Pastiprināsies anticiklona ietekme

Šobrīd Latvijas tuvumā nav ne izteiktu ciklonu, ne anticiklonu, tāpēc pūš lēni vēji un laiks nemainās. Daudzviet palaikam parādās migla un sīki nokrišņi, un gaisa temperatūra aizvien turas nulles tuvumā.

prognoze 30. janvārim Nelielas laika apstākļu izmaiņas gaidāmas nedēļas beigās. Kā redzams šajā kartē, kurā attēlots prognozētais ciklonu (C) un anticiklonu (A) izvietojums, kā arī silto (sarkanā krāsā) un auksto (tumši zilā krāsā) gaisa masu plūsma 30. janvārī, laika apstākļus turpmāk noteiks anticiklons. Prognozes beidzot ir kaut cik līdzīgas: anticiklons, kam uz brīdi būs pieejams liels arktiskais aukstums, atradīsies tālu uz ziemeļaustrumiem. Otrs anticiklons jau rīt sāks veidoties Dānijas tuvumā, bet tam nebūs pieejamas aukstas gaisa masas, tāpēc no tā, lai arī Latvija kādu brīdi atradīsies anticiklona austrumu malā, kurā pūš ziemeļu vēji, īpašu aukstumu nesagaidīt.

Tomēr laiks Latvijā kļūs vismaz nedaudz aukstāks, jo nedēļas beigās abi anticikloni saplūdīs, un pie mums iegriezīsies ZA vējš, kas atnesīs aukstāku gaisu. Šim jaunajam, lielajam anticiklonam arktiskās gaisa masas, visticamāk, nebūs pieejamas, jo tas būs vairāk izstiepts rietumu-austrumu, nevis ziemeļu-dienvidu virzienā, tādēļ aukstumu no Arktikas tas nespēs nogādāt tālāk uz dienvidiem, lai gan šajā punktā prognozes atkal sāk variēties.

Par spīti anticiklona ietekmei, mākoņu tuvākajās dienās joprojām būs daudz, bet vērā ņemami nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra tuvākajās diennaktīs joprojām turēsies tuvu nullei, taču pamazām kļūs vēsāks. GFS šobrīd prognozē, ka svētdien dienas laikā austrumu rajonos valdīs -10 grādu sals.

Modeļi aizvien prognozē, ka arktiskais aukstums februārī tā vai citādi centīsies iekarot Eiropas ziemeļaustrumus, lielāks vai mazāks aukstums droši vien nokļūs arī līdz mums.

28. janvārī plkst. 12:10
GFS tagad prognozē ātrāku un veiksmīgāku abu anticiklonu saplūšanu, līdz ar to arī agrāku un spēcīgāku aukstumu: jau sestdien dienas laikā Latvijas austrumu rajonos GFS prognozē -11..-13 grādus, naktī uz svētdienu līdz -17. Tiesa, gaisa temperatūra lielā mērā būs atkarīga no mākoņiem un anticiklona centra izvietojuma, par ko skaidrības vēl nav.

28. janvārī plkst. 16:10
Joe Bastardi prognozē, ka februārī Eiropā gaidāms aukstuma vilnis 10 līdz 20 dienu garumā. Šis aukstuma vilnis līdzināšoties tam, ko Eiropa piedzīvoja decembra beigās un janvāra sākumā. No savas puses piebildīšu, ka Skandināvijā un Baltijas valstīs gaidāmais aukstuma vilnis varētu būt spēcīgāks par janvāra sākumā pieredzēto. Janvāra-februāra mijā gaidāmais aukstums vēl nebūs tas aukstuma vilnis, par ko ir runa – tā varētu būt tāda kā priekšspēle vēlāk februārī gaidāmajam aukstumam.

35 Atbildes to “Pastiprināsies anticiklona ietekme”

 1. khmm Says:

  Tagad jātur visus četrus īkšķus lai šitas pasākums neizgāžās 🙂

 2. Anonīmais Says:

  Kāpēc tik pieticīgi? Labāk, lai ir visi -30 kā minimums 10 dienas pēc kārtas un līdz marta beigām ne siltāks par -20! Lai cilvēki izsalst kā prusaki! Mums jau nav žēl to, kuri nespēj samaksāt par siltumu vai jumtu virs galvas. Skarbi, bet tā var saprast no kaislīgiem ziemmīļiem.
  Es savukārt aiziešu uz baznīcu, aizdegt svecīti par maigu ziemas noslēgumu un agru, draudzīgu pavasari, lai cilvēki dzīvi sagaidītu auglīgu vasaru. Pavasarī būs jālūdz par maiju bez salnām, lai ogu un augļu raža kā mežā, tā dārzos (sakņaugi, dārzeņaugi) būtu lieliska. Mēs nevaram atļauties dzīvot kā Antarktīdā vai Krievijas Ziemeļos, kur pārtiku un visu pārējo pieved klāt. Te nu mums daba var būt sabiedrotais, vai tieši otrādi – palīgs Latvijas valsts varai.

 3. Gubumakonis Says:

  Es jau ari loti ceru,ka tas aukstums beidzot atnaks ari lidz mums,vienalga kads,lai tik nav tads man tik loti nemilams un apnicis laiks ka sodien(jau kuru dienu) aiz loga. Nu nebus jau tik tragiski,bet sniedzins un merens sals februari deretu gan 🙂 Es gaidisu tadu laiku un pavasari martaa 🙂

 4. raitis_sametis Says:

  WOOW! Iepriekšējā rakstā ar interesi izlasīju daudzus komentus. Tiešām interesanti:))** Mans sakāmais ir (kā vienmēr-aiz aizņemtības) īss. 1) lai daudzmaz redzētu kādas klimata izmaiņu tendenci, kā minimums jānodzīvo gadus 300/ nevis 30-mit. 30-gadi, tās ir tikai parastās klimata izmaiņas. Arīdzan es vecos romānos, kas pirms gadsimta teju rakstīti- tur lasīju par ekstremāli karstām vasarā, aiz ko tas “nesenais” karstums un sausums 2006. gadā-> tāds “nieks” vien ir…2) mans ideālais laika apstākļu kopums ir… ziemā, ne zemāk par – 7, toties daudz sniegputeņu un sniegagāžu no izteiktiem cb mākoņiem (kuri ir fotogeniski…); vasarās – ne augstāk par +17+20… un katru nedēļu kāds virpulis, katru otro dienu – pa spēcīgam negaisam, kāda vētra arī par traucēkli nebūtu… Pavasaros- jūtami cīruļputeņi, rudeņos – vētras ar frontāliem cb mākoņiem.** Man nepatīk- anticikloni, kad vasarās ir garlaicīgi skaidrs un karsts, bet ziemās – tikpat galaicīgi apmācies un miglains (tieši kā pēdējās dienās sagadījās…)…

 5. raitis_sametis Says:

  Nu jā- kā ne reizi vērots, anticiklons, kas izveidojas Zviedrijas dienvidos- nogruntējas uz dienām 10, varbūt pat vairāk… Vai tiešām tuvojas jau iepriekš prognozētā anticiklonu rinda, kas dos vienmērīgu laiku teju uz pusotru mēnesi?

 6. Gubumakonis Says:

  Nu nesaprotu,kapec jagaida 300 gadi,manuprat mes tacu redzam un ieverojam tas izmainas un diezgan izteiktas jau vairakus gadus no vietas 🙂 Un klimats cik es noprotu nekad nebija vienads un stabils,bet cikliski un vilnveidigi mainijas ja to apskata gadu simtos un tukstosos,vismaz kaut kas tads bija rakstits ari tepat,un ari tagadejas Latvijas teritorija bija gan tundra,gan ari siltais tropiskais klimats,ledus un nez kas vel… Pats pa sevi pedejo 20 gadu laika jau bija kaut kads siltakais periods,vai ta ir GS vai kada lielaka vai mazaka siltaka cikla sakums,vai vienkarsi kada svarstiba redzes nakotnee mes vai musu berni/mazberni 🙂
  Par to gaidamo laiku tuvakas dienas-protams,man ari labak patik cikloni un ar tiem saistiti laikapstakli(ziemai te es nedomaju atkusnus un lietu) Bet sniegputenus,lica efekta sniegagazes no gubumakoniem,puteni,neliels lidz merens sals un bagatiga sniega sega(vasara mani ari pilnigi apmierinatu Raita velamais laikapstakluscenarijs;) ) Tapec gaidu to temp. pazeminasanos ko nesis tie anticikloni,bet ka tik nesanak ta,ka iestasies kailsals te pie mums,jo Riga sniegs praktiski gandriz jau nokusis,bet anticikloni jau ieverojamus nokrisnus nenesis,ja nu vienigi kadas lica efekta paradibas pie labveligo apstaklu sakritibas 🙂 Runajot par tam pavasara sajutam-nu tagad paskatoties pa logu no 8 stava ko es redzu- pelekas debesismmigla dumaka ar smidzinosiem nokrisniem zeme ir pelkes un dubli um pelekas betoma majas visapkart.. nau ne saulitas,ne putnu dziesmu,ne kadu interesantu laikapstaklu paversienu 😉 un ta jau kuru dienu. Kopa ar visu to negativismu kas notiek visapkart un tiek ari mums nemitigi borets medijos un zinu paraides tas tik pastiprina to bedigo un nemierigo noskanju um drumas prieksnojautas….

 7. raitis_sametis Says:  Ja paskatāmies šajā saitē (kur katru dienu atjaunojas ciklonu un frontu stāvoklis), tad jau redzam “embrionālā” stāvoklī virs Zviedriajs dienvidiem mazu anticikloniņu, kas tuvākajās dienās jūtami pastiprināsies (protams, jāsaka… iespējams), un dos mierīgu laiku uz ilgāku laiku… (ak kāda vārdu spēle…)…

 8. Anonīmais Says:

  stabili laikapstākļi AC ietekmē parasti liecina par pavasari, pat ja sākumā ziema mēģina niķoties un ārdīties.

  Man acis iepletās no teksta, ko uzrakstījis “raitis_sametis”: “vasarās – ne augstāk par +17+20… un katru nedēļu kāds virpulis, katru otro dienu – pa spēcīgam negaisam, kāda vētra arī par traucēkli nebūtu…” Kaut kā neticās, ka spēcīgi negaisi var rasties pie temp. zem +20 – tas jau kaut kāds rudens, ne vasara. Un cik tad īstas vētras vispār bijušas vasaras mēnešos? Tad jau visu Latviju nolīdzinātu un pāri nepaliktu neviena lapu koka.
  Bet par tēmu. Nu takš būs tas AC virs mums un arī sals te atvilksies. Laikam jau šoreiz neizbēgt no auksta februāra. Nekas, nākošā sezona atnesīs svētkus arī manā ielā.

 9. raitis_sametis Says:

  2008. gadā mums bija labs virpulītis … martā:) par to mediji rakstīja, laikam tur pie Līvāniem, es pats atceros- ka tai marta dienā bija ZR vējš, kas nesa krusas brāzmas no cb mākoņiem…Kurzemes austrumos uz Zemgales robežas (kur tad dzīvoju…).

 10. Cb Says:

  Atļaušos uzrakstīt, ka stulbi (vārda tiešajā nozīmē) ir negribēt vasarā vairāk par +20 grādiem, pareizi anonīmais saka, ka tas jau tad ir drīzāk rudens. Būtu labāk pateicību izteicis Augstākajam, jo +25 grādi – tā jau ir dāvana Latvijai. Bet ļoti komfortabli var justies īsājās drēbēs pie +30, kas jau ir liela dāvana. Spēcīgāki negaisi rodas parasti pie augstākas gaisa temperatūras. Saulainas dienas arī ir nepieciešamas.

 11. raitis_sametis Says:

  Man nepatīk saule, kas “spiež”… svīstu un sāku “vaņot” kā “piektajā gadā”, ik pa stundai jāiet skaloties…//nu jā- saprotu, ka pie +20 ir mazāka cerība par spēcīgiem negaisiem. Bet- ir tādas vietas- kaut kur Filipīnās, kur pērkons ir 230 dienas gadā… bet / ekonomika un reizē dzīvesvieta nu nekāda:( (tīkls vēl nav attīstījies- ka varētu web-kameras nolikt tur, kur šie biežie negaisi ir…gan jau ar laiku)

 12. raitis_sametis Says:  Aizejam vēlreiz us šo saiti- ir jauna laika karte, kur redzam- esam neliela ciklona “aizmugurē” (tamdēļ apmācies un ir nelieli sniega nokrišņi), bet AC virs Zviedrijas dienvidiem jau nedaudz palielinājies…

 13. raitis_sametis Says:

  http://link.times.lv/forum2/index.php?f=meteo
  —–
  Vēl viens meteo forums, kur ikviens ar izteikties par laika apstākļiem…

 14. Gubumakonis Says:

  Nu,lidz 25 gradiem vasara ir pilnigi normali . Labi,ja butu ta,starp20 lidz 26 gradiem un negaiss katru dienu 🙂 starp citu dazi tadi periodi ari tika piedzivoti pie mums latvija,laikam cik atceros toreiz nakusi kaut kadi dienvidu cikloni,tads laiks gan man loti patika 🙂 Bet nu +30 vai pat kad vairak ir bijis,ta jau man ir katastrofa,nospragt var,jo es piemeram loti slikti panesu karstumu,un la vel uznak ilgstosais karstuma/sausuma vilnis,tad tas var novest lidz izmisumam 😉 Paldies dievam pedejas divas vasaras iztika bez ta,ja nenem vera pagajusas vasaras sakuma ilgstosu sausuma periodu(bet karsts tad nebija)
  Vakar Riga migla izklida un starp makoniem uzspideja saulite,jauki,bet sodien peleciba ir atpakalj 😦 un spitigi turas ap +1

 15. Gubumakonis Says:

  Ja,Raiti,bet parasti pirms negaisa tacu ir spiedigs un sutigs laiks un saulite spiez 😉

 16. maikls Says:

  Viens Polijas modelis 31. janvaara riitaa Aluuksnee prognozee -21 graadu.

 17. Gubumakonis Says:

  Sestdien saksies sals:) LR-1 sodien runaja,ka gaidams lidzigs aukstuma vilnis ka janvara sakuma un sals pieturesies vismaz lidz 12 februarim 🙂 Gaidisu. Bet ka bus ar sniegu,vai uzsnigs kaut cik?

 18. Cb Says:

  Raiti, tā kā tev karstums nepatīk, tad varu tev pateikt, ka Filipīnās katru dienu gaisa temperatūra sasniedz +30 grādus un vēl vairāk, naktī parasti ir ap +24…+25 grādiem. Man tā ir kā paradīze (dabas apstākļu ziņā), taču pārmaiņas arī tomēr ir nepieciešamas (to sniedz Latvijas klimats, bet daudz ir vienmuļu laikapstākļu, kas ļauj vairāk pievērsties darbam). Drīzumā došos uz subekvatoriālajiem reģioniem un tur dabūšu izbaudīt attiecīgus dabas apstākļus, cerams, ka piedzīvošu arī vismaz kādu musonu lietusgāzi.

 19. maikls Says:

  GFS 4.-6. februārī tagad atkal prognozē gaisa temperatūru Latvijā ap nulli.

 20. Juris A. Says:

  Mana komforta temperatūra ir +19 – 20 grādi. Ar mājiniekiem iznāk strīdēties, jo viņiem manis ieregulētā temperatūra ir par zemu. Vasarās gan ir traki, tāpēc arī nekādos tūrisma braucienos nepiedalos un, ja vēl pa pilsētām – var iznīkt! Ziema, tas ir forši. Drīz braukšu pa otram lāgam uz itāļiem paslēpot, šoreiz uz “latviešu ciematu” – Livigno. Tur, ja ne ar katru trešo, tad piekto pretimnācēju ziemas laikā var runāt latviski. Būs trāpīts! Jāpaskatās vai tur arī ir 4 m sniegs, kā bija pirms Ziemassvētkiem Dienvidtirolē – Val de Sole. Nevaru sagaidīt februāra otro pusi!

 21. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē jau protams viss kā parasti – +1°C un tā jau ir veselu nedēļu. Gaidu salu.

 22. raitis_sametis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Vilis Bukšs iemeta savu prognozi par februāri09

 23. klusais lasītājs Says:

  interesanti, kāpēc pēdējās dienas ārā putni dzied? jūt, ka būs grūtas dienas, vai?

 24. raitis_sametis Says:

  Putni pirms pāris dienām lasījās baros un nervozi laidelējās…juzdami vētras tuvumu. Kā zināms, vētra aizbrāzās uz Eiropas dienvidiem, kur ar 2. kategorijas (pēc tropisko ciklonu mērvienības…) spēku pamatīgi papostīja Spāniju, Francijas lielāko daļu, Vācijas dienvidus, pēcāk arī Itāliju.

 25. maikls Says:

  Raiti…ja Latvijas putni reaģētu uz vētrām citviet Eiropā, tad viņiem gandrīz visu laiku būtu jābūt nervoziem un vispārībā no stresa jau visiem vajadzēja sajukt prātā. 😀

 26. raitis_sametis Says:

  es vienkārši stāstu (par putniem) to, ko redzēju… laikam kādas infra skaņu viļņi (kā domā gudrie prāti)- iet tālāk daudz nekā tā vētra aptver to teritoriju. dažas dienas putni gan’Rīgā, gan laukos aizvadītās nedēļas beigās bija uzkrītoši nervozi.

 27. Gubumakonis Says:

  Nja,pirms dazam dienam tiesam putni bija tadi nemierigi un uzkritosi pamanami,un pat kaijas bija lidinajusas virs Rigas ar skaliem kliedzieniem,viena versija ir,ka pirms gaidamas vetras,bet pacik pie mums ir tik izteikti mirerigi viss noriteja pedejas dienas,tad nezinu,kas viniem bija padoma… varbut tuvojosais aukstums,ja tas tiesam bus liels? bet tagad atkal jau kadu laicinu viss mierigi,putni nomierinajusies…

 28. raitis_sametis Says:

  agrāk vēstīju, ka putni un dzivnieki ir nemierīgi daudz plašākā teritorijā, nekā tā vētravirzās. Zināms, ka šās nedēļas sākumā bija īsta jēriņu nakts Eiropas dienvidos.

  • maikls Says:

   Raiti – tā lielā vētra Spānijas ziemeļrietumus skāra naktī uz sestdienu, Francijas dienvidus – sestdien no agra rīta un dienā. Šīs nedēļas sākumā tā vētra jau bija izčākstējusi, vien ierasti brāzmaini vēji šur tur pūta. Ja putni būtu reaģējuši uz šo vētru, tad tam vajadzēja notikt pagājušās nedēļas ceturtdienā, piektdienā, sestdienā.

   Britu salas, Norvēģu jūra no mums ir ne tālāk kā Francija, tur pēdējo nedēļu laikā ir bijušas pat lielākas vētras, tikai tās mazāk skāra sauszemi, cilvēkus un citus dzīvniekus.

 29. Anonīmais Says:

  Man, protams, negribas darvas karoti ieliet medus podā, bet laikam tomēr atļaušos. Varbūt Spānijā un D-Francijā ļoti spēcīgas vētras ir retums, taču Norvēģu, Grenlandes un Barenca jūrās tās ir pat ļoti bieži. No tā secinu, ka visas šīs vētras plosa nabaga dzīvnieciņu psihi. Būsim vienkāršāki! Vai nu visā Eiropā un daļā Krievijas, abās Amerikās dzīvnieki ir psihiski izmocīti, nestabili un dezorientēti, vai arī tie jau sen ir pieraduši pie visādu lauku izmaiņām.

 30. raitis_sametis Says:

  Ir pierādīts, ka viņi dzird kaut kādas infraskaņas viļņus, ko vētras sūta visapkārt plašās teritorijās…

 31. Anonīmais Says:

  Nu mazums, ko viņi dzird. Vai tad tāpēc ir jātrako? Runa nav par to Spānijas vētru, bet par visām vētrām, kuras vai katru dienu notiek pat vēl tuvāk. Mums Latvijā nevajadzētu pamanīt kādas izmaiņas pastāvīgi nomocītajos putnos, kas to vien dara kā ārēji reaģē uz visādām izmaiņām teju vai visā puslodē. Un ir vēl tāds vispārzināms fakts, kas neprasa pierādīšanu. Jebkuri ilgstoši kairināti jutekļi ar laiku notrulinās un pārstāj reaģēt uz kairinātāju. Kurš te zinošāks fizioloģijā, lai palabo mani, ja kļūdos!

 32. Gubumakonis Says:

  Nu bet kur ir Latvija un kur Spanija/Francija,NU PARAK JAU LIELI ATTALUMI jau man skiet,lai musejie putni un dzivnieki ta stresotu,soreiz tas iemesls jau drosi vien ir cits,to ka nemieri vinu putnu uzvediba bija uzkritosi noverojami,piekritu pilniba,bet kapec tas notika,tas jau ir jautajums,varbut kadam citam rodas vai zinama kada versija? Citadi tiesam tie putni no stresa nojugtos ja uz katru vetru talajas zemes ta reagetu,un ari tas prognozes pec vinu uzvedibas butu gauzam neprecizas…

 33. raitis_sametis Says:

  Patiesību par putnu reaģēšanu laika maiņām mēs ne tuvu vēl nezinām!

 34. laika ziņas Says:

  This is my first time pay a quick visit at here and i
  am reall impressed to read all at lone place.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: