Komentārs par sniegu un temperatūru

Piektdien neliels un mazkustīgs ciklons vietām Latvijas centrālajos un ziemeļrietumu rajonos atnesa ievērojamu snigšanu, kamēr valsts austrumos diena bija pārsvarā saulaina, savukārt mainīgais mākoņu daudzums gādā par lieliem gaisa temperatūras kontrastiem diennakts tumšajā laikā

Naktī uz piektdienu un piektdienas rītā neliels ciklons no Latvijas austrumdaļas pārvietojās uz Rīgas līci, piektdienas vakarpusē tā centrs atradās virs Kurzemes ziemeļiem, bet sestdienas rītā gandrīz izzudušā ciklona centrs atrodas uz rietumiem no Kurzemes.

Šis ciklons sev līdzi nesa sniega mākoņus, kuri ciklona mazkustīguma dēļ vietām Latvijā joslu veidā gādāja par pamatīgu snigšanu. Visstiprāk sniga šaurā joslā piektdienas vakarā, kad, ciklona centram atrodoties virs Kurzemes ziemeļiem, galvenā nokrišņu josla skāra Kuldīgas, Stendes un Mērsraga apkārtni. Šeit dažu stundu laikā uzsniga aptuveni 10 centimetrus dziļš sniegs. Tomēr visbiezākā sniega sega joprojām ir daļā Vidzemes un Latgales: 20-28 centimetri.

Tikmēr ciklona centrs piektdienas vakarā atnesa skaidru laiku un bezvēju Ventspils rajonā. Zeme strauji zaudēja siltumu, un gaisa temperatūra Ventspils lidostā trīs stundu laikā pazeminājās no -5 līdz -15 grādiem.

Arī sestdienas rītā vietām Latvijā bija vērojama strauja gaisa atdzišana. Pūšot lēniem vējiem, gaisa temperatūra zem skaidrām debesīm vietām noslīdēja zem -10 grādiem, zemāko atzīmi sasniedzot vietām Ogres, Aizkraukles, Cēsu un Madonas rajonā: -16..-19 grādus.

Līdzīgi temperatūras kontrasti gaidāmi arī naktī uz svētdienu un svētdienas rītā. Nākamnedēļ ciklonu ietekmē gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, brīžiem snigs, arī slapjš sniegs un iespējams lietus, jo no dienvidrietumiem ieplūdīs siltāks gaiss.

22. februārī plkst. 8:45
Svētdienas rītā vietām Aizkraukles, Jēkabpils un Madonas rajonā zem skaidrām debesīm gaiss atdzisa līdz -19..-21 grādam.

Svētdienas vakarā un nākamās nakts sākumā Kurzemē gaidāms sniegputenis, citviet valstī snigs maz vai nemaz.

57 Atbildes to “Komentārs par sniegu un temperatūru”

 1. kika Says:

  mja. Salacgrivaa ari pashaa vakaraa noskaidrojaas..ap pusnakti temperatura bija -8 gradi,bet rits atnaca apmacies.7 ritaa termometrs radija -6 gradus.

 2. raitis_sametis Says:

  Rīgā arīdzan sniega sega 20.2. pieauga no 4 līdz 11cm…
  ——–
  http://klab.lv/users/meteo_lv/16330.html – kopumā atjaunoju ziemas08-09 pārskatu…

 3. raitis_sametis Says:

  JAUTĀJIENS: vot es gan neatradu saiti… kur var operatīvi redzēt sniega segas biezuma rādījumus dažādās Latvijas vietās? Jau iepriekš pateicos par atbildi … (pats turpināšu meklēt)…

 4. Gubumakonis Says:

  Superigs ziemas laiks,saule,sals un dziljs balts sniegs visapkart un priecigs prats 🙂 Riga nakti bija apmacies un nakts pirmaja pusee minimali sniga,t nebija zema-6-7 gradi.No rita laiks noskaidrojas un tagad zilas debesis un spozi spid saule,acis zilbst no sniega baltuma 🙂 Gaidamas beidzot jaukas brivdienas laikapstaklu zinjaa 🙂

 5. raitis_sametis Says:

  Pēc dienām piecām- iespējams atkal atkusnis/ jeb pirmais t.s. “priekšpavasaris”…

 6. Digital1 Says:

  Ārā vienkārši lieliska, saulaina un patīkami silta diena … nenocietos, paņēmu foto kameru un devos pusotras stundas pastaigā … lieliski 🙂

 7. raitis_sametis Says:

  Nākamās nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, mjā…:(
  (ziņa no meteo.lv caur delfi.lv…)
  http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=23296575

 8. snake Says:

  Liepājā smuki snieg 🙂

 9. Gubumakonis Says:

  “Nākamās nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies”
  Mjaa,negribu atkusni 😦 Jabauda smukas ziemas dieninjas,kameer vel var ! 🙂 Un tomer ziema sogad tik viegli nepadosies un marta pirma puse bez dazam pirmajam dienam vel solas buut visai ziemiga 🙂

 10. Anonymous Says:

  “Un tomer ziema sogad tik viegli nepadosies un marta pirma puse bez dazam pirmajam dienam vel solas buut visai ziemiga”

  Ziemīga marta pirmā puse ir pavisam normāla lieta, runa taču nav par aprīli. Lai jau labāk ziema līdz marta vidum un pēc tam +20, nevis sākumā +10 un beigās ap 0.

 11. Saksija Says:

  Patlaban nav nekāda pamata uzskatīt, ka ‘tomer ziema sogad tik viegli nepadosies un marta pirma puse bez dazam pirmajam dienam vel solas buut visai ziemiga’.
  Aber ja te var rakstīt visu, tad es domāju, ka meteoroloģiskais pavasaris iestāsies jau marta 1. dekādē un marts kopumā būs 2 grādus siltāks par normu. 🙂

 12. saulcerite Says:

  paskatijos pierakstos-2008.gada marta pedejais sniegs 26.datuma un turejas 3 dienas

 13. Anonymous Says:

  Saksijai

  Aiziešu uz baznīcu un aizdegšu svecīti par siltu martu. Lai gan pat normāls, taču saulains marts var būt patīkamāks par siltu, bet mākoņainu. Pērnais marts jau arī bija pat vairāk kā 2 grādus siltāks par normu, bet subjektīvi īpaši pavasarīgs nebija gan. Galvenais, lai sniegs ne reizi neparādītos un salnas mītos ar siltām, saulainām dienām.

 14. Saksija Says:

  Jā, piekrītu tev, ka 2 grādi varētu būt par maz. Es gribētu tādu martu kā 2007. gadā. 😀

 15. Gubumakonis Says:

  Tiesi ta,ziemiga marta pirma puse ir normali,un vairakos avotos un ilglaicigas prognozes solas diezgan ziemiga marta pirmas 2 dekades,bet nekads extremais aukstums nebus protams 😉 Ar tam ilglaicigam prognozem nevar but drosi,bet ja tas piepildisies marts bus normas robezas 🙂 Man ari patiktos,lai pirmas 2 nedeljas butu vel ziema,bet tad sakas kartigs pavasaris,ka bus soreiz-redzesim,bet man liekas,ka tomer bus vel gan sniegs gan sals briziem,tik silts marts ka pagajusgad jau nu nebus(kaut gan pagajusgad marta beigas bija diezgan nopietna atziema uz dazam dienam ar pamatigu sniegu)

 16. Gubumakonis Says:

  Si bija vel viena fantastiska ziemas diena 🙂 ,lielako dalju no tas pavadiju ara,gan pastaigas,gan citas darisanas,ari nedaudz pafotografeju. Seit ir dazas no tam bildeem-ziema kada patiik man 🙂
  http://foto.inbox.lv/andrejseigims/21-02-2009-Skaista-ziemas-diena

  Starp citu tik liels sals sonakt Rigas apkartne nemaz nebus,jo debesis ir apmakusas un T vakara bija-9,tagad tikai -7 un ja debesis nenoskaidrosies,ta ari paliks.

 17. Anonymous Says:

  Saksijai
  Tāds marts mēdz būt reizi mūžā. Salīdzinot ar iepriekšējo līderi 1990. gadā, Tevis minētais bija ļoti saulains. Tomēr atceroties sekojošo aprīli, man labāk patiktos normāls marts un silts aprīlis, kā 1999. un 2000. gados, taču tajos gados atkal maiji bija slikti. Manuprāt, visideālākais pavasaris un vasara bija 2002. gadā.

 18. raitis_sametis Says:  Jā, ir tāds visai nopietns ciklons redzams uz rietumiem no Latvijas, bet austrumdaļu laikam ilgstosi ietekmēs Krievijas anticiklons

 19. raitis_sametis Says:

  Un- bet nevajag 2002. gada vasaru, tad nebija lietus praktiski 2 mēnešus, no 7. jūlija līdz 6. septembrim. 4 jūlijā tad negaiss Rīgā bija ne pa jokam… ar vētru līdz 25m/s. Un 6. septembrī- arī negaiss…

 20. raitis_sametis Says:  Bet šajā animācijā redzam cerības uz negarlaicīgiem laika apstākļiem pēc dienām 4-5 🙂

 21. Saksija Says:

  Anonīmais, tu redzēji 00z GFS prognozi ? Gandrīz kā 2007. gadā 😀

 22. Anonymous Says:

  Redzēju un gandrīz apraudājos aiz saviļņojuma. Vispār, esmu par visiem 100% pārliecināts, ka marts būs silts, tikai nezinu, pateicoties kam. Vai nu kāds kārtīgs siltuma vilnis atnesīs vairākus rekordus, vai arī mēnesis būs tikpat mērens kā pērn.

 23. b Says:

  Klau, Anonīmais. Pa tavai modei sākot rakstīt, man gan neliekas, ka marta beigās gandrīz pus metra sniega ir mērenība 😀

 24. Anonymous Says:

  Tā kā es un Saksija dzīvojam Rīgā, tad arī runājām par Rīgu, kur nekāds pusmetrs sniega pērn nebija. Tāpat kā Daugavpils +32 man bijuši nebijuši, jo Rīgā jau 2 vasaras nav bijis karstāks par +30, tāpat siltums Liepājā mani ne visai iespaido. Un runa vispār bija par to, ka pērnais marts oficiāli bija silts, lai gan subjektīvi man tā nelikās.

 25. b Says:

  nu jā, jāpiekrīt. man gan patīk izbraukt ārpus Rīgas un pabaidīt tur esosšo dabu, jo Rīgā jau tāpat ir pilnīgi vienalga kāds laiks – tāpat 90% no gada ielas ir peļķēs vai šļurā un ir ne ta silts, ne ta auksts.

 26. Anonymous Says:

  Nezinu gan, Rīga ir mana siltākā dzīvesvieta, kur esmu Latvijā dzīvojis. Tas attiecas uz visiem gadalaikiem un mēnešiem. Turklāt šī ir sausāka vieta, kur esmu dzīvojis. Dubļus pārsvarā rada sniegs, kas uz ielām kūst arī pie -10. Kopumā dzīvošanai laba vieta. Protams, Rīgas pievārtē nekad neesmu dzīvojis un pieļauju, ka tur, tāpat kā lidostā, ir ļoti auksts.

 27. Romāns Kolduns Says:

  Man Ogrē vakar 23:00 bija -14°C, pa dienu -3°C

 28. raitis_sametis Says:

  Pagājušā gada martā – bija virpuļviesulis tur Līvānos, gan arī mana paša 13.3. novērotais negaiss, ne šāds tāds- bet ar 6 kārtīgiem zibeņiem, no kuriem divi bija no tuvās distances (starp gaismu un troksni 1 s) … Nez vai tāds mērens mēnesis*** Patreiz esmu Zantē uz Kurzemes robežas, šai vakarā D vējš, kas brāzmās sasniedz 7m/s, un ir vērojams zemais putenis jeb sniegvilksnis.

 29. liepājas veeji Says:

  sveiciens visiem laika verotajiem, kas sheit apgrozaas!! esmu atgriezies no saulainas Altamuras italijas dienvidiem. tur visu ziemu valda pavasars ap + 8 liidz + 12 gradiem . divas dienas gan bija izneemusm pirms doshanas najas , shiem uzsniga 3 cm sniegs . ta nu ir katastrofa shiem uz param dienam.

  pashlaik Mums Liepaja ir pamatiigs putenis gradi – 5. gribu pavasari .

 30. Anonymous Says:

  Saksijai

  Beidzot svētki arī mūsu ielā! Jau vairākas dienas GFS rāda stabilu pavasara sākšanos. Tagad tikai svarīgi, lai nokustu sniegs, kas atņem siltumu ieplūstošajam siltajam gaisam un atstaro saules siltumu saulainās dienās. Un tad jau pirmās pavasara puķītes parādīsies, putniņi atmodinās sirdi gada skaistākajam laikam. Tomēr sagaidījām… Smaga šī “siltā” ziema bija, bet nu tā ir beigusies. Lai slavēts pavasaris un dzīvības atmošanās!!!

 31. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/23030.html

  Lapa – kuru tagad es veltīšu pavasara apskatam…
  ======
  Kas nu tā par smago ziemu, kopumā – pat stipri mērena, lai gan piedzīvojām visāda veida laika apstākļus, pat negaisus…

 32. raitis_sametis Says:

  Laikam ar nedēļas vidū gaidāmo ciklonu, kura “aizmugurē” pat vētru līdz 23m/s sola jau “oficiālais” meteo.lv (hmmm…nevarēju šorīt viņu mājas lapu atvērt…), beigsies prognozētā “plato” (mierīgā laika) fāze, un sāksies pavasara pirmās puses “dancošana”, kam paredzama mierīga (gan ar nakts salnām) pavasara otrā puse…

 33. Gubumakonis Says:

  Nu es gan ceru,ka atkusni vel nesaksies un sniegs paturesies paris nedeljas ,loti ta gribetos 🙂 Kopuma piekritu Raitim,si ziema bija loti merena un mieriga-ne specigu vetru,ne siltuma/aukstuma rekordu,bet bija dazi ieverojami sniegputeni Riga bet diemzel lielam sniegam neizdevas notureties ilgi 😦 un 2 reizes noverots negaiss(ja skaita ari novembri noverotu) ar sniegu. Jasaka ka si ziema salidzinot ar pedejo gadu ziemam tiesam bija aukstaka un sniegu ari bagataka,kas briziem lava atcereties agrako laiku ziemas,bet tomer salidzinot ar agraku laiku ziemam,tomer siltaka par normu. Sodien ara apmacies laiks ari vejains,Zolitude noverojams piezemes putenis-vejs dzena agrak uzsnigusu sniegu,laiks diezgan dzestrs,kaut t. ir-3 tikai 🙂

 34. Saksija Says:

  Sveiciens Liepājas vējiem!
  Esmu arī Itālijas fane 🙂 Itālijas pavasari uz Latviju!

 35. Saksija Says:

  Anonīmais, es ticu, ka pavasaris būs straujš. 🙂

 36. Saksija Says:

  Raiti, es ieskatījos tavā lapā par pavasari. Viss ir labi, tomēr gribētu precizēt, ka cīruļi Liepājas pusē jau tiek novēroti:
  http://www.putni.lv/

 37. Anonymous Says:

  Saksijai

  Viss jau būtu labi, tikai… Kaut nu tas neatsauktos uz vasaras siltumu! Jo pavasaris tomēr nevar sacensties ar vasaru, attiecībā uz siltumu.

 38. raitis_sametis Says:

  Viens cīrulis pavasari vēl nenes… Svarīgi, kad cīruļi sāk pavasarī pa īstam dziedāt… (kad tie atlidojuši masveidīgi…)

 39. cumulus Says:

  to Saksija

  Tie ir cekulcīruļi, kas Latvijā ziemo un ir sastopami visu gadu. Jāpiebilst gan,ka tie Latvijā ir reti sastopami-Liepāja ir vienīgā zināmā vieta Latvijā, kur tie ligzdo. Pārējā Latvijas teritorijā cekulcīruļus novēro ļoti reti.
  Cīruļi, kurus domāja Raitis noteikti ir lauku cīruļi-tie ir migranti un tiem tuvākajā laikā vajadzētu atlidot(2008.gadā tie bija jau 11.februārī).
  Starp citu Latvijā ir sastopamas četras cīruļu sugas: cekulcīrulis, lauku cīrulis, sila cīrulis un ausainais cīrulis(pēdējais ir rets caurceļotājs)

 40. Saksija Says:

  Paldies, cumulus! Es atkal uzzināju kaut ko jaunu.
  Vai tu nodarbojies ar putnu novērošanu ?

 41. Saksija Says:

  Anonīmais, tu domā, ka siltumss pavasarī var atņemt siltumu vasarai ? Es tam neticu…

 42. cumulus Says:

  Saksijai
  Nav par ko! 🙂
  Jā, es ar to nodarbojos, jau diezgan ilgi. Tā ir aizraušanās,no kuras grūti tikt vaļā(un es nemaz negribu tikt vaļā :D). Vērojot putnus ir iespēja pabūt daudzās, ļoti skaistās vietās, man likās, ka tādas vietas Latvijā jau nu gan nav, bet izrādās, ka tomēr ir! 😉 Esmu apbraukājis lielu daļu Latvijas, redzējis daļu(224) no 338 Latvijā sastopamajām putnu sugām. Iepriekš pieminētos putnus-cekulcīruli un ausaino cīruli gan nav paveicies redzēt. 😀
  Aiz ornitoloģijas nākamā nopietnā aizraušanās man ir meteoroloģija(tik daudz,kā par ornitoloģiju gan nezinu, bet šis blogs man daudz ir palīdzējis 🙂 )
  Un es arī esmu pavasara, vasaras un silta laika fans. 😉 Arī vētras, negaisi un citas tāda veida dabas parādības man ļoti patīk! 🙂

 43. Saksija Says:

  cumulus,
  man prieks par tavu aizraušanos ar putnu novērošanu. Pēc tā, ko tu stāstī, tu esi profi šajā jomā. 🙂
  Jā, te cilvēki jau sadalījās 2 grupās: aukstuma fani un siltuma fani. Labi, ka tu esi ar mums. 🙂

 44. Anonymous Says:

  Saksijai

  Diez vai laikapstākļiem ir būtiska Tava ticēšana vai neticēšana.
  Diemžēl mēs nevaram pēkšņi dabūt 2 Saules vai vairākus Mēnešus, tāpat arī nav pamata cerēt uz pēkšņu lietu kārtības maiņu. Silti visi 3 pavasara mēneši gandrīz vienmēr rezultējas nesiltā vasarā. Es zinu tikai 1 izņēmumu – 2002. gadu. Varbūt kāds zina vēl citus piemērus?

 45. raitis_sametis Says:

  Ak jā- par fanošanu…. es esmu ekstremālu laika apstākļu fans. Jau iepriekš izteicos: tagad gaidu ar nepacietību, ko mums trešdien-ceturtdien atnesīs tas gaidāmais ciklins, kas patreiz vēl tikai formējas uz DR no Islandes….

 46. Saksija Says:

  Mans personīgais viedoklis ir, ka laika apstākļu anomālijas kādā sezonā neietekmē situāciju nākamajā sezonā.

 47. saulcerite Says:

  es fanoju par istajiem laika apstakliem istaja laika-kartigu puteni un spozu sniegu ziema ,pludiem un cerinu ziedesanu pardaugava pavasari,svelmi ar veldzejosu negaisu vasara un protams rudens lapkriti un rudens vetram un lietavam

 48. Anonymous Says:

  Tāpēc, ka Tu vienkārši nezini meteo arhīva datus. Es nerunāju par sezonas anomāliju, bet par katru mēnesi atsevišķi. Tu vari nosaukt gadu, kad katrs pavasara mēnesis bija manāmi silts un sekojošā vasara arī izcēlās ar siltumu pa mēnešiem? Ja nevari, tad kāpēc Tu uzskati vai gaidi, ka tieši šogad būs silts pavasaris un silta vasara? Tas ir pat mazāk ticami, kā gaidīt laimestu loterijā.
  Viedoklis katram var būt citādāks, taču ja tas ir pretrunā ar acīmredzamo, tad… man nav, ko piebilst.
  Emocionāli man gribas, lai katrs gada mēnesis būtu vismaz par 2-4 grādiem siltāks, salīdzinot ar aizvēsturisko normu, un tā katru gadu, bet tas taču nav nopietni. Tāpat kā +20 janvārī.

 49. Anonymous Says:

  Bija domāts Saksijai, bet nepaspēju uzreiz pēc viņas ziņas.

 50. Maija Says:

  Arī es piekrītu tam,ka,ja ir silti marts un aprīlis,tad maijā vajag kažoku…Arī vasarā tikai jūlijā tad var kaut ko gaidīt,augustā.Jūnijs nemaz nav kā vasaras mēnesis.Labāk jau būtu,ja būtu pavasari kā vajag un vasaras tādas,kādām tām jābūt.2007.g.martā turējās pat +20 gr.,bet tas jau nav normāli!Pēc tam viss apsalst un nosalst…

 51. Saksija Says:

  Anonīmais,
  runa bija par sezonu kopumā nevis par visiem mēnešiem. 1999. gada pavasaris un vasara bija atbilstoši manai gaumei, tikai maijs bija mērens. 🙂

 52. Anonymous Says:

  Maijs togad bez pārspīlēšanas bija auksts, ar salnām līdz -8. Viss bija balts nosarmojis, pirms saullēkta – es pat neticēju, ka tik auksts maz var būt.
  Ja jau tagad runa ir par sezonu, tad Tu labāk gribi siltu saulainu martu un aukstu maiju, ar salnām, kas visu nokož? Vai arī saulainu martu un sniegainu aprīli? Man un zemniekiem labāk patiktu ne pārāk silts marts, bet silti atlikušie pavasara mēneši. Savukārt 1999. gada siltā sezona bija visai īpatnēja labā nozīmē, jo lielais siltums trāpījās laikā, kad dienas ir visgarākās (naktis tad ir siltas), arī jūlijs bija labs, taču augusts gan liecināja par rudens tuvošanos, ko laboja karstums septembra sākumā. Rezultātā tajā vasarā man bija lielākā tomātu raža kādu jebkad esmu novācis. Vasara bija ļoti labvēlīga augiem. Bet tas maijs bija katastrofāls mūsu austrumu kaimiņiem, precīzāk Krievijas zemniekiem. Es nevaru vēlēt nelaimi citiem.

 53. Gubumakonis Says:

  Nezinu,vai esmu aukstuma fans,tas tikai ziemaa 😉 Visvairak jau patiik dazadas stihijas un dabas paradibas-jo trakak jo labak-negaisi,vetras,lietusgazes un sniegputeni,aktivi cikloni un t.t-tas man reali patiik,( par negaisiem vispar atsevisks stasts)bet mierigs un ilgstosi nemainigs laiks garlaiko un iedzen grutsirdiba 😦 Vistrakak man nepatik ilgstosi atkusni ziemaa un karsti ilgstosi sausuma periodi vasara,kad lietus nav nedeljam ilgi 😦 Bet kopuma pievienojos tam viedoklim,ka visam ir savs laiks,un katrai sezonai ir sava vajadziba,skaistums un loma,izslegt negribu nevienu,visi vajadzigi un sava veida un vieta interesanti,un mums ir paveicies,ka dzivojam tada vieta,kur var piedzivot visus 4. Ja,silta ziema bez sniega un sala man tikpat nepienemama un riebiga,ka piemeram Anonimajam auksta vasara bez saules un ar temp.+15,bet pavasari gribetos taja klasiskaja varianta,kad marta ziema pakapeniski pariet silta pavasarii ar visam izrietosam sekam-sniega kusanu,dienas un nakts t. kontrastiem,sersnu un lastekam,strautiem,ledus iesanu un pludiem,un kadu cirulputeni 😉 varbut sogad beidzot kaut ka ta ari notiks 🙂

 54. Maija Says:

  Nē,es negribu gan siltu, saulainu martu un aukstu maiju.Tieši tā jau arī es rakstu.Mana aizraušanās ir-darbs dārzā ,puķes,utt.,tātad-salnas man nemaz nepatīk!Piekrītu Gubumākonim,visam vajadzētu būt tā,kā tam jābūt.Diemžēl jau sen neesmu redzējusi tādu pamatīgu ledus iešanu Gaujā,vai,kad mūsu Gauja izietu no krastiem…Varbūt tiešām šogad?Tikai sniega gan tā pamazāk,vismaz mūsu pusē.Jā,1999 .g.arī mums bija kolosāla tomātu raža!Vairāk tāda raža nav bijusi.Un,nedod Dievs,vēlēt nelaimi citiem!

 55. Digital1 Says:

  Starp citu, es esmu siltuma un ekstrimālu laikapstākļu fans – vasaras negaisi ir mana vājība 😀

 56. Anonymous Says:

  Maijai

  Atvainojos, ka neuzrakstīju, kam adresēju savu iepriekšējo tekstu. Tas bija domāts Saksijai, jo man ar viņu dialogs izvērsās.
  Man kopš bērnības ir riebušās vēlas salnas un vispār liels vēsums pēc vasarīga siltuma. Tad jau labāk ziema līdz aprīļa vidum un tālāk progresējošs pavasaris, kas pāriet vasarā, bez visādiem sniegiem un salnām maijā. Piemēram, 2007. gadā viss prieks par ļoti silto martu pagaisa, kad aprīlis un maija sākums atnesa temperatūru ap 0 un sniegu. Pavasarī gribas, lai kļūtu arvien siltāks, kaut pakāpeniski, nevis aukstāks.
  Nelaimi citiem te vēl vai visi ekstrēmofīli, jo viņu tik ļoti gaidītās parādības gandrīz vienmēr rada zaudējumus cilvēkiem, kas maizi pelna nesēžot birojos vai citā urbanizētā vidē. Negaisi vasarā bieži nes krusu, stipras vēja brāzmas un arī stipru lietu – tas viss var vienā reizē iznīcināt gaidāmo ražu, vai pat kaut ko vairāk: citas materiālās vērtības, veselību un pat dzīvību. liels sausums un karstums vasarā arī nav labs, jo daba pārāk cieš, kaut gan ar apūdeņošanu ražas var iegūt labu labās. Un ūdens resursu mums Latvijā ir pārpārēm: ezeri, upes, pazemes ūdeņi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: