaunoju…Kas attiecas uz Wiki kopumā – tad gan neapgalvoju, ka tur viss ir “s*t”, ir arī vērtīgi raksti.. (bet tā jau pavisam cita sarunas tēma)….

 20. fēnikss Says:

  to Digital1

  Tavs raksts iekš Wikipedia vairāk atgādina precīzu pārkopējumu no LVĢMA, kuras apraksti nebūt nav tie labākie – tiem ir sovjetisma piegarša. Vajadzētu nedaudz no reālās dzīves + aktualizēt informāciju.

 21. Digital1 Says:

  to fēnikss >>> Ieguvu no LVĢMA atļauju pārpublicēt info un lieta darīta. Atkal nepiekrītu. Ja es “aktualizēšu” informāciju, tad tas būs “personal research” … bet ja tev ir kāda laba ideja, tad uz priekšu. Manuprāt LVĢMA raksta ļoti enciklopēdiskā stilā, precīzi, saprotamu un tieši tā tā ir arī jāraksta Vikipēdijā – enciklopēdija nav vieta kur izpaust personīgo viedokli, nostāju vai publicēt sacerējumus.

  Bet vēlreiz saku, ja ir idejas, uz priekšu, piereģistrē niku (nereģistrēti var viegli norauties) un aiziet. Rādi, ko proti 🙂

  to raitis_sametis >>> Labprāt redzētu gudras sejas (smieklīgs apzīmējums) Viki 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: