Cikloni neļaus atnākt pavasarim

Tuvāko 10 dienu laikā un, iespējams, arī vēl ilgāk Latvijā dominēs cikloni, kas bieži atnesīs lietu un sniegu, reizēm arī stiprākas vēja brāzmas, un tas nozīmē, ka īsts pavasaris, kuru raksturo saulains un sauss laiks, vēl tik drīz neatnāks.

Pirmdien, otrdien un arī vēl trešdien virs vai pie Latvijas atradīsies ciklona centrs. Šajās dienās gaidāmi lēni mainīga virziena vēji, gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, dienas laikā vietām pakāpjoties līdz +4 grādiem. Palaikam gaidāms neliels sniegs vai lietus, naktī uz pirmdienu, pirmdien un varbūt arī otrdien vietām gaidāmi ilgstoši nokrišņi, kas var veidot ievērojamu sniega segas pieaugumu. Vietām arī veidosies migla.

Ceturtdien vai piektdien Latviju, šķiet, sasniegs no rietumiem nākošs Atlantijas ciklons. Tam tuvojoties, pastiprināsies dienvidu vējš, ciklons atnesīs lietu un sniegu.

Pāris dienas vēlāk Latviju varētu sasniegt jauns Atlantijas ciklons. Arī tam piemitīs potenciāls sagādāt brāzmainu vēju un daudz nokrišņu, tomēr pagaidām nevar pateikt, vai šī ciklona nestie stiprākie vēji un nokrišņi skars Latviju.

Šim ciklonam dodoties tālāk uz austrumiem, gar tā rietumu malu marta otrajā pusē Latvijā var ieplūst vēsākas gaisa masas no ziemeļiem.

Arī meteorologu organizācijas “Accuweather” vadošais speciālists Džo Bastardi piektdien paziņoja, ka īstu pavasari Eiropā var gaidīt tikai pēc mēneša. Marta pēdējās divas nedēļas Eiropas rietumu un centrālajā daļā, viņaprāt, varētu būt īpaši aukstas, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem.

Pašreizējā „Global Forecast System” ansambļa prognoze liecina, ka Latvijā aukstākas gaisa masas varētu dominēt, sākot ar 17. martu. 20. martam seši no ansamblī iekļautajiem 20 scenārijiem prognozē aukstu vai ļoti aukstu gaisa masu dominanci Baltijas reģionā, seši scenāriji prognozē tikpat siltas gaisa masas kā šajās dienās vai siltākas, bet saskaņā ar pārējiem scenārijiem laikā ap 20. martu Latvijā valdīs nedaudz vēsākas gaisa masas nekā šajās dienās.

Protams, jāņem vērā, ka saule katru dienu pakāpjas arvien augstāk un spīd ilgāk, tāpēc saules staru siltums dienas laikā vairāk vai mazāk kompensēs vēsumu, ko var atnest no ziemeļiem ieplūstošas gaisa masas.

Plkst. 14:45
Rīgas, Saulkrastu un Ventspils apkārtnē saule gaisu šobrīd ir sasildījusi līdz +6 grādiem, citviet Latvijā ir pārsvarā mākoņains laiks un 0..+4 grādi.

105 Atbildes to “Cikloni neļaus atnākt pavasarim”

 1. raitis_sametis Says:

  WOOW! Lai tas laiks nav garlaicīgs, un lai manam fotoaparātam būtu ko darīt…// jau prognozētās atziemas – būs; kam varētu sekot mēreni maiga pavasara otrā puse vēl ar vēlīnām nakts salnām…

 2. fēnikss Says:

  Patiesībā tas jau vairs nav interesanti… Bastards kā veca plate tik par aukstumu vien runā. Diemžēl kādreiz pat visaukstākajās vietās paciemojas siltums, taču viņš to kādreiz prognozē vai konsekventi seko ledus ideoloģijai? Nezinu, kādus pavasara karstumus šis grib, bet Eiropā jau sen pavasaris ir sācies. Reāli R-Eiropā ziemas ir ne tik daudz siltas, cik īsas. Nu nav visur klasiskie 3 mēneši. Ko nozīmē īsts pavasaris? Fenoloģiskais, meteoroloģiskais, sinoptiskais? Tā kā par kalendāro jau vairs nevar runāt, par astronomisko vēl nevar, tad par ko īsti?
  Šodien būtu labs laiks, saule spīd, bet vēl joprojām sniegs atstaro saules siltumu. Kaut kā neveicas ar tiem procesiem.

 3. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2008-09_Australian_region_cyclone_season#Severe_Tropical_Cyclone_Hamish
  ========
  Bāaaac… Austrālijas ziemeļu galā atkal negarlaicīgi, Hamish taifūns “uzkāpis” līdz 4. kategorijai:) Jāpaseko dažas tuvākās dienas, un varbūt man pašam sava lapa jāatver šim notikumam…

 4. fēnikss Says:

  Raiti!
  Kā palika ar cilvēku upuriem aizejošās nedēļas lietavās D-Eiropā? Nojaušu, ka DIEMŽĒL обошлось без жертв. Nu nekas, gan jau nāks citas stihijas, un tad gan… Atvainojos par savu sarkasmu, kas laikam ir nevietā! Vienkārši nesaprotu, kāpēc ir jāskaita upuri, ja neviena dabas anomālija nenonāvē tik daudz cilvēku, kā katra parasta diena.

 5. raitis_sametis Says:

  Tā teikt, upurus esmu spiests skaitīt… Protams, mēs paši vairāk savus līdzpilsoņu aizraidām uz Citu Sauli, nekā tā Dabas Mātes///bet atgriežoties pie tēmas… ja man nav lemts jūsmot par negarlaicīgiem laika apstākļiem pašu mājās, tad fanoju līdzi par fatāliem laika jautrībām dažos citos Zemes punktos!

 6. Gubumakonis Says:

  Sodien tads klasiski pavasarigais laicinjs ara 😉 Spoza saulite un zilas debesis,nakti ir piesalis,-2 bija,bet diena saulite kust,ena nedaudz piesalst,tads laiks patik,atgadina agrako laiku martam raksturigus laikapstaklus,tikai tad kontrasti vel lielaki bija,nakti vel riktigs sals -3-8,bet diena spoza saule un +3+8 🙂 Bet izskatas,ka pirmdienas nakti un ari dienas pirma puse bus pamatiga snigsana Riga 🙂 Tas butu interesanti 🙂

 7. raitis_sametis Says:

  Zantē uz Kurzemes robežas – vakar dienas otrā pusē bija neliela snigšana/+1cm pie daļēji esošās sniega segas, arīdzan A vējš pastiprinājās līdz 7m/s. Tagad 8 balles augsto ac+as+cs mākoņainība, A vējš samazinājies līdz 3m/s. Laikam tā masīvā fronte, kas vēl vakar šurp virzījās no D puses- izsīkst. Ar nepacietību gaidu jauno ciklonu pirmdien!

 8. raitis_sametis Says:


  =====
  Arī no satelīta uzņemtais iepriekšminētā Hamish taifūna attēls ir ļoti skaists:)

 9. raitis_sametis Says:  Bet visriņķi ap Eiropu tie laika apstākļi ir visai nemierīgi, kas vieš zināmas cerības…:)

 10. fēnikss Says:

  Raitim

  Nu tas man tā kā jau bija skaidrs, ka Tu gūsti prieku no “jautrajām” nāvēm citviet pasaulē. Kas nu kuram tuvāks…

  Bet par laiku… Neticami labi kūst šodien (tai skaitā aiz ēkām Z pusē), vējš arī nav liels un tomēr mani pārsteidza tik saulains laiks. Laikam šis tas nodegs pavasara saulē, ņemot vērā vēl sasalušo zemi. Vajadzēja apsegt mūžzaļos augus. Neviens jau nav vainīgs pie manas bezatbildības.

 11. saulcerite Says:

  Man jau sācies pavasaris-laiks skaists un tādēļ šodien zāģējām ābelēm vecos zarus .Atkasīju un atradu zem lapām un sniega sniegpulksteņus ar nelieliem baltiem pumpuriem. +6 ēnā

 12. raitis_sametis Says:

  Tam ciklonam Hamish—> ir 5. kategorija:)))) (sk. linku dažus komentus augstāk), jā pie Austrālijas ZA krastiem, droši vien jūra vārās. Ziņas jau ienāksies- vējš ir 215km/h jeb kādi 60m/s… Un atm spiediens centrā ap 930HPa. Cerams, ka tā nav “pīle”… (jānogaida situācija līdz rīt rītam…) …

 13. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē man šodien termometrs saulē sasila līdz pat +17°C. Nav tā kā par traku?

 14. fēnikss Says:

  Man gan liekas, ka šim vēl joprojām 4. kategorija, lai gan vējš jau sen pāri 60 m/s un brāzmās pāri 80 m/s. Vispār, večuks strauji degradē, bremzējoties gar krastu. Bet godīgi sakot, es knapi pamanīju, ka pie Austrālijas kaut kas vispār notiek, turienes ciklonus tikai ar lupu var saskatīt, atšķirībā no Atlantijas un A-Āzijas jūrām. Ну очень скромно.

 15. Cb Says:

  “Bastards kā veca plate tik par aukstumu vien runā.” Tur tev, fēnikss, varu piekrist, diezgan uzjautrinošs teikums :D.
  Jauks laiks ārā, bet, lai sāktu veidoties pirmie vasarīgie gubu mākoņi – tas laiks vēl tikai priekšā, Latvijā parasti tas pirmo reizi gadā notiek aprīlī.

 16. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau -4°C sals iestājies.

 17. saulcerite Says:

  Rītausmā Pārdaugavā pie Lidostas -6.Spoža saule un īsta slidotava pa dārzu un ielām’.Tagad jau kūst un tek no jumtiem taču jābauda saule pirms jaunnedēļas lietus,sniega un vēja

 18. raitis_sametis Says:

  Vakar 2 Rīgas vietās (uz Vienības gatves un pie Bastejkalna) pamanīju dziedam strazdus…un dzīvajā dabā pavasaris sācies. Laukos ir sadīguši sniegpulskstenīši…

 19. Juris A. Says:

  Apskatieties lietuviešu LHMT vēju kartē dienas vidum. Tāda bilde sen nav redzēta. Zem Klaipēdas uz poļu pusi ir 4 vēji, Pāri Latgalei un Lietuvai no vienas puses, no Polijas – no otras puses, uz augšu un leju – promejošie. Īsts vēju krusts !!!

 20. fēnikss Says:

  Raitim
  Tad jau sanāk, ka fenoloģiskais pavasaris sācies? Man kaut kā neticas, kaut gan pēc teorijas tā it kā būtu jābūt.

  Naktī Baltkrievijā it kā esot baigi snidzis, taču to neuzrādīja ne radars, ne rīta nokrišņu mērījums.

 21. fēnikss Says:

  un webkamera arī neliecina par nesenu snigšanu. http://21.by/web_cams

 22. raitis_sametis Says:

  Lai gan šodien ir neoficiāla Sieviešu diena (sveiciens dāmām!), bet – iemesls šampanieti ir dzert man! Šodien paiet 33 gadi, kopš pirmo laika novērojumu pierakstīju (1976. gada 8. martā). Kaut kā būs jāpacenšas ieskennet tās burtnīcas, kas pierakstītas ar cipariem un burtiem:)

 23. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/23041.html
  ——-
  Atvēru savu lapu – veltītu Hamish taifūnam

 24. raitis_sametis Says:

  08.03.2009. plkst. 09:25

  Šodien, 08.03., pēcpusdienā Latvijas austrumu daļā gaidāms stiprs apledojums.
  ==========
  Brīdinājums no meteo.lv

 25. snake Says:

  Liepājā spoži spīd saule,debesis zilas,mākoņu neviena un gaisa temperatūra ap +5

 26. fēnikss Says:

  Un atkal jau Liepājā ir labāk kā Rīgā.

  Ja jau Baltkrievijā ielas vienās peļķēs, tad diez vai Latgalē būs kaut kāds baigais apledojums.

 27. dAvi Says:

  Liepājā pavasaris valda jau ilgu laiku, arī meteoroloģiskais, jo vid. gaisa temperatūra virs nulles ir vairāk kā nedēļu =)

 28. liepājas veeji Says:

  Mums Liepaja saulīte ripo pa zemes virsu un zilas debesis. vejsh no dienvidiem un gradai ap +4 man pie loga eenas puseee. ejam pie juras baudiit šo dienu :))

 29. lietusviirs Says:

  Man LVGMA brīdinajums par iespējamu stipru apledojumu šķiet pamatots, jo tiek prognezēti nokrišņi kad piezemes slānī ir zem nulles , bet 850 hPa augstumā ir virs nulles.

 30. raitis_sametis Says:

  Bet uz Rīgu no DA tiešām tuvojas palielināta mākoņainība, pagaidām augstie ci ar dažiem zemākiem cs, zemiem sc slāņiem. Mākoņainība pagaidām 4 balles.

 31. Kamielis Says:

  Ventiņos jau +7, laiciņš burvīgs, saulīte silta, jo silta un neliels austrumu vējelis.

 32. b Says:

  to dAvi

  Saskaņā ar LVGMA informāciju 2.martā Liepājā vidējā diennakts temperatūra bija -2,6 grādi. Arī vakar tikai +0,1 grāds, tā, ka nelielies, arī jums vēl meteoroloģiskais pavasaris jāgaida 😀 Tas sākas, kad vidējā diennakts temperatūra 10 dienas ir virs nulles. Turklāt desmit dienas kaut nedaudz virs nulles vid. temp Liepājā mēdz būs arī ziemas mēnešos, tā, ka jums laikam sanāk, ka pat vajadzētu uzlikt bargākus meteo pavasara iestāšanās noteikumus 😀

 33. raitis_sametis Says:

  Priekš manīm diennakts vid. g. temp. 5 dienas pēc kārtas- tas jau vēlais pavasaris…

 34. raitis_sametis Says:

  fuuu, iepriekšējā komentā biju domājis +10, ja ir 5 d pēc kārtas…ir vēlā pavasara sākums.

 35. b Says:

  raitim

  nu jā, bet par tiešām pavasarīgām var nosaukt tikai pēdējās divas dienas. Lai gan te jau atkal stiepjami – kas kuram ir kas.
  5 dienas ar vid. temp virs 0 gandrīz katru ziemu novērojams visā valstī, tā, ka šāds definējums tiešām ir ļoti pārspīlēts.

 36. b Says:

  nu jā, tas labojums ir vietā 🙂

 37. fēnikss Says:

  Matu skaldītājam

  Nu cik gan riebīgi var būt cilvēki… Vismaz kaut kur Latvijā jau labu laiku reāli ir sācies meteoroloģiskais pavasaris, bet šis ar darvas karoti apstaigā medus mucas un kāri lūkojas, kur vēl iegāzt pa melnumam. Liepājā pēc brīvi pieejamajiem datiem pavasaris sākās 25. februārī, kad diennakts vidējā temp. stabili pacēlās virs 0, un 2 dienas (abas marta pirmās dienas) nemaina šo tendenci, ka Liepājā jau dominē plusi. Tas ir mans amatiera viedoklis.

  šejienes liepājniekiem

  Sirsnīgs sveiciens šajā jaukajā pavasara laikā! Taisnība ir mūsu pusē un ziema tiks nolikta pie vietas.

  • maikls Says:

   Tikpat labi tad jau varētu teikt, ka pavasaris Liepājā sākās janvārī, kad arī temperatūra pārsvarā turējās plusos, 9. un 12. janvārī sasniedzot +5 grādus. 😀 Mērsragā 12. janvārī bija +8 grādi, ja pareizi atceros, un tik silts šogad pagaidām nav bijis nevienā citā dienā un vietā Latvijā.

 38. b Says:

  jā un par šo *Taisnība ir mūsu pusē un ziema tiks nolikta pie vietas.* man nav ne mazāko šaubu. Tā tik vēl trūka, ka ziema ņemtu un paliktu 😛

 39. fēnikss Says:

  Vēl kas, Latvijā ir bijuši gadi, kad meteoroloģiskā ziema sākusies pēdējās februāra dienās un ilgusi visu martu. Tāpēc varbūt Liepājā toreiz vēl turpinājās rudens, kas beidzās, līdz ar februāra salu. Lūk, par pērno ziemu varētu diskutēt, kad tieši sākās un beidzās ziema. Domāju, ka Liepājā tās vispār nebija.

 40. Romāns Kolduns Says:

  Diezgan labs laiks šodien bija Ogrē. Sniega vēl ir pietiekami daudz, pats šodien slēpoju un viss bija labi. Ziema neatkāpjas. Mazliet virs nulles ir bet tas jau nekas. Piekrītu Joe Bastardi prognozei ka vēl tik ātri pavasaris neatnāks. Nu būs auksts un viss vai jūs to gribat vai negribat bet meteorologi savas prognozes veido nopietni nevis raksta ka vasarā būs -40 bet ziemā +50, zinot ka tā nekad nebūs, bet uzrakstot ka tik būtu kāda sensācija ar ko tautu pārsteigt. Ja jau prognozē ledus laikmetu tad tā arī būs! Tā ka siltummīļiem grūti laiki pienākuši.

 41. b Says:

  tieši tā. runa jau ir par meteoroloģiskajiem cipariem. Sajūtu līmenī pavasaris katram savs, bet meteoroloģiskais pavasaris vēl tikai nāks. Arī ornitologi par pagājušo ziemu saka, ka nevarējis īsti saprast, kad tur atgriežas pirmie gājputni, jo tie tur nelielā skaitā bijuši visu ziemu un arī šogad visus ziemas mēnešus Liepājas pusē ik pa laikam manīti cīruļi un strazdi, nerunājot par ūdensputniem.

 42. fēnikss Says:

  Katru reizi rakstot, jābaidās, ka Maikls nelaidīs cauri komentāru.

  to b

  Es laikam esmu nedaudz nepieskaitāms, jo skaidri redzu, ka Liepājā pavasaris ir jau sācies – cipari taču nemelo. Bet Rīgā gan vēl jāpagaida.

 43. Cb Says:

  Nav gluži mans viedoklis, bet pamatots varētu būt uzskats, ka vietām Kurzemes piekrastē (tātad arī Liepājas un Ventspils piekrastē) iespējams audzēt atsevišķas palmu šķirnes (piem., dateļpalmas) tieši silto ziemu ietekmē. Šeit gan nav runa par to, vai tās dotu augļus.

 44. dAvi Says:

  hehe, palmas Liepājā, būtu jauki =)

 45. fēnikss Says:

  Neviena no dateļpalmām (vairākas fēnikspalmu ģints SUGAS) neizturētu mitro, vēso gaisu ziemā Kurzemes piekrastē, pat neapkurinātā stikla siltumnīcā. Taču ir daudz citu palmu sugu, kas tīri labi pacieš mitrumu un nelielu salu, vai sausumu un lielu salu. Galvenās pretendentes es jau kaut kad atpakaļ minēju, negribu atkārtoties, citādi Maikls atkal izdzēsīs komentāru, kā neatbilstošu viņa blogam.

 46. Saksija Says:

  Tas solītais aukstuma vilnis pilnībā pazuda no GFS prognozes.

 47. maikls Says:

  Un ciklonus GFS arī ir atbīdījis un pavājinājis, tagad jau prognozē arī augsta spiediena apgabala ietekmi šonedēļ. 🙂

 48. Saksija Says:

  Tieši tā 🙂 Ceturdien esam anticiklona centrā, tālāk esam tā siltajā rietumu malā.

 49. Gubumakonis Says:

  Un kur tad solitie nokrisni/atkala-Riga sogien pabieza migla,smidzina un ir atkal rudens,nevis pavasaris 😦 bet pec Lietuvas modelja vajadzeja piemeram but slapjam sniegam visu dienu? T+0,5

  • maikls Says:

   Nu nokrišņu naktī bija diezgan daudz, Kurzemē daži centimetri sniega uzsniga, šodien Vidzemē daudz snieg un tā nokrišņu zona tuvojas Rīgai, naktī uz otrdienu arī vēl snigs. Nokrišņu prognoze šorīt visos modeļos ir stipri vien palielināta. Vakar GFS prognozēja, ka šodien pa dienu Latvijā gandrīz nekā nebūs, bet šorīt jau solīja daudz nokrišņu gandrīz visur, un ir arī.

 50. raitis_sametis Says:

  Mjā- un vakar Rīgā (turpinās vietām arī šorīt) bija mērena atkala…nez kādas ziņas šai sakarā ir no LV austrumiem?

 51. raitis_sametis Says:


  —–
  Nez kur paliks tas dziļais ciklons, kas redzams uz austrumiem no Īslandes!?

 52. lietusviirs Says:

  Tas ciklons tur pat arī nomirs. Viņam vairs nav kur ņemt enerģiju.Vienīgais enerģījas avots ir tā mazā jet stream cilpiņa virs norvēģijas un zviedrijas, bet tā ir tik niecīga, ka var pat to neņemt vērā.

 53. Gubumakonis Says:

  Rigai atkal visi interesanti laikapstakli vismaz pagaidam garam 😦 Gan atkala,kas verojama nakti visai minimali parak siltas t. delj,gan iespejamais sniegs.Bet interesanti,ka tad austrumu rajonos un ari dalja Kurzemes-tur nakti spriezot pec radara bija visai stipri un ilgstosi nokrisni lietus veida un negativas temperaturas,tapec tiesam varetu izveidoties pamatigs apledojums,ka tad ir?

 54. raitis_sametis Says:

  http://rus.tvnet.lv/news/news/latvia/article.php?id=292931
  =======
  Te, piemēram, ir ziņa- apgrūtinājums caur atkalu ir praktiski visā Latvijā… (krieviski).

 55. fēnikss Says:

  Gubumakonim

  Bet kas Tev nepatīk? Rīgā viennozīmīgi rudens ir garākais gadalaiks, tā ka vajadzēja jau nu pierast. Ņemot vērā ziemas nomocīto zāli, vecos ledus laukus, viss liecina par agru pavasari, nevis rudeni. Un nez kurā bezlapu rudens laikā ir tik gara diena? Ja vasarā ne reizi neuzspīd saule, bet tikai līņā un ir pastāvīgi apmācies, tad arī pēc pavasara sākas rudens, jeb pēc Tava uzskata te visu laiku rudens ir? Ārā vismaz ir tīras ietves, tāpēc samērā komfortabla iešana. Kad naktī visai dzirdami lija, es nespēju noticēt, jo dikti sen nebiju dzirdējis lietus skaņu. Beidzot ziema ir rupji izdzīta laukā…

 56. Gubumakonis Says:

  Latvija ir rudens zeme 😉 Bet ka jau vakar tika minets,katram ir savi priekstati un sajutas par pavasari,un man jau nu laiks kas ara Riga sodien nu nemaz neliekas pavasarigs 😦 Pie tam es gaidiju sonakt/sodien daudz interesantakus laikapstaklus mana uztvere-laika prognozes deva man tadu ceribu,bet neka. Pavasarigs,pie tam izteikti prieks manis bija ieprieksejas3-4 dienas, Bet ta jau parasti ir-ciklona centrs vai ta siltais sektors parasti nes tadu neizteiksmigu laiku ar smidzinosiem nokrisniem 😦

 57. raitis_sametis Says:

  Rīgas Pārdaugāvā ari no priekšpusdienas snieg nedaudz…viegli.

 58. Saksija Says:

  Tagad Rīgas centrā ir diezgan stiprs slapjš sniegs

 59. kika Says:

  Salacgrivaa ari visu riitu gazjas slapjsh sniegs un uz zemes turpat kust nost. pagalma uz brugja-putra-ne sniegs,ne udens.. pirms stundas bija +2,5 graadi. druum laiks,preteji vakardienas zillajaam debesiim un saulainajam un salidzinoshi siltajam laikam.

 60. Maija Says:

  Piebalgas pusē +5 GR,snieg kā traks,pārsvarā-slapjš sniegs.Jau 2 reizes tīrījām pagalmu,liekas ,ka atgriežas ziema…Tikai silts un mitrs,nepatīk tād laiks!

 61. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē vispār visu dienu snieg bez apstājas un snigs vēl ilgi. +2°C ārā ja kas.

 62. Gubumakonis Says:

  Nu,beidzot Riga laiks paliek interesants 🙂 Sak snigt arvien stiprak un zeme Zolitude paliek atkal balta 🙂 t+0,6 🙂

 63. fēnikss Says:

  Saksijai

  Nevajag jau tik depresīvi… Es šobrīd arī atrodos pašā Rīgas sirdī un nekāda stipra sniega nav. Kaut kas krīt tā lēnām, mierīgi un nebūt ne traucējoši, zāle ar grūtībām kļūst bālgana. Ja šobrīd stipri snigtu, tad es jau būtu paspējis ieņemt visus savus antidepresantu krājumus. Varam pat sākt skaitīt stundas, kad tas viss nokusīs turpmākajā dienās, ja ne naktī.

  Maijai

  Jūsu pusē pilnīgi vienmēr ir nedabiski silts, laikam būs jāpārvācas uz Vidzemes centrālo augstieni. Kaut gan arī mans loga termometrs jau vairākas nedēļas nav rādījis mīnusus un es pat neatceros, cik gadus atpakaļ ir rādījis zem -15 (laikam 2007. februārī bija vienreiz -18). Pārsvarā man tas rāda plusus, pat ja ārā acīmredzami ir dikti auksts. Un katru vasaru ir +32…+35 dienās un +20…+25 naktīs, kad uznāk siltuma viļņi. Subtropi…

 64. maikls Says:

  Webkameras rāda, ka Rīgā snieg stipri, katrā ziņā tik intensīvi kā šobrīd Rīgā snieg reti (izņemot gadījumus, kad ir līča efekta sniegs). Dažiem par prieku, citiem par sarūgtinājumu tas sniegs gan daļēji uzreiz kūst.

 65. Cb Says:

  Fēnikss, nosauc tās palmu šķirnes, kuras tad tu uzskati, ka varētu augt Kurzemes piekrastē! Būtu pilnīgi muļķīgi izdzēst tādu komentāru, jo klimats ir plaša tēma, arī augu audzēšana, protams, ir cieši saistīta ar klimatu utt.

 66. saulcerite Says:

  Nu nezinu-patlaban uz Dzirnavu ielas snieg kā traks.Pat visas mašinas baltas

 67. fēnikss Says:

  Nu jā, diemžēl šobrīd tik tiešām snieg nepatīkami stipri, taču Siguldā izskatās vēl trakāk http://www.sigulda.lv/public/webcam1.php Šausmīgi drūmi izskatās, kaut gan vakar tur, atšķirībā no Rīgas, bija zilas debesis un saule.

  to Cb

  Tas komentārs nav izdzēsts, taču negribu to te atkārtot. Varu Tev precīzus nosaukumus nosūtīt uz e-pastu, kuru es zinu. Un es taču uzsvēru, ka runa ir par sugām, nevis šķirnēm. Pirmajām ir noteikts skaits, taču šķirnes cilvēks var radīt bezgalīgā skaitā. Un vēl ir hibrīdi – starpsugu krustojumi.

 68. Gubumakonis Says:

  Labi,labi snieg Riga,Zolitude jau kads 1cm ir uzsnidzis,centra protams siltak,tur atrak kust,ari seit kust un ir slapjdrankis,tomer krajas ar 🙂 Ja tada snigsana vel turpinasies lidz vakaram un nakti noskaidrosies,tad tas sniegs uz dazam dienam varetu ari aizkaveties 🙂 Katra gadijuma man tads laiks patik daudz vairak,ka no rita bija,tikai deretu par 2-3 gradiem aukstaks 🙂

 69. fēnikss Says:

  Nu bet tagad jau atkal tikai smidzinošs sniedziņš.

 70. Gubumakonis Says:

  Smidzinošs sniedziņš-inreresants apzimejums 😉 Bet tomer mereni snieg 🙂

 71. snake Says:

  Liepājā arī sniga nedaudz,slapjš sniegs.Labi, ka tagad vairs nesnieg,bet nopilina pāris lietus lāses. Ja reiz viss ir nokusis,tad tā laiarī paliek. temperatūra patreiz +4,1

 72. Juris A. Says:

  Attiecībā par palmām mūsu platumu grādos. Deviņdesmitajos gados biju komandējumā Anglijā, saistībā ar enerģētiku. Rūpnīca bija kādus 80 km uz ziemeļiem no Londonas. Dzīvoju kādā lauku viesnīcā un tai pie ieejas durvīm bija 2 klasiskas palmas ar resnu stumbru un lapām 2. stāva augstumā (kā zīmē bērni savos zīmējumos, tikai par laimi trūka krokodils). Jautāju vai tad tās aukstās ziemās neiznīkst? Izturot pat – 10 grādus C.

 73. fēnikss Says:

  Ja šādi nepārtraukti snigtu nedēļu vai vairāk, pat 10 cm nesakrātos, jo tas ir kā smidzinošs lietus, tikai sniegpārsliņu veidā. Nē nu, pārspīlēt jau var. Patiesībā mašīnas jau vairs neredz, sniegs līdz 4. stāva logam, Rīga ir iesnigusi окончательно.

  Jurim

  Sākotnēji R-Eiropā audzēja tikai dažu sugu palmas – no Himalaju pakājes Ķīnā, tās bija trahikarpas un vienīgā īstenā Eiropas palma no D-Francijas un Z-Itālijas, taču pēdējos 20 un vairāk gadus siltās ziemas ir ļāvušas introducēt krietni vairāk sugu. Šobrīd trahikarpas jau sen nav nekas neparasts Anglijā, Velsā un pārējā siltajā Eiropas daļā, un tās iekaro Skotijas, Zviedrijas maigākos rajonus.

 74. raitis_sametis Says:

  Nevaru komentus pievienot? Snieeeg!

 75. raitis_sametis Says:

  http://www.videogaga.lv/video?id=ohveaybbgegkqtyuksr
  ====
  Mans video par sniega nokrišņiem 9.3.2009. pēcpusdienā “Turības” rajonā, sniegs turpina arī tagad krist. +3cm pie sniega kārtas uz zemes… Nez kā būs “veicies” citur Latvijā? Ziņas vākšu… Radiostacijās ziņo par grūti izbraucamiem ceļiem daudzviet Latvijā/ lai gan līdz fatālai daba katastrofai tālu. Ja kaut kas tāds būs noticies Eiropas dienvidos, tad tā jau būtu nacionāla katastrofa…

 76. saulcerite Says:

  Tikai viena nelaime šodien-sniega dēļ tā īsti nestrādā satelītuztvērējs ,jāskatās vairāk pa logu

 77. raitis_sametis Says:

  esmu jau uz robežas- lai “par godu” šiem sniega nokrišņiem atvērtu savu lapu manā blogā/izskatās – ka mums jau darīšana ar pirmo “atziemu”:)

 78. mārtiņš Says:

  Neoficiāls info- stiprās snigšanas dēļ daļēji slēgta lidosta Rīga. uz citām lidostām novirzīti vairāki reisi, to starp reiss Berlīne – Rīga novirzīts uz Tallinu. Cilvēki sēž Tallinas lidostā neziņā, kā jau tas pieklājas..

 79. mārtiņš Says:

  btw, tas ir diezgan nozīmīgi, jo cik dzirdēts no lidostai tuvu stāvošajiem, RIX aizklapējās ciet ļoti retos gadījumos un tikai pie laikapstākļu ekstrēmiem

 80. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē snieg pat tagad. Ziema sākas. Joe Bastardi ledainā prognoze piepildās. Siltummīļiem grūti laiki tagad būs. Ārā ap 0°C. Laikam atkal būs jāceļas par pusstundu agrāk lai laicīgi paspētu izkļūt no sētas. Māja taču būs ieputināta.

  • maikls Says:

   Nu tuvākajās dienās atkal kusīs. Ja būs saulainas dienas, tad pēcpusdienās var būt līdz +5..+7 grādiem, jo saule ar katru dienu sildīs arvien vairāk un īpaši aukstas gaisa masas tuvumā nav manāmas. Un tā Bastardi prognoze bija par aukstāku laiku, salīdzinot ar normu, nevis par kaut kādu bargu ziemas salu (kas, ņemot vērā saules staru pieaugošo siltumu, būtu iespējams tikai dažas stundas skaidrās bezvēja naktīs un agros rītos). Pagaidām gan modeļi nosliekušies par labu normālam vēsumam / nelielam siltumam marta atlikušajā daļā.

 81. maikls Says:

  Rīgas lidostā dienas laikā samērīti 9 mm nokrišņu, kopā ar nakti 11 mm. Lietuvā pie Latvijas robežas pa dienu 14 mm, kopā ar nakti 18 mm. Martā tik daudz nokrišņu ir retums; visa mēneša norma Rīgai ir 28 mm.

 82. Kamielis Says:

  Lasu un brīnos – Ventspilī pa visu dienu dažas pārslas nokritušas, bet rīt no rīta agri jābrauc uz Rīgu, laikam būs problēmas.

 83. Gubumakonis Says:

  Supper! Zolitude snieg un snieg,joprojam stipri,jau kadi 6-7 cm slapja sniega nogulums uz zemes,visas mazas ielinas piesnigusas,visi koku zari smuki aplipusi ar sniegu,skaisti 🙂 Tas pat labak,ka bija gaidits sodien! KA MAN PATIIK SITADS LAICINJS!!!

 84. saulcerite Says:

  TĀDS EROTISKS LAIKS ĀRĀ .Rodas vēlme pikoties un dauzīties. Pagalmā krājas sniega grēdas kur varētu iekrist.Ir tik silts un gaišs.+1grāds un pilnīgs bezvējš.

 85. snake Says:

  labi,ka Liepājā nekas nesnieg 🙂

 86. lietusviirs Says:

  Kādu laiku atpakaļ bija diskusija, par nokrišņu daudzuma mērīšanu sniega gadījumā. Šodien ir lielisks piemērs, ka bezvējā ar mērīšanu viss ir kārtība. Problēmas ar mērīšanu ir vējainā laikā.

 87. fēnikss Says:

  Tur jau tā lieta, ziemā bezvējš ir ļoti reta parādība. Šādu gandrīz vertikālu snigšanu sen nebiju vērojis. Iepriekšējo reizi sasniga vairāk, taču nokrišņos tas neparādījās. Ārā sniegs ir tāds, ka ar sandalēm var staigāt. Patiesībā neticējās, ka ir veseli 9 mm, jo citreiz pie tāda daudzuma vizuāli ir vairāk sniega. Lai vai kā, bet pēc man pieejamajiem datiem, šis sniegs atnesa rekordlielu nokrišņu daudzumu konkrētajam datumam, Rīgā. Nu vismaz kaut kas te notiek, kaut gan šāds sniegs pat maija sākumā mani nepārsteigtu, kur nu marta sākumā.

 88. Gubumakonis Says:

  Gribetu redzet,ka Fenikss sonakt pa Zolitudi pastaigatu ar zandalem 😉 mums te vismaz 6 cm bliva slapja sniega,kuram apaksa ir daudz kur udens-man liekas tur ari slepjas tas,kapec tik daudz nokrisnu samerits pie salidzinosi nelielas sniega segas. Pirmkart lau nakti un dienas pirmaja pusee lija lietus,velak slaps sniegs,kas tulit ari kusa nepaliekot uz zemes,velak sniga stipri un kusa ari un slaps sniegs sagulas blivi,nosedas un tikai tagad,nakti t ir 0 un snieg gandriz sausais sniegs,kas vairs ipasi nekust 🙂 Domaju,ja visu laiku butu minusos un tikai snigtu,tagad jau butu sasnidzis vismaz 15-20 cm sniega

 89. Gubumakonis Says:

  Si nav nekada neparasta stihija un tomer tik intensiva snigsana negadas Riga biezi,bet soziem jau vismaz 3 reizi un ši reize noteikti parspej februara sniegputeni un vel joprojam turpina mereni snigt. Seit ir manas bildes,ka tas bija pa dienu un velu vakara,turpinajums sekos 😉

  http://weatherfoto.wordpress.com/

 90. fēnikss Says:

  11 mm nokrišņu nu nekādi nevarētu dot 15-20 cm sniega! Un ja šāds sniegs apmierina ziemmīļus, tad es varu viņus atbalstīt, jo šis nieks man vispār netraucē, es to pat nemanu. Latvieši kaut kā ir iemanījušies stenēt pie 5-10 cm sniega, -10 un +25 grādiem.

 91. Gubumakonis Says:

  Ko nozime apmierina? Labak ir tads,neka nekada nav 😉 Man jau ir jo vairaak jo labak,bet pacik tada grezniba vairs nav pieejama,priecajos par katru uzsniguso sniegu 🙂 Un soreiz nemaz tik maz jau nav,ka te grib iestastit,un tie 11 mm kas fikseti ir lidz pl 20 :00,redzes cik izkritis vel pec tam 🙂

 92. Digital1 Says:

  Ku var redzēt tos sniega segas/ nokrišņu milimetra datus???

 93. Gubumakonis Says:

  To Digital: To var apskatit piemeram seit tabulaa pie RRR stabinja 🙂
  http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26422

 94. Digital1 Says:

  Paldies 🙂

 95. Digital1 Says:

  Īstenībā baigi labā lapa … žēl ka tikai no 2005. gada marta. Principā lapā ir visi nepieciešamie dati. Ja nemaldos, tad bija tāda paša tipa lapas arī par citām Latvijas pilsētām!?

  • maikls Says:

   Lietuvas ziemeļos (Biržos) kopā 31 mm nokrišņu un 34 centimetri sniega, līdzīgi arī vietām Latvijā, kur zem sniega smaguma lūzuši daudzi koki. Tiešām interesanti. 🙂

 96. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē fantastisks laiks šobrīd. 0°C. Koku zari pilni sniega. Izskatās diezgan līdzīgi kā šajā saitā : http://www.fotoblog.lv/rep/9634/?cid=14297 (tās gan ir pagājušā gada foto bet sniega pašlaik ir apmēram tikpat cik toreiz – lai jums būtu priekšstats cik labs ārā laiks) 🙂

 97. raitis_sametis Says:

  Jāatver lapa- veltīta šai atziemai, kas jau darīts==>
  http://klab.lv/users/meteo_lv/23620.html

 98. lietusviirs Says:

  Uz zemes Rīgā ir labi ja 10 cm sniega. Un tagad var iedomāties, kā būtu ja šitik blīvs sniegs būtu 15 vai 20 cm. Tad kad dienvideiropā ir tās sniega kataklizmas un mēs “smīkņājam”, ka vieņiem tur tā ir katastrofa (ceļi neizbraucami, u.t.t) der attcerēties, ka viņiem parasti ir tieši šāds ļoti blīvs un slajš sniegs. Un tur ielas nekaisa ar sāli, un parasti ziemas riepu arī nav. Reiz Vācijā netālu no Frankfurtes pie mainas redzēju, ka sasnieg virs 10 cm vēl blīvāks un slajāks sniegs. Un tad sastrēgumi bija visur, ne tikai pilsētās bet arī starp tām.

 99. fēnikss Says:

  Nu visā Vācijā tā kā būtu jārēķinās ar tāda sniega iespējamību, arī D-Eiropā ar to jārēķinās, jo sniegs ir ikgadēja parādība vai visā Vidusjūras piekrastē, izņemot dažas siltuma oāzes (Ēģiptes, Lībijas piekrastes, Turcijas D-piekrasti).


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: