Tuvākajās dienās nedaudz snigs

Ciklons, kas otrdien atnesa ļoti stiprus vējus Francijai un citām valstīm, šodien atrodas jau virs Polijas. Ar ciklonu saistīta nokrišņu zona šodien nes sniegu Latvijas dienvidrietumu rajoniem, bet tuvākajās dienās neliels sniegs un slapjš sniegs gaidāms arī citviet valstī.

Šodien un rīt salīdzinoši daudz snigs Kurzemē, GFS prognozē sniega segas pieaugumu Kurzemes dienvidos līdz 9 cm, gaidāms arī putenis, jo austrumu vējš brāzmās pārsniegs ātrumu 10 m/s. Turpmāk, minētajam ciklonam apvienojoties ar ciklonu, kas no Balkānu pussalas dodas ziemeļu virzienā, un jaunā ciklona centram piektdien atrodoties virs Ukrainas, vairāk varētu snigt Latvijas austrumpusē.

Gar ciklona silto sektoru Latvijā ieplūst nedaudz siltākas gaisa masas no dienvidaustrumiem, ceturtdien un piektdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +2 grādiem, bet nedēļas beigās, nonākot izzūdošā ciklona rietumu malā, ar ziemeļu vējiem ieplūdīs vēsāks gaiss. GFS šobrīd prognozē, ka nākamnedēļ, vāji izteikta augsta spiediena apgabala ietekmē debesīm vietām noskaidrojoties, gaisa temperatūra naktīs var ievērojami pazemināties.

17 Atbildes to “Tuvākajās dienās nedaudz snigs”

 1. raitis_sametis Says:

  Bijušais orkāns pie mums nedaudz paputinās…

 2. Gubumakonis Says:

  Jaa,sis tik mierigs laiks un tik ilgstosi jau sen nau bijis pie mums,apkart viss kaut kas notiek,bet seit tadi loti vienmuli laikapstakli,un ari sniega ka nav ta nav,atkal kailsals valda. Izskatas,ka sis bijusais orkans nekadu lielu snigsanu Rigai nenesis,bet pie baltas zemes gan nakamnakt tikt varesim 🙂 Ka tik nenokust pec tam ,lai nakamais sals nak vismaz ar nelielu sniedzinu.

 3. Maija Says:

  Piebalgas pusē gan fantastiska dieniņa!Pašlaik uz 0,saule visu dienu,sniegs-normas robežās,kokos sarma.No rīta bija -11 gr.Īsta ziemas diena!Žēl,Gubumākoni,ka pie Jums nav sniega,bet,varbūt sagaidīsit?Šoziem pie mums tik daudz dienu bijis ar sarmu kokos,vajadzētu būt auglīgai vasarai.Bet,kā būs,to redzēsim…

 4. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Te faktiskais laiks plkst. 11:00, visā Latvijā nesnieg, tikai rietumos brāzmains vējš līdz 12m/s.

 5. Gubumakonis Says:

  Maijai:Ne diemzel Riga sniega vairs sen nav,to parsvara nokauseja janvara garie atkusni,ta ka pedejas reizes sals naca bez sniega,bez sarmas,toties ledus gan mums Zolitudes apkartne ir pa pilnam-istas slidotavas,kas loti apgrutina parvietosanos pastaigas ar suni piemeram 🙂 Sos ledus laukus pat nofotografeju,kaut kas tads musu pusee sen nau piedzivots. Sis bildes var apskatit seit :

 6. N.R. Says:

  Šodien kopš kādiem ~8:10 snieg Rīgas centrā

 7. klusais lasītājs Says:

  kā ir pareizi saukt tornado latviski – viesulis vai viesuļvētra? vislaik likās, ka par viesuļvētrām sauc stipras vētras, tādas, kā Katrīna piemēram..

 8. raitis_sametis Says:

  bijušais orkāns arī Pārdaugavā šai rītā dod mazu sniedziņu!

 9. raitis_sametis Says:

  tornado= lokālā vētra, virpuļviesulis, velna slota, zirga pakavs (ja tornado ir no mākoņa uz mākoni), smerčs, apaļvētra, …tie ir nosaukumu, ko esmu dzirdējis

 10. Gubumakonis Says:

  Aiz loga pamazam un loti nesteidzigi atgriezas baltaki un ziemigaki skati 🙂 Snieg neliels smalks sniedzins,temperatura ir -1 Cerams tuvakas dienas ziema pilniba atgriezisies. Par to tornado nosaukumu,man liekas,ka oficiali pareizi latviski butu saukt par virpuļviesuli,ta tiesam ir lokala paradiba,bet viesuļvetras ir pavisam kas cits -specigi tropiski cikloni,kas aptver plasu teritoriju,un kopsumma nes ari lielakus(teritorijas zinjaa) postijumus

 11. maikls Says:

  Jēkabpilī līdz šim brīdim spīd saule, sniegs strauji kūst, pavisam pavasarīgs laiciņš.

 12. raitis_sametis Says:

  Rīgā – jau vakar vakarā smidzinošs lietus, šorīt migla- kūst… 😦

 13. Gubumakonis Says:

  Riga sodien apmacies un miglains laiks,t jau tuvojas+2,pavisam bedigi,tas knapais sniedzinjs kas vakar uzsniga atkal kust nost 😦
  Interesanti,ka vismaz Zolitude turas bieza migla sodien,tas man patiik 🙂

 14. cumulus Says:

  Arī Teikā sniegs kūst-no vakar sasnigušajiem apmēram 3 cm ir palicis vairs tikai 1 cm. 🙂
  liekas,ka lidz dienas beigām nokusīs viss sniegs, sobrīd ir +1,6 grādi. No
  rīta arī te bija diezgan bieza migla-redzamība bija kadi 400-500 m.

 15. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē arī nedaudz kusa, bet vēl palika kāds 1 – 2 cm sniega. Ceru, ka tas vismaz neizkusīs.

 16. Gubumakonis Says:

  Zolitude,man pagalmaa ar sniegu ir cauri 😦 viss nokusa. Kas par netaisnibu,tik ilgi gaidits knapi noturejas 1 dienu,un atkal tie dubli un peleciba,bedigs paskats +1.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: