Ciklons pamazām izzūd, turpmāk debesis brīžiem skaidrosies

Ciklons, kas Latvijai atnesa daudz nokrišņu laikā no svētdienas vakara līdz otrdienas priekšpusdienai, pamazām zaudē savu ietekmi. Tuvākajās dienās Latvijā saglabāsies lēns vējš, debesis brīžiem skaidrosies, nokrišņu būs maz.

Ciklona centrs pirmdien dienas otrajā pusē atradās virs Latvijas centrālajiem rajoniem, un visvairāk nokrišņu, kuri izkrita kā slapjš sniegs, bija Vidzemes rietumdaļā, Latvijas centrālajos rajonos un Ziemeļlietuvas centrālajā daļā. Naktī uz otrdienu ciklona centrs pārvietojās uz Rīgas līci, un tad visvairāk sniga Ventspils, Talsu un Tukuma rajonā.

Šis ciklons līdz otrdienas rītam Lietuvas pilsētā Biržos, kura atrodas aptuveni 40 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Bauskas, kopumā ir atnesis 35 milimetrus ūdens ekvivalenta un 28 centimetrus svaiga sniega, un kopējā sniega sega šeit otrdienas rītā ir 36 centimetri.

Alūksnē sniega segas biezums otrdienas rītā sasniedz 41 centimetru, šeit gan ciklons atnesis tikai 9 centimetrus svaiga sniega, bet šī ir biezākā sniega sega Latvijā šajā ziemā. Arī 2008. gadā biezākā sniega sega izveidojās tieši martā. Kolkā ciklons atnesis 18 centimetrus sniega. Turpretī Kurzemes dienvidus, tāpat kā Latgales dienvidus ciklona nestie nokrišņi skāra maz, šajos reģionos tikai nedaudz lija.

Izzūdošā ciklona centrs arī trešdien atradīsies Latvijas tuvumā, bet nokrišņi gaidāmi vairs tikai vietām. Atmosfēras spiediens lēnām paaugstināsies, un no ceturtdienas līdz sestdienai laiku Latvijā, visticamāk, noteiks plašs, bet vāji izteiks augsta spiediena apgabals. Atlantijas ciklons, kura ierašanās iepriekš tika prognozēta ceturtdien vai piektdien, paliks tālu uz ziemeļrietumiem no Latvijas.

Līdz ar to tuvākajās dienās turpinās valdīt lēni vēji, debesis brīžiem skaidrosies un nokrišņu kopumā būs maz, dažās dienās nemaz, bet daudzviet var veidoties migla. Zem skaidrām debesīm un pie lēna vēja gaidāmi lielāki gaisa temperatūras kontrasti.

Ja pirmdien gaisa temperatūras diennakts amplitūda daudzviet Latvijā nesasniedza pat vienu grādu un gan naktī, gan dienā temperatūra svārstījās ap nulli, tad tuvākajās naktīs zem skaidrām debesīm gaiss dažviet var atdzist līdz -5..-10 grādiem, bet dienās, spīdot saulei, gaiss dažviet var sasilt līdz +4..+7 grādiem. Tiesa, grūti novērtēt, cik ievērojami uzsnigušais sniegs kavēs gaisa temperatūras paaugstināšanos diennakts gaišajā laikā.

Šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā Latviju tomēr varētu skart nākamais ciklons; modeļu prognozes pagaidām ir dažādas. „Global Forecast System” šobrīd prognozē, ka nākamnedēļ virs Lielbritānijas, vēlāk virs Skandināvijas atradīsies anticiklons, gar kura austrumu malu Latvijā un lielā daļā Eiropas ieplūdīs aukstākas gaisa masas no ziemeļiem.

Šī prognoze sakrīt ar meteorologu organizācijas “Accuweather” speciālista Džo Bastardi iepriekš izteikto prognozi, ka marta pēdējās divās nedēļās Eiropā, it īpaši Eiropas rietumu un centrālajā daļā, gaidāms ievērojami aukstāks laiks nekā parasti.

11. martā plkst. 7:05
Bet pirms varbūtējās vēsāku gaisa masu atgriešanās marta otrajā pusē gaiss vietām Latvijā, spīdot saulei, var sasilt līdz +8..+10 grādiem (15. vai 16. datumā); Lietuvas modelis jau ceturtdien vietām Latvijā prognozē līdz +7 grādiem (gan jāšaubās, vai modelis savos aprēķinos ir ņēmis vērā sasnigušo sniegu, kas traucēs saulei sasildīt gaisu piezemes slānī).

88 Atbildes to “Ciklons pamazām izzūd, turpmāk debesis brīžiem skaidrosies”

 1. zibsnis Says:

  Lai dzīvo Ziema! 🙂

 2. Gubumakonis Says:

  Tiesi ta,piebiedrojos pilniba!!! Man Loti patik sitads laiks!! 🙂 ))))

 3. maikls Says:

  Jēkabpilī jau spīd saule (caur augstajiem mākoņiem), sniegs kūst.

 4. fēnikss Says:

  “ziņo mediji”
  Pa savu īso dzīvi esmu sapratis tikai vienu – mediji ir pēdējais, kam ticēt, ko ņemt vērā. Bet kopumā nu ļoti parasts marts. Kad tad vēl snigt, ja ne martā… Šādu laiku vai pusē gadu atceros aprīlī, bet martā tāds šķiet pavisam normāls.

 5. saulcerite Says:

  tad jau laikam piesals.Tas priecē, jo sestdien paredzēts braukt uz Gaizi;nkalnu-baudīt ziemas priekus .

 6. Saksija Says:

  Tas sniegs Rīgā kūst diezgan strauji, visur peļķes un dubļi

 7. cumulus Says:

  http://foto.inbox.lv/orkaans9/Slapjsh-sniegs-Riigaa

  te var apskatīt šī rīta bildes, kuras fotografētas Rīgas centrā, Teikā un Biķernieku mežā.
  Biķernieku mežā šodien bija tik ļoti daudz nolauzti zari un vairākus redzēju kā lūzt.
  Bija interesanti-viss klusumā un tad pēkšņi skaļš krakšķis un liels zars kopā ar sniegu un lielu troksni nokrīt zemē… 🙂
  Lielākie zari garumā pārsniedza 10 m!
  Skats mežā gandrīz tāds pats,kā pēc sniega vētras… 🙂
  būs laikam man arī jāseko “gubumakoņa” piemēram un jaizveido foto blogs! 🙂

 8. mārtiņš Says:

  es nesaprotu, kas var patikt tajā šļurā? es saprastu īsts, riktīgs sniegs, -10°C, tā lai nav kauns slēpes vilkt ārā.. a šitādā te – ne īsti nopeldēties, ne sniegavīru uzvelt…

  btw, Rīgas tālais centrs – sāk atkal spēcīgi snigt

 9. raitis_sametis Says:

  http://www1.videogaga.lv/video?id=oxirozbbjowerdscnr
  ——–
  Mans otrais video – no 10.3.09. rīta sniegiem…
  Patreiz arī Pārdaugavā – pa reizei nedaudz uznieg, bet nedaudz arī saule caur cu+st mākoņiem lūkojas….

 10. Gubumakonis Says:

  Loti smuki un man pienemami laikapstakli,Rigas centra noteikti pamatigs slapdrankjis un atri kust,te Zolitude nedaudz forsak 🙂 Nomeriju sniegu no rita- pagalma apm.10-12 cm sniega ir bijis,meza un plavas 16-18 cm svaiga sniega,soreiz tiesam meza un Zolitude izskatijas ka pec sniegavetras novembri,tikai postijumu luzusu zaru un koku veida ir pat krietni vairak,ka toreiz,no rita staigajot pa mezu pat bailigi bija,jo klusuma ik pa bridim krakskeja un luza zari apkart un ik pa bridim uzgazas ari kada sniega salts no kokiem,bet kopuma loti smuki,biezak butu tadi laikapstakli!! 🙂 Sis notikums tomer ir ieveribas cienigs un nemaz katru gadu Riga negadas tadi slapja sniega nogulumi uz koka zariem,pedejo reizi tads notikums bija pirms vairakiem gadiem,un pie tam aprila sakuma(seit neiet runa par vienkarsi bagatigiem sniegputeniem) Seit ir mana si marta sniegputena hronika,ko papildinaju ar si rita tapusam bildem-Zolitude-Imantas mezs 🙂
  http://weatherfoto.wordpress.com/

  • maikls Says:

   Vārdnīcā rakstīts, ka sniegputenis ir “sniega pārvietošanās tuvu zemes virsai vai sniega segas virsai vēja iedarbībā, parasti snigšanas laikā”. Lūdzu, būsim konkrēti ar terminiem, citādi kādā reizē var rasties pārpratumi. Šoreiz taču vēja tikpat kā nebija, vien šodien jūtamāk pūš gar ciklona dienvidu, dienvidaustrumu malu.

   Daži modeļi prognozē ciklona centra atgriešanos uz Latviju trešdien un tad kaut kur – ticamāk, ka vietām Kurzemē un Zemgalē, atkal varētu pāri iet kāda neliela josla ar mērenu snigšanu.

 11. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/sniegs100309
  ——-
  tagad manējā foto sērija no sasnigušā sniega ap pusdienas laiku…kūst, un arīdzan arī nolūzuši zari no sniega smaguma.

 12. raitis_sametis Says:

  Neoficiāli kļuvis zināms – arī daļā Jūrmalas nav bijusi elektrības padeve šodien no rīta…

 13. kika Says:

  Salacgrivaa arii nakti sasniga sniegs diezgan daudz,njemot veraa ka brivdienu sauliite ieprieksheejo gandriz pilniba bija izkauseejusi. no rita pasakains skats- koki balti,viss mezjs ,kas pie majas – apsnidzis…. kad kjeros pie sniega laapstas-sniegs slapjsh un zem sniega taa pati vakar izveidojusies putra..
  ar isiem partraukumiem shodien ari snieg visu dienu.kuust un snieg klaat….

 14. Cb Says:

  Jelgavā uzkrita patiešām dziļš sniegs (nu nezinu kādi 25 cm vismaz), ņemot vērā, ka tas vēl bija pieblietēts, nokrišņu daudzums bija īpaši liels.

 15. fēnikss Says:

  to Gubumakonis
  “biezak butu tadi laikapstakli!!”

  Es arī tā domāju, kad lasu par daudzu cilvēku nāvi, lielām katastrofām, jo nav nekā labāka šai saulē kā citu ciešanas.
  Pat tik nenozīmīgs notikums kā šis sniegs, radīja zināmus postījumus ne tikai kokiem, bet arī cilvēku īpašumam. Manuprāt, ir nekorekti publiski priecāties par šādu situāciju. Jo citādi visi varētu aizrauties ar kaismīgu apcerēšanu, kad kādu aplaupa, piekauj, kropļo – nu tas taču ir kaut kādā mērā estētiski, kad kaut kas notiek.

 16. Cb Says:

  http://www.jelgavnieki.lv/?act=4&art=11044
  Te var alasīt par situāciju Jelgavā + fotogalerija

 17. saulcerite Says:

  Saprotami,ka Gubumakonis priecājas par to sniega daļu kura atnes prieku un pat estētisku baudījumu vairumam pozitīvi noskaņotu cilvēku.Saredzēt visur šausmas un ciešanas-tas vairāk ir žurnālistu liktenis.Katrs gadalaiks kādu iepriecē bet citu skumdinaķādam palīdz/slēpotajiem unsniegavīru cēlējiem/bet citam traucē/sētniekiem un siltummīļiem/.

 18. Romāns Kolduns Says:

  Es taču vakar teicu ka būs ziema un ka Joe Bastardi prognoze piepildīsies. Tā Saule īpaši daudz nerādās. Un ja arī būs saule tad sniegs atstaros tās gaismu un tāpēc neizkusīs tik ātri kā te dažs labs jau cer. Pieļauju domu, ka šī ziema vispār varētu beigties tikai ap maiju. Par aprīli vēl neko interesantu nesaka, tad jau nebūs ne +15 ne 20°C. Citādi jau pa radio un citur tik to vien runātu ka būs silts. Ogrē tagad ap +1°C, sniegs kūst lēni un peķļes ir tikai dažviet. Starp citu lietuviešu modelis prognozē -5 jau šonakt. Un ja vēl pēc tā visa ieplūdīs aukstās gaisa masas gar ciklona austrumu malu, tad viss: -30, ne mazāk. Īsāk sakot – siltuma nebūs un viss.

 19. b Says:

  kā var gar ciklona austrumu malu ieplūst siltums 🙂
  man jau arī dikti gribas pavasari, bet šāds laiks tiešām iepriecina. Un, Fēnikss, pilnīgi jebkuri laika apstākļi kādam ir nāvējoši vai postoši. Siltas ziemas novedīs līdz bankrotam jau tā nīkuļojošos ziemas tūrisma lauku uzņēmējus, pāragrs siltums un tam sekojošas salnas vispār ir gatavās kristālu naktis… nu ņem kādus laika apstākļus gribi – tie visi var nodarīt kādam ļaunu, taču tie arī kādam ir patīkami. piemēram, man patīk apjaust dabas varenību. Kam gan vēl būtu spēks izgāzt miljardiem tonnu sasaldēta ūdens virs visas Latvijas vienas diennakts laikā… tas ir fenomenāli!

 20. fēnikss Says:

  to Cb

  Nu tur kaut kā galīgi nebija nekā no ziemas romantikas – vienas vienīgas problēmas un postaža. Un te vēl atrodas bohēmisti, kuri lido pa gaisu, kuriem bezmaksas siltums mājoklī. Daži jau te vispār grib pavasari nozagt un -30 marta vidū palaist. Nezinu nevienu sirmgalvi, kurš priecātos par ziemu. Tātad gan jau dzīve izmācīs šos ļauna vēlētājus.

 21. fēnikss Says:

  to b

  Runa kā vienmēr ir par sabiedrības lielāko daļu, par valsti, kura grimst parādos un ir gatava atdoties dāsnākajam maksātājam. Нам такой снег не к месту.

  Kas jums tur abiem ar to ciklona A-malu?

 22. Cb Says:

  fēnikss, meži no rīta un naktī gan bija skaisti nosniguši. Tomēr es vēlos siltumu. Marts man asociējas ar sienu un saulainu laiku, normāli būtu vismaz +5…+10 grādi. Aprīlī normāli būtu jābūt +15…+20, maijā – vismaz +20…+25, jūnijā +25…+30, jūlijā +30…+35, augustā ap +30, septembrī +20…+25, oktobrī +15…+20, novembrī ap +10, decembrī ap +5…+10, janvarī ap +5, februārī – līdzīgi kā novembrī un atkal…

 23. Saksija Says:

  Nākamās brīvdienas pēc GFS prognozes var būt siltas, temperatūra pakāpsies līdz +10 grādiem.

 24. lietusviirs Says:

  Koldunam:
  Diez vai gar ciklona austrumu malu varētu ieplūstu aukstas gaisa masasm jo tās nāktu no dienvidiem, kur nemaz tik auksts nav. 🙂

  Šķiet Joe Bastardi martu prognozeja aukstu. Bet tagad tacū ir virs normas. Sniegs sasniga, bet tur nav nekāda saistība ar aukstumu.

  Es varbūt esmu akls, bet tas Joe Bastardi, izmanto tieši to pašu metedi, ko extrasensi un citi “…”. Ja palasa ko īsti viņs raksta, tad plaši tiek iazmantotas vispārīgas frāzes, kuras izpildīsies gandrīz vienmēr. Pie tam tas tiek noformulēts tā, ka katrs var piemeklet ko grib.
  Piemēram:
  “While bursts of warmer air will occur from time to time, true spring, relative to averages will not come early to Europe this year”.
  Ko nozīmē “time to time”? Ko nozīmē “early”?

  Tajās vietās kur viņs mēģina tomēr dot ko konkrētāku, viņš mēz kļūt neuzmanīgāks un kļūdīties.
  Piemēram:

  Piemēram:
  “but March will not be a warm month in most of western and central Europe.”
  Marta pirmā nedēļa centrāleoropā bija pat 5 grādus virs normas(Latvijā divus). Rietumeiropā ap normu. Pie tam, ko nozīmē “will not be a warm month”. Vai to ka tas nebūs būtiski virs normas, vai to ka nebūs ap normu?
  Ja tur domāts, ka nebūs būtiski siltāks par normu, tad paceļot latiņu var pacelt pēc patikas augstu un vienmēr būs taisnība.

  Neesmu redzējis(varbūt slikti meklēju) kad viņš tiešām kādreiz būtu analizējis situāciju.

  Es ceru nevienu neaizskart, bet Joe Bastardi ir prasmīgs šarlatāns, kuram labi padodas vadīd daudzu cilvēku domas, un kurš ar to ceļ savu popularitāti un drošī vien arī pelna.

  Man ir sajūta, ka viņš ir vēl traģiskāks gadījums, ka fanātisķi kuri pie globālās sailšanas vaino cilvēku.

 25. b Says:

  nu ir patiešām traki, ka kādam laika apstākļi kaitē, bet nevar taču visu laiku sērot, ka ka’dam ir slikti. Ir patiešām briesmīgi, ka mūsu valstī daudziem nepietiek naudas pat apkurei, bet dažiem tomēr ir paveicies, ka apkure ir un tas nenozīmē, ka viņiem jābūt vainīgiem un jāraud ik reizi, kad temperatūra noslīd zem nulles. Es nepriecājos par citu bēdām, bet par to, ka šādi laika apstākļi man rada prieku, tie vienkārši liek justies labi un interesēties par meteoroloģiju un lai arī kā, tas ir noderīgāk man un sabiedrībai – interesēties un mācīties, nevis sēdēt un raudāt, no tā nevienam labāk tāpat nepaliks.

  to lietusviirs
  Runājot par Bastardi. sākumā man liekās, ka viņš tiešām ir gudri, viņš diezgan pamatoti ar to Atlantijas okeāna spiediena indeksu pamatoja gaidāmo aukstumu janvārī, ko arī sagaidījām, bet pēdējās prognozes gāztin gāžas ārā. Martā gandrīz vienmēr Eiropā uznāk aukstuma viļņi, arī šogad modeļi vienu visu laiku gatavo vienu, bet vislaik atliek un atliek.

 26. fēnikss Says:

  lietusviiram

  O, nu milzīgs paldies no manis un visiem трезво domājošiem! Beidzot atmaskoji to Bastardu! Man jau likās kaut kas aizdomīgs pie viņa. Bet nebiju papētījis džeka nodarbošanos. Man labāk patīk lasīt siltummīļu publikācijas, kā Simon Keeling no WeatherOnline. Vismaz kaut kas dvēseli nomierinošs. Lasīt par siltumu, siltas prognozes ir tas pats, kas lietot trankvilizatorus. Karstuma gaidīšana gan uzbudina visu nervu sistēmu, jo sāku gaidīt rekordus, peldēšanos un visādas citādas aktivitātes, nemaz nerunājot par labo ietekmi uz augiem – ražu.

 27. Romāns Kolduns Says:

  http://pogoda.ru.net/monitor.php?id=26422 – kaut kā neizskatās ka būtu baigi virs normas – par 0,2°C zem normas marta temperatūra (vismaz pašlaik tā ir). (skat. отклонение
  от нормы tajā tabulā un sapratīsi, kuram te taisnība). No kurienes tu, Lietusviirs, izrāvi ka bija par 5°C siltāks par normu – nezinu. Tad jau būtu jābūt +4°C katru dienu (dienā ap 6 , naktī ap 2°C) bet tā NAV.

  Izlasi uzmanīgāk šīs prognozes pirmspēdējo rindkopu “Šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā Latviju tomēr varētu skart nākamais ciklons; modeļu prognozes pagaidām ir dažādas. „Global Forecast System” šobrīd prognozē, ka nākamnedēļ virs Lielbritānijas, vēlāk virs Skandināvijas atradīsies anticiklons, gar kura austrumu malu Latvijā un lielā daļā Eiropas ieplūdīs aukstākas gaisa masas no ziemeļiem.” – tātad gar ciklona austrumu malu tomēr ieplūdīs šis aukstums un BŪS sals un sniegs un ziema. Par vasaru vari aizmirst uz visiem laikiem.

 28. b Says:

  Koldunam
  Tur skaidri rakstīts, ka gar ANTICIKLONA austrumu malu, nevis ciklona!!!
  Un lūk par vidējo gaisa temperatūru Rīgā:
  http://www.meteo.lv/public/grafiki_riga.html

  • maikls Says:

   Kuras Joe Bastardi prognozes ir izgāzušās? Cik atceros, viņš rakstīja, ka marta sākumā būs siltums, bet ne uz palikšanu. Aukstumu no marta vidus viņš savās prognozēs ir atbīdījis uz marta otru pusi – neuzskatu, ka tā būtu kaut kāda izgāšanās, jo neviens cits neko precīzāku nespēj piedāvāt.

   Iepriekšējos divus aukstuma viļņus šogad viņš prognozēja precīzi un laikam vislaicīgāk no visiem. Viņa auditorija ir Rietumeiropa, nevis Latvija, tāpēc nevar jau visu viņa teikto tieši pārnest uz Latviju. Un viņš ir siltummīlis, cik atceros viņa rakstīto par to, kas viņam patīk un kas, viņaprāt, nāktu par labu cilvēcei. Tāpat viņš ir zaļi domājošs. Vienkārši viņš ir skeptisks par globālās sasilšanas turpināšanās prognozēm un par cilvēku ietekmi uz šādiem globāliem procesiem, viņš nemaz nenoliedz, ka sasilšana pēdējās pāris desmitgadēs ir bijusi.

 29. raitis_sametis Says:

  Viena – skaista diena šodien ir aizvadīta! Kaut tādas biežāk būtu!

 30. b Says:

  baigi nesekoju līdzi, bet tas februāra solītais aukstums man liekas Eiropā bija tāds pavārgs un aukstumu martam vins solīja no 5.-15 martam, tagad atbīdīja un tas šajā gadījumā tiešām izskatās pēc minējuma, jo martā aukstuma viļņi ir gandrīz vienmēr.
  Man liekas, ka viņš tiešām ir gudrs, taču tās prognozes šķiet nedaudz tendenciozas un paņemtas no pirksta. Par janvāra aukstumu gan bija precīzi.

 31. fēnikss Says:

  to Romāns Kolduns

  Viss ir piedodami, bet tomēr vajadzētu nedaudz piedomāt pie argumentiem un kādā ta tonī… Tajā baltkrieva veidotajā saitā var skatīties kā pēdējā vietā, kad nekas nekur nedarbojas. Viņš ir izzīdis kaut kādu mistisku normu par 1971.-2000. gadiem. Tāpēc to vari mierīgi neņemt par argumentu, jo mēs Latvijā pagaidām operējam ar veco normu. Turklāt vismurgainākais viņam ir sanācis novembris, kurš it kā ir bijis normāls, jo viņa jaunā norma ir kļuvusi neticami silta. Kā tajā periodā novembris var būt siltāks kā iepriekš, ja 1993. un 1998. bija ekstremāli auksti novembri un visi dati liecina, ka šajā periodā novembra vid. temp. ir zemāka?
  Jaunā norma http://pogoda.ru.net/monitor.php?id=26422&month=11&year=2008
  un vecā norma http://pogoda.ru.net/monitor.php?id=26422&month=11&year=2007

 32. lietusviirs Says:

  Februāra temperatūras anomālija eiropā:

  Man izskatās, ka tā ir kā reiz ap normu.

  Pirmās janvāra nedēļas anomalija eiropā:
  http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/analysis_monitoring/regional_monitoring/wctan1.gif.

  Neizskatās, ka centrāleiropā būtu bijis auksts.

  Par cik, laika patternus tendences var prognozēt līdz 2 nedēļām, tad var paspēt arī pamainīt prognozes. Un par cik pēc siltāka perioda parasti nāk aukstāks tad redzot ka siltākais ievilksies, var pabīdīt arī aukstāko.

  Viņš nereti savos pareģojumos (par prognozēm to nevaru nosaukt 🙂 ) norāda, par kuru eiropas daļu iet runa. Pie tam ja rietumeiropai gaidams vēs vai auksts laiks, tad austrumeiropai vainu ir mēreni silts vai arī stipru auksts. Mēreni silts ir ja rietumeiropā aukstais gais nāk no Z/ZR, savukārt stipri auksts, ja vēsais gais nāk no austrumiem.

  Vai kāds ir savācis Joe prognozes par ilgāku laiku. Ja ir tad varētu detalizētāk papētīt.

 33. fēnikss Says:

  Maiklam

  aizsūtīju komentāru ar 2 saitēm, tāpēc lūdzu izlaid to cauri!

 34. b Says:

  Janvārī tas lielais aukstums bija nišķi vēlāk, ja nemaldos 8.janvāris bija aukstākā diennakts Londonā kopš 1993.gada. Ja tev ir piejams, moš pasties, kā bija otrajā janvāra nedēļa, man liekas, ka tur vajadzētu būt aukstākam, jo arī Vācijas austrumos uznāca baigais aukstums.

 35. Gubumakonis Says:

  Protams,sadu stihiju laikaa es pirmkart saskatu dabas varenumu,skaistumu,interesantus laikapstaklus galu galaa,ne,es nemekleju navi un ciesanas un nepriecajos par tam,un ieraugot piemeram si rita skatus man pat tadas domas nemaz neradas,ja es priecajos par so sniegu un nesaredzu nekadus lielus zaudejumus/postijumus/upurus bet gan interesantu un skaistu dienu kadas nemaz tik biezi mums netiek davatas,priecajos par to,kas mums tiek dots,jo vienkarsu neinteresantu un garlaicigu dienu un laikapstaklu bus vel gana,bet tadas dienas gadas vien retu reizi gada. Un kurs te vel teica,ka parasta diena nes vairak upuru ,neka jebkura stihija? Ja,ari karstums kadu nogalina,kadam nes zaudejumus,un kadam padara dzivi neciesamu,jebkuri laikapstakli kadam nepatik un kadu padara priecigu,kadu dzen depresija 🙂 Nezinu,etiski,vai ne,vai ka vel,bet es priecasos un sajusminasos par tadiem laikapstakliem,kadi patik man,jo musu laikos tapat paliek arvien mazak iespeju par kaut ko vispar priecaties…

 36. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/

  Seit kartejais turpinajums no aizvaditas dienas,ta izskatijas Rigas centra pecpusdien-pilsetas dzive normalizejas,sniegs kust,sadi tadi postijumi arii,un pavasarigi gubumakoni,kas dienaa Riga atnesa vel dazas sniega brazmas 🙂

 37. maikls Says:

  “Nākamās brīvdienas pēc GFS prognozes var būt siltas, temperatūra pakāpsies līdz +10 grādiem.” – par kurām brīvdienām Saksija runāja? Šosvētdien teorētiski varētu būt tie +10 grādi, Rīgai svētdienai dažas prognzoes sola +8.

 38. Saksija Says:

  Es runāju par 15. martu. 🙂

 39. Romāns Kolduns Says:

  Mūsu laikos vairs vispār nevienam nevar ticēt, ja jau Bastardi prognozē tik aplami un tajā vienā saitā norma mainās katru gadu un ja pirms pāris dienām prognozētie +6°C dienā nepiepildījās un iznāca ap 0°C tad jau diezvai es noticēšu tiem, kas tik ļoti propogandē siltumu. Tā vismaz pagaidām izskatās, ka tie, kas grib lai ir silts, prognozē ka būs +15 jau martā, bet tie kas vēl grib ziemu, prognozē -10…-12°C un cer, ka šīs prognozes piepildīsies. Katrs prognozē ko grib un nedomā vai tā tiešām būs vai nebūs. Tā es to saprotu.

 40. lietusviirs Says:

  Pilnībā pievienojos Gubumakonim 🙂 Man kā reiz arī patīk dabas parādības. Gan sniegi, gan lieti gan negaisi, un vētras arī. Man patīk arī kodolreakcijas, supernovas un “lielais sprādziens” arī. u.t.t . Bet tas nenozīmē ka man patīk citu ciešanas. Ja mēs visur saskatīsim tikai ciešanas, tad jau vajadzētu nīst katru dienu(ieskaitot siltās un saulainās), jo no 7 miljardiem cilvēku daudziem šodien būs ciešanas.

  Dzīve taču ir skaista, un izbaudīsim to pilnībā 😉

 41. maikls Says:

  Saule jau ir tik spoža, ka skatos, ka vienai istabas puķei ēnmīlei jau lapas apdegušas.

  Vēl gribu piebilst, ka nepazīstu nevienu cilvēku, kuram nepatiktu silts laiks un pavasaris. Ja nu vien Imants Ziedonis, kurš ir izteicies, ka pavasaris ar savu krāšņumu ir pārāk prasts un ka rudens ir dvēseliskāks… 😀 Bet visādi citādi visiem patīk siltums, pastaigas pa āru, kuras pašreiz slapjuma un vēsuma dēļ nav tik patīkamas, pirmais zaļums un ziedi, saules gaisma un siltums. Un tas nav pretrunā ar patiku pret ziemīgiem laika apstākļiem vai nepatiku pret lielu karstumu.

 42. fēnikss Says:

  Tieši tā, no mērena siltuma neviens pārsvarā necieš, taču jo spēcīgākas anomālijas, jo vairāk neapmierināto un pat cietušo abās frontēs. Vispār, par anomālijām nebūtu jāuzskata atkāpe no vidējiem lielumiem, bet to atkārtošanās biežums. Ja -20 ir katru ziemu, tad tas ir normāli (ne jau nedēļām ilgi), jo dikti jau nu regulāri. Tāpat dažas vasaras dienas ar +30 nevarētu uzskatīt par kaut ko ārkārtēju. Es raugos no klimatoloģijas puses, nevis meteoroloģijas.

 43. Gubumakonis Says:

  Tiesi ta,katram gadalaikam ir savs skaistums un tas patikamas puses un katriem laikapstakliem ir savs laiks un vieta,un visi sava laikaa tiek gaiditi un patikami 🙂

 44. raitis_sametis Says:

  Tagad atkal esmu uz Kurzemes robežas, apmācies ar st+cu+daži neizteikti cb mākoņi, ir nelielas sniega gāzes… arī te ir +11cm sniega klāt pie iepriekšminētajiem nokrišņiem.

 45. raitis_sametis Says:

  Mums joprojām turpinās sniega gāzes, reizēm parādās pat visai izteikti gubu-lietus (cb) mākoņi, kas pa laikam pārsedz visas debesis.

 46. lietusviirs Says:

  Starp citu Raiti, paskaties, kas patreiz rēķinās uz 17 martu. Tev varētu patikt 🙂

 47. raitis_sametis Says:

  Esmu ieintriģērts-kur jāskatās?

 48. fēnikss Says:

  Es jau gandrīz sabijos, bet papētot tuvāk, tur nekas TĀDS nerēķinās. Varu mierīgi gulēt tālāk…

 49. raitis_sametis Says:

  Ak jā, man laika izskatās – ap minēto datumu būs jauns aukstuma vilnis ar sniega nokrišņiem, tātad- nākamā atziema. 🙂
  ====

  Kas attiecas uz šodienu, tad nokrišņus un DA vēju nes jauns (pagaidām neliels) ciklons, kas izvietojies uz dienvidiem no Latvijas…

 50. Gubumakonis Says:

  Riga gan viss mierigi,daleji makonains,bet neviena sniega parsla nav manita,pecpusdien ir ari diezgan silts un kust 😦

 51. raitis_sametis Says:

  Man te Zantē (uz Kurzemes robežas) vienu brīdi sniega nokrišņu dēļ redzamība uz 5 min pat samazinājās līdz 300 metriem…

 52. snake Says:

  Liepājā arī visu dienu snieg,pa nakti arī diezgan sasniga,patreiz caur mākoņiem spīd saule. temp. +3,1,pirms stundas bija +4,1

 53. lietusviirs Says:

  Patreiz izkatās, ka 17/18 martā ir iespējama vētra, un lake effect sniegs. Bet protams tas vēl ir tālu un viss vēl var mainīties. Bet nu cerēt taču var. Vismaz kaut kas interesants.

 54. Gubumakonis Says:

  Nu loti ceru,ka ta prognze par 17/18 martu piepildisies,ari gaidisu,butu interesanti 🙂

 55. fēnikss Says:

  Tā kā Maikls nav pacenties sīkāk apstāstīt GFS modeļa izlaidumus (nevaru izdomāt citu vārdu), tad vēl joprojām pieturos pie vecās pārliecības, kuru man iepotēja daži meteofanāti. Un proti, 06 UTC izlaidums ir vismazāk ticamais, tāpēc es to ignorēju. Pagaidīsim 12 UTC izlaidumu vai vēl labāk 18 UTC un pusnakts izlaidumus, un tad paskatīsimies uz to konvektīvo sniegu nākošnedēļ.
  Bet auksta vai nesilta marta otrā puse ir pat vairāk kā ticama. Rezultātā man zināmā Latvijas vietā sniega segas apstāvēšanas ilgums būs pārsniedzis visu iepriekšējo gadu rādītājus. Patinot atpakaļ, apstājos pie mana mūža šausmīgākās ziemas 1995./96. Nekad nebūtu domājis, ka tik drīz atkal būs tik ilgstoša sniega sega, lai gan nesalīdzināmi mazākos apmēros. Briesmu lietas notiek…

 56. raitis_sametis Says:

  Kas attiecas uz vēlajiem sniegiem, tad manā mūžā kādas 3x bijušas vēlās atziemas ap 20. aprīli (slinkums tagad šķirstīt vecās klades), no galvas atceros- ka 12cm sniega uzgāzās 15.-16. aprīlī 2001. gadā, bet agrāk īstu sniegputeni (tai dienā no rīta Rīgā uz māju jumtiem bija īstas kopenas) piedzīvoju 1. maijā 1977. gadā, slapjš sniegs citreiz bija arī 5.-6. maijā. … Bet, ka sniegs bijis 20cm marta otrā pusē – tas pat ļoti bieži, pagājušais gads nav izņēmums.
  ——-
  Kopumā manis – tiešo sniega novērojumu rekordi ir fiksēti te…
  http://klab.lv/users/meteo_lv/4346.html
  gan atjaunoti tikai 1.1.2009./nākamais atjaunojums paredzēts 1.4.2009.

 57. maikls Says:

  Varbūt kāds, kurš saprot vairāk no fizikas, var paskaidrot, kādi procesi nosaka to, ka uz Sāremā salas krasta, vējam pūšot no ūdens puses ar vidējo ātrumu 2-3 m/s, šodien dienas vidū bija -1..-2 grādi, bet 18:00 bija -5 grādi, tur visu laiku ir migla. Arī citviet Rīgas līča ziemeļos, piekrastē šobrīd ir 0..-4 grādi (vietām redzamība līdz 30 kilometriem, tātad ne visur ir migla), kas ir aukstāk nekā iekšzemē, kur saule jau norietējusi un vietām ir skaidrs laiks.

  Un Lietuvas modelis rītdien ko līdzīgu prognozē: gaisa temperatūru Rīgas līcī dienas vidū līdz -5 grādiem un miglu, bet uz sauszemes tajā laikā +1..+6 grādus.

 58. Romāns Kolduns Says:

  Nezinu tas laikam ir viens liels liels gļuks, atceros vēl kad vienreiz pogoda.ru.net prognozēja Rīgai +130°C uz vienu dienu un +180°C uz nākamo dienu un divas dienas tas viss tur tā stāvēja (kaut kad pagājušā gada novembrī vai decembrī tas bija).

 59. b Says:

  TAs noteikti saistīts ar ledu, kas izmaina gaisa masas īpašības . Vienīgais, kas ātrumā nak prātā ir siltā gaisa uzplūšana uz aukstas virsas, gaiss kondensējas, veido miglu, kas neļauj piezēmi sasniegt saules siltumam un to nelielo piezemes slānīti dzesē ledus. Bet, ja temperatūra dienas laikā ir -5, tad tur jābūt vēl kaut kam.

  • maikls Says:

   Kāpēc gan tad tas pats nenotiek iekšzemē, kur zemi klāj biezs sniegs? Turklāt ledus tur ir mazā platībā. Un, kā jau minēju, vietām tās miglas nemaz nebija, bet auksts jau bija.

   Bet šodien Latgalē oficiāli reģistrēti +5..+7 grādi, pat Lietuvas modelis, kurš prognozēja visvairāk, tik daudz nebija devis.

 60. Cb Says:

  Sniegs Jelgavā uzsniga tik daudz, ka joprojām pie + sniega krājumi ir lieli.

 61. lietusviirs Says:

  Man izskatās ka šodien tur tomēr kopumā gaisa masas nāca no A vai ZA . Pie tam dēļ ledus uz austrumiem un silto ūdeni uz rietumiem tur varēja būt lokāla diverģence. Proti aukstais vaēja grimt. Par kuru vietu sāremā salā iet runa?

  • maikls Says:

   Bet uz A un ZA no tā apgabala, kur vērojamas zemākas temperatūras, piezemes slānī visu laiku bija un ir siltāks gaiss. Lielākā augstumā gan, protams, ir aukstāks, 850 hPa temperatūra ir līdz -10 grādiem.

   Konkrēti runa ir par Roomassaare, Sāremā salas dienvidaustrumu piekrastē, skatīt emhi.ee (stacijas atrašanās vietu var redzēt šajā kartē: http://www.emhi.ee/ilma_andmed/input/sademetekaart/sademekaart.gif ). Pulksten 14:00 tajā punktā bija -2,1 grāds, visās citās Igaunijas stacijās tad bija virs nulles. Pie krasta tur ir vienlaidus ledus josla, tālāk uz DA ir ledus gabali. Šobrīd tajā punktā ir -5,2 grādi, bet kontinentālās Igaunijas rietumu krastā vienā punktā ir pat -8,4 grādi. Tagad vakarā gan tas var būt saistīts ar vienkāršu siltuma izstarošanos zem skaidrām debesīm un pie lēna vēja.

 62. Saksija Says:

  Rīgā šovakar līst…

 63. Saksija Says:

  Džo Bastardi prognoze par aukstumu marta 2. pusē kļūst vēl reālāka pēc pēdējās GFS prognozes: liels sals nebūs, taču temperatūra ilgi turēsies pie 0.

 64. lietusviirs Says:

  Par cik tad bija migla, tad šķiet bija pavisam reāla diverģence. Un ar to var pietikt lai temperatūra būt zemāka. Pie tam gar pašū krata līniju var mainīties vēja virziens.

 65. Gubumakonis Says:

  Izskatas,ka si nakts prognoze bija galigi nepareiza-visur,kur skatijos vai klausijos sonakt tika solits sals -1-6 robezas sonakt Latvijaa un -1-3 konkreti Rigaa vairums solijusi,ka arii daleji skaidras debesis,bet reali ir apmacies un ir +2 gradi sonakt(vismaz lidz pl.1:30) un vakara pat neliels lietutinjs noverots Rigaa,skatos ari citur parsvara ir plusos. Diezgan liela kluda uzskatu 🙂

 66. lietusviirs Says:

  Starp citu par tām lokālajām diverģencēm. Ja virs jūras temperatūra ir zemāka kā virs sauzemes un ģeostrofiskais vējš ir neliels, tad vējš parasti pūš no jūras. Vasarā noteiki visi ir pamanījuši, ka jūrmalā vērā ņemams vējš pūš no jūras, kaut arī iekšzemē vēja gandrīz nav. Tas ir tādēļ ka siltāks gais ir vieglāks par aukstāku. Un tādeļ iekšzemē netālu no krasta gais ceļas augšup, bet virs jūras grimst.
  Ja savukārt jūra ir siltaka par aikšzemi, tad vējš pūšu no krasta. Šai gadījumā virs juras gais ceļas augša bet iekšzemē grimst. Un vakar Sāremā šhkiet bija tieši sis gadījums.
  Jo tālāk no krasta jo efekts mazāks.

 67. fēnikss Says:

  Par brīzi laikam visi ir dzirdējuši. Viss tas sarežģītais teksts bija tikai par brīzi uz vienu vai otru pusi.

 68. lietusviirs Says:

  Par brīzi droši vien ir dzirdējuši, bet par to, kad un kur ir diverģence/konverģence parasti neaizdomājas. Brīze ir tikai sekas. Ne velti paradās jautājumi, kāpēc virs siltas jūras var būt mīnusi. Un kad bija jautājumi, tad atbildes/skaidrojumi it kā nebira kā no pārpilnības raga 🙂

 69. fēnikss Says:

  Man nebija jautājumu par ne visai precīzajām igauņu automātiskajām m-stacijām. Viss liecina, ka dziļi ūdens plašumos uz mazām salām nav nekāda lielā sala. Taču R. līča Z-daļā diez vai ūdens virsmas temp. ir daudz augstāka par 0. Tāpēc to nevarētu uzskatīt par klasisku siltu ūdens plašumu un mazas salas attiecību.
  Maikla izbrīns mani gan pārsteidza, jo mūsu pašu Pāvilostā, Skultē nereti ir netipiski auksts, ko uzreiz var saistīt ar brīzi no sauszemes.

  • maikls Says:

   Nedomāju, ka vakardienas aukstumam tajā apgabalā bija sakars ar horizontālu gaisa masu pārnesi. Visapkārt visur bija siltāks, gan virs ūdens un ledus, gan virs zemes un sniega. Vienīgi virs salas gaiss varbūt saules ietekmē varēja ievērojami sasilt un celties augšup, tad virs ūdens/ledus nākt lejā un tad tas aukstums atnākt no vairāku simtu metru augstuma lejā.

   Jā, tagad jau sākas jūras brīžu laiks, kad saulainās dienās pie lēna vēja vējš iegriežas no ūdens puses.

 70. lietusviirs Says:

  Maikla jautājums bija pavisam adekvāts un nebūt ne triviāls. Viņš norādīja, ka vējš bija no jūras. Pie tam vējš no jūras bija vairākas stundas, un tas vedina domāt, ka tā nebija instrumenta kļūda, kad pēksņi kādas turbulences dēļ uz īsu brīdi rādija citu vēja virzienu.
  Man vairāk sliecas domāt, ka tur kur tiek mērīta temperatūra vējš pūta no krasta, bet augstāk, kur tika mērīts vējš tas tiešām pūta no jūras.
  Ja tā tad gais no jūras “līda” augšā virs aukstā gaisa kas nāca no salas. Tāda kā miniatūra atmosfēras fronte. 14:00 Tur bija 97 % relatīvais mitrums. Parēķinot sanāk, ka LCL bija ap 50 m.

  Vai kāds zin kādā augstumā tiek mērīts veja virziens ?

 71. fēnikss Says:

  Tradicionāli 10 m augstumā. Nezinu gan, cik augstu tas ir igauņu automātiskajās m-stacijās.

  Maiklam

  Tavs variants visai sarežģīts, taču tā varētu būt, jo saulains laiks bieži sagādā visādus pārsteigumus un vakar virs līča tik tiešām labi spīdēja saule. Pavērosim, kas būs šovakar, jo rasas punkta temp. ir samērā zema.
  Kā tur Jēkabpilī ar reljefu? Latvijā tieši reljefs rada visfantastiskākās temp. atšķirības ļoti mazos attālumos. Kaut gan pat Norvēģijā krietni tālāk uz Z, kā Latvija, kalnu D-pusēs ir gandrīz subtropu klimats, ar ļoti maigām, gandrīz bezsniega ziemām un samērā karstām vasarām, ja daudz spīd saule. Turklāt labais reljefs aizšķērso vēsumu no okeāna un kur vēl fēni… Pasaka ne dzīve…

 72. fēnikss Says:

  Bet, kas tur par 2 Madonas m-st. un Rīga 35 m augstumā(!)?

 73. lietusviirs Says:

  10m ir tā pamaz. Tāda lokāla miniatūra atmosfēras fronte būtu stipri nestabila.
  Vakar Sāremā tai stacijā spiediens bija nedaudz lielāks kā apkārtnē.
  Ja mērinstruments nekļūdas, tad tā ir diezgan droša lokālas diverģences pazīme, jo statiskā gadījumā tur kur temperatūra mazāka arī spiedienam būtu bijis jābūt mazākam. Bet bija otrādi – proti spiediens bija lielāks, nekā statiskā gadījumā.

  Diverģenci vareja inducēt vairāki mehānismi:
  a) konverģence virs sauzemes
  b) konverģence virs līča
  c) gaisa adzišana virs ledus dēļ siltuma izstarošanas. Izstarots tika vairāk kā abosrbēts. Ledum varbūt bija liels albedo.

  Tā migla ir aizdomīga. Lai dabūtu to miglu vajag vainu gaisu celt augšā vai atdzesēt.

  Simpātisks liekas variants c) , jo tas izskaidrotu gan miglu gan diverģenci, gan zemo temperatūru, gan vēja virzienu. Pie tam risinājums būtu vienkāršs.

  Papildus c) varēja būt arī a) un b), bet bez tiem var iztikt.

 74. maikls Says:

  Lietusvīr, kāpēc Tu saki – “konverģence virs sauzemes/līča”, vai pareizāk nebūtu teikt konvekcija? Silto gaisa masu celšanās un auksto grimšana ir konvekcija, bet konverģence ir gaisa masu plūšana uz vienu punktu, piemēram, ciklona centru, vai tad ne tā?

 75. lietusviirs Says:

  Konverģence parasti nozīmē, ka gais ceļas augšup. Proti ja noslēgtā horizontālā apgabalā vairāk gais pieplūst nekā aizplūst tad tur ir konverģence. Un tākā gaisam kaut kur jāpaliek, tad tas ceļas augšup. konkrēta punktā ir konverģenca Tas var būt gan plašā abgabalā, gan nelielā. Arī konvekcijas gadījumā ir vietas kur ir koneverģence. Konverģence var būt arī bez konvekcijas. Piemēram ciklona gadījumā parasti ir konverģence, kau arī tur var nebūt konvekcijas.

  Savukārt konvekcija nozīmē, ka dēļ nestabilitātes (piemēram gaisu uzsildot) notiek masas un siltuma pārnese. Šai gadījuma atsevišķās vietās gais ceļas augšup atsevišķās grimst.

  Termini

 76. maikls Says:

  Joe Bastardi savā pēdējā bloga ierakstā atzīst savu kļūdīšanos un saka, ka nākamā nedēļa vēl būšot silta, pēc tam aukstums, viņaprāt, tomēr atnākšot, bet tā kā jau tad būs oficiāls pavasaris (astronomiskais), tad saule tās aukstās gaisa masas tik un tā labi vien sasildīs. Viņš, protams, kā vienmēr runā par Rietumeiropu. Pie mums GFS vēsākas gaisa masas prognozē no 18. marta.

 77. lietusviirs Says:

  Nesaprotu kāpēc vispār viņam regulāri jāuzsver tā globālā sasilšana un tās propogandisti u.t.t

  Citās:
  “Global warming proponents: you can say, “see, Bastardi’s wrong, because the globe is warming”… You are having your day!”

  Ja esi tik “kruts”, tad vienkārši taisi “krutas” prognozes un pārējos “bļaurus” ignorē. Pēc principa “suņi rej bet karavāna iet tālāk” 🙂

  Bet izskatās, ka viņš jūt kaut kādu personisku apvainojumu kas viņam liek nepārtaukti publiski konfrontēties. Zīmēties viņam arī baigi patīk. Biogrāfiju sarakstījis tādos sīkumos …

  Un aukstuma vilnis protams ka kaut kad būs. Ja ne nākošnedēļ tad aiznākoš u.t.t 🙂

  Es savā muļķa prātiņā prognozi, kura man pašam liktos kaut kas vairāk par minējumu , tālāk par nedēļu nu nekādi nevaru uztaisīt. Bet krutie džeki laikam to var 🙂

  Uz SOI nevar balstīt aukstuma viļņu prognozes ar detalizētību rietum, centrāl un austrum eiropa vairākas nedēļas uz priekšu. SOI ir diezgan labs Ziemeļamerikai. Pēc SOI var spriest par Rosby viļņu (Planetarie viļņi) tendencēm. Bet nenoteiktību rada tas, ka šo viļņu fāzes ātrums ir atkarīgs no Jet Stream ātruma un paša viļņa garuma. Jo garums ir lielāks jo fāzes ātrums ir mazāks. Viļņa garums ir atkarīgs no to skaita, kas parasti ir no 4-6. Atsevišķos gadījumos var būt arī 3 vai pat > 10. Savukārt Jet Streām ātrums ir atkarīgs no temperatūras horizontālā gradienta. No OSI nevar neko spriest par Planetārā viļņa amplitūdu, un garumu. Tātad Eiropai SOI priekš prognozēm maz ko dot īpašī vairākas nedēļas uz priekšu. SIO plus patreizējais Palnetāro viļņu stāvokli var diezgan labi izmantot laikapstakļu tendencēm 1, varbūt 2 nedēļas uz priekšu. Vairāk par 2 ned, sķiet ir vistīrākā minēšana. Iesaku papētīt Haosa teoriju. Labs piemērs ir Lorenca atractors.

  • maikls Says:

   Lietusvīr, katram ir savas dīvainības. Turklāt viņš agrāk ir žēlojies, ka globālās sasilšanas propagandētāji viņam neliekot mieru ar vēstulēm, apvainojumiem utt. Tas arī to visu izskaidro. Pirms pāris gadiem par globālo sasilšanu/atdzišanu viņš tikpat kā neko nerakstīja, un iepriekšējos gados viņam ļoti patika prognozēt karstuma viļņus Eiropā, un gan jau arī šovasar viņš tos neignorēs. Un ne jau tāpat vien viņu dēvē par ilgtermiņa prognožu guru, tam apakšā ir daudzu gadu vēsture, un kādas kļūdainas prognozes vai kaprīzi izlēcieni to nenodzēš.

 78. fēnikss Says:

  Britu salās, Vācijā un Francijā jau 2 vasaras nav bijuši kārtīgi karstuma viļņi, nez vai viņš (Bastards) tos tomēr ir prognozējis iepriekšējos gados…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: