Svētdien vietām iespējams stiprs slapjš sniegs, arī nākamnedēļ snigs

Laika apstākļus Eiropā, tajā skaitā Latvijā, šobrīd lielākoties ietekmē plašs augsta spiediena apgabals. Taču virs Ziemeļjūras šodien nonāks zema spiediena apgabals, kas svētdien atradīsies jau virs Polijas un Baltijas valstīm. Tiesa, no zema spiediena svētdien vairs nebūs ne miņas – atmosfēras spiediens šī veidojuma centrā būs virs 1015 hPa jeb 761 mm. Taču, tā kā apkārt šim veidojumam plašā teritorijā būs nedaudz augstāks spiediens, tad ar to būs gana, lai norisinātos ciklonam raksturīgi procesi un veidotos nokrišņi, vietām pat stipri.

Konvekcijas mākoņi šopēcpusdien vietām atnesīs nelielus, īslaicīgus nokrišņus. Arī naktī uz svētdienu vietām gaidāmi nelieli nokrišņi, iespējama mērena snigšana. Svētdien vietām Latvijā – lielākoties vietām centrālajos rajonos – modeļi prognozē stipru slapju sniegu, jo šeit varētu nonākt minētā necilā cikloniskā veidojuma „centrs”. Nelieli nokrišņi dienas gaitā var skart valsts lielāko daļu. Nokrišņu laikā gaisa temperatūra svētdien gaidāma ap +1 grādu, bet tur, kur uzspīdēs saule, gaiss sasils līdz +5..+7 grādiem.

Naktī uz pirmdienu vietām vēl var snigt slapjš sniegs, iespējama bieza migla, bet pirmdien gaidāms lielākoties sauss laiks un vietās, kur vairāk spīdēs saule,  izņemot jūras vējam pakļautos piekrastes rajonus, gaiss atkal sasils līdz +8 grādiem.

Naktī uz otrdienu vai otrdien Latviju sasniegs ciklons, kas saskaņā ar pašreizējām prognozēm atnesīs brāzmainu vēju, mērenu lietu un stipru slapju sniegputeni. Brāzmains dienvidu vējš pāries brāzmainā ziemeļrietumu vējā, kas atnesīs vēsākas gaisa masas. „Global Forecast System” patlaban prognozē, ka turpmākajās dienās brīžiem snigs un kļūs vēsāks.

42 Atbildes to “Svētdien vietām iespējams stiprs slapjš sniegs, arī nākamnedēļ snigs”

 1. Saksija Says:

  Nokrišņi noteikti būs, bet ir iespēja, ka tas būs tikai lietus. Lai līst!

 2. Gubumakonis Says:

  Nu jau interesantak 😉 Cerams,ka Riga un centralos rajonos vairak snigs,neka liis 🙂

 3. fēnikss Says:

  Bet kāpēc vienmēr tiek uzsvērts ciklonu centrs kā nokrišņiem bagātākā vieta? Tā ne vienmēr ir, jo nereti no frontēm izkrīt vairāk.

  • maikls Says:

   Ciklona centros biežāk ir maz nokrišņu vai pat debesis skaidrojas, it īpaši spēcīgu ciklonu centros. Bet šādos vārgos veidojumos gan centrā mēdz būt ilgstoši un stipri nokrišņi, varbūt tāpēc, ka izteiktu atmosfēras fronšu vienkārši nav un tie biežāk ir mazkustīgi. Spēcīgi cikloni biežāk ātri pārskrien pāri, bet to frontes gan, ja iet pāri visā garumā, nevis šķērsām, var atnest ilgstošus nokrišņus.

 4. raitis_sametis Says:

  Tuvojas atziema 09-2:))

 5. Cb Says:

  Nekādas atziemas nebūs. Pat aprīlī un maijā raksturīga parādība ir cīruļputeņi. Tāpat dienas laikā būs +, jo saule silda arvien vairāk.

 6. Maija Says:

  Piebalgas pusē vēl ir tik daudz sniega,kad liekas-ziema šogad tik ātri neatkāpsies!Nekāda siltuma vēl nav,sniegs kūst ļoti lēnām.Būs vēls pavasaris.Nav jau arī ko brīnīties,jo 90-tajos vienā pavasarī, maija sākumā, bridām līdz ceļiem sniegā.Bija karsti,bet kājās vajadzēja pamatīgus gumijniekus.Kā būs šogad,redzēsim,bet pašlaik-sniega ļoti daudz.Bez saules brillēm ārā nevar rādīties!

 7. raitis_sametis Says:

  Pārdaugavā sniegs ap 7cm, vietām jau “melna zeme”, turpinās atkusnis ar sauli, lai gan patreiz 7 balles mēreni augsto ac+as mākoņu pārklājums…

 8. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau kuro dienu pēc kārtas visu dienu spīd saule un ir ap +7°C (Saulē visi +16°C)

 9. Aerolid Says:

  Saulē grādus nemēra!

 10. kika Says:

  Salacgrivaa shodien sauliites nav,apmaacies ,mazliet nejauks vejsh un gradi +6 +7 bija ap 14.00.

 11. raitis_sametis Says:

  Rīgā šodien bija +5, bet naktī uz rīta pusi pat -6….pēcpusdienā 7 balles mākoņainība ar ac+as slāņiem, gubu cu redzami tālu austrumos un ZR pusē… iztikām bez nokrišņiem…

 12. maikls Says:

  GFS atkal “labi” izmainījis prognozi: šorīt vēl prognozēja stipru slapju sniegu svētdien Latvijas centrālajā daļā, tagad prognozē, ka tikpat kā nekas nebūs. Tagad tikai atliek gaidīt, ka otrdienas ciklonu GFS pagaisinās. 😀 Daži citi modeļi iepriekš prognozētā ciklona vietā šorīt jau prognozēja tikai nelielu zema spiediena ieplaku.

 13. raitis_sametis Says:

  😦 Bet es jau sapriecājos…

 14. maikls Says:

  GFS prognozes nav vienīgās prognozes, un galu galā prognozes nav faktiskie laika apstākļi. Gan jau vietām Latvijā svētdien/naktī uz pirmdienu būs virs 5 mm nokrišņu.

 15. raitis_sametis Says:

  Nu bet – meteo vērošanā tas jau ir tas lielākais prieks: ka ne tuvu ne vienmēr tās prognozes piepildās, un realitātē – viss notiek daudz trakāk, kā varbūt iepriekš “paredzēts”!?

 16. Gubumakonis Says:

  Varetu piekrist Raitim 🙂 Nu galigi negribetos,lai tie cikloniski veidojumi izzustu neatnesot te neko interesantu 🙂 Ceresu,ka ta nebus 🙂

 17. saulcerite Says:

  Nupat kā no Gaiziņkalna-ceļi perfekti, bet aiz sašķūrētajiem sniega kalniem neredz ne krūmus ne grāvjus.Sīkie bērzi un alkšņi saliekti kā ritenī un ar galotnēm iesaluši sniegā.Diez kā viņi pavasarī iztaisnosies.Bet saule spēcīga,var ļoti labi nosauļoties.

 18. fēnikss Says:

  UV starojums pagaidām ir ļoti vājš, tā ka iedegt varētu būt pagrūti. Ne vizuāli, ne kā siltumu UV starus cilvēks nevar sajust.

 19. snake Says:

  UV indekss tiešām patreiz ir ļoti zems, 1, max.2, lai sāktu normāli iedegt vajag vismaz 3

 20. saulcerite Says:

  Piekrītu-bet veselīgu sejas krāsu var iegūt.Saules gaisma ir arī vislabākais antidepresants/bioķīmija/

 21. Cb Says:

  Bet šodien Jelgavā gaiss sasila līdz +7,2 grādiem. Šāds saulains un silts laiks patiešām iepriecē. Bet īpaša jēga no parastiem cikloniem šobrīd nebūtu, jo tie atnestu tikai rudenīgu laiku- pārsvarā pelēku un aukstu.

 22. ccbb Says:

  Saskaņā ar oficiālajiem mērījumiem vakar Jelgavā gaiss sasila līdz +5,6 bet minimālā temepratūra bija -7,9 gradi

 23. raitis_sametis Says:

  Šorit-drusku cerīgāk izskatās, Rīgas Pārdaugavā sniga sniegs no rīta+1cm klāt pie segas.

 24. raitis_sametis Says:

  Bet- skaidrojās, un saule:( kāds priecātos- bet ne es. Tā bija tikai neliela oklūzijas fronte, kas no rīta deva nelielu sniegu…

 25. raitis_sametis Says:

  15.03.2009. plkst.8:25Šodien, 15.03., Latvijas dienvidu rajonos, snigšanas laikā pasliktināsies redzamība līdz 200 – 500 m.<- brīdinājums no meteo.lv

 26. Saksija Says:

  No rīta tiešam bija dažas pārsliņas, bet jau deviņos no rīta sāka skaidroties. Tagad Rīgā par spīti visām prognozēm spoži spīd saulīte, manā temometrā mājas rietumu pusē +5 grādi. 🙂

  • maikls Says:

   LVĢMA no rīta pat izsūtīja brīdinājumu Rīgai par redzamības pasliktināšanos snigšanas dēļ, vienu brīdi sniga stipri, bet mākonis bija salīdzinoši neliels. Bet to, ka debesis brīžiem skaidrosies, prognozēja visi, tikai, protams, nevar iepriekš pateikt, kur tieši būs mākonis un kur tieši un cikos būs saule. Un attiecīgi temperatūra var būt no +1 snigšanas laikā līdz +8 saulainā laikā.

 27. Gubumakonis Says:

  Ja,uzRigu solitie intensivi nokrisni nu nemaz nesteidzas 😦 No rita un pa nakti Zolitude uzkrita vien dazas parslinjas,un velak skaidrojas,tagad sak nedaudz apmakties,bet tomer nevienapotenciali nokrisnu nesosa makonjaparskatama apkartne pagaidam neredz. Ta jau ir,tas interesantakas prognozes biezi vien nepiepildas 😦 Interesanti,vai kaut kur Latvija ir stipri snidzis? Pec radara spriezot vietam nokrisni tomer bija..

  • maikls Says:

   Nu, pēc radara spriežot, modeļu prognozes par diezgan stiprajiem nokrišņiem piepildās, izvietojums, protams, nav precīzs, bet to jau arī nevar gaidīt. Vienīgi nevar zināt, vai radars atkal nekļūdās, jo pie lietus-sniega-krusas sajaukuma tas mēdz rādīt nepareizu intensitāti.

 28. fēnikss Says:

  Šodien nopirku bambusu – Phyllostachys bissetii stādu. Tikai, kur ir pavasaris? Lai arī nabags atradās ārā, tomēr baidos, ka šis var neizturēt aukstās naktis (pieļauju, ka -8…-10 vēl būs ne reizi vien), jo ir sākušas plaukt jaunās lapas. Starp citu, vienā Rīgas parkā kādam krūmam redzēju, nevis zaļus pumpurus, bet sakļāvušās, plaukt gatavas lapas. Bez lapām nevaru pateikt, kas par sugu. Un vispār, liepām tik lieli un gaiši pumpuri, kā pērngad pēc superziemas. Kur tad šie paspēja tā attīstīties, jo rudenī nekā tāda vēl nebija… Atšķirībā no pērnā gada, šogad negaidu ievu ziedus aprīļa beigās. Bet dažas kastaņas pat pērn uzziedēja tikai maija sākumā, nevis aprīlī, kā 2000. gadā. Es, protams, izsakos par Rīgas siltākajām vietām, nevis par Latvijas aukstajām ārēm.

 29. Cb Says:

  Jelgavā tmax šodien +7,7 – jauns rekords nozīmīgā dienā. Pēc tam apmācās un sākās mērens, īslaicīgs lietus

 30. b Says:

  No Limbažu rajona ziņoja par pamatīgu snigšanu un pēc radara spriežot arī kurzemes dienvidos visu dienu ir padaudz nokrišņu, tikai šķiet, ka tas ir lietus.

 31. raitis_sametis Says:

  Arī tagad vakarā- kad atkal esmu Zantē (uz kurzemes robežas pusceļā starp Tukumu un Saldu) dienvid-austrumu pusē vizuāli redzami vidēji augsto as+ac sablīvējumi, kuri arī novērojumu vietā radīja nelielu lietus nokrišņus. Bet neko vairāk. Iespējams, ka DA pusē no novērojumu vietas, šie nokrišņi ir jūtami lielāki…

 32. raitis_sametis Says:

  Arī LTV1 ziņās – apakšējā rindā ziņoja “nākamās nedēļas vidū atgriezīsies ziema” …

 33. Gubumakonis Says:

  Nu Riga neka interesanta sodien,nokrisi ar pilniba izpalika 😦 Bet siltummiliem par prieku diena bija loti silta,lidz+6+7 dienas viduu.Nekas cits neatliek,ka gaidit nakamas nedeljas vidu,varbut tad ari buus kaut kas 🙂

 34. fēnikss Says:

  Vispār, man bija auksti. Zinot, kādas ir diennakts max temperatūras marta vidum – pēc vecās normas, tad šī diena bija vien silta, nevis ļoti silta. Nē nu, var jau visu sagriezt kājām gaisā un vēl piebilst, ka šodien varēja stundām tupēt Daugavā, jo karstums bija vienkārši neizturams. Protams, reāli šāds laiks var būt pat maija sākumā, tāpēc grēks žēloties.

  to Cb

  Es Tev aizrakstīju uz e-pastu. Apskaties, lūdzu!

 35. raitis_sametis Says:

  Uz Daugavas tupēja zemledus makšķernieki šodien, nedēļas laikā 2 no tiem slīkuši, 2 izglābti.

 36. kika Says:

  “No Limbažu rajona ziņoja par pamatīgu snigšanu ”
  Salacgrivaa,kas ari Limbazju rajonaa,dienas viduu uz 5 minutem paradijas sniegs un tikpat atri pazuda. nezinu ka citviet rajonaa…

 37. b Says:

  Man no Alojas ziņoja, ka dikti snidzis rīta vakar dienas pirmajā pusē.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: