Par gaidāmo aukstumu

Nedēļas nogalē Latvijā kļūs aukstāks, un februāris Latvijā atnāks ar pamatīgu salu – saskaņā ar dažām prognozēm 1. februāra rītā valsts austrumu rajonos gaisa temperatūra noslīdēs zem -20 grādiem (lai būtu tik auksts, nepieciešamas skaidras debesis, bet vairāki modeļi prognozē, ka gaidāms pārsvarā mākoņains laiks). Nākamnedēļ kļūs siltāks, bet vēlāk februārī no jauna gaidāma gaisa temperatūras pazemināšanās.

Joe Bastardi prognozē, ka februārī Eiropā gaidāms aukstuma vilnis 10 līdz 20 dienu garumā un šis aukstuma vilnis līdzināsies tam, ko Eiropa piedzīvoja decembra beigās un janvāra sākumā. Visaukstākais laiks varētu būt vērojams februāra vidū. Sagaidāms, ka Skandināvijā un Baltijas valstīs februārī gaidāmais aukstuma vilnis būs spēcīgāks par janvāra sākumā pieredzēto. Saskaņā ar Joe Bastardi sacīto, šī ziema Eiropā kopumā izrādīsies aukstākā ziema daudzu gadu laikā.

Arī dabas vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka gandrīz visu februāra mēnesi Latvijā gaidāms sals, mēneša vidū  vietām līdz -25 grādiem. Februāra beigas, viņaprāt, varētu atnest pavasara vēsmas, bet martā ziemeļu vēji atkal varētu nest salu un sniegu.

Pašreizējās GFS prognozes šobrīd gan atkal neuzrāda lielu aukstumu pēc 2. februāra, sākot ar 3. februāri GFS  patlaban prognozē gaisa temperatūru ap nulli. Bet sestdienas pēcpusdienā GFS prognozē salu no -3 grādiem vietām Kurzemē līdz -13 grādiem ziemeļaustrumu rajonos, svētdienas rītā attiecīgi no -10 līdz -17, naktī uz pirmdienu no -6 līdz -16. Poļu COAMPS modelis sestdienas rītā un naktī uz svētdienu Alūksnes pusē prognozē salu līdz -23 grādiem, un līdzīgs sals tiek prognozēts visā valsts austrumdaļā.

31. janvārī plkst. 9:10
Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienests prognozē, ka februāra pēdējās trīs nedēļās gaisa temperatūra Lietuvā būs caurmērā 2 grādus zemāka par normu.

Naktī uz 31. janvāri Somijas austrumos gaiss atdzisa līdz aptuveni -30, Krievijas ziemeļrietumos – vietām līdz -40 grādiem. Gaisa temperatūra Latvijā tuvākajās divās naktīs visvairāk būs atkarīga no mākoņiem. Ja vietām ilgstoši būs skaidrs laiks, tad svētdienas rītā un naktī uz pirmdienu tur iespējams sals līdz -20 grādiem (tiesa, naktī uz svētdienu gaisam traucēs atdzist arī vējš).

31. janvārī plkst. 15:10
LVĢMA prognozē siltu februāri Latvijā.

47 Atbildes to “Par gaidāmo aukstumu”

 1. raitis_sametis Says:

  Rīgas Pārdaugavā nedaudz snieg…

 2. Gubumakonis Says:

  Ja,krit retas parslinas un turpat ari nokust,pagaidam joprojam tas magiskais+1 turas. Bet februara prognozes man silda sirdi un priece 🙂 ka tik piepilditos,loti ceru uz to 🙂 Tad jau paradas ceriba ka ar ziemam Latvija vel nav cauri un mes varam piedzivot tepat ari ziemigu laiku,nevis tikai bezgaligus atkusnus 🙂 Es gaidu ziemu atpakalj! 🙂

 3. Gubumakonis Says:

  GISmeteo gan sak atkal solit kaut kadu mistisku atkusni un pat lietu no 3 lidz 9 februarim 😦

  http://www.gismeteo.ru/towns7/26422.htm

 4. snake Says:

  gismeteo.ru vispār ir vienas murgainas prognozes

 5. raitis_sametis Says:

  pareizi- gismeteo.ru prognizes strauji mainās pat 24 stundu laikā.

 6. Gubumakonis Says:

  Ja,es ari ceru,ka tas prognozes viniem ir parsteidzigas un tuvakas dienas mainisies 😉 Tostarp sovakar Riga,vismaz Zolitude visai ieverojami snieg slaps sniegs un pat zeme palika balta neskatoties,ka joprojam ir atkusnis un sniegs kust. Jocigi,ka tik stipru snigsanu radars nemaz neuzrada..

 7. Romāns Kolduns Says:

  rs visu laiku rāda t°c virs nulles – pašlaik pat paliek siltāks. Tas sals jau kavējas. Ā un prikols, Maskavā uz 1. feb. sasolīja -38°C (laikam tas bija GFS roku darbs). To pat ziņās (1. kan) stāstīja. Labais. Gan jau mums arī kaut kas no tā tiks.

 8. maikls Says:

  Romān, kāpēc Tu saki, ka sals kavējas? Drīzāk tas nāk ātrāk nekā iepriekš prognozēts, jo ievērojami aukstāks paliks jau naktī uz sestdienu, nevis sestdienas pēcpusdienā, kā minēts iepriekš.

 9. Gubumakonis Says:

  Un kas tad tas par prognozem paradas,ka sakot ar otrdienu-tresdienu klus atkal silti,vai ap 0,vai pat plusos, pie tam ilgstosi? Kaut ka nesaskan ar solito ilgstosu aukstumu 😦

  • maikls Says:

   Vai nu te daži nemāk lasīt, vai kas… vai tad rakstā nebija minēts, ka nākamnedēļ kļūs siltāks? Sestdien kļūs aukstāks, svētdiena aukstākā diena, pirmdien arī vēl auksts, otrdien jau nedaudz siltāks, pēc tam jau gluži silts un droši vien būs atkusnis, bet pēc kāda laiciņa saskaņā ar ilgtermiņa prognozēm atkal gaidāms aukstums, kas varētu būt arī ļoti bargs. Bet tā kā tā ir ilgtermiņa prognoze, tad arī ticamība ir tāda pati kā visām citām ilgtermiņa prognozēm.

 10. raitis_sametis Says:

  BAIGI SROČNO: kā jau agrāk sacīju, regulāri bus laika-vērotāju komentāri “Praktiskajā Latvietī”. Pirmo rakstu aizsūtīju vakar- ar savu ilgstošo prognozi. BET- vai kāds no klātesošajiem varētu uzcept viedokli par ilgstošajām prognozēm…???!!! vislabāk ar mani sazināties caur epastu funeral665@inbox.lv :))

 11. Anonīmais Says:

  to “Gubumakonis”

  Redzi, daba tomēr ir Latvijas iedzīvotāju pusē. Tāpēc nekāds lielais sals nebūs ne nākošnedēļ, ne atlikušajā februārī. Kaut gan man jau gribējās vismaz +10…+15, kā 1990. februārī. Vairs nav daudz nav palicis, aprīlī tā vai tā sals atkāpsies, nu labi, maijā noteikti atkāpsies. Tātad varu jau kalendārā krustiņus sākt ievilkt – skaitīt dienas līdz pirmajam zaļumam kokos un putniņu pārošanās dziesmiņām. Es jau pilnīgi jūtu, ka nav vairs ilgi palicis līdz gada skaistākajam periodam. Nebūtu man te smēķētāji visu piesmirdinājuši, es jau sajustu pavasara smaržas.

 12. Anonīmais Says:

  Eh, laikam man pavasaris jau galvā…

 13. Gubumakonis Says:

  Bet ja nem vera,ka visi parsvara sola siltt laika iestasanos nakamnedelj bet atseviskas prognozes sola atkusni pat lidz 12 februarim un varbut vel talak,jo pagaidam nau datu talak,pie tam t. var sasniegt pat +3+4 gradua un lietus gaidams,tad jau no solita auksta februara ciks vien sanak,jo cik tad pec tam tas ziemas paliek? Ja protams aukstums var uznakt ari marta/februara beigas ,bet nemot vera pedejo gadu tendencez manuprat mazticami,ka tas varetu but stipri un ilgstosi. Jautajums ir sekojoss-cik ilgi un intensivs tad isti gaidams tas atkusnis kas saksies ap3-4 februari?

 14. Gubumakonis Says:

  Anonimajam:Vai tad pelecigais ne sis ne tas laiks ir Latvijas iedzivotaju pusee ? Tapat gaidamas dazadas nelabveligas izpausmes,ka piemeram slideni celi,atkala dubli un slapdrankjis,drumi apkartnes skati un saules trukums,dabas un dzivnieku apjukums mitrums un labveligi apstakli virusu un gripas izplatibai… tapat mes labi zinam,ka nebus ari tie +10+15 un saulains laiks,diez vai februari plauks pumpuri un pukes,un ja tas ari notiktu,tad tos apdraudetu aukstuma iespejama atgriesanas… Un ar ko tad butu tik nedraudzigs laiks,ja uzsnigtu sniegs un pieturetos neliels lidz merenam sals? godigi sakot es piemeram neticu,ka tuvakos gados varetu uznakt tie exstremi sali -30,ka agrakajas aukstajas ziemas. Ja,martaa mes jau varam gaidit pilnvertigu pavasara iestasanos.

  • maikls Says:

   Tā kā daudziem Latvijas iedzīvotājiem naudas nav tik, cik vajadzētu cilvēka cienīgai dzīvošanai, tad, protams, silts laiks ir daudz labāks par aukstu, jo apkure pie mums ir neadekvāti dārga. Tāpat tūkstošiem Latvijas bezpajumtnieku auksts laiks nozīmē spēli ar dzīvību un nāvi. Dažu indivīdu kaprīzes attiecībā uz vēlamajiem laika apstākļiem noteikti ir mazāk svarīgas. 🙂

 15. snake Says:

  runājot par gripu,tad tā izplatās aktīvāk aukstā un sausā gaisā,bet tas tāds offtopic.

 16. Anonīmais Says:

  Šoreiz pilnībā piekrītu Maiklam. Būsim kaut nedaudz humānāki pret tiem, kuri nevar kurināt, cik tīk. Un atcerēsimies, ka februārī mirstīgajiem noņems jau tā ne visai labo veselības aprūpi.

 17. Anonīmais Says:

  to “Gubumakonis”

  Pāri -30 jau bija 2007., 2006., un tuvu tam bija 2005. martā, tad vēl 2002./03. ziema. Jā, -30 praktiski nav iespējami, jo pie mums jau subtropi mūžīgie… Un kāpēc rīdzinieki tā gaida -30? Tad jau Latgalē un Vidzemē, un arī Zemgalē būs visi -35 vai pat -38. Nu ļoti iepriecinoša perspektīva.

 18. Gubumakonis Says:

  Es gan tiesi kaut kur lasiju,ka tiesi mitrs un dregns laiks veicina virusu izplatibu,bet tas tiesam nav pa temu. Nezinu,ka privatmajam,bet man te bloka majas dzivokli ar centralapkuri nemaz tik butiski nau cik aiz loga ir gradu,jo kamer kurina,tikmer maksa raga,ta starpiba tiesam nau tik butiska,lai par to stresotu. Nu lai jau ta butu, 3 sezonas,rudens 6 menesi gadaa un nekada sniega,ja jau ziema seit nevienam vairs nepatiik 😦 Un tad peec 30-60 gadiem liela dala Latvijas,t.s. Riga zem udens GS izmainu iespaida,toties atlikusaja dalja loti komfortabli laikapstakli,ka dienvideiropa tagad 😉

 19. Gubumakonis Says:

  Es jau negaidu – 30, un tas nav manis velamie laikapstakli. Mani ideali ziemas apstakli butu videji -3-8 sals,daudz sniega,saulainas dienas mijas ar sniegotam,dazreiz kads atkusnitis 1-2dienu garuma,bet ne siltak par +2 ,tas ta lai interesantak 😉

 20. Anonīmais Says:

  Jā, aukstumiņš ir jūtams. Nekas, vismaz Tasmānijā ir silts.

 21. raitis_sametis Says:

  Patreiz Rigā pie skaidrām debesīm- 9…

 22. kika Says:

  Sakacgriivaa ari shobriid skaidras debesis,-9 gradi… 😦

 23. raitis_sametis Says:  Jauna laika karte- kur redzams, virs Zviedrijas D esošais Ac plešas plašumā un saplūst ar Krievijas AC–> jauks (ne man) laiciņš garantēts kādas dienas …(varbūt 10)…

 24. Saksija Says:

  Es paredzu, ka visas šīs prognozes izgāzīsies.
  Februāris ir silts. 🙂

 25. Gubumakonis Says:

  Beidzot saulains laiks un sals,ka ista ziema 🙂 Tik zilas un skaidras debesis sen nav bijusas. Zolitude -9 un izskatas,ka turpinas kristies. Tik sniedzins gan vareja but vairak 🙂 Sodienas prognozes paredz lielu iespeju,ka februaris tomer bus ziemigs 🙂

 26. cumulus Says:

  Teikā šorīt gaiss atdzisa līdz -9,8 gradiem.
  Tagad temp. ceļas-šobrīd ir -7,9 gradi.

 27. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html

  Faktiskajā Latvijas laikā plkst. 8:00 redzams, austrumos sals saniedza-14…

 28. miglinja Says:

  Kurzemes pusē šorīt 9.00 bija -5,jauks laiks,saulīte..,tikai uz sniegu laikam nav ko cerēt..

 29. Gunars Says:

  Smiltenē pl. 17.00 tieši – 16. Uz nakti jau – 20 būs gan.

 30. kika Says:

  Salacgrivaa shobrid -10 gradi,dienas vidu vienubrid bija -5 gradi un tad atkal saaka kristies….

 31. Romāns Kolduns Says:

  Man te Ogrē bija pa dienu -8°C . Siltāks nepailka. Nebija mākoņu. Tagad -12°C. Izskatās ka būs vēl aukstāks. Yessss. Beidzot sals atnāca!

 32. raitis_sametis Says:

  Atbraucu uz Zanti, … pievakarē aiz Tukuma uz dienvidiem parādījās vairāk cu mākoņi, kas kļuva ievērojami, un deva pat mērenus sniega nokrišņus. Kombinācijā ar 6m/s A vēju bija pat zemais sniegputenis vērojams. Vēlāk – jau pēc saules rieta gan daļēji skaidrojās. Patreiz pie durvīm ārpusē =-8.

 33. raitis_sametis Says:

  Visumā paredzu mierīgu februāri, kaut gan nelielas intensitātes atkušņi nav izslēdzami.

 34. Digital1 Says:

  Tiko atbraucu no Rīgas lidostas viadukta nakts foto sesijas. Tā rokas pārsala, sen nebiju tā nosalis… bet bildes labas 😉

  Man Imantā aiz loga: -9,7
  Mašīnā tepat netālu: -12,5
  Rīgas siltums (20:00): -12,4
  Meteo.lv (20:00): -11,4

 35. raitis_sametis Says:

  =>JAUNA Ilgtermiņa prognoze 2009. gadam (koriģēts 31.1.09.) Ziemas 2008-2009 pēdējais mēnesis -> visumā mierīgs, taču ne ļoti silts. Tāda normāla ziema ilgs līdz marta sākumam. ***Pavasaris2009: tā pirmajā pusē iespējamas gan pēkšņas siltas dienas, gan atziema ar sniegu un “cīruļputeņiem”, otrā puse- visai sausa, bet ar vēlām pavasara salnām.***Pirmā iespējamā prognoze par vasaru09: iespējamas krasas laika apstākļu maiņas, kopumā pat lietaināka nekā caurmērā, jūnijā- iespējamas dažas salnas.

 36. raitis_sametis Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/2008%E2%80%9309_Australian_region_cyclone_season#Severe_Tropical_Cyclone_Ellie
  ———
  WOOOW! Es neticu savām acīm, bet mūsu brāļi pie Austrālijas austrumu krastiem… vienas diennakts laikā piedzīvo 5. kategorijas taifūnu Ellie, kas jau nogalinājis >200 cilvēkus. Jāatver būs sava lapa manā blogā, nav divu domu!

 37. Gubumakonis Says:

  Riga sovakar ir skaidrs laiks un temperatura turpina lenam kristies,Zolitude man pie loga 8 stava pl 21:30 ir -13,Lidosta-12,RS stacija Imanta -12,9,ja ta turpinasies uz rita pusi bus ap-16 bet sur tur Latvija noteikti sasniegs -20 un varbut pat paris gradu zemak. Aluksne jau pl 20:00 bija -18 Kopuma sodien Riga bija parsvara saulains laiks ar dzestru veju,dazi makonisi pievakare un t pa dienu nepakapas augstak par -8 🙂

 38. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/21053.html

  Tikko pieminētā lapa atvērta. Laika Pēteris neļauj man garlaikoties!!! Tā neko – 380km stundā ātrs vējš jeb 105m/s!!! Austrālijā vispār laiks vārās, kontinenta DA pusē – 40 grādu karstums un jau 20 mirušie, bet nedaudz uz ziemeļiem Ellie jeb “patiesa elle” vārās!

 39. raitis_sametis Says:

  Patreiz ārā man pie durvīm – 12,5. (Zantē, pusceļā starp Tukumu un Saldu)

 40. kika Says:

  Salacgrivaa.tikko skatijos termometraa ,mums -14 gradi.

 41. Anonīmais Says:

  to “raitis_sametis”

  Vai tiešām Tu domā, ka vasara Austrālijā bez +40 un cikloniem Z-daļā ir vasara? Pēc vairāku mēnešu aukstuma tur beidzot siltums parādījies. Es visu laiku brīnījos par decembra un janvāra pirmās puses naktīm zem +10 tieši Austrālijas DA un Tasmānijā.

 42. Gunars Says:

  Labrīt! Rītā astoņos Smiltenē gaisma uzaust pie skaidra laika un – 21,4

 43. kika Says:

  oho!!!
  Salacgrivaa ap 8 no rita -16 gradu sals.ari te skaidrs laiks.

 44. Cumulus Says:

  Teikā šorīt gaisa temperatūra pazeminājās līdz -16,5 grādiem!

 45. Digital1 Says:

  Imanta Rīga (pie loga -14,9 RS -15,9


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: