Par gaidāmo laiku Eiropā

Tuvākajās dienās ciklonu sistēma no Eiropas rietumiem pārvietosies austrumu virzienā, nedēļas nogalē tā nonāks virs Centrāleiropas, sadalot Eiropu divās daļās: Eiropas rietumdaļā gar sistēmas rietumu malu ar ziemeļu vējiem ieplūdīs salīdzinoši auksts gaiss, savukārt Eiropas austrumdaļā gar sistēmas austrumu malu ieplūdīs siltas gaisa masas.

Līdz ar to sestdien Londonā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma ap -1 grādu, bet, piemēram, Varšavā – ap +8 grādiem. Eiropas dienvidaustrumos, protams, būs vēl siltāks. Eiropas rietumos un ziemeļos, kā arī Centrāleiropas kalnu apgabalos daudzviet gaidāms sniegs.

Turpretī Eiropas galējos ziemeļaustrumos turpinās valdīt bargs sals. Ceturtdienas rītā Skandināvijas un Krievijas ziemeļos gaisa temperatūra bija pazeminājusies attiecīgi līdz -33 un -40 grādiem. No dienvidiem nākošās siltās gaisa masas šos rajonus sasniegs tikai nākamās nedēļas sākumā.

Gaisa temperatūra Latvijā nedēļas nogalē turpinās paaugstināties, sasniedzot 1-5 grādus virs nulles. Debesis klās mākoņi, brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi, pārsvarā smidzinošs lietus, un pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš.

Nākamās nedēļas sākumā temperatūras kontrasti Eiropā mazināsies, laika apstākļus galvenokārt noteiks lielāki un mazāki cikloni. Lielbritāniju un Franciju nākamās nedēļas sākumā atkal varētu skart spēcīgs ciklons, vētra. Savukārt pie mums arī turpmāk gaidāmi mierīgi laika apstākļi, gaisa temperatūra pārsvarā svārstīsies ap nulli. Tātad prognozes par bargo salu pagaidām neplāno piepildīties, arktiskais aukstums nav ticis tālāk par Skandināvijas ziemeļiem un Krievijas ziemeļrietumiem – un tas, protams, ciklonu dēļ.

6. februārī plkst. 15:05
Brīvdienās Latvijā gaidāms ļoti silts laiks:  saskaņā ar dažām prognozēm gaisa temperatūra sestdien var sasniegt +6, svētdien +7 grādus. Tomēr, pat ja šīs prognozes piepildīsies, tas nebūs rekordliels siltums: 1989. un 1990. gadā šajos datumos Rīgā ir  bijis +10 grādus silts.

56 Atbildes to “Par gaidāmo laiku Eiropā”

 1. Gubumakonis Says:

  Nja..atkal riebigi un garlaicigi laikapstakli sanak gaida mus nakamnedelj,tapat,ka janvara otra puse bija 😦 (((

 2. Gunars Says:

  Labi gan. Sala laikā bija grūti māju apkurināt. Sēdi vai visu nakti pie krāsniņas un lādē briketes.

 3. Anonīmais Says:

  Gunaram un citiem prātīgiem, praktiskiem ļaudīm.
  Apsveicu ar ļaunās ziemas neizbēgamo galu! Jo mazāk jākurina būs, mazāks risks pazaudēt kādu ekstremitāti palielajā salā. Cerēsim tikai, ka tie grādi ap 0 tiks pavadīti ar saulainām dienām un miglainām naktīm – lai gaiss neizsalst. Un tad jau zaļu martu, ziedošu aprīli un tālāk nepārtrauktu siltumu vismaz līdz oktobrim. Eh… drīz būs vasara…

 4. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Lai arī cik tas dīvaini nebūtu – temperatūra tikai krītas… Ziemai gals pienāks tā vai citādi, bet es vēl tā kā negribētu tur vēlam rudenim līdzīgus atkušņus.

 5. raitis_sametis Says:

  Tiiiiiiiiik garlaicīgi pie mums. Labi- ka pasaulē tomēr kaut kas notiek, ap Austrāliju abās pusēs viss vārās – patreiz ir 3 depresijas un 2 1 kategorijas orkāni vienlaikus, un arīdzan Lielbritānijā, Francijā un dienvideiropā notiek meteo-jautrības; un ASV austrumos pēc masīvas 12cm atkalas tagad seko sniegputeņi, kur jau 55 cilvji bojā gājuši. Patiesi- man ir negarlaicīgi…

 6. Gubumakonis Says:

  Soreiz pilniba piekritu Raitim,negribas novembri atpakalj 😦

 7. Gubumakonis Says:

  Interesants raksts Vilim Bukšam soreiz 🙂 Tostarp Riga,Zolitude si diena ir pat aukstaka par aizvadito nakti,t -8 jau,kad pa nakti bija -6-7,ir pilniba apmacies un neliela dumaka. Varbut vakara sagaidisim ari nelielu sniedzinu 🙂

 8. Cb Says:

  Ar nepacietību gaidu plusus! Šāds laiks, kā šobrīd, ir ļoti noderīgs, lai vairāk pievērstos darbam un citām lietām. Sen neesmu bijis tik aizņemts. No rītiem, dodoties savās darīšanās, man netīk visu laiku sastingt šādā salā. No laika apstākļiem šobrīd būtībā ir “ne šis ne tas” – joprojām mērens kailsals (uz zemes sniega prakstiski nav), apmācies, mērens vējš. Ja ir sals, tad manās intersēs tam ir jābūt īslacīgam un spēcīgam (vismaz -20 grādu) vai arī nelielam/mērenam salam, taču ar konvektīvu izpausmi. Taču Jelgavā šogad -20 vēl nav bijis – tas, ka tur kāda meteostacija ir reģistrējusi, vēl neko nenozīmē, ņemot vērā tās ģeogrāfisko stāvokli.
  Savas pesronīgās negācijas par gaidāmo laiku publiski nav pareizi izpaust – es domāju, ka tas sapratīs, kuram to domāju.
  Kopā ar citiem saprātīgiem cilvēkiem gaidu siltāka laika iestāšanos!

 9. Anonīmais Says:

  Raiti!
  Kāpēc Tu vienmēr uzsver to bojāgājušo skaitu? Tas nav nekas iespaidīgs, jo cilvēki katru dienu garantēti mirst no daudz kā. Un uz mūsu dinamiskās planētas vienmēr kaut kas kaut kur notiek.
  Es tikai kārtējo reizi nesaprotu, kāpēc Florida tiek uzskatīta par tropiem. Tur jau atkal ir riktīgi mīnusi, un tā tas notiek praktiski katru ziemu. Šķiet, ka pat D-Itālijā (klasiskie subtropi) nemēdz būt tāds sals, nu vismaz ne katru ziemu.

 10. raitis_sametis Says:

  cilvēki diemžēl iet bojā fatālās dabas katastrofās, tāds tas liktenis… man liekas vienmēr, ja Debesu Pēteris kādu baru paņem pie sevis; tad tā dabas kataklizma ir nopietna…

 11. kika Says:

  mums te pie juuras ar sniegu gandriz vienmer ir nabadzigi.ar straujo aukstumu, kailsala aizsalushas udens trubas,majas otraa galaa,kur ziemas laikaa saimnieki paradaas visai reti… tadelj piepulcejos tiem kas gaida siltaaku laiku… un jo aatraak jo labaak 🙂
  shodien visu dienu-4 graadi..

 12. Gubumakonis Says:

  Njaa,izskatas pedejo siltu gadu iespaida Latvijaa visi istas ziemas fani ir izmirusi 😉 Pieradusi pie tiem siltiem laikapstakliem… ja ta turpinasies,driz pie mums bus ka Anglijaa,neliels sals un sniegs uzsnidzis-un cauri,katastrofa,visa dzive ir paralizeta un apstajas 🙂 Javeido vien Globalas Sasilsanas fanu pulcins 🙂 Joks! 🙂 Bet isteniba esmu parsteigts,cik maz cilveku pedeja laika palika,kam patik parasta ziema.

 13. Anonīmais Says:

  Gubumakonim

  Eu, nu cik var dzīt šo… Šī jau ir parasta Rīgas ziema. Nu man mēle nelokās pateikt, ka šī ziema ir silta.
  Ja Tu izrauj atsevišķas visaukstākās ziemas pēdējos 40 gados, tad es savukārt lieku priekšā pēdējo 15 gadu aukstākās un tādas ir veselas 3 vai pat 5. Rīgā ziema bez atkušņa ir ļoti liela anomālija. Un tas attiecas uz visu 20. gs., jo īpaši uz 21. Un ko gan teikt D-Sibīrijas iedzīvotājiem, kad viņiem pusi ziemas -10…-20? Tas jau bez maz vai pavasaris ne ziema. Katrai vietai ir savi ierastie laikapstākļi. Anglijā un Velsā nekad nav bijusi tik auksta ziema kā šoziem Rīgā. Mums Anglijas vidējo ziemu nesasniegt pat pēc 100 gadiem.
  Pagaidi vēl pāris ziemas un tad būs ļoti auksta un agra ziema! Līdz tam centīšos aizbraukt kaut uz 3-4 mēnešiem prom no polārās ziemas.

 14. Anonīmais Says:

  ‘agra’ vietā jābūt ‘gara’ – pirksti neklausa no aukstuma. Joks.

 15. Gubumakonis Says:

  Soreiz tas nebija gan velmes pec bargas ziemas,bet gan skumjas,ka neviens seit negaida sniedzinu un ziemu klasiskaja izpratne,kad ir balts ara un neliels sals bet visi tik gaida siltumu,vel jau nav marts.. Nu bet labi,ka nau te man domubiedru,tad vairs so nerakstisu. Tikmer Riga saka sovakar smuki snigt,man prieks vismaz 1 dienai. Bet interesanti butu zinat no kurienes radas tada versija,ka pec paris gadiem naks atkal aukstas ziemas un kads tam butu iemesls/pamatojums?

 16. Anonīmais Says:

  Gubumakonim

  Es nerakstīju par vairākām aukstām ziemām. Principā jau sen gaidu 1 aukstu vai ļoti aukstu ziemu (tikai 1 visā nākošajā desmitgadē), taču uz pēdējo gadu fona tā var likties patiešām nenormāla, vismaz siltummīļiem. Un tomēr atsevišķi auksti vai ļoti auksti ziemas mēneši bija, ir un būs arī nākotnē, kas neļaus te audzēt ne palmas, ne citus eksotiskus augus.

 17. Gubumakonis Says:

  V. Bukša raksta pieminets,ka pec 2012 gada varetu sakties aukstaku ziemu cikls un vel no citiem dzirdets,tapec tada zinkare :)Tad jau redzes,ko bus lemts piedzivot nakosajos gados,ietekmet reali to to tapat nevaram 🙂 Bet runajot par so ziemu,ja,varetu piekrist,ka si ir viena no pedejo gadu aukstakajam ziemam. Principa var atzimet jau tagad,ka sakotnejas ilglaicigas prognozes par so ziemu piepildijas-tas ir ka si bus aukstaka ziema neka bija verojamas dazos ieprieksejos gados,bet tomer siltaka par agrako gadu normu. Toties janvara sakotneja prognoze nepiepildijas,redzes,ka bus ar februari 🙂 Ari laika verotaju prognozes sai ziemai lidz sim kopejos vilcienos piepildijas un tad jau mes aptuveni varam redzet pec Buksa raksta piemeram,kas mus varetu gaidit tuvakos paris menesos 🙂 Ta protams nav preciza priognoze,bet tads ka aptuvens raksturojums,gaidamas ievirzes,bet domaju vinas varetu but precizakas,neka datora modelu veidotas ilglaicigas prognozes piemeram menesim…Lidz ar to laikapstaklus tuvakam dienam,nedeljai puzlidz precizi ,bet dazam dienam uz prieksu pat loti precizi var uzzinat no oficialiem avotiem,modeliem un sinoptikiem,bet ilglaicigas prognozes menesim un vairak labak padodas laika verotajiem,protams ne viens ne otrs nav 100%precizi,bet vajadzigi butiba gan vieni,gan otri 🙂 Tomer tie procesi daba un atmosfera ir parak nestabili un sarezgiti,un parak daudzi un dazadi faktori un nianses uzslanojoties viens uz otra tos ietekme,lai tos ta varetu aprekinat uz prieksu,preteja gadijuma mes sen jau tiktu pie precizam un ilglaicigam prognozem…Tadas nu pardomas sanaca 😉

 18. lietusviirs Says:

  Neuztraucies Gubumakon, ziemas patīk arī citiem ;). Starp citu Janvāris bija virs pēdejo 80 gadu vidējā. Bet nu sen nav bijis, tā ka Rīgā visu janvāri ir sniegs un ledus redzams. Gribētos vairāk nokrišņu. Ja ir silts, tad labāk lai ir rekordsilts.

 19. raitis_sametis Says:


  —-
  Šodien attāli cikloni no mums uzdarbojas- apmācies, naktī bija viegli nokrišņi, lēns vējš…
  ——-
  2. Runājot par ziemām… iespējams, ka “jet stream” pie Ziemeļpola pamazām mainās uz pretējo pusi, un sāksies vairāku aukstāku ziemu periods…

 20. raitis_sametis Says:

  Šodien atkal vārnas lielos baros Rīgas centrā plosās… paskatīšos uz putniem vēl rīt, parīt… vai tik kaut kur Eiropā atkal kāda ziemas vētra nav gaidāma. Lielbritānija pārdzīvo reti sniegainu periodu, tagad tur nāk atkal viens sniega nokrišņu vilnis…

 21. lietusviirs Says:

  Vispirms ja kāds šo komentāru lasa, tad lasiet ar humoru:) Un nekādā gadījumā neuztveriet kā apvainojumu vai kā citādi.

  Vai kāds “Dabas vērotājs”, var savāk septembrī un oktobrī taisītos pareģojumus, par novembri,decembri un janvāri, un salīdzināt ar to kas reāli notika. Es tādai analīzei noteikti nederu, jo nezinu kur meklēt, kā arī man droši vien ir “nepareiza” attieksme, kas var traucēt būt objektīvam.

  Varbūt, tie kam patīk šie pareģojumi varētu, kaut kur(kadā blogā) tos uzskaitīt un pēc tam atsekot, piepildījās/nepiepildījās. Tas būtu interesanti.

  Ja pareizi atceros, tad daļa pareģojumu bija par vēlu ziemu. Tiesa ko nozīmē vēla ziema tā arī netika pateikts (decembris, janvāris, u.t.t). Un ko vispār nozīmē ziema(T<0, vai zemi klāj patstāvīga sniega sega, vai T<-5, …) netika pieminēts. Protams, ka tas visiem ir pats par sevi saprotams, un to nesaprot tikai tādi muļķīši kā es.

  Ja pareizi atceros, tad Bukša esot pareģojis vējainu ziemu.

  Kāpēc vispār šajos pareģojumos pārsvarā ir tikai vispārīgas frāzes, agri, vēlu, auksts, silts, vējains, aukstuma vilnis, u.t.t nekonkretizējot ko tas nozīmē? Vai tas ir tādēļ, lai tiktu aptverti pēc iespējas vairāk scenāriju?
  Kāpēc pareģojumus, kuri nepiepildās neviens pat nepiemin, bet tos kuri izpildās tiek izcelti?

 22. raitis_sametis Says:

  Es to daru regulāri- šo salīdzināšanu, manas prognozes piepildās vidēji par 65%/ nu vismaz tendence skaidra…

 23. raitis_sametis Says:

  Bet-tā jau vispār ir cilvēku daba/ sev neizdevīgo “aizmirst” (protams, to atcerēsis citi- skauģi, nelabvēļi, “labvēļi”…), bet izcelt pareizi uzminēto…

 24. Anonīmais Says:

  lietusviiram

  Ja skaitam, ka decembris un janvāris bija silti, tad pat normāls februāris rezultātā dos siltu ziemu. Bet tīri subjektīvi man nebija silti, lai gan tieši šajā desmitgadē ir bijušas vairākas aukstākas ziemas. Laikam tā sniega un ledus dēļ janvāris nelikās manāmi silts.
  Par to rekordsiltumu… Man jau tas vienmēr patīk, taču pēc 2007. februāra, sapratu, ka man 100 gadus nevajag tādu decembri un janvāri, ja tiem seko kas tik šausmīgs. Tad jau man vairāk pieņemamas bija 1999./2000. un 2007./08. ziemas. Un vēl man ļoti patika 1991./92. ziema. Manuprāt, lielas anomālijas ir priekšvēstnesis pretējas zīmes anomālijām.

 25. lietusviirs Says:

  Raiti , vari iedot linku, kur tavus apkopojumus var redzēt?

 26. raitis_sametis Says:

  Uzspiežiet te uz mana vārda, tad aiziesiet uz manu blogu, tiesa- tur vēl pagaidām nav tāda tieša apkopojuma par paša novērojumiem, bet – BY THE WAY: uz “Praktisko Latvieti” aizsūtīju jau 2 rakstus, kur rakstīju par aizvadītajiem datumiem…un aizvadītajām prognozēm… Kāds negrib piedalīties pie rakstu tapšanas PrL-tim?

 27. raitis_sametis Says:  Šī animācija rāda- ap 9. un 10.2. Lielbritānijā atkal dziļš ciklons ar visām no tā izrietošajām sekām/ “sekas” pāris dienas vēlāk varētu būt arī mūsu apvidos…

 28. Anonīmais Says:

  Cikloni, kas iet pāri Viduseiropai, nereti atnes aukstu laiku Latvijai. Taču skaidrs ir arī kas cits – putnu pie mums vairs nebūs, jo viņi visi kolektīvi trieksies pret asfaltu vai kā citādi dezorientēsies. Vēl gan ir cerība uz gājputniem, kas šobrīd bauda kūrortu dienvidos – starp pārlidojumiem.

 29. lietusviirs Says:

  Pieņemot, ka globo sasilšanu veicina siltumnīcas gāzes CO2, u.t.t

  Mani kādu laiku tirda doma, .

  1. To ka visi fosilie kurināmie tiks izlietoti šķiet neviens nešaubās. Jautājums ir tikai cik ātri (10,20,50, … gadi).
  2. Biodegvielas ražošana samazina mežu platības u.t.t.
  3. Okeānu spēja apsorbēt siltumnīcas gāzes CO2, CH4(metāts), u.t.t ir atkarīga no tā temperatūras. Jo tā augstāka, jo spēja mazāka.
  4. Okeāna sasilšanai ir inerce (tas nenotiek gada laikā)
  5. Samazinoties mežu platībām samazinās CO2 apbsorbcija, kā arī izdalās zemē uzkrātais CO2 u.t.t

  Paliek jautajums, kas labāk – ātra fosilo kurināmo izmantošana vai lēna.

  Ja Fosilie kurināmie tiks izmantoti lēni, tad okeāns jau var būt sasilis vairāk un tas nespētu absorbēt siltumnīcas gāzes, tādejādi palielinot siltumnīcas efektu. Arī meži būs paspēti vairak izcirst, jo jāražo gan pārtika gan biodegviela. Rezultātā atmosfērā būs palicis vairāk siltumnīcu gāzes, kas veicina sasilšanu.

  Ja Fosilie kurināmie tiks izmantoti ātri tad okeāns vēl nebūs paspējis sasilt un mežus nebūs paspēts tik daudz izcirst un siltumnīcas gāzes tiks vairāk absorbētas. Rezultātā fosilo kurināšanas beigās atmosfērā siltumnīcas gāzes būtu mazāk.

  Secinājums:
  Patiesi zaļi domājošiem, vajadzēti aktīvi cīnīties PRET biodegvielas ražošanu, un neierobežot fosilo kurināmo izmantošanu.

  Patreiz iespējams zaļie veicina globālo sasilšanu, kura var novest arī pie katastrofas (nepārtrauktas sasilšanas, kas novestu līdz venēras klimatam.)

 30. Juris A. Says:

  Par cik mani jau sākuši dēvēt par Saules Juri, piebildīšu, ka Jūsu pieminētais dabas novērotājs Bukša kungs, pēc saviem dažādu dabas procesu un parādību novērojumiem, ir prognozējis normālas ziemas atgriešanos turpmākajos gados. Tas labi korelē ar Maikla sniegtajām ziņām par Globālās Sasilšanas (GS) perioda nomaiņu ar Globālās Atdzišanas (GA) periodu. Es, protams, to saistu, kā jau Saules Jurim pienākas, ar mūsu, visu noteicošās Saulītes aktivitātes (šoreiz neaktivitātes) ciklu superpozīciju. Par cik Anonīmais pieminēja D-Itāliju, Itālijā, saistībā ar tās N-S izvietojumu ar Alpiem augšā un Vidusjūru lejā, ir vistrakākās klimatiskās atšķirības. Pagājušā gada martā, Itālijas Dienvidalpos , Livigno, martā, tieši pie mūsu slēpošanas mājiņas apstājās no Sicīlijas atbraucis kravas auto un tirgoja pa lētu naudu pilnīgi svaigus apelsīnus, mandarīnus u.c. augļu delikateses. Bija labi redzams – plūkti vēl vakar, ar pilnīgi svaigām smaržojošām lapām vēl klāt. Tādu svaigu augļu saēšanos, turklāt, vēl pie mājas ārpusē, sniegā uz beņķīša, vēl nebiju piedzīvojis. Kļūdaina (saistībā ar GS viltus prognozēm) izrādās arī lielo pareģotāju prognoze, ka Alpos kalnu slēpošana izputēs sniega trūkuma dēļ. Jau pagājušajā gadā Alpos bija normāla sniega sega (lai gan tā īsti nevienu sezonu nevarēju teikt, ka tā īsti trūktu0. Atceros gan, ka kaut kad vēl pagājušajā gadsimtā, tajā pašā Livigno bija pliki, absolūti melni kalni bez sniega (trases bija ideālā kārtībā ar uzpūsto). Šogad jau pirms Ziemassvētkiem piedzīvoju, ka trases vietām bija slēgtas – sniega par daudz – pie 4m un, tās nespēja pat apstrādāt. Ap 20. februāri būšu tur atkal un, atkal sola lielu sniegu! Kaut kas traks!

 31. Anonīmais Says:

  Vienkārši Jurim.

  Mani savukārt priecē, ka pēc pāris gadu pārtraukuma Antarktika ir atgriezusies vecajās sliedēs – pamatīgi kūstot pa vasaru. Ja Saule turpinās dusēt tikpat mierīgi (pieļausim hipotētisko Saules mikro procesu ietekmi uz planētas ikdienu), tad nebūs ilgi jāgaida līdz tie šelfu ledāji beidzot ievelsies okeānos, ievadot Jauno laikmetu – Antarktīdas atbrīvošana no ledus gūsta. Un mani nudien priecē, ka arī Austrālija pēc neliela pārtraukuma ir atsilusi, uzlabojot D-puslodes rādītājus Saules siltuma apguvē.
  Kādā sakarā te D-Itālija? Uz Zemes nav kontrastaināku laikapstākļu kā Z-Amerikas kontinentā, jo īpaši lielā daļā ASV un Kanādas. Itālija viennozīmīgi nevar sacensties pat ar Čīli.

 32. Anonīmais Says:

  lietusviiram

  Atvaino, bet es ne visai sapratu, ko ar to gribēji pateikt. Jebkurā gadījumā man ir cits viedoklis. Cilvēkiem vispār nevajadzētu izmantot fosilo kurināmo, ja negrib izmainīt troposfēras gāzu attiecību un eventuāli arī klimatu.

 33. lietusviirs Says:

  Anonīmajam,
  Es gribēju pateikt, to, ka
  1. Ja galu galā visi fosilie kurināmie (talāk FK) tiks izlietotti (visticamāk ta arī būs), tad mazāk ietekmes uz globālo klimatu būtu, ja FK tiktu izlietoti ātri. Izlietojot lēni gala rezultāts var būt sliktāks(lielāka ietekme uz klimatu).

  2. Biodegvielas ražošana kaitē globālajam klimatam.

  3. Liela daļa “Zaļie” neapzinās, to ka viņu aktivitātes nevis klimatam palīdz(stabilizē) bet tieši otrādi, vēl vairāk destabilizē to.

  To vai notiek/nenotiek, kas un cik vainīgs (saule/cilvēks u.t.t) es patreiz nepapspriežu.

  • maikls Says:

   Pēdējie dati rādot, ka mežu platības pasaulē kopumā palielinās. Savukārt CO2 loma sasilšanā, iespējams, nav nekāda, jo vēsturiski CO2 īpatsvara pieaugums seko pēc temperatūras pieauguma, tātad CO2, ļoti iespējams, ir sekas sasilšanai, nevis cēlonis. Protams, viedokļi ir dažādi, jo mērījumu un pētījumu rezultāti ir dažādi… Tāpat kā pēc dažu satelītu un sensoru mērījumiem globālā temperatūra pēdējos gados kopumā krīt, pēc sauszemes meteostaciju datiem – ievērojami palielinās. Arī ledāju kopējā platība it kā nesamazinās, jo samazinājumu ziemeļu puslodē kompensējot pieaugums dienvidu puslodē. Un stiprākus nokrišņus un vētras var skaidrot gan ar sasilšanu, gan atdzišanu. Viduslaiku kuģu kapteiņu pierakstu apkopojums rāda, ka stiprākās vētras bijušas mazajā ledus laikmetā, jo tad biežāk notika auksto un silto gaisa masu sadursme.

   Un vēl ir daudz pretrunu citos jautājumos. Ar to gribēju teikt, ka neviens neko nezina, daži tikai izliekas zinām un ar to pelna slavu un naudu. Daudzu organizāciju eksistence ir atkarīga no globālās sasilšanas teorijas – tās biedēs ar sasilšanu pat tad, ja visa Zemeslode būs iekalta ledū, to skaidrojot ar sasilšanas sekām. Tāpat pretējo viedokli bieži vien sponsorē naftas u.c. kompānijas.

 34. Anonīmais Says:

  Nu tāpat nesaprotu, kā gan Tu nonāci līdz tiem saviem 3 punktiem.

  Fosilā kurināmā izmešus varētu salīdzināt ar vulkāna izvirdumu. Kā būtu labāk – uzreiz vai gadsimtu gaitā? Vienā gadījumā to var pamanīt, bet otrā – nevar.
  Tomēr neredzu tiešu korelāciju starp biodegvielai paredzēto kultūru audzēšanu, pašas biodegvielas ražošanu un kaitniecību globālajam klimatam. Man vispār grūti aptvert jēdzienu – globālais klimats, varbūt esmu par dumju. Un ko nozīmē kaitniecība? Varbūt cilvēks var arī uzlabot.
  Nevaru spriest par mazajiem zaļajiem cilvēciņiem, jo es pieturos pie domas, ka cilvēks var izmainīt Zemi (visu dzīvo un nedzīvo matēriju) un viņam tas ir jādara. Nu nevar taču laist zudībā tādu potenciālu. Tas viss ir dabiski, jo cilvēka tieksme izzināt sevī nes vēlmi izmainīt, kontrolēt.

 35. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/blog/JeffMasters/archive.html?year=2009&month=02

  Wunder blogā atkal pastāstīts par globālajām gaisa temperatūrām (manuprāt šis ir labākais laika blogs pasaulē…)…

 36. cumulus Says:

  Teikā šobrīd ir +0,9 grādi, maksimālā t bija +1,3 grādi.
  Beidzot siltums! 😀

 37. Maija Says:

  Piebalgas pusē-+3 gr.,tek lāstekas.Kā pavasarī!

 38. Anonīmais Says:

  Siltāk kā Rīgā! Kaut ar galvu sienā skrien. Nepietiek, ka vasarās iekšzemē ir siltāks, tagad jau pat ziemas vidū.

 39. Gubumakonis Says:

  Bet kada starpiba,+1,vai +3 😉 rezultats jau viens,tikko uzsnigusais sniegs kust nost 😦 Pa LR-1 kaut ko teica,ka svetdien-pirmdien varetu but+6+7 gradi silts,ari Lietuvas modelis ko lidzigu sola un tad Riga varetu but ari+5. Tomer pec tagadejam prognozem nakamnedelj atgriezisies neliels sals,un es domaju,ka ziema vel ne vienu vien reizi atgadinas par sevi gan februari,gan daleji martaa,bus protams ari atkusni 🙂

 40. Romāns Kolduns Says:

  A man te Ogrē 0°C jau rāda. Silti palika. It kā uz februāra vidu gismeteo dienas vidū solīja -12, bet tagad tikai -7°C. 😦 Gribu salu.

 41. Rēzeknietis Says:

  Pie mums gan vēl smuks ziemas vakars -3.

 42. snake Says:

  Liepājā +2,2 smidzina neliels lietutiņš,pa dienu bija +3,2

 43. Anonīmais Says:

  O jā, DA-Austrālija turpina cepties.
  Ja vakar Rīgā vēl bija diezgan vēss, tad šobrīd gan ir patīkam silts gaiss. Beidzot atkusnis, citādi es jau bažījos, ka viss februāris paies zem 0.

 44. Gubumakonis Says:

  Latvijas pelekais ir klat 😉 Nu sniegs nokusa,ir apmacies,dumaka un smidzina, t+2 nepatikams laiks 😦

 45. Anonīmais Says:

  “nepatikams laiks”

  Piekrītu. Pārāk vēss tomēr, aizvējā silti, bet atklātākā vietā galīgi nav pavasarīga siltuma. Mans loga termometrs tā arī nav pacēlies vis +1,6. Bet vakar jau vispār bija ap 0. Un jau pirmdien atkal sals. Kad šoziem dzirdu gaudas par neziemu, tad man tas izklausās kā ņirgāšanās. Vēl jo vairāk, ka pusē Latvijas vēl joprojām ir kārtīga ziema un tur sniegs janvārī tā arī nenokusa.

 46. Digital1 Says:

  Man aiz loga (Imantā) +2,7 … man gan patīk šāds silts laiks. Līdz kaklab bija tas sals jau noriebies!!!

 47. Gubumakonis Says:

  Ja,izskatas,ka atkal tika pamainitas prognozes un nu jau sis atkusnis neradas,ka bus tik intensivs. Interesants fakts tikko izskaneja pa LR-1,izradas,1953 gada pavasaris riktigi kavejas un Latvija vel 29 maijaa sniga sniegs un pat izveidojas sniega sega kaut kur 5 cm,kura sagaidija pat juniju-ja ta taisniba,tad gan diezgan traki bijis 😉 Bet tagad vel tikai februara sakums,butiba visaukstakais ziemas laiks ta ka viss o.k. Es vel gaidu sniegu nakamnedel 🙂

  • maikls Says:

   Polijā šodien +15 grādi. Tās gaisa masas ir ļoti siltas, tikai šobrīd pie mums valda inversija – piezemes slānī iestrēdzis auksts gaiss. Ja spīdētu saule, būtu līdz kādiem +8 grādiem.

 48. Anonīmais Says:

  Gubumakonim

  Nesagaidīja gan, jo jau 31. maijā kļuva krietni silts. Un jūnijs togad vispār bija apskaužami silts, lai gan atlikusī vasara nedaudz iegāza. Taču 1955. g. aprīlis gan bijis vairāk parastam martam līdzīgs. Vispār toreiz 3 gadus pēc kārtas bija šausmīgi auksti aprīļi. Nez vai cilvēki paspēja pierast un vēlāk negaidīja siltumu aprīļos… Ar 3 gadiem pilnīgi pietiek.

 49. snake Says:

  Ai apnicis jau tas sniegs,tad ir, tad nav. Lai jau paliek labāk siltāk,jo aukstums jau ir noriebies,bet domāju ka vismaz 1 ausktuma vilnis vēl būs.

 50. snake Says:

  Liepājā pašlaik +3,1

 51. Anonīmais Says:

  Es jau pamanīju, ka pie mums inversija par spīti jūtamam vējam pēdējās dienās. Par inversiju liecināja zondes, palaistas Kauņā un Tallinā.

 52. raitis_sametis Says:

  Patreiz Zantē+2; baigā migla ar redzamību 300m


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: