Ciklons atnesīs sniegu, galvenokārt austrumu rajonos

Ciklons, kas no Ukrainas ziemeļaustrumiem pārvietojas Latvijas virzienā, otrdien un trešdien atnesīs sniegu, visvairāk snigs Latgalē otrdienas pēcpusdienā un vakarā.

Latgalē salīdzinoši daudz nokrišņu bija arī aizvadītajās dienās, nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 9 milimetrus ūdens ekvivalenta, kas ir trešdaļa no februāra mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras (LVĢMA) dati. Sniga smalks sniegs, kas veidoja blīvu sniega kārtu, tādēļ sniega sega Daugavpilī pirmdienas rītā saskaņā ar LVĢMA mērījumiem ir tikai 5 centimetrus bieza. Ja sniegs būtu kritis lielākām pārslām, tad sniega sega būtu divreiz biezāka.

Jaunā nokrišņu zona Latgales austrumus sasniegs otrdienas rītā, un tā lēnām virzīsies rietumu virzienā. Gaidāms arī putenis, jo pūtīs mēreni stiprs ziemeļu vējš. Nokrišņu daudzums vietām Latgalē un Vidzemē atkal varētu sasniegt maksimums 10 mm ūdens ekvivalenta. Citviet Latvijā snigs mazāk. Naktī uz trešdienu vai trešdien neliels, vietām mērens sniegs gaidāms arī valsts centrālajos rajonos.

Ciklons kopā ar biezu mākoņu segu atnesīs par pāris grādiem siltāku gaisu, trešdien gaisa temperatūra visā valstī pakāpsies līdz -1..-3 grādiem, liecina pašreizējās prognozes.

Nedēļas otrajā pusē, debesīm brīžiem skaidrojoties, gaisa temperatūra naktīs var pazemināties zem -10 grādiem, nokrišņu būs maz.

25 Atbildes to “Ciklons atnesīs sniegu, galvenokārt austrumu rajonos”

 1. khmm Says:

  Nu viss.. nākamgad pirkšu skandināvijas valstīm paredzētās ziemas riepas.

 2. khmm Says:

  tas ir nākošai ziemas sezonai

 3. mazais Says:

  eu! Nevajag! Nākošās ziemas nebūs, piemini manus vārdus!

 4. Gubumakonis Says:

  Cerams,Rigai ari kaut kas tiks no tiem ciklona nestiem sniega labumiem,citadi nekadigi nevar un nevar sagaidit to sniegu,viss ta ka butu,it ka ziema un sals turas,bet ta pietrukst tas baltas sniega segas aiz loga,visas ieprieksejas dienas sniga tik niecigi maz,ka gandriz neka ari nav uz zemes.

 5. raitis_sametis Says:

  Tuvākās vētras gaidīsim tā- uz marta vidu…

 6. Maija Says:

  Man dikti žēl Gubumākoņa…Kaut nedaudz varētu padalīties ar sniedziņu!Pārāk daudz jau mums vis nav,bet bišķiņ varētu iedot…

 7. kika Says:

  Salacgrivaa sniedzinsh uzsniga pagajushaja nedelja ceturtdiena laikam.ta ka siltaaks nepaliek,sniedzinsh nepazuud kad paris cm turas. atkal tik tie aukstumi nepatiik…
  shobrid ap -5 gradi. apmacies.

 8. SĒRGA Says:

  to raitis_sametis

  ka tu to secinaaji ?:) jaa janavrii jau taas veras sogad mums nebija ! 😦

 9. raitis_sametis Says:

  vētras būs tad, kad pavasarim tuvojoties gaiss un ūdens (kā nu kurā teritorijā – tas vairāk iesilst…) vairāk sāks atšķirties temperatūrā (siltumā). Tiesa, pavasara vētras ir mazākas – nekā rudenī… Par vētrām varam runāt nosacīti, varbūt tikai tādi vējiņi būs…

 10. lietusviirs Says:

  Marts un aprīlis parasti ir mazaktīvi (vētru ziņā), jo:

  1. gaiss sāk lēnām iesilt bet jūra ir paspējusi visvairāk atdzist un darbojas, kā bremzējoš faktors. Protams pastāv iespēja kādam aukstuma vilnim un ar to saistītam lake effect, bet tas nerada vētras.

  2. Atlantijas okeāns ziemeļu puslodē arī ir paspējis adzist un horizontālais temperatūras gradients ziemeļu vierzienā parastī ir mazāks kā okt-febr. Savukārt “jet stream” vistiešākā veidā ir atkarīgs tieši no temperatūras horizontālā gradienta (parasti ziemeļu virzienā). Tātad martā-aprīlī jet stream vidēji ir vajāks kā okt-febr.

  3. Vidējā platuma Ciklonu veidošanā liela loma ir jet stream.Stipri vienkāršotā gadījumā, tur kur Jet stream paplašinās (iziet no “jet streak”) un palēlinās veidojas konverģence un augšup ejošas gaisa plūsmas ar kārtu 1-10 cm/s. Tas ir plašā apgabalā. Lokāli gaisa paceļšanās var būt būtiski lielāka. Papildus ietekmi dod Jet stream izliekšanās u.t.t. Augšup ejošās gaisa plūsmas rada pazeminātu spiedienu, kas savukār pastiprina ģeostrofisko vēju. Ja ir pietiekams mitrums tad tas paceļoties izdalā latento siltumu, kas vēl vairāk pastiprina augšup ejošās plūsmas un tādējādi arī pazemina spiedienu. Kad mitrums un kondensācijas beidzas ciklonas parasti sāk izjukt. Vidējo platuma cikloman attīstoties tā centrs attālinās no jet stream pa kresi, un praktiski nekad nešķērso “jet streak”. Tieši šo īpašību var izmantot prognozējot iespējamās ciklona trajektorijas.
  Tas bija tā stipri vienkāršoti. ja skatās dziļāk, tad sava loma ir arī atmosfēras frontēm. Jet stream viļņa liekumam. Pie tam dažreiz jet stream pats veido virpuli un tad ciklonam var būt daudz secundāras frontes, u.t.t Kad attīstās aktīvi cikloni tie mēdz ietekmēt arī pašu jet stream. Tā kore var pabīdīties atpakaļ un tādējādi jet stream (palnetārā) viļņa core kļūst asāka. Bet tās ir nianses.

  Tātad es noteikti martā un aprīlī vētras neprognozētu.

 11. raitis_sametis Says:

  Paldies par izsmeļošu komentāru! ** Tiek ziņots: Latvijas austrumos sniega sega sasniedz pat 24cm /aizvadītās dienās Krievijas rietumos esot snidzis. Šodien dienas otrajā pusē – gaidu kādu sniegputeni.

 12. Romāns Kolduns Says:

  kas tad ir jet stream? nezinot to, es neko no tā garā komenta nesaprotu

 13. lietusviirs Says:

  Es pamazām rakstu vienu blogu(latviski), kur tiks paskaidrots kas ir kas sākot no spēkiem kas darbojas uz gaisa daļiņu un beidzot ar Ciklonu un atmosfēras fronšu ģenerāciju. Blogs top ļoti popularzinātniskā veidā, tā lai var saprast bez īpašām zināšanām matemātikā, fizikā u.t.t.. Jāatdzīst ka iet lēni.
  Bet jet stream ir stipri vēji (dažreiz pat virs 100 m/s) apmēram 8-11 km aukstumā. Šie vēji kopumā diezgan šaurā joslā iet no rietumiem uz austrumumiem. Tiesa šī josla var veidot tādus kā viļnus ziemeļu dienvidu virzienā, kursu parasti sauc par “Planetārajiem viļņiem”. Jet stream ir fundomentālo loma vedējo platuma grādu atmosfēras procesos.

 14. Romāns Kolduns Says:

  Sapratu. Ir vēl laikam tāda reaktīvā plūsma arī. Tā varbūt arī ir jet stream. Dzridējis esmu ka tā ir ļoti ātra plūsma un rada visus iespējamos ciklonus un anticiklonus.

  Kad būsi pabeidzis savu blogu, tad noteikti paziņo tepat kaut kur ka ir gatavs lai varētu tad lasīt un mācīties par visiem tiem vējiem u.c.

 15. krievs Says:

  а где тогда западно-восточный перенос, если Jet stream превыше всего?

 16. Romāns Kolduns Says:

  Nesapratu tur neko. Reģistrējos bet nekādu info par laikapstākļiem u.c. neatradu. Laikam vēl nav nekas sarakstīts.

 17. lietusviirs Says:

  Tas blogs vēl top. Laikam netīšām pirskti notrīcēja un nopublicējās. Tur nebūs prognozes. Prognozes Maikls lieliski gatavo. Ir pilns internets ar fragmentāru info par atmosfēras procesiem angļu valodā. Man gribējās kau ko kas būtu vienkopus un latviski. Tiesa manas rakstīšanas spējas ir kā ir.

 18. Gubumakonis Says:

  Beidzot Riga snieg snieg mereni un ar palielam parslam 🙂 T.-4,5 Ziema 😉 Es ar Lietusviir gaidisu zinju par to blogu,interesanti bus palasit,lai veicas! 🙂

 19. raitis_sametis Says:

  Katru dienu pa stundiņai- rakstīt, un tad jau tas piepildīsies pamazām (tas iepriekšminētais blogs), es arī gaidu to piepildījumu- daudz nezinu par jet stream, bet gribās…(pašam ar to laiku dienām nodarboties tā ir kā ir…).

 20. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē snieg visu dienu. Varēs jau laikam drīz slēpot.

 21. Aerolid Says:

  Latvijas radars atkal nerāda pareizi!

 22. Gubumakonis Says:

  Ja,radars vakardienas un sis nakts sniegu gandriz neradija,nezinu kapec,tik mazs jau tas nebija,lai neuzraditos 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: